Kilpailu 12.3.2016, paikka Lohja, järjestäjä Länsi-Uudenmaan Agilityharrastajat ry

[A Maksi 3] [B Maksi 3] [C Maksi 3] [C Mini 3] [C Medi 3] [B Mini 3] [B Medi 3] [A Mini 3] [A Medi 3]

A agilityrata, maksi 3, kello 9:00, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 24, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 94 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 23 auskel Armas Redqliff's Guru Undercover Eeva Välilä ATT 36,87 4,53 -10,13 0 -10,13  
2 17 auspai Nala Ounou Metka Mustamaija Anna Laakso ATT 38,77 4,31 -8,23 0 -8,23  
3 18 belpat Fasu Rokkitassun Flash Dance Kati Halonen KKK 39,74 4,20 -7,26 0 -7,26  
4 19 auspai Raita Pyrzillac's Windmillie Hilkka Kallinen KKK 39,77 4,20 -7,23 0 -7,23  
5 22 borcol Manya Eyewitness Gimme Allyour Lovin' Hertta-Maria Ketola HSKH 40,43 4,13 -6,57 0 -6,57  
6 7 auskel Pinko Ringarooma Hime Susanna Korhonen LÄGI 43,69 3,82 -3,31 0 -3,31  
7 28 belpag Pyry Rokkitassun Diapason Eija Grof KKK 44,46 3,76 -2,54 0 -2,54  
8 29 borcol Jedi Tending Eager Juha Ruokonen KKK 42,21 3,96 -4,79 5 5  
9 3 belpag Sade Marmara Vesuvio Eija Grof KKK 45,09 3,70 -1,91 5 5  
10 27 belpat Glock Dujoiedevie Kaptah Jonna Judin KKK 38,49 4,34 -8,51 10 10  
11 2 borcol Pixie Tronic Pandora Marianne Asikainen TSAU 44,32 3,77 -2,68 10 10  
12 90 borcol Madde Toberoi Queen Of Hearts Sanna Lehtoaro AST 39,34 4,24 -7,66 15 15  
13 26 lyhcol Marsa Dane Amor Victory Of Love Paula Koskinen TSAU 52,61 3,17 5,61 15 20,61  
  1 auskel Kasku Kauhee Smok Mia Tikkanen ATT         HYL  
  4 parcol Noomi Oldbear Diva Las Vegas Minttu Koiranen AST         HYL  
  8 borcol Becca Wind Anne Maria Riihimäki HAU         HYL  
  10 borcol Niiru Hakukaaren Nero Satu Pihlajamäki LÄGI         HYL  
  13 belpat Ina Kuunsirpin Zillion Dreams Kia Nevander NU-PU         HYL  
  16 labnou Pihka Sukkela Jääprinsessa Sanna Salonen NODO         HYL  
  20 auspai Iitu True Choice Dolled Up Paula Collin-Olkkonen HURHA         HYL  
  25 borcol Pera Eyewitness Mastermind Satu Pihlajamäki LÄGI         HYL  
  30 borcol Roope Peatdigger Ben Marika Käki HAU         HYL  
  31 auspai Chili Cryptonite Kittyhawk Kaisa Kivi ATT         HYL  
  33 borcol Max Maple Yard Firebird Anu Sundell HI-HA         HYL  
  21 borcol Kalevi Droplet Anna-Stina Venäläinen KKK         POIS  

B agilityrata, maksi 3, kello 9:50, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 31, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 96 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 31 auspai Chili Cryptonite Kittyhawk Kaisa Kivi ATT 40,23 4,23 -7,77 0 -7,77 SERT-A
2 33 borcol Max Maple Yard Firebird Anu Sundell HI-HA 40,75 4,17 -7,25 0 -7,25  
3 5 auspai Taika Ardiente Dulce Miel Mira Koponen HSKH 42,62 3,99 -5,38 0 -5,38  
4 28 belpag Pyry Rokkitassun Diapason Eija Grof KKK 46,47 3,66 -1,53 0 -1,53  
5 15 dalmat Pippa Pinewater´s Freixenet Tarja Helsi-Ojaranta ATT 48,61 3,50 0,61 0 0,61  
6 14 pitcol Wintus Carlos Siiri Virtanen SCY 52,92 3,21 4,92 0 4,92  
7 23 auskel Armas Redqliff's Guru Undercover Eeva Välilä ATT 38,69 4,39 -9,31 5 5  
8 12 borcol Rytsölä Magical Joy Dream Lover Marjo Korander-Taavitsainen HI-HA 40,44 4,20 -7,56 5 5  
9 2 borcol Pixie Tronic Pandora Marianne Asikainen TSAU 40,21 4,23 -7,79 10 10  
10 7 auskel Pinko Ringarooma Hime Susanna Korhonen LÄGI 51,68 3,29 3,68 10 13,68  
11 20 auspai Iitu True Choice Dolled Up Paula Collin-Olkkonen HURHA 54,97 3,09 6,97 10 16,97  
12 3 belpag Sade Marmara Vesuvio Eija Grof KKK 55,49 3,06 7,49 10 17,49  
13 16 labnou Pihka Sukkela Jääprinsessa Sanna Salonen NODO 56,55 3,01 8,55 10 18,55  
14 4 parcol Noomi Oldbear Diva Las Vegas Minttu Koiranen AST 52,63 3,23 4,63 15 19,63  
  90 borcol Madde Toberoi Queen Of Hearts Sanna Lehtoaro AST         HYL  
  1 auskel Kasku Kauhee Smok Mia Tikkanen ATT         HYL  
  8 borcol Becca Wind Anne Maria Riihimäki HAU         HYL  
  9 x-rotu Mango Mango Leila Kytölä LÄGI         HYL  
  10 borcol Niiru Hakukaaren Nero Satu Pihlajamäki LÄGI         HYL  
  11 auskel Tahvo Nallikallion Kaitse O Mahti Jenny Rantamölö RIMA         HYL  
  13 belpat Ina Kuunsirpin Zillion Dreams Kia Nevander NU-PU         HYL  
  17 auspai Nala Ounou Metka Mustamaija Anna Laakso ATT         HYL  
  18 belpat Fasu Rokkitassun Flash Dance Kati Halonen KKK         HYL  
  19 auspai Raita Pyrzillac's Windmillie Hilkka Kallinen KKK         HYL  
  22 borcol Manya Eyewitness Gimme Allyour Lovin' Hertta-Maria Ketola HSKH         HYL  
  24 borcol Kim Mawlch Kim Anne Maria Riihimäki HAU         HYL  
  25 borcol Pera Eyewitness Mastermind Satu Pihlajamäki LÄGI         HYL  
  26 lyhcol Marsa Dane Amor Victory Of Love Paula Koskinen TSAU         HYL  
  27 belpat Glock Dujoiedevie Kaptah Jonna Judin KKK         HYL  
  29 borcol Jedi Tending Eager Juha Ruokonen KKK         HYL  
  30 borcol Roope Peatdigger Ben Marika Käki HAU         HYL  
  21 borcol Kalevi Droplet Anna-Stina Venäläinen KKK         POIS  

C hyppyrata, maksi 3, kello 10:50, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 29, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 1 auskel Kasku Kauhee Smok Mia Tikkanen ATT 34,24 4,73 -10,76 0 -10,76 SERT-H
2 15 dalmat Pippa Pinewater´s Freixenet Tarja Helsi-Ojaranta ATT 37,46 4,32 -7,54 0 -7,54  
3 6 belpag Frida Marmara Queen Of Hearts Ilkka Grof KKK 41,27 3,92 -3,73 0 -3,73  
4 16 labnou Pihka Sukkela Jääprinsessa Sanna Salonen NODO 41,59 3,89 -3,41 0 -3,41  
5 3 belpag Sade Marmara Vesuvio Eija Grof KKK 42,42 3,82 -2,58 0 -2,58  
6 30 borcol Roope Peatdigger Ben Marika Käki HAU 34,28 4,73 -10,72 5 5  
7 31 auspai Chili Cryptonite Kittyhawk Kaisa Kivi ATT 36,64 4,42 -8,36 5 5  
8 17 auspai Nala Ounou Metka Mustamaija Anna Laakso ATT 37,29 4,34 -7,71 5 5  
9 18 belpat Fasu Rokkitassun Flash Dance Kati Halonen KKK 37,42 4,33 -7,58 5 5  
10 9 x-rotu Mango Mango Leila Kytölä LÄGI 44,63 3,63 -0,37 5 5  
11 8 borcol Becca Wind Anne Maria Riihimäki HAU 32,31 5,01 -12,69 10 10  
12 27 belpat Glock Dujoiedevie Kaptah Jonna Judin KKK 35,38 4,58 -9,62 10 10  
13 32 auspai Dina Ardiente Luna De Fuego Mira Koponen HSKH 37,88 4,28 -7,12 10 10  
14 23 auskel Armas Redqliff's Guru Undercover Eeva Välilä ATT 38,64 4,19 -6,36 10 10  
  4 parcol Noomi Oldbear Diva Las Vegas Minttu Koiranen AST         HYL  
  5 auspai Taika Ardiente Dulce Miel Mira Koponen HSKH         HYL  
  10 borcol Niiru Hakukaaren Nero Satu Pihlajamäki LÄGI         HYL  
  11 auskel Tahvo Nallikallion Kaitse O Mahti Jenny Rantamölö RIMA         HYL  
  12 borcol Rytsölä Magical Joy Dream Lover Marjo Korander-Taavitsainen HI-HA         HYL  
  13 belpat Ina Kuunsirpin Zillion Dreams Kia Nevander NU-PU         HYL  
  14 pitcol Wintus Carlos Siiri Virtanen SCY         HYL  
  19 auspai Raita Pyrzillac's Windmillie Hilkka Kallinen KKK         HYL  
  22 borcol Manya Eyewitness Gimme Allyour Lovin' Hertta-Maria Ketola HSKH         HYL  
  24 borcol Kim Mawlch Kim Anne Maria Riihimäki HAU         HYL  
  25 borcol Pera Eyewitness Mastermind Satu Pihlajamäki LÄGI         HYL  
  26 lyhcol Marsa Dane Amor Victory Of Love Paula Koskinen TSAU         HYL  
  29 borcol Jedi Tending Eager Juha Ruokonen KKK         HYL  
  33 borcol Max Maple Yard Firebird Anu Sundell HI-HA         HYL  
  2 borcol Pixie Tronic Pandora Marianne Asikainen TSAU         POIS  
  20 auspai Iitu True Choice Dolled Up Paula Collin-Olkkonen HURHA       20    
  21 borcol Kalevi Droplet Anna-Stina Venäläinen KKK         POIS  

C hyppyrata, mini 3, kello 11:50, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 17, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 40 shelam Touko Followinsea Gangsta Gaprise Saara Koivumäki KIRSUT 38,35 4,22 -6,65 0 -6,65 SERT-H
2 52 lägpys Taiga-Tassu Tulikäpälän Taiga Tuliraketti Marjo Korander-Taavitsainen HI-HA 38,42 4,22 -6,58 0 -6,58  
3 35 lägpys Saara Tulikäpälän Saara Savusukeltaja Marjo Korander-Taavitsainen HI-HA 38,79 4,18 -6,21 0 -6,21  
4 54 jackru Roosa Roosa Pauliina Kuronen HI-HA 41,04 3,95 -3,96 0 -3,96  
5 45 toyvil Skippy Kartanon Kruunu Zicco Iota Kirsi Hytinantti HAU 43,93 3,69 -1,07 0 -1,07  
6 41 bichav Demi Sanillan Ice Princess Jenny Rantamölö RIMA 49,05 3,30 4,05 0 4,05  
7 36 shelam Ella Snowglow's Enigmatic Mariella Merja Hakala TASSU 38,95 4,16 -6,05 5 5  
8 34 jackru Niki Stablebuddys Nikkisixx Pauliina Kuronen HI-HA 40,54 4,00 -4,46 5 5  
9 38 papill Bella Belladonna Marika Hiltunen VEIKK 42,16 3,84 -2,84 5 5  
10 43 lanhee Wilson Myheels Firestone Tiina Sundholm LÄGI 42,70 3,79 -2,30 5 5  
11 46 shelam Myra Pilvimarjan Unelma Heini Lehtonen TSAU 41,62 3,89 -3,38 10 10  
12 48 x-rotu Taotao Tao-Tao Marju Kiri LÄGI 47,48 3,41 2,48 10 12,48  
13 44 shelam Luna Karvakedon Luna Hanne Vallinkoski LÄGI 55,22 2,93 10,22 15 25,22  
  42 lanhee Poca Coppercoat's Pocahontas Heel Rita Larjava ATT         HYL  
  49 parson Cara Peatdigger Ion Fire Fly Sanna Rannikko JAU         HYL  
  50 lanhee Nelson Myheels Tuxedo Nelli Numminen LÄGI         HYL  
  53 papill Bixie Pompeux Magic Power Marika Hiltunen VEIKK         HYL  
  39 kääpin Luna Grande Gremin's Felicienne Paula Syrjä KKK         POIS  
  55 kleins Hulda Super Upee Juurakon Hulda Pamela Vahalahti ATT         POIS  

C hyppyrata, medi 3, kello 12:25, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 20, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 71 shelam Ansa Pilvimarjan Todellinen Prinsessa Kirsi Rusila HANKO 34,32 4,72 -10,68 0 -10,68  
2 59 espves Oodi Caraydan Hoya Lambii Jade Erkko BAT 34,61 4,68 -10,39 0 -10,39  
3 62 kesvil Taira Woolly Bohemia's Minnie Dean Brita Långström KKK 35,97 4,50 -9,03 0 -9,03  
4 79 espves Roa Caraydan Gea Minna Vilmi BAT 36,25 4,47 -8,75 0 -8,75  
5 64 tarupi Minus Yacatis Metsänpeikko Tua Nummelin LÄGI 36,26 4,47 -8,74 0 -8,74  
6 75 shelam Kiara Cardiwe's Don't Judge Me Hanne Vallinkoski LÄGI 37,14 4,36 -7,86 0 -7,86  
7 65 koohon Wiima Black Amiikos Wolferina Wouda Säde Tuoreniemi HI-HA 38,26 4,23 -6,74 0 -6,74  
8 57 parson Urho Juurusjärven Urho Minna Määttä TASSU 40,90 3,96 -4,10 0 -4,10  
9 77 espves Esso Caraydan Extasis Jade Erkko BAT 33,75 4,80 -11,25 5 5  
10 61 kesvil Sirius Woolly Bohemia's Stone Cold Crazy Kalle Kekarainen LÄGI 36,87 4,39 -8,13 5 5  
11 66 tarupi Melvin Yacatis Hurtiga Harald Cajsa Nummelin LÄGI 46,59 3,48 1,59 5 6,59  
12 67 espves Alma Vivaracho Bonito Alma Jarno Puranen KKK 38,38 4,22 -6,62 10 10  
13 78 parson Greta Radagast Gaurwaith Satu Pihlajamäki LÄGI 50,38 3,22 5,38 5 10,38  
  56 kromfo Timppa Jazzmo Galoppi Minna Vilmi BAT         HYL  
  63 parson Milou Olpesa As Amilo Anne Rantanen PRT         HYL  
  68 shelam Amanda Merry Moonray's Prima Prada Riitta Salo HSKH         HYL  
  69 pumi Teppo Mindamellet Hipp-Hopp Maria Nylander HI-HA         HYL  
  70 tarupi Calle Merramäen Pyry Lotta Rönnholm LÄGI         HYL  
  72 pyrpap Marlin Drole D'oiseau Saut Perilleux Soila Sabelström LÄGI         HYL  
  73 koohon Twix Twixellent Mia Tuoreniemi HI-HA         HYL  
  58 pyrpap Kolya Drole D'oiseau D'ours De Bergere Tiina Mäkinen KIRSUT         POIS  
  76 pyrpap Sani Calins Nounours Sans Nuages Tiina Mäkinen KIRSUT         POIS  

B agilityrata, mini 3, kello 13:15, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 16, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 96 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 49 parson Cara Peatdigger Ion Fire Fly Sanna Rannikko JAU 39,68 4,28 -8,32 0 -8,32  
2 44 shelam Luna Karvakedon Luna Hanne Vallinkoski LÄGI 39,78 4,27 -8,22 0 -8,22  
3 46 shelam Myra Pilvimarjan Unelma Heini Lehtonen TSAU 43,89 3,87 -4,11 0 -4,11  
4 40 shelam Touko Followinsea Gangsta Gaprise Saara Koivumäki KIRSUT 47,51 3,58 -0,49 0 -0,49  
5 43 lanhee Wilson Myheels Firestone Tiina Sundholm LÄGI 47,60 3,57 -0,40 0 -0,40  
6 42 lanhee Poca Coppercoat's Pocahontas Heel Rita Larjava ATT 48,09 3,54 0,09 0 0,09  
7 34 jackru Niki Stablebuddys Nikkisixx Pauliina Kuronen HI-HA 48,20 3,53 0,20 0 0,20  
8 41 bichav Demi Sanillan Ice Princess Jenny Rantamölö RIMA 52,82 3,22 4,82 0 4,82  
9 37 parson Poppana Poppana Satu Pihlajamäki LÄGI 53,42 3,18 5,42 0 5,42  
10 45 toyvil Skippy Kartanon Kruunu Zicco Iota Kirsi Hytinantti HAU 57,11 2,98 9,11 5 14,11  
11 50 lanhee Nelson Myheels Tuxedo Nelli Numminen LÄGI 43,73 3,89 -4,27 15 15  
  36 shelam Ella Snowglow's Enigmatic Mariella Merja Hakala TASSU         HYL  
  38 papill Bella Belladonna Marika Hiltunen VEIKK         HYL  
  48 x-rotu Taotao Tao-Tao Marju Kiri LÄGI         HYL  
  51 jackru Zala Jackobean Zartbitter Schoko Emmiina Abrahamsson LÄGI         HYL  
  53 papill Bixie Pompeux Magic Power Marika Hiltunen VEIKK         HYL  
  39 kääpin Luna Grande Gremin's Felicienne Paula Syrjä KKK         POIS  
  47 auster Lempi Pikku-Pahan Tuutin Täydeltä Anni Salo KARKK         POIS  
  55 kleins Hulda Super Upee Juurakon Hulda Pamela Vahalahti ATT         POIS  

B agilityrata, medi 3, kello 13:50, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 21, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 96 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 59 espves Oodi Caraydan Hoya Lambii Jade Erkko BAT 37,34 4,55 -10,66 0 -10,66  
2 61 kesvil Sirius Woolly Bohemia's Stone Cold Crazy Kalle Kekarainen LÄGI 37,68 4,51 -10,32 0 -10,32  
3 79 espves Roa Caraydan Gea Minna Vilmi BAT 38,42 4,43 -9,58 0 -9,58  
4 65 koohon Wiima Black Amiikos Wolferina Wouda Säde Tuoreniemi HI-HA 42,76 3,98 -5,24 0 -5,24  
5 57 parson Urho Juurusjärven Urho Minna Määttä TASSU 45,53 3,73 -2,47 0 -2,47  
6 78 parson Greta Radagast Gaurwaith Satu Pihlajamäki LÄGI 48,29 3,52 0,29 0 0,29  
7 64 tarupi Minus Yacatis Metsänpeikko Tua Nummelin LÄGI 38,87 4,37 -9,13 5 5  
8 73 koohon Twix Twixellent Mia Tuoreniemi HI-HA 39,10 4,35 -8,90 5 5  
9 68 shelam Amanda Merry Moonray's Prima Prada Riitta Salo HSKH 46,63 3,65 -1,37 5 5  
10 74 shelam Velho Käpäläkoplan Big Bucks Elina Skogberg HI-HA 50,40 3,37 2,40 5 7,40  
11 60 pinser Yrtti Pinjoy Basilica Laura Verkamo HAU 50,85 3,34 2,85 10 12,85  
12 69 pumi Teppo Mindamellet Hipp-Hopp Maria Nylander HI-HA 61,94 2,74 13,94 20 33,94  
  56 kromfo Timppa Jazzmo Galoppi Minna Vilmi BAT         HYL  
  62 kesvil Taira Woolly Bohemia's Minnie Dean Brita Långström KKK         HYL  
  63 parson Milou Olpesa As Amilo Anne Rantanen PRT         HYL  
  66 tarupi Melvin Yacatis Hurtiga Harald Cajsa Nummelin LÄGI         HYL  
  67 espves Alma Vivaracho Bonito Alma Jarno Puranen KKK         HYL  
  70 tarupi Calle Merramäen Pyry Lotta Rönnholm LÄGI         HYL  
  71 shelam Ansa Pilvimarjan Todellinen Prinsessa Kirsi Rusila HANKO         HYL  
  72 pyrpap Marlin Drole D'oiseau Saut Perilleux Soila Sabelström LÄGI         HYL  
  75 shelam Kiara Cardiwe's Don't Judge Me Hanne Vallinkoski LÄGI         HYL  
  58 pyrpap Kolya Drole D'oiseau D'ours De Bergere Tiina Mäkinen KIRSUT         POIS  

A agilityrata, mini 3, kello 14:40, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 13, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 94 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 46 shelam Myra Pilvimarjan Unelma Heini Lehtonen TSAU 39,51 4,23 -7,49 0 -7,49  
2 49 parson Cara Peatdigger Ion Fire Fly Sanna Rannikko JAU 39,72 4,20 -7,28 0 -7,28  
3 51 jackru Zala Jackobean Zartbitter Schoko Emmiina Abrahamsson LÄGI 44,24 3,78 -2,76 0 -2,76  
4 38 papill Bella Belladonna Marika Hiltunen VEIKK 48,39 3,45 1,39 0 1,39  
5 44 shelam Luna Karvakedon Luna Hanne Vallinkoski LÄGI 42,28 3,95 -4,72 5 5  
6 37 parson Poppana Poppana Satu Pihlajamäki LÄGI 56,00 2,98 9,00 0 9,00  
7 45 toyvil Skippy Kartanon Kruunu Zicco Iota Kirsi Hytinantti HAU 56,92 2,93 9,92 5 14,92  
  34 jackru Niki Stablebuddys Nikkisixx Pauliina Kuronen HI-HA         HYL  
  36 shelam Ella Snowglow's Enigmatic Mariella Merja Hakala TASSU         HYL  
  42 lanhee Poca Coppercoat's Pocahontas Heel Rita Larjava ATT         HYL  
  48 x-rotu Taotao Tao-Tao Marju Kiri LÄGI         HYL  
  50 lanhee Nelson Myheels Tuxedo Nelli Numminen LÄGI         HYL  
  53 papill Bixie Pompeux Magic Power Marika Hiltunen VEIKK         HYL  
  47 auster Lempi Pikku-Pahan Tuutin Täydeltä Anni Salo KARKK         POIS  
  55 kleins Hulda Super Upee Juurakon Hulda Pamela Vahalahti ATT         POIS  

A agilityrata, medi 3, kello 15:10, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 18, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 94 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 61 kesvil Sirius Woolly Bohemia's Stone Cold Crazy Kalle Kekarainen LÄGI 38,85 4,30 -8,15 0 -8,15  
2 57 parson Urho Juurusjärven Urho Minna Määttä TASSU 43,24 3,86 -3,76 0 -3,76  
3 78 parson Greta Radagast Gaurwaith Satu Pihlajamäki LÄGI 50,05 3,34 3,05 0 3,05  
4 74 shelam Velho Käpäläkoplan Big Bucks Elina Skogberg HI-HA 45,83 3,64 -1,17 5 5  
5 72 pyrpap Marlin Drole D'oiseau Saut Perilleux Soila Sabelström LÄGI 44,78 3,73 -2,22 15 15  
  56 kromfo Timppa Jazzmo Galoppi Minna Vilmi BAT         HYL  
  60 pinser Yrtti Pinjoy Basilica Laura Verkamo HAU         HYL  
  62 kesvil Taira Woolly Bohemia's Minnie Dean Brita Långström KKK         HYL  
  64 tarupi Minus Yacatis Metsänpeikko Tua Nummelin LÄGI         HYL  
  65 koohon Wiima Black Amiikos Wolferina Wouda Säde Tuoreniemi HI-HA         HYL  
  66 tarupi Melvin Yacatis Hurtiga Harald Cajsa Nummelin LÄGI         HYL  
  67 espves Alma Vivaracho Bonito Alma Jarno Puranen KKK         HYL  
  68 shelam Amanda Merry Moonray's Prima Prada Riitta Salo HSKH         HYL  
  69 pumi Teppo Mindamellet Hipp-Hopp Maria Nylander HI-HA         HYL  
  70 tarupi Calle Merramäen Pyry Lotta Rönnholm LÄGI         HYL  
  71 shelam Ansa Pilvimarjan Todellinen Prinsessa Kirsi Rusila HANKO         HYL  
  73 koohon Twix Twixellent Mia Tuoreniemi HI-HA         HYL  
  75 shelam Kiara Cardiwe's Don't Judge Me Hanne Vallinkoski LÄGI         HYL  
  58 pyrpap Kolya Drole D'oiseau D'ours De Bergere Tiina Mäkinen KIRSUT         POIS