Kilpailu 22.9.2012 A agilityrata, paikka Lohja, järjestäjä Länsi-Uudenmaan Agilityharrastajat ry

[Mini 1] [Medi 1] [Maksi 1] [Maksi 3] [Medi 3] [Mini 3]

Mini 1, kello 9:45, tuomari Seppo Savikko, koirakoita 4, ihanneaika 53 s, enimmäisaika 106 s, eteneminopeus 2,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
  1 caiter Plyush Hei Ho Plyushevy Medvezhonok Kaarina Ostrow LÄGI         HYL  
  2 jackru Orvokki Ansometsän Orvokki Kirsi Lönnqvist YLÖKK         HYL  
  3 bichav Ransu Ja-Kar Risu Parta Henna Lappi HAUHAU         HYL  
  4 shelam Prinssi Pikkuprinssi Suvi Kaipainen HI-HA         HYL  

Medi 1, kello 9:45, tuomari Seppo Savikko, koirakoita 16, ihanneaika 53 s, enimmäisaika 106 s, eteneminopeus 2,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 15 shelam Ansa Pilvimarjan Todellinen Prinsessa Kirsi Rusila HANKO 34,06 4,32 -18,94 0 -18,94 SERT
2 8 shelam Taika Dolce And Gabbana Fulfilled Dream Petra Skogberg HI-HA 42,11 3,49 -10,89 0 -10,89 LUVA
3 9 manter Tepa Hilmanter's Kiss Me Kate Kaarina Ostrow LÄGI 42,90 3,43 -10,10 0 -10,10 LUVA
4 13 parson Rocky Peatdigger Quincy Sanna Rannikko HSKH 43,59 3,37 -9,41 0 -9,41 LUVA
5 10 kromfo Sisi Inka Vom Rauhen Stein Katja Alalauri BAT 44,25 3,32 -8,75 0 -8,75 LUVA
6 17 kääsna Paavo Xtravaschnauza Cypher Karoliina Mäkelä I-HAH 53,15 2,77 0,15 5 5,15  
7 5 parson Orion Jacks Wild Siriusly Orion Tia-Marie Pietikäinen LÄGI 39,68 3,70 -13,32 10 10  
8 14 parson Myyry After Barnakin Åsa Eveliina Sipilä JAU 40,46 3,63 -12,54 10 10  
9 7 shelam Pihka Brainpool's Flame Of Passion Sari Strömberg JAU 47,54 3,09 -5,46 10 10  
10 19 espves Funny Concurrido Querida Hija Kirsi Hiltunen JAU 64,89 2,27 11,89 10 21,89  
  11 kromfo Ella Krumme Furche Desdemona Maarianna Takapuro JAU         HYL  
  12 parson Raipe Viininvartijan Bablo Juha Alenius AGRY         HYL  
  16 borter Paavo Tigerlike Hot Shot Elina Veteli BAT         HYL  
  18 shelam Geni Homeponds Quality Marika Riikonen I-HAH         HYL  
  20 espves Neva Laronja's Blair Witch Anna Kokko I-HAH         HYL  
  21 parson Vili Pörröliini Tia-Marie Pietikäinen LÄGI         HYL  
  6 shelam Mocca Scandyline Golden Model Julia Sarajärvi AST         POIS  

Maksi 1, kello 10:20, tuomari Seppo Savikko, koirakoita 13, ihanneaika 53 s, enimmäisaika 106 s, eteneminopeus 2,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 35 borcol Paavo Tending Zest Hanna Hyypiä BAT 31,52 4,66 -21,48 0 -21,48 LUVA
2 32 auspai Ensio Real Sugar Macciato Mette Vainio KISA 35,75 4,11 -17,25 0 -17,25 LUVA
3 22 belpat Riesa Kuunsirpin Simply The Best Susanna Mäkinen CITYB 39,03 3,77 -13,97 0 -13,97 LUVA
4 25 pitcol Teddy Finn Arrow Good Going Leila Kytölä LÄGI 47,19 3,12 -5,81 5 5  
5 27 slapko Halti Puhuripeikon Waterloo Kaisa Törrönen RAUMA 47,40 3,10 -5,60 5 5  
6 33 x-rotu Wookie Wookie Taina Rantanen VEIKK 55,54 2,65 2,54 5 7,54  
7 23 belpat Rio Newstory Orion Leena Kappinen LÄGI 37,65 3,90 -15,35 15 15  
  24 sakpai Kuru Willenskraft Uruk Petteri Pitkänen KKK         HYL  
  26 dalmat Medi Daluki Maybach Maija Summa EKK         HYL  
  29 auskel Per-Erik Melekonen Alavari Petteri Väinänen LÄGI         HYL  
  31 auskel Roima Cefeus Sir Roima Ii Sanna Nummelin JAU         HYL  
  34 borcol Sirkka Sirkka Anette Lindell TSAU         HYL  
  36 borcol Freya Fiia Hanna Haveri LÄGI         HYL  
  28 borcol Zup Hakukaaren Zup Mira Pihlajamäki LÄGI         POIS  
  30 belpat Diiva Diamant Des Pistes Noires Asko Salmi HSKH         POIS  

Maksi 3, kello 11:15, tuomari Seppo Savikko, koirakoita 41, ihanneaika 51 s, enimmäisaika 76,50 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 49 borcol Ritva Strömsfors Ritva Anette Lindell TSAU 37,18 4,79 -13,82 0 -13,82  
2 61 borcol Ralli Black Dynamite Sari Nissinen KSSK 41,30 4,31 -9,70 0 -9,70 SERT-A
3 77 borcol Luoti Enfieldenforcer Anu Niemi KKK 43,11 4,13 -7,89 0 -7,89  
4 51 lyhcol Rico Dandinas True Swinger Soile Huhta HAU 43,25 4,12 -7,75 0 -7,75  
5 62 auskel Viima Kelmi Hopun Hilpiä Kirsi Henttinen TSAU 43,79 4,07 -7,21 0 -7,21  
6 67 sakpai Face Svarzekoks Face Kairi Sälik LEVEK 45,43 3,92 -5,57 0 -5,57  
7 74 parcol Hugo Memorylane Super Charge Piia Vaininen AST 48,13 3,70 -2,87 0 -2,87  
8 37 borcol Grim Kvarkin Galadriel Pirjo Yli-Juuti HAU 37,33 4,77 -13,67 5 5  
9 59 belpag Elgos Dubion Elgos Anna Björk BAT 38,25 4,65 -12,75 5 5  
10 56 borcol Armas Cabaroo Fabulous Vegas Jenni Piirto IMPHA 39,20 4,54 -11,80 5 5  
11 43 auskel Ansa Nallikallion Auringonkukka Mia Tikkanen ATT 39,58 4,50 -11,42 5 5  
12 82 auskel Binka Kengurukolon Deja Vu Jan Dahl HANKO 40,80 4,36 -10,20 5 5  
13 60 auspai Ture Crofter Holding's Seré Vaquero Eila Alitupa KSSK 42,18 4,22 -8,82 5 5  
14 68 auspai Telkkä All About Me Diandra Sari Kariluoto HSKH 43,79 4,07 -7,21 5 5  
15 39 novnou Zofi Tollerbay Zophia Ala Luca Ida Auvinen VAU 43,82 4,06 -7,18 5 5  
16 54 mudi Pieksu Mv's Pixel Kai Suomalainen JAU 44,62 3,99 -6,38 5 5  
17 88 borcol Piru Tending Passionate Teemu Linna ACE 45,95 3,87 -5,05 5 5  
18 55 pinser Zira Of Leijliden Ophelia Laura Verkamo HAU 52,67 3,38 1,67 5 6,67  
19 41 borcol Tarmo Aventurine Iris Kieme PAGIS 39,01 4,56 -11,99 10 10  
20 48 borcol Niiru Hakukaaren Nero Satu Pihlajamäki LÄGI 41,29 4,31 -9,71 10 10  
21 64 auskel Rico Royal Coctail Lucky Bringer Marika Heikkinen HI-HA 43,54 4,09 -7,46 10 10  
22 81 novnou Rumba Reponi Kettuilla Osaa Tarja Verkamo JAU 45,59 3,90 -5,41 10 10  
23 50 novnou Tuikku Trindy's Quick Dancer Minna-Maria Lindholm HSKK 45,24 3,93 -5,76 15 15  
  38 borcol Fidzi Tammikallion Vempula Hanna Toivola HI-HA         HYL  
  40 holpak Sava Nambygo Intelligent Ina Heidi Tolonen AST         HYL  
  42 mudi Miro Saunatytön Belmiro Anne Juntunen KKK         HYL  
  44 borcol Victoria Läpiajo Petteri Väinänen LÄGI         HYL  
  45 borcol Ace Tending Hotspur Nina Manner HAU         HYL  
  46 borcol Milka Tronic Camilka Tiiu Toijala HAU         HYL  
  52 belpam Dingo Xilly's Zupreme Jenni Lehtinen (NOR)         HYL  
  58 katpai Rinja Lähderinteen Arianna Sanna Karonen VEIKK         HYL  
  63 snauts Sisu Epelin Odoardo Panu Erola BAT         HYL  
  66 espves Nero Coto Del Bolanio Anna Kokko I-HAH         HYL  
  69 auspai Aksel Patchcoat Saskatchewan Sari-Anne Björklund KKK         HYL  
  70 belpag Pita Abiogenesis Aurora Borealis Maarianna Takapuro JAU         HYL  
  71 lyhcol Plättä Allegory Giulietta Liisa Kontinen KAT         HYL  
  73 lyhcol Ranja Clingstone's True Story Soile Huhta HAU         HYL  
  75 borcol Jenga Johan On Nollapeli Tiiu Toijala HAU         HYL  
  79 espves Niza Gotcha Baliza Hanna Toivola HI-HA         HYL  
  80 auskel Kiista Kelmi Minäminäminä Taina Westerholm ATT         HYL  
  86 borcol Bea Oakmeadow Heather Hanna Haveri LÄGI         HYL  
  47 samoje Pepsi Helminauhan Löylyn Tuoksu Tiina Alikoski HAU         POIS  
  53 silnou Lola Eternal Fire Coca Cola Nina Karhula SIUNT         POIS  
  76 parcol Huisku Bristregal Powder Puff Annika Kapanen KKK         POIS  
  78 auspai Kina Ardiente Flor Jugosa Sanni Husso ATD         POIS  
  84 pitcol Sitra Twilight Moon Jangle Jade Tiia Rajaniemi LEVEK         POIS  
  85 silnou Viivi Black Eider's I'm Free Nina Karhula SIUNT         POIS  
  87 auspai Cricket Delta River Cactus Blossom Heli Välipirtti CITYB         POIS  
  89 belpam Hippie Hippie Du Hameau St-Blaise Vilja Kämppi HI-HA         POIS  

Medi 3, kello 12:15, tuomari Seppo Savikko, koirakoita 24, ihanneaika 51 s, enimmäisaika 76,50 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 92 espves Zili Concurrido Zancada Sanna Kobylin JAU 38,95 4,57 -12,05 0 -12,05  
2 108 espves Loukku Pevikan Vesihiisi Emilia Rainetoja JAU 39,59 4,50 -11,41 0 -11,41  
3 121 espves Rubi Concurrido Querencia Sanna Kobylin JAU 42,40 4,20 -8,60 0 -8,60  
4 110 skette Huima Texforrier Kolour Matters Sanna Nummelin JAU 44,21 4,03 -6,79 0 -6,79  
5 100 shelam Piko Tytylän Taavi Kai Suomalainen JAU 44,49 4,00 -6,51 0 -6,51  
6 99 tarupi Curu Merramäen Aarre-Olavi Lotta Rönnholm LÄGI 47,49 3,75 -3,51 0 -3,51  
7 102 parson Ville Whisky Ollie V.D. Elshof Farm Juha Alenius AGRY 48,34 3,68 -2,66 0 -2,66  
8 104 shelam Veeti Valkolinnan William Kaija Vierimaa LAGU 52,53 3,39 1,53 0 1,53  
9 116 tarupi Minus Yacatis Metsänpeikko Tua Nummelin LÄGI 48,98 3,63 -2,02 5 5  
10 103 parson Raine Ratkiller Frisky Asko Nissinen ATT 52,97 3,36 1,97 10 11,97  
  90 shelam Tico Bridemoor's Twilight Zone Ilona Sandell HAU         HYL  
  93 tarupi Malte Yacatis Galdur Tua Nummelin LÄGI         HYL  
  95 pinser Yrtti Pinjoy Basilica Laura Verkamo HAU         HYL  
  97 shelam Tiuku Nappulavaaran Tosi Nopee Kajsa Lampén JAU         HYL  
  98 pyrpap Dori Drole D'oiseau Mouche De Feu Soila Sabelström LÄGI         HYL  
  105 x-rotu Rosa Rosella Taina Rantanen VEIKK         HYL  
  112 kromfo Tikkis Kipazin Just A Trick Kati Nieminen IMPHA         HYL  
  113 pyrpap Nemo Drole D'oiseau Moufle Mordore Soila Sabelström LÄGI         HYL  
  114 espves Joy Pevikan Kultainen Silmä Kirsi Hiltunen JAU         HYL  
  115 kesvil Ricky Coros Ricky Martin Brita Långström KKK         HYL  
  117 tarupi Capu Lovejoy Lotta Rönnholm LÄGI         HYL  
  118 kromfo Koko Bingis Anak Kecil Katja Alalauri BAT         HYL  
  119 pumi Sade Metsänneidon Asterina Sussi Backman TAMMI         HYL  
  120 borter Leeko Flagstones Super Lego Nelli Kaulio BAT         HYL  
  91 parson Vili Batzi's Arden Douglas Jenni Signell HSKH         POIS  
  94 parson Junnu Amoenus Boromir Kirsti Degerlund KKK         POIS  
  109 shelam Lucky Snowpaw Sir Lancelot Heli Lahtinen LÄGI         POIS  
  111 stbter Fina Of Greenline Go-Go Girl Irmeli Westermarck AST         POIS  

Mini 3, kello 12:50, tuomari Seppo Savikko, koirakoita 30, ihanneaika 51 s, enimmäisaika 76,50 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 138 shelam Wiima Helskon Tamara Annika Pihlajasaari KOTKA 39,81 4,47 -11,19 0 -11,19  
2 132 lägpys Viva Maiskis Vivian Maija Henttonen JAU 43,56 4,09 -7,44 0 -7,44  
3 141 cocspa Jazzy Great Escape Swings With Jazz Eva Bensky AST 43,62 4,08 -7,38 0 -7,38 SERT-A
4 158 parson Chili Tairngire Tangerine Sari Puusaari RIMA 44,04 4,04 -6,96 0 -6,96  
5 147 borter Chili Grindstones Weather Bound Irene Erling ATD 46,78 3,81 -4,22 0 -4,22  
6 128 cocspa Dotti Attenborough Amazing Grace Brita Långström KKK 46,91 3,80 -4,09 0 -4,09  
7 133 jackru Tilda Stallhagen's Mathilda Martina Stjernberg KKK 50,67 3,51 -0,33 0 -0,33  
8 124 parson Poppana Poppana Satu Pihlajamäki LÄGI 54,17 3,29 3,17 0 3,17  
9 131 lägpys Kaima Cimillan Katarina Keiju Paula Luomala KOIVU 54,22 3,28 3,22 0 3,22  
10 144 parson Maisa Tupla-Täplän Maisa Sanna Pessa KSSK 40,27 4,42 -10,73 5 5  
11 150 jackru Billy Stallhagen's Bill Clinton Martina Stjernberg KKK 43,29 4,11 -7,71 5 5  
12 127 shelam Tuima Nappulavaaran Tuli Tero Liljeblom JAU 54,08 3,29 3,08 5 8,08  
13 129 jackru Sentti Rekileijonan Sentti Mari Sydänmaanlakka HSKH 54,61 3,26 3,61 5 8,61  
14 152 jackru Jasu Chase Jonna Keskiaho HSKH 56,03 3,18 5,03 10 15,03  
  122 jackru Amelie Alli Jenni Leppänen HSKH         HYL  
  125 cocspa Shirley Eben's Singin' In The Rain Eva Bensky AST         HYL  
  134 jackru Jane Achanthus Calamity Jane Jonna Keskiaho HSKH         HYL  
  135 beagle Nasu Ninni Liisa Huppunen TAKUT         HYL  
  136 toyvil Pinja Pudelpower;s Quickstep Susanna Hagman ÅBSK         HYL  
  137 parson Tuure Double Barrel's Dynamic Diesel Hanna Häkkinen ATT         HYL  
  139 kleins Sinda Noblefamily's Prairie Rose Vuokko Cumlander KKK         HYL  
  142 parson Hariett Fouruses Dixie Nightbird Pia Laakso ÅBSK         HYL  
  143 jackru Nipa Jevil's Xeronimo Satu Nurmi I-HAH         HYL  
  145 toyvil Greta Pudelpower's Big Fighter Rigmor Jansson ÅBSK         HYL  
  146 shelam Fanny Homeponds Kleopatra Krista Leino HI-HA         HYL  
  154 shelam Lumi Käpäläkoplan O'no Tiina Linna LÄGI         HYL  
  155 parson Pulu Louise Toni Koutu BAT         HYL  
  156 borter Tabe Grindstones Mrs Robinson Erja Suni-Räsänen BAT         HYL  
  157 cocspa Joya Fenbrook That's My Girl Eva Bensky AST         HYL  
  159 lägpys Terra Krösaskogens Teija Maija Henttonen JAU         HYL  
  149 parson Fly Double Barrel's Tasty Toscana Timo Puusaari RIMA         POIS  
  151 jackru Bugsy Cherie Filou Petit Parzival Katariina Eskelinen JAU         POIS  
  155 parson Pulu Louise Toni Koutu BAT         POIS