Kilpailu 3.12.2016, paikka Lohja, järjestäjä Länsi-Uudenmaan Agilityharrastajat

[A Mini 3] [B Mini 3] [C Mini 3] [C Medi 3] [B Medi 3] [A Medi 3] [A Maksi 3] [B Maksi 3] [C Maksi 3]

A agilityrata, mini 3, kello 9:00, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 19, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 98 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 13 parson Pinna Scream Cracker's Dawn-Is-A-Feeling Eerika Pasanen HAU 35,17 5,03 -13,83 0 -13,83  
2 3 papill Bree Fire Rock Bree Mariann Rebane (EST) 35,52 4,98 -13,48 0 -13,48 SERT-A
3 26 parson Elmo Green Perry's Boomer Annina Myllyaho JAU 36,88 4,80 -12,12 0 -12,12  
4 21 lägpys Terra Krösaskogens Teija Jouni Rokkonen HI-HA 43,15 4,10 -5,85 0 -5,85  
5 27 caiter Kitri Dawill Don't Mind If I Do Tiia Tuhkanen AGRY 43,34 4,08 -5,66 0 -5,66  
6 11 borter Didi Eysha Kham-Mi Maarit Niemelä BAT 35,00 5,06 -14,00 5 5  
7 15 shelam Ella Snowglow's Enigmatic Mariella Merja Hakala TASSU 36,44 4,86 -12,56 5 5  
8 25 kääpin Olga Mildstream Gonnabe Feeling Chic Kristina Lehtomäki LÄGI 39,01 4,54 -9,99 5 5  
9 20 käävil Kerttu Wandart Racquel Julia Hartman ATT 39,56 4,47 -9,44 5 5  
10 12 mittel Iisa Jemeritan Multicolor Geisha Inkeri Vapalahti TASSU 42,00 4,21 -7,00 5 5  
11 17 kääpin Reto Rapid Master's Royal Glory Tessa Kortelainen SKPIN 48,50 3,65 -0,50 5 5  
12 7 pitmäy Felix Red Glow's Maxwell Smart Tiia Tuhkanen AGRY 51,27 3,45 2,27 5 7,27  
13 19 shelam Häkä Cardiwe's Everlasting Love Milla Saari HI-HA 36,80 4,81 -12,20 10 10  
14 4 shelam Wii Pilvimarjan Vidor Krista Leino HI-HA 44,12 4,01 -4,88 10 10  
  2 pumi Bojo Karvakorvan Hedwig Helena Mattila HAU         HYL  
  9 kääsna Nasu Beries Salty Yoko Gunilla Forsblom LÄGI         HYL  
  14 beagle Ruusu Hessin Osma Maria Ahlgren LÄGI         HYL  
  16 shelam Sissi Snowglow's Exciting Cinderella Emmi Sarvikivi HAU         HYL  
  18 jackru Zala Jackobean Zartbitter Schoko Emmiina Abrahamsson LÄGI         HYL  
  5 jackru Niki Stablebuddys Nikkisixx Pauliina Kuronen HI-HA         POIS  
  10 borter Mini Heathberry's Next To Nothing Jaana Lindfors KKK         POIS  

B agilityrata, mini 3, kello 9:50, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 25, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 98 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 3 papill Bree Fire Rock Bree Mariann Rebane (EST) 36,01 4,86 -12,99 0 -12,99  
2 4 shelam Wii Pilvimarjan Vidor Krista Leino HI-HA 37,02 4,73 -11,98 0 -11,98  
3 8 käävil Ruuti Zebec She Smiles Susanna Korhonen LÄGI 38,75 4,52 -10,25 0 -10,25  
4 7 pitmäy Felix Red Glow's Maxwell Smart Tiia Tuhkanen AGRY 41,03 4,26 -7,97 0 -7,97  
5 21 lägpys Terra Krösaskogens Teija Jouni Rokkonen HI-HA 42,56 4,11 -6,44 0 -6,44  
6 6 cocspa Shirley Eben's Singin' In The Rain Eva Bensky AST 45,96 3,81 -3,04 0 -3,04  
7 18 jackru Zala Jackobean Zartbitter Schoko Emmiina Abrahamsson LÄGI 38,42 4,55 -10,58 5 5  
8 22 cocspa Jazzy Great Escape Swings Withjazz Eva Bensky AST 39,96 4,38 -9,04 5 5  
  1 jackru Liinu Pieceof Fruitcake Lime Jenni Pitkänen HI-HA         HYL  
  2 pumi Bojo Karvakorvan Hedwig Helena Mattila HAU         HYL  
  5 jackru Niki Stablebuddys Nikkisixx Pauliina Kuronen HI-HA         HYL  
  9 kääsna Nasu Beries Salty Yoko Gunilla Forsblom LÄGI         HYL  
  11 borter Didi Eysha Kham-Mi Maarit Niemelä BAT         HYL  
  12 mittel Iisa Jemeritan Multicolor Geisha Inkeri Vapalahti TASSU         HYL  
  13 parson Pinna Scream Cracker's Dawn-Is-A-Feeling Eerika Pasanen HAU         HYL  
  14 beagle Ruusu Hessin Osma Maria Ahlgren LÄGI         HYL  
  15 shelam Ella Snowglow's Enigmatic Mariella Merja Hakala TASSU         HYL  
  16 shelam Sissi Snowglow's Exciting Cinderella Emmi Sarvikivi HAU         HYL  
  17 kääpin Reto Rapid Master's Royal Glory Tessa Kortelainen SKPIN         HYL  
  19 shelam Häkä Cardiwe's Everlasting Love Milla Saari HI-HA         HYL  
  20 käävil Kerttu Wandart Racquel Julia Hartman ATT         HYL  
  24 jackru Nassi Pieceof Fruitcake Nashi Jenni Pitkänen HI-HA         HYL  
  25 kääpin Olga Mildstream Gonnabe Feeling Chic Kristina Lehtomäki LÄGI         HYL  
  26 parson Elmo Green Perry's Boomer Annina Myllyaho JAU         HYL  
  27 caiter Kitri Dawill Don't Mind If I Do Tiia Tuhkanen AGRY         HYL  
  10 borter Mini Heathberry's Next To Nothing Jaana Lindfors KKK         POIS  

C hyppyrata, mini 3, kello 10:40, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 22, ihanneaika 42 s, enimmäisaika 84 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 26 parson Elmo Green Perry's Boomer Annina Myllyaho JAU 29,30 5,19 -12,70 0 -12,70  
2 13 parson Pinna Scream Cracker's Dawn-Is-A-Feeling Eerika Pasanen HAU 29,89 5,09 -12,11 0 -12,11 SERT-H
3 15 shelam Ella Snowglow's Enigmatic Mariella Merja Hakala TASSU 29,94 5,08 -12,06 0 -12,06  
4 3 papill Bree Fire Rock Bree Mariann Rebane (EST) 30,38 5,00 -11,62 0 -11,62  
5 5 jackru Niki Stablebuddys Nikkisixx Pauliina Kuronen HI-HA 32,35 4,70 -9,65 0 -9,65  
6 22 cocspa Jazzy Great Escape Swings Withjazz Eva Bensky AST 32,57 4,67 -9,43 0 -9,43  
7 12 mittel Iisa Jemeritan Multicolor Geisha Inkeri Vapalahti TASSU 36,96 4,11 -5,04 0 -5,04  
8 1 jackru Liinu Pieceof Fruitcake Lime Jenni Pitkänen HI-HA 39,69 3,83 -2,31 0 -2,31  
9 25 kääpin Olga Mildstream Gonnabe Feeling Chic Kristina Lehtomäki LÄGI 35,21 4,32 -6,79 5 5  
10 6 cocspa Shirley Eben's Singin' In The Rain Eva Bensky AST 41,10 3,70 -0,90 5 5  
11 17 kääpin Reto Rapid Master's Royal Glory Tessa Kortelainen SKPIN 43,58 3,49 1,58 5 6,58  
12 11 borter Didi Eysha Kham-Mi Maarit Niemelä BAT 28,63 5,31 -13,37 10 10  
13 16 shelam Sissi Snowglow's Exciting Cinderella Emmi Sarvikivi HAU 53,20 2,86 11,20 5 16,20  
  4 shelam Wii Pilvimarjan Vidor Krista Leino HI-HA         HYL  
  7 pitmäy Felix Red Glow's Maxwell Smart Tiia Tuhkanen AGRY         HYL  
  8 käävil Ruuti Zebec She Smiles Susanna Korhonen LÄGI         HYL  
  14 beagle Ruusu Hessin Osma Maria Ahlgren LÄGI         HYL  
  19 shelam Häkä Cardiwe's Everlasting Love Milla Saari HI-HA         HYL  
  20 käävil Kerttu Wandart Racquel Julia Hartman ATT         HYL  
  23 jackru Roosa Roosa Pauliina Kuronen HI-HA         HYL  
  24 jackru Nassi Pieceof Fruitcake Nashi Jenni Pitkänen HI-HA         HYL  
  27 caiter Kitri Dawill Don't Mind If I Do Tiia Tuhkanen AGRY         HYL  
  10 borter Mini Heathberry's Next To Nothing Jaana Lindfors KKK         POIS  

C hyppyrata, medi 3, kello 11:20, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 31, ihanneaika 42 s, enimmäisaika 84 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 38 mudi Kiri Take One Blue Starlight Sini Tikkaniemi ACE 27,83 5,46 -14,17 0 -14,17 SERT-H
2 47 koohon Yego Amoenus Yego Jari Laitinen KKK 28,04 5,42 -13,96 0 -13,96  
3 49 espves Kiki Aquacrest Independent Woman Elisa Nuutinen HAU 29,19 5,21 -12,81 0 -12,81  
4 36 parson Pokka Tupla-Täplän Pikku Prinssi Heli Saukkola NU-PU 30,98 4,91 -11,02 0 -11,02  
5 56 koohon Wiima Black Amiikos Wolferina Wouda Säde Tuoreniemi HI-HA 31,43 4,84 -10,57 0 -10,57  
6 53 shelam Taimi Bumtsi Bum Time After Time Linda Loikkanen PORSK 32,43 4,69 -9,57 0 -9,57  
7 40 cocspa Enya Eben's My Girl Rules Eva Bensky AST 32,94 4,61 -9,06 0 -9,06  
8 54 espves Asta Caraydan Galaxia Anne-Mari Tenhovalo KKK 29,11 5,22 -12,89 5 5  
9 43 shelam Kriisi Minimonsin Shockingcrisis Ilari Heikkinen VEIKK 30,51 4,98 -11,49 5 5  
10 32 tarupi Melvin Yacatis Hurtiga Harald Cajsa Nummelin LÄGI 32,36 4,70 -9,64 5 5  
  28 kesvil Kasi Casadoris Casimir Senni Aaltonen KKK         HYL  
  29 espves Essi Caraydan Oceana Anne-Mari Tenhovalo KKK         HYL  
  30 pumi Teppo Mindamellet Hipp-Hopp Maria Nylander HI-HA         HYL  
  31 koohon Twix Twixellent Säde Tuoreniemi HI-HA         HYL  
  33 auskel Silli Mimosan Viehkeä Vaeltaja Elli Kiviranta KKK         HYL  
  34 koohon Nova Burning Red's Amazing Number One Paula Lauanne KK-99         HYL  
  35 espves Alma Vivaracho Bonito Alma Jarno Puranen KKK         HYL  
  41 pumi Ninni Mindamellet Fagy Anja Ahonen JAU         HYL  
  42 kesvil Taira Woolly Bohemia's Minnie Dean Brita Långström KKK         HYL  
  44 espves Soya Concurrido Navidena Nevada Annika Hyvönen PORSK         HYL  
  45 tarupi Calle Merramäen Pyry Lotta Rönnholm LÄGI         HYL  
  48 shelam Stella Halivaaran Kevään Tuline Flicka Sanna Ahola HANKO         HYL  
  50 kerter Roxy Joybrick Amazon Lily Tommy Streng HAU         HYL  
  51 tarupi Minus Yacatis Metsänpeikko Cajsa Nummelin LÄGI         HYL  
  52 espves Niksi Caraydan Nican Pekka Halonen HAU         HYL  
  55 x-rotu Rosa Rosa Taina Rantanen VEIKK         HYL  
  57 shelam Teddy Snowglow's Cabinboy Milliot Tanja Ingelin PORSK         HYL  
  58 shelam Vallu Nappulavaaran Routa Hannele Paajanti AST         HYL  
  59 shelam Ansa Pilvimarjan Todellinen Prinsessa Kirsi Rusila HANKO         HYL  
  60 shelam Lilli Kaunissaaren Lilla Madde Inkeri Vapalahti TASSU         HYL  
  61 pyrpap Marlin Drole D'oiseau Saut Perilleux Soila Sabelström LÄGI         HYL  

B agilityrata, medi 3, kello 12:15, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 31, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 98 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 38 mudi Kiri Take One Blue Starlight Sini Tikkaniemi ACE 33,32 5,25 -15,68 0 -15,68 SERT-A
2 32 tarupi Melvin Yacatis Hurtiga Harald Cajsa Nummelin LÄGI 34,93 5,01 -14,07 0 -14,07  
3 39 koohon Twix Twixellent Mia Tuoreniemi HI-HA 35,64 4,91 -13,36 0 -13,36  
4 60 shelam Lilli Kaunissaaren Lilla Madde Inkeri Vapalahti TASSU 40,40 4,33 -8,60 0 -8,60  
5 40 cocspa Enya Eben's My Girl Rules Eva Bensky AST 40,60 4,31 -8,40 0 -8,40  
6 46 kesvil Rosso Celesterling Easy Rider Kati Turunen RIMA 40,68 4,30 -8,32 0 -8,32  
7 50 kerter Roxy Joybrick Amazon Lily Tommy Streng HAU 35,39 4,95 -13,61 5 5  
8 35 espves Alma Vivaracho Bonito Alma Jarno Puranen KKK 40,61 4,31 -8,39 5 5  
9 61 pyrpap Marlin Drole D'oiseau Saut Perilleux Soila Sabelström LÄGI 40,91 4,28 -8,09 5 5  
  29 espves Essi Caraydan Oceana Anne-Mari Tenhovalo KKK         HYL  
  30 pumi Teppo Mindamellet Hipp-Hopp Maria Nylander HI-HA         HYL  
  33 auskel Silli Mimosan Viehkeä Vaeltaja Elli Kiviranta KKK         HYL  
  34 koohon Nova Burning Red's Amazing Number One Paula Lauanne KK-99         HYL  
  36 parson Pokka Tupla-Täplän Pikku Prinssi Heli Saukkola NU-PU         HYL  
  37 koohon Jina Tuulikaislan Yin Prisca Tanja Heimonen RIMA         HYL  
  41 pumi Ninni Mindamellet Fagy Anja Ahonen JAU         HYL  
  42 kesvil Taira Woolly Bohemia's Minnie Dean Brita Långström KKK         HYL  
  43 shelam Kriisi Minimonsin Shockingcrisis Ilari Heikkinen VEIKK         HYL  
  44 espves Soya Concurrido Navidena Nevada Annika Hyvönen PORSK         HYL  
  45 tarupi Calle Merramäen Pyry Lotta Rönnholm LÄGI         HYL  
  47 koohon Yego Amoenus Yego Jari Laitinen KKK         HYL  
  48 shelam Stella Halivaaran Kevään Tuline Flicka Sanna Ahola HANKO         HYL  
  49 espves Kiki Aquacrest Independent Woman Elisa Nuutinen HAU         HYL  
  51 tarupi Minus Yacatis Metsänpeikko Cajsa Nummelin LÄGI         HYL  
  52 espves Niksi Caraydan Nican Pekka Halonen HAU         HYL  
  53 shelam Taimi Bumtsi Bum Time After Time Linda Loikkanen PORSK         HYL  
  55 x-rotu Rosa Rosa Taina Rantanen VEIKK         HYL  
  56 koohon Wiima Black Amiikos Wolferina Wouda Säde Tuoreniemi HI-HA         HYL  
  57 shelam Teddy Snowglow's Cabinboy Milliot Tanja Ingelin PORSK         HYL  
  58 shelam Vallu Nappulavaaran Routa Hannele Paajanti AST         HYL  
  59 shelam Ansa Pilvimarjan Todellinen Prinsessa Kirsi Rusila HANKO         HYL  

A agilityrata, medi 3, kello 13:10, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 29, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 98 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 51 tarupi Minus Yacatis Metsänpeikko Cajsa Nummelin LÄGI 34,52 5,13 -14,48 0 -14,48  
2 55 x-rotu Rosa Rosa Taina Rantanen VEIKK 35,05 5,05 -13,95 0 -13,95  
3 56 koohon Wiima Black Amiikos Wolferina Wouda Säde Tuoreniemi HI-HA 38,25 4,63 -10,75 0 -10,75  
4 58 shelam Vallu Nappulavaaran Routa Hannele Paajanti AST 39,16 4,52 -9,84 0 -9,84  
5 30 pumi Teppo Mindamellet Hipp-Hopp Maria Nylander HI-HA 40,49 4,37 -8,51 0 -8,51  
6 33 auskel Silli Mimosan Viehkeä Vaeltaja Elli Kiviranta KKK 33,94 5,22 -15,06 5 5  
7 53 shelam Taimi Bumtsi Bum Time After Time Linda Loikkanen PORSK 35,53 4,98 -13,47 5 5  
8 43 shelam Kriisi Minimonsin Shockingcrisis Ilari Heikkinen VEIKK 37,21 4,76 -11,79 5 5  
9 32 tarupi Melvin Yacatis Hurtiga Harald Cajsa Nummelin LÄGI 38,32 4,62 -10,68 5 5  
10 57 shelam Teddy Snowglow's Cabinboy Milliot Tanja Ingelin PORSK 39,20 4,51 -9,80 5 5  
11 50 kerter Roxy Joybrick Amazon Lily Tommy Streng HAU 39,21 4,51 -9,79 5 5  
12 29 espves Essi Caraydan Oceana Anne-Mari Tenhovalo KKK 40,18 4,41 -8,82 5 5  
13 37 koohon Jina Tuulikaislan Yin Prisca Tanja Heimonen RIMA 42,79 4,14 -6,21 5 5  
14 36 parson Pokka Tupla-Täplän Pikku Prinssi Heli Saukkola NU-PU 45,38 3,90 -3,62 10 10  
15 60 shelam Lilli Kaunissaaren Lilla Madde Inkeri Vapalahti TASSU 50,31 3,52 1,31 10 11,31  
  31 koohon Twix Twixellent Säde Tuoreniemi HI-HA         HYL  
  34 koohon Nova Burning Red's Amazing Number One Paula Lauanne KK-99         HYL  
  35 espves Alma Vivaracho Bonito Alma Jarno Puranen KKK         HYL  
  38 mudi Kiri Take One Blue Starlight Sini Tikkaniemi ACE         HYL  
  41 pumi Ninni Mindamellet Fagy Anja Ahonen JAU         HYL  
  42 kesvil Taira Woolly Bohemia's Minnie Dean Brita Långström KKK         HYL  
  45 tarupi Calle Merramäen Pyry Cajsa Nummelin LÄGI         HYL  
  46 kesvil Rosso Celesterling Easy Rider Kati Turunen RIMA         HYL  
  47 koohon Yego Amoenus Yego Jari Laitinen KKK         HYL  
  48 shelam Stella Halivaaran Kevään Tuline Flicka Sanna Ahola HANKO         HYL  
  49 espves Kiki Aquacrest Independent Woman Elisa Nuutinen HAU         HYL  
  52 espves Niksi Caraydan Nican Pekka Halonen HAU         HYL  
  59 shelam Ansa Pilvimarjan Todellinen Prinsessa Kirsi Rusila HANKO         HYL  
  61 pyrpap Marlin Drole D'oiseau Saut Perilleux Soila Sabelström LÄGI         HYL  

A agilityrata, maksi 3, kello 14:10, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 38, ihanneaika 54 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 83 borcol Pulmu Tending Quickfire Niina-Liina Linna ACE 38,36 5,21 -15,64 0 -15,64  
2 65 auskel Roima Cefeus Sir Roima Ii Sanna Nummelin JAU 39,26 5,09 -14,74 0 -14,74  
3 91 auskel Binka Kengurukolon Deja Vu Jan Dahl HANKO 39,55 5,06 -14,45 0 -14,45  
4 67 novnou Mauri Ainstainin Buuttaus Toimii Josefina Sipilä AST 43,86 4,56 -10,14 0 -10,14  
5 84 borcol Di Little Step's Wendy Kati Immonen SPOK 37,75 5,30 -16,25 5 5  
6 87 borcol Roti Gelbie Satu Hilli KKK 38,07 5,25 -15,93 5 5  
7 68 borcol Vanttu Piggyland's Odile Minna Viitanen KKK 39,73 5,03 -14,27 5 5  
8 97 borcol Selma Maple Yard Impiger Liisa Lehikoinen LÄGI 40,94 4,89 -13,06 5 5  
9 81 auskel Pinko Ringarooma Hime Susanna Korhonen LÄGI 42,09 4,75 -11,91 5 5  
10 95 borcol Molly Gwynion Rubel Anni Strang HSKH 44,94 4,45 -9,06 5 5  
11 76 borcol Zup Hakukaaren Zup Mira Pihlajamäki LÄGI 45,06 4,44 -8,94 5 5  
12 72 borcol Freya All Zet By All Means Freya Marianne Asikainen TSAU 45,21 4,42 -8,79 5 5  
13 80 belpat Voitto Kuunsirpin Winning Kind Annika Lundell KIRSUT 45,44 4,40 -8,56 5 5  
14 88 belpat Roosa Kuunsirpin Under The Stars Maria Keskitalo HARJA 45,54 4,39 -8,46 5 5  
15 100 novnou Chili Ainstainin Bitti Vinossa Marita Ehrnsten KIRSUT 46,05 4,34 -7,95 5 5  
16 74 auspai Taika Ardiente Dulce Miel Mira Koponen HSKH 49,21 4,06 -4,79 5 5  
17 73 borcol Ettie Fire Rock Eternity Stefi Praakli (EST) 36,14 5,53 -17,86 10 10  
18 96 belpag Minni Mustanaamion Aika Söde Johanna Jussila HSKH 43,58 4,59 -10,42 10 10  
19 82 borcol Troya Tammikallion Termiitti Karoliina Koskinen HI-HA 41,36 4,84 -12,64 20 20  
  62 borcol Rei Saunajaakon I Am The Walrus Niina-Liina Linna ACE         HYL  
  63 borcol Laava Maple Yard First Of All Liisa Lehikoinen LÄGI         HYL  
  66 parcol Noomi Oldbear Diva Las Vegas Minttu Koiranen AST         HYL  
  70 borcol Ruska Tammikallion Ruska Hanna Toivola HI-HA         HYL  
  71 borcol Roope Peatdigger Ben Marika Juden HAU         HYL  
  77 borcol Voltti Little Step's Volt Saija Mustonen LAW         HYL  
  78 auskel My Maiskis Kamyra Sari Hujanen KKK         HYL  
  79 borcol NINJA Xeniitin Daredevil Jarkko Jormanainen LÄGI         HYL  
  85 belpat Glock Dujoiedevie Kaptah Jonna Judin KKK         HYL  
  86 borcol Jay Myytin Oikee Asenne Marko Kivihalme HAU         HYL  
  89 borcol Max Maple Yard Firebird Anu Sundell HI-HA         HYL  
  90 borcol HIP Johan On Triplatupla Bee Backlund CITYB         HYL  
  92 borcol Hups Tronic Jinx Sanna Rautio HAU         HYL  
  93 borcol REMO Xeniitin Demo Sari Thil HI-HA         HYL  
  94 parcol Dallas Oldbear Yankee Doodle Dandy Maijaliisa Valkonen LÄGI         HYL  
  98 borcol Håp Invictus Minna Viitanen KKK         HYL  
  99 borcol Pixie Tronic Pandora Marianne Asikainen TSAU         HYL  
  101 borcol Olli Piggyland's Irsay Oliver Marika Juden HAU         HYL  
  102 borcol Thor Tending Gale Niina-Liina Linna ACE         HYL  
  64 borcol Taco Sanmar Tex Willer Susanna Niiranen KKK         POIS  

B agilityrata, maksi 3, kello 15:15, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 40, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 104 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 65 auskel Roima Cefeus Sir Roima Ii Sanna Nummelin JAU 35,68 5,27 -16,32 0 -16,32  
2 90 borcol HIP Johan On Triplatupla Bee Backlund CITYB 37,12 5,07 -14,88 0 -14,88 SERT-A
3 76 borcol Zup Hakukaaren Zup Mira Pihlajamäki LÄGI 37,76 4,98 -14,24 0 -14,24  
4 98 borcol Håp Invictus Minna Viitanen KKK 37,93 4,96 -14,07 0 -14,07  
5 71 borcol Roope Peatdigger Ben Marika Juden HAU 38,29 4,91 -13,71 0 -13,71  
6 66 parcol Noomi Oldbear Diva Las Vegas Minttu Koiranen AST 40,78 4,61 -11,22 0 -11,22  
7 100 novnou Chili Ainstainin Bitti Vinossa Marita Ehrnsten KIRSUT 42,19 4,46 -9,81 0 -9,81  
8 69 borcol Typy Divining Rod's Fast Girl Anja Savikko HAU 45,57 4,13 -6,43 0 -6,43  
9 91 auskel Binka Kengurukolon Deja Vu Jan Dahl HANKO 36,92 5,09 -15,08 5 5  
10 84 borcol Di Little Step's Wendy Kati Immonen SPOK 37,87 4,96 -14,13 5 5  
11 62 borcol Rei Saunajaakon I Am The Walrus Niina-Liina Linna ACE 38,55 4,88 -13,45 5 5  
12 67 novnou Mauri Ainstainin Buuttaus Toimii Josefina Sipilä AST 39,71 4,73 -12,29 5 5  
13 95 borcol Molly Gwynion Rubel Anni Strang HSKH 40,94 4,59 -11,06 5 5  
14 97 borcol Selma Maple Yard Impiger Liisa Lehikoinen LÄGI 41,09 4,57 -10,91 5 5  
15 93 borcol REMO Xeniitin Demo Sari Thil HI-HA 42,21 4,45 -9,79 5 5  
16 103 borcol Donna Divining Rod's All Over Me Anja Savikko HAU 43,94 4,28 -8,06 5 5  
17 78 auskel My Maiskis Kamyra Sari Hujanen KKK 45,49 4,13 -6,51 5 5  
18 70 borcol Ruska Tammikallion Ruska Hanna Toivola HI-HA 37,70 4,99 -14,30 10 10  
19 81 auskel Pinko Ringarooma Hime Susanna Korhonen LÄGI 43,09 4,36 -8,91 10 10  
20 94 parcol Dallas Oldbear Yankee Doodle Dandy Maijaliisa Valkonen LÄGI 52,12 3,61 0,12 10 10,12  
21 85 belpat Glock Dujoiedevie Kaptah Jonna Judin KKK 41,02 4,58 -10,98 20 20  
22 75 slapko Nella Sancandy's Elisabeth Keijo Kaarakainen VEIKK 71,93 2,61 19,93 10 29,93  
  63 borcol Laava Maple Yard First Of All Liisa Lehikoinen LÄGI         HYL  
  68 borcol Vanttu Piggyland's Odile Minna Viitanen KKK         HYL  
  72 borcol Freya All Zet By All Means Freya Marianne Asikainen TSAU         HYL  
  73 borcol Ettie Fire Rock Eternity Stefi Praakli (EST)         HYL  
  74 auspai Taika Ardiente Dulce Miel Mira Koponen HSKH         HYL  
  79 borcol NINJA Xeniitin Daredevil Jarkko Jormanainen LÄGI         HYL  
  80 belpat Voitto Kuunsirpin Winning Kind Annika Lundell KIRSUT         HYL  
  82 borcol Troya Tammikallion Termiitti Karoliina Koskinen HI-HA         HYL  
  83 borcol Pulmu Tending Quickfire Niina-Liina Linna ACE         HYL  
  86 borcol Jay Myytin Oikee Asenne Marko Kivihalme HAU         HYL  
  87 borcol Roti Gelbie Satu Hilli KKK         HYL  
  88 belpat Roosa Kuunsirpin Under The Stars Maria Keskitalo HARJA         HYL  
  89 borcol Max Maple Yard Firebird Anu Sundell HI-HA         HYL  
  92 borcol Hups Tronic Jinx Sanna Rautio HAU         HYL  
  96 belpag Minni Mustanaamion Aika Söde Johanna Jussila HSKH         HYL  
  99 borcol Pixie Tronic Pandora Marianne Asikainen TSAU         HYL  
  101 borcol Olli Piggyland's Irsay Oliver Marika Juden HAU         HYL  
  102 borcol Thor Tending Gale Niina-Liina Linna ACE         HYL  
  64 borcol Taco Sanmar Tex Willer Susanna Niiranen KKK         POIS  
  77 borcol Voltti Little Step's Volt Saija Mustonen LAW         POIS  

C hyppyrata, maksi 3, kello 16:25, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 38, ihanneaika 41 s, enimmäisaika 82 s, eteneminopeus 3,9 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 63 borcol Laava Maple Yard First Of All Liisa Lehikoinen LÄGI 29,94 5,34 -11,06 0 -11,06  
2 83 borcol Pulmu Tending Quickfire Niina-Liina Linna ACE 29,99 5,34 -11,01 0 -11,01  
3 73 borcol Ettie Fire Rock Eternity Stefi Praakli (EST) 30,34 5,27 -10,66 0 -10,66  
4 102 borcol Thor Tending Gale Niina-Liina Linna ACE 30,53 5,24 -10,47 0 -10,47  
5 91 auskel Binka Kengurukolon Deja Vu Jan Dahl HANKO 30,97 5,17 -10,03 0 -10,03  
6 98 borcol Håp Invictus Minna Viitanen KKK 31,31 5,11 -9,69 0 -9,69  
7 89 borcol Max Maple Yard Firebird Anu Sundell HI-HA 32,46 4,93 -8,54 0 -8,54  
8 74 auspai Taika Ardiente Dulce Miel Mira Koponen HSKH 33,12 4,83 -7,88 0 -7,88  
9 69 borcol Typy Divining Rod's Fast Girl Anja Savikko HAU 35,12 4,56 -5,88 0 -5,88  
10 100 novnou Chili Ainstainin Bitti Vinossa Marita Ehrnsten KIRSUT 36,32 4,41 -4,68 0 -4,68  
11 82 borcol Troya Tammikallion Termiitti Karoliina Koskinen HI-HA 29,93 5,35 -11,07 5 5  
12 62 borcol Rei Saunajaakon I Am The Walrus Niina-Liina Linna ACE 32,73 4,89 -8,27 5 5  
13 80 belpat Voitto Kuunsirpin Winning Kind Annika Lundell KIRSUT 37,91 4,22 -3,09 5 5  
14 103 borcol Donna Divining Rod's All Over Me Anja Savikko HAU 32,60 4,91 -8,40 10 10  
15 67 novnou Mauri Ainstainin Buuttaus Toimii Josefina Sipilä AST 35,01 4,57 -5,99 10 10  
16 70 borcol Ruska Tammikallion Ruska Hanna Toivola HI-HA 35,31 4,53 -5,69 10 10  
17 97 borcol Selma Maple Yard Impiger Liisa Lehikoinen LÄGI 29,99 5,34 -11,01 15 15  
18 87 borcol Roti Gelbie Satu Hilli KKK 36,34 4,40 -4,66 25 25  
  65 auskel Roima Cefeus Sir Roima Ii Sanna Nummelin JAU         HYL  
  66 parcol Noomi Oldbear Diva Las Vegas Minttu Koiranen AST         HYL  
  68 borcol Vanttu Piggyland's Odile Minna Viitanen KKK         HYL  
  71 borcol Roope Peatdigger Ben Marika Juden HAU         HYL  
  72 borcol Freya All Zet By All Means Freya Marianne Asikainen TSAU         HYL  
  75 slapko Nella Sancandy's Elisabeth Keijo Kaarakainen VEIKK         HYL  
  76 borcol Zup Hakukaaren Zup Mira Pihlajamäki LÄGI         HYL  
  78 auskel My Maiskis Kamyra Sari Hujanen KKK         HYL  
  79 borcol NINJA Xeniitin Daredevil Jarkko Jormanainen LÄGI         HYL  
  84 borcol Di Little Step's Wendy Kati Immonen SPOK         HYL  
  85 belpat Glock Dujoiedevie Kaptah Jonna Judin KKK         HYL  
  86 borcol Jay Myytin Oikee Asenne Marko Kivihalme HAU         HYL  
  88 belpat Roosa Kuunsirpin Under The Stars Maria Keskitalo HARJA         HYL  
  90 borcol HIP Johan On Triplatupla Bee Backlund CITYB         HYL  
  92 borcol Hups Tronic Jinx Sanna Rautio HAU         HYL  
  94 parcol Dallas Oldbear Yankee Doodle Dandy Maijaliisa Valkonen LÄGI         HYL  
  95 borcol Molly Gwynion Rubel Anni Strang HSKH         HYL  
  96 belpag Minni Mustanaamion Aika Söde Johanna Jussila HSKH         HYL  
  99 borcol Pixie Tronic Pandora Marianne Asikainen TSAU         HYL  
  101 borcol Olli Piggyland's Irsay Oliver Marika Juden HAU         HYL  
  64 borcol Taco Sanmar Tex Willer Susanna Niiranen KKK         POIS  
  77 borcol Voltti Little Step's Volt Saija Mustonen LAW         POIS  
  81 auskel Pinko Ringarooma Hime Susanna Korhonen LÄGI         POIS  
  93 borcol REMO Xeniitin Demo Sari Thil HI-HA         POIS