Kilpailu 13.3.2016, paikka Lohja, järjestäjä Länsi-Uudenmaan Agilityharrastajat ry

[A Mini 1] [A Medi 1] [A Maksi 1] [B Mini 1] [B Medi 1] [B Maksi 1] [C Mini 1] [C Medi 1] [C Maksi 1] [C Mini 2] [C Medi 2] [C Maksi 2] [B Mini 2] [B Medi 2] [B Maksi 2] [A Mini 2] [A Medi 2] [A Maksi 2]

A agilityrata, mini 1, kello 9:00, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 8, ihanneaika 53 s, enimmäisaika 106 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 3 volpin Nemo Anserina's Tomasso Kristiina Lehvilä AST 43,82 3,65 -9,18 0 -9,18 LUVA
2 10 parson Arvo I Tammenkolon Arvo Marju Kiri LÄGI 43,22 3,70 -9,78 5 5  
3 6 shelam Penni Käpäläkoplan A Pretty Penny Elina Skogberg HI-HA 46,02 3,48 -6,98 5 5  
  2 shelam Buster Zelmarian Sanaseppo Andrea Forsén I-HAH         HYL  
  8 parson Cindy Viininvartijan Cindy Ulla Ruotanen KIRSUT         HYL  
  9 caiter Arttu Terriloves Ice Age Sanna Tötterman LÄGI         HYL  
  11 popopk Sentti Mimoso Do Vale Do Juiz Virpi Vuori KKK         HYL  
  12 kääpin Reto Rapid Master's Royal Glory Tessa Kortelainen SKPIN         HYL  
  1 parson Vinski Fatous Intensive Athos Tuija Rankama LÄGI         POIS  
  7 shelam Kaisa Pilvimarjan Hope-In Sirpa Arminen HI-HA         POIS  

A agilityrata, medi 1, kello 9:00, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 5, ihanneaika 53 s, enimmäisaika 106 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 13 espves Niksi Caraydan Nican Pekka Halonen HAU 33,99 4,71 -19,01 0 -19,01 LUVA
2 15 shelam Tomo Karhuveljen Anda Pauliina Linna LÄGI 39,39 4,06 -13,61 10 10  
  14 schape Pilke Lumikuono Pamplona Jamona Sanni Ahanen TASSU         HYL  
  16 shelam Baron New Spices Fennel`s Force Tiina Korpela LÄGI         HYL  
  18 x-rotu Skrållan Heikym Pocahontas Åsa Rancken TSAU         HYL  
  17 pumi Ilo Ego Dog's Amazing Girl Aino Förell HAU         POIS  

A agilityrata, maksi 1, kello 9:30, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 24, ihanneaika 53 s, enimmäisaika 106 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 42 borcol Rai Hopeaketun Rai Ruohosipuli Eija Valtari KKK 31,98 5,00 -21,02 0 -21,02 LUVA
2 24 borcol Simi Seemework Simi Eija Valtari KKK 34,88 4,59 -18,12 0 -18,12 LUVA
3 44 espves Eddie Concurrido Ultramarino Tiina Keto HI-HA 38,44 4,16 -14,56 0 -14,56 LUVA
4 21 x-rotu Freyja Freyja Sini Hiltunen LÄGI 39,66 4,03 -13,34 0 -13,34 LUVA
5 26 slapko Pancho Colttapojan Ruosta Taina Ikonen LÄGI 49,32 3,24 -3,68 0 -3,68 SERT
6 25 pitcol Britney Black Sara's Britney Taru Mertoniemi HI-HA 50,87 3,14 -2,13 0 -2,13 LUVA
7 35 borcol Neo Myytin Fiksu Ja Kypsä Anna-Leena Väätänen HAU 34,32 4,66 -18,68 5 5  
8 45 borcol Vip Little Step's Viper Mia Taimi HI-HA 35,57 4,50 -17,43 5 5  
9 19 airter Viiru Border Rock´s Betty Boop Matti Siltala LÄGI 41,10 3,89 -11,90 5 5  
10 30 auspai Dina Capricole Milk'n Honey Liisa Teräaho LÄGI 45,41 3,52 -7,59 5 5  
11 38 x-rotu Judy Judy Tua Axelsson KIRSUT 49,10 3,26 -3,90 5 5  
12 41 borcol Bend`it Bend It Like Beckham Jenni Lehtinen (NOR) 39,96 4,00 -13,04 10 10  
13 27 borcol Soda Breezing Flicker Laura Verkamo HAU 40,11 3,99 -12,89 15 15  
14 36 labnou Rambo Adventurer's No Man's An Island Eveliina Rinne LABNOU 45,21 3,54 -7,79 15 15  
15 33 borcol Next Breezing Flame Pirjo Yli-Juuti HAU 44,26 3,62 -8,74 20 20  
16 29 x-rotu Lulu Lulu Minna Sjöberg NU-PU 65,22 2,45 12,22 10 22,22  
  20 sakpai Karda Karda Von Haus Targa Teija Paijola SWAT         HYL  
  22 borcol Into Ilovispilä Comebye Indie Karoliina Nyyssönen KAT         HYL  
  23 pumi Are Fifikus Becker Johanna Tikkanen TASSU         HYL  
  34 borcol Ruuti Walking Disaster's Llancayo Vesa Naukkarinen HEILU         HYL  
  37 valpai Otto Mayhem Jonna Haapa KIRSUT         HYL  
  39 borcol Benji Astra Benji Jaana Tapiovuori HI-HA         HYL  
  40 auskel Suzi Kelmi Kultavaranto Pauliina Kuronen HI-HA         HYL  
  46 borcol One Diolch Tegan Heli Kutvonen ATD         HYL  
  31 parcol Koda Curiosity Birk Borkason Hanna Jäntti HAU         POIS  
  32 borcol Redi Tronic Printz Tiina Räty KIRSUT         POIS  
  43 borcol Luna Rionnag Flashy Flapper Anu Luoto KIRSUT         POIS  

B agilityrata, mini 1, kello 10:30, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 8, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 96 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 3 volpin Nemo Anserina's Tomasso Kristiina Lehvilä AST 38,91 3,73 -9,09 0 -9,09 SERT
2 11 popopk Sentti Mimoso Do Vale Do Juiz Virpi Vuori KKK 46,71 3,10 -1,29 0 -1,29 LUVA
3 6 shelam Penni Käpäläkoplan A Pretty Penny Elina Skogberg HI-HA 43,67 3,32 -4,33 5 5  
  2 shelam Buster Zelmarian Sanaseppo Andrea Forsén I-HAH         HYL  
  8 parson Cindy Viininvartijan Cindy Ulla Ruotanen KIRSUT         HYL  
  9 caiter Arttu Terriloves Ice Age Sanna Tötterman LÄGI         HYL  
  10 parson Arvo I Tammenkolon Arvo Marju Kiri LÄGI         HYL  
  12 kääpin Reto Rapid Master's Royal Glory Tessa Kortelainen SKPIN         HYL  
  1 parson Vinski Fatous Intensive Athos Tuija Rankama LÄGI         POIS  
  7 shelam Kaisa Pilvimarjan Hope-In Sirpa Arminen HI-HA         POIS  

B agilityrata, medi 1, kello 10:30, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 5, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 96 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 13 espves Niksi Caraydan Nican Pekka Halonen HAU 30,45 4,76 -17,55 0 -17,55 LUVA
  14 schape Pilke Lumikuono Pamplona Jamona Sanni Ahanen TASSU         HYL  
  15 shelam Tomo Karhuveljen Anda Pauliina Linna LÄGI         HYL  
  16 shelam Baron New Spices Fennel`s Force Tiina Korpela LÄGI         HYL  
  18 x-rotu Skrållan Heikym Pocahontas Åsa Rancken TSAU         HYL  
  17 pumi Ilo Ego Dog's Amazing Girl Aino Förell HAU         POIS  

B agilityrata, maksi 1, kello 11:00, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 24, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 96 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 42 borcol Rai Hopeaketun Rai Ruohosipuli Eija Valtari KKK 28,88 5,02 -19,12 0 -19,12 SERT
2 34 borcol Ruuti Walking Disaster's Llancayo Vesa Naukkarinen HEILU 32,16 4,51 -15,84 0 -15,84 SERT
3 21 x-rotu Freyja Freyja Sini Hiltunen LÄGI 35,52 4,08 -12,48 0 -12,48 LUVA
4 25 pitcol Britney Black Sara's Britney Taru Mertoniemi HI-HA 51,52 2,81 3,52 0 3,52  
5 39 borcol Benji Astra Benji Jaana Tapiovuori HI-HA 28,89 5,02 -19,11 5 5  
6 45 borcol Vip Little Step's Viper Mia Taimi HI-HA 31,01 4,68 -16,99 5 5  
7 19 airter Viiru Border Rock´s Betty Boop Matti Siltala LÄGI 37,44 3,87 -10,56 5 5  
8 38 x-rotu Judy Judy Tua Axelsson KIRSUT 43,66 3,32 -4,34 5 5  
9 29 x-rotu Lulu Lulu Minna Sjöberg NU-PU 57,17 2,54 9,17 0 9,17  
10 41 borcol Bend`it Bend It Like Beckham Jenni Lehtinen (NOR) 32,91 4,41 -15,09 15 15  
11 28 lagrom Ressu Yestas Tristiano Eveliina Hahl SLAGO 44,89 3,23 -3,11 15 15  
  20 sakpai Karda Karda Von Haus Targa Teija Paijola SWAT         HYL  
  22 borcol Into Ilovispilä Comebye Indie Karoliina Nyyssönen KAT         HYL  
  23 pumi Are Fifikus Becker Johanna Tikkanen TASSU         HYL  
  24 borcol Simi Seemework Simi Eija Valtari KKK         HYL  
  27 borcol Soda Breezing Flicker Laura Verkamo HAU         HYL  
  30 auspai Dina Capricole Milk'n Honey Liisa Teräaho LÄGI         HYL  
  33 borcol Next Breezing Flame Pirjo Yli-Juuti HAU         HYL  
  35 borcol Neo Myytin Fiksu Ja Kypsä Anna-Leena Väätänen HAU         HYL  
  36 labnou Rambo Adventurer's No Man's An Island Eveliina Rinne LABNOU         HYL  
  37 valpai Otto Mayhem Jonna Haapa KIRSUT         HYL  
  40 auskel Suzi Kelmi Kultavaranto Pauliina Kuronen HI-HA         HYL  
  44 espves Eddie Concurrido Ultramarino Tiina Keto HI-HA         HYL  
  46 borcol One Diolch Tegan Heli Kutvonen ATD         HYL  
  26 slapko Pancho Colttapojan Ruosta Taina Ikonen LÄGI         POIS  
  31 parcol Koda Curiosity Birk Borkason Hanna Jäntti HAU         POIS  
  32 borcol Redi Tronic Printz Tiina Räty KIRSUT         POIS  
  43 borcol Luna Rionnag Flashy Flapper Anu Luoto KIRSUT         POIS  

C hyppyrata, mini 1, kello 12:00, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 5, ihanneaika 46 s, enimmäisaika 92 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 12 kääpin Reto Rapid Master's Royal Glory Tessa Kortelainen SKPIN 34,55 4,08 -11,45 0 -11,45 LUVA
2 5 shelam Kiki Looney Toonie's Jakaranda Jessica Tiljander TSAU 40,39 3,49 -5,61 5 5  
3 11 popopk Sentti Mimoso Do Vale Do Juiz Virpi Vuori KKK 47,76 2,95 1,76 5 6,76  
  2 shelam Buster Zelmarian Sanaseppo Andrea Forsén I-HAH         HYL  
  9 caiter Arttu Terriloves Ice Age Sanna Tötterman LÄGI         HYL  
  1 parson Vinski Fatous Intensive Athos Tuija Rankama LÄGI         POIS  

C hyppyrata, medi 1, kello 12:00, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 3, ihanneaika 46 s, enimmäisaika 92 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 18 x-rotu Skrållan Heikym Pocahontas Åsa Rancken TSAU 35,77 3,94 -10,23 5 5  
  13 espves Niksi Caraydan Nican Pekka Halonen HAU         HYL  
  16 shelam Baron New Spices Fennel`s Force Tiina Korpela LÄGI         HYL  

C hyppyrata, maksi 1, kello 12:30, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 13, ihanneaika 46 s, enimmäisaika 92 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 33 borcol Next Breezing Flame Pirjo Yli-Juuti HAU 25,90 5,44 -20,10 0 -20,10 LUVA
2 28 lagrom Ressu Yestas Tristiano Eveliina Hahl SLAGO 29,70 4,75 -16,30 0 -16,30 LUVA
3 38 x-rotu Judy Judy Tua Axelsson KIRSUT 33,96 4,15 -12,04 0 -12,04  
4 19 airter Viiru Border Rock´s Betty Boop Matti Siltala LÄGI 36,33 3,88 -9,67 0 -9,67 SERT
5 29 x-rotu Lulu Lulu Minna Sjöberg NU-PU 38,98 3,62 -7,02 0 -7,02 LUVA
6 21 x-rotu Freyja Freyja Sini Hiltunen LÄGI 36,24 3,89 -9,76 5 5  
7 25 pitcol Britney Black Sara's Britney Taru Mertoniemi HI-HA 44,76 3,15 -1,24 5 5  
  20 sakpai Karda Karda Von Haus Targa Teija Paijola SWAT         HYL  
  22 borcol Into Ilovispilä Comebye Indie Karoliina Nyyssönen KAT         HYL  
  35 borcol Neo Myytin Fiksu Ja Kypsä Anna-Leena Väätänen HAU         HYL  
  39 borcol Benji Astra Benji Jaana Tapiovuori HI-HA         HYL  
  40 auskel Suzi Kelmi Kultavaranto Pauliina Kuronen HI-HA         HYL  
  41 borcol Bend`it Bend It Like Beckham Jenni Lehtinen (NOR)         HYL  
  32 borcol Redi Tronic Printz Tiina Räty KIRSUT         POIS  
  43 borcol Luna Rionnag Flashy Flapper Anu Luoto KIRSUT         POIS  

C hyppyrata, mini 2, kello 13:00, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 5, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 94 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 3 volpin Nemo Anserina's Tomasso Kristiina Lehvilä AST 38,85 3,94 -8,15 0 -8,15 LUVA
2 51 bichav Notte Torcedore's Mirada De La Amor Tia Hoikkala AST 42,33 3,61 -4,67 0 -4,67  
3 4 jackru Liinu Pieceof Fruitcake Lime Jenni Pitkänen HI-HA 44,85 3,41 -2,15 5 5  
4 48 shelam Rudi Looney Toonie's Gold Rush Jessica Tiljander TSAU 45,57 3,36 -1,43 10 10  
  49 shelam Wii Pilvimarjan Vidor Krista Leino HI-HA         HYL  
  50 shelam Ansa Bumtsi Bum Zillion Dollar Babe Anne Huusela VEIKK         POIS  

C hyppyrata, medi 2, kello 13:00, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 8, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 94 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 56 tarupi Malte Yacatis Galdur Cajsa Nummelin LÄGI 31,95 4,79 -15,05 0 -15,05  
2 54 shelam Zelda Vicway Miss Almighty Sini Eriksson KKK 36,50 4,19 -10,50 0 -10,50 LUVA
3 57 tiiter Tara Adofau Jamini Tara Pirjo Ruuska KIRSUT 43,26 3,54 -3,74 0 -3,74  
4 63 shelam Yoda Tähtitomun Darrit Ria Juuti JAU 43,67 3,50 -3,33 0 -3,33  
5 60 espves Elli Vivaracho Corazoncito Jarno Puranen KKK 30,59 5,00 -16,41 5 5  
6 61 manter Iisa Rockstyle's Name Of The Game Essi Krans KOVA 35,79 4,28 -11,21 5 5  
  55 espves Maire Zorrazo Fairytale Tuulia Soininen LÄGI         HYL  
  58 shelam Manu Usvatar Darius Riitta Juutinen AGRY         HYL  
  62 shelam Loru Päättymätön Taika Sanna Hovila ATT         POIS  

C hyppyrata, maksi 2, kello 13:00, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 6, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 94 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 69 belpag Roihu Eloisa Roihu Laura Räsänen KKK 35,58 4,30 -11,42 0 -11,42  
2 64 mudi Jekku Takkutukan Pikkuhukka Eeva-Stiina Hatakka ATT 41,64 3,67 -5,36 5 5  
3 67 slapko Nella Sancandy's Elisabeth Keijo Kaarakainen VEIKK 46,50 3,29 -0,50 5 5  
  65 auspai Iines Drover's I Told You So Sonja Löfgren KKK         HYL  
  68 auskel Rukka Kiipelin Hehkee Heila Reetta Keski-Lahti HI-HA         HYL  
  74 kerter Fina Geijes For Me And My Gal Mia Lundsten BAT         HYL  
  73 espves Jekku Zorrazo Pepita Hilkka Leino-Forsman HAU         POIS  

B agilityrata, mini 2, kello 14:00, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 7, ihanneaika 43 s, enimmäisaika 86 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 4 jackru Liinu Pieceof Fruitcake Lime Jenni Pitkänen HI-HA 43,02 3,25 0,02 5 5,02  
2 47 boster Manta Deana At Nevicata's Z Certovej Zahrady Minna Palviainen ERTTI 46,08 3,04 3,08 10 13,08  
  48 shelam Rudi Looney Toonie's Gold Rush Jessica Tiljander TSAU         HYL  
  49 shelam Wii Pilvimarjan Vidor Krista Leino HI-HA         HYL  
  51 bichav Notte Torcedore's Mirada De La Amor Tia Hoikkala AST         HYL  
  52 parson Hirmuinen Tupla-Täplän Timantti Marju Kiri LÄGI         HYL  
  53 jackru Veeti Jack Lee Columbo Sini Grönberg KAT         HYL  
  50 shelam Ansa Bumtsi Bum Zillion Dollar Babe Anne Huusela VEIKK         POIS  

B agilityrata, medi 2, kello 14:00, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 8, ihanneaika 43 s, enimmäisaika 86 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 58 shelam Manu Usvatar Darius Riitta Juutinen AGRY 32,43 4,32 -10,57 0 -10,57 SERT
2 61 manter Iisa Rockstyle's Name Of The Game Essi Krans KOVA 33,80 4,14 -9,20 0 -9,20 LUVA
3 59 shelam Niilo Followinsea Ivanka's Ironfist Saara Koivumäki KIRSUT 40,15 3,49 -2,85 5 5  
4 63 shelam Yoda Tähtitomun Darrit Ria Juuti JAU 48,67 2,88 5,67 0 5,67  
5 55 espves Maire Zorrazo Fairytale Tuulia Soininen LÄGI 36,30 3,86 -6,70 10 10  
  54 shelam Zelda Vicway Miss Almighty Sini Eriksson KKK         HYL  
  56 tarupi Malte Yacatis Galdur Cajsa Nummelin LÄGI         HYL  
  60 espves Elli Vivaracho Corazoncito Jarno Puranen KKK         HYL  
  62 shelam Loru Päättymätön Taika Sanna Hovila ATT         POIS  

B agilityrata, maksi 2, kello 14:00, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 9, ihanneaika 43 s, enimmäisaika 86 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 64 mudi Jekku Takkutukan Pikkuhukka Eeva-Stiina Hatakka ATT 36,69 3,82 -6,31 0 -6,31 LUVA
2 68 auskel Rukka Kiipelin Hehkee Heila Reetta Keski-Lahti HI-HA 29,63 4,72 -13,37 5 5  
3 72 belpat Voitto Kuunsirpin Winning Kind Annika Lundell KIRSUT 31,78 4,41 -11,22 5 5  
4 65 auspai Iines Drover's I Told You So Sonja Löfgren KKK 42,22 3,32 -0,78 5 5  
5 70 hovawa Rokka Dagdahoff Aengus Fûnfte Maija Nousiainen KARKK 43,36 3,23 0,36 10 10,36  
6 67 slapko Nella Sancandy's Elisabeth Keijo Kaarakainen VEIKK 51,69 2,71 8,69 5 13,69  
  69 belpag Roihu Eloisa Roihu Laura Räsänen KKK         HYL  
  71 pitcol Ava Maple Yard Jealous Sky Nina Karhunen HI-HA         HYL  
  74 kerter Fina Geijes For Me And My Gal Mia Lundsten BAT         HYL  
  66 borcol Madde Toberoi Queen Of Hearts Sanna Lehtoaro AST         POIS  
  73 espves Jekku Zorrazo Pepita Hilkka Leino-Forsman HAU         POIS  

A agilityrata, mini 2, kello 15:00, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 7, ihanneaika 43 s, enimmäisaika 86 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 51 bichav Notte Torcedore's Mirada De La Amor Tia Hoikkala AST 40,84 3,45 -2,16 0 -2,16 SERT
2 47 boster Manta Deana At Nevicata's Z Certovej Zahrady Minna Palviainen ERTTI 41,50 3,40 -1,50 0 -1,50 SERT
3 4 jackru Liinu Pieceof Fruitcake Lime Jenni Pitkänen HI-HA 45,18 3,12 2,18 0 2,18  
4 48 shelam Rudi Looney Toonie's Gold Rush Jessica Tiljander TSAU 40,63 3,47 -2,37 5 5  
5 53 jackru Veeti Jack Lee Columbo Sini Grönberg KAT 39,70 3,55 -3,30 15 15  
  49 shelam Wii Pilvimarjan Vidor Krista Leino HI-HA         HYL  
  52 parson Hirmuinen Tupla-Täplän Timantti Marju Kiri LÄGI         HYL  
  50 shelam Ansa Bumtsi Bum Zillion Dollar Babe Anne Huusela VEIKK         POIS  

A agilityrata, medi 2, kello 15:00, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 5, ihanneaika 43 s, enimmäisaika 86 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 54 shelam Zelda Vicway Miss Almighty Sini Eriksson KKK 44,45 3,17 1,45 5 6,45  
2 60 espves Elli Vivaracho Corazoncito Jarno Puranen KKK 28,75 4,90 -14,25 10 10  
3 63 shelam Yoda Tähtitomun Darrit Ria Juuti JAU 49,16 2,87 6,16 5 11,16  
  59 shelam Niilo Followinsea Ivanka's Ironfist Saara Koivumäki KIRSUT         HYL  
  61 manter Iisa Rockstyle's Name Of The Game Essi Krans KOVA         HYL  
  58 shelam Manu Usvatar Darius Riitta Juutinen AGRY         POIS  
  62 shelam Loru Päättymätön Taika Sanna Hovila ATT         POIS  

A agilityrata, maksi 2, kello 15:00, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 8, ihanneaika 43 s, enimmäisaika 86 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 72 belpat Voitto Kuunsirpin Winning Kind Annika Lundell KIRSUT 33,44 4,22 -9,56 0 -9,56 SERT
2 64 mudi Jekku Takkutukan Pikkuhukka Eeva-Stiina Hatakka ATT 35,76 3,94 -7,24 0 -7,24 LUVA
3 65 auspai Iines Drover's I Told You So Sonja Löfgren KKK 36,51 3,86 -6,49 5 5  
  68 auskel Rukka Kiipelin Hehkee Heila Reetta Keski-Lahti HI-HA         HYL  
  69 belpag Roihu Eloisa Roihu Laura Räsänen KKK         HYL  
  70 hovawa Rokka Dagdahoff Aengus Fûnfte Maija Nousiainen KARKK         HYL  
  71 pitcol Ava Maple Yard Jealous Sky Nina Karhunen HI-HA         HYL  
  74 kerter Fina Geijes For Me And My Gal Mia Lundsten BAT         HYL  
  66 borcol Madde Toberoi Queen Of Hearts Sanna Lehtoaro AST         POIS  
  73 espves Jekku Zorrazo Pepita Hilkka Leino-Forsman HAU         POIS