Kilpailu 18.8.2012 A agilityrata, paikka Lohja, järjestäjä Länsi-Uudenmaan Agilityharrastajat ry

[Maksi 2] [Medi 2] [Mini 2] [Mini 3] [Medi 3] [Maksi 3]

Maksi 2, kello 11:00, tuomari Kari Jalonen, koirakoita 12, ihanneaika 46 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 19 siphus Witsi Arctic Soul Witch Anne Kiijärvi LÄGI 41,68 3,62 -4,32 0 -4,32 LUVA
2 24 belpat Enzo Flammeus Own Ferrari Arja Jaakkola SBPKY 47,07 3,21 1,07 5 6,07  
3 18 airter Venni Ransun Vekkuli Venni Matti Siltala LÄGI 48,58 3,11 2,58 5 7,58  
4 25 auspai Stella Capricole Katydid Jumps High Mimmi Räsänen BAT 42,21 3,58 -3,79 10 10  
  16 siphus Nome Arctic Soul Navarro Antti Kiijärvi LÄGI         HYL  
  17 weimap Nella Wayfarer's Dynamic Diana Johanna Fagerström TAMMI         HYL  
  20 bokser Minni Riverflowers Caprice Sonja Forsblom LÄGI         HYL  
  21 borcol Karak Blessed Bordes Extraordinary Mari Rastas LAW         HYL  
  22 weimal Arttu Mimmtrix Arthur Pia Haltiala LÄGI         HYL  
  23 borcol Win Kvarkin Arwen Mia Laamanen HAU         HYL  
  27 borcol Kim Mawlch Kim Anne-Maria Riihimäki JAU         HYL  
  28 pyrpal Ange Ange Noir De La Patonniere Virpi Söderlin-Vartiainen AGRY         HYL  
  26 hovawa Nasse Steinroller Nandolf Ritva Mikkonen LÄGI         POIS  

Medi 2, kello 11:00, tuomari Kari Jalonen, koirakoita 9, ihanneaika 46 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 11 koohon Vella Cavalriina's Vella Viviella Sanna Hokkanen KKK 39,75 3,80 -6,25 0 -6,25 LUVA
2 12 parson Greta Radagast Gaurwaith Mira Pihlajamäki LÄGI 47,55 3,18 1,55 5 6,55  
3 8 borter Kami Tigerlike Super Trouper Anu Luoto SIUNT 53,12 2,84 7,12 5 12,12  
4 10 isllam Minttu Vongoivan Druna Paula Ruotsalainen JAU 49,45 3,05 3,45 10 13,45  
  7 shelam Sandy Peltsun Xeque-Zsa Zsa Annika Riski TASSU         HYL  
  9 espves Una Piinaavan Hotales Sari Nielsen HSKH         HYL  
  13 auskel Mila Ahmakulman Agnes Jouni Vahlstedt LÄGI         HYL  
  14 pyrpap Tikra Drole D'oiseau Cymbale Tigre Sinikka Nordman LÄGI         HYL  
  15 borter Into Heathberry's Never Say Never Heli Hildén BAT         HYL  

Mini 2, kello 11:00, tuomari Kari Jalonen, koirakoita 4, ihanneaika 46 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 6 cocspa Shirley Eben's Singin' In The Rain Eva Bensky AST 40,29 3,75 -5,71 0 -5,71 LUVA
2 5 caiter Suzy Leavenworth Catch The Wish Ulrika Renwall TAMMI 48,22 3,13 2,22 0 2,22  
3 4 parson Senny Karvahaalarin Quickly Alexandra Oscarsson AST 37,78 4,00 -8,22 5 5  
  1 lanhee Nelson Myheels Tuxedo Tiina Sundholm LÄGI         HYL  
  3 shelam Myra Pilvimarjan Unelma Heini Lehtonen HAU         POIS  

Mini 3, kello 12:15, tuomari Kari Jalonen, koirakoita 17, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 46 borter Riesa Grindstones Sea Surge Mimmi Räsänen BAT 42,79 3,90 -4,21 0 -4,21  
2 35 parson Chili Tairngire Tangerine Sari Puusaari RIMA 44,97 3,71 -2,03 0 -2,03  
3 30 jackru Grimma Walking Disaster's Highly Explosive Päivi Karjalainen KAT 44,21 3,78 -2,79 5 5  
4 43 parson Sally Frostfairy Laura Jaakola AST 47,36 3,53 0,36 5 5,36  
5 50 parson Poppana Poppana Mira Pihlajamäki LÄGI 53,08 3,15 6,08 0 6,08  
6 39 parson Fly Double Barrel's Tasty Toscana Timo Puusaari RIMA 50,78 3,29 3,78 5 8,78  
7 49 kääpin Moona Pinserella's Ramona Katja Nieminen ATT 67,96 2,46 20,96 10 30,96  
  31 parson Raivo Somerset Ticket To Ride Marju Kiri LÄGI         HYL  
  32 käävil Funny Yellowmellow Fifiastina Sabina Renwall TAMMI         HYL  
  33 käävil Nelli Bebella's Dark Dancer Elina Suoranta HSKH         HYL  
  36 lägpys Viva Maiskis Vivian Maija Henttonen JAU         HYL  
  38 borter Tabe Grindstones Mrs Robinson Erja Suni-Räsänen BAT         HYL  
  40 kesvil Taika Wild Apricot Coco Chanel Teija Liikala HAUHAU         HYL  
  41 caiter Rokki Old Pal I Wanna Rock Tarja Jämsén RIMA         HYL  
  42 cocspa Dotti Attenborough Amazing Grace Brita Långström KKK         HYL  
  45 bicfri Säde Diamella Keep Shining Riikka Lavonen HSKH         HYL  
  51 jackru Kipsu Walking Disaster's Misspiggy Päivi Karjalainen KAT         HYL  
  34 borter Mii Flagstones Terrier Sari Ankkuri BAT         POIS  
  44 parson Pixie Highfast Pixie Marika Käki ACE         POIS  
  48 parson Dooris Fouruse's Fancy Doris Noora Keskievari LAW         POIS  

Medi 3, kello 12:15, tuomari Kari Jalonen, koirakoita 13, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 58 pumi Otto Jellum's Echo Timo Karumaa JANKK 46,21 3,61 -0,79 0 -0,79  
2 59 koohon Bitti Wishdecoy Phantom Nicole Petteri Kerminen WECA 47,55 3,51 0,55 0 0,55  
3 52 lakter Peikku Big Lady's Micro-player Paula Polvinen HSKK 51,26 3,26 4,26 0 4,26  
4 66 lakter Windi Big Lady's Micro-wind Paula Polvinen HSKK 52,50 3,18 5,50 0 5,50  
5 54 pumi Sade Metsänneidon Asterina Sussi Backman TAMMI 50,86 3,28 3,86 5 8,86  
6 67 isllam Stella Runestone Mocha Latte Paula Ruotsalainen JAU 73,32 2,28 26,32 5 31,32  
  53 isllam Kelmi Astvinur Eldur Paula Ruotsalainen JAU         HYL  
  55 parson Eicca Tairngire Tantrum Marja Karjalainen ATT         HYL  
  57 kesvil Piko Nevskaja Zhemchuzhina Piccolo Liivika Pärg (EST)         HYL  
  61 x-rotu Rosa Rosella Taina Rantanen VEIKK         HYL  
  63 kesvil Ricky Coros Ricky Martin Brita Långström KKK         HYL  
  64 espves Reima Caraydan Gustnado Johanna Suuronen ATT         HYL  
  56 parson Pena Akiina's Knight Simo Kerkelä IMPHA         KESK  
  60 shelam Merri Meu Amor's Dulcet Duet Heini Lehtonen HAU         POIS  
  62 shelam Kira Sunsweet Blues Baby Sirpa Arminen HI-HA         POIS  

Maksi 3, kello 13:10, tuomari Kari Jalonen, koirakoita 23, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 90 borcol Raija Tammikallion Ånly Anette Lindell TSAU 40,04 4,17 -7,96 0 -7,96  
2 68 borcol Ritva Strömsfors Ritva Anette Lindell TSAU 40,32 4,14 -7,68 0 -7,68  
3 80 auskel Ansa Nallikallion Auringonkukka Mia Tikkanen ATT 42,46 3,93 -5,54 5 5  
4 93 belpag Pita Abiogenesis Aurora Borealis Maarianna Takapuro JAU 48,77 3,42 0,77 5 5,77  
5 74 auspai Sumu Capricole Final Fantasy Sirkka Aro HI-HA 51,21 3,26 3,21 5 8,21  
6 92 borcol Laava Maple Yard First Of All Liisa Lehikoinen LÄGI 44,21 3,78 -3,79 10 10  
7 94 borcol Yra Cabaroo The Mirage Maria Qvickström BAT 46,93 3,56 -1,07 20 20  
  69 auspai Telkkä All About Me Diandra Sari Kariluoto HSKH         HYL  
  70 auspai Siiri Ketturetku Solveig Song Hilkka Kallinen KKK         HYL  
  71 borcol Dion Decathlete's Velocissima Elina Jänesniemi LAW         HYL  
  72 auskel Viima Kelmi Hopun Hilpiä Kirsi Henttinen TSAU         HYL  
  73 borcol Poppa Oakmeadow Dazzling Diamond Liisa Lehikoinen LÄGI         HYL  
  75 borcol Turo Tending Dewin Timo Haapanen TSAU         HYL  
  81 borcol Viva No Doubt Kebnekaise Minna Kiviniemi MÄNTS         HYL  
  82 auspai Sprite Pyrzillac's Windmillie Anne-Maria Riihimäki JAU         HYL  
  84 borcol Niiru Hakukaaren Nero Mira Pihlajamäki LÄGI         HYL  
  85 borcol Jösta Skogsvallarens Jim Mila Oravecz LAW         HYL  
  86 auspai Assi No Field's Bordadura Paula Collin-Olkkonen HURHA         HYL  
  87 borcol Friidu Tammikallion Öbest Anja Savikko HAU         HYL  
  88 borcol Bea Oakmeadow Heather Hanna Haveri LÄGI         HYL  
  89 borcol Zagal Tammikallion Zagal Emma Laukkanen TASSU         HYL  
  91 walspa Frida Twitters Big Misty Ruse Kai Ahola HANKO         HYL  
  95 auspai Fendi Coppercreek’s Good Luck Charm Kristiina Henriksén HAU         HYL  
  83 lyhcol Veera Mustan Riiviön Helmi Katja Honkasalo ATT         POIS  
  96 borcol Sinko Kelliegårdens May Noora Keskievari LAW         POIS  
  97 borcol Tip Mawlch Tip Zeljko Gora (CRO)         POIS