Kilpailu 19.1.2014, paikka Vantaa, järjestäjä Länsi-Uudenmaan Agilityharrastajat ry

[A Medi 3] [B Medi 3] [C Medi 3] [C Mini 3] [B Mini 3] [A Mini 3] [A Maksi 3] [B Maksi 3] [C Maksi 3]

A agilityrata, medi 3, kello 8:30, tuomari Asko Jokinen, koirakoita 33, ihanneaika 42 s, enimmäisaika 63 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 38 shelam Stella Halivaaran Kevään Tuline Flicka Sanna Ahola HANKO 33,38 4,37 -8,62 0 -8,62  
2 23 pyrpal Leni Eleni Chuken Sakura No Kuni Sami Suvanto HAU 34,25 4,26 -7,75 0 -7,75  
3 44 espves Natso Caraydan Chiltepin Mia Hyrskylahti MÄNTS 34,37 4,25 -7,63 0 -7,63  
4 17 koohon Veiko Bullbenz Kooi Veiko Geri Henrika Pelkonen HSKH 35,44 4,12 -6,56 0 -6,56  
5 200 manter Niki Dalylove Incredible Intelligence Alesander Andre (EST) 35,46 4,12 -6,54 0 -6,54  
6 26 auskel Kitty Maiskis Nugaroo Sari Hujanen KKK 37,66 3,88 -4,34 0 -4,34  
7 4 shelam Kani Dalimattas Lilla Victoria Emilia Välttilä VEIKK 39,09 3,73 -2,91 0 -2,91  
8 29 shelam Goldie Sunsweet Golden Globe Emilia Välttilä VEIKK 40,40 3,61 -1,60 0 -1,60  
9 6 lakter Windi Big Lady's Micro-Wind Paula Polvinen HSKK 42,88 3,40 0,88 0 0,88  
10 32 isllam Trixi Koirakorven Titlingur Mika Harinen HSKH 45,75 3,19 3,75 0 3,75  
11 3 espves Mesi Caraydan Hoya Minibelle Mia Hyrskylahti MÄNTS 35,87 4,07 -6,13 5 5  
12 18 koohon Kafi Callitris Kafilo Gatrina Ari Partti LAU 38,84 3,76 -3,16 5 5  
13 40 kromfo Tikkis Kipazin Just A Trick Kati Nieminen IMPHA 40,78 3,58 -1,22 5 5  
14 36 espves Peppi Caraydan Icastica Jonna Väyrynen HAU 46,66 3,13 4,66 5 9,66  
15 5 shelam Tiuku Nappulavaaran Tosi Nopee Tero Liljeblom JAU 39,28 3,72 -2,72 10 10  
16 43 parson Fanny Tupla-Täplän Safiiri Hannu Juottonen BAT 39,84 3,66 -2,16 10 10  
17 28 vehter Kerttu Cara Fionn Grainne Laura Ahonen KKK 46,90 3,11 4,90 10 14,90  
18 25 shelam Maire Pihlajapirtin Night Blue Sky Niina Halonen KOTKA 49,28 2,96 7,28 10 17,28  
19 37 perunk Meeko Wanhan Wuoren Hitti On Paras Kristiina Jokimies I-HAH 49,37 2,96 7,37 10 17,37  
  1 espves Moona Concurrido Osita Riitta Haaranen JAU         HYL  
  7 parson Sepe Kuivasalmen Severi Tuija Rankama LÄGI         HYL  
  8 kromfo Noita Atsalean Aura Sami Suvanto HAU         HYL  
  9 parson Greta Radagast Gaurwaith Satu Pihlajamäki LÄGI         HYL  
  11 beagle Bronson Daragoj Far From Heaven Christina Råstedt TAMMI         HYL  
  12 parson Pena Akiina's Knight Simo Kerkelä IMPHA         HYL  
  15 shelam Goa Pilvimarjan Vadelma Sanni Kariniemi P-HAU         HYL  
  21 stbter Fina Of Greenline Go-Go Girl Irmeli Westermarck AST         HYL  
  24 espves Joy Pevikan Kultainen Silmä Kirsi Hiltunen JAU         HYL  
  27 shelam Ansa Pilvimarjan Todellinen Prinsessa Kirsi Rusila HANKO         HYL  
  30 kesvil Mori Soltar's Urban Legend Tuire Tamminen MÄNTS         HYL  
  33 cocspa Sofi Ladysplit's Elanor Anja Lintunen TUUKK         HYL  
  34 espves Tinka Green Perry's Tinkerbell Laura Juuti HAU         HYL  
  35 parson Raipe Viininvartijan Bablo Juha Alenius AGRY         HYL  
  39 shelam Lucky Snowpaw Sir Lancelot Tiina Linna LÄGI         POIS  

B agilityrata, medi 3, kello 9:30, tuomari Asko Jokinen, koirakoita 41, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 70 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 15 shelam Goa Pilvimarjan Vadelma Sanni Kariniemi P-HAU 35,16 4,64 -11,84 0 -11,84  
2 200 manter Niki Dalylove Incredible Intelligence Alesander Andre (EST) 35,41 4,60 -11,59 0 -11,59 SERT-A
3 38 shelam Stella Halivaaran Kevään Tuline Flicka Sanna Ahola HANKO 35,53 4,59 -11,47 0 -11,47  
4 23 pyrpal Leni Eleni Chuken Sakura No Kuni Sami Suvanto HAU 35,91 4,54 -11,09 0 -11,09  
5 3 espves Mesi Caraydan Hoya Minibelle Mia Hyrskylahti MÄNTS 37,38 4,36 -9,62 0 -9,62  
6 10 shelam Miina Pilvimarjan Iwana Kiwa Eerika Kurkinen-Koskensalmi HSKH 37,41 4,36 -9,59 0 -9,59  
7 27 shelam Ansa Pilvimarjan Todellinen Prinsessa Kirsi Rusila HANKO 37,53 4,34 -9,47 0 -9,47  
8 8 kromfo Noita Atsalean Aura Sami Suvanto HAU 37,72 4,32 -9,28 0 -9,28  
9 20 kääsna Deedee Esslex Dexter Mcigors Katja Nieminen JAU 38,25 4,26 -8,75 0 -8,75  
10 2 kromfo Maya Fannimer Amorphis Minna Pessi-Härkönen BAT 39,06 4,17 -7,94 0 -7,94  
11 24 espves Joy Pevikan Kultainen Silmä Kirsi Hiltunen JAU 40,56 4,02 -6,44 0 -6,44  
12 43 parson Fanny Tupla-Täplän Safiiri Hannu Juottonen BAT 40,72 4,00 -6,28 0 -6,28  
13 25 shelam Maire Pihlajapirtin Night Blue Sky Niina Halonen KOTKA 43,44 3,75 -3,56 0 -3,56  
14 29 shelam Goldie Sunsweet Golden Globe Emilia Välttilä VEIKK 43,72 3,73 -3,28 0 -3,28  
15 11 beagle Bronson Daragoj Far From Heaven Christina Råstedt TAMMI 43,84 3,72 -3,16 0 -3,16  
16 28 vehter Kerttu Cara Fionn Grainne Laura Ahonen KKK 48,11 3,39 1,11 0 1,11  
17 44 espves Natso Caraydan Chiltepin Mia Hyrskylahti MÄNTS 38,03 4,29 -8,97 5 5  
18 5 shelam Tiuku Nappulavaaran Tosi Nopee Tero Liljeblom JAU 42,81 3,81 -4,19 5 5  
19 36 espves Peppi Caraydan Icastica Jonna Väyrynen HAU 51,78 3,15 4,78 5 9,78  
20 32 isllam Trixi Koirakorven Titlingur Mika Harinen HSKH 55,44 2,94 8,44 5 13,44  
21 22 walter Viivi Ronesco Joyful Jumper Minna Pessi-Härkönen BAT 42,62 3,82 -4,38 15 15  
  1 espves Moona Concurrido Osita Riitta Haaranen JAU         HYL  
  4 shelam Kani Dalimattas Lilla Victoria Emilia Välttilä VEIKK         HYL  
  6 lakter Windi Big Lady's Micro-Wind Paula Polvinen HSKK         HYL  
  7 parson Sepe Kuivasalmen Severi Tuija Rankama LÄGI         HYL  
  9 parson Greta Radagast Gaurwaith Satu Pihlajamäki LÄGI         HYL  
  12 parson Pena Akiina's Knight Simo Kerkelä IMPHA         HYL  
  14 shelam Krum Decision Dare Dude Esa Koivuranta HAU         HYL  
  16 novnou Ruusa Rosmarin Markku Laurén HSKH         HYL  
  17 koohon Veiko Bullbenz Kooi Veiko Geri Henrika Pelkonen HSKH         HYL  
  18 koohon Kafi Callitris Kafilo Gatrina Ari Partti LAU         HYL  
  21 stbter Fina Of Greenline Go-Go Girl Irmeli Westermarck AST         HYL  
  26 auskel Kitty Maiskis Nugaroo Sari Hujanen KKK         HYL  
  30 kesvil Mori Soltar's Urban Legend Tuire Tamminen MÄNTS         HYL  
  31 irlter Indy Quiet Riot Boomtown Rat Markku Laurén HSKH         HYL  
  33 cocspa Sofi Ladysplit's Elanor Anja Lintunen TUUKK         HYL  
  34 espves Tinka Green Perry's Tinkerbell Laura Juuti HAU         HYL  
  35 parson Raipe Viininvartijan Bablo Juha Alenius AGRY         HYL  
  37 perunk Meeko Wanhan Wuoren Hitti On Paras Kristiina Jokimies I-HAH         HYL  
  40 kromfo Tikkis Kipazin Just A Trick Kati Nieminen IMPHA         HYL  
  41 espves Roa Caraydan Gea Minna Pessi-Härkönen BAT         HYL  
  13 koohon Mizy Wishdecoy Sonya Paris Mari Nummi I-HAH         POIS  
  19 stbter Speedy Paws Up What To Do Katja Lehto HSKK         POIS  
  39 shelam Lucky Snowpaw Sir Lancelot Tiina Linna LÄGI         POIS  

C hyppyrata, medi 3, kello 10:40, tuomari Asko Jokinen, koirakoita 36, ihanneaika 36 s, enimmäisaika 54 s, eteneminopeus 3,9 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 34 espves Tinka Green Perry's Tinkerbell Laura Juuti HAU 30,38 4,64 -5,62 0 -5,62  
2 33 cocspa Sofi Ladysplit's Elanor Anja Lintunen TUUKK 31,56 4,47 -4,44 0 -4,44  
3 4 shelam Kani Dalimattas Lilla Victoria Emilia Välttilä VEIKK 32,47 4,34 -3,53 0 -3,53 SERT-H
4 18 koohon Kafi Callitris Kafilo Gatrina Ari Partti LAU 32,82 4,30 -3,18 0 -3,18  
5 23 pyrpal Leni Eleni Chuken Sakura No Kuni Sami Suvanto HAU 32,93 4,28 -3,07 0 -3,07  
6 17 koohon Veiko Bullbenz Kooi Veiko Geri Henrika Pelkonen HSKH 33,26 4,24 -2,74 0 -2,74  
7 22 walter Viivi Ronesco Joyful Jumper Minna Pessi-Härkönen BAT 33,28 4,24 -2,72 0 -2,72  
8 5 shelam Tiuku Nappulavaaran Tosi Nopee Tero Liljeblom JAU 34,78 4,05 -1,22 0 -1,22  
9 2 kromfo Maya Fannimer Amorphis Minna Pessi-Härkönen BAT 34,86 4,05 -1,14 0 -1,14  
10 35 parson Raipe Viininvartijan Bablo Juha Alenius AGRY 35,45 3,98 -0,55 0 -0,55  
11 29 shelam Goldie Sunsweet Golden Globe Emilia Välttilä VEIKK 36,79 3,83 0,79 0 0,79  
12 11 beagle Bronson Daragoj Far From Heaven Christina Råstedt TAMMI 37,39 3,77 1,39 0 1,39  
13 40 kromfo Tikkis Kipazin Just A Trick Kati Nieminen IMPHA 37,69 3,74 1,69 0 1,69  
14 15 shelam Goa Pilvimarjan Vadelma Sanni Kariniemi P-HAU 32,01 4,41 -3,99 5 5  
15 1 espves Moona Concurrido Osita Riitta Haaranen JAU 32,23 4,38 -3,77 5 5  
16 38 shelam Stella Halivaaran Kevään Tuline Flicka Sanna Ahola HANKO 32,53 4,33 -3,47 5 5  
17 41 espves Roa Caraydan Gea Minna Pessi-Härkönen BAT 35,05 4,02 -0,95 5 5  
18 3 espves Mesi Caraydan Hoya Minibelle Mia Hyrskylahti MÄNTS 35,15 4,01 -0,85 5 5  
19 6 lakter Windi Big Lady's Micro-Wind Paula Polvinen HSKK 41,45 3,40 5,45 0 5,45  
20 27 shelam Ansa Pilvimarjan Todellinen Prinsessa Kirsi Rusila HANKO 36,57 3,86 0,57 5 5,57  
21 28 vehter Kerttu Cara Fionn Grainne Laura Ahonen KKK 41,68 3,38 5,68 0 5,68  
22 20 kääsna Deedee Esslex Dexter Mcigors Katja Nieminen JAU 36,77 3,84 0,77 5 5,77  
23 25 shelam Maire Pihlajapirtin Night Blue Sky Niina Halonen KOTKA 38,74 3,64 2,74 5 7,74  
24 32 isllam Trixi Koirakorven Titlingur Mika Harinen HSKH 45,07 3,13 9,07 0 9,07  
25 12 parson Pena Akiina's Knight Simo Kerkelä IMPHA 34,18 4,12 -1,82 10 10  
26 26 auskel Kitty Maiskis Nugaroo Sari Hujanen KKK 37,23 3,79 1,23 10 11,23  
27 10 shelam Miina Pilvimarjan Iwana Kiwa Eerika Kurkinen-Koskensalmi HSKH 38,21 3,69 2,21 15 17,21  
  7 parson Sepe Kuivasalmen Severi Tuija Rankama LÄGI         HYL  
  9 parson Greta Radagast Gaurwaith Satu Pihlajamäki LÄGI         HYL  
  21 stbter Fina Of Greenline Go-Go Girl Irmeli Westermarck AST         HYL  
  31 irlter Indy Quiet Riot Boomtown Rat Markku Laurén HSKH         HYL  
  36 espves Peppi Caraydan Icastica Jonna Väyrynen HAU         HYL  
  42 pyrpap Ruu Coirë Du Mourioche Minna Päivärinta HAU         HYL  
  43 parson Fanny Tupla-Täplän Safiiri Hannu Juottonen BAT         HYL  
  44 espves Natso Caraydan Chiltepin Mia Hyrskylahti MÄNTS         HYL  
  200 manter Niki Dalylove Incredible Intelligence Alesander Andre (EST)         HYL  
  13 koohon Mizy Wishdecoy Sonya Paris Mari Nummi I-HAH         POIS  
  19 stbter Speedy Paws Up What To Do Katja Lehto HSKK         POIS  
  39 shelam Lucky Snowpaw Sir Lancelot Tiina Linna LÄGI         POIS  

C hyppyrata, mini 3, kello 11:30, tuomari Asko Jokinen, koirakoita 42, ihanneaika 36 s, enimmäisaika 54 s, eteneminopeus 3,9 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 79 shelam Hunni Cardiwe's Absurd Bi Black Iida Vakkuri BAT 30,12 4,68 -5,88 0 -5,88  
2 98 parson Ryyni Miselin Moon Sparkle Ullamari Kokko KSSK 31,46 4,48 -4,54 0 -4,54  
3 59 borter Roisto Foo Fighters Blossom Sanna Katainen BORTK 32,44 4,35 -3,56 0 -3,56  
4 84 shelam Sara Akiliinan Impress Me Milja Tamminen MÄNTS 32,69 4,31 -3,31 0 -3,31  
5 51 parson Frida Double Barrel's Divine Design Teemu Kollanen KAT 32,87 4,29 -3,13 0 -3,13  
6 67 bicfri Säde Diamella Keep Shining Riikka Lavonen HSKH 33,27 4,24 -2,73 0 -2,73  
7 57 shelam Luna Karvakedon Luna Hanne Vallinkoski HSKH 34,79 4,05 -1,21 0 -1,21 Juoksu
8 83 borter Ruu Junipermoor's Kaffa Brown Panu Erola BAT 34,97 4,03 -1,03 0 -1,03  
9 66 käävil Rico Canmoy's Flying Men Jenni Vaaksio KAT 34,98 4,03 -1,02 0 -1,02  
10 49 lägpys Saara Tulikäpälän Saara Savusukeltaja Marjo Korander-Taavitsainen LÄGI 35,63 3,96 -0,37 0 -0,37  
11 82 jackru Into Saunajaakon Snowboard King Taija Mäkelä MÄNTS 35,74 3,94 -0,26 0 -0,26  
11 89 cocspa Jazzy Great Escape Swings With Jazz Eva Bensky AST 35,74 3,94 -0,26 0 -0,26  
13 80 mittel Milla Mikälie Tuulenpesä Kirsi Eloranta PORSK 36,11 3,90 0,11 0 0,11  
14 85 stbter Lotta Hups'staff Justiina Minna Borodulin E-HKK 36,73 3,84 0,73 0 0,73  
15 61 mittel Riki Pienenpolun Riki Merja Pelkonen PORSK 37,02 3,81 1,02 0 1,02  
16 70 käävil Minja A'cot Luver's Tirlittan Antti Jauho A-KOT 38,39 3,67 2,39 0 2,39  
17 65 cocspa Shirley Eben's Singin' In The Rain Eva Bensky AST 38,53 3,66 2,53 0 2,53  
18 86 kääpin Miro Serituulen Gideon Hanna Gustafsson I-HAH 39,06 3,61 3,06 0 3,06  
19 76 parson Poppana Poppana Satu Pihlajamäki LÄGI 40,06 3,52 4,06 0 4,06  
20 56 jackru Amelie Alli Jenni Leppänen HSKH 32,09 4,39 -3,91 5 5  
21 90 borter Nipsu Badamtam's No Mercy Tommi Olsson BAT 34,15 4,13 -1,85 5 5  
22 88 kääsna Pirkko Big Paw`s Fire Diamond Pasi Vesenterä BAT 34,79 4,05 -1,21 5 5  
23 91 shelam Tuima Nappulavaaran Tuli Kajsa Lampén JAU 35,07 4,02 -0,93 5 5  
24 73 kääsna Pepi Kipenen Beata Johanna Ruuth KK-99 42,18 3,34 6,18 0 6,18  
25 46 lägpys Pyry Tulikäpälän Pieni Pyromaani Carita Mäkinen TUUKK 42,90 3,29 6,90 0 6,90  
26 48 sakmet Hauli Tammitörmän Primer Shot Elina Rantakangas BAT 34,81 4,05 -1,19 10 10  
27 58 käävil Reino Sarahill Plaisir D'amour Leila Ottelin HSKH 44,65 3,16 8,65 5 13,65  
28 71 cocspa Lilli Goldbird's Butterfly Girl Anneli Auhto HAU 50,79 2,78 14,79 5 19,79  
  45 parson Fanni Fancy Fantasy Of Old Burford Kati Kollanen KAT         HYL  
  60 kääsna Ufo Hott'n Tott Da Ufo Son Of Afi Katja Nieminen JAU         HYL  
  62 jackru Vivi Amories Vanilla Jacky Sini Grönberg KAT         HYL  
  64 jackru Lili Tallihiiren Lilimarlene Monica Toljander AGRY         HYL  
  68 shelam Kriisi Minimonsin Shocking Crisis Karoliina Myllyoja HAU         HYL  
  69 jackru Jussi Kisentel's Rock Dj Terhi Thuneberg E-HKK         HYL  
  72 borter Tabe Grindstones Mrs Robinson Erja Suni-Räsänen BAT         HYL  
  75 kesvil Nukka Aigerillan Aurora Johanna Kauppinen I-HAH         HYL  
  78 borter Koodi Heathberry's Code Red Marjo Einola PORSK         HYL  
  93 borter Valo Foo Fighters Speedy Gonzales Katri Näppä HSKH         HYL  
  94 tarupi Jussi Tarupihan Keskikesänjuhla Markku Kaukinen JAU         HYL  
  96 shelam Peikko Taikahännän Muumipeikko Sanna Katainen BORTK         HYL  
  99 walter Papu Vicway Silver Bird Hanna Kovanen KSSK         HYL  
  100 shelam Lili Cimillan Fiini Friidu Noora Huotari PIRKU         HYL  
  50 shelam Ilona Sopuriinan Aino-Ilona Yrjö Rajaheimo KKK         POIS  
  52 parson Milli Gwragged Annwn Milly Mouse Vera Räsänen AST         POIS  
  74 parson Lola Tupla-Täplän Lisa Rauni Hägglund JAU         POIS  
  77 kesvil Taika Wild Apricot Coco Chanel Teija Liikala JAU         POIS  
  81 parson Tirri Tallitontun Yanna Marja Lahikainen MAH         POIS  
  87 shelam Lumi Käpäläkoplan O'no Pauliina Linna LÄGI         POIS  

B agilityrata, mini 3, kello 12:40, tuomari Asko Jokinen, koirakoita 48, ihanneaika 46 s, enimmäisaika 69 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 98 parson Ryyni Miselin Moon Sparkle Ullamari Kokko KSSK 36,10 4,51 -9,90 0 -9,90  
2 91 shelam Tuima Nappulavaaran Tuli Kajsa Lampén JAU 37,50 4,35 -8,50 0 -8,50  
3 90 borter Nipsu Badamtam's No Mercy Tommi Olsson BAT 38,38 4,25 -7,62 0 -7,62  
4 59 borter Roisto Foo Fighters Blossom Sanna Katainen BORTK 38,77 4,20 -7,23 0 -7,23  
5 83 borter Ruu Junipermoor's Kaffa Brown Panu Erola BAT 39,89 4,09 -6,11 0 -6,11  
6 92 kääpin Yoda Midnight Mover's Minas Ithil Minna Mäkinen JAU 40,06 4,07 -5,94 0 -5,94  
7 67 bicfri Säde Diamella Keep Shining Riikka Lavonen HSKH 40,38 4,04 -5,62 0 -5,62  
8 66 käävil Rico Canmoy's Flying Men Jenni Vaaksio KAT 41,89 3,89 -4,11 0 -4,11  
9 75 kesvil Nukka Aigerillan Aurora Johanna Kauppinen I-HAH 42,10 3,87 -3,90 0 -3,90  
10 89 cocspa Jazzy Great Escape Swings With Jazz Eva Bensky AST 42,12 3,87 -3,88 0 -3,88  
11 82 jackru Into Saunajaakon Snowboard King Taija Mäkelä MÄNTS 42,16 3,87 -3,84 0 -3,84  
12 94 tarupi Jussi Tarupihan Keskikesänjuhla Markku Kaukinen JAU 42,77 3,81 -3,23 0 -3,23  
13 69 jackru Jussi Kisentel's Rock Dj Terhi Thuneberg E-HKK 43,36 3,76 -2,64 0 -2,64  
14 80 mittel Milla Mikälie Tuulenpesä Kirsi Eloranta PORSK 44,16 3,69 -1,84 0 -1,84  
15 64 jackru Lili Tallihiiren Lilimarlene Monica Toljander AGRY 47,16 3,46 1,16 0 1,16  
16 79 shelam Hunni Cardiwe's Absurd Bi Black Iida Vakkuri BAT 41,53 3,92 -4,47 5 5  
17 49 lägpys Saara Tulikäpälän Saara Savusukeltaja Marjo Korander-Taavitsainen LÄGI 42,33 3,85 -3,67 5 5  
18 85 stbter Lotta Hups'staff Justiina Minna Borodulin E-HKK 45,21 3,61 -0,79 5 5  
19 54 kääpin Ruu Ganz Klein Miss Mustang Minna Mäkinen JAU 46,35 3,52 0,35 5 5,35  
20 86 kääpin Miro Serituulen Gideon Hanna Gustafsson I-HAH 47,92 3,40 1,92 5 6,92  
21 46 lägpys Pyry Tulikäpälän Pieni Pyromaani Carita Mäkinen TUUKK 51,76 3,15 5,76 5 10,76  
22 53 borter Aku Tigerlike One Of Us Sofia Heinänen A-KOT 50,56 3,22 4,56 10 14,56  
23 88 kääsna Pirkko Big Paw`s Fire Diamond Pasi Vesenterä BAT 44,30 3,68 -1,70 15 15  
24 61 mittel Riki Pienenpolun Riki Merja Pelkonen PORSK 46,28 3,52 0,28 15 15,28  
25 99 walter Papu Vicway Silver Bird Hanna Kovanen KSSK 52,49 3,11 6,49 10 16,49  
26 71 cocspa Lilli Goldbird's Butterfly Girl Anneli Auhto HAU 58,61 2,78 12,61 10 22,61  
  47 borter Jörö Junipermoor's Irish Dumond Pasi Vesenterä BAT         HYL  
  48 sakmet Hauli Tammitörmän Primer Shot Elina Rantakangas BAT         HYL  
  55 parson Ronja Gwragged Annwn Rhododendron Anu Saikku-Bäckström BAT         HYL  
  56 jackru Amelie Alli Jenni Leppänen HSKH         HYL  
  57 shelam Luna Karvakedon Luna Hanne Vallinkoski HSKH         HYL Juoksu
  58 käävil Reino Sarahill Plaisir D'amour Leila Ottelin HSKH         HYL  
  60 kääsna Ufo Hott'n Tott Da Ufo Son Of Afi Katja Nieminen JAU         HYL  
  62 jackru Vivi Amories Vanilla Jacky Sini Grönberg KAT         HYL  
  63 parson Sera Gwragged Annwn Serengeti Johanna Mononen KAT         HYL  
  65 cocspa Shirley Eben's Singin' In The Rain Eva Bensky AST         HYL  
  68 shelam Kriisi Minimonsin Shocking Crisis Karoliina Myllyoja HAU         HYL  
  70 käävil Minja A'cot Luver's Tirlittan Antti Jauho A-KOT         HYL  
  72 borter Tabe Grindstones Mrs Robinson Erja Suni-Räsänen BAT         HYL  
  73 kääsna Pepi Kipenen Beata Johanna Ruuth KK-99         HYL  
  76 parson Poppana Poppana Satu Pihlajamäki LÄGI         HYL  
  78 borter Koodi Heathberry's Code Red Marjo Einola PORSK         HYL  
  84 shelam Sara Akiliinan Impress Me Milja Tamminen MÄNTS         HYL  
  93 borter Valo Foo Fighters Speedy Gonzales Katri Näppä HSKH         HYL  
  95 lägpys Elsa Tulikäpälän Roihu Raisa Katja Rahkola I-HAH         HYL  
  96 shelam Peikko Taikahännän Muumipeikko Sanna Katainen BORTK         HYL  
  97 parson Miina Pearch Hill's Pheasant Tail Anu Saikku-Bäckström BAT         HYL  
  100 shelam Lili Cimillan Fiini Friidu Noora Huotari PIRKU         HYL  
  50 shelam Ilona Sopuriinan Aino-Ilona Yrjö Rajaheimo KKK         POIS  
  52 parson Milli Gwragged Annwn Milly Mouse Vera Räsänen AST         POIS  
  74 parson Lola Tupla-Täplän Lisa Rauni Hägglund JAU         POIS  
  77 kesvil Taika Wild Apricot Coco Chanel Teija Liikala JAU         POIS  
  81 parson Tirri Tallitontun Yanna Marja Lahikainen MAH         POIS  
  87 shelam Lumi Käpäläkoplan O'no Pauliina Linna LÄGI         POIS  

A agilityrata, mini 3, kello 14:00, tuomari Pertti Siimes, koirakoita 36, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 94 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 83 borter Ruu Junipermoor's Kaffa Brown Panu Erola BAT 41,65 4,01 -5,35 0 -5,35  
2 92 kääpin Yoda Midnight Mover's Minas Ithil Minna Mäkinen JAU 42,40 3,94 -4,60 0 -4,60  
3 97 parson Miina Pearch Hill's Pheasant Tail Anu Saikku-Bäckström BAT 42,84 3,90 -4,16 0 -4,16 SERT-A
4 57 shelam Luna Karvakedon Luna Hanne Vallinkoski HSKH 43,20 3,87 -3,80 0 -3,80 Juoksu
5 69 jackru Jussi Kisentel's Rock Dj Terhi Thuneberg E-HKK 43,31 3,86 -3,69 0 -3,69  
6 73 kääsna Pepi Kipenen Beata Johanna Ruuth KK-99 46,75 3,57 -0,25 0 -0,25  
7 86 kääpin Miro Serituulen Gideon Hanna Gustafsson I-HAH 47,25 3,53 0,25 0 0,25  
8 76 parson Poppana Poppana Satu Pihlajamäki LÄGI 48,18 3,47 1,18 0 1,18  
9 58 käävil Reino Sarahill Plaisir D'amour Leila Ottelin HSKH 48,44 3,45 1,44 0 1,44  
10 79 shelam Hunni Cardiwe's Absurd Bi Black Iida Vakkuri BAT 35,39 4,72 -11,61 5 5  
11 91 shelam Tuima Nappulavaaran Tuli Kajsa Lampén JAU 36,63 4,56 -10,37 5 5  
12 98 parson Ryyni Miselin Moon Sparkle Ullamari Kokko KSSK 37,70 4,43 -9,30 5 5  
13 90 borter Nipsu Badamtam's No Mercy Tommi Olsson BAT 38,63 4,32 -8,37 5 5  
14 47 borter Jörö Junipermoor's Irish Dumond Pasi Vesenterä BAT 39,21 4,26 -7,79 5 5  
15 59 borter Roisto Foo Fighters Blossom Sanna Katainen BORTK 41,79 4,00 -5,21 5 5  
16 82 jackru Into Saunajaakon Snowboard King Taija Mäkelä MÄNTS 41,92 3,98 -5,08 5 5  
17 54 kääpin Ruu Ganz Klein Miss Mustang Minna Mäkinen JAU 49,03 3,41 2,03 5 7,03  
18 80 mittel Milla Mikälie Tuulenpesä Kirsi Eloranta PORSK 49,18 3,40 2,18 5 7,18  
19 72 borter Tabe Grindstones Mrs Robinson Erja Suni-Räsänen BAT 49,42 3,38 2,42 5 7,42  
20 99 walter Papu Vicway Silver Bird Hanna Kovanen KSSK 51,39 3,25 4,39 5 9,39  
21 48 sakmet Hauli Tammitörmän Primer Shot Elina Rantakangas BAT 39,69 4,21 -7,31 10 10  
22 100 shelam Lili Cimillan Fiini Friidu Noora Huotari PIRKU 43,99 3,80 -3,01 10 10  
23 78 borter Koodi Heathberry's Code Red Marjo Einola PORSK 50,02 3,34 3,02 10 13,02  
24 53 borter Aku Tigerlike One Of Us Sofia Heinänen A-KOT 61,23 2,73 14,23 0 14,23  
  46 lägpys Pyry Tulikäpälän Pieni Pyromaani Carita Mäkinen TUUKK         HYL  
  49 lägpys Saara Tulikäpälän Saara Savusukeltaja Marjo Korander-Taavitsainen LÄGI         HYL  
  55 parson Ronja Gwragged Annwn Rhododendron Anu Saikku-Bäckström BAT         HYL  
  56 jackru Amelie Alli Jenni Leppänen HSKH         HYL  
  75 kesvil Nukka Aigerillan Aurora Johanna Kauppinen I-HAH         HYL  
  84 shelam Sara Akiliinan Impress Me Milja Tamminen MÄNTS         HYL  
  85 stbter Lotta Hups'staff Justiina Minna Borodulin E-HKK         HYL  
  88 kääsna Pirkko Big Paw`s Fire Diamond Pasi Vesenterä BAT         HYL  
  93 borter Valo Foo Fighters Speedy Gonzales Katri Näppä HSKH         HYL  
  94 tarupi Jussi Tarupihan Keskikesänjuhla Markku Kaukinen JAU         HYL  
  95 lägpys Elsa Tulikäpälän Roihu Raisa Katja Rahkola I-HAH         HYL  
  96 shelam Peikko Taikahännän Muumipeikko Sanna Katainen BORTK         HYL  
  50 shelam Ilona Sopuriinan Aino-Ilona Yrjö Rajaheimo KKK         POIS  
  52 parson Milli Gwragged Annwn Milly Mouse Vera Räsänen AST         POIS  
  60 kääsna Ufo Hott'n Tott Da Ufo Son Of Afi Katja Nieminen JAU         POIS  
  74 parson Lola Tupla-Täplän Lisa Rauni Hägglund JAU         POIS  
  77 kesvil Taika Wild Apricot Coco Chanel Teija Liikala JAU         POIS  
  81 parson Tirri Tallitontun Yanna Marja Lahikainen MAH         POIS  
  87 shelam Lumi Käpäläkoplan O'no Pauliina Linna LÄGI         POIS  

A agilityrata, maksi 3, kello 15:00, tuomari Pertti Siimes, koirakoita 55, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 94 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 128 borcol Zup Hakukaaren Zup Mira Pihlajamäki LÄGI 36,49 4,58 -10,51 0 -10,51 SERT-A
2 136 borcol Moona Lapintähti Dolina Senni Huotari VEIKK 38,90 4,29 -8,10 0 -8,10  
3 123 pitcol Pilkku Maple Yard Daiquiri Tiina Hasu JAU 39,97 4,18 -7,03 0 -7,03  
4 107 irlter Vinski Fardarrigh Another Star Riikka Huttunen AST 40,67 4,11 -6,33 0 -6,33  
5 149 borcol Molla Maple Yard Foo Fighter Tiina Hasu JAU 38,05 4,39 -8,95 5 5  
6 105 belpag Zorro Finn Noir Jay-Z Kim Kurkinen RIMA 39,39 4,24 -7,61 5 5  
7 125 borcol Kharon Oakmeadow Spellcaster Eve Taipale TSAU 39,50 4,23 -7,50 5 5  
8 163 borcol Hope Tending Zinger Jaakko Knuutti BAT 40,83 4,09 -6,17 5 5  
9 134 whippe Sani Softouch Blazing Sun Liisa Kopra AST 43,38 3,85 -3,62 5 5  
10 138 katpai Rinja Lähderinteen Arianna Sanna Karonen VEIKK 53,00 3,15 6,00 0 6,00  
11 145 auskel Roima Cefeus Sir Roima Sanna Nummelin JAU 39,96 4,18 -7,04 10 10  
12 143 borcol Siru No Doubt Knights And Day Tarja-Liisa Hietala KOTKA 43,35 3,85 -3,65 10 10  
13 115 auspai Dracu Black Zone's Alicia Chinn Tiia Hämäläinen AST 37,28 4,48 -9,72 15 15  
14 124 borcol Paavo Tending Zest Hanna Hyypiä BAT 38,15 4,38 -8,85 15 15  
15 127 auspai Naava Ardiente Flor De Jazmin Niina Rissanen ACE 40,30 4,14 -6,70 15 15  
16 150 lksaks Blacki Autioniityn Blackjack Mira Tervonen SAVPK 52,78 3,16 5,78 10 15,78  
17 141 belpat Hätä No-How Zany Girl Heikki Järvinen HAU 49,96 3,34 2,96 15 17,96  
18 140 borcol Ruuti Serica's Bamir Tiia Hämäläinen AST 39,95 4,18 -7,05 20 20  
19 142 x-rotu Wookie Wookie Taina Rantanen VEIKK 55,65 3,00 8,65 15 23,65  
20 152 pitcol Pontus Finn Arrow Cavalier Carlos Siiri Virtanen SCY 62,62 2,67 15,62 10 25,62  
  101 x-rotu Arttu Arttu Ensio Teija Aaltonen I-HAH         HYL  
  102 belpat Diiva Diamant Des Pistes Noires Asko Salmi HSKH         HYL  
  103 belpam Nuka Tammikallion Nougat Miia Lönnqvist HAUHAU         HYL  
  104 pitcol Jerry Roxier's Black Jazz Jenni Seppälä ATD         HYL  
  108 borcol Håp Invictus Minna Viitanen KKK         HYL  
  110 pitcol Wintus Carlos Siiri Virtanen SCY         HYL  
  111 auspai Kina Ardiente Flor Jugosa Sanni Husso ATD         HYL  
  112 holpak Metka Meevaller Check Dat Chick Heidi Tolonen AST         HYL  
  113 auspai Raita Pyrzillac's Windmillie Hilkka Kallinen KKK         HYL  
  114 auspai Duffy Ardiente Leone Kiara Kati Immonen KKK         HYL  
  116 borcol Pirkko Little Step's Vault Pasi Honkanen RIMA         HYL  
  117 bokser Minni Riverflowers Caprice Tiia Söderholm AST         HYL  
  118 borcol Tero Saunajaakon Audi Jr Marianne Karjalainen P-HAU         HYL  
  119 borcol Zoi Decathlete's Delizia Riina Kellman BAT         HYL  
  122 auspai Ampu Kariluodon Ampuhaukka Sari Kariluoto HSKH         HYL  
  129 pirset Pommi Fansett Hemisphere Kid Vesa Naukkarinen HEILU         HYL  
  130 borcol Herr Günther Trust Your Heart Dio Harri Katainen BORTK         HYL  
  131 borcol Pixie Tronic Pandora Marianne Asikainen TSAU         HYL  
  133 borcol Touko Promillen Diablo Laura Leppänen MÄNTS         HYL  
  135 borcol Voltti Little Step's Volt Saija Mustonen LAW         HYL  
  137 borcol Tuffy Never Never Land G’whirlaway Alar Kivilo (EST)         HYL  
  139 borcol Capo Tending Hobgoblin Liisa Männistö JAU         HYL  
  144 auspai Pita Ardiente Donita Ines Tiia Söderholm AST         HYL  
  147 borcol Tuumis Pumpula Eyewitness Expect The Unxpected Riina Kellman BAT         HYL  
  148 auspai Kylli Särkivaaran Yllin Kyllin Sani Nevalainen BAT         HYL  
  151 borcol Suvianne Piggyland's Adalmiina Minna Viitanen KKK         HYL  
  153 belpam Hilu Jusard´s Burlesque Kim Kurkinen RIMA         HYL  
  155 auspai Musti Ardiente Valor Heroico Pipsa Sahrman ATD         HYL  
  156 auskel Rumo Placo Ecco Janni Kröger HSKH         HYL  
  157 kromfo Ruffe Raasillan Arcus Martti Takala TUUKK         HYL  
  158 parcol Kiki Ovenslope Beauty And The Beast Martta Rauma ATT         HYL  
  159 auspai Sara Attic Angel's Coyote She-Ra Veera Korhonen HAU         HYL  
  160 pitcol Winx Maple Yard Chupa Chups Kia Koskinen JAU         HYL  
  161 belpag Mila Cousin's Upsgeikka Vivica Purhonen A-KOT         HYL  
  162 borcol Kumma Kvarkin Dalmore Eeva Sävelä HAU         HYL  
  109 borcol Kalevi Droplet Anna-Stina Venäläinen KKK         POIS  
  126 borcol Laava Maple Yard First Of All Liisa Lehikoinen LÄGI         POIS  
  132 belpag Wicky Black Master's Wicked Beauty Christa Savolainen KKK         POIS  
  146 auspai Telkkä All About Me Diandra Sari Kariluoto HSKH         POIS  
  154 pitcol Nella Droplet's Non-Stop Show Heli Kaikkonen KSSK         POIS  

B agilityrata, maksi 3, kello 16:30, tuomari Pertti Siimes, koirakoita 58, ihanneaika 46 s, enimmäisaika 92 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 131 borcol Pixie Tronic Pandora Marianne Asikainen TSAU 33,01 4,94 -12,99 0 -12,99  
2 118 borcol Tero Saunajaakon Audi Jr Marianne Karjalainen P-HAU 33,25 4,90 -12,75 0 -12,75  
3 105 belpag Zorro Finn Noir Jay-Z Kim Kurkinen RIMA 33,88 4,81 -12,12 0 -12,12  
4 153 belpam Hilu Jusard´s Burlesque Kim Kurkinen RIMA 34,21 4,76 -11,79 0 -11,79  
5 151 borcol Suvianne Piggyland's Adalmiina Minna Viitanen KKK 34,43 4,73 -11,57 0 -11,57  
6 147 borcol Tuumis Pumpula Eyewitness Expect The Unxpected Riina Kellman BAT 34,44 4,73 -11,56 0 -11,56  
7 137 borcol Tuffy Never Never Land G’whirlaway Alar Kivilo (EST) 34,51 4,72 -11,49 0 -11,49  
8 163 borcol Hope Tending Zinger Jaakko Knuutti BAT 36,06 4,52 -9,94 0 -9,94  
9 149 borcol Molla Maple Yard Foo Fighter Tiina Hasu JAU 36,09 4,52 -9,91 0 -9,91  
10 125 borcol Kharon Oakmeadow Spellcaster Eve Taipale TSAU 36,78 4,43 -9,22 0 -9,22  
11 121 espves Mocca Zorrazo Granada Hilkka Leino-Forsman KKK 40,31 4,04 -5,69 0 -5,69  
12 148 auspai Kylli Särkivaaran Yllin Kyllin Sani Nevalainen BAT 41,25 3,95 -4,75 0 -4,75  
13 160 pitcol Winx Maple Yard Chupa Chups Kia Koskinen JAU 41,42 3,93 -4,58 0 -4,58  
14 101 x-rotu Arttu Arttu Ensio Teija Aaltonen I-HAH 41,44 3,93 -4,56 0 -4,56  
15 110 pitcol Wintus Carlos Siiri Virtanen SCY 45,44 3,59 -0,56 0 -0,56  
16 129 pirset Pommi Fansett Hemisphere Kid Vesa Naukkarinen HEILU 47,23 3,45 1,23 0 1,23  
17 138 katpai Rinja Lähderinteen Arianna Sanna Karonen VEIKK 50,13 3,25 4,13 0 4,13  
18 135 borcol Voltti Little Step's Volt Saija Mustonen LAW 32,97 4,94 -13,03 5 5  
19 144 auspai Pita Ardiente Donita Ines Tiia Söderholm AST 38,98 4,18 -7,02 5 5  
20 159 auspai Sara Attic Angel's Coyote She-Ra Veera Korhonen HAU 40,81 3,99 -5,19 5 5  
21 111 auspai Kina Ardiente Flor Jugosa Sanni Husso ATD 41,50 3,93 -4,50 5 5  
22 141 belpat Hätä No-How Zany Girl Heikki Järvinen HAU 44,74 3,64 -1,26 5 5  
23 130 borcol Herr Günther Trust Your Heart Dio Harri Katainen BORTK 33,19 4,91 -12,81 10 10  
24 136 borcol Moona Lapintähti Dolina Senni Huotari VEIKK 35,92 4,54 -10,08 10 10  
25 127 auspai Naava Ardiente Flor De Jazmin Niina Rissanen ACE 39,63 4,11 -6,37 10 10  
26 152 pitcol Pontus Finn Arrow Cavalier Carlos Siiri Virtanen SCY 57,32 2,84 11,32 0 11,32  
27 150 lksaks Blacki Autioniityn Blackjack Mira Tervonen SAVPK 51,29 3,18 5,29 10 15,29  
  102 belpat Diiva Diamant Des Pistes Noires Asko Salmi HSKH         HYL  
  103 belpam Nuka Tammikallion Nougat Miia Lönnqvist HAUHAU         HYL  
  104 pitcol Jerry Roxier's Black Jazz Jenni Seppälä ATD         HYL  
  106 belpat Rosso Off Line's First One Maria Montell BAT         HYL  
  107 irlter Vinski Fardarrigh Another Star Riikka Huttunen AST         HYL  
  108 borcol Håp Invictus Minna Viitanen KKK         HYL  
  112 holpak Metka Meevaller Check Dat Chick Heidi Tolonen AST         HYL  
  113 auspai Raita Pyrzillac's Windmillie Hilkka Kallinen KKK         HYL  
  114 auspai Duffy Ardiente Leone Kiara Kati Immonen KKK         HYL  
  115 auspai Dracu Black Zone's Alicia Chinn Tiia Hämäläinen AST         HYL  
  116 borcol Pirkko Little Step's Vault Pasi Honkanen RIMA         HYL  
  117 bokser Minni Riverflowers Caprice Tiia Söderholm AST         HYL  
  119 borcol Zoi Decathlete's Delizia Riina Kellman BAT         HYL  
  120 pyrpal Louhi Tottakai Louhetar Saija Niemi HAU         HYL  
  122 auspai Ampu Kariluodon Ampuhaukka Sari Kariluoto HSKH         HYL  
  123 pitcol Pilkku Maple Yard Daiquiri Tiina Hasu JAU         HYL  
  124 borcol Paavo Tending Zest Hanna Hyypiä BAT         HYL  
  128 borcol Zup Hakukaaren Zup Mira Pihlajamäki LÄGI         HYL  
  133 borcol Touko Promillen Diablo Laura Leppänen MÄNTS         HYL  
  134 whippe Sani Softouch Blazing Sun Liisa Kopra AST         HYL  
  139 borcol Capo Tending Hobgoblin Liisa Männistö JAU         HYL  
  140 borcol Ruuti Serica's Bamir Tiia Hämäläinen AST         HYL  
  142 x-rotu Wookie Wookie Taina Rantanen VEIKK         HYL  
  143 borcol Siru No Doubt Knights And Day Tarja-Liisa Hietala KOTKA         HYL  
  145 auskel Roima Cefeus Sir Roima Sanna Nummelin JAU         HYL  
  155 auspai Musti Ardiente Valor Heroico Pipsa Sahrman ATD         HYL  
  156 auskel Rumo Placo Ecco Janni Kröger HSKH         HYL  
  157 kromfo Ruffe Raasillan Arcus Martti Takala TUUKK         HYL  
  158 parcol Kiki Ovenslope Beauty And The Beast Martta Rauma ATT         HYL  
  161 belpag Mila Cousin's Upsgeikka Vivica Purhonen A-KOT         HYL  
  162 borcol Kumma Kvarkin Dalmore Eeva Sävelä HAU         HYL  
  109 borcol Kalevi Droplet Anna-Stina Venäläinen KKK         POIS  
  126 borcol Laava Maple Yard First Of All Liisa Lehikoinen LÄGI         POIS  
  132 belpag Wicky Black Master's Wicked Beauty Christa Savolainen KKK         POIS  
  146 auspai Telkkä All About Me Diandra Sari Kariluoto HSKH         POIS  
  154 pitcol Nella Droplet's Non-Stop Show Heli Kaikkonen KSSK         POIS  
  164 borcol Poppa Oakmeadow Dazzling Diamond Liisa Lehikoinen LÄGI         POIS  

C hyppyrata, maksi 3, kello 18:00, tuomari Pertti Siimes, koirakoita 50, ihanneaika 41 s, enimmäisaika 82 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 131 borcol Pixie Tronic Pandora Marianne Asikainen TSAU 29,85 5,03 -11,15 0 -11,15  
2 135 borcol Voltti Little Step's Volt Saija Mustonen LAW 30,28 4,95 -10,72 0 -10,72  
3 119 borcol Zoi Decathlete's Delizia Riina Kellman BAT 30,95 4,85 -10,05 0 -10,05 SERT-H, FI AVA-H
4 163 borcol Hope Tending Zinger Jaakko Knuutti BAT 31,03 4,83 -9,97 0 -9,97  
5 137 borcol Tuffy Never Never Land G’whirlaway Alar Kivilo (EST) 31,04 4,83 -9,96 0 -9,96  
6 144 auspai Pita Ardiente Donita Ines Tiia Söderholm AST 31,33 4,79 -9,67 0 -9,67  
7 108 borcol Håp Invictus Minna Viitanen KKK 32,07 4,68 -8,93 0 -8,93  
8 147 borcol Tuumis Pumpula Eyewitness Expect The Unxpected Riina Kellman BAT 32,26 4,65 -8,74 0 -8,74  
9 145 auskel Roima Cefeus Sir Roima Sanna Nummelin JAU 32,51 4,61 -8,49 0 -8,49  
10 103 belpam Nuka Tammikallion Nougat Miia Lönnqvist HAUHAU 33,08 4,53 -7,92 0 -7,92  
11 127 auspai Naava Ardiente Flor De Jazmin Niina Rissanen ACE 35,13 4,27 -5,87 0 -5,87  
12 123 pitcol Pilkku Maple Yard Daiquiri Tiina Hasu JAU 36,21 4,14 -4,79 0 -4,79  
13 157 kromfo Ruffe Raasillan Arcus Martti Takala TUUKK 36,93 4,06 -4,07 0 -4,07  
14 101 x-rotu Arttu Arttu Ensio Teija Aaltonen I-HAH 38,92 3,85 -2,08 0 -2,08  
15 142 x-rotu Wookie Wookie Taina Rantanen VEIKK 44,53 3,37 3,53 0 3,53  
16 118 borcol Tero Saunajaakon Audi Jr Marianne Karjalainen P-HAU 29,69 5,05 -11,31 5 5  
17 106 belpat Rosso Off Line's First One Maria Montell BAT 30,78 4,87 -10,22 5 5  
18 121 espves Mocca Zorrazo Granada Hilkka Leino-Forsman KKK 35,55 4,22 -5,45 5 5  
19 128 borcol Zup Hakukaaren Zup Mira Pihlajamäki LÄGI 35,76 4,20 -5,24 5 5  
20 151 borcol Suvianne Piggyland's Adalmiina Minna Viitanen KKK 35,93 4,18 -5,07 5 5  
21 105 belpag Zorro Finn Noir Jay-Z Kim Kurkinen RIMA 36,06 4,16 -4,94 5 5  
22 104 pitcol Jerry Roxier's Black Jazz Jenni Seppälä ATD 41,01 3,66 0,01 5 5,01  
23 150 lksaks Blacki Autioniityn Blackjack Mira Tervonen SAVPK 49,65 3,02 8,65 0 8,65  
24 111 auspai Kina Ardiente Flor Jugosa Sanni Husso ATD 31,36 4,78 -9,64 15 15  
25 133 borcol Touko Promillen Diablo Laura Leppänen MÄNTS 41,34 3,63 0,34 15 15,34  
26 112 holpak Metka Meevaller Check Dat Chick Heidi Tolonen AST 42,75 3,51 1,75 15 16,75  
27 141 belpat Hätä No-How Zany Girl Heikki Järvinen HAU 43,20 3,47 2,20 15 17,20  
28 114 auspai Duffy Ardiente Leone Kiara Kati Immonen KKK 36,60 4,10 -4,40 20 20  
  102 belpat Diiva Diamant Des Pistes Noires Asko Salmi HSKH         HYL  
  107 irlter Vinski Fardarrigh Another Star Riikka Huttunen AST         HYL  
  113 auspai Raita Pyrzillac's Windmillie Hilkka Kallinen KKK         HYL  
  115 auspai Dracu Black Zone's Alicia Chinn Tiia Hämäläinen AST         HYL  
  116 borcol Pirkko Little Step's Vault Pasi Honkanen RIMA         HYL  
  117 bokser Minni Riverflowers Caprice Tiia Söderholm AST         HYL  
  120 pyrpal Louhi Tottakai Louhetar Saija Niemi HAU         HYL  
  122 auspai Ampu Kariluodon Ampuhaukka Sari Kariluoto HSKH         HYL  
  125 borcol Kharon Oakmeadow Spellcaster Eve Taipale TSAU         HYL  
  130 borcol Herr Günther Trust Your Heart Dio Harri Katainen BORTK         HYL  
  134 whippe Sani Softouch Blazing Sun Liisa Kopra AST         HYL  
  136 borcol Moona Lapintähti Dolina Senni Huotari VEIKK         HYL  
  140 borcol Ruuti Serica's Bamir Tiia Hämäläinen AST         HYL  
  143 borcol Siru No Doubt Knights And Day Tarja-Liisa Hietala KOTKA         HYL  
  149 borcol Molla Maple Yard Foo Fighter Tiina Hasu JAU         HYL  
  153 belpam Hilu Jusard´s Burlesque Kim Kurkinen RIMA         HYL  
  156 auskel Rumo Placo Ecco Janni Kröger HSKH         HYL  
  158 parcol Kiki Ovenslope Beauty And The Beast Martta Rauma ATT         HYL  
  159 auspai Sara Attic Angel's Coyote She-Ra Veera Korhonen HAU         HYL  
  160 pitcol Winx Maple Yard Chupa Chups Kia Koskinen JAU         HYL  
  161 belpag Mila Cousin's Upsgeikka Vivica Purhonen A-KOT         HYL  
  162 borcol Kumma Kvarkin Dalmore Eeva Sävelä HAU         HYL  
  109 borcol Kalevi Droplet Anna-Stina Venäläinen KKK         POIS  
  126 borcol Laava Maple Yard First Of All Liisa Lehikoinen LÄGI         POIS  
  132 belpag Wicky Black Master's Wicked Beauty Christa Savolainen KKK         POIS  
  146 auspai Telkkä All About Me Diandra Sari Kariluoto HSKH         POIS  
  148 auspai Kylli Särkivaaran Yllin Kyllin Sani Nevalainen BAT         POIS  
  154 pitcol Nella Droplet's Non-Stop Show Heli Kaikkonen KSSK         POIS  
  164 borcol Poppa Oakmeadow Dazzling Diamond Liisa Lehikoinen LÄGI         POIS