Kilpailu 22.9.2012 B hyppyrata, paikka Lohja, järjestäjä Länsi-Uudenmaan Agilityharrastajat ry

[Mini 1] [Medi 1] [Maksi 1] [Maksi 3] [Medi 3] [Mini 3]

Mini 1, kello 8:30, tuomari Seppo Savikko, koirakoita 2, ihanneaika 43 s, enimmäisaika 86 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 4 shelam Prinssi Pikkuprinssi Suvi Kaipainen HI-HA 36,54 3,64 -6,46 10 10  
  3 bichav Ransu Ja-Kar Risu Parta Henna Lappi HAUHAU         HYL  

Medi 1, kello 8:30, tuomari Seppo Savikko, koirakoita 16, ihanneaika 43 s, enimmäisaika 86 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 15 shelam Ansa Pilvimarjan Todellinen Prinsessa Kirsi Rusila HANKO 27,40 4,85 -15,60 0 -15,60 LUVA
2 16 borter Paavo Tigerlike Hot Shot Elina Veteli BAT 30,11 4,42 -12,89 0 -12,89 LUVA
3 17 kääsna Paavo Xtravaschnauza Cypher Karoliina Mäkelä I-HAH 38,58 3,45 -4,42 0 -4,42 LUVA
4 9 manter Tepa Hilmanter's Kiss Me Kate Kaarina Ostrow LÄGI 30,63 4,34 -12,37 5 5  
5 14 parson Myyry After Barnakin Åsa Eveliina Sipilä JAU 31,34 4,24 -11,66 5 5  
6 12 parson Raipe Viininvartijan Bablo Juha Alenius AGRY 31,73 4,19 -11,27 5 5  
7 8 shelam Taika Dolce And Gabbana Fulfilled Dream Petra Skogberg HI-HA 38,86 3,42 -4,14 5 5  
8 5 parson Orion Jacks Wild Siriusly Orion Tia-Marie Pietikäinen LÄGI 31,91 4,17 -11,09 10 10  
9 13 parson Rocky Peatdigger Quincy Sanna Rannikko HSKH 32,50 4,09 -10,50 10 10  
10 11 kromfo Ella Krumme Furche Desdemona Maarianna Takapuro JAU 34,72 3,83 -8,28 10 10  
11 7 shelam Pihka Brainpool's Flame Of Passion Sari Strömberg JAU 41,62 3,20 -1,38 20 20  
  10 kromfo Sisi Inka Vom Rauhen Stein Katja Alalauri BAT         HYL  
  18 shelam Geni Homeponds Quality Marika Riikonen I-HAH         HYL  
  19 espves Funny Concurrido Querida Hija Kirsi Hiltunen JAU         HYL  
  20 espves Neva Laronja's Blair Witch Anna Kokko I-HAH         HYL  
  21 parson Vili Pörröliini Tia-Marie Pietikäinen LÄGI         HYL  
  6 shelam Mocca Scandyline Golden Model Julia Sarajärvi AST         POIS  

Maksi 1, kello 9:00, tuomari Seppo Savikko, koirakoita 12, ihanneaika 43 s, enimmäisaika 86 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 28 borcol Zup Hakukaaren Zup Mira Pihlajamäki LÄGI 27,31 4,87 -15,69 0 -15,69 SERT
2 32 auspai Ensio Real Sugar Macciato Mette Vainio KISA 29,51 4,51 -13,49 0 -13,49 LUVA
3 33 x-rotu Wookie Wookie Taina Rantanen VEIKK 34,86 3,82 -8,14 0 -8,14 LUVA
4 24 sakpai Kuru Willenskraft Uruk Petteri Pitkänen KKK 31,50 4,22 -11,50 10 10  
5 34 borcol Sirkka Sirkka Anette Lindell TSAU 35,25 3,77 -7,75 10 10  
6 27 slapko Halti Puhuripeikon Waterloo Kaisa Törrönen RAUMA 39,22 3,39 -3,78 10 10  
7 26 dalmat Medi Daluki Maybach Maija Summa EKK 40,01 3,32 -2,99 10 10  
8 22 belpat Riesa Kuunsirpin Simply The Best Susanna Mäkinen CITYB 35,05 3,80 -7,95 15 15  
9 29 auskel Per-Erik Melekonen Alavari Petteri Väinänen LÄGI 38,58 3,45 -4,42 15 15  
  31 auskel Roima Cefeus Sir Roima Ii Sanna Nummelin JAU         HYL  
  35 borcol Paavo Tending Zest Hanna Hyypiä BAT         HYL  
  36 borcol Freya Fiia Hanna Haveri LÄGI         HYL  
  23 belpat Rio Newstory Orion Leena Kappinen LÄGI         POIS  
  25 pitcol Teddy Finn Arrow Good Going Leila Kytölä LÄGI         POIS  
  30 belpat Diiva Diamant Des Pistes Noires Asko Salmi HSKH         POIS  

Maksi 3, kello 14:00, tuomari Anne Savioja, koirakoita 42, ihanneaika 43 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 37 borcol Grim Kvarkin Galadriel Pirjo Yli-Juuti HAU 31,62 5,06 -11,38 0 -11,38  
2 62 auskel Viima Kelmi Hopun Hilpiä Kirsi Henttinen TSAU 33,43 4,79 -9,57 0 -9,57 SERT-H
3 61 borcol Ralli Black Dynamite Sari Nissinen KSSK 33,56 4,77 -9,44 0 -9,44  
4 87 auspai Cricket Delta River Cactus Blossom Heli Välipirtti CITYB 33,92 4,72 -9,08 0 -9,08  
5 70 belpag Pita Abiogenesis Aurora Borealis Maarianna Takapuro JAU 34,25 4,67 -8,75 0 -8,75  
6 79 espves Niza Gotcha Baliza Hanna Toivola HI-HA 34,54 4,63 -8,46 0 -8,46  
7 38 borcol Fidzi Tammikallion Vempula Hanna Toivola HI-HA 34,58 4,63 -8,42 0 -8,42  
8 64 auskel Rico Royal Coctail Lucky Bringer Marika Heikkinen HI-HA 34,84 4,59 -8,16 0 -8,16  
9 69 auspai Aksel Patchcoat Saskatchewan Sari-Anne Björklund KKK 35,23 4,54 -7,77 0 -7,77  
10 40 holpak Sava Nambygo Intelligent Ina Heidi Tolonen AST 38,00 4,21 -5,00 0 -5,00  
11 88 borcol Piru Tending Passionate Teemu Linna ACE 31,42 5,09 -11,58 5 5  
12 68 auspai Telkkä All About Me Diandra Sari Kariluoto HSKH 36,47 4,39 -6,53 5 5  
13 46 borcol Milka Tronic Camilka Tiiu Toijala HAU 37,74 4,24 -5,26 5 5  
14 44 borcol Victoria Läpiajo Petteri Väinänen LÄGI 38,56 4,15 -4,44 5 5  
15 77 borcol Luoti Enfieldenforcer Anu Niemi KKK 35,01 4,57 -7,99 10 10  
16 50 novnou Tuikku Trindy's Quick Dancer Minna-Maria Lindholm HSKK 37,86 4,23 -5,14 10 10  
17 73 lyhcol Ranja Clingstone's True Story Soile Huhta HAU 47,82 3,35 4,82 10 14,82  
18 42 mudi Miro Saunatytön Belmiro Anne Juntunen KKK 51,03 3,13 8,03 20 28,03  
  39 novnou Zofi Tollerbay Zophia Ala Luca Ida Auvinen VAU         HYL  
  41 borcol Tarmo Aventurine Iris Kieme PAGIS         HYL  
  43 auskel Ansa Nallikallion Auringonkukka Mia Tikkanen ATT         HYL  
  45 borcol Ace Tending Hotspur Nina Manner HAU         HYL  
  48 borcol Niiru Hakukaaren Nero Satu Pihlajamäki LÄGI         HYL  
  49 borcol Ritva Strömsfors Ritva Anette Lindell TSAU         HYL  
  51 lyhcol Rico Dandinas True Swinger Soile Huhta HAU         HYL  
  56 borcol Armas Cabaroo Fabulous Vegas Jenni Piirto IMPHA         HYL  
  58 katpai Rinja Lähderinteen Arianna Sanna Karonen VEIKK         HYL  
  59 belpag Elgos Dubion Elgos Anna Björk BAT         HYL  
  60 auspai Ture Crofter Holding's Seré Vaquero Eila Alitupa KSSK         HYL  
  63 snauts Sisu Epelin Odoardo Panu Erola BAT         HYL  
  65 borcol Orm Hakukaaren Lucky Marju Kiri LÄGI         HYL  
  66 espves Nero Coto Del Bolanio Anna Kokko I-HAH         HYL  
  67 sakpai Face Svarzekoks Face Kairi Sälik LEVEK         HYL  
  71 lyhcol Plättä Allegory Giulietta Liisa Kontinen KAT         HYL  
  74 parcol Hugo Memorylane Super Charge Piia Vaininen AST         HYL  
  75 borcol Jenga Johan On Nollapeli Tiiu Toijala HAU         HYL  
  78 auspai Kina Ardiente Flor Jugosa Sanni Husso ATD         HYL  
  80 auskel Kiista Kelmi Minäminäminä Taina Westerholm ATT         HYL  
  81 novnou Rumba Reponi Kettuilla Osaa Tarja Verkamo JAU         HYL  
  82 auskel Binka Kengurukolon Deja Vu Jan Dahl HANKO         HYL  
  83 auspai Siiri Ketturetku Solveig Song Hilkka Kallinen KKK         HYL  
  86 borcol Bea Oakmeadow Heather Hanna Haveri LÄGI         HYL  
  47 samoje Pepsi Helminauhan Löylyn Tuoksu Tiina Alikoski HAU         POIS  
  53 silnou Lola Eternal Fire Coca Cola Nina Karhula SIUNT         POIS  
  57 auskel Plikka Durante Didgeridoo Lotta Vuorela RIMA         POIS  
  72 x-rotu Wilma Wilma Hannamari Nieminen HSKH         POIS  
  76 parcol Huisku Bristregal Powder Puff Annika Kapanen KKK         POIS  
  84 pitcol Sitra Twilight Moon Jangle Jade Tiia Rajaniemi LEVEK         POIS  
  85 silnou Viivi Black Eider's I'm Free Nina Karhula SIUNT         POIS  
  89 belpam Hippie Hippie Du Hameau St-Blaise Vilja Kämppi HI-HA         POIS  

Medi 3, kello 15:00, tuomari Anne Savioja, koirakoita 29, ihanneaika 43 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 118 kromfo Koko Bingis Anak Kecil Katja Alalauri BAT 32,13 4,98 -10,87 0 -10,87  
2 92 espves Zili Concurrido Zancada Sanna Kobylin JAU 33,70 4,75 -9,30 0 -9,30  
3 108 espves Loukku Pevikan Vesihiisi Emilia Rainetoja JAU 34,17 4,68 -8,83 0 -8,83  
4 106 espves Deli Concurrido Fantasia Sanna Kobylin JAU 34,18 4,68 -8,82 0 -8,82  
5 100 shelam Piko Tytylän Taavi Kai Suomalainen JAU 34,43 4,65 -8,57 0 -8,57  
6 116 tarupi Minus Yacatis Metsänpeikko Tua Nummelin LÄGI 35,13 4,55 -7,87 0 -7,87  
7 121 espves Rubi Concurrido Querencia Sanna Kobylin JAU 35,38 4,52 -7,62 0 -7,62  
8 93 tarupi Malte Yacatis Galdur Tua Nummelin LÄGI 36,15 4,43 -6,85 0 -6,85  
9 103 parson Raine Ratkiller Frisky Asko Nissinen ATT 37,15 4,31 -5,85 0 -5,85  
10 98 pyrpap Dori Drole D'oiseau Mouche De Feu Soila Sabelström LÄGI 37,22 4,30 -5,78 0 -5,78  
11 110 skette Huima Texforrier Kolour Matters Sanna Nummelin JAU 37,24 4,30 -5,76 0 -5,76  
12 120 borter Leeko Flagstones Super Lego Nelli Kaulio BAT 38,42 4,16 -4,58 0 -4,58  
13 119 pumi Sade Metsänneidon Asterina Sussi Backman TAMMI 40,72 3,93 -2,28 0 -2,28  
14 96 stbter Dumle Skybolt Dumle Kati Nieminen IMPHA 40,80 3,92 -2,20 0 -2,20  
15 102 parson Ville Whisky Ollie V.D. Elshof Farm Juha Alenius AGRY 42,02 3,81 -0,98 0 -0,98  
16 104 shelam Veeti Valkolinnan William Kaija Vierimaa LAGU 43,00 3,72 0,00 0 0  
17 99 tarupi Curu Merramäen Aarre-Olavi Lotta Rönnholm LÄGI 45,43 3,52 2,43 5 7,43  
  90 shelam Tico Bridemoor's Twilight Zone Ilona Sandell HAU         HYL  
  94 parson Junnu Amoenus Boromir Kirsti Degerlund KKK         HYL  
  101 vehter Kerttu Cara Fionn Grainne Laura Ahonen KKK         HYL  
  105 x-rotu Rosa Rosella Taina Rantanen VEIKK         HYL  
  107 shelam Tiuku Nappulavaaran Tosi Nopee Tero Liljeblom JAU         HYL  
  109 shelam Lucky Snowpaw Sir Lancelot Tiina Linna LÄGI         HYL  
  111 stbter Fina Of Greenline Go-Go Girl Irmeli Westermarck AST         HYL  
  112 kromfo Tikkis Kipazin Just A Trick Kati Nieminen IMPHA         HYL  
  113 pyrpap Nemo Drole D'oiseau Moufle Mordore Soila Sabelström LÄGI         HYL  
  114 espves Joy Pevikan Kultainen Silmä Kirsi Hiltunen JAU         HYL  
  115 kesvil Ricky Coros Ricky Martin Brita Långström KKK         HYL  
  117 tarupi Capu Lovejoy Lotta Rönnholm LÄGI         HYL  
  91 parson Vili Batzi's Arden Douglas Jenni Signell HSKH         POIS  

Mini 3, kello 15:40, tuomari Anne Savioja, koirakoita 32, ihanneaika 43 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 140 shelam Aamu Nappulavaaran Aamu Aurinko Jenni Lehtinen (NOR) 32,92 4,86 -10,08 0 -10,08  
2 138 shelam Wiima Helskon Tamara Annika Pihlajasaari KOTKA 33,15 4,83 -9,85 0 -9,85 SERT-H
3 137 parson Tuure Double Barrel's Dynamic Diesel Hanna Häkkinen ATT 33,43 4,79 -9,57 0 -9,57  
4 150 jackru Billy Stallhagen's Bill Clinton Martina Stjernberg KKK 34,98 4,57 -8,02 0 -8,02  
5 130 kääpin Mini Bonzer's Sex Bomb Kirsi Kiljander-Aronen TASSU 36,33 4,40 -6,67 0 -6,67  
6 136 toyvil Pinja Pudelpower;s Quickstep Susanna Hagman ÅBSK 36,36 4,40 -6,64 0 -6,64  
7 141 cocspa Jazzy Great Escape Swings With Jazz Eva Bensky AST 36,67 4,36 -6,33 0 -6,33  
8 132 lägpys Viva Maiskis Vivian Maija Henttonen JAU 37,36 4,28 -5,64 0 -5,64  
9 133 jackru Tilda Stallhagen's Mathilda Martina Stjernberg KKK 37,96 4,22 -5,04 0 -5,04  
10 145 toyvil Greta Pudelpower's Big Fighter Rigmor Jansson ÅBSK 38,75 4,13 -4,25 0 -4,25  
11 126 parson Mimmi Ring Tail Millie Lauri Närhi HSKH 38,82 4,12 -4,18 0 -4,18  
12 147 borter Chili Grindstones Weather Bound Irene Erling ATD 40,01 4,00 -2,99 0 -2,99  
13 157 cocspa Joya Fenbrook That's My Girl Eva Bensky AST 38,58 4,15 -4,42 5 5  
14 135 beagle Nasu Ninni Liisa Huppunen TAKUT 42,60 3,76 -0,40 5 5  
15 125 cocspa Shirley Eben's Singin' In The Rain Eva Bensky AST 43,86 3,65 0,86 5 5,86  
16 129 jackru Sentti Rekileijonan Sentti Mari Sydänmaanlakka HSKH 44,68 3,58 1,68 5 6,68  
17 158 parson Chili Tairngire Tangerine Sari Puusaari RIMA 40,62 3,94 -2,38 10 10  
  122 jackru Amelie Alli Jenni Leppänen HSKH         HYL  
  123 tarupi Bebbe Teglgårdens Bebbe Leena Närhi HSKH         HYL  
  124 parson Poppana Poppana Satu Pihlajamäki LÄGI         HYL  
  131 lägpys Kaima Cimillan Katarina Keiju Paula Luomala KOIVU         HYL  
  134 jackru Jane Achanthus Calamity Jane Jonna Keskiaho HSKH         HYL  
  142 parson Hariett Fouruses Dixie Nightbird Pia Laakso ÅBSK         HYL  
  143 jackru Nipa Jevil's Xeronimo Satu Nurmi I-HAH         HYL  
  144 parson Maisa Tupla-Täplän Maisa Sanna Pessa KSSK         HYL  
  146 shelam Fanny Homeponds Kleopatra Krista Leino HI-HA         HYL  
  148 parson Raivo Somerset Ticket To Ride Marju Kiri LÄGI         HYL  
  152 jackru Jasu Chase Jonna Keskiaho HSKH         HYL  
  153 shelam Tuima Nappulavaaran Tuli Kajsa Lampén JAU         HYL  
  154 shelam Lumi Käpäläkoplan O'no Tiina Linna LÄGI         HYL  
  155 parson Pulu Louise Toni Koutu BAT         HYL  
  156 borter Tabe Grindstones Mrs Robinson Erja Suni-Räsänen BAT         HYL  
  149 parson Fly Double Barrel's Tasty Toscana Timo Puusaari RIMA         POIS  
  151 jackru Bugsy Cherie Filou Petit Parzival Katariina Eskelinen JAU         POIS  
  155 parson Pulu Louise Toni Koutu BAT         POIS