Kilpailu 18.8.2012 B hyppyrata, paikka Lohja, järjestäjä Länsi-Uudenmaan Agilityharrastajat ry

[Maksi 2] [Medi 2] [Mini 2] [Mini 3] [Medi 3] [Maksi 3]

Maksi 2, kello 10:00, tuomari Kari Jalonen, koirakoita 12, ihanneaika 41 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 19 siphus Witsi Arctic Soul Witch Anne Kiijärvi LÄGI 40,25 3,50 -0,75 5 5  
2 29 siphus Geea Moonrun's Gemini Antti Kiijärvi LÄGI 46,09 3,06 5,09 0 5,09  
3 23 borcol Win Kvarkin Arwen Mia Laamanen HAU 35,46 3,98 -5,54 10 10  
4 28 pyrpal Ange Ange Noir De La Patonniere Virpi Söderlin-Vartiainen AGRY 42,36 3,33 1,36 10 11,36  
5 27 borcol Kim Mawlch Kim Anne-Maria Riihimäki JAU 33,90 4,16 -7,10 15 15  
6 25 auspai Stella Capricole Katydid Jumps High Mimmi Räsänen BAT 40,44 3,49 -0,56 30 30  
7 18 airter Venni Ransun Vekkuli Venni Matti Siltala LÄGI 56,18 2,51 15,18 15 30,18  
  17 weimap Nella Wayfarer's Dynamic Diana Johanna Fagerström TAMMI         HYL  
  20 bokser Minni Riverflowers Caprice Sonja Forsblom LÄGI         HYL  
  21 borcol Karak Blessed Bordes Extraordinary Mari Rastas LAW         HYL  
  22 weimal Arttu Mimmtrix Arthur Pia Haltiala LÄGI         HYL  
  24 belpat Enzo Flammeus Own Ferrari Arja Jaakkola SBPKY         HYL  
  26 hovawa Nasse Steinroller Nandolf Ritva Mikkonen LÄGI         POIS  

Medi 2, kello 10:00, tuomari Kari Jalonen, koirakoita 7, ihanneaika 41 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 10 isllam Minttu Vongoivan Druna Paula Ruotsalainen JAU 38,48 3,66 -2,52 5 5  
2 8 borter Kami Tigerlike Super Trouper Anu Luoto SIUNT 42,64 3,31 1,64 5 6,64  
3 11 koohon Vella Cavalriina's Vella Viviella Sanna Hokkanen KKK 43,04 3,28 2,04 5 7,04  
4 13 auskel Mila Ahmakulman Agnes Jouni Vahlstedt LÄGI 34,93 4,04 -6,07 15 15  
  9 espves Una Piinaavan Hotales Sari Nielsen HSKH         HYL  
  12 parson Greta Radagast Gaurwaith Mira Pihlajamäki LÄGI         HYL  
  15 borter Into Heathberry's Never Say Never Heli Hildén BAT         KESK  
  14 pyrpap Tikra Drole D'oiseau Cymbale Tigre Sinikka Nordman LÄGI         POIS  

Mini 2, kello 10:00, tuomari Kari Jalonen, koirakoita 4, ihanneaika 41 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 6 cocspa Shirley Eben's Singin' In The Rain Eva Bensky AST 35,98 3,92 -5,02 0 -5,02 LUVA
2 1 lanhee Nelson Myheels Tuxedo Tiina Sundholm LÄGI 37,82 3,73 -3,18 10 10  
3 5 caiter Suzy Leavenworth Catch The Wish Ulrika Renwall TAMMI 46,64 3,02 5,64 5 10,64  
  4 parson Senny Karvahaalarin Quickly Alexandra Oscarsson AST         HYL  
  2 shelam Sissi Sissi Pia Valkama VEIKK         POIS  
  3 shelam Myra Pilvimarjan Unelma Heini Lehtonen HAU         POIS  

Mini 3, kello 14:15, tuomari Mia Laamanen, koirakoita 19, ihanneaika 38,00 s, enimmäisaika 60,00 s, eteneminopeus 4,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 45 bicfri Säde Diamella Keep Shining Riikka Lavonen HSKH 39,69 3,80 1,69 0 1,69  
2 33 käävil Nelli Bebella's Dark Dancer Elina Suoranta HSKH 39,87 3,79 1,87 0 1,87  
3 51 jackru Kipsu Walking Disaster's Misspiggy Päivi Karjalainen KAT 38,22 3,95 0,22 5 5,22  
4 35 parson Chili Tairngire Tangerine Sari Puusaari RIMA 39,91 3,78 1,91 5 6,91  
5 37 lägpys Åsa Cimillan Lina Laulava Laura Leppänen MÄNTS 40,00 3,78 2,00 5 7,00  
6 47 parson Tiri Tupla-Täplän Tirlittan Marju Kiri LÄGI 45,01 3,36 7,01 10 17,01  
  30 jackru Grimma Walking Disaster's Highly Explosive Päivi Karjalainen KAT         HYL  
  31 parson Raivo Somerset Ticket To Ride Marju Kiri LÄGI         HYL  
  32 käävil Funny Yellowmellow Fifiastina Sabina Renwall TAMMI         HYL  
  36 lägpys Viva Maiskis Vivian Maija Henttonen JAU         HYL  
  38 borter Tabe Grindstones Mrs Robinson Erja Suni-Räsänen BAT         HYL  
  39 parson Fly Double Barrel's Tasty Toscana Timo Puusaari RIMA         HYL  
  40 kesvil Taika Wild Apricot Coco Chanel Teija Liikala HAUHAU         HYL  
  41 caiter Rokki Old Pal I Wanna Rock Tarja Jämsén RIMA         HYL  
  43 parson Sally Frostfairy Laura Jaakola AST         HYL  
  44 parson Pixie Highfast Pixie Marika Käki ACE         HYL  
  46 borter Riesa Grindstones Sea Surge Mimmi Räsänen BAT         HYL  
  49 kääpin Moona Pinserella's Ramona Katja Nieminen ATT         HYL  
  50 parson Poppana Poppana Mira Pihlajamäki LÄGI         HYL  
  34 borter Mii Flagstones Terrier Sari Ankkuri BAT         POIS  
  48 parson Dooris Fouruse's Fancy Doris Noora Keskievari LAW         POIS  

Medi 3, kello 14:15, tuomari Mia Laamanen, koirakoita 10, ihanneaika 38,00 s, enimmäisaika 60,00 s, eteneminopeus 4,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 56 parson Pena Akiina's Knight Simo Kerkelä IMPHA 37,42 4,03 -0,58 5 5  
2 59 koohon Bitti Wishdecoy Phantom Nicole Petteri Kerminen WECA 37,98 3,98 -0,02 5 5  
3 55 parson Eicca Tairngire Tantrum Marja Karjalainen ATT 37,18 4,06 -0,82 10 10  
4 65 koohon Savina Savina Mervi Tammi KKK 51,48 2,93 13,48 0 13,48  
5 57 kesvil Piko Nevskaja Zhemchuzhina Piccolo Liivika Pärg (EST) 48,29 3,13 10,29 5 15,29  
  54 pumi Sade Metsänneidon Asterina Sussi Backman TAMMI         HYL  
  61 x-rotu Rosa Rosella Taina Rantanen VEIKK         HYL  
  63 kesvil Ricky Coros Ricky Martin Brita Långström KKK         HYL  
  64 espves Reima Caraydan Gustnado Johanna Suuronen ATT         HYL  
  66 lakter Windi Big Lady's Micro-wind Paula Polvinen HSKK         HYL  
  53 isllam Kelmi Astvinur Eldur Paula Ruotsalainen JAU         POIS  
  60 shelam Merri Meu Amor's Dulcet Duet Heini Lehtonen HAU         POIS  
  62 shelam Kira Sunsweet Blues Baby Sirpa Arminen HI-HA         POIS  
  67 isllam Stella Runestone Mocha Latte Paula Ruotsalainen JAU         POIS  

Maksi 3, kello 15:10, tuomari Mia Laamanen, koirakoita 28, ihanneaika 38,00 s, enimmäisaika 60,00 s, eteneminopeus 4,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 97 borcol Tip Mawlch Tip Zeljko Gora (CRO) 32,46 4,65 -5,54 0 -5,54 SERT-H
2 93 belpag Pita Abiogenesis Aurora Borealis Maarianna Takapuro JAU 36,22 4,17 -1,78 0 -1,78  
3 87 borcol Friidu Tammikallion Öbest Anja Savikko HAU 38,00 3,97 0,00 0 0  
4 69 auspai Telkkä All About Me Diandra Sari Kariluoto HSKH 39,67 3,81 1,67 0 1,67  
5 85 borcol Jösta Skogsvallarens Jim Mila Oravecz LAW 32,83 4,60 -5,17 5 5  
6 80 auskel Ansa Nallikallion Auringonkukka Mia Tikkanen ATT 37,27 4,05 -0,73 5 5  
7 77 borcol Orm Hakukaaren Lucky Marju Kiri LÄGI 36,66 4,12 -1,34 10 10  
8 92 borcol Laava Maple Yard First Of All Liisa Lehikoinen LÄGI 38,79 3,89 0,79 10 10,79  
9 86 auspai Assi No Field's Bordadura Paula Collin-Olkkonen HURHA 39,88 3,79 1,88 10 11,88  
10 90 borcol Raija Tammikallion Ånly Tuomas Oksanen TSAU 46,97 3,21 8,97 5 13,97  
11 68 borcol Ritva Strömsfors Ritva Tuomas Oksanen TSAU 37,11 4,07 -0,89 15 15  
12 74 auspai Sumu Capricole Final Fantasy Sirkka Aro HI-HA 44,93 3,36 6,93 10 16,93  
13 75 borcol Turo Tending Dewin Timo Haapanen TSAU 41,10 3,67 3,10 15 18,10  
14 70 auspai Siiri Ketturetku Solveig Song Hilkka Kallinen KKK 42,63 3,54 4,63 15 19,63  
15 94 borcol Yra Cabaroo The Mirage Maria Qvickström BAT 39,76 3,80 1,76 25 26,76  
  71 borcol Dion Decathlete's Velocissima Elina Jänesniemi LAW         HYL  
  72 auskel Viima Kelmi Hopun Hilpiä Kirsi Henttinen TSAU         HYL  
  73 borcol Poppa Oakmeadow Dazzling Diamond Liisa Lehikoinen LÄGI         HYL  
  76 auskel Kiista Kelmi Minäminäminä Taina Westerholm ATT         HYL  
  78 espves Mocca Zorrazo Granada Hilkka Leino-Forsman KKK         HYL  
  79 borcol Kosti Promillen Cruzan Laura Leppänen MÄNTS         HYL  
  81 borcol Viva No Doubt Kebnekaise Minna Kiviniemi MÄNTS         HYL  
  82 auspai Sprite Pyrzillac's Windmillie Anne-Maria Riihimäki JAU         HYL  
  84 borcol Niiru Hakukaaren Nero Mira Pihlajamäki LÄGI         HYL  
  88 borcol Bea Oakmeadow Heather Hanna Haveri LÄGI         HYL  
  89 borcol Zagal Tammikallion Zagal Emma Laukkanen TASSU         HYL  
  91 walspa Frida Twitters Big Misty Ruse Kai Ahola HANKO         HYL  
  95 auspai Fendi Coppercreek’s Good Luck Charm Kristiina Henriksén HAU         HYL  
  83 lyhcol Veera Mustan Riiviön Helmi Katja Honkasalo ATT         POIS  
  96 borcol Sinko Kelliegårdens May Noora Keskievari LAW         POIS