Kilpailu 4.12.2016, paikka Lohja, järjestäjä Länsi-Uudenmaan Agilityharrastajat

[A Mini 1] [A Medi 1] [A Maksi 1] [B Mini 1] [B Medi 1] [B Maksi 1] [C Mini 1] [C Medi 1] [C Maksi 1] [C Mini 2] [C Medi 2] [C Maksi 2] [B Mini 2] [B Medi 2] [B Maksi 2] [A Mini 2] [A Medi 2] [A Maksi 2]

A agilityrata, mini 1, kello 9:00, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 7, ihanneaika 59 s, enimmäisaika 118 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 6 ranbul Martti Tanderoza Gangsta's Paradise Riikka Reikko VEIKK 52,27 3,52 -6,73 0 -6,73 SERT
2 8 popopk Sentti Mimoso Do Vale Do Juiz Virpi Vuori KKK 63,90 2,88 4,90 0 4,90  
3 1 ranbul Cora Honeybee Maarit Parkkinen HI-HA 45,40 4,05 -13,60 5 5  
4 7 tarupi Capu Nybygårds Personliga Per Anna Vanhala IMPHA 53,57 3,43 -5,43 5 5  
  5 parson Vinski Fatous Intensive Athos Tuija Rankama LÄGI         HYL  
  9 toyvil FLUFFY Mon Timjam Only True Friend Niko Vierimaa KIRSUT         HYL  
  10 parson Cindy Viininvartijan Cindy Ulla Ruotanen-Harjunpää KIRSUT         HYL  

A agilityrata, medi 1, kello 9:00, tuomari Jari Suominen, koirakoita 4, ihanneaika 59 s, enimmäisaika 118 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
  13 shelam Viva Tricky Blue´s First Miss Tress Hanne Vallinkoski LÄGI         HYL  
  14 parson Pava Tupla-Täplän Maximus Toni Koutu BAT         HYL  
  15 shelam Romeo Linnaisten Bravoo Mikä Hurmuri Emmiina Abrahamsson LÄGI         HYL  
  16 shelam Tomo Karhuveljen Anda Pauliina Linna LÄGI         HYL  

A agilityrata, maksi 1, kello 9:00, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 18, ihanneaika 59 s, enimmäisaika 118 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 17 belpat Wia Kuunsirpin Always Ready Annika Lundell KIRSUT 41,22 4,46 -17,78 0 -17,78 LUVA
2 36 borcol Norja Maple Yard No Doubt Saara Krook HAU 43,99 4,18 -15,01 0 -15,01 LUVA
3 29 lyhcol Elli Kangasvuokon Ellyse Sanna Paajanen SCY 46,26 3,98 -12,74 0 -12,74 LUVA
4 31 novnou Pablo Höpöhännän American Wonder Outi Perkiömäki LÄGI 46,32 3,97 -12,68 0 -12,68 SERT
5 19 borcol Kiira Oakmeadow Tightrope Walker Elina Eskola LÄGI 48,53 3,79 -10,47 0 -10,47 LUVA
6 37 auspai Ronda Ardiente Dorada Onda Elina Saartoala APK 49,14 3,74 -9,86 0 -9,86 SERT
7 35 pitcol Rulla Maple Yard Oh-La-La Leila Kytölä LÄGI 43,93 4,19 -15,07 5 5  
8 27 borcol Kaja Coshagh Cliodhna Heli Järnefelt JAU 51,25 3,59 -7,75 15 15  
  18 doberm dPadi Yenicerin Animus Minna Forsell KIRSUT         HYL  
  20 holpal Riski Rochallor Blade Runner Eveliina Kortesoja EKK         HYL  
  21 parcol Koda Curiosity Birk Borkason Hanna Jäntti HAU         HYL  
  28 parcol Jack Brisk Hair's Jack Lionbrown Niina Tarkiainen HAU         HYL  
  30 auskel Popstar Cefeus Brown Popstar Ii Sanna Ristikartano I-HAH         HYL  
  32 sakpai Usva Vigoroso Kristelle Anne Juntunen LÄGI         HYL  
  33 borcol Leia Peatdigger Rebel Eva Bergman KKK         HYL  
  34 borcol Skisma Vinkeän Vauhtimimmi Ilari Heikkinen VEIKK         HYL  
  38 borcol Virtane Maple Yard No Biggie Jan Dahl HANKO         HYL  
  39 borcol Xam Maple Yard No Mercy Mira Pihlajamäki LÄGI         HYL  

B agilityrata, mini 1, kello 10:00, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 7, ihanneaika 59 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 5 parson Vinski Fatous Intensive Athos Tuija Rankama LÄGI 52,92 3,46 -6,08 5 5  
2 9 toyvil FLUFFY Mon Timjam Only True Friend Niko Vierimaa KIRSUT 52,97 3,45 -6,03 10 10  
3 7 tarupi Capu Nybygårds Personliga Per Anna Vanhala IMPHA 54,43 3,36 -4,57 10 10  
4 8 popopk Sentti Mimoso Do Vale Do Juiz Virpi Vuori KKK 75,82 2,41 16,82 15 31,82  
5 10 parson Cindy Viininvartijan Cindy Ulla Ruotanen-Harjunpää KIRSUT 65,89 2,78 6,89 25 31,89  
  1 ranbul Cora Honeybee Maarit Parkkinen HI-HA         HYL  
  2 mittel Edi Kujeen Edvin Sara Hagqvist LÄGI         HYL  
  3 schipp MAISA Maisa Anne Lankiniemi KISA         POIS  
  6 ranbul Martti Tanderoza Gangsta's Paradise Riikka Reikko VEIKK         POIS  

B agilityrata, medi 1, kello 10:00, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 4, ihanneaika 59 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
  12 shelam Saimi Amorosan Saimi Tuula Temola WUOKS         HYL  
  14 parson Pava Tupla-Täplän Maximus Toni Koutu BAT         HYL  
  15 shelam Romeo Linnaisten Bravoo Mikä Hurmuri Emmiina Abrahamsson LÄGI         HYL  
  16 shelam Tomo Karhuveljen Anda Pauliina Linna LÄGI         HYL  
  11 parson Valtti Green Perry's Peter O'toole Annina Myllyaho JAU         POIS  
  13 shelam Viva Tricky Blue´s First Miss Tress Hanne Vallinkoski LÄGI         POIS  

B agilityrata, maksi 1, kello 10:00, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 18, ihanneaika 59 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 29 lyhcol Elli Kangasvuokon Ellyse Sanna Paajanen SCY 45,81 3,99 -13,19 0 -13,19 SERT
2 36 borcol Norja Maple Yard No Doubt Saara Krook HAU 46,11 3,97 -12,89 5 5  
3 32 sakpai Usva Vigoroso Kristelle Anne Juntunen LÄGI 46,54 3,93 -12,46 5 5  
4 19 borcol Kiira Oakmeadow Tightrope Walker Elina Eskola LÄGI 53,07 3,45 -5,93 5 5  
5 28 parcol Jack Brisk Hair's Jack Lionbrown Niina Tarkiainen HAU 61,39 2,98 2,39 5 7,39  
6 38 borcol Virtane Maple Yard No Biggie Jan Dahl HANKO 33,30 5,49 -25,70 10 10  
7 30 auskel Popstar Cefeus Brown Popstar Ii Sanna Ristikartano I-HAH 36,20 5,05 -22,80 10 10  
8 17 belpat Wia Kuunsirpin Always Ready Annika Lundell KIRSUT 41,53 4,41 -17,47 10 10  
9 22 x-rotu Lana Lana Neea Peltonen HI-HA 61,88 2,96 2,88 15 17,88  
10 27 borcol Kaja Coshagh Cliodhna Heli Järnefelt JAU 50,86 3,60 -8,14 20 20  
  18 doberm dPadi Yenicerin Animus Minna Forsell KIRSUT         HYL  
  20 holpal Riski Rochallor Blade Runner Eveliina Kortesoja EKK         HYL  
  21 parcol Koda Curiosity Birk Borkason Hanna Jäntti HAU         HYL  
  33 borcol Leia Peatdigger Rebel Eva Bergman KKK         HYL  
  34 borcol Skisma Vinkeän Vauhtimimmi Ilari Heikkinen VEIKK         HYL  
  35 pitcol Rulla Maple Yard Oh-La-La Leila Kytölä LÄGI         HYL  
  39 borcol Xam Maple Yard No Mercy Mira Pihlajamäki LÄGI         HYL  
  26 borcol Nini Oakmeadow Little Starlight Jukka Hölsö LÄGI         POIS  
  31 novnou Pablo Höpöhännän American Wonder Outi Perkiömäki LÄGI            

C hyppyrata, mini 1, kello 11:15, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 6, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 95 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 2 mittel Edi Kujeen Edvin Sara Hagqvist LÄGI 36,23 4,44 -12,77 0 -12,77  
2 1 ranbul Cora Honeybee Maarit Parkkinen HI-HA 49,82 3,23 0,82 10 10,82  
3 8 popopk Sentti Mimoso Do Vale Do Juiz Virpi Vuori KKK 72,80 2,21 23,80 5 28,80  
4 4 lanhee Mogens Myheels Frenchman Sari Polvinen LÄGI 64,58 2,49 15,58 15 30,58  
  5 parson Vinski Fatous Intensive Athos Tuija Rankama LÄGI         HYL  
  9 toyvil FLUFFY Mon Timjam Only True Friend Niko Vierimaa KIRSUT         HYL  
  3 schipp MAISA Maisa Anne Lankiniemi KISA         POIS  

C hyppyrata, medi 1, kello 11:15, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 2, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 95 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 12 shelam Saimi Amorosan Saimi Tuula Temola WUOKS 79,57 2,02 30,57 5 35,57  
  14 parson Pava Tupla-Täplän Maximus Toni Koutu BAT         HYL  
  11 parson Valtti Green Perry's Peter O'toole Annina Myllyaho JAU         POIS  
  13 shelam Viva Tricky Blue´s First Miss Tress Hanne Vallinkoski LÄGI         POIS  

C hyppyrata, maksi 1, kello 11:15, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 14, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 95 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 24 whippe Mervi Mei Dan Florida Panter Anette Lindell TASSU 31,52 5,11 -17,48 0 -17,48  
2 18 doberm dPadi Yenicerin Animus Minna Forsell KIRSUT 33,86 4,76 -15,14 0 -15,14 LUVA
3 27 borcol Kaja Coshagh Cliodhna Heli Järnefelt JAU 35,62 4,52 -13,38 0 -13,38 LUVA
4 32 sakpai Usva Vigoroso Kristelle Anne Juntunen LÄGI 36,59 4,40 -12,41 0 -12,41  
5 28 parcol Jack Brisk Hair's Jack Lionbrown Niina Tarkiainen HAU 50,63 3,18 1,63 0 1,63  
6 30 auskel Popstar Cefeus Brown Popstar Ii Sanna Ristikartano I-HAH 28,92 5,57 -20,08 5 5  
7 19 borcol Kiira Oakmeadow Tightrope Walker Elina Eskola LÄGI 39,11 4,12 -9,89 5 5  
8 22 x-rotu Lana Lana Neea Peltonen HI-HA 43,28 3,72 -5,72 10 10  
9 39 borcol Xam Maple Yard No Mercy Mira Pihlajamäki LÄGI 37,05 4,34 -11,95 15 15  
  17 belpat Wia Kuunsirpin Always Ready Annika Lundell KIRSUT         HYL  
  20 holpal Riski Rochallor Blade Runner Eveliina Kortesoja EKK         HYL  
  34 borcol Skisma Vinkeän Vauhtimimmi Ilari Heikkinen VEIKK         HYL  
  36 borcol Norja Maple Yard No Doubt Saara Krook HAU         HYL  
  38 borcol Virtane Maple Yard No Biggie Jan Dahl HANKO         HYL  
  23 isovil Piitu Bic-Cot's Amelie Leila Nieminen LÄGI         POIS  
  25 borcol Minja Quicket In Love Janni Erkola HAU         POIS  
  26 borcol Nini Oakmeadow Little Starlight Jukka Hölsö LÄGI         POIS  

C hyppyrata, mini 2, kello 12:15, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 2, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 44 käävil Cecilia Froggies Nighty-Night Leena Syväoja KIRSUT 44,84 3,48 -0,16 0 -0,16 LUVA
  43 cocspa Aisha Rizi-Bizi B-Aisa Kristina Henriksson TAMMI         HYL  

C hyppyrata, medi 2, kello 12:15, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 8, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 52 espves Lilla Bonachón Lilla Maria Wahlström LÄGI 38,35 4,07 -6,65 0 -6,65 LUVA
2 49 espves Elli Vivaracho Corazoncito Jarno Puranen KKK 30,37 5,14 -14,63 5 5  
3 48 shelam Mora Trouble-Free Eowyn Esa Koivuranta HAU 33,80 4,61 -11,20 5 5  
4 45 pyrpap Pinea Drole D'oiseau Jaseuse De Pluie Sinikka Nordman LÄGI 37,48 4,16 -7,52 5 5  
5 51 pumi Piitu Elohopean Pilvipouta Tommi Lintilä JANKK 42,62 3,66 -2,38 5 5  
6 50 basenj Coco Ajibu Foolin' Around Sanna Plaami HSKH 52,08 2,99 7,08 5 12,08  
  47 x-rotu Skrållan Skrållan Åsa Rancken TSAU         HYL  
  54 pyrpap Tikra Drole D'oiseau Cymbale Tigre Sinikka Nordman LÄGI         HYL  
  46 shelam Yodi Käpäläkoplan Yodi Emmiina Abrahamsson LÄGI         POIS  

C hyppyrata, maksi 2, kello 12:15, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 15, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 67 novnou Inka Waterfox Red Inka Heidi Kurkinen KIRSUT 37,93 4,11 -7,07 0 -7,07 LUVA
2 63 pitcol Luna Markhill's Bye Bye Baby Tapio Metsä AST 47,91 3,26 2,91 0 2,91  
3 57 x-rotu Lulu Lulu Minna Sjöberg NU-PU 49,64 3,14 4,64 0 4,64  
4 56 belpat Karpo Off Line's Powerdose Noora Suolaniemi CITYB 33,35 4,68 -11,65 5 5  
5 59 borcol Jendi Quicket Way Of Life Janni Erkola HAU 36,11 4,32 -8,89 5 5  
6 60 auskel Turo Vickulas Trix Elina Lammi RAGIT 29,35 5,32 -15,65 10 10  
7 58 sakpai Karda Karda Von Haus Targa Teija Paijola SWAT 44,56 3,50 -0,44 10 10  
8 65 airter Viiru Border Rock's Betty Boop Matti Siltala LÄGI 51,42 3,03 6,42 5 11,42  
9 64 parcol Misty Wookiee Gang Ambermist Juha Tarkiainen SULKK 45,48 3,43 0,48 25 25,48  
  29 lyhcol Elli Kangasvuokon Ellyse Sanna Paajanen SCY         HYL  
  37 auspai Ronda Ardiente Dorada Onda Elina Saartoala APK         HYL  
  55 borcol Late Tronic Quincy Anu Niemi SPOK         HYL  
  61 auskel Laser Walkabout Laser Heli Nikander HI-HA         HYL  
  66 borcol Neo Myytin Fiksu Ja Kypsä Anna-Leena Väätänen HAU         HYL  
  68 x-rotu Freyja Freya Sini Hiltunen LÄGI         HYL  

B agilityrata, mini 2, kello 13:15, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 3, ihanneaika 53 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 41 shelam Penni Käpäläkoplan A Pretty Penny Elina Skogberg HI-HA 49,50 3,49 -3,50 0 -3,50 SERT
2 43 cocspa Aisha Rizi-Bizi B-Aisa Kristina Henriksson TAMMI 50,89 3,40 -2,11 5 5  
  40 käävil Alicia Froggies Just Call Her Ally Leena Syväoja KIRSUT         HYL  

B agilityrata, medi 2, kello 13:15, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 9, ihanneaika 53 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 48 shelam Mora Trouble-Free Eowyn Esa Koivuranta HAU 36,57 4,73 -16,43 0 -16,43 LUVA
2 53 auskel Femto Cefeus Xylo Femto Ii Mira Heiskari KKK 40,33 4,29 -12,67 0 -12,67 SERT
3 45 pyrpap Pinea Drole D'oiseau Jaseuse De Pluie Sinikka Nordman LÄGI 48,51 3,57 -4,49 0 -4,49  
4 52 espves Lilla Bonachón Lilla Maria Wahlström LÄGI 48,38 3,58 -4,62 5 5  
5 51 pumi Piitu Elohopean Pilvipouta Tommi Lintilä JANKK 51,62 3,35 -1,38 5 5  
  46 shelam Yodi Käpäläkoplan Yodi Emmiina Abrahamsson LÄGI         HYL  
  47 x-rotu Skrållan Skrållan Åsa Rancken TSAU         HYL  
  49 espves Elli Vivaracho Corazoncito Jarno Puranen KKK         HYL  
  50 basenj Coco Ajibu Foolin' Around Sanna Plaami HSKH         HYL  

B agilityrata, maksi 2, kello 13:15, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 14, ihanneaika 53 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 63 pitcol Luna Markhill's Bye Bye Baby Tapio Metsä AST 57,91 2,99 4,91 0 4,91  
2 55 borcol Late Tronic Quincy Anu Niemi SPOK 38,89 4,45 -14,11 5 5  
3 64 parcol Misty Wookiee Gang Ambermist Niina Tarkiainen HAU 39,36 4,39 -13,64 5 5  
4 56 belpat Karpo Off Line's Powerdose Noora Suolaniemi CITYB 41,18 4,20 -11,82 5 5  
5 68 x-rotu Freyja Freya Sini Hiltunen LÄGI 45,72 3,78 -7,28 5 5  
6 58 sakpai Karda Karda Von Haus Targa Teija Paijola SWAT 45,77 3,78 -7,23 5 5  
7 67 novnou Inka Waterfox Red Inka Heidi Kurkinen KIRSUT 47,46 3,64 -5,54 10 10  
  37 auspai Ronda Ardiente Dorada Onda Elina Saartoala APK         HYL  
  57 x-rotu Lulu Lulu Minna Sjöberg NU-PU         HYL  
  60 auskel Turo Vickulas Trix Elina Lammi RAGIT         HYL  
  61 auskel Laser Walkabout Laser Heli Nikander HI-HA         HYL  
  62 pinser Nera Ference Brunette Ambitious Karoliina Skarp HSKH         HYL  
  65 airter Viiru Border Rock's Betty Boop Matti Siltala LÄGI         HYL  
  66 borcol Neo Myytin Fiksu Ja Kypsä Anna-Leena Väätänen HAU         HYL  

A agilityrata, mini 2, kello 14:15, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 2, ihanneaika 54 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
  40 käävil Alicia Froggies Just Call Her Ally Leena Syväoja KIRSUT         HYL  
  43 cocspa Aisha Rizi-Bizi B-Aisa Kristina Henriksson TAMMI         HYL  
  41 shelam Penni Käpäläkoplan A Pretty Penny Elina Skogberg HI-HA         POIS  
  42 kääsna Tiu Xtravaschnauza Isobel Anne Huotari LÄGI         POIS  

A agilityrata, medi 2, kello 14:15, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 7, ihanneaika 54 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 52 espves Lilla Bonachón Lilla Maria Wahlström LÄGI 52,66 3,36 -1,34 0 -1,34 SERT
2 47 x-rotu Skrållan Skrållan Åsa Rancken TSAU 51,23 3,45 -2,77 5 5  
3 46 shelam Yodi Käpäläkoplan Yodi Emmiina Abrahamsson LÄGI 44,10 4,01 -9,90 10 10  
4 50 basenj Coco Ajibu Foolin' Around Sanna Plaami HSKH 66,82 2,65 12,82 0 12,82  
  48 shelam Mora Trouble-Free Eowyn Esa Koivuranta HAU         HYL  
  49 espves Elli Vivaracho Corazoncito Jarno Puranen KKK         HYL  
  51 pumi Piitu Elohopean Pilvipouta Tommi Lintilä JANKK         HYL  
  53 auskel Femto Cefeus Xylo Femto Ii Mira Heiskari KKK         POIS  

A agilityrata, maksi 2, kello 14:15, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 13, ihanneaika 54 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 62 pinser Nera Ference Brunette Ambitious Karoliina Skarp HSKH 44,02 4,02 -9,98 5 5  
2 56 belpat Karpo Off Line's Powerdose Noora Suolaniemi CITYB 45,71 3,87 -8,29 5 5  
3 68 x-rotu Freyja Freya Sini Hiltunen LÄGI 49,25 3,59 -4,75 5 5  
4 55 borcol Late Tronic Quincy Anu Niemi SPOK 36,17 4,89 -17,83 10 10  
5 64 parcol Misty Wookiee Gang Ambermist Niina Tarkiainen HAU 42,57 4,16 -11,43 10 10  
6 65 airter Viiru Border Rock's Betty Boop Matti Siltala LÄGI 66,80 2,65 12,80 15 27,80  
  57 x-rotu Lulu Lulu Minna Sjöberg NU-PU         HYL  
  58 sakpai Karda Karda Von Haus Targa Teija Paijola SWAT         HYL  
  60 auskel Turo Vickulas Trix Elina Lammi RAGIT         HYL  
  61 auskel Laser Walkabout Laser Heli Nikander HI-HA         HYL  
  63 pitcol Luna Markhill's Bye Bye Baby Tapio Metsä AST         HYL  
  66 borcol Neo Myytin Fiksu Ja Kypsä Anna-Leena Väätänen HAU         HYL  
  67 novnou Inka Waterfox Red Inka Heidi Kurkinen KIRSUT         HYL