Kilpailu 2.5.2015, paikka Lohja, järjestäjä Länsi-Uudenmaan Agilityharrastajat ry

[A Mini 3] [B Mini 3] [C Mini 3] [C Medi 3] [B Medi 3] [A Medi 3] [A Maksi 3] [B Maksi 3] [C Maksi 3]

A agilityrata, mini 3, kello 8:00, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 27, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 104 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 39 parson Hertta Repoketun Fireball Tiina Tahvanainen KKK 43,09 4,25 -8,91 0 -8,91  
2 36 borter Didi Eysha Kham-Mi Maarit Niemelä BAT 43,64 4,19 -8,36 0 -8,36  
3 11 parson Sulo Scotstyles Foxtrot Sari Puusaari RIMA 44,54 4,11 -7,46 0 -7,46  
4 38 kääpin Elvis Mizoy's King Jingjing Paula Ropponen I-HAH 44,80 4,09 -7,20 0 -7,20  
5 22 jackru Billy Stallhagen's Bill Clinton Martina Stjernberg KKK 45,17 4,05 -6,83 0 -6,83  
6 30 parson Turo Antsepän Täysturo Iina Leppänen HSKH 45,32 4,04 -6,68 0 -6,68  
7 24 tarupi Mai Yacatis Älynväläys Elina Kaprio ATD 46,08 3,97 -5,92 0 -5,92  
8 23 shelam Ramses Sensusan Pin Code Sari Juva HAU 47,94 3,82 -4,06 0 -4,06  
9 17 mittel Milla Mikälie Tuulenpesä Kirsi Eloranta PORSK 51,63 3,54 -0,37 0 -0,37  
10 33 käävil Reino Sarahill Plaisir D'amour Leila Ottelin HSKH 52,39 3,49 0,39 0 0,39  
11 20 käävil Rico Apolet Grey Frederik Soile Huttunen JAU 53,35 3,43 1,35 0 1,35  
12 8 x-rotu Lara Lara Mikko Harjola JAU 54,60 3,35 2,60 10 12,60  
  1 phalen Keelo Thairghay's Adrenaline Jaana Salonen KAT         HYL  
  2 parson Cara Peatdigger Ion Fire Fly Sanna Rannikko JAU         HYL  
  3 lanhee Nelson Myheels Tuxedo Tiina Sundholm LÄGI         HYL  
  4 jackru Niki Stablebuddys Nikkisixx Pauliina Kuronen HI-HA         HYL  
  5 jackru Zala Jackobean Zartbitter Schoko Emmiina Abrahamsson LÄGI         HYL  
  6 jackru Edi Terrmite's Jet X Tiina Kontto ATT         HYL  
  9 parson Ronja Gwragged Annwn Rhododendron Anu Saikku-Bäckström BAT         HYL  
  21 jackru Susu Cheery Jack's Wild At Heart Tea Valokorpi WUOKS         HYL  
  25 borter Tabe Grindstones Mrs Robinson Erja Suni-Räsänen BAT         HYL  
  26 parson Poppana Poppana Satu Pihlajamäki LÄGI         HYL  
  27 lägpys Sissi Tridents Sissi Jari Laajala KKK         HYL  
  28 parson Justus Arbor Vitae Fosforos Eveliina Sipilä JAU         HYL  
  31 parson Lola Tupla-Täplän Lisa Rauni Hägglund JAU         HYL  
  32 kääpin Miro Serituulen Gideon Hanna Gustafsson I-HAH         HYL  
  37 parson Flow Scotstyles Flying Flow Sari Puusaari RIMA         HYL  
  10 cocspa Shirley Eben's Singin' In The Rain Eva Bensky AST         POIS  
  35 cocspa Jazzy Great Escape Swings With Jazz Eva Bensky AST         POIS  

B agilityrata, mini 3, kello 9:00, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 37, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 96 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 28 parson Justus Arbor Vitae Fosforos Eveliina Sipilä JAU 39,07 4,30 -8,93 0 -8,93  
2 19 shelam Hippi Nappulavaaran Ensi-Ilta Nadja Böckerman KKK 41,92 4,01 -6,08 0 -6,08  
3 7 shelam Taika Kepposen Lemmitty Suvi Kaipainen I-HAH 43,78 3,84 -4,22 0 -4,22  
4 5 jackru Zala Jackobean Zartbitter Schoko Emmiina Abrahamsson LÄGI 44,61 3,77 -3,39 0 -3,39  
5 15 parson Siru Frostwood Midnite Sun Laura Jaakola AST 46,04 3,65 -1,96 0 -1,96  
6 18 kääpin Mini Bonzer's Sex Bomb Kirsi Kiljander-Aronen TSAU 46,12 3,64 -1,88 0 -1,88  
7 1 phalen Keelo Thairghay's Adrenaline Jaana Salonen KAT 48,54 3,46 0,54 0 0,54  
8 33 käävil Reino Sarahill Plaisir D'amour Leila Ottelin HSKH 48,93 3,43 0,93 0 0,93  
9 16 parson Enni Scotstyles Super Chili Marja Karjalainen ATT 43,67 3,85 -4,33 5 5  
10 24 tarupi Mai Yacatis Älynväläys Elina Kaprio ATD 43,96 3,82 -4,04 5 5  
11 4 jackru Niki Stablebuddys Nikkisixx Pauliina Kuronen HI-HA 46,00 3,65 -2,00 5 5  
12 34 shelam Prinssi Pikkuprinssi Suvi Kaipainen I-HAH 46,10 3,64 -1,90 5 5  
13 2 parson Cara Peatdigger Ion Fire Fly Sanna Rannikko JAU 47,81 3,51 -0,19 5 5  
14 17 mittel Milla Mikälie Tuulenpesä Kirsi Eloranta PORSK 50,55 3,32 2,55 5 7,55  
15 21 jackru Susu Cheery Jack's Wild At Heart Tea Valokorpi WUOKS 52,58 3,19 4,58 5 9,58  
16 11 parson Sulo Scotstyles Foxtrot Sari Puusaari RIMA 44,09 3,81 -3,91 10 10  
17 22 jackru Billy Stallhagen's Bill Clinton Martina Stjernberg KKK 47,78 3,52 -0,22 10 10  
18 3 lanhee Nelson Myheels Tuxedo Tiina Sundholm LÄGI 42,37 3,96 -5,63 15 15  
19 8 x-rotu Lara Lara Mikko Harjola JAU 58,13 2,89 10,13 10 20,13  
  6 jackru Edi Terrmite's Jet X Tiina Kontto ATT         HYL  
  9 parson Ronja Gwragged Annwn Rhododendron Anu Saikku-Bäckström BAT         HYL  
  12 walter Riia Vicway Euphoria Sari Mäkelä JAU         HYL  
  13 walter Kirppu Vicway Nirvana Terhi Kaitila HSKH         HYL  
  14 jackru Messi Tikkatassun Oiva Onnenpoika Arja Heinonen ATT         HYL  
  20 käävil Rico Apolet Grey Frederik Soile Huttunen JAU         HYL  
  23 shelam Ramses Sensusan Pin Code Sari Juva HAU         HYL  
  25 borter Tabe Grindstones Mrs Robinson Erja Suni-Räsänen BAT         HYL  
  26 parson Poppana Poppana Satu Pihlajamäki LÄGI         HYL  
  27 lägpys Sissi Tridents Sissi Jari Laajala KKK         HYL  
  30 parson Turo Antsepän Täysturo Iina Leppänen HSKH         HYL  
  31 parson Lola Tupla-Täplän Lisa Rauni Hägglund JAU         HYL  
  32 kääpin Miro Serituulen Gideon Hanna Gustafsson I-HAH         HYL  
  36 borter Didi Eysha Kham-Mi Maarit Niemelä BAT         HYL  
  37 parson Flow Scotstyles Flying Flow Sari Puusaari RIMA         HYL  
  38 kääpin Elvis Mizoy's King Jingjing Paula Ropponen I-HAH         HYL  
  39 parson Hertta Repoketun Fireball Tiina Tahvanainen KKK         HYL  
  40 parson Miina Pearch Hill's Pheasant Tail Anu Saikku-Bäckström BAT         HYL  
  10 cocspa Shirley Eben's Singin' In The Rain Eva Bensky AST         POIS  
  35 cocspa Jazzy Great Escape Swings With Jazz Eva Bensky AST         POIS  

C hyppyrata, mini 3, kello 10:20, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 36, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 96 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 11 parson Sulo Scotstyles Foxtrot Sari Puusaari RIMA 41,61 4,11 -6,39 0 -6,39 SERT-H
2 34 shelam Prinssi Pikkuprinssi Suvi Kaipainen I-HAH 42,47 4,03 -5,53 0 -5,53  
3 12 walter Riia Vicway Euphoria Sari Mäkelä JAU 42,77 4,00 -5,23 0 -5,23  
4 24 tarupi Mai Yacatis Älynväläys Henri Kaprio ATD 42,94 3,98 -5,06 0 -5,06  
5 22 jackru Billy Stallhagen's Bill Clinton Martina Stjernberg KKK 43,02 3,97 -4,98 0 -4,98  
6 6 jackru Edi Terrmite's Jet X Tiina Kontto ATT 44,29 3,86 -3,71 0 -3,71  
7 7 shelam Taika Kepposen Lemmitty Suvi Kaipainen I-HAH 44,73 3,82 -3,27 0 -3,27  
8 13 walter Kirppu Vicway Nirvana Terhi Kaitila HSKH 45,14 3,79 -2,86 0 -2,86  
9 29 jackru Roosa Roosa Pauliina Kuronen HI-HA 45,15 3,79 -2,85 0 -2,85  
10 4 jackru Niki Stablebuddys Nikkisixx Pauliina Kuronen HI-HA 45,42 3,77 -2,58 0 -2,58  
11 18 kääpin Mini Bonzer's Sex Bomb Kirsi Kiljander-Aronen TSAU 45,62 3,75 -2,38 0 -2,38  
12 17 mittel Milla Mikälie Tuulenpesä Kirsi Eloranta PORSK 47,13 3,63 -0,87 0 -0,87  
13 8 x-rotu Lara Lara Mikko Harjola JAU 47,87 3,57 -0,13 0 -0,13  
14 20 käävil Rico Apolet Grey Frederik Soile Huttunen JAU 48,68 3,51 0,68 0 0,68  
15 1 phalen Keelo Thairghay's Adrenaline Jaana Salonen KAT 48,72 3,51 0,72 0 0,72  
16 32 kääpin Miro Serituulen Gideon Hanna Gustafsson I-HAH 49,26 3,47 1,26 0 1,26  
17 28 parson Justus Arbor Vitae Fosforos Eveliina Sipilä JAU 38,56 4,43 -9,44 5 5  
18 2 parson Cara Peatdigger Ion Fire Fly Sanna Rannikko JAU 46,75 3,66 -1,25 5 5  
19 5 jackru Zala Jackobean Zartbitter Schoko Emmiina Abrahamsson LÄGI 47,02 3,64 -0,98 5 5  
20 33 käävil Reino Sarahill Plaisir D'amour Leila Ottelin HSKH 52,16 3,28 4,16 5 9,16  
21 39 parson Hertta Repoketun Fireball Tiina Tahvanainen KKK 47,06 3,63 -0,94 10 10  
22 31 parson Lola Tupla-Täplän Lisa Rauni Hägglund JAU 52,82 3,24 4,82 20 24,82  
  3 lanhee Nelson Myheels Tuxedo Tiina Sundholm LÄGI         HYL  
  14 jackru Messi Tikkatassun Oiva Onnenpoika Arja Heinonen ATT         HYL  
  15 parson Siru Frostwood Midnite Sun Laura Jaakola AST         HYL  
  16 parson Enni Scotstyles Super Chili Marja Karjalainen ATT         HYL  
  19 shelam Hippi Nappulavaaran Ensi-Ilta Nadja Böckerman KKK         HYL  
  21 jackru Susu Cheery Jack's Wild At Heart Tea Valokorpi WUOKS         HYL  
  23 shelam Ramses Sensusan Pin Code Sari Juva HAU         HYL  
  25 borter Tabe Grindstones Mrs Robinson Erja Suni-Räsänen BAT         HYL  
  27 lägpys Sissi Tridents Sissi Jari Laajala KKK         HYL  
  30 parson Turo Antsepän Täysturo Iina Leppänen HSKH         HYL  
  36 borter Didi Eysha Kham-Mi Maarit Niemelä BAT         HYL  
  37 parson Flow Scotstyles Flying Flow Sari Puusaari RIMA         HYL  
  38 kääpin Elvis Mizoy's King Jingjing Paula Ropponen I-HAH         HYL  
  40 parson Miina Pearch Hill's Pheasant Tail Anu Saikku-Bäckström BAT         HYL  
  10 cocspa Shirley Eben's Singin' In The Rain Eva Bensky AST         POIS  
  26 parson Poppana Poppana Satu Pihlajamäki LÄGI         POIS  
  35 cocspa Jazzy Great Escape Swings With Jazz Eva Bensky AST         POIS  

C hyppyrata, medi 3, kello 11:30, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 42, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 96 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 48 kromfo Frank Tornado Nina Marjamäki KKK 38,89 4,40 -9,11 0 -9,11  
2 58 koohon Flow Phoenix-Shila Van Youngmuskyteira Merja Suomalainen RIMA 39,42 4,34 -8,58 0 -8,58  
3 59 parson Raipe Viininvartijan Bablo Juha Alenius AGRY 40,26 4,25 -7,74 0 -7,74  
4 89 espves Asta Caraydan Galaxia Anne-Mari Tenhovalo KKK 41,15 4,16 -6,85 0 -6,85  
5 57 espves Iitu Caraydan Infinita Kirsimaaria Inkinen-Moukola TOISK 42,22 4,05 -5,78 0 -5,78  
6 85 kromfo Aida Cierimon Aida Minna Vilmi BAT 42,24 4,05 -5,76 0 -5,76  
7 82 espves Pirre Pevikan Velhotar Kirsimaaria Inkinen-Moukola TOISK 44,84 3,81 -3,16 0 -3,16  
8 43 pyrpap Kaffe Calins Nounours Cafe Noire Petteri Nurmi ATT 48,95 3,49 0,95 0 0,95  
9 92 x-rotu Rosa Rosella Taina Rantanen VEIKK 38,50 4,44 -9,50 5 5  
10 68 espves Wilma Nadador Frente Furiosa Tiina Nordlund HANKO 41,07 4,16 -6,93 5 5  
11 60 espves Roa Caraydan Gea Minna Vilmi BAT 41,22 4,15 -6,78 5 5  
12 71 shelam Ansa Pilvimarjan Todellinen Prinsessa Kirsi Rusila HANKO 41,33 4,14 -6,67 5 5  
13 50 manter Jolle Hilmanter's Jolly Roger Tiina Rantio JANKK 44,85 3,81 -3,15 5 5  
14 69 pyrpap Marlin Drole D'oiseau Saut Perilleux Soila Sabelström LÄGI 48,12 3,55 0,12 5 5,12  
15 47 kesvil Siiri Woolly Bohemia's Savage Silk Saija Mutka I-HAH 48,67 3,51 0,67 5 5,67  
16 56 isllam Trixi Koirakorven Titlingur Mika Harinen HSKH 54,13 3,16 6,13 0 6,13  
17 83 shelam Nonnih Pilvimarjan Ariane Ari Kuparinen RIMA 39,59 4,32 -8,41 10 10  
  41 kääsna Bruno Juliuksen Bruno Moa Thors TAMMI         HYL  
  42 espves Pihka Ran-Plan Furiousballad Tyyni-Tuuli Kosonen ATT         HYL  
  44 kääsna Pontus Xtravaschnauza Forza Tiina Mikkilä I-HAH         HYL  
  45 lagrom Netta Cantharellin Canzonetta Di Natale Sirpa Jääskeläinen KAT         HYL  
  46 stbter Gina Of Greenline Heartmender Irmeli Westermarck AST         HYL  
  49 kesvil Kake Casting Gage Emil Tanja Rokkanen KAT         HYL  
  51 shelam Sofi Sensusan Show Stopper Sari Mäkelä JAU         HYL  
  52 espves Esteri Nadador Tormenta Furiosa Mona Liljegren JANKK         HYL  
  61 kesvil Ricky Coros Ricky Martin Brita Långström KKK         HYL  
  62 parson Greta Radagast Gaurwaith Satu Pihlajamäki LÄGI         HYL  
  64 shelam Stella Halivaaran Kevään Tuline Flicka Sanna Ahola HANKO         HYL  
  65 espves Mocca Caraydan Boomerang Tiina Virtanen JANKK         HYL  
  66 parson Milou Olpesa As Amilo Anne Rantanen PRT         HYL  
  67 kesvil Sirius Woolly Bohemia's Stone Cold Crazy Kalle Kekarainen LÄGI         HYL  
  70 skette Sampo Texforrier Just Because Tanja Pitkänen RAUMA         HYL  
  72 espves Tilli Caraydan Feérica Katariina Tenhunen WALAT         HYL  
  73 pinser Mila Windläufer Immer Heiter Anu Hyyrynmäki YLÖKK         HYL  
  75 isllam Minttu Vongoivan Druna Paula Ruotsalainen JAU         HYL  
  76 shelam Luca Snowpaw Acorn Eva Kajander TSAU         HYL  
  77 stbter Fina Of Greenline Go-Go Girl Irmeli Westermarck AST         HYL  
  79 espves Inkeri Nadador Babosa Furiosa Mona Liljegren JANKK         HYL  
  80 auskel zalama Roayl Coctail Zalmiacci Marika Ruohonen ATT         HYL  
  81 shelam Chili Vicway Million Dollar Baby Sari Mäkelä JAU         HYL  
  84 tarupi Calle Merramäen Pyry Lotta Rönnholm LÄGI         HYL  
  86 manter Dymi Bonwild Pure Dynamite Tiina Rantio JANKK         HYL  
  53 borter Kami Tigerlike Super Trouper Anu Luoto SIUNT         POIS  
  55 koohon Tinka Black Amiikos Oekelina Odilia Merja Rajala PORSK         POIS  
  78 espves Oosa Concurrido Osado Osa Merja Rajala PORSK         POIS  
  88 shelam Mila Gonnabe In My Dreams Marilla Tanner HSKK         POIS  
  90 espves Ralli Caraydan Jive Lotta Kortteinen HSKH         POIS  

B agilityrata, medi 3, kello 13:00, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 46, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 104 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 58 koohon Flow Phoenix-Shila Van Youngmuskyteira Merja Suomalainen RIMA 40,36 4,53 -11,64 0 -11,64 Arvonnan perusteella 1. sija
1 83 shelam Nonnih Pilvimarjan Ariane Ari Kuparinen RIMA 40,36 4,53 -11,64 0 -11,64 Arvonnan perusteella 2. sija
3 79 espves Inkeri Nadador Babosa Furiosa Mona Liljegren JANKK 41,41 4,42 -10,59 0 -10,59  
4 68 espves Wilma Nadador Frente Furiosa Tiina Nordlund HANKO 42,52 4,30 -9,48 0 -9,48  
5 59 parson Raipe Viininvartijan Bablo Juha Alenius AGRY 44,64 4,10 -7,36 0 -7,36  
6 57 espves Iitu Caraydan Infinita Kirsimaaria Inkinen-Moukola TOISK 46,07 3,97 -5,93 0 -5,93  
7 46 stbter Gina Of Greenline Heartmender Irmeli Westermarck AST 49,26 3,71 -2,74 0 -2,74  
8 50 manter Jolle Hilmanter's Jolly Roger Tiina Rantio JANKK 51,76 3,54 -0,24 0 -0,24  
9 87 slapko Pörri Puhtituulen Heimo Huima Timo Ruuttunen HSKK 52,54 3,48 0,54 0 0,54  
10 49 kesvil Kake Casting Gage Emil Tanja Rokkanen KAT 53,08 3,45 1,08 0 1,08  
11 75 isllam Minttu Vongoivan Druna Paula Ruotsalainen JAU 54,24 3,37 2,24 0 2,24  
12 56 isllam Trixi Koirakorven Titlingur Mika Harinen HSKH 55,52 3,30 3,52 0 3,52  
13 85 kromfo Aida Cierimon Aida Minna Vilmi BAT 45,04 4,06 -6,96 5 5  
14 67 kesvil Sirius Woolly Bohemia's Stone Cold Crazy Kalle Kekarainen LÄGI 46,67 3,92 -5,33 5 5  
15 45 lagrom Netta Cantharellin Canzonetta Di Natale Sirpa Jääskeläinen KAT 46,74 3,91 -5,26 5 5  
16 73 pinser Mila Windläufer Immer Heiter Anu Hyyrynmäki YLÖKK 47,39 3,86 -4,61 5 5  
17 41 kääsna Bruno Juliuksen Bruno Moa Thors TAMMI 53,37 3,43 1,37 5 6,37  
18 43 pyrpap Kaffe Calins Nounours Cafe Noire Petteri Nurmi ATT 51,97 3,52 -0,03 10 10  
19 47 kesvil Siiri Woolly Bohemia's Savage Silk Saija Mutka I-HAH 52,41 3,49 0,41 10 10,41  
20 70 skette Sampo Texforrier Just Because Tanja Pitkänen RAUMA 58,13 3,15 6,13 5 11,13  
21 77 stbter Fina Of Greenline Go-Go Girl Irmeli Westermarck AST 55,29 3,31 3,29 10 13,29  
22 54 koohon Wimma Bullbenz Kooi Ulri Geri Mika Kallio KKK 56,19 3,26 4,19 10 14,19  
23 62 parson Greta Radagast Gaurwaith Satu Pihlajamäki LÄGI 62,73 2,92 10,73 10 20,73  
  42 espves Pihka Ran-Plan Furiousballad Tyyni-Tuuli Kosonen ATT         HYL  
  44 kääsna Pontus Xtravaschnauza Forza Tiina Mikkilä I-HAH         HYL  
  48 kromfo Frank Tornado Nina Marjamäki KKK         HYL  
  51 shelam Sofi Sensusan Show Stopper Sari Mäkelä JAU         HYL  
  52 espves Esteri Nadador Tormenta Furiosa Mona Liljegren JANKK         HYL  
  60 espves Roa Caraydan Gea Minna Vilmi BAT         HYL  
  61 kesvil Ricky Coros Ricky Martin Brita Långström KKK         HYL  
  63 walspa Pihla Jangas Gale Wind Eve-Maria Moilanen HSKH         HYL  
  64 shelam Stella Halivaaran Kevään Tuline Flicka Sanna Ahola HANKO         HYL  
  65 espves Mocca Caraydan Boomerang Tiina Virtanen JANKK         HYL  
  66 parson Milou Olpesa As Amilo Anne Rantanen PRT         HYL  
  69 pyrpap Marlin Drole D'oiseau Saut Perilleux Soila Sabelström LÄGI         HYL  
  71 shelam Ansa Pilvimarjan Todellinen Prinsessa Kirsi Rusila HANKO         HYL  
  72 espves Tilli Caraydan Feérica Katariina Tenhunen WALAT         HYL  
  74 koohon Savina Savina Mervi Tammi KKK         HYL  
  76 shelam Luca Snowpaw Acorn Eva Kajander TSAU         HYL  
  80 auskel zalama Roayl Coctail Zalmiacci Marika Ruohonen ATT         HYL  
  81 shelam Chili Vicway Million Dollar Baby Sari Mäkelä JAU         HYL  
  84 tarupi Calle Merramäen Pyry Lotta Rönnholm LÄGI         HYL  
  86 manter Dymi Bonwild Pure Dynamite Tiina Rantio JANKK         HYL  
  89 espves Asta Caraydan Galaxia Anne-Mari Tenhovalo KKK         HYL  
  91 koohon Ruuti Bullbenz Kooi Ruud Ulri Mika Kallio KKK         HYL  
  92 x-rotu Rosa Rosella Taina Rantanen VEIKK         HYL  
  53 borter Kami Tigerlike Super Trouper Anu Luoto SIUNT         POIS  
  55 koohon Tinka Black Amiikos Oekelina Odilia Merja Rajala PORSK         POIS  
  78 espves Oosa Concurrido Osado Osa Merja Rajala PORSK         POIS  
  88 shelam Mila Gonnabe In My Dreams Marilla Tanner HSKK         POIS  
  90 espves Ralli Caraydan Jive Lotta Kortteinen HSKH         POIS  

A agilityrata, medi 3, kello 14:45, tuomari Pertti Siimes, koirakoita 41, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 58 koohon Flow Phoenix-Shila Van Youngmuskyteira Merja Suomalainen RIMA 38,58 4,41 -8,42 0 -8,42  
2 48 kromfo Frank Tornado Nina Marjamäki KKK 39,04 4,36 -7,96 0 -7,96  
3 79 espves Inkeri Nadador Babosa Furiosa Mona Liljegren JANKK 39,76 4,28 -7,24 0 -7,24  
4 57 espves Iitu Caraydan Infinita Kirsimaaria Inkinen-Moukola TOISK 40,27 4,22 -6,73 0 -6,73  
5 83 shelam Nonnih Pilvimarjan Ariane Ari Kuparinen RIMA 40,36 4,21 -6,64 0 -6,64  
6 89 espves Asta Caraydan Galaxia Anne-Mari Tenhovalo KKK 43,82 3,88 -3,18 0 -3,18  
7 54 koohon Wimma Bullbenz Kooi Ulri Geri Mika Kallio KKK 45,78 3,71 -1,22 0 -1,22  
8 80 auskel zalama Roayl Coctail Zalmiacci Marika Ruohonen ATT 47,57 3,57 0,57 0 0,57  
9 87 slapko Pörri Puhtituulen Heimo Huima Timo Ruuttunen HSKK 50,82 3,35 3,82 0 3,82  
10 92 x-rotu Rosa Rosella Taina Rantanen VEIKK 43,93 3,87 -3,07 5 5  
11 67 kesvil Sirius Woolly Bohemia's Stone Cold Crazy Kalle Kekarainen LÄGI 43,94 3,87 -3,06 5 5  
12 69 pyrpap Marlin Drole D'oiseau Saut Perilleux Soila Sabelström LÄGI 52,11 3,26 5,11 0 5,11  
13 76 shelam Luca Snowpaw Acorn Eva Kajander TSAU 48,21 3,53 1,21 5 6,21  
14 74 koohon Savina Savina Mervi Tammi KKK 50,26 3,38 3,26 5 8,26  
15 75 isllam Minttu Vongoivan Druna Paula Ruotsalainen JAU 51,31 3,31 4,31 5 9,31  
16 44 kääsna Pontus Xtravaschnauza Forza Tiina Mikkilä I-HAH 51,86 3,28 4,86 5 9,86  
17 65 espves Mocca Caraydan Boomerang Tiina Virtanen JANKK 45,07 3,77 -1,93 10 10  
18 72 espves Tilli Caraydan Feérica Katariina Tenhunen WALAT 47,51 3,58 0,51 10 10,51  
19 70 skette Sampo Texforrier Just Because Tanja Pitkänen RAUMA 57,53 2,95 10,53 5 15,53  
20 63 walspa Pihla Jangas Gale Wind Eve-Maria Moilanen HSKH 54,84 3,10 7,84 10 17,84  
21 61 kesvil Ricky Coros Ricky Martin Brita Långström KKK 48,92 3,47 1,92 20 21,92  
22 62 parson Greta Radagast Gaurwaith Satu Pihlajamäki LÄGI 72,28 2,35 25,28 15 40,28  
  41 kääsna Bruno Juliuksen Bruno Moa Thors TAMMI         HYL  
  42 espves Pihka Ran-Plan Furiousballad Tyyni-Tuuli Kosonen ATT         HYL  
  43 pyrpap Kaffe Calins Nounours Cafe Noire Petteri Nurmi ATT         HYL  
  45 lagrom Netta Cantharellin Canzonetta Di Natale Sirpa Jääskeläinen KAT         HYL  
  46 stbter Gina Of Greenline Heartmender Irmeli Westermarck AST         HYL  
  47 kesvil Siiri Woolly Bohemia's Savage Silk Saija Mutka I-HAH         HYL  
  50 manter Jolle Hilmanter's Jolly Roger Tiina Rantio JANKK         HYL  
  52 espves Esteri Nadador Tormenta Furiosa Mona Liljegren JANKK         HYL  
  59 parson Raipe Viininvartijan Bablo Juha Alenius AGRY         HYL  
  60 espves Roa Caraydan Gea Minna Vilmi BAT         HYL  
  64 shelam Stella Halivaaran Kevään Tuline Flicka Sanna Ahola HANKO         HYL  
  66 parson Milou Olpesa As Amilo Anne Rantanen PRT         HYL  
  68 espves Wilma Nadador Frente Furiosa Tiina Nordlund HANKO         HYL  
  71 shelam Ansa Pilvimarjan Todellinen Prinsessa Kirsi Rusila HANKO         HYL  
  73 pinser Mila Windläufer Immer Heiter Anu Hyyrynmäki YLÖKK         HYL  
  84 tarupi Calle Merramäen Pyry Lotta Rönnholm LÄGI         HYL  
  85 kromfo Aida Cierimon Aida Minna Vilmi BAT         HYL  
  86 manter Dymi Bonwild Pure Dynamite Tiina Rantio JANKK         HYL  
  91 koohon Ruuti Bullbenz Kooi Ruud Ulri Mika Kallio KKK         HYL  
  55 koohon Tinka Black Amiikos Oekelina Odilia Merja Rajala PORSK         POIS  
  78 espves Oosa Concurrido Osado Osa Merja Rajala PORSK         POIS  
  88 shelam Mila Gonnabe In My Dreams Marilla Tanner HSKK         POIS  
  90 espves Ralli Caraydan Jive Lotta Kortteinen HSKH         POIS  

A agilityrata, maksi 3, kello 16:00, tuomari Pertti Siimes, koirakoita 46, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 135 espves Elda Nadador Diosa De Las Flores Tyyni-Tuuli Kosonen ATT 40,46 4,20 -6,54 0 -6,54  
2 133 kromfo Artsi Atsalean Eko Nina Marjamäki KKK 40,51 4,20 -6,49 0 -6,49  
3 103 borcol Laava Maple Yard First Of All Liisa Lehikoinen LÄGI 40,68 4,18 -6,32 0 -6,32  
4 109 auskel Binka Kengurukolon Deja Vu Jan Dahl HANKO 41,03 4,14 -5,97 0 -5,97  
5 145 borcol Saana Myytin Sanansaattaja Essi Sirola HEILU 41,67 4,08 -5,33 0 -5,33  
6 106 auspai Jäynä Cryptonite Moonbat Sari-Anne Björklund KKK 41,98 4,05 -5,02 0 -5,02  
7 120 mudi Visa Szofogadas Erdei Úra Virva Nousiainen-Hiiri RIMA 46,38 3,66 -0,62 0 -0,62  
8 118 borcol Hugo Saunajaakon Speed Demon Taneli Ikäheimo HSKH 36,42 4,67 -10,58 5 5  
9 95 borcol Becca Wind Anne Maria Riihimäki JAU 37,57 4,53 -9,43 5 5  
10 130 belpat Glock Dujoiedevie Kaptah Jonna Judin KKK 39,00 4,36 -8,00 5 5  
11 105 auspai Sylvi Attic Angel`s Tactful Merenqueist Anne Pullinen KOIVU 41,06 4,14 -5,94 5 5  
12 107 auskel Kasku Kauhee Smok Mia Tikkanen ATT 45,62 3,73 -1,38 5 5  
13 101 sakpai Ninja Inis Vom Salztalblick Karoliina Nyyssönen KAT 46,66 3,64 -0,34 5 5  
14 119 borcol Asta Ebba Päivi Samuelsson ATT 46,68 3,64 -0,32 5 5  
15 144 belpag Zeni Black Master's Young Lady Juha Alenius AGRY 54,38 3,13 7,38 0 7,38  
16 136 novnou Hippu Nitric Spin Me Faster Minna-Maria Lindholm HSKK 49,70 3,42 2,70 5 7,70  
17 137 belpag Eve Widemind's Eveline Daniela Roms CITYB 39,95 4,26 -7,05 10 10  
18 104 auskel Rumo Placo Ecco Janni Kröger HSKH 43,95 3,87 -3,05 10 10  
19 117 parcol Bree Ovenslope Snow White Milla Saari LÄGI 49,87 3,41 2,87 10 12,87  
20 126 holpal Nikita Carondan Amalia Tiina Pehkonen HSKK 54,44 3,12 7,44 10 17,44  
21 138 novnou Valo Always Happy Leo Lion Emma Sjölund KOIVU 56,06 3,03 9,06 15 24,06  
  94 auspai Nala Ounou Metka Mustamaija Anna Laakso ATT         HYL  
  96 borcol Pixie Tronic Pandora Marianne Asikainen TSAU         HYL  
  97 katpai Rinja Lähderinteen Arianna Sanna Karonen VEIKK         HYL  
  98 borcol Pirkko Little Step's Vault Pasi Honkanen RIMA         HYL  
  99 borcol Sisu Kvarkin Ardbeg Veijo Koistinen RIMA         HYL  
  100 borcol Sahti Durante Lapinkulta Timo Liuhto LAW         HYL  
  102 auspai Duffy Ardiente Leone Kiara Kati Immonen KKK         HYL  
  113 borcol Zup Hakukaaren Zup Mira Pihlajamäki LÄGI         HYL  
  114 auskel Armas Redqliff's Guru Undercover Eeva Välilä ATT         HYL  
  115 borcol Jedi Tending Eager Juha Ruokonen KKK         HYL  
  116 belpag Wicky Black Master's Wicked Beauty Christa Savolainen KKK         HYL  
  122 borcol Into Saunajaakon Breakthru Tiina Koistinen RIMA         HYL  
  123 holpak Metka Meevaller Check Dat Chick Heidi Tolonen AST         HYL  
  124 borcol Niiru Hakukaaren Nero Satu Pihlajamäki LÄGI         HYL  
  125 auskel Nuuk Maiskis Merbau Unnu Vaara HSKH         HYL  
  127 borcol Kim Mawlch Kim Anne Maria Riihimäki JAU         HYL  
  128 borcol Molly Gwynion Rubel Anni Strang HSKH         HYL  
  129 auspai Ares Highbuzz's Artaxerxes Paula Leino ATT         HYL  
  132 auskel Entti Nallikallion Kamileontti Noora Suntio SBCAK         HYL  
  139 borcol Donna Divining Rod's All Over Me Anja Savikko HAU         HYL  
  140 borcol Bea Oakmeadow Heather Arttu Syrjänen LÄGI         HYL  
  141 auspai Raita Pyrzillac's Windmillie Hilkka Kallinen KKK         HYL  
  142 borcol Selma Maple Yard Impiger Liisa Lehikoinen LÄGI         HYL  
  143 borcol Capo Tending Hobgoblin Liisa Männistö JAU         HYL  
  146 borcol Di Little Step´s Wendy Kati Immonen KKK         HYL  
  93 borcol Voltti Little Step's Volt Saija Mustonen LAW         POIS  
  121 borcol Taco Sanmar Tex Willer Susanna Niiranen KKK         POIS  
  131 auspai Pita Ardiente Donita Ines Tiia Söderholm AST         POIS  

B agilityrata, maksi 3, kello 17:30, tuomari Pertti Siimes, koirakoita 49, ihanneaika 51 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 96 borcol Pixie Tronic Pandora Marianne Asikainen TSAU 41,62 4,32 -9,38 0 -9,38  
2 125 auskel Nuuk Maiskis Merbau Unnu Vaara HSKH 42,87 4,20 -8,13 0 -8,13 SERT-A
3 104 auskel Rumo Placo Ecco Janni Kröger HSKH 42,90 4,20 -8,10 0 -8,10  
4 103 borcol Laava Maple Yard First Of All Liisa Lehikoinen LÄGI 43,14 4,17 -7,86 0 -7,86  
5 109 auskel Binka Kengurukolon Deja Vu Jan Dahl HANKO 44,35 4,06 -6,65 0 -6,65  
6 136 novnou Hippu Nitric Spin Me Faster Minna-Maria Lindholm HSKK 47,25 3,81 -3,75 0 -3,75  
7 115 borcol Jedi Tending Eager Juha Ruokonen KKK 47,70 3,77 -3,30 0 -3,30  
8 113 borcol Zup Hakukaaren Zup Mira Pihlajamäki LÄGI 40,94 4,40 -10,06 5 5  
9 127 borcol Kim Mawlch Kim Anne Maria Riihimäki JAU 42,04 4,28 -8,96 5 5  
10 130 belpat Glock Dujoiedevie Kaptah Jonna Judin KKK 44,10 4,08 -6,90 5 5  
11 143 borcol Capo Tending Hobgoblin Liisa Männistö JAU 46,14 3,90 -4,86 5 5  
12 122 borcol Into Saunajaakon Breakthru Tiina Koistinen RIMA 47,55 3,79 -3,45 5 5  
13 116 belpag Wicky Black Master's Wicked Beauty Christa Savolainen KKK 47,94 3,76 -3,06 5 5  
14 97 katpai Rinja Lähderinteen Arianna Sanna Karonen VEIKK 50,67 3,55 -0,33 5 5  
15 126 holpal Nikita Carondan Amalia Tiina Pehkonen HSKK 51,37 3,50 0,37 5 5,37  
16 138 novnou Valo Always Happy Leo Lion Emma Sjölund KOIVU 55,50 3,24 4,50 5 9,50  
17 95 borcol Becca Wind Anne Maria Riihimäki JAU 37,49 4,80 -13,51 10 10  
18 94 auspai Nala Ounou Metka Mustamaija Anna Laakso ATT 40,86 4,41 -10,14 10 10  
19 128 borcol Molly Gwynion Rubel Anni Strang HSKH 46,47 3,87 -4,53 10 10  
20 144 belpag Zeni Black Master's Young Lady Juha Alenius AGRY 59,60 3,02 8,60 5 13,60  
21 102 auspai Duffy Ardiente Leone Kiara Kati Immonen KKK 43,11 4,18 -7,89 15 15  
22 99 borcol Sisu Kvarkin Ardbeg Veijo Koistinen RIMA 43,68 4,12 -7,32 15 15  
23 117 parcol Bree Ovenslope Snow White Milla Saari LÄGI 52,83 3,41 1,83 15 16,83  
24 108 lappor Ruska Niehku Katja Virtanen LÄGI 71,60 2,51 20,60 5 25,60  
  98 borcol Pirkko Little Step's Vault Pasi Honkanen RIMA         HYL  
  100 borcol Sahti Durante Lapinkulta Timo Liuhto LAW         HYL  
  101 sakpai Ninja Inis Vom Salztalblick Karoliina Nyyssönen KAT         HYL  
  105 auspai Sylvi Attic Angel`s Tactful Merenqueist Anne Pullinen KOIVU         HYL  
  106 auspai Jäynä Cryptonite Moonbat Sari-Anne Björklund KKK         HYL  
  107 auskel Kasku Kauhee Smok Mia Tikkanen ATT         HYL  
  110 belpat Enzo Flammeus Own Ferrari Arja Jaakkola LÄGI         HYL  
  112 belpat Ina Kuunsirpin Zillion Dreams Päivi Nevander NU-PU         HYL  
  114 auskel Armas Redqliff's Guru Undercover Eeva Välilä ATT         HYL  
  118 borcol Hugo Saunajaakon Speed Demon Taneli Ikäheimo HSKH         HYL  
  119 borcol Asta Ebba Päivi Samuelsson ATT         HYL  
  120 mudi Visa Szofogadas Erdei Úra Virva Nousiainen-Hiiri RIMA         HYL  
  123 holpak Metka Meevaller Check Dat Chick Heidi Tolonen AST         HYL  
  124 borcol Niiru Hakukaaren Nero Satu Pihlajamäki LÄGI         HYL  
  129 auspai Ares Highbuzz's Artaxerxes Paula Leino ATT         HYL  
  132 auskel Entti Nallikallion Kamileontti Noora Suntio SBCAK         HYL  
  133 kromfo Artsi Atsalean Eko Nina Marjamäki KKK         HYL  
  135 espves Elda Nadador Diosa De Las Flores Tyyni-Tuuli Kosonen ATT         HYL  
  137 belpag Eve Widemind's Eveline Daniela Roms CITYB         HYL  
  139 borcol Donna Divining Rod's All Over Me Anja Savikko HAU         HYL  
  140 borcol Bea Oakmeadow Heather Arttu Syrjänen LÄGI         HYL  
  141 auspai Raita Pyrzillac's Windmillie Hilkka Kallinen KKK         HYL  
  142 borcol Selma Maple Yard Impiger Liisa Lehikoinen LÄGI         HYL  
  145 borcol Saana Myytin Sanansaattaja Essi Sirola HEILU         HYL  
  146 borcol Di Little Step´s Wendy Kati Immonen KKK         HYL  
  93 borcol Voltti Little Step's Volt Saija Mustonen LAW         POIS  
  111 borcol Rytsölä Magical Joy Dream Lover Marjo Korander-Taavitsainen LÄGI         POIS  
  121 borcol Taco Sanmar Tex Willer Susanna Niiranen KKK         POIS  
  131 auspai Pita Ardiente Donita Ines Tiia Söderholm AST         POIS  

C hyppyrata, maksi 3, kello 19:00, tuomari Pertti Siimes, koirakoita 39, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 127 borcol Kim Mawlch Kim Anne Maria Riihimäki JAU 36,59 4,29 -8,41 0 -8,41 SERT-H
2 134 auskel Ansa Nallikallion Auringonkukka Mia Tikkanen ATT 37,33 4,21 -7,67 0 -7,67  
3 115 borcol Jedi Tending Eager Juha Ruokonen KKK 37,57 4,18 -7,43 0 -7,43  
4 100 borcol Sahti Durante Lapinkulta Timo Liuhto LAW 38,69 4,06 -6,31 0 -6,31  
5 135 espves Elda Nadador Diosa De Las Flores Tyyni-Tuuli Kosonen ATT 39,66 3,96 -5,34 0 -5,34  
6 109 auskel Binka Kengurukolon Deja Vu Jan Dahl HANKO 41,30 3,80 -3,70 0 -3,70  
7 112 belpat Ina Kuunsirpin Zillion Dreams Päivi Nevander NU-PU 47,64 3,30 2,64 0 2,64  
8 144 belpag Zeni Black Master's Young Lady Juha Alenius AGRY 48,65 3,23 3,65 0 3,65  
9 103 borcol Laava Maple Yard First Of All Liisa Lehikoinen LÄGI 37,28 4,21 -7,72 5 5  
10 116 belpag Wicky Black Master's Wicked Beauty Christa Savolainen KKK 38,14 4,12 -6,86 5 5  
11 122 borcol Into Saunajaakon Breakthru Tiina Koistinen RIMA 41,23 3,81 -3,77 5 5  
12 145 borcol Saana Myytin Sanansaattaja Essi Sirola HEILU 41,02 3,83 -3,98 10 10  
13 113 borcol Zup Hakukaaren Zup Mira Pihlajamäki LÄGI 43,30 3,63 -1,70 10 10  
14 125 auskel Nuuk Maiskis Merbau Unnu Vaara HSKH 42,57 3,69 -2,43 15 15  
15 108 lappor Ruska Niehku Katja Virtanen LÄGI 55,82 2,81 10,82 5 15,82  
16 101 sakpai Ninja Inis Vom Salztalblick Karoliina Nyyssönen KAT 43,87 3,58 -1,13 20 20  
  94 auspai Nala Ounou Metka Mustamaija Anna Laakso ATT         HYL  
  95 borcol Becca Wind Anne Maria Riihimäki JAU         HYL  
  96 borcol Pixie Tronic Pandora Marianne Asikainen TSAU         HYL  
  99 borcol Sisu Kvarkin Ardbeg Veijo Koistinen RIMA         HYL  
  102 auspai Duffy Ardiente Leone Kiara Kati Immonen KKK         HYL  
  105 auspai Sylvi Attic Angel`s Tactful Merenqueist Anne Pullinen KOIVU         HYL  
  106 auspai Jäynä Cryptonite Moonbat Sari-Anne Björklund KKK         HYL  
  110 belpat Enzo Flammeus Own Ferrari Arja Jaakkola LÄGI         HYL  
  114 auskel Armas Redqliff's Guru Undercover Eeva Välilä ATT         HYL  
  117 parcol Bree Ovenslope Snow White Milla Saari LÄGI         HYL  
  118 borcol Hugo Saunajaakon Speed Demon Taneli Ikäheimo HSKH         HYL  
  124 borcol Niiru Hakukaaren Nero Satu Pihlajamäki LÄGI         HYL  
  128 borcol Molly Gwynion Rubel Anni Strang HSKH         HYL  
  129 auspai Ares Highbuzz's Artaxerxes Paula Leino ATT         HYL  
  132 auskel Entti Nallikallion Kamileontti Noora Suntio SBCAK         HYL  
  137 belpag Eve Widemind's Eveline Daniela Roms CITYB         HYL  
  138 novnou Valo Always Happy Leo Lion Emma Sjölund KOIVU         HYL  
  139 borcol Donna Divining Rod's All Over Me Anja Savikko HAU         HYL  
  140 borcol Bea Oakmeadow Heather Arttu Syrjänen LÄGI         HYL  
  141 auspai Raita Pyrzillac's Windmillie Hilkka Kallinen KKK         HYL  
  142 borcol Selma Maple Yard Impiger Liisa Lehikoinen LÄGI         HYL  
  143 borcol Capo Tending Hobgoblin Liisa Männistö JAU         HYL  
  146 borcol Di Little Step´s Wendy Kati Immonen KKK         HYL  
  93 borcol Voltti Little Step's Volt Saija Mustonen LAW         POIS  
  111 borcol Rytsölä Magical Joy Dream Lover Marjo Korander-Taavitsainen LÄGI         POIS  
  121 borcol Taco Sanmar Tex Willer Susanna Niiranen KKK         POIS  
  126 holpal Nikita Carondan Amalia Tiina Pehkonen HSKK         POIS  
  131 auspai Pita Ardiente Donita Ines Tiia Söderholm AST         POIS  
  136 novnou Hippu Nitric Spin Me Faster Minna-Maria Lindholm HSKK         POIS