Kilpailu 27.4.2013, paikka Lohja, järjestäjä Länsi-Uudenmaan Agilityharrastajat ry

[A Mini 1] [A Maksi 1] [B Mini 1] [B Maksi 1] [A Mini 3] [A Medi 3] [C Mini 3] [C Medi 3] [B Mini 3] [B Medi 3] [B Maksi 3] [C Maksi 3] [A Maksi 3]

A agilityrata, mini 1, kello 9:00, tuomari Henri Luomala, koirakoita 1, ihanneaika 51 s, enimmäisaika 102 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 2 caiter Romi Pyörremyrskyn That's Up To Star Mira Saarentaus WESTI 63,55 2,45 12,55 15 27,55  

A agilityrata, maksi 1, kello 9:00, tuomari Henri Luomala, koirakoita 8, ihanneaika 51 s, enimmäisaika 102 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 8 borcol Hugo Saunajaakon Speed Demon Taneli Ikäheimo HSKH 35,23 4,43 -15,77 0 -15,77 LUVA
2 5 auskel Maus Kelmi Kipenäinen Taina Westerholm ATT 39,78 3,92 -11,22 5 5 SC
3 9 pitcol Pluto Arttulan Ääriviiva Anna-Stina Wahlström TAMMI 48,36 3,23 -2,64 5 5 SC
4 3 pitcol Teddy Finn Arrow Good Going Leila Kytölä LÄGI 65,77 2,37 14,77 15 29,77 SC
  4 pitcol Bolivar Bolivar Anna-Stina Wahlström TAMMI         HYL SC
  6 x-rotu Ditte Ditte Kirsi Lappalainen KKK         HYL  
  7 borcol Freya Fiia Hanna Haveri LÄGI         HYL  
  10 x-rotu Mango Mango Leila Kytölä LÄGI         HYL SC

B hyppyrata, mini 1, kello 9:30, tuomari Henri Luomala, koirakoita 2, ihanneaika 43 s, enimmäisaika 86 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 1 käävil Rumba Zebec Amorin Rumba Susanna Korhonen LÄGI 29,87 4,62 -13,13 0 -13,13 LUVA
  2 caiter Romi Pyörremyrskyn That's Up To Star Mira Saarentaus WESTI         HYL  

B hyppyrata, maksi 1, kello 9:30, tuomari Henri Luomala, koirakoita 8, ihanneaika 43 s, enimmäisaika 86 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 3 pitcol Teddy Finn Arrow Good Going Leila Kytölä LÄGI 41,68 3,31 -1,32 0 -1,32  
2 9 pitcol Pluto Arttulan Ääriviiva Anna-Stina Wahlström TAMMI 41,64 3,31 -1,36 10 10  
3 4 pitcol Bolivar Bolivar Anna-Stina Wahlström TAMMI 42,23 3,27 -0,77 10 10  
4 8 borcol Hugo Saunajaakon Speed Demon Taneli Ikäheimo HSKH 42,78 3,23 -0,22 15 15  
  5 auskel Maus Kelmi Kipenäinen Taina Westerholm ATT         HYL  
  6 x-rotu Ditte Ditte Kirsi Lappalainen KKK         HYL  
  7 borcol Freya Fiia Hanna Haveri LÄGI         HYL  
  10 x-rotu Mango Mango Leila Kytölä LÄGI         HYL  

A agilityrata, mini 3, kello 10:00, tuomari Henri Luomala, koirakoita 15, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 74 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 25 borter Akki Aquila Kham-Mi Maarit Niemelä BAT 37,34 4,39 -11,66 0 -11,66  
2 22 shelam Sonic Mutkis Onnensoturi Sini Eriksson KKK 38,18 4,30 -10,82 0 -10,82  
3 23 kääpin Mini Bonzer's Sex Bomb Kirsi Kiljander-Aronen TASSU 41,27 3,97 -7,73 0 -7,73  
4 13 lägpys Liekki Tulikäpälän Pikku-Liekki Milla Saari HI-HA 42,03 3,90 -6,97 0 -6,97  
5 28 lägpys Kipinä Tulikäpälän Lentävä Kipinä Milla Saari HI-HA 43,20 3,80 -5,80 0 -5,80  
6 20 kääpin Maxim Semper Ante Kind Of Magic Hannaleena Salmi I-HAH 45,19 3,63 -3,81 0 -3,81  
7 14 auster AKSU Wohvelin Asterix Matti Onkamo SIUNT 46,14 3,55 -2,86 0 -2,86  
8 16 kääsna Ufo Hott'n Tott Da Ufo Son Of Afi Katja Nieminen JAU 38,58 4,25 -10,42 5 5  
9 21 shelam Fanny Homeponds Kleopatra Krista Leino HI-HA 38,75 4,23 -10,25 5 5  
10 12 jackru Gilda Tricksy Rogue's Devil's Dance Juho Vainiomäki RIMA 39,10 4,19 -9,90 5 5  
11 27 jackru Waldo Jack's Hood Furdice Waldo Juho Vainiomäki RIMA 42,49 3,86 -6,51 5 5  
12 17 parson Poppana Poppana Satu Pihlajamäki LÄGI 53,25 3,08 4,25 5 9,25  
  18 borter Gizmo Grindstones Speak Softly Tapio Niemi BAT         HYL  
  19 shelam Lumi Käpäläkoplan O'no Pauliina Linna LÄGI         HYL  
  24 borter Jörö Junipermoor's Irish Dumond Pasi Vesenterä BAT         HYL  
  11 parson Hertta Repoketun Fireball Tiina Tahvanainen KKK         POIS  
  26 käävil Ruuti Zebec She Smiles Susanna Korhonen LÄGI         POIS  

A agilityrata, medi 3, kello 10:30, tuomari Henri Luomala, koirakoita 15, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 74 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 33 mudi Pantse Vimmatun Särmäsälli Taneli Ikäheimo HSKH 36,01 4,55 -12,99 0 -12,99  
2 38 novnou Caro Merkillinen Kide Kirsi Lappalainen KKK 37,34 4,39 -11,66 0 -11,66  
3 42 kääsna Deedee Esslex Dexter Mcigors Katja Nieminen JAU 37,73 4,35 -11,27 0 -11,27  
4 36 parson Peksu Ring Tail Elton Tiina Tahvanainen KKK 37,99 4,32 -11,01 0 -11,01  
5 43 shelam Kani Dalimattas Lilla Victoria Emilia Välttilä VEIKK 39,25 4,18 -9,75 0 -9,75  
6 30 shelam Goldie Sunsweet Golden Globe Emilia Välttilä VEIKK 41,85 3,92 -7,15 0 -7,15  
7 32 pyrpap Dori Drole D'oiseau Mouche De Feu Soila Sabelström LÄGI 43,24 3,79 -5,76 0 -5,76  
8 39 parson Greta Radagast Gaurwaith Satu Pihlajamäki LÄGI 45,79 3,58 -3,21 0 -3,21  
9 35 kääsna Bruno Juliuksen Bruno Moa Thors TAMMI 48,72 3,37 -0,28 0 -0,28  
10 40 shelam Lucky Snowpaw Sir Lancelot Tiina Linna LÄGI 38,69 4,24 -10,31 5 5  
11 37 koohon Urho Wishdecoy Phoenix Nicole Sanna Mäkinen HAU 39,92 4,11 -9,08 5 5  
12 41 pinser Yrtti Pinjoy Basilica Laura Verkamo HAU 47,34 3,46 -1,66 5 5  
13 31 kromfo Tikkis Kipazin Just A Trick Kati Nieminen IMPHA 48,27 3,40 -0,73 20 20  
  34 x-rotu Caro Caro Hanna Kuusisto RIMA         HYL  
  45 pyrpap Nemo Drole D'oiseau Moufle Mordore Soila Sabelström LÄGI         HYL  

C agilityrata, mini 3, kello 11:10, tuomari Henri Luomala, koirakoita 16, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 74 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 22 shelam Sonic Mutkis Onnensoturi Sini Eriksson KKK 37,46 4,41 -11,54 0 -11,54  
2 24 borter Jörö Junipermoor's Irish Dumond Pasi Vesenterä BAT 37,47 4,40 -11,53 0 -11,53  
3 18 borter Gizmo Grindstones Speak Softly Tapio Niemi BAT 38,61 4,27 -10,39 0 -10,39  
4 16 kääsna Ufo Hott'n Tott Da Ufo Son Of Afi Katja Nieminen JAU 40,33 4,09 -8,67 0 -8,67  
5 15 bicfri Säde Diamella Keep Shining Riikka Lavonen HSKH 43,55 3,79 -5,45 0 -5,45  
6 27 jackru Waldo Jack's Hood Furdice Waldo Juho Vainiomäki RIMA 43,65 3,78 -5,35 0 -5,35  
7 28 lägpys Kipinä Tulikäpälän Lentävä Kipinä Milla Saari HI-HA 44,02 3,75 -4,98 0 -4,98  
8 17 parson Poppana Poppana Satu Pihlajamäki LÄGI 46,06 3,58 -2,94 0 -2,94  
9 21 shelam Fanny Homeponds Kleopatra Krista Leino HI-HA 40,38 4,09 -8,62 5 5  
10 14 auster AKSU Wohvelin Asterix Matti Onkamo SIUNT 48,29 3,42 -0,71 5 5  
11 23 kääpin Mini Bonzer's Sex Bomb Kirsi Kiljander-Aronen TASSU 51,64 3,19 2,64 5 7,64  
12 13 lägpys Liekki Tulikäpälän Pikku-Liekki Milla Saari HI-HA 51,65 3,19 2,65 5 7,65  
  12 jackru Gilda Tricksy Rogue's Devil's Dance Juho Vainiomäki RIMA         HYL  
  19 shelam Lumi Käpäläkoplan O'no Pauliina Linna LÄGI         HYL  
  20 kääpin Maxim Semper Ante Kind Of Magic Hannaleena Salmi I-HAH         HYL  
  25 borter Akki Aquila Kham-Mi Maarit Niemelä BAT         HYL  
  11 parson Hertta Repoketun Fireball Tiina Tahvanainen KKK         POIS  
  26 käävil Ruuti Zebec She Smiles Susanna Korhonen LÄGI         POIS  

C agilityrata, medi 3, kello 11:40, tuomari Henri Luomala, koirakoita 15, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 74 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 33 mudi Pantse Vimmatun Särmäsälli Taneli Ikäheimo HSKH 37,05 4,45 -11,95 0 -11,95  
2 36 parson Peksu Ring Tail Elton Tiina Tahvanainen KKK 39,28 4,20 -9,72 0 -9,72  
3 43 shelam Kani Dalimattas Lilla Victoria Emilia Välttilä VEIKK 40,06 4,12 -8,94 0 -8,94  
4 37 koohon Urho Wishdecoy Phoenix Nicole Sanna Mäkinen HAU 41,87 3,94 -7,13 0 -7,13  
5 30 shelam Goldie Sunsweet Golden Globe Emilia Välttilä VEIKK 42,68 3,87 -6,32 0 -6,32  
6 41 pinser Yrtti Pinjoy Basilica Laura Verkamo HAU 45,29 3,64 -3,71 0 -3,71  
7 39 parson Greta Radagast Gaurwaith Satu Pihlajamäki LÄGI 45,99 3,59 -3,01 0 -3,01  
8 44 stbter Dumle Skybolt Dumle Kati Nieminen IMPHA 46,49 3,55 -2,51 0 -2,51  
9 35 kääsna Bruno Juliuksen Bruno Moa Thors TAMMI 48,73 3,39 -0,27 0 -0,27  
10 38 novnou Caro Merkillinen Kide Kirsi Lappalainen KKK 38,15 4,32 -10,85 5 5  
11 32 pyrpap Dori Drole D'oiseau Mouche De Feu Soila Sabelström LÄGI 46,48 3,55 -2,52 5 5  
12 31 kromfo Tikkis Kipazin Just A Trick Kati Nieminen IMPHA 48,83 3,38 -0,17 5 5  
  34 x-rotu Caro Caro Hanna Kuusisto RIMA         HYL  
  40 shelam Lucky Snowpaw Sir Lancelot Tiina Linna LÄGI         HYL  
  45 pyrpap Nemo Drole D'oiseau Moufle Mordore Soila Sabelström LÄGI         HYL  

B hyppyrata, mini 3, kello 12:30, tuomari Henri Luomala, koirakoita 15, ihanneaika 40 s, enimmäisaika 60 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 18 borter Gizmo Grindstones Speak Softly Tapio Niemi BAT 30,31 4,68 -9,69 0 -9,69  
2 22 shelam Sonic Mutkis Onnensoturi Sini Eriksson KKK 31,78 4,47 -8,22 0 -8,22  
3 25 borter Akki Aquila Kham-Mi Maarit Niemelä BAT 32,00 4,44 -8,00 0 -8,00  
4 15 bicfri Säde Diamella Keep Shining Riikka Lavonen HSKH 33,81 4,20 -6,19 0 -6,19  
5 16 kääsna Ufo Hott'n Tott Da Ufo Son Of Afi Katja Nieminen JAU 34,33 4,14 -5,67 0 -5,67  
6 13 lägpys Liekki Tulikäpälän Pikku-Liekki Milla Saari HI-HA 34,38 4,13 -5,62 0 -5,62  
7 27 jackru Waldo Jack's Hood Furdice Waldo Juho Vainiomäki RIMA 34,39 4,13 -5,61 0 -5,61  
8 28 lägpys Kipinä Tulikäpälän Lentävä Kipinä Milla Saari HI-HA 36,20 3,92 -3,80 0 -3,80  
9 14 auster AKSU Wohvelin Asterix Matti Onkamo SIUNT 39,11 3,63 -0,89 0 -0,89  
10 17 parson Poppana Poppana Satu Pihlajamäki LÄGI 39,88 3,56 -0,12 5 5  
11 20 kääpin Maxim Semper Ante Kind Of Magic Hannaleena Salmi I-HAH 42,93 3,31 2,93 5 7,93  
12 23 kääpin Mini Bonzer's Sex Bomb Kirsi Kiljander-Aronen TASSU 44,36 3,20 4,36 5 9,36  
  12 jackru Gilda Tricksy Rogue's Devil's Dance Juho Vainiomäki RIMA         HYL  
  21 shelam Fanny Homeponds Kleopatra Krista Leino HI-HA         HYL  
  24 borter Jörö Junipermoor's Irish Dumond Pasi Vesenterä BAT         HYL  
  11 parson Hertta Repoketun Fireball Tiina Tahvanainen KKK         POIS  
  26 käävil Ruuti Zebec She Smiles Susanna Korhonen LÄGI         POIS  

B hyppyrata, medi 3, kello 12:55, tuomari Henri Luomala, koirakoita 14, ihanneaika 40 s, enimmäisaika 60 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 33 mudi Pantse Vimmatun Särmäsälli Taneli Ikäheimo HSKH 31,03 4,58 -8,97 0 -8,97  
2 30 shelam Goldie Sunsweet Golden Globe Emilia Välttilä VEIKK 32,65 4,35 -7,35 0 -7,35  
3 42 kääsna Deedee Esslex Dexter Mcigors Katja Nieminen JAU 33,19 4,28 -6,81 0 -6,81  
4 37 koohon Urho Wishdecoy Phoenix Nicole Sanna Mäkinen HAU 34,89 4,07 -5,11 0 -5,11  
5 31 kromfo Tikkis Kipazin Just A Trick Kati Nieminen IMPHA 35,68 3,98 -4,32 0 -4,32  
6 39 parson Greta Radagast Gaurwaith Satu Pihlajamäki LÄGI 39,00 3,64 -1,00 0 -1,00  
7 36 parson Peksu Ring Tail Elton Tiina Tahvanainen KKK 33,56 4,23 -6,44 5 5  
8 38 novnou Caro Merkillinen Kide Kirsi Lappalainen KKK 33,61 4,22 -6,39 5 5  
9 32 pyrpap Dori Drole D'oiseau Mouche De Feu Soila Sabelström LÄGI 40,41 3,51 0,41 10 10,41  
  34 x-rotu Caro Caro Hanna Kuusisto RIMA         HYL  
  40 shelam Lucky Snowpaw Sir Lancelot Tiina Linna LÄGI         HYL  
  41 pinser Yrtti Pinjoy Basilica Laura Verkamo HAU         HYL  
  43 shelam Kani Dalimattas Lilla Victoria Emilia Välttilä VEIKK         HYL  
  45 pyrpap Nemo Drole D'oiseau Moufle Mordore Soila Sabelström LÄGI         HYL  
  29 kääsna Afi Chistoso A Fire Inside Katja Nieminen JAU         POIS  

B hyppyrata, maksi 3, kello 13:30, tuomari Henri Luomala, koirakoita 27, ihanneaika 40 s, enimmäisaika 60 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 68 borcol Pirtu Promillen Pirtu Tuulia Liuhto LAW 27,42 5,18 -12,58 0 -12,58  
2 78 borcol Rai Tending Qui Vive Niina-Liina Linna ACE 28,64 4,96 -11,36 0 -11,36  
3 52 borcol Punssi Promillen Cinzano Tuulia Liuhto LAW 28,90 4,91 -11,10 0 -11,10  
4 53 borcol Armas Cabaroo Fabulous Vegas Jenni Piirto IMPHA 29,93 4,74 -10,07 0 -10,07  
5 50 auskel Waara Winsure Wilkawatt Marika Blom LAU 31,34 4,53 -8,66 0 -8,66  
6 75 auskel Binka Kengurukolon Deja Vu Jan Dahl HANKO 32,30 4,40 -7,70 0 -7,70  
7 51 pitcol Winx Maple Yard Chupa Chups Tiina Hasu JAU 32,39 4,38 -7,61 0 -7,61  
8 47 pyrpal Foppa Bosdarros De Loubajac Soila Nykänen AST 32,65 4,35 -7,35 0 -7,35  
9 59 auspai Assi No Field's Bordadura Paula Collin-Olkkonen HURHA 33,79 4,20 -6,21 0 -6,21  
10 49 belpat Rosso Off Line's First One Maria Montell BAT 28,90 4,91 -11,10 5 5  
11 76 borcol Molla Maple Yard Foo Fighter Tiina Hasu JAU 29,66 4,79 -10,34 5 5  
12 57 borcol Bea Oakmeadow Heather Hanna Haveri LÄGI 31,55 4,50 -8,45 5 5  
13 48 espves Mocca Zorrazo Granada Hilkka Leino-Forsman KKK 32,41 4,38 -7,59 5 5  
14 67 auskel Kiista Kelmi Minäminäminä Taina Westerholm ATT 35,48 4,00 -4,52 5 5  
15 77 borcol Jedda Briskness Hole In One Katja Ruokolainen KAT 37,68 3,77 -2,32 5 5  
16 54 rhokoi Tilda Tarujen Rondea Anna Mattila RIMA 44,25 3,21 4,25 5 9,25  
17 58 auspai Sumu Capricole Final Fantasy Sirkka Aro HI-HA 35,92 3,95 -4,08 10 10  
  46 borcol Suri Borderiinan Elohopea Anu Niemi KKK         HYL  
  55 borcol Niiru Hakukaaren Nero Satu Pihlajamäki LÄGI         HYL  
  56 borcol Cheena Tammikallion Xena Sari Thil HI-HA         HYL  
  61 pinser Zira Of Leijliden Ophelia Laura Verkamo HAU         HYL  
  62 borcol Ritva Strömsfors Ritva Anette Lindell TASSU         HYL  
  65 borcol Brandy Promillen Brandy Tuulia Liuhto LAW         HYL  
  66 borcol Zup Hakukaaren Zup Mira Pihlajamäki LÄGI         HYL  
  72 borcol Tarmo Aventurine Iris Kieme PAGIS         HYL  
  74 auskel Ansa Nallikallion Auringonkukka Mia Tikkanen ATT         HYL  
  63 pyrpal Louhi Tottakai Louhetar Laura Verkamo HAU         HYL  
  60 belpat Penny Kuunsirpin Unique Queen Tiina Linna LÄGI         POIS  
  69 pitcol Rufus Snowpaw Ready Set Go Anna-Stina Wahlström TAMMI         POIS  

C agilityrata, maksi 3, kello 14:30, tuomari Henri Luomala, koirakoita 30, ihanneaika 50 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 78 borcol Rai Tending Qui Vive Niina-Liina Linna ACE 33,64 4,96 -16,36 0 -16,36  
2 68 borcol Pirtu Promillen Pirtu Tuulia Liuhto LAW 34,48 4,84 -15,52 0 -15,52  
3 65 borcol Brandy Promillen Brandy Tuulia Liuhto LAW 35,60 4,69 -14,40 0 -14,40  
4 76 borcol Molla Maple Yard Foo Fighter Tiina Hasu JAU 37,11 4,50 -12,89 0 -12,89  
5 50 auskel Waara Winsure Wilkawatt Marika Blom LAU 38,10 4,38 -11,90 0 -11,90  
6 62 borcol Ritva Strömsfors Ritva Anette Lindell TASSU 38,84 4,30 -11,16 0 -11,16  
7 56 borcol Cheena Tammikallion Xena Sari Thil HI-HA 39,05 4,28 -10,95 0 -10,95  
8 48 espves Mocca Zorrazo Granada Hilkka Leino-Forsman KKK 40,12 4,16 -9,88 0 -9,88  
9 71 mudi Miro Saunatytön Belmiro Anne Juntunen LÄGI 40,37 4,14 -9,63 0 -9,63  
10 58 auspai Sumu Capricole Final Fantasy Sirkka Aro HI-HA 41,12 4,06 -8,88 0 -8,88  
11 47 pyrpal Foppa Bosdarros De Loubajac Laura Verkamo AST 41,42 4,03 -8,58 0 -8,58  
12 67 auskel Kiista Kelmi Minäminäminä Taina Westerholm ATT 41,56 4,02 -8,44 0 -8,44  
13 73 pyrpal Luna Laouna De La Vallee Du Mouton Laura Verkamo AST 44,90 3,72 -5,10 0 -5,10  
14 74 auskel Ansa Nallikallion Auringonkukka Mia Tikkanen ATT 36,81 4,54 -13,19 5 5  
15 52 borcol Punssi Promillen Cinzano Tuulia Liuhto LAW 37,54 4,45 -12,46 5 5  
16 46 borcol Suri Borderiinan Elohopea Anu Niemi KKK 40,39 4,14 -9,61 5 5  
17 53 borcol Armas Cabaroo Fabulous Vegas Jenni Piirto IMPHA 41,97 3,98 -8,03 5 5  
18 63 pyrpal Louhi Tottakai Louhetar Laura Verkamo HAU 42,53 3,93 -7,47 5 5  
19 51 pitcol Winx Maple Yard Chupa Chups Tiina Hasu JAU 43,00 3,88 -7,00 5 5  
20 75 auskel Binka Kengurukolon Deja Vu Jan Dahl HANKO 44,50 3,75 -5,50 5 5  
21 66 borcol Zup Hakukaaren Zup Mira Pihlajamäki LÄGI 50,31 3,32 0,31 5 5,31  
22 55 borcol Niiru Hakukaaren Nero Satu Pihlajamäki LÄGI 38,70 4,32 -11,30 10 10  
23 72 borcol Tarmo Aventurine Iris Kieme PAGIS 45,37 3,68 -4,63 10 10  
24 59 auspai Assi No Field's Bordadura Paula Collin-Olkkonen HURHA 51,86 3,22 1,86 10 11,86  
25 49 belpat Rosso Off Line's First One Maria Montell BAT 34,86 4,79 -15,14 15 15  
26 70 belpat Fiu Hukkarullan Fiksu Hanna Vitikainen JAU 43,52 3,84 -6,48 15 15  
  54 rhokoi Tilda Tarujen Rondea Anna Mattila RIMA         HYL  
  57 borcol Bea Oakmeadow Heather Hanna Haveri LÄGI         HYL  
  64 pinser Herkko Ceriinan Ivar Marika Asikainen HSKH         HYL  
  77 borcol Jedda Briskness Hole In One Katja Ruokolainen KAT         HYL  
  60 belpat Penny Kuunsirpin Unique Queen Tiina Linna LÄGI         POIS  
  69 pitcol Rufus Snowpaw Ready Set Go Anna-Stina Wahlström TAMMI         POIS  

A agilityrata, maksi 3, kello 15:40, tuomari Henri Luomala, koirakoita 30, ihanneaika 50 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 68 borcol Pirtu Promillen Pirtu Tuulia Liuhto LAW 35,53 4,78 -14,47 0 -14,47  
2 76 borcol Molla Maple Yard Foo Fighter Tiina Hasu JAU 37,93 4,48 -12,07 0 -12,07  
3 46 borcol Suri Borderiinan Elohopea Anu Niemi KKK 38,66 4,40 -11,34 0 -11,34  
4 75 auskel Binka Kengurukolon Deja Vu Jan Dahl HANKO 38,94 4,37 -11,06 0 -11,06  
5 48 espves Mocca Zorrazo Granada Hilkka Leino-Forsman KKK 39,37 4,32 -10,63 0 -10,63  
6 71 mudi Miro Saunatytön Belmiro Anne Juntunen LÄGI 39,52 4,30 -10,48 0 -10,48  
7 73 pyrpal Luna Laouna De La Vallee Du Mouton Laura Verkamo HAU 44,24 3,84 -5,76 0 -5,76  
8 47 pyrpal Foppa Bosdarros De Loubajac Laura Verkamo HAU 44,54 3,82 -5,46 0 -5,46  
9 64 pinser Herkko Ceriinan Ivar Marika Asikainen HSKH 48,40 3,51 -1,60 0 -1,60  
10 54 rhokoi Tilda Tarujen Rondea Anna Mattila RIMA 52,23 3,26 2,23 0 2,23  
11 61 pinser Zira Of Leijliden Ophelia Laura Verkamo HAU 53,45 3,18 3,45 0 3,45  
12 78 borcol Rai Tending Qui Vive Niina-Liina Linna ACE 33,96 5,01 -16,04 5 5  
13 52 borcol Punssi Promillen Cinzano Tuulia Liuhto LAW 35,47 4,79 -14,53 5 5  
14 49 belpat Rosso Off Line's First One Maria Montell BAT 36,78 4,62 -13,22 5 5  
15 56 borcol Cheena Tammikallion Xena Sari Thil HI-HA 40,08 4,24 -9,92 5 5  
16 66 borcol Zup Hakukaaren Zup Mira Pihlajamäki LÄGI 40,34 4,21 -9,66 5 5  
17 50 auskel Waara Winsure Wilkawatt Marika Blom LAU 40,98 4,15 -9,02 5 5  
18 63 pyrpal Louhi Tottakai Louhetar Laura Verkamo HAU 48,72 3,49 -1,28 5 5  
19 74 auskel Ansa Nallikallion Auringonkukka Mia Tikkanen ATT 36,77 4,62 -13,23 10 10  
20 72 borcol Tarmo Aventurine Iris Kieme PAGIS 40,06 4,24 -9,94 10 10  
21 70 belpat Fiu Hukkarullan Fiksu Hanna Vitikainen JAU 41,13 4,13 -8,87 10 10  
22 59 auspai Assi No Field's Bordadura Paula Collin-Olkkonen HURHA 54,80 3,10 4,80 10 14,80  
  51 pitcol Winx Maple Yard Chupa Chups Tiina Hasu JAU         HYL  
  53 borcol Armas Cabaroo Fabulous Vegas Jenni Piirto IMPHA         HYL  
  55 borcol Niiru Hakukaaren Nero Satu Pihlajamäki LÄGI         HYL  
  57 borcol Bea Oakmeadow Heather Hanna Haveri LÄGI         HYL  
  58 auspai Sumu Capricole Final Fantasy Sirkka Aro HI-HA         HYL  
  62 borcol Ritva Strömsfors Ritva Anette Lindell TASSU         HYL  
  65 borcol Brandy Promillen Brandy Tuulia Liuhto LAW         HYL  
  77 borcol Jedda Briskness Hole In One Katja Ruokolainen KAT         HYL  
  69 pitcol Rufus Snowpaw Ready Set Go Anna-Stina Wahlström TAMMI         POIS