Kilpailu 17.1.2016, paikka Lohja, järjestäjä Länsi-Uudenmaan Agilityharrastajat ry

[A Medi 3] [A Maksi 3] [A Mini 3] [B Medi 3] [B Maksi 3] [B Mini 3] [C Medi 3] [C Maksi 3] [C Mini 3]

A agilityrata, medi 3, kello 9:00, tuomari Henri Luomala, koirakoita 23, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 70,50 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 2 parson Greta Radagast Gaurwaith Satu Pihlajamäki LÄGI 44,07 3,70 -2,93 0 -2,93 SERT-A
2 24 koohon Wiima Black Amiikos Wolferina Wouda Säde Tuoreniemi HI-HA 44,85 3,63 -2,15 0 -2,15  
3 8 shelam Ansa Pilvimarjan Todellinen Prinsessa Kirsi Rusila HANKO 40,60 4,01 -6,40 5 5  
4 11 espves Alma Vivaracho Bonito Alma Jarno Puranen KKK 43,10 3,78 -3,90 5 5  
5 1 shelam Uuno Päättymätön Olemisen Riemu Katja Kumpulainen JAU 36,39 4,48 -10,61 10 10  
6 27 shelam Elmo Käpylaakson Elmo Katja Kumpulainen JAU 43,04 3,79 -3,96 20 20  
  3 parson Pokka Tupla-Täplän Pikku Prinssi Heli Saukkola NU-PU         HYL  
  6 koohon Twix Twixellent Mia Tuoreniemi HI-HA         HYL  
  7 kesvil Sirius Woolly Bohemia's Stone Cold Crazy Kalle Kekarainen LÄGI         HYL  
  10 shelam Teddy Merry Moonray's Giorgio Armani Karolina Söderlund LÄGI         HYL  
  12 shelam Riski Amazing Avici Of Endless Bina's Love Jenna Kantola ATT         HYL  
  13 koohon Flow Phoenix-Shila Van Youngmuskyteira Merja Suomalainen RIMA         HYL  
  14 espves Wilma Nadador Frente Furiosa Tiina Nordlund HANKO         HYL  
  15 stbter Gina Of Greenline Heartmender Irmeli Westermarck AST         HYL  
  16 kromfo Aida Cierimon Aida Minna Vilmi BAT         HYL  
  17 slapko Sissi Taivaannastan Iseeviot Heini Lindholm LAU         HYL  
  18 pumi Teppo Mindamellet Hipp-Hopp Maria Nylander HI-HA         HYL  
  21 tiiter Loty Doegar Loty Bkra-Sis-Pa Elisa Nevalainen ATD         HYL  
  22 espves Essi Caraydan Oceana Anne-Mari Tenhovalo KKK         HYL  
  23 walter Ami Mindhunter As Lucky As Amiable Johanna Nykyri ATD         HYL  
  25 pyrpap Marlin Drole D'oiseau Saut Perilleux Soila Sabelström LÄGI         HYL  
  100 tarupi Melvin Yacatis Hurtiga Harald Cajsa Nummelin LÄGI         HYL  
  105 kromfo Timppa Jazzmo Galoppi Minna Vilmi BAT         HYL  
  4 engkte Veikko Twinstripe Heron Tiina Kovalainen ACE         POIS  
  5 shelam Mila Gonnabe In My Dreams Marilla Tanner HSKK         POIS  
  19 shelam Indy Followinsea Ivanka's Indyman Katariina Sewón AGRY         POIS  
  20 tarupi Minus Yacatis Metsänpeikko Tua Nummelin LÄGI         POIS  
  26 shelam Stella Halivaaran Kevään Tuline Flicka Sanna Ahola HANKO         POIS  

A agilityrata, maksi 3, kello 13:50, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 33, ihanneaika 51 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 53 borcol Troya Tammikallion Termiitti Karoliina Koskinen HI-HA 40,05 4,64 -10,95 0 -10,95 SERT-A
2 36 auspai Chili Cryptonite Kittyhawk Kaisa Kivi ATT 42,31 4,40 -8,69 0 -8,69  
3 40 auspai Pita Ardiente Donita Ines Tiia Söderholm AST 42,85 4,34 -8,15 0 -8,15  
4 50 auskel Binka Kengurukolon Deja Vu Jan Dahl HANKO 43,48 4,28 -7,52 0 -7,52  
5 35 borcol Pinja Peatdigger Bracken Tiina Järvinen ATT 45,83 4,06 -5,17 0 -5,17  
6 43 dalmat Seppo Aboensis Comas Sola Liisa Saurila HSKK 50,37 3,69 -0,63 0 -0,63  
7 54 borcol Zup Hakukaaren Zup Mira Pihlajamäki LÄGI 39,25 4,74 -11,75 5 5  
8 42 auskel Noah Maiskis Milou Sonja Paavola TSAU 43,29 4,30 -7,71 5 5  
9 2 borcol REMO Xeniitin Demo Jarkko Jormanainen HI-HA 49,20 3,78 -1,80 5 5  
10 51 auskel Hevi Hyvänenaika Aymo Sanna Ristikartano I-HAH 49,72 3,74 -1,28 5 5  
11 46 borcol Becks Johan On Boogie Esa Lehdistö ATT 43,21 4,30 -7,79 10 10  
12 30 lyhcol Marsa Dane Amor Victory Of Love Paula Koskinen TSAU 52,55 3,54 1,55 15 16,55  
  28 lyhcol Nuray Mirthgard Aisha Andromeda Niina Manninen TSAU         HYL  
  29 borcol Rytsölä Magical Joy Dream Lover Marjo Korander-Taavitsainen HI-HA         HYL  
  31 borcol Ilo Easypower's Ariel Taija Salokannel TSAU         HYL  
  32 belpag Lukas Rokkitassun Carpe Diem Ilkka Grof KKK         HYL  
  33 auskel Kasku Kauhee Smok Mia Tikkanen ATT         HYL  
  34 borcol Pera Eyewitness Mastermind Satu Pihlajamäki LÄGI         HYL  
  37 borcol Voltti Little Step's Volt Saija Mustonen LAW         HYL  
  41 auskel Pinko Ringarooma Hime Susanna Korhonen LÄGI         HYL  
  44 borcol NINJA Xeniitin Daredevil Jarkko Jormanainen LÄGI         HYL  
  45 belpag Santos Opium De Bruine Buck Tiina Kovalainen ACE         HYL  
  47 borcol Tricci Koikkeriinan Auspicious Antoinet Maria Huttunen PORSK         HYL  
  48 borcol Pyry Little Step's Vroom Sari Sailas HI-HA         HYL  
  49 borcol Draama Myytin Maailma On Sun Karoliina Myllyoja VEIKK         HYL  
  52 borcol Iisi Piggyland´s Icewein Taija Salokannel TSAU         HYL  
  55 borcol Joku Tending Highflyer Therese Åberg HSKH         HYL  
  56 borcol Niiru Hakukaaren Nero Satu Pihlajamäki LÄGI         HYL  
  57 lyhcol Kyran Cinnaberry's Last Man Standing Marjo Viljamaa KKK         HYL  
  59 belpag Sade Marmara Vesuvio Eija Grof KKK         HYL  
  61 borcol Riesa Bearpon`s Via Verrari Nina Saarentaa TSAU         HYL  
  101 borcol Ruska Tammikallion Ruska Hanna Toivola HI-HA         HYL  
  103 parcol Noomi Oldbear Diva Las Vegas Minttu Koiranen AST         HYL  
  60 auskel Armas Redqliff's Guru Undercover Eeva Välilä ATT         POIS  

A agilityrata, mini 3, kello 14:40, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 19, ihanneaika 51 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 73 kääpin Olga Mildstream Gonnabe Feeling Chic Kristina Lehtomäki LÄGI 46,26 4,02 -4,74 5 5  
2 65 wecoca Plus Shiwacca Diehpperassi Marja Liikanen HAU 56,01 3,32 5,01 0 5,01  
3 70 papill Minttu Pompeux Me Myself And I Kenneth Hiltunen VEIKK 48,66 3,82 -2,34 15 15  
4 64 shelam Nana Frosty Night's Adriana Jennika Mattila BAT 51,60 3,61 0,60 15 15,60  
5 79 mittel Nelli Karhunpesän Vauhti-Veera Päivi Koivuniemi NU-PU 57,20 3,25 6,20 10 16,20  
  62 lägpys Taiga-Tassu Tulikäpälän Taiga Tuliraketti Marjo Korander-Taavitsainen HI-HA         HYL  
  63 auster Lempi Pikku-Pahan Tuutin Täydeltä Anni Salo KARKK         HYL  
  66 pitmäy Felix Red Glow's Maxwell Smart Tiia Tuhkanen AGRY         HYL  
  67 shelam Myra Pilvimarjan Unelma Heini Lehtonen TSAU         HYL  
  71 shelam Lumi Käpäläkoplan O'no Pauliina Linna LÄGI         HYL  
  72 shelam Ella Snowglow's Enigmatic Mariella Merja Hakala TASSU         HYL  
  75 x-rotu Taotao Tao-Tao Marju Kiri LÄGI         HYL  
  76 papill Bixie Pompeux Magic Power Marika Hiltunen VEIKK         HYL  
  77 kesvil Titta Lumikristallin Caunis Cristalli Marjo Lähdemäki-Kempas KAT         HYL  
  78 jackru Riita Pepperinos Crispy Crunch Marita Karlund WALAT         HYL  
  80 lägpys Saara Tulikäpälän Saara Savusukeltaja Marjo Korander-Taavitsainen HI-HA         HYL  
  81 parson Poppana Poppana Satu Pihlajamäki LÄGI         HYL  
  82 lanhee Nelson Myheels Tuxedo Nelli Numminen LÄGI         HYL  
  104 lanhee Wilson Myheels Firestone Tiina Sundholm LÄGI         HYL  
  74 cocspa Jedi Funny Foot's Blue Princess Jannika Salminen HSKK         POIS  

B agilityrata, medi 3, kello 10:00, tuomari Henri Luomala, koirakoita 24, ihanneaika 43 s, enimmäisaika 64,50 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 1 shelam Uuno Päättymätön Olemisen Riemu Katja Kumpulainen JAU 32,80 4,63 -10,20 0 -10,20  
2 4 engkte Veikko Twinstripe Heron Tiina Kovalainen ACE 36,08 4,21 -6,92 0 -6,92  
3 17 slapko Sissi Taivaannastan Iseeviot Heini Lindholm LAU 38,60 3,94 -4,40 0 -4,40  
4 27 shelam Elmo Käpylaakson Elmo Katja Kumpulainen JAU 32,62 4,66 -10,38 5 5  
5 12 shelam Riski Amazing Avici Of Endless Bina's Love Jenna Kantola ATT 36,19 4,20 -6,81 5 5  
6 22 espves Essi Caraydan Oceana Anne-Mari Tenhovalo KKK 41,20 3,69 -1,80 5 5  
7 16 kromfo Aida Cierimon Aida Minna Vilmi BAT 35,31 4,30 -7,69 10 10  
8 10 shelam Teddy Merry Moonray's Giorgio Armani Karolina Söderlund LÄGI 42,39 3,59 -0,61 10 10  
9 23 walter Ami Mindhunter As Lucky As Amiable Johanna Nykyri ATD 64,40 2,36 21,40 10 31,40  
  2 parson Greta Radagast Gaurwaith Satu Pihlajamäki LÄGI         HYL  
  3 parson Pokka Tupla-Täplän Pikku Prinssi Heli Saukkola NU-PU         HYL  
  6 koohon Twix Twixellent Mia Tuoreniemi HI-HA         HYL  
  7 kesvil Sirius Woolly Bohemia's Stone Cold Crazy Kalle Kekarainen LÄGI         HYL  
  8 shelam Ansa Pilvimarjan Todellinen Prinsessa Kirsi Rusila HANKO         HYL  
  9 kromfo Tikkis Kipazin Just A Trick Kati Nieminen IMPHA         HYL  
  11 espves Alma Vivaracho Bonito Alma Jarno Puranen KKK         HYL  
  13 koohon Flow Phoenix-Shila Van Youngmuskyteira Merja Suomalainen RIMA         HYL  
  14 espves Wilma Nadador Frente Furiosa Tiina Nordlund HANKO         HYL  
  15 stbter Gina Of Greenline Heartmender Irmeli Westermarck AST         HYL  
  18 pumi Teppo Mindamellet Hipp-Hopp Maria Nylander HI-HA         HYL  
  21 tiiter Loty Doegar Loty Bkra-Sis-Pa Elisa Nevalainen ATD         HYL  
  24 koohon Wiima Black Amiikos Wolferina Wouda Säde Tuoreniemi HI-HA         HYL  
  25 pyrpap Marlin Drole D'oiseau Saut Perilleux Soila Sabelström LÄGI         HYL  
  100 tarupi Melvin Yacatis Hurtiga Harald Cajsa Nummelin LÄGI         HYL  
  5 shelam Mila Gonnabe In My Dreams Marilla Tanner HSKK         POIS  
  19 shelam Indy Followinsea Ivanka's Indyman Katariina Sewón AGRY         POIS  
  20 tarupi Minus Yacatis Metsänpeikko Tua Nummelin LÄGI         POIS  
  26 shelam Stella Halivaaran Kevään Tuline Flicka Sanna Ahola HANKO         POIS  

B agilityrata, maksi 3, kello 12:40, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 33, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 54 borcol Zup Hakukaaren Zup Mira Pihlajamäki LÄGI 35,21 5,03 -13,79 0 -13,79  
2 55 borcol Joku Tending Highflyer Therese Åberg HSKH 37,92 4,67 -11,08 0 -11,08 SERT-A
3 53 borcol Troya Tammikallion Termiitti Karoliina Koskinen HI-HA 39,10 4,53 -9,90 0 -9,90  
4 45 belpag Santos Opium De Bruine Buck Tiina Kovalainen ACE 42,39 4,18 -6,61 0 -6,61  
5 43 dalmat Seppo Aboensis Comas Sola Liisa Saurila HSKK 42,67 4,15 -6,33 0 -6,33  
6 47 borcol Tricci Koikkeriinan Auspicious Antoinet Maria Huttunen PORSK 36,41 4,86 -12,59 5 5  
7 33 auskel Kasku Kauhee Smok Mia Tikkanen ATT 37,04 4,78 -11,96 5 5  
8 46 borcol Becks Johan On Boogie Esa Lehdistö ATT 38,41 4,61 -10,59 5 5  
9 48 borcol Pyry Little Step's Vroom Sari Sailas HI-HA 39,85 4,44 -9,15 5 5  
10 34 borcol Pera Eyewitness Mastermind Satu Pihlajamäki LÄGI 39,95 4,43 -9,05 5 5  
11 30 lyhcol Marsa Dane Amor Victory Of Love Paula Koskinen TSAU 48,36 3,66 -0,64 5 5  
12 37 borcol Voltti Little Step's Volt Saija Mustonen LAW 33,69 5,25 -15,31 10 10  
13 101 borcol Ruska Tammikallion Ruska Hanna Toivola HI-HA 43,51 4,07 -5,49 15 15  
14 39 x-rotu Mango Mango Leila Kytölä LÄGI 55,46 3,19 6,46 20 26,46  
  28 lyhcol Nuray Mirthgard Aisha Andromeda Niina Manninen TSAU         HYL  
  29 borcol Rytsölä Magical Joy Dream Lover Marjo Korander-Taavitsainen HI-HA         HYL  
  31 borcol Ilo Easypower's Ariel Taija Salokannel TSAU         HYL  
  32 belpag Lukas Rokkitassun Carpe Diem Ilkka Grof KKK         HYL  
  35 borcol Pinja Peatdigger Bracken Tiina Järvinen ATT         HYL  
  36 auspai Chili Cryptonite Kittyhawk Kaisa Kivi ATT         HYL  
  38 belpat Ina Kuunsirpin Zillion Dreams Kia Nevander NU-PU         HYL  
  40 auspai Pita Ardiente Donita Ines Tiia Söderholm AST         HYL  
  41 auskel Pinko Ringarooma Hime Susanna Korhonen LÄGI         HYL  
  42 auskel Noah Maiskis Milou Sonja Paavola TSAU         HYL  
  44 borcol NINJA Xeniitin Daredevil Jarkko Jormanainen LÄGI         HYL  
  49 borcol Draama Myytin Maailma On Sun Karoliina Myllyoja VEIKK         HYL  
  50 auskel Binka Kengurukolon Deja Vu Jan Dahl HANKO         HYL  
  51 auskel Hevi Hyvänenaika Aymo Sanna Ristikartano I-HAH         HYL  
  52 borcol Iisi Piggyland´s Icewein Taija Salokannel TSAU         HYL  
  56 borcol Niiru Hakukaaren Nero Satu Pihlajamäki LÄGI         HYL  
  57 lyhcol Kyran Cinnaberry's Last Man Standing Marjo Viljamaa KKK         HYL  
  59 belpag Sade Marmara Vesuvio Eija Grof KKK         HYL  
  61 borcol Riesa Bearpon`s Via Verrari Nina Saarentaa TSAU         HYL  
  60 auskel Armas Redqliff's Guru Undercover Eeva Välilä ATT         POIS  

B agilityrata, mini 3, kello 15:30, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 19, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 78 jackru Riita Pepperinos Crispy Crunch Marita Karlund WALAT 40,55 4,36 -8,45 0 -8,45 SERT-A
2 79 mittel Nelli Karhunpesän Vauhti-Veera Päivi Koivuniemi NU-PU 49,36 3,59 0,36 0 0,36  
3 75 x-rotu Taotao Tao-Tao Marju Kiri LÄGI 46,38 3,82 -2,62 5 5  
4 63 auster Lempi Pikku-Pahan Tuutin Täydeltä Anni Salo KARKK 47,51 3,73 -1,49 5 5  
5 66 pitmäy Felix Red Glow's Maxwell Smart Tiia Tuhkanen AGRY 48,84 3,62 -0,16 5 5  
6 80 lägpys Saara Tulikäpälän Saara Savusukeltaja Marjo Korander-Taavitsainen HI-HA 44,00 4,02 -5,00 10 10  
7 62 lägpys Taiga-Tassu Tulikäpälän Taiga Tuliraketti Marjo Korander-Taavitsainen HI-HA 46,53 3,80 -2,47 10 10  
8 82 lanhee Nelson Myheels Tuxedo Nelli Numminen LÄGI 42,93 4,12 -6,07 15 15  
9 65 wecoca Plus Shiwacca Diehpperassi Marja Liikanen HAU 54,89 3,22 5,89 10 15,89  
  64 shelam Nana Frosty Night's Adriana Jennika Mattila BAT         HYL  
  67 shelam Myra Pilvimarjan Unelma Heini Lehtonen TSAU         HYL  
  68 löwche Mörkö Chic Choix Toucher Du Bois Anna Särkelä HAU         HYL  
  69 jackru Zala Jackobean Zartbitter Schoko Emmiina Abrahamsson LÄGI         HYL  
  70 papill Minttu Pompeux Me Myself And I Kenneth Hiltunen VEIKK         HYL  
  71 shelam Lumi Käpäläkoplan O'no Pauliina Linna LÄGI         HYL  
  72 shelam Ella Snowglow's Enigmatic Mariella Merja Hakala TASSU         HYL  
  73 kääpin Olga Mildstream Gonnabe Feeling Chic Kristina Lehtomäki LÄGI         HYL  
  76 papill Bixie Pompeux Magic Power Marika Hiltunen VEIKK         HYL  
  77 kesvil Titta Lumikristallin Caunis Cristalli Marjo Lähdemäki-Kempas KAT         HYL  
  74 cocspa Jedi Funny Foot's Blue Princess Jannika Salminen HSKK         POIS  

C hyppyrata, medi 3, kello 11:00, tuomari Henri Luomala, koirakoita 24, ihanneaika 36 s, enimmäisaika 54 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 27 shelam Elmo Käpylaakson Elmo Katja Kumpulainen JAU 25,59 5,08 -10,41 0 -10,41  
2 8 shelam Ansa Pilvimarjan Todellinen Prinsessa Kirsi Rusila HANKO 25,94 5,01 -10,06 0 -10,06 SERT-H
3 1 shelam Uuno Päättymätön Olemisen Riemu Katja Kumpulainen JAU 26,36 4,93 -9,64 0 -9,64  
4 14 espves Wilma Nadador Frente Furiosa Tiina Nordlund HANKO 26,45 4,91 -9,55 0 -9,55  
5 12 shelam Riski Amazing Avici Of Endless Bina's Love Jenna Kantola ATT 27,86 4,67 -8,14 0 -8,14  
6 22 espves Essi Caraydan Oceana Anne-Mari Tenhovalo KKK 28,09 4,63 -7,91 0 -7,91  
7 17 slapko Sissi Taivaannastan Iseeviot Heini Lindholm LAU 30,45 4,27 -5,55 0 -5,55  
8 9 kromfo Tikkis Kipazin Just A Trick Kati Nieminen IMPHA 31,86 4,08 -4,14 0 -4,14  
9 21 tiiter Loty Doegar Loty Bkra-Sis-Pa Elisa Nevalainen ATD 34,24 3,80 -1,76 0 -1,76  
10 2 parson Greta Radagast Gaurwaith Satu Pihlajamäki LÄGI 35,62 3,65 -0,38 0 -0,38  
11 7 kesvil Sirius Woolly Bohemia's Stone Cold Crazy Kalle Kekarainen LÄGI 25,84 5,03 -10,16 5 5  
12 6 koohon Twix Twixellent Mia Tuoreniemi HI-HA 27,34 4,76 -8,66 5 5  
13 25 pyrpap Marlin Drole D'oiseau Saut Perilleux Soila Sabelström LÄGI 27,48 4,73 -8,52 5 5  
14 13 koohon Flow Phoenix-Shila Van Youngmuskyteira Merja Suomalainen RIMA 32,80 3,96 -3,20 5 5  
15 15 stbter Gina Of Greenline Heartmender Irmeli Westermarck AST 35,08 3,71 -0,92 5 5  
16 18 pumi Teppo Mindamellet Hipp-Hopp Maria Nylander HI-HA 36,16 3,60 0,16 5 5,16  
  3 parson Pokka Tupla-Täplän Pikku Prinssi Heli Saukkola NU-PU         HYL  
  4 engkte Veikko Twinstripe Heron Tiina Kovalainen ACE         HYL  
  10 shelam Teddy Merry Moonray's Giorgio Armani Karolina Söderlund LÄGI         HYL  
  11 espves Alma Vivaracho Bonito Alma Jarno Puranen KKK         HYL  
  16 kromfo Aida Cierimon Aida Minna Vilmi BAT         HYL  
  23 walter Ami Mindhunter As Lucky As Amiable Johanna Nykyri ATD         HYL  
  24 koohon Wiima Black Amiikos Wolferina Wouda Säde Tuoreniemi HI-HA         HYL  
  100 tarupi Melvin Yacatis Hurtiga Harald Cajsa Nummelin LÄGI         HYL  
  5 shelam Mila Gonnabe In My Dreams Marilla Tanner HSKK         POIS  
  19 shelam Indy Followinsea Ivanka's Indyman Katariina Sewón AGRY         POIS  
  20 tarupi Minus Yacatis Metsänpeikko Tua Nummelin LÄGI         POIS  
  26 shelam Stella Halivaaran Kevään Tuline Flicka Sanna Ahola HANKO         POIS  

C hyppyrata, maksi 3, kello 11:40, tuomari Henri Luomala, koirakoita 33, ihanneaika 36 s, enimmäisaika 54 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 37 borcol Voltti Little Step's Volt Saija Mustonen LAW 25,84 5,03 -10,16 0 -10,16  
2 33 auskel Kasku Kauhee Smok Mia Tikkanen ATT 26,67 4,87 -9,33 0 -9,33 SERT-H
3 46 borcol Becks Johan On Boogie Esa Lehdistö ATT 27,16 4,79 -8,84 0 -8,84  
4 55 borcol Joku Tending Highflyer Therese Åberg HSKH 28,15 4,62 -7,85 0 -7,85  
5 50 auskel Binka Kengurukolon Deja Vu Jan Dahl HANKO 29,03 4,48 -6,97 0 -6,97  
6 35 borcol Pinja Peatdigger Bracken Tiina Järvinen ATT 29,05 4,47 -6,95 0 -6,95  
7 58 belpag Frida Marmara Queen Of Hearts Ilkka Grof KKK 34,18 3,80 -1,82 0 -1,82  
8 48 borcol Pyry Little Step's Vroom Sari Sailas HI-HA 25,81 5,04 -10,19 5 5  
9 36 auspai Chili Cryptonite Kittyhawk Kaisa Kivi ATT 26,74 4,86 -9,26 5 5  
10 101 borcol Ruska Tammikallion Ruska Hanna Toivola HI-HA 32,06 4,05 -3,94 5 5  
11 42 auskel Noah Maiskis Milou Sonja Paavola TSAU 33,31 3,90 -2,69 5 5  
12 56 borcol Niiru Hakukaaren Nero Satu Pihlajamäki LÄGI 34,02 3,82 -1,98 5 5  
13 49 borcol Draama Myytin Maailma On Sun Karoliina Myllyoja VEIKK 26,21 4,96 -9,79 10 10  
14 47 borcol Tricci Koikkeriinan Auspicious Antoinet Maria Huttunen PORSK 26,67 4,87 -9,33 10 10  
15 31 borcol Ilo Easypower's Ariel Taija Salokannel TSAU 31,05 4,19 -4,95 10 10  
16 59 belpag Sade Marmara Vesuvio Eija Grof KKK 33,76 3,85 -2,24 10 10  
17 43 dalmat Seppo Aboensis Comas Sola Liisa Saurila HSKK 34,00 3,82 -2,00 10 10  
18 53 borcol Troya Tammikallion Termiitti Karoliina Koskinen HI-HA 29,80 4,36 -6,20 15 15  
19 34 borcol Pera Eyewitness Mastermind Satu Pihlajamäki LÄGI 30,18 4,31 -5,82 15 15  
20 45 belpag Santos Opium De Bruine Buck Tiina Kovalainen ACE 33,35 3,90 -2,65 15 15  
21 61 borcol Riesa Bearpon`s Via Verrari Nina Saarentaa TSAU 32,81 3,96 -3,19 20 20  
22 51 auskel Hevi Hyvänenaika Aymo Sanna Ristikartano I-HAH 36,69 3,54 0,69 25 25,69  
  28 lyhcol Nuray Mirthgard Aisha Andromeda Niina Manninen TSAU         HYL  
  29 borcol Rytsölä Magical Joy Dream Lover Marjo Korander-Taavitsainen HI-HA         HYL  
  30 lyhcol Marsa Dane Amor Victory Of Love Paula Koskinen TSAU         HYL  
  38 belpat Ina Kuunsirpin Zillion Dreams Kia Nevander NU-PU         HYL  
  39 x-rotu Mango Mango Leila Kytölä LÄGI         HYL  
  40 auspai Pita Ardiente Donita Ines Tiia Söderholm AST         HYL  
  41 auskel Pinko Ringarooma Hime Susanna Korhonen LÄGI         HYL  
  44 borcol NINJA Xeniitin Daredevil Jarkko Jormanainen LÄGI         HYL  
  52 borcol Iisi Piggyland´s Icewein Taija Salokannel TSAU         HYL  
  54 borcol Zup Hakukaaren Zup Mira Pihlajamäki LÄGI         HYL  
  57 lyhcol Kyran Cinnaberry's Last Man Standing Marjo Viljamaa KKK         HYL  
  60 auskel Armas Redqliff's Guru Undercover Eeva Välilä ATT         POIS  

C hyppyrata, mini 3, kello 16:20, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 16, ihanneaika 40 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 72 shelam Ella Snowglow's Enigmatic Mariella Merja Hakala TASSU 31,48 4,76 -8,52 0 -8,52 SERT-H
2 71 shelam Lumi Käpäläkoplan O'no Pauliina Linna LÄGI 32,02 4,68 -7,98 0 -7,98  
3 70 papill Minttu Pompeux Me Myself And I Kenneth Hiltunen VEIKK 32,49 4,62 -7,51 0 -7,51  
4 64 shelam Nana Frosty Night's Adriana Jennika Mattila BAT 32,63 4,60 -7,37 0 -7,37  
5 82 lanhee Nelson Myheels Tuxedo Nelli Numminen LÄGI 32,89 4,56 -7,11 0 -7,11  
6 80 lägpys Saara Tulikäpälän Saara Savusukeltaja Marjo Korander-Taavitsainen HI-HA 33,45 4,48 -6,55 0 -6,55  
7 79 mittel Nelli Karhunpesän Vauhti-Veera Päivi Koivuniemi NU-PU 36,26 4,14 -3,74 0 -3,74  
8 68 löwche Mörkö Chic Choix Toucher Du Bois Anna Särkelä HAU 38,17 3,93 -1,83 0 -1,83  
9 62 lägpys Taiga-Tassu Tulikäpälän Taiga Tuliraketti Marjo Korander-Taavitsainen HI-HA 38,75 3,87 -1,25 5 5  
10 67 shelam Myra Pilvimarjan Unelma Heini Lehtonen TSAU 36,31 4,13 -3,69 10 10  
  65 wecoca Plus Shiwacca Diehpperassi Marja Liikanen HAU         HYL  
  66 pitmäy Felix Red Glow's Maxwell Smart Tiia Tuhkanen AGRY         HYL  
  73 kääpin Olga Mildstream Gonnabe Feeling Chic Kristina Lehtomäki LÄGI         HYL  
  75 x-rotu Taotao Tao-Tao Marju Kiri LÄGI         HYL  
  77 kesvil Titta Lumikristallin Caunis Cristalli Marjo Lähdemäki-Kempas KAT         HYL  
  78 jackru Riita Pepperinos Crispy Crunch Marita Karlund WALAT         HYL  
  74 cocspa Jedi Funny Foot's Blue Princess Jannika Salminen HSKK         POIS  
  76 papill Bixie Pompeux Magic Power Marika Hiltunen VEIKK         POIS