Kilpailu 14.5.2016, paikka Lohja, järjestäjä Länsi-Uudenmaan Agilityharrastajat ry

[A Mini 1] [A Medi 1] [A Maksi 1] [B Mini 1] [B Medi 1] [B Maksi 1] [C Mini 1] [C Medi 1] [C Maksi 1] [C Mini 2] [C Medi 2] [C Maksi 2] [B Mini 2] [B Medi 2] [B Maksi 2] [A Mini 2] [A Medi 2] [A Maksi 2]

A agilityrata, mini 1, kello 9:00, tuomari Markku Kaukinen, koirakoita 7, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 3 kääsna Fargo Beries Frosty Zack Laura Rajala A-KOT 53,25 2,93 1,25 0 1,25  
2 12 caiter Boltti Old Pal Keep The Faith Tarja Jämsén RIMA 41,57 3,75 -10,43 5 5  
3 7 kääsna Tiu Xtravaschnauza Isobel Anne Huotari LÄGI 44,01 3,55 -7,99 10 10  
4 11 parson Vinski Fatous Intensive Athos Tuija Rankama LÄGI 43,79 3,56 -8,21 15 15  
5 10 popopk Sentti Mimoso Do Vale Do Juiz Virpi Vuori KKK 67,18 2,32 15,18 5 20,18  
  1 shelam Kaisa Pilvimarjan Hope-In Sirpa Arminen HI-HA         HYL  
  8 parson Cindy Viininvartijan Cindy Ulla Ruotanen KIRSUT         HYL  
  2 cavspa Alma Crowley Princess Of Spring Nora Keto KISA         POIS  
  6 shelam Luna Furry Haven Die Another Day Anna Laulajainen HAU         POIS  

A agilityrata, medi 1, kello 9:00, tuomari Markku Kaukinen, koirakoita 4, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 17 borcol MiG Aisknekht Vanquish Janita Leinonen LAW 34,98 4,46 -17,02 0 -17,02 LUVA
2 15 parson Poppi Kesäyön Päivänsäde Johanna Anttila I-HAH 35,61 4,38 -16,39 5 5  
3 16 beagle Ruusu Hessin Osma Maria Ahlgren LÄGI 43,55 3,58 -8,45 5 5  
  18 x-rotu Skrållan Heikym Pocahontas Åsa Rancken TSAU         HYL  
  13 shelam Madde Snowpaw Goldeneye Elina Häkkinen HSKH         POIS  
  14 shelam Tassu Rokkitassun Better Be Good Anna Orenius CITYB         POIS  

A agilityrata, maksi 1, kello 9:30, tuomari Markku Kaukinen, koirakoita 10, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 25 auspai Who Blue-Beacon Beyla Of Misty Dawn Laura Lehtismäki ATT 33,72 4,63 -18,28 0 -18,28 LUVA
2 32 pitcol Britney Black Sara's Britney Taru Mertoniemi HI-HA 48,57 3,21 -3,43 5 5  
3 27 belpag Trombi Workaholic Garreth Ilkka Grof KKK 51,73 3,02 -0,27 5 5  
4 28 x-rotu Lulu Lulu Minna Sjöberg NU-PU 55,68 2,80 3,68 5 8,68  
5 22 silnou Hertta Huntstars Tiffany Jenny Mänttäri KAT 42,43 3,68 -9,57 10 10  
6 19 borcol Ilo Kiri Tanja Pitkänen RAUMA 49,54 3,15 -2,46 10 10  
  26 isovil Severi Jutajaisen Pan Riikka Koistinen LÄGI         HYL  
  29 borcol Luna Rionnag Flashy Flapper Anu Luoto KIRSUT         HYL  
  30 auskel Frida Cefeus Ztrålande Frida Ii Tiina Kontto ATT         HYL  
  31 pon Lalo Flinkbein Mezny Mit Elli Heinilä HURHA         HYL  
  33 belpam Diva Tämä On Geisha Tanja Pitkänen RAUMA         POIS  

B agilityrata, mini 1, kello 10:10, tuomari Markku Kaukinen, koirakoita 8, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 12 caiter Boltti Old Pal Keep The Faith Tarja Jämsén RIMA 38,12 4,12 -13,88 5 5  
2 10 popopk Sentti Mimoso Do Vale Do Juiz Virpi Vuori KKK 57,34 2,74 5,34 0 5,34  
3 11 parson Vinski Fatous Intensive Athos Tuija Rankama LÄGI 50,61 3,10 -1,39 15 15  
  1 shelam Kaisa Pilvimarjan Hope-In Sirpa Arminen HI-HA         HYL  
  3 kääsna Fargo Beries Frosty Zack Laura Rajala A-KOT         HYL  
  6 shelam Luna Furry Haven Die Another Day Anna Laulajainen HAU         HYL  
  7 kääsna Tiu Xtravaschnauza Isobel Anne Huotari LÄGI         HYL  
  8 parson Cindy Viininvartijan Cindy Ulla Ruotanen KIRSUT         HYL  
  2 cavspa Alma Crowley Princess Of Spring Nora Keto KISA         POIS  

B agilityrata, medi 1, kello 10:10, tuomari Markku Kaukinen, koirakoita 4, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 18 x-rotu Skrållan Heikym Pocahontas Åsa Rancken TSAU 46,43 3,38 -5,57 5 5  
  15 parson Poppi Kesäyön Päivänsäde Johanna Anttila I-HAH         HYL  
  16 beagle Ruusu Hessin Osma Maria Ahlgren LÄGI         HYL  
  17 borcol MiG Aisknekht Vanquish Janita Leinonen LAW         HYL  
  13 shelam Madde Snowpaw Goldeneye Elina Häkkinen HSKH         POIS  
  14 shelam Tassu Rokkitassun Better Be Good Anna Orenius CITYB         POIS  

B agilityrata, maksi 1, kello 10:40, tuomari Markku Kaukinen, koirakoita 11, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 28 x-rotu Lulu Lulu Minna Sjöberg NU-PU 47,68 3,29 -4,32 0 -4,32 LUVA
2 23 parcol Mysi Ovenslope Dancing Queen Eija Kansanaho-Palonen LÄGI 51,90 3,03 -0,10 5 5  
3 30 auskel Frida Cefeus Ztrålande Frida Ii Tiina Kontto ATT 37,14 4,23 -14,86 10 10  
4 22 silnou Hertta Huntstars Tiffany Jenny Mänttäri KAT 40,11 3,91 -11,89 15 15  
5 31 pon Lalo Flinkbein Mezny Mit Elli Heinilä HURHA 55,54 2,83 3,54 15 18,54  
  19 borcol Ilo Kiri Tanja Pitkänen RAUMA         HYL  
  25 auspai Who Blue-Beacon Beyla Of Misty Dawn Laura Lehtismäki ATT         HYL  
  26 isovil Severi Jutajaisen Pan Riikka Koistinen LÄGI         HYL  
  27 belpag Trombi Workaholic Garreth Ilkka Grof KKK         HYL  
  29 borcol Luna Rionnag Flashy Flapper Anu Luoto KIRSUT         HYL  
  32 pitcol Britney Black Sara's Britney Taru Mertoniemi HI-HA         HYL  
  33 belpam Diva Tämä On Geisha Tanja Pitkänen RAUMA         POIS  

C hyppyrata, mini 1, kello 11:20, tuomari Markku Kaukinen, koirakoita 8, ihanneaika 34 s, enimmäisaika 55 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 6 shelam Luna Furry Haven Die Another Day Anna Laulajainen HAU 28,01 4,00 -5,99 0 -5,99 LUVA
2 7 kääsna Tiu Xtravaschnauza Isobel Anne Huotari LÄGI 31,03 3,61 -2,97 0 -2,97 LUVA
3 8 parson Cindy Viininvartijan Cindy Ulla Ruotanen KIRSUT 31,40 3,57 -2,60 0 -2,60 LUVA
4 4 käävil Akira Mooncrystal's Pandoras Box Merja Nousiainen NODO 38,93 2,88 4,93 5 9,93  
5 11 parson Vinski Fatous Intensive Athos Tuija Rankama LÄGI 41,15 2,72 7,15 10 17,15  
  5 käävil Simo Silver Honey Chim Chim Cher-ee Teija Sirén JANKK         HYL  
  10 popopk Sentti Mimoso Do Vale Do Juiz Virpi Vuori KKK         HYL  
  60 papill Sofi Lagoon Zulu Susan Nuurtila KIRSUT         HYL  

C hyppyrata, medi 1, kello 11:20, tuomari Markku Kaukinen, koirakoita 4, ihanneaika 34 s, enimmäisaika 55 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 17 borcol MiG Aisknekht Vanquish Janita Leinonen LAW 23,43 4,78 -10,57 0 -10,57 LUVA
2 16 beagle Ruusu Hessin Osma Maria Ahlgren LÄGI 29,20 3,84 -4,80 0 -4,80 LUVA
  15 parson Poppi Kesäyön Päivänsäde Johanna Anttila I-HAH         HYL  
  18 x-rotu Skrållan Heikym Pocahontas Åsa Rancken TSAU         HYL  
  14 shelam Tassu Rokkitassun Better Be Good Anna Orenius CITYB         POIS  

C hyppyrata, maksi 1, kello 11:44, tuomari Markku Kaukinen, koirakoita 10, ihanneaika 34 s, enimmäisaika 55 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 23 parcol Mysi Ovenslope Dancing Queen Eija Kansanaho-Palonen LÄGI 31,20 3,59 -2,80 0 -2,80 LUVA
2 28 x-rotu Lulu Lulu Minna Sjöberg NU-PU 39,44 2,84 5,44 0 5,44  
3 27 belpag Trombi Workaholic Garreth Ilkka Grof KKK 37,16 3,01 3,16 5 8,16  
4 26 isovil Severi Jutajaisen Pan Riikka Koistinen LÄGI 33,53 3,34 -0,47 10 10  
  19 borcol Ilo Kiri Tanja Pitkänen RAUMA         HYL  
  22 silnou Hertta Huntstars Tiffany Jenny Mänttäri KAT         HYL  
  24 pitcol Iitu Eurofix Malaco Sweet Elina Viljanen ATT         HYL  
  29 borcol Luna Rionnag Flashy Flapper Anu Luoto KIRSUT         HYL  
  31 pon Lalo Flinkbein Mezny Mit Elli Heinilä HURHA         HYL  
  32 pitcol Britney Black Sara's Britney Taru Mertoniemi HI-HA         HYL  
  33 belpam Diva Tämä On Geisha Tanja Pitkänen RAUMA         POIS  

C hyppyrata, mini 2, kello 12:30, tuomari Markku Kaukinen, koirakoita 4, ihanneaika 36 s, enimmäisaika 70 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 36 caiter Rokki Old Pal I Wanna Rock Tarja Jämsén RIMA 39,16 3,22 3,16 5 8,16  
2 41 käävil Cecilia Froggies Nighty-Night Leena Syväoja KIRSUT 39,95 3,15 3,95 5 8,95  
  38 borter Danda Site Hut's Hyacinth Kirsi Lindroos BAT         HYL  
  39 lägpys William Fennican William Tiina Mäkelä KKK         HYL  

C hyppyrata, medi 2, kello 12:30, tuomari Markku Kaukinen, koirakoita 4, ihanneaika 36 s, enimmäisaika 70 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 43 kesvil Rosso Celesterling Easy Rider Kati Turunen RIMA 30,48 4,13 -5,52 0 -5,52 LUVA
2 42 tiiter Tara Adofau Jamini Tara Pirjo Ruuska KIRSUT 37,06 3,40 1,06 0 1,06  
3 44 shelam Jäbä Sensusan Where Ever You Go Satu Paasio HAUHAU 33,28 3,79 -2,72 30 30  
  45 beagle Athos Hessin Morris Tiina Nerep LÄGI         HYL  

C hyppyrata, maksi 2, kello 12:30, tuomari Markku Kaukinen, koirakoita 12, ihanneaika 36 s, enimmäisaika 70 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 51 belpat Kössi Bestseller Matata Hakuna Laura Kostiainen TAKUT 28,07 4,49 -7,93 0 -7,93 SERT
2 50 valpai Everi Safe Keeper´s Ever So Clever Jenni Kallio VEIKK 33,51 3,76 -2,49 0 -2,49 SERT
3 48 pitcol Luna Markhill's Bye Bye Baby Tapio Metsä AST 39,69 3,17 3,69 0 3,69  
4 59 borcol Late Tronic Quincy Anu Niemi SPOK 29,01 4,34 -6,99 5 5  
5 58 espves Into Aquagruaz Frontinto Nina Koskinen VEIKK 29,65 4,25 -6,35 5 5  
6 46 isovil Ginny Zanita`s Ginny Weasley Laura Honkanen HI-HA 33,95 3,71 -2,05 5 5  
7 55 pyrpap Riemu Iseste De Loubajac Monna Huhtanen SUOPY 36,19 3,48 0,19 15 15,19  
8 20 borcol Benji Astra Benji Jaana Tapiovuori HI-HA 34,52 3,65 -1,48 20 20  
  21 borcol Rai Hopeaketun Rai Ruohosipuli Eija Valtari KKK         HYL  
  52 belpag Roihu Eloisa Roihu Laura Räsänen KKK         HYL  
  56 borcol Typy Divining Rod's Fast Girl Anja Savikko HAU         HYL  
  61 airter Viiru Border Rock's Betty Boop Matti Siltala LÄGI         HYL  
  53 x-rotu Freyja Freyja Sini Hiltunen LÄGI         POIS  

B agilityrata, mini 2, kello 13:15, tuomari Markku Kaukinen, koirakoita 6, ihanneaika 44 s, enimmäisaika 70 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 35 shelam Wii Pilvimarjan Vidor Krista Leino HI-HA 34,06 4,20 -9,94 0 -9,94 SERT
2 36 caiter Rokki Old Pal I Wanna Rock Tarja Jämsén RIMA 44,83 3,19 0,83 0 0,83  
3 34 käävil Alicia Froggies Just Call Her Ally Leena Syväoja KIRSUT 54,82 2,61 10,82 0 10,82  
  9 walter Devi Vicway Heroine Tarja Dillström KKK         HYL  
  38 borter Danda Site Hut's Hyacinth Kirsi Lindroos BAT         HYL  
  39 lägpys William Fennican William Tiina Mäkelä KKK         HYL  
  37 shelam Penni Käpäläkoplan A Pretty Penny Elina Skogberg HI-HA         POIS  

B agilityrata, medi 2, kello 13:15, tuomari Markku Kaukinen, koirakoita 4, ihanneaika 44 s, enimmäisaika 70 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 44 shelam Jäbä Sensusan Where Ever You Go Satu Paasio HAUHAU 36,61 3,91 -7,39 0 -7,39 LUVA
2 43 kesvil Rosso Celesterling Easy Rider Kati Turunen RIMA 35,67 4,01 -8,33 5 5  
  42 tiiter Tara Adofau Jamini Tara Pirjo Ruuska KIRSUT         HYL  
  45 beagle Athos Hessin Morris Tiina Nerep LÄGI         HYL  

B agilityrata, maksi 2, kello 13:40, tuomari Markku Kaukinen, koirakoita 14, ihanneaika 44 s, enimmäisaika 70 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 49 belpam Hippi Xilly´s Hippie Nenne Hallman AGRY 35,85 3,99 -8,15 0 -8,15 LUVA
2 57 lyhcol Gini Keyword Partydoll Hertta-Maria Ketola HSKH 38,62 3,70 -5,38 0 -5,38 SERT
3 58 espves Into Aquagruaz Frontinto Nina Koskinen VEIKK 40,78 3,51 -3,22 0 -3,22 LUVA
4 20 borcol Benji Astra Benji Jaana Tapiovuori HI-HA 30,23 4,73 -13,77 5 5  
5 46 isovil Ginny Zanita`s Ginny Weasley Laura Honkanen HI-HA 43,02 3,32 -0,98 5 5  
6 61 airter Viiru Border Rock's Betty Boop Matti Siltala LÄGI 50,45 2,83 6,45 0 6,45  
7 21 borcol Rai Hopeaketun Rai Ruohosipuli Eija Valtari KKK 30,79 4,64 -13,21 10 10  
8 55 pyrpap Riemu Iseste De Loubajac Monna Huhtanen SUOPY 40,40 3,54 -3,60 10 10  
9 54 parcol Dallas Oldbear Yankee Doodle Dandy Maijaliisa Valkonen LÄGI 44,37 3,22 0,37 15 15,37  
  47 pitcol Ava Maple Yard Jealous Sky Nina Karhunen HI-HA         HYL  
  48 pitcol Luna Markhill's Bye Bye Baby Tapio Metsä AST         HYL  
  52 belpag Roihu Eloisa Roihu Laura Räsänen KKK         HYL  
  56 borcol Typy Divining Rod's Fast Girl Anja Savikko HAU         HYL  
  59 borcol Late Tronic Quincy Anu Niemi SPOK         HYL  
  51 belpat Kössi Bestseller Matata Hakuna Laura Kostiainen TAKUT         POIS  
  53 x-rotu Freyja Freyja Sini Hiltunen LÄGI         POIS  

A agilityrata, mini 2, kello 14:20, tuomari Markku Kaukinen, koirakoita 3, ihanneaika 55 s, enimmäisaika 85 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
  9 walter Devi Vicway Heroine Tarja Dillström KKK         HYL  
  38 borter Danda Site Hut's Hyacinth Kirsi Lindroos BAT         HYL  
  39 lägpys William Fennican William Tiina Mäkelä KKK         HYL  
  34 käävil Alicia Froggies Just Call Her Ally Leena Syväoja KIRSUT         POIS  
  35 shelam Wii Pilvimarjan Vidor Krista Leino HI-HA         POIS  
  37 shelam Penni Käpäläkoplan A Pretty Penny Elina Skogberg HI-HA         POIS  

A agilityrata, medi 2, kello 14:20, tuomari Markku Kaukinen, koirakoita 3, ihanneaika 55 s, enimmäisaika 85 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
  43 kesvil Rosso Celesterling Easy Rider Kati Turunen RIMA         HYL  
  44 shelam Jäbä Sensusan Where Ever You Go Satu Paasio HAUHAU         HYL  
  45 beagle Athos Hessin Morris Tiina Nerep LÄGI         HYL  

A agilityrata, maksi 2, kello 14:45, tuomari Markku Kaukinen, koirakoita 12, ihanneaika 55 s, enimmäisaika 85 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 54 parcol Dallas Oldbear Yankee Doodle Dandy Maijaliisa Valkonen LÄGI 47,85 3,70 -7,15 0 -7,15 SERT
2 61 airter Viiru Border Rock's Betty Boop Matti Siltala LÄGI 58,46 3,03 3,46 0 3,46  
3 52 belpag Roihu Eloisa Roihu Laura Räsänen KKK 43,32 4,09 -11,68 5 5  
4 46 isovil Ginny Zanita`s Ginny Weasley Laura Honkanen HI-HA 48,45 3,65 -6,55 5 5  
5 21 borcol Rai Hopeaketun Rai Ruohosipuli Eija Valtari KKK 39,95 4,43 -15,05 10 10  
  20 borcol Benji Astra Benji Jaana Tapiovuori HI-HA         HYL  
  48 pitcol Luna Markhill's Bye Bye Baby Tapio Metsä AST         HYL  
  49 belpam Hippi Xilly´s Hippie Nenne Hallman AGRY         HYL  
  55 pyrpap Riemu Iseste De Loubajac Monna Huhtanen SUOPY         HYL  
  56 borcol Typy Divining Rod's Fast Girl Anja Savikko HAU         HYL  
  58 espves Into Aquagruaz Frontinto Nina Koskinen VEIKK         HYL  
  59 borcol Late Tronic Quincy Anu Niemi SPOK         HYL  
  47 pitcol Ava Maple Yard Jealous Sky Nina Karhunen HI-HA         POIS  
  51 belpat Kössi Bestseller Matata Hakuna Laura Kostiainen TAKUT         POIS  
  53 x-rotu Freyja Freyja Sini Hiltunen LÄGI         POIS  
  57 lyhcol Gini Keyword Partydoll Hertta-Maria Ketola HSKH         POIS