Kilpailu 3.5.2015, paikka Lohja, järjestäjä Länsi-Uudenmaan Agilityharrastajat ry

[A Mini 1] [A Medi 1] [A Maksi 1] [B Mini 1] [B Medi 1] [B Maksi 1] [C Mini 1] [C Medi 1] [C Maksi 1] [C Mini 2] [C Medi 2] [C Maksi 2] [B Mini 2] [B Medi 2] [B Maksi 2] [A Mini 2] [A Medi 2] [A Maksi 2]

A agilityrata, mini 1, kello 9:00, tuomari Johanna Nyberg, koirakoita 11, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 98 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 14 ceskyt Viima Cantabile Xelene Ann Moring WECA 48,71 3,08 -0,29 0 -0,29 SERT
2 13 borter Lili Heathberry's Rising Storm Heidi Olkkonen BAT 41,32 3,63 -7,68 5 5  
3 8 parson Vinski Fatous Intensive Athos Tuija Rankama LÄGI 49,71 3,02 0,71 5 5,71  
4 9 schipp Ode Coros Odessa Aliisa Haljoki HSKK 43,02 3,49 -5,98 10 10  
5 15 bichav Notte Torcedore's Mirada De La Amor Tia Hoikkala MKK 48,13 3,12 -0,87 10 10  
6 12 kääsna Kaxen Trixer Gary Glitter Moa Thors TAMMI 71,14 2,11 22,14 0 22,14  
  2 parson Ebba Tammenkolon Aurora Hanna Räty SIUNT         HYL  
  10 caiter Vauhti Ärripurrin Salainen Agentti Kaarina Ostrow LÄGI         HYL  
  11 auster Lempi Pikku-Pahan Tuutin Täydeltä Anni Salo KARKK         HYL  
  16 popopk Sentti Mimoso Do Vale Do Juiz Virpi Vuori KKK         HYL  
  17 engkte Lotta Grindstones Little Lotta Liisa Kopra I-HAH         HYL  

A agilityrata, medi 1, kello 9:00, tuomari Johanna Nyberg, koirakoita 11, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 98 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 25 beagle Athos Hessin Morris Tiina Nerep LÄGI 51,94 2,89 2,94 0 2,94  
2 29 tarupi Melvin Yacatis Hurtiga Harald Cajsa Nummelin LÄGI 41,13 3,65 -7,87 5 5  
3 28 koohon Juju Huvi-Tuulen Juultje Duck Jarmo Ollila AGRY 55,04 2,72 6,04 0 6,04  
4 19 shelam Loru Päättymätön Taika Sanna Hovila ATT 38,25 3,92 -10,75 10 10  
  20 espves Minni April Design Easy As Pie Krista Tuomainen SAVPK         HYL  
  26 parson Pava Tupla-Täplän Maximus Toni Koutu BAT         HYL  
  27 pon Nukke Flinkbein Laleczka Taija Tuohilampi HURHA         HYL  
  30 shelam Niilo Followinsea Ivanka's Ironfist Saara Koivumäki SIUNT         HYL  
  31 manter Tepa Hilmanter's Kiss Me Kate Niko Ostrow LÄGI         HYL  
  32 parson Tintin Tupla-Täplän Reidar Hanna Räty SIUNT         HYL  
  33 espves Lilla Bonachón Lilla Maria Wahlström KKK         HYL  

A agilityrata, maksi 1, kello 9:45, tuomari Johanna Nyberg, koirakoita 20, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 98 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 38 belpam Rauha Kiirastulen Bwana Maria Järvinen RIMA 35,75 4,20 -13,25 0 -13,25 SERT
2 36 borcol HIP Triplatupla Bee Backlund I-HAH 30,77 4,88 -18,23 10 10  
3 56 borcol Bud Garth Bud Liisa Lehikoinen LÄGI 42,64 3,52 -6,36 10 10  
4 58 x-rotu Judy Judy Tua Axelsson SIUNT 55,09 2,72 6,09 5 11,09  
5 51 auspai Esko Snowhite Cowboys Esko Jenna Soini SIUNT 44,78 3,35 -4,22 20 20  
6 37 bouvie Rommi Sarol Vital Hurrigane Tarja Särkkä HSKH 65,68 2,28 16,68 10 26,68  
  34 dalmat Nipa Caesands New Edition Teija Karjunen KISA         HYL  
  35 borcol Freya Fiia Hanna Haveri LÄGI         HYL  
  39 auspai Felix Let's Talk About Flying Aero Sarianne Björklund KKK         HYL  
  40 borcol Prio Never Never Land X'maverick Hannaleena Salmi LÄGI         HYL  
  41 borcol Vip Little Step's Viper Mia Taimi HI-HA         HYL  
  47 airter Viiru Border Rock´s Betty Boop Matti Siltala LÄGI         HYL  
  48 borcol RaaRaa Sykerön Range Rover Susanna Niiranen KKK         HYL  
  49 borcol Repe Bellaclan Royal Affair Hanna-Leena Tastula IMPHA         HYL  
  50 auspai Dina Capricole Milk'n Honey Liisa Teräaho LÄGI         HYL  
  53 borcol Sade Cabaroo The Aftershock Jenni Piirto IMPHA         HYL  
  54 borcol Rai Hopeaketun Rai Ruohosipuli Eija Valtari KKK         HYL  
  55 pitcol Ava Maple Yard Jealous Sky Nina Karhunen HI-HA         HYL  
  59 lagrom Gio Tulan Vengo Con Gioia Ida Vuorinen ATT         HYL  
  61 dalmat Jade Caesands Pride And Joy Teija Karjunen KISA         HYL  
  52 dalmat Pippa Pinewater´s Freixenet Tarja Helsi-Ojaranta ATT         POIS  
  60 borcol Draama Myytin Maailma On Sun Karoliina Myllyoja VEIKK         POIS  

B agilityrata, mini 1, kello 10:40, tuomari Johanna Nyberg, koirakoita 12, ihanneaika 55 s, enimmäisaika 110 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 13 borter Lili Heathberry's Rising Storm Heidi Olkkonen BAT 47,04 3,57 -7,96 5 5  
2 16 popopk Sentti Mimoso Do Vale Do Juiz Virpi Vuori KKK 63,07 2,66 8,07 5 13,07  
3 9 schipp Ode Coros Odessa Aliisa Haljoki HSKK 45,85 3,66 -9,15 20 20  
4 12 kääsna Kaxen Trixer Gary Glitter Moa Thors TAMMI 75,43 2,23 20,43 0 20,43  
  1 parson Hirmuinen Tupla-Täplän Timantti Marju Kiri LÄGI         HYL  
  2 parson Ebba Tammenkolon Aurora Hanna Räty SIUNT         HYL  
  5 caiter Boltti Old Pal Keep The Faith Tarja Jämsén RIMA         HYL  
  8 parson Vinski Fatous Intensive Athos Tuija Rankama LÄGI         HYL  
  10 caiter Vauhti Ärripurrin Salainen Agentti Kaarina Ostrow LÄGI         HYL  
  11 auster Lempi Pikku-Pahan Tuutin Täydeltä Anni Salo KARKK         HYL  
  15 bichav Notte Torcedore's Mirada De La Amor Tia Hoikkala MKK         HYL  
  17 engkte Lotta Grindstones Little Lotta Liisa Kopra I-HAH         HYL  
  4 shelam Kaisa Pilvimarjan Hope-In Sirpa Arminen HI-HA         POIS  
  14 ceskyt Viima Cantabile Xelene Ann Moring WECA         POIS  

B agilityrata, medi 1, kello 10:40, tuomari Johanna Nyberg, koirakoita 13, ihanneaika 55 s, enimmäisaika 110 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 25 beagle Athos Hessin Morris Tiina Nerep LÄGI 54,84 3,06 -0,16 0 -0,16 LUVA
2 26 parson Pava Tupla-Täplän Maximus Toni Koutu BAT 40,03 4,20 -14,97 5 5  
3 18 slapko Mokka Anana's Joutsenlaulu Arja Varis HSKH 60,05 2,80 5,05 0 5,05  
4 20 espves Minni April Design Easy As Pie Krista Tuomainen SAVPK 57,18 2,94 2,18 5 7,18  
5 32 parson Tintin Tupla-Täplän Reidar Hanna Räty SIUNT 44,70 3,76 -10,30 20 20  
6 22 bedlin Minttu Heinäkengän Just Laugh Jaana Tunturi HSKH 54,98 3,06 -0,02 25 25  
  19 shelam Loru Päättymätön Taika Sanna Hovila ATT         HYL  
  21 brater Rio Jadewarrior`s Vincenzo Minna Ahola HSKH         HYL  
  27 pon Nukke Flinkbein Laleczka Taija Tuohilampi HURHA         HYL  
  29 tarupi Melvin Yacatis Hurtiga Harald Cajsa Nummelin LÄGI         HYL  
  30 shelam Niilo Followinsea Ivanka's Ironfist Saara Koivumäki SIUNT         HYL  
  31 manter Tepa Hilmanter's Kiss Me Kate Niko Ostrow LÄGI         HYL  
  33 espves Lilla Bonachón Lilla Maria Wahlström KKK         HYL  

B agilityrata, maksi 1, kello 11:35, tuomari Johanna Nyberg, koirakoita 23, ihanneaika 55 s, enimmäisaika 110 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 54 borcol Rai Hopeaketun Rai Ruohosipuli Eija Valtari KKK 39,84 4,17 -15,16 5 5  
2 46 borcol Mooli Eyewitness Eat My Dust Eeva-Riitta Alanen KKK 43,92 3,78 -11,08 10 10  
3 47 airter Viiru Border Rock´s Betty Boop Matti Siltala LÄGI 57,57 2,88 2,57 10 12,57  
4 58 x-rotu Judy Judy Tua Axelsson SIUNT 57,90 2,87 2,90 10 12,90  
5 59 lagrom Gio Tulan Vengo Con Gioia Ida Vuorinen ATT 59,05 2,81 4,05 10 14,05  
6 42 slapko Nella Sancandy's Elisabeth Keijo Kaarakainen VEIKK 57,01 2,91 2,01 20 22,01  
7 45 labnou Tessa Sukkela Jäähippu Elina Lehtovirta HSKH 84,01 1,98 29,01 15 44,01  
  34 dalmat Nipa Caesands New Edition Teija Karjunen KISA         HYL  
  35 borcol Freya Fiia Hanna Haveri LÄGI         HYL  
  36 borcol HIP Triplatupla Bee Backlund I-HAH         HYL  
  37 bouvie Rommi Sarol Vital Hurrigane Tarja Särkkä HSKH         HYL  
  39 auspai Felix Let's Talk About Flying Aero Sarianne Björklund KKK         HYL  
  40 borcol Prio Never Never Land X'maverick Hannaleena Salmi LÄGI         HYL  
  41 borcol Vip Little Step's Viper Mia Taimi HI-HA         HYL  
  44 mudi Velmu Takkutukan Velmu Ritva Mikkonen LÄGI         HYL  
  48 borcol RaaRaa Sykerön Range Rover Susanna Niiranen KKK         HYL  
  49 borcol Repe Bellaclan Royal Affair Hanna-Leena Tastula IMPHA         HYL  
  50 auspai Dina Capricole Milk'n Honey Liisa Teräaho LÄGI         HYL  
  51 auspai Esko Snowhite Cowboys Esko Jenna Soini SIUNT         HYL  
  53 borcol Sade Cabaroo The Aftershock Jenni Piirto IMPHA         HYL  
  55 pitcol Ava Maple Yard Jealous Sky Nina Karhunen HI-HA         HYL  
  56 borcol Bud Garth Bud Liisa Lehikoinen LÄGI         HYL  
  61 dalmat Jade Caesands Pride And Joy Teija Karjunen KISA         HYL  
  52 dalmat Pippa Pinewater´s Freixenet Tarja Helsi-Ojaranta ATT         POIS  
  60 borcol Draama Myytin Maailma On Sun Karoliina Myllyoja VEIKK         POIS  

C hyppyrata, mini 1, kello 12:35, tuomari Pertti Siimes, koirakoita 12, ihanneaika 37 s, enimmäisaika 74 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 7 shelam Touko Followinsea Gangsta Gaprise Saara Koivumäki SIUNT 28,69 4,39 -8,31 0 -8,31  
2 16 popopk Sentti Mimoso Do Vale Do Juiz Virpi Vuori KKK 45,84 2,75 8,84 0 8,84  
3 17 engkte Lotta Grindstones Little Lotta Liisa Kopra I-HAH 41,86 3,01 4,86 5 9,86  
4 9 schipp Ode Coros Odessa Aliisa Haljoki HSKK 31,57 3,99 -5,43 10 10  
5 2 parson Ebba Tammenkolon Aurora Hanna Räty SIUNT 40,77 3,09 3,77 10 13,77  
6 8 parson Vinski Fatous Intensive Athos Tuija Rankama LÄGI 42,89 2,94 5,89 10 15,89  
7 12 kääsna Kaxen Trixer Gary Glitter Moa Thors TAMMI 54,11 2,33 17,11 0 17,11  
8 15 bichav Notte Torcedore's Mirada De La Amor Tia Hoikkala MKK 49,87 2,53 12,87 5 17,87  
  1 parson Hirmuinen Tupla-Täplän Timantti Marju Kiri LÄGI         HYL  
  5 caiter Boltti Old Pal Keep The Faith Tarja Jämsén RIMA         HYL  
  6 boster Bono Zealbeat's Branzino Heidi Käär HANKO         HYL  
  10 caiter Vauhti Ärripurrin Salainen Agentti Kaarina Ostrow LÄGI         HYL  
  4 shelam Kaisa Pilvimarjan Hope-In Sirpa Arminen HI-HA         POIS  

C hyppyrata, medi 1, kello 12:35, tuomari Pertti Siimes, koirakoita 16, ihanneaika 37 s, enimmäisaika 74 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 23 mudi Kaija Köves-bérci Betyár Falat Zsofi Biro (HUN) 26,37 4,78 -10,63 0 -10,63 LUVA
2 26 parson Pava Tupla-Täplän Maximus Toni Koutu BAT 27,53 4,58 -9,47 0 -9,47 LUVA
3 28 koohon Juju Huvi-Tuulen Juultje Duck Jarmo Ollila AGRY 36,46 3,46 -0,54 0 -0,54 SERT
4 27 pon Nukke Flinkbein Laleczka Taija Tuohilampi HURHA 41,94 3,00 4,94 0 4,94  
5 22 bedlin Minttu Heinäkengän Just Laugh Jaana Tunturi HSKH 37,27 3,38 0,27 5 5,27  
6 18 slapko Mokka Anana's Joutsenlaulu Arja Varis HSKH 42,65 2,95 5,65 0 5,65  
7 19 shelam Loru Päättymätön Taika Sanna Hovila ATT 37,06 3,40 0,06 10 10,06  
8 20 espves Minni April Design Easy As Pie Krista Tuomainen SAVPK 40,04 3,15 3,04 10 13,04  
9 25 beagle Athos Hessin Morris Tiina Nerep LÄGI 43,65 2,89 6,65 10 16,65  
10 32 parson Tintin Tupla-Täplän Reidar Hanna Räty SIUNT 27,77 4,54 -9,23 20 20  
  21 brater Rio Jadewarrior`s Vincenzo Minna Ahola HSKH         HYL  
  24 shelam Nicky Golden Rose Unique Surprise Pia Valkama VEIKK         HYL  
  29 tarupi Melvin Yacatis Hurtiga Harald Cajsa Nummelin LÄGI         HYL  
  30 shelam Niilo Followinsea Ivanka's Ironfist Saara Koivumäki SIUNT         HYL  
  31 manter Tepa Hilmanter's Kiss Me Kate Niko Ostrow LÄGI         HYL  
  33 espves Lilla Bonachón Lilla Maria Wahlström KKK         HYL  

C hyppyrata, maksi 1, kello 13:30, tuomari Pertti Siimes, koirakoita 19, ihanneaika 37 s, enimmäisaika 74 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 54 borcol Rai Hopeaketun Rai Ruohosipuli Eija Valtari KKK 27,40 4,60 -9,60 0 -9,60 LUVA
2 50 auspai Dina Capricole Milk'n Honey Liisa Teräaho LÄGI 30,21 4,17 -6,79 0 -6,79 LUVA
3 61 dalmat Jade Caesands Pride And Joy Teija Karjunen KISA 36,23 3,48 -0,77 0 -0,77  
4 37 bouvie Rommi Sarol Vital Hurrigane Tarja Särkkä HSKH 36,31 3,47 -0,69 0 -0,69 LUVA
5 42 slapko Nella Sancandy's Elisabeth Keijo Kaarakainen VEIKK 38,28 3,29 1,28 0 1,28  
6 36 borcol HIP Triplatupla Bee Backlund I-HAH 25,03 5,03 -11,97 5 5  
7 40 borcol Prio Never Never Land X'maverick Hannaleena Salmi LÄGI 27,06 4,66 -9,94 5 5  
8 46 borcol Mooli Eyewitness Eat My Dust Eeva-Riitta Alanen KKK 29,40 4,29 -7,60 5 5  
9 55 pitcol Ava Maple Yard Jealous Sky Nina Karhunen HI-HA 30,81 4,09 -6,19 10 10  
10 58 x-rotu Judy Judy Tua Axelsson SIUNT 42,32 2,98 5,32 5 10,32  
11 47 airter Viiru Border Rock´s Betty Boop Matti Siltala LÄGI 46,47 2,71 9,47 10 19,47  
12 48 borcol RaaRaa Sykerön Range Rover Susanna Niiranen KKK 39,44 3,19 2,44 20 22,44  
  34 dalmat Nipa Caesands New Edition Teija Karjunen KISA         HYL  
  39 auspai Felix Let's Talk About Flying Aero Sarianne Björklund KKK         HYL  
  41 borcol Vip Little Step's Viper Mia Taimi HI-HA         HYL  
  44 mudi Velmu Takkutukan Velmu Ritva Mikkonen LÄGI         HYL  
  45 labnou Tessa Sukkela Jäähippu Elina Lehtovirta HSKH         HYL  
  53 borcol Sade Cabaroo The Aftershock Jenni Piirto IMPHA         HYL  
  56 borcol Bud Garth Bud Liisa Lehikoinen LÄGI         HYL  
  52 dalmat Pippa Pinewater´s Freixenet Tarja Helsi-Ojaranta ATT         POIS  
  60 borcol Draama Myytin Maailma On Sun Karoliina Myllyoja VEIKK         POIS  

C hyppyrata, mini 2, kello 14:30, tuomari Pertti Siimes, koirakoita 6, ihanneaika 36 s, enimmäisaika 72 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 68 caiter Poppis Prankster's Winterpoppy Anne Tammiruusu HSKH 35,94 3,53 -0,06 5 5  
  3 kääpin Olga Mildstream Gonnabe Feeling Chic Kristina Lehtomäki LÄGI         HYL  
  63 lägpys Luka Cimillan Luka Lumijalka Tiia Pesonen KAT         HYL  
  65 mittel Wiksu Taivaannastan Wiivain Hanna Kimmonen HSKH         HYL  
  66 venkäp Lui Töpselim Päivi Nevander NU-PU         HYL  
  69 shelam Kharma Uneksijan Tuliperhonen Kiti Palviainen JAU         HYL  

C hyppyrata, medi 2, kello 14:30, tuomari Pertti Siimes, koirakoita 3, ihanneaika 36 s, enimmäisaika 72 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 73 espves Maire Zorrazo Fairytale Tuulia Soininen LÄGI 28,66 4,43 -7,34 5 5  
2 78 parson Alfons Tupla-Täplän Rider Hanna Räty SIUNT 34,73 3,66 -1,27 5 5  
3 72 parson Toby Duoble Barrel's White Tuxedo Affair Hanna Räty SIUNT 33,68 3,77 -2,32 10 10  
  74 koohon Twix Twixellent Mia Tuoreniemi HI-HA         POIS  

C hyppyrata, maksi 2, kello 14:30, tuomari Pertti Siimes, koirakoita 16, ihanneaika 36 s, enimmäisaika 72 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 79 borcol Sole Toberoi Ace Of Spades Kati Tenhonen BAT 26,40 4,81 -9,60 0 -9,60 SERT
2 97 belpat Voitto Kuunsirpin Winning Kind Annika Lundell SIUNT 27,92 4,55 -8,08 0 -8,08 LUVA
3 95 borcol Entti Entti Päivi Samuelsson ATT 30,47 4,17 -5,53 0 -5,53 LUVA
4 96 auspai Iines Drover's I Told You So Sonja Löfgren KKK 34,82 3,65 -1,18 0 -1,18 LUVA
5 89 belpat Unni Traxa's Designed For Flammeus Arja Jaakkola LÄGI 26,68 4,76 -9,32 5 5  
6 86 labnou Pihka Sukkela Jääprinsessa Sanna Salonen NODO 32,51 3,91 -3,49 5 5  
7 92 x-rotu Mango Mango Leila Kytölä LÄGI 32,56 3,90 -3,44 5 5  
8 85 lyhcol Gini Keyword Partydoll Marianne Haavisto HSKH 36,13 3,52 0,13 5 5,13  
9 91 kksaks Viivi Viivi Nina Källi TAMMI 38,98 3,26 2,98 5 7,98  
10 90 borcol Pätmän Colin Pasi Honkanen RIMA 28,10 4,52 -7,90 10 10  
11 43 parcol Dallas Oldbear Yankee Doodle Dandy Maijaliisa Valkonen LÄGI 43,84 2,90 7,84 5 12,84  
12 38 belpam Rauha Kiirastulen Bwana Maria Järvinen RIMA 33,18 3,83 -2,82 15 15  
13 87 pumi Elo Karvakorvan Elohiiri Terhi Wallin AST 33,59 3,78 -2,41 15 15  
  57 auskel Aarre Didaktic`s Enter Tarja Mikkola HAU         HYL  
  80 belpat Vitsi Kuunsirpin Xpect The Best Annika Lundell SIUNT         HYL  
  81 borcol Rio Tending Noted Sari Malin MÄNTS         HYL  

B agilityrata, mini 2, kello 15:20, tuomari Pertti Siimes, koirakoita 11, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 98 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 67 shelam Sera Firabellen Katherine Blingström Tuula Kunnas KKK 35,88 4,63 -13,12 0 -13,12 LUVA
2 3 kääpin Olga Mildstream Gonnabe Feeling Chic Kristina Lehtomäki LÄGI 42,77 3,88 -6,23 0 -6,23 LUVA
3 62 pkkämä Ruska Hiucan Kaunis Sanna Mikkonen CITYB 50,34 3,30 1,34 0 1,34  
4 65 mittel Wiksu Taivaannastan Wiivain Hanna Kimmonen HSKH 47,36 3,51 -1,64 5 5  
5 64 toyvil Skippy Kartanon Kruunu Zicco Iota Kirsi Hytinantti HAU 50,04 3,32 1,04 5 6,04  
6 68 caiter Poppis Prankster's Winterpoppy Anne Tammiruusu HSKH 50,39 3,29 1,39 5 6,39  
  63 lägpys Luka Cimillan Luka Lumijalka Tiia Pesonen KAT         HYL  
  66 venkäp Lui Töpselim Päivi Nevander NU-PU         HYL  
  69 shelam Kharma Uneksijan Tuliperhonen Kiti Palviainen JAU         HYL  
  70 lanhee Wilson Myheels Firestone Tiina Sundholm LÄGI         HYL  
  71 x-rotu Taotao Tao-Tao Marju Kiri LÄGI         HYL  

B agilityrata, medi 2, kello 15:20, tuomari Pertti Siimes, koirakoita 6, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 98 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 73 espves Maire Zorrazo Fairytale Tuulia Soininen LÄGI 41,80 3,97 -7,20 0 -7,20 LUVA
2 77 engspa Alta Bivråkens Syrena Arja-Leena Aho TUUKK 42,04 3,95 -6,96 0 -6,96 LUVA
3 78 parson Alfons Tupla-Täplän Rider Hanna Räty SIUNT 43,22 3,84 -5,78 0 -5,78  
4 75 stbter Millie Noble Ally Moonlight Matti Tynkkynen HSKK 44,01 3,77 -4,99 0 -4,99  
  72 parson Toby Duoble Barrel's White Tuxedo Affair Hanna Räty SIUNT         HYL  
  76 koohon Bene Bene Mervi Tammi KKK         HYL  
  74 koohon Twix Twixellent Mia Tuoreniemi HI-HA         POIS  

B agilityrata, maksi 2, kello 15:20, tuomari Pertti Siimes, koirakoita 18, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 98 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 88 auspai Rasa Ozahula Xara Katariina Koskinen RSKK 45,84 3,62 -3,16 0 -3,16 SERT
2 86 labnou Pihka Sukkela Jääprinsessa Sanna Salonen NODO 46,42 3,58 -2,58 0 -2,58 SERT
3 81 borcol Rio Tending Noted Sari Malin MÄNTS 43,73 3,80 -5,27 5 5  
4 96 auspai Iines Drover's I Told You So Sonja Löfgren KKK 47,78 3,47 -1,22 5 5  
5 90 borcol Pätmän Colin Pasi Honkanen RIMA 36,11 4,60 -12,89 10 10  
6 87 pumi Elo Karvakorvan Elohiiri Terhi Wallin AST 41,26 4,02 -7,74 10 10  
7 95 borcol Entti Entti Päivi Samuelsson ATT 43,96 3,78 -5,04 10 10  
8 80 belpat Vitsi Kuunsirpin Xpect The Best Annika Lundell SIUNT 45,83 3,62 -3,17 20 20  
9 91 kksaks Viivi Viivi Nina Källi TAMMI 56,46 2,94 7,46 20 27,46  
  38 belpam Rauha Kiirastulen Bwana Maria Järvinen RIMA         HYL  
  57 auskel Aarre Didaktic`s Enter Tarja Mikkola HAU         HYL  
  82 borcol Hups Tronic Jinx Sanna Rautio HSKH         HYL  
  83 meksii Milo Adentro Tlacaelel Kristiina Jokimies I-HAH         HYL  
  84 belpat Capo Kuunsirpin Red Pepper Taina Pennanen LÄGI         HYL  
  89 belpat Unni Traxa's Designed For Flammeus Arja Jaakkola LÄGI         HYL  
  92 x-rotu Mango Mango Leila Kytölä LÄGI         HYL  
  94 hovawa Rokka Dagdahoff Aengus Fûnfte Maija Nousiainen KARKK         HYL  
  97 belpat Voitto Kuunsirpin Winning Kind Annika Lundell SIUNT         HYL  
  79 borcol Sole Toberoi Ace Of Spades Kati Tenhonen BAT         POIS  

A agilityrata, mini 2, kello 16:30, tuomari Pertti Siimes, koirakoita 11, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 98 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 62 pkkämä Ruska Hiucan Kaunis Sanna Mikkonen CITYB 51,60 3,26 2,60 0 2,60  
2 64 toyvil Skippy Kartanon Kruunu Zicco Iota Kirsi Hytinantti HAU 49,16 3,42 0,16 5 5,16  
3 68 caiter Poppis Prankster's Winterpoppy Anne Tammiruusu HSKH 52,81 3,18 3,81 5 8,81  
4 66 venkäp Lui Töpselim Päivi Nevander NU-PU 56,87 2,95 7,87 5 12,87  
  3 kääpin Olga Mildstream Gonnabe Feeling Chic Kristina Lehtomäki LÄGI         HYL  
  63 lägpys Luka Cimillan Luka Lumijalka Tiia Pesonen KAT         HYL  
  65 mittel Wiksu Taivaannastan Wiivain Hanna Kimmonen HSKH         HYL  
  67 shelam Sera Firabellen Katherine Blingström Tuula Kunnas KKK         HYL  
  69 shelam Kharma Uneksijan Tuliperhonen Kiti Palviainen JAU         HYL  
  70 lanhee Wilson Myheels Firestone Tiina Sundholm LÄGI         HYL  
  71 x-rotu Taotao Tao-Tao Marju Kiri LÄGI         HYL  

A agilityrata, medi 2, kello 16:30, tuomari Pertti Siimes, koirakoita 5, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 98 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 72 parson Toby Duoble Barrel's White Tuxedo Affair Hanna Räty SIUNT 38,42 4,37 -10,58 0 -10,58  
2 78 parson Alfons Tupla-Täplän Rider Hanna Räty SIUNT 46,03 3,65 -2,97 5 5  
  75 stbter Millie Noble Ally Moonlight Matti Tynkkynen HSKK         HYL  
  76 koohon Bene Bene Mervi Tammi KKK         HYL  
  77 engspa Alta Bivråkens Syrena Arja-Leena Aho TUUKK         HYL  
  74 koohon Twix Twixellent Mia Tuoreniemi HI-HA         POIS  

A agilityrata, maksi 2, kello 16:30, tuomari Pertti Siimes, koirakoita 13, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 98 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 83 meksii Milo Adentro Tlacaelel Kristiina Jokimies I-HAH 49,33 3,41 0,33 5 5,33  
2 96 auspai Iines Drover's I Told You So Sonja Löfgren KKK 54,36 3,09 5,36 5 10,36  
3 91 kksaks Viivi Viivi Nina Källi TAMMI 56,42 2,98 7,42 15 22,42  
  57 auskel Aarre Didaktic`s Enter Tarja Mikkola HAU         HYL  
  81 borcol Rio Tending Noted Sari Malin MÄNTS         HYL  
  82 borcol Hups Tronic Jinx Sanna Rautio HSKH         HYL  
  84 belpat Capo Kuunsirpin Red Pepper Taina Pennanen LÄGI         HYL  
  87 pumi Elo Karvakorvan Elohiiri Terhi Wallin AST         HYL  
  89 belpat Unni Traxa's Designed For Flammeus Arja Jaakkola LÄGI         HYL  
  90 borcol Pätmän Colin Pasi Honkanen RIMA         HYL  
  92 x-rotu Mango Mango Leila Kytölä LÄGI         HYL  
  94 hovawa Rokka Dagdahoff Aengus Fûnfte Maija Nousiainen KARKK         HYL  
  95 borcol Entti Entti Päivi Samuelsson ATT         HYL  
  79 borcol Sole Toberoi Ace Of Spades Kati Tenhonen BAT         POIS  
  88 auspai Rasa Ozahula Xara Katariina Koskinen RSKK         POIS