Kilpailu 20.9.2014, paikka Lohja, järjestäjä Länsi-Uudenmaan Agilityharrastajat ry

[A Maksi 3] [B Maksi 3] [C Maksi 3] [C Medi 3] [C Mini 3] [B Medi 3] [B Mini 3] [A Medi 3] [A Mini 3]

A agilityrata, maksi 3, kello 9:00, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 35, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 94 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 5 borcol Pirtu Promillen Pirtu Tuulia Liuhto LAW 31,49 5,24 -15,51 0 -15,51  
2 28 borcol Gaia Tending Kayo Anna Orenius CITYB 33,02 5,00 -13,98 0 -13,98  
3 18 borcol Voltti Little Step's Volt Saija Mustonen LAW 33,50 4,93 -13,50 0 -13,50 SERT-A
4 27 borcol Kim Mawlch Kim Anne Maria Riihimäki JAU 35,11 4,70 -11,89 0 -11,89  
5 19 auskel Cinta Maiskis Marunda Mira Kangas TASSU 36,68 4,50 -10,32 0 -10,32  
6 25 borcol Max Maple Yard Firebird Anu Sundell HI-HA 36,82 4,48 -10,18 0 -10,18  
7 3 auspai Jäynä Cryptonite Moonbat Sari-Anne Björklund KKK 37,87 4,36 -9,13 0 -9,13  
8 24 kromfo Ruffe Raasillan Arcus Martti Takala TUUKK 38,99 4,23 -8,01 0 -8,01  
9 12 belpag Pyry Rokkitassun Diapason Eija Grof KKK 43,10 3,83 -3,90 0 -3,90  
10 2 suusna Olga Giteas Domenica Birgitta Harju IMPHA 44,95 3,67 -2,05 0 -2,05  
11 10 pitcol Tinka Merry Moonray's Samba Swing Niklas Murtola HAU 44,98 3,67 -2,02 0 -2,02  
12 13 borcol Orm Hakukaaren Lucky Marju Kiri LÄGI 35,10 4,70 -11,90 5 5  
13 26 auspai Duffy Ardiente Leone Kiara Kati Immonen KKK 35,65 4,63 -11,35 5 5  
14 22 auskel Nuuk Maiskis Merbau Unnu Vaara HSKH 35,89 4,60 -11,11 5 5  
15 20 borcol Kumma Kvarkin Dalmore Eeva Sävelä HAU 37,29 4,43 -9,71 5 5  
16 40 borcol Zup Hakukaaren Zup Mira Pihlajamäki LÄGI 37,50 4,40 -9,50 5 5  
17 21 borcol Laava Maple Yard First Of All Liisa Lehikoinen LÄGI 37,54 4,39 -9,46 5 5  
18 33 vehter Tahvo Fromzero Hector Saana Talonen I-HAH 44,69 3,69 -2,31 5 5  
19 7 borcol Pixie Tronic Pandora Marianne Asikainen TSAU 32,07 5,14 -14,93 10 10  
20 39 borcol Punssi Promillen Cinzano Timo Liuhto LAW 34,72 4,75 -12,28 10 10  
21 29 lksaks Mosku Metsosuon Ener Tea Huotari I-HAH 37,16 4,44 -9,84 10 10  
22 1 auspai Hile Get The Party Started Heli Rissanen HI-HA 39,36 4,19 -7,64 10 10  
23 8 pitcol Wintus Carlos Siiri Virtanen SCY 42,85 3,85 -4,15 10 10  
24 17 belpat Glock Dujoiedevie Kaptah Jonna Judin KKK 35,58 4,64 -11,42 15 15  
  4 belpat Puuma Akatemian Puuma Anna Orenius CITYB         HYL  
  6 borcol Selma Maple Yard Impiger Liisa Lehikoinen LÄGI         HYL  
  9 auskel Roima Cefeus Sir Roima Sanna Nummelin JAU         HYL  
  11 belpat Hätä No-How Zany Girl Heikki Järvinen HAU         HYL  
  23 borcol Viuhka Astra Viuhka Kati Hasunen JOA         HYL  
  30 belpag Sade Marmara Vesuvio Eija Grof KKK         HYL  
  31 borcol Donna Divining Rod's All Over Me Anja Savikko HAU         HYL  
  34 auspai Raita Pyrzillac's Windmillie Hilkka Kallinen KKK         HYL  
  35 belpag Frida Marmara Queen Of Hearts Ilkka Grof KKK         HYL  
  37 borcol Poppa Oakmeadow Dazzling Diamond Liisa Lehikoinen LÄGI         HYL  
  38 belpat Oni Honey Van Het Wouwenhof Sanna Toivola-Järvinen HAU         HYL  
  36 borcol Tuumis Pumpula Eyewitness Expect The Unxpected Misa Riiali RIMA         POIS  

B agilityrata, maksi 3, kello 10:15, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 39, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 98 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 7 borcol Pixie Tronic Pandora Marianne Asikainen TSAU 35,36 4,84 -13,64 0 -13,64  
2 28 borcol Gaia Tending Kayo Anna Orenius CITYB 35,97 4,75 -13,03 0 -13,03  
3 4 belpat Puuma Akatemian Puuma Anna Orenius CITYB 37,08 4,61 -11,92 0 -11,92  
4 36 borcol Tuumis Pumpula Eyewitness Expect The Unxpected Misa Riiali RIMA 37,58 4,55 -11,42 0 -11,42  
5 20 borcol Kumma Kvarkin Dalmore Eeva Sävelä HAU 38,99 4,39 -10,01 0 -10,01  
6 33 vehter Tahvo Fromzero Hector Saana Talonen I-HAH 46,11 3,71 -2,89 0 -2,89  
7 35 belpag Frida Marmara Queen Of Hearts Ilkka Grof KKK 42,75 4,00 -6,25 5 5  
8 5 borcol Pirtu Promillen Pirtu Tuulia Liuhto LAW 43,54 3,93 -5,46 5 5  
9 14 lyhcol Pinja Asandzan Charisma Sari Johanna Laurikkala JAU 47,38 3,61 -1,62 5 5  
10 30 belpag Sade Marmara Vesuvio Eija Grof KKK 52,13 3,28 3,13 5 8,13  
11 23 borcol Viuhka Astra Viuhka Saija Mustonen LAW 38,68 4,42 -10,32 10 10  
12 22 auskel Nuuk Maiskis Merbau Unnu Vaara HSKH 48,22 3,55 -0,78 10 10  
13 8 pitcol Wintus Carlos Siiri Virtanen SCY 51,15 3,34 2,15 10 12,15  
14 38 belpat Oni Honey Van Het Wouwenhof Sanna Toivola-Järvinen HAU 40,18 4,26 -8,82 15 15  
15 6 borcol Selma Maple Yard Impiger Liisa Lehikoinen LÄGI 44,68 3,83 -4,32 15 15  
16 16 belpat Enzo Flammeus Own Ferrari Arja Jaakkola LÄGI 55,15 3,10 6,15 10 16,15  
  1 auspai Hile Get The Party Started Heli Rissanen HI-HA         HYL  
  2 suusna Olga Giteas Domenica Birgitta Harju IMPHA         HYL  
  3 auspai Jäynä Cryptonite Moonbat Sari-Anne Björklund KKK         HYL  
  9 auskel Roima Cefeus Sir Roima Sanna Nummelin JAU         HYL  
  10 pitcol Tinka Merry Moonray's Samba Swing Niklas Murtola HAU         HYL  
  11 belpat Hätä No-How Zany Girl Heikki Järvinen HAU         HYL  
  12 belpag Pyry Rokkitassun Diapason Eija Grof KKK         HYL  
  13 borcol Orm Hakukaaren Lucky Marju Kiri LÄGI         HYL  
  15 kromfo Artsi Atsalean Eko Nina Marjamäki KKK         HYL  
  17 belpat Glock Dujoiedevie Kaptah Jonna Judin KKK         HYL  
  18 borcol Voltti Little Step's Volt Saija Mustonen LAW         HYL  
  19 auskel Cinta Maiskis Marunda Mira Kangas TASSU         HYL  
  21 borcol Laava Maple Yard First Of All Liisa Lehikoinen LÄGI         HYL  
  24 kromfo Ruffe Raasillan Arcus Martti Takala TUUKK         HYL  
  25 borcol Max Maple Yard Firebird Anu Sundell HI-HA         HYL  
  26 auspai Duffy Ardiente Leone Kiara Kati Immonen KKK         HYL  
  27 borcol Kim Mawlch Kim Anne Maria Riihimäki JAU         HYL  
  29 lksaks Mosku Metsosuon Ener Tea Huotari I-HAH         HYL  
  31 borcol Donna Divining Rod's All Over Me Anja Savikko HAU         HYL  
  32 auspai Aksel Patchcoat Saskatchewan Sari-Anne Björklund KKK         HYL  
  34 auspai Raita Pyrzillac's Windmillie Hilkka Kallinen KKK         HYL  
  39 borcol Punssi Promillen Cinzano Timo Liuhto LAW         HYL  
  40 borcol Zup Hakukaaren Zup Mira Pihlajamäki LÄGI         HYL  

C hyppyrata, maksi 3, kello 11:30, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 34, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 94 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 39 borcol Punssi Promillen Cinzano Timo Liuhto LAW 35,77 4,70 -11,23 0 -11,23  
2 28 borcol Gaia Tending Kayo Anna Orenius CITYB 35,85 4,69 -11,15 0 -11,15  
3 18 borcol Voltti Little Step's Volt Saija Mustonen LAW 36,58 4,59 -10,42 0 -10,42 SERT-H
4 26 auspai Duffy Ardiente Leone Kiara Kati Immonen KKK 38,33 4,38 -8,67 0 -8,67  
5 13 borcol Orm Hakukaaren Lucky Marju Kiri LÄGI 38,62 4,35 -8,38 0 -8,38  
6 17 belpat Glock Dujoiedevie Kaptah Jonna Judin KKK 39,11 4,30 -7,89 0 -7,89  
6 40 borcol Zup Hakukaaren Zup Mira Pihlajamäki LÄGI 39,11 4,30 -7,89 0 -7,89  
8 15 kromfo Artsi Atsalean Eko Nina Marjamäki KKK 39,49 4,25 -7,51 0 -7,51  
9 32 auspai Aksel Patchcoat Saskatchewan Sari-Anne Björklund KKK 41,20 4,08 -5,80 0 -5,80  
10 12 belpag Pyry Rokkitassun Diapason Eija Grof KKK 43,90 3,83 -3,10 0 -3,10  
11 8 pitcol Wintus Carlos Siiri Virtanen SCY 49,65 3,38 2,65 0 2,65  
12 22 auskel Nuuk Maiskis Merbau Unnu Vaara HSKH 37,86 4,44 -9,14 5 5  
13 24 kromfo Ruffe Raasillan Arcus Martti Takala TUUKK 46,97 3,58 -0,03 5 5  
14 35 belpag Frida Marmara Queen Of Hearts Ilkka Grof KKK 50,83 3,31 3,83 5 8,83  
15 25 borcol Max Maple Yard Firebird Anu Sundell HI-HA 39,68 4,23 -7,32 15 15  
16 38 belpat Oni Honey Van Het Wouwenhof Sanna Toivola-Järvinen HAU 43,65 3,85 -3,35 20 20  
17 9 auskel Roima Cefeus Sir Roima Sanna Nummelin JAU 53,04 3,17 6,04 25 31,04  
  1 auspai Hile Get The Party Started Heli Rissanen HI-HA         HYL  
  3 auspai Jäynä Cryptonite Moonbat Sari-Anne Björklund KKK         HYL  
  4 belpat Puuma Akatemian Puuma Anna Orenius CITYB         HYL  
  5 borcol Pirtu Promillen Pirtu Tuulia Liuhto LAW         HYL  
  7 borcol Pixie Tronic Pandora Marianne Asikainen TSAU         HYL  
  10 pitcol Tinka Merry Moonray's Samba Swing Niklas Murtola HAU         HYL  
  11 belpat Hätä No-How Zany Girl Heikki Järvinen HAU         HYL  
  14 lyhcol Pinja Asandzan Charisma Sari Johanna Laurikkala JAU         HYL  
  16 belpat Enzo Flammeus Own Ferrari Arja Jaakkola LÄGI         HYL  
  19 auskel Cinta Maiskis Marunda Mira Kangas TASSU         HYL  
  20 borcol Kumma Kvarkin Dalmore Eeva Sävelä HAU         HYL  
  27 borcol Kim Mawlch Kim Anne Maria Riihimäki JAU         HYL  
  29 lksaks Mosku Metsosuon Ener Tea Huotari I-HAH         HYL  
  30 belpag Sade Marmara Vesuvio Eija Grof KKK         HYL  
  31 borcol Donna Divining Rod's All Over Me Anja Savikko HAU         HYL  
  33 vehter Tahvo Fromzero Hector Saana Talonen I-HAH         HYL  
  36 borcol Tuumis Pumpula Eyewitness Expect The Unxpected Misa Riiali RIMA         HYL  

C hyppyrata, medi 3, kello 12:30, tuomari Salme Mujunen, koirakoita 24, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 43 espves Zili Concurrido Zancada Sanna Kobylin JAU 33,43 4,49 -16,57 0 -16,57  
2 50 shelam Tiuku Nappulavaaran Tosi Nopee Tero Liljeblom JAU 33,97 4,42 -16,03 0 -16,03 SERT-H
3 55 x-rotu Javanainen Javanainen Marjo Leander WECA 34,66 4,33 -15,34 0 -15,34  
4 41 shelam Budi Sopuriinan Bodil Anu Rajaheimo KKK 35,38 4,24 -14,62 0 -14,62  
5 42 pumi Otto Jellum's Echo Timo Karumaa JANKK 37,51 4,00 -12,49 0 -12,49  
6 46 shelam Goldie Sunsweet Golden Globe Emilia Välttilä VEIKK 39,68 3,78 -10,32 0 -10,32  
7 47 lakter Windi Big Lady's Micro-Wind Paula Polvinen HSKK 44,22 3,39 -5,78 0 -5,78  
8 53 isllam Minttu Vongoivan Druna Paula Ruotsalainen JAU 45,90 3,27 -4,10 0 -4,10  
9 44 borter Kami Tigerlike Super Trouper Anu Luoto SIUNT 51,48 2,91 1,48 0 1,48  
10 61 kromfo Frank Tornado Nina Marjamäki KKK 37,11 4,04 -12,89 5 5  
10 64 shelam Kani Dalimattas Lilla Victoria Emilia Välttilä VEIKK 37,11 4,04 -12,89 5 5  
12 65 shelam Stella Halivaaran Kevään Tuline Flicka Sanna Ahola HANKO 38,18 3,93 -11,82 5 5  
13 48 manter Chili Hannula Renholms Tango Rosa Juha Aronen TASSU 39,23 3,82 -10,77 5 5  
14 66 shelam Taika Dolce And Gabbana Fulfilled Dream Petra Skogberg HI-HA 46,07 3,26 -3,93 10 10  
  45 pyrpap Marlin Drole D'oiseau Saut Perilleux Soila Sabelström LÄGI         HYL  
  49 isllam Tiitiäinen Turnukan Pimu Misa Riiali RIMA         HYL  
  51 brater Pele Suvi-Pojan Dani Minna Ahola HSKH         HYL  
  56 parson Greta Radagast Gaurwaith Satu Pihlajamäki LÄGI         HYL  
  57 shelam Ansa Pilvimarjan Todellinen Prinsessa Kirsi Rusila HANKO         HYL  
  58 parson Raipe Viininvartijan Bablo Juha Alenius AGRY         HYL  
  59 mittel Sulo Mintgarden's Argon Niina Murisoja HSKH         HYL  
  60 parson Peksu Ring Tail Elton Tiina Tahvanainen KKK         HYL  
  62 lakter Peikku Big Lady's Micro-Player Paula Polvinen HSKK         HYL  
  63 espves Tigi Concurrido Jovial Joya Sanna Kobylin JAU         HYL  
  54 shelam Muru Williruusun Ellinoora Satu Koskinen HSKH         POIS  

C hyppyrata, mini 3, kello 13:10, tuomari Salme Mujunen, koirakoita 22, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 80 shelam Riina Snowglow's Now Or Never Anu Rajaheimo KKK 34,69 4,32 -15,31 0 -15,31  
2 89 parson Chili Tairngire Tangerine Sari Puusaari RIMA 35,29 4,25 -14,71 0 -14,71  
3 87 käävil Ruuti Zebec She Smiles Susanna Korhonen LÄGI 36,00 4,17 -14,00 0 -14,00  
4 77 bicfri Säde Diamella Keep Shining Riikka Lavonen HSKH 36,36 4,12 -13,64 0 -13,64  
5 75 kääpin Mini Bonzer's Sex Bomb Kirsi Kiljander-Aronen TASSU 37,04 4,05 -12,96 0 -12,96  
6 71 stbter Lotta Hups'staff Justiina Minna Borodulin E-HKK 39,30 3,82 -10,70 0 -10,70  
7 74 käävil Rico Canmoy's Flying Men Jenni Vaaksio KAT 39,52 3,80 -10,48 0 -10,48  
8 72 kääpin Miro Serituulen Gideon Hanna Gustafsson I-HAH 41,04 3,65 -8,96 0 -8,96  
9 88 parson Poppana Poppana Satu Pihlajamäki LÄGI 42,54 3,53 -7,46 0 -7,46  
10 82 parson Hertta Repoketun Fireball Tiina Tahvanainen KKK 35,25 4,26 -14,75 5 5  
11 70 shelam Tiku Dam Alley`s Allways In My Mind Jesse Ojanen VEIKK 35,95 4,17 -14,05 5 5  
12 69 mittel Riki Pienenpolun Riki Merja Pelkonen PORSK 42,22 3,55 -7,78 5 5  
13 92 käävil Reino Sarahill Plaisir D'amour Leila Ottelin HSKH 43,22 3,47 -6,78 5 5  
14 86 kääpin Maxim Semper Ante Kind Of Magic Hannaleena Salmi LÄGI 47,02 3,19 -2,98 5 5  
  67 caiter Sohvi Prankster's Star Sapphire Anne Tammiruusu HSKH         HYL  
  78 shelam Roosa Golden Rose Angel Eyes Jenna Ojanen VEIKK         HYL  
  79 lanhee Nelson Myheels Tuxedo Tiina Sundholm LÄGI         HYL  
  81 käävil Tami Backseat Driver´s Tambest Ulla Viholainen FPUKO         HYL  
  84 parson Fly Double Barrel's Tasty Toscana Timo Puusaari RIMA         HYL  
  85 jappys Mila Mahti Vahdin Ayeme Jenny Rautiainen JAT         HYL  
  90 cavspa Hertta Rossbell's Dream Come True Pauliina Allonen HSKH         HYL  
  93 borter Didi Eysha Kham-Mi Maarit Niemelä BAT         HYL  
  76 shelam Milli Snowglow's Velvet Rose Tanja Ingelin PORSK         POIS  
  83 shelam Ramses Sensusan Pin Code Sari Juva HAU         POIS  

B agilityrata, medi 3, kello 14:10, tuomari Salme Mujunen, koirakoita 24, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 94 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 43 espves Zili Concurrido Zancada Sanna Kobylin JAU 31,17 4,56 -15,83 0 -15,83  
2 65 shelam Stella Halivaaran Kevään Tuline Flicka Sanna Ahola HANKO 31,18 4,55 -15,82 0 -15,82  
3 42 pumi Otto Jellum's Echo Timo Karumaa JANKK 36,81 3,86 -10,19 0 -10,19  
4 50 shelam Tiuku Nappulavaaran Tosi Nopee Tero Liljeblom JAU 35,38 4,01 -11,62 5 5  
5 46 shelam Goldie Sunsweet Golden Globe Emilia Välttilä VEIKK 36,93 3,85 -10,07 5 5  
6 58 parson Raipe Viininvartijan Bablo Juha Alenius AGRY 42,31 3,36 -4,69 5 5  
7 47 lakter Windi Big Lady's Micro-Wind Paula Polvinen HSKK 42,46 3,34 -4,54 5 5  
8 49 isllam Tiitiäinen Turnukan Pimu Misa Riiali RIMA 46,68 3,04 -0,32 5 5  
9 53 isllam Minttu Vongoivan Druna Paula Ruotsalainen JAU 49,17 2,89 2,17 5 7,17  
10 63 espves Tigi Concurrido Jovial Joya Sanna Kobylin JAU 34,73 4,09 -12,27 10 10  
11 41 shelam Budi Sopuriinan Bodil Anu Rajaheimo KKK 35,04 4,05 -11,96 10 10  
  44 borter Kami Tigerlike Super Trouper Anu Luoto SIUNT         HYL  
  45 pyrpap Marlin Drole D'oiseau Saut Perilleux Soila Sabelström LÄGI         HYL  
  48 manter Chili Hannula Renholms Tango Rosa Juha Aronen TASSU         HYL  
  51 brater Pele Suvi-Pojan Dani Minna Ahola HSKH         HYL  
  52 kesvil Sirius Woolly Bohemia's Stone Cold Crazy Kalle Kekarainen LÄGI         HYL  
  55 x-rotu Javanainen Javanainen Marjo Leander WECA         HYL  
  56 parson Greta Radagast Gaurwaith Satu Pihlajamäki LÄGI         HYL  
  57 shelam Ansa Pilvimarjan Todellinen Prinsessa Kirsi Rusila HANKO         HYL  
  59 mittel Sulo Mintgarden's Argon Niina Murisoja HSKH         HYL  
  60 parson Peksu Ring Tail Elton Tiina Tahvanainen KKK         HYL  
  61 kromfo Frank Tornado Nina Marjamäki KKK         HYL  
  64 shelam Kani Dalimattas Lilla Victoria Emilia Välttilä VEIKK         HYL  
  66 shelam Taika Dolce And Gabbana Fulfilled Dream Petra Skogberg HI-HA         HYL  
  54 shelam Muru Williruusun Ellinoora Satu Koskinen HSKH         POIS  

B agilityrata, mini 3, kello 14:45, tuomari Salme Mujunen, koirakoita 23, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 94 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 80 shelam Riina Snowglow's Now Or Never Anu Rajaheimo KKK 31,06 4,57 -15,94 0 -15,94  
2 70 shelam Tiku Dam Alley`s Allways In My Mind Jesse Ojanen VEIKK 31,96 4,44 -15,04 0 -15,04  
3 84 parson Fly Double Barrel's Tasty Toscana Timo Puusaari RIMA 32,72 4,34 -14,28 0 -14,28  
4 77 bicfri Säde Diamella Keep Shining Riikka Lavonen HSKH 33,83 4,20 -13,17 0 -13,17  
5 78 shelam Roosa Golden Rose Angel Eyes Jenna Ojanen VEIKK 35,75 3,97 -11,25 0 -11,25  
6 90 cavspa Hertta Rossbell's Dream Come True Pauliina Allonen HSKH 40,16 3,54 -6,84 0 -6,84  
7 86 kääpin Maxim Semper Ante Kind Of Magic Hannaleena Salmi LÄGI 43,15 3,29 -3,85 0 -3,85  
8 85 jappys Mila Mahti Vahdin Ayeme Jenny Rautiainen JAT 47,75 2,97 0,75 0 0,75  
9 88 parson Poppana Poppana Satu Pihlajamäki LÄGI 48,11 2,95 1,11 0 1,11  
10 74 käävil Rico Canmoy's Flying Men Jenni Vaaksio KAT 36,61 3,88 -10,39 5 5  
11 89 parson Chili Tairngire Tangerine Sari Puusaari RIMA 40,75 3,48 -6,25 5 5  
12 67 caiter Sohvi Prankster's Star Sapphire Anne Tammiruusu HSKH 44,87 3,16 -2,13 5 5  
  69 mittel Riki Pienenpolun Riki Merja Pelkonen PORSK         HYL  
  71 stbter Lotta Hups'staff Justiina Minna Borodulin E-HKK         HYL  
  72 kääpin Miro Serituulen Gideon Hanna Gustafsson I-HAH         HYL  
  73 borter Akki Aquila Kham-Mi Maarit Niemelä BAT         HYL  
  75 kääpin Mini Bonzer's Sex Bomb Kirsi Kiljander-Aronen TASSU         HYL  
  79 lanhee Nelson Myheels Tuxedo Tiina Sundholm LÄGI         HYL  
  81 käävil Tami Backseat Driver´s Tambest Ulla Viholainen FPUKO         HYL  
  82 parson Hertta Repoketun Fireball Tiina Tahvanainen KKK         HYL  
  87 käävil Ruuti Zebec She Smiles Susanna Korhonen LÄGI         HYL  
  92 käävil Reino Sarahill Plaisir D'amour Leila Ottelin HSKH         HYL  
  93 borter Didi Eysha Kham-Mi Maarit Niemelä BAT         HYL  
  76 shelam Milli Snowglow's Velvet Rose Tanja Ingelin PORSK         POIS  
  83 shelam Ramses Sensusan Pin Code Sari Juva HAU         POIS  
  91 käävil Minttu Yellowmellow Ångfartyg Tarja Hämäläinen HAU         POIS  

A agilityrata, medi 3, kello 15:45, tuomari Salme Mujunen, koirakoita 23, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 96 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 64 shelam Kani Dalimattas Lilla Victoria Emilia Välttilä VEIKK 32,52 4,43 -15,48 0 -15,48  
2 65 shelam Stella Halivaaran Kevään Tuline Flicka Sanna Ahola HANKO 33,61 4,28 -14,39 0 -14,39  
3 41 shelam Budi Sopuriinan Bodil Anu Rajaheimo KKK 33,92 4,24 -14,08 0 -14,08  
4 43 espves Zili Concurrido Zancada Sanna Kobylin JAU 34,63 4,16 -13,37 0 -13,37  
5 60 parson Peksu Ring Tail Elton Tiina Tahvanainen KKK 34,81 4,14 -13,19 0 -13,19  
6 52 kesvil Sirius Woolly Bohemia's Stone Cold Crazy Kalle Kekarainen LÄGI 35,43 4,06 -12,57 0 -12,57  
7 46 shelam Goldie Sunsweet Golden Globe Emilia Välttilä VEIKK 35,86 4,02 -12,14 0 -12,14  
8 42 pumi Otto Jellum's Echo Timo Karumaa JANKK 37,61 3,83 -10,39 0 -10,39  
9 66 shelam Taika Dolce And Gabbana Fulfilled Dream Petra Skogberg HI-HA 38,18 3,77 -9,82 0 -9,82  
10 51 brater Pele Suvi-Pojan Dani Minna Ahola HSKH 40,75 3,53 -7,25 0 -7,25  
11 47 lakter Windi Big Lady's Micro-Wind Paula Polvinen HSKK 45,47 3,17 -2,53 0 -2,53  
12 44 borter Kami Tigerlike Super Trouper Anu Luoto SIUNT 52,28 2,75 4,28 0 4,28  
13 55 x-rotu Javanainen Javanainen Marjo Leander WECA 34,03 4,23 -13,97 5 5  
14 50 shelam Tiuku Nappulavaaran Tosi Nopee Tero Liljeblom JAU 41,94 3,43 -6,06 5 5  
15 56 parson Greta Radagast Gaurwaith Satu Pihlajamäki LÄGI 48,14 2,99 0,14 5 5,14  
  45 pyrpap Marlin Drole D'oiseau Saut Perilleux Soila Sabelström LÄGI         HYL  
  48 manter Chili Hannula Renholms Tango Rosa Juha Aronen TASSU         HYL  
  53 isllam Minttu Vongoivan Druna Paula Ruotsalainen JAU         HYL  
  57 shelam Ansa Pilvimarjan Todellinen Prinsessa Kirsi Rusila HANKO         HYL  
  58 parson Raipe Viininvartijan Bablo Juha Alenius AGRY         HYL  
  59 mittel Sulo Mintgarden's Argon Niina Murisoja HSKH         HYL  
  61 kromfo Frank Tornado Nina Marjamäki KKK         HYL  
  63 espves Tigi Concurrido Jovial Joya Sanna Kobylin JAU         HYL  
  54 shelam Muru Williruusun Ellinoora Satu Koskinen HSKH         POIS  

A agilityrata, mini 3, kello 16:30, tuomari Salme Mujunen, koirakoita 20, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 96 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 70 shelam Tiku Dam Alley`s Allways In My Mind Jesse Ojanen VEIKK 33,25 4,33 -14,75 0 -14,75  
2 80 shelam Riina Snowglow's Now Or Never Anu Rajaheimo KKK 34,05 4,23 -13,95 0 -13,95  
3 89 parson Chili Tairngire Tangerine Sari Puusaari RIMA 36,13 3,99 -11,87 0 -11,87  
4 78 shelam Roosa Golden Rose Angel Eyes Jenna Ojanen VEIKK 36,38 3,96 -11,62 0 -11,62  
5 87 käävil Ruuti Zebec She Smiles Susanna Korhonen LÄGI 37,74 3,82 -10,26 0 -10,26  
6 69 mittel Riki Pienenpolun Riki Merja Pelkonen PORSK 41,91 3,44 -6,09 0 -6,09  
7 90 cavspa Hertta Rossbell's Dream Come True Pauliina Allonen HSKH 43,16 3,34 -4,84 0 -4,84  
8 86 kääpin Maxim Semper Ante Kind Of Magic Hannaleena Salmi LÄGI 46,48 3,10 -1,52 0 -1,52  
9 72 kääpin Miro Serituulen Gideon Hanna Gustafsson I-HAH 46,76 3,08 -1,24 0 -1,24 8
10 85 jappys Mila Mahti Vahdin Ayeme Jenny Rautiainen JAT 49,29 2,92 1,29 0 1,29  
11 81 käävil Tami Backseat Driver´s Tambest Ulla Viholainen FPUKO 34,92 4,12 -13,08 5 5  
12 84 parson Fly Double Barrel's Tasty Toscana Timo Puusaari RIMA 38,85 3,71 -9,15 5 5  
13 88 parson Poppana Poppana Satu Pihlajamäki LÄGI 48,00 3,00 0,00 5 5  
14 67 caiter Sohvi Prankster's Star Sapphire Anne Tammiruusu HSKH 49,69 2,90 1,69 10 11,69  
  71 stbter Lotta Hups'staff Justiina Minna Borodulin E-HKK         HYL  
  73 borter Akki Aquila Kham-Mi Maarit Niemelä BAT         HYL  
  74 käävil Rico Canmoy's Flying Men Jenni Vaaksio KAT         HYL  
  79 lanhee Nelson Myheels Tuxedo Tiina Sundholm LÄGI         HYL  
  82 parson Hertta Repoketun Fireball Tiina Tahvanainen KKK         HYL  
  92 käävil Reino Sarahill Plaisir D'amour Leila Ottelin HSKH         HYL  
  68 bicfri Leevi Tarundel´s Free Love Guaranted Tarja Hämäläinen HAU         POIS  
  83 shelam Ramses Sensusan Pin Code Sari Juva HAU         POIS  
  91 käävil Minttu Yellowmellow Ångfartyg Tarja Hämäläinen HAU         POIS