Kilpailu 27.5.2017, paikka Lohja, järjestäjä Länsi-Uudenmaan Agilityharrastajat

[A Mini 1] [A Medi 1] [A Maksi 1] [B Mini 1] [B Medi 1] [B Maksi 1] [C Mini 1] [C Medi 1] [C Maksi 1] [C Mini 2] [C Medi 2] [C Maksi 2] [B Mini 2] [B Medi 2] [B Maksi 2] [A Mini 2] [A Medi 2] [A Maksi 2]

A agilityrata, mini 1, kello 10:00, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 7, ihanneaika 53 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 1 parson Cindy Viininvartijan Cindy Ulla Ruotanen-Harjunpää KIRSUT 38,87 4,12 -14,13 0 -14,13 SERT
2 8 kääpin Väiski Lucky Loif's Blue Label Pirkko Rönkkö KAT 45,23 3,54 -7,77 0 -7,77 LUVA
3 10 shelam Fay Cerebellum's Pure Imagination Pia Helander VEIKK 34,48 4,64 -18,52 5 5  
4 5 shelam Notte Karhuveljen Kaunotar Saija Mustonen LAW 41,64 3,84 -11,36 5 5  
5 6 kääpin Cami Adele Jenica Poutanen HSKH 44,07 3,63 -8,93 5 5  
6 2 popopk Sentti Mimoso Do Vale Do Juiz Virpi Vuori KKK 96,58 1,66 43,58 20 63,58  
  9 shelam Nuutti Shadowmist Show Me The Magic Laura Välitalo AGRY         HYL  
  11 karmäy Magda Hihundin Muisto Tua Axelsson KIRSUT         POIS  

A agilityrata, medi 1, kello 10:00, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 2, ihanneaika 53 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 15 espves Rytmi Caraydan Systema Lotta Kortteinen HSKH 32,56 4,91 -20,44 0 -20,44 LUVA
  14 kesvil SALLI Purplestar Kalle Kekarainen LÄGI         HYL  

A agilityrata, maksi 1, kello 10:00, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 9, ihanneaika 53 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 29 x-rotu Judy Judy Tua Axelsson KIRSUT 49,00 3,27 -4,00 5 5  
2 31 pmunst Lissu Mäyräsalon Alisa Susanna Levänen ERTTI 38,92 4,11 -14,08 10 10  
3 25 pitcol Cheri Maple Yard Omg Päivi Granö ATT 45,43 3,52 -7,57 10 10  
4 24 borcol Veeti Easypower's Amadeus Jouni Suutari ATT 46,41 3,45 -6,59 10 10  
5 26 espves Onni Milla Marina And Justice For All Hanni Sonkeri HI-HA 46,59 3,43 -6,41 10 10  
6 16 espves Nada Milla Marina Ensenada Marjo Saarinen HI-HA 35,23 4,54 -17,77 15 15  
7 19 espves Nemo Concurrido Exquisito Finlandes Taru Vänttinen RAUMA 77,62 2,06 24,62 15 39,62  
  17 borcol One Diolch Tegan Heli Kutvonen ATD         HYL  
  27 borcol Skisma Vinkeän Vauhtimimmi Ilari Heikkinen VEIKK         HYL  
  28 borcol Kiira Oakmeadow Tightrope Walker Elina Eskola LÄGI         POIS  

B agilityrata, mini 1, kello 11:10, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 7, ihanneaika 54 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 9 shelam Nuutti Shadowmist Show Me The Magic Laura Välitalo AGRY 40,34 4,04 -13,66 5 5  
2 6 kääpin Cami Adele Jenica Poutanen HSKH 40,95 3,98 -13,05 5 5  
3 5 shelam Notte Karhuveljen Kaunotar Saija Mustonen LAW 45,01 3,62 -8,99 10 10  
4 2 popopk Sentti Mimoso Do Vale Do Juiz Virpi Vuori KKK 73,62 2,21 19,62 0 19,62  
  7 shelam Sam Käpäläkoplan Mars Tiina Linna LÄGI         HYL  
  8 kääpin Väiski Lucky Loif's Blue Label Pirkko Rönkkö KAT         HYL  
  10 shelam Fay Cerebellum's Pure Imagination Pia Helander VEIKK         HYL  
  1 parson Cindy Viininvartijan Cindy Ulla Ruotanen-Harjunpää KIRSUT         POIS  
  11 karmäy Magda Hihundin Muisto Tua Axelsson KIRSUT         POIS  

B agilityrata, medi 1, kello 11:10, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 2, ihanneaika 54 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 15 espves Rytmi Caraydan Systema Lotta Kortteinen HSKH 30,75 5,30 -23,25 5 5  
  14 kesvil SALLI Purplestar Kalle Kekarainen LÄGI         HYL  

B agilityrata, maksi 1, kello 11:10, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 12, ihanneaika 54 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 23 x-rotu Lana Lana Neea Peltonen HI-HA 35,79 4,55 -18,21 0 -18,21 LUVA
2 26 espves Onni Milla Marina And Justice For All Hanni Sonkeri HI-HA 37,23 4,38 -16,77 0 -16,77 LUVA
3 20 isovil Muusa Dancefloor's Merry Merenque Leila Nieminen LÄGI 44,88 3,63 -9,12 0 -9,12 LUVA
4 29 x-rotu Judy Judy Tua Axelsson KIRSUT 48,40 3,37 -5,60 5 5  
5 21 borcol Xam Maple Yard No Mercy Mira Pihlajamäki LÄGI 31,44 5,18 -22,56 20 20  
  16 espves Nada Milla Marina Ensenada Marjo Saarinen HI-HA         HYL  
  17 borcol One Diolch Tegan Heli Kutvonen ATD         HYL  
  19 espves Nemo Concurrido Exquisito Finlandes Taru Vänttinen RAUMA         HYL  
  24 borcol Veeti Easypower's Amadeus Jouni Suutari ATT         HYL  
  25 pitcol Cheri Maple Yard Omg Päivi Granö ATT         HYL  
  27 borcol Skisma Vinkeän Vauhtimimmi Ilari Heikkinen VEIKK         HYL  
  31 pmunst Lissu Mäyräsalon Alisa Susanna Levänen ERTTI         HYL  
  28 borcol Kiira Oakmeadow Tightrope Walker Elina Eskola LÄGI         POIS  

C hyppyrata, mini 1, kello 12:20, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 7, ihanneaika 44 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 7 shelam Sam Käpäläkoplan Mars Tiina Linna LÄGI 27,88 5,02 -16,12 0 -16,12 LUVA
2 8 kääpin Väiski Lucky Loif's Blue Label Pirkko Rönkkö KAT 35,34 3,96 -8,66 0 -8,66 SERT
3 6 kääpin Cami Adele Jenica Poutanen HSKH 36,18 3,87 -7,82 5 5  
4 3 lanhee Mogens Myheels Frenchman Sari Polvinen LÄGI 41,06 3,41 -2,94 5 5  
5 5 shelam Notte Karhuveljen Kaunotar Saija Mustonen LAW 42,87 3,27 -1,13 10 10  
  2 popopk Sentti Mimoso Do Vale Do Juiz Virpi Vuori KKK         HYL  
  10 shelam Fay Cerebellum's Pure Imagination Pia Helander VEIKK         HYL  
  4 cocspa Kielo Nightlane's Dream Star Elina Eskola LÄGI         POIS  

C hyppyrata, medi 1, kello 12:20, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 4, ihanneaika 44 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 12 pyrpal Siili Tottakai Caaheen Caanis Sami Suvanto LÄGI 22,71 6,16 -21,29 0 -21,29  
2 13 stbter Hedy Of Greenline In The Mood Irmeli Westermarck AST 32,46 4,31 -11,54 0 -11,54 LUVA
3 15 espves Rytmi Caraydan Systema Lotta Kortteinen HSKH 27,94 5,01 -16,06 5 5  
  14 kesvil SALLI Purplestar Kalle Kekarainen LÄGI         HYL  

C hyppyrata, maksi 1, kello 12:20, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 14, ihanneaika 44 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 17 borcol One Diolch Tegan Heli Kutvonen ATD 23,09 6,06 -20,91 5 5  
2 22 mudi Harri Vimmatun Ältsinäijä Sari Siitonen HSKH 29,22 4,79 -14,78 5 5  
3 20 isovil Muusa Dancefloor's Merry Merenque Leila Nieminen LÄGI 41,86 3,34 -2,14 5 5  
4 25 pitcol Cheri Maple Yard Omg Päivi Granö ATT 43,05 3,25 -0,95 5 5  
5 16 espves Nada Milla Marina Ensenada Marjo Saarinen HI-HA 28,25 4,96 -15,75 10 10  
6 19 espves Nemo Concurrido Exquisito Finlandes Taru Vänttinen RAUMA 29,77 4,70 -14,23 10 10  
7 24 borcol Veeti Easypower's Amadeus Jouni Suutari ATT 25,25 5,55 -18,75 15 15  
8 27 borcol Skisma Vinkeän Vauhtimimmi Ilari Heikkinen VEIKK 26,15 5,35 -17,85 20 20  
  18 borcol Ingrid Peatdigger Zen Keen Niina-Liina Linna NAS         HYL  
  21 borcol Xam Maple Yard No Mercy Mira Pihlajamäki LÄGI         HYL  
  23 x-rotu Lana Lana Neea Peltonen HI-HA         HYL  
  26 espves Onni Milla Marina And Justice For All Hanni Sonkeri HI-HA         HYL  
  32 borcol Nano Daere Ballarat Heli Kutvonen ATD         HYL  
  33 borcol Rauni Never Never Land M'shingi To Giri Niina-Liina Linna NAS         HYL  
  28 borcol Kiira Oakmeadow Tightrope Walker Elina Eskola LÄGI         POIS  

C hyppyrata, mini 2, kello 13:30, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 7, ihanneaika 46 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 41 caiter Boltti Old Pal Keep The Faith Tarja Jämsén RIMA 35,72 4,09 -10,28 0 -10,28 LUVA
2 34 caiter Rokki Old Pal I Wanna Rock Tarja Jämsén RIMA 40,30 3,62 -5,70 0 -5,70  
3 40 lägpys Rudi Tulikäpälän Nokiliekki Lotta Seppälä LÄGI 35,45 4,12 -10,55 5 5  
4 36 schipp MAISA Maisa Anne Lankiniemi KISA 44,96 3,25 -1,04 5 5  
  35 lägpys Tuho Tulikäpälän Tauno Tuhopolttaja Carita Mäkinen TUUKK         HYL  
  38 toyvil Fluffy Mon Timjam Only True Friend Niko Vierimaa KIRSUT         HYL  
  39 borter Danda Site Hut's Hyacinth Kirsi Lindroos BAT         HYL  

C hyppyrata, medi 2, kello 13:30, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 6, ihanneaika 46 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 45 koohon Ilo Roosnell Calycanthus Outi Haapala L-SSK 40,80 3,58 -5,20 5 5  
2 44 shelam Jäbä Sensusan Where Ever You Go Satu Paasio JANKK 36,11 4,04 -9,89 15 15  
  42 pyrpap Pinea Drole D'oiseau Jaseuse De Pluie Sinikka Nordman LÄGI         HYL  
  43 shelam Dallas Incantation Fulfilled Dream Elina Häkkinen HSKH         HYL  
  46 shelam Tomo Karhuveljen Anda Tiina Linna LÄGI         HYL  
  47 pyrpap Tikra Drole D'oiseau Cymbale Tigre Sinikka Nordman LÄGI         HYL  

C hyppyrata, maksi 2, kello 13:30, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 10, ihanneaika 46 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 54 pitcol Luna Markhill's Bye Bye Baby Tapio Metsä AST 43,71 3,34 -2,29 0 -2,29 LUVA
2 55 airter Viiru Border Rock's Betty Boop Matti Siltala LÄGI 48,89 2,99 2,89 0 2,89  
3 57 x-rotu Lulu Lulu Minna Sjöberg NU-PU 49,85 2,93 3,85 0 3,85  
4 59 sakpai Karda Karda Von Haus Targa Teija Paijola SWAT 36,97 3,95 -9,03 5 5  
5 50 borcol Virtane Maple Yard No Biggie Jan Dahl HANKO 27,42 5,32 -18,58 10 10  
  30 borcol Trii Little Step's Vertigo Iris Kieme PAGIS         HYL  
  48 lagrom Otso Nuxo Funny Frog Kirsi Stenroos ATT         HYL  
  49 porves Pepsi Katajakonnun Shock Wave Hannele Kettunen E-HKK         HYL  
  52 borcol Darwin Oakmeadow Storm Warning Emma-Lina Eriksson TSAU         HYL  
  56 borcol Karl Karl Kemi Hilkka Kallinen KKK         HYL  

B agilityrata, mini 2, kello 14:30, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 9, ihanneaika 55 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
  1 parson Cindy Viininvartijan Cindy Ulla Ruotanen-Harjunpää KIRSUT         HYL  
  34 caiter Rokki Old Pal I Wanna Rock Tarja Jämsén RIMA         HYL  
  35 lägpys Tuho Tulikäpälän Tauno Tuhopolttaja Carita Mäkinen TUUKK         HYL  
  36 schipp MAISA Maisa Anne Lankiniemi KISA         HYL  
  37 kääsna Tiu Xtravaschnauza Isobel Anne Huotari LÄGI         HYL  
  38 toyvil Fluffy Mon Timjam Only True Friend Niko Vierimaa KIRSUT         HYL  
  39 borter Danda Site Hut's Hyacinth Kirsi Lindroos BAT         HYL  
  40 lägpys Rudi Tulikäpälän Nokiliekki Lotta Seppälä LÄGI         HYL  
  41 caiter Boltti Old Pal Keep The Faith Tarja Jämsén RIMA         HYL  

B agilityrata, medi 2, kello 14:30, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 4, ihanneaika 55 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 44 shelam Jäbä Sensusan Where Ever You Go Satu Paasio JANKK 46,94 3,79 -8,06 10 10  
  42 pyrpap Pinea Drole D'oiseau Jaseuse De Pluie Sinikka Nordman LÄGI         HYL  
  45 koohon Ilo Roosnell Calycanthus Outi Haapala L-SSK         HYL  
  46 shelam Tomo Karhuveljen Anda Tiina Linna LÄGI         HYL  

B agilityrata, maksi 2, kello 14:30, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 14, ihanneaika 55 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 59 sakpai Karda Karda Von Haus Targa Teija Paijola SWAT 51,42 3,46 -3,58 0 -3,58 LUVA
2 53 auspai Naksu Capricole Hawaiian Hawthorn Liisa Teräaho LÄGI 47,80 3,72 -7,20 10 10  
3 58 borcol Bud Garth Bud Liisa Lehikoinen LÄGI 55,72 3,19 0,72 15 15,72  
4 57 x-rotu Lulu Lulu Minna Sjöberg NU-PU 65,18 2,73 10,18 10 20,18  
  30 borcol Trii Little Step's Vertigo Iris Kieme PAGIS         HYL  
  48 lagrom Otso Nuxo Funny Frog Kirsi Stenroos ATT         HYL  
  49 porves Pepsi Katajakonnun Shock Wave Hannele Kettunen E-HKK         HYL  
  50 borcol Virtane Maple Yard No Biggie Jan Dahl HANKO         HYL  
  51 novnou Pablo Höpöhännän American Wonder Outi Perkiömäki LÄGI         HYL  
  52 borcol Darwin Oakmeadow Storm Warning Emma-Lina Eriksson TSAU         HYL  
  54 pitcol Luna Markhill's Bye Bye Baby Tapio Metsä AST         HYL  
  55 airter Viiru Border Rock's Betty Boop Matti Siltala LÄGI         HYL  
  56 borcol Karl Karl Kemi Hilkka Kallinen KKK         HYL  
  60 belpat Wia Kuunsirpin Always Ready Annika Lundell KIRSUT         HYL  

A agilityrata, mini 2, kello 15:30, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 6, ihanneaika 54 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 39 borter Danda Site Hut's Hyacinth Kirsi Lindroos BAT 48,93 3,49 -5,07 5 5  
2 38 toyvil Fluffy Mon Timjam Only True Friend Niko Vierimaa KIRSUT 50,13 3,41 -3,87 5 5  
3 34 caiter Rokki Old Pal I Wanna Rock Tarja Jämsén RIMA 59,50 2,87 5,50 5 10,50  
  35 lägpys Tuho Tulikäpälän Tauno Tuhopolttaja Carita Mäkinen TUUKK         HYL  
  37 kääsna Tiu Xtravaschnauza Isobel Anne Huotari LÄGI         HYL  
  41 caiter Boltti Old Pal Keep The Faith Tarja Jämsén RIMA         HYL  
  40 lägpys Rudi Tulikäpälän Nokiliekki Lotta Seppälä LÄGI         POIS  

A agilityrata, medi 2, kello 15:30, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 2, ihanneaika 54 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
  44 shelam Jäbä Sensusan Where Ever You Go Satu Paasio JANKK         HYL  
  45 koohon Ilo Roosnell Calycanthus Outi Haapala L-SSK         HYL  

A agilityrata, maksi 2, kello 15:30, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 14, ihanneaika 54 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 60 belpat Wia Kuunsirpin Always Ready Annika Lundell KIRSUT 40,38 4,24 -13,62 0 -13,62 LUVA
2 50 borcol Virtane Maple Yard No Biggie Jan Dahl HANKO 33,96 5,03 -20,04 5 5  
3 57 x-rotu Lulu Lulu Minna Sjöberg NU-PU 61,16 2,80 7,16 5 12,16  
  30 borcol Trii Little Step's Vertigo Iris Kieme PAGIS         HYL  
  48 lagrom Otso Nuxo Funny Frog Kirsi Stenroos ATT         HYL  
  49 porves Pepsi Katajakonnun Shock Wave Hannele Kettunen E-HKK         HYL  
  51 novnou Pablo Höpöhännän American Wonder Outi Perkiömäki LÄGI         HYL  
  52 borcol Darwin Oakmeadow Storm Warning Emma-Lina Eriksson TSAU         HYL  
  53 auspai Naksu Capricole Hawaiian Hawthorn Liisa Teräaho LÄGI         HYL  
  54 pitcol Luna Markhill's Bye Bye Baby Tapio Metsä AST         HYL  
  55 airter Viiru Border Rock's Betty Boop Matti Siltala LÄGI         HYL  
  56 borcol Karl Karl Kemi Hilkka Kallinen KKK         HYL  
  58 borcol Bud Garth Bud Liisa Lehikoinen LÄGI         HYL  
  59 sakpai Karda Karda Von Haus Targa Teija Paijola SWAT         HYL