Kilpailu 25.3.2017, paikka Lohja, järjestäjä Länsi-Uudenmaan Agilityharrastajat

[A Maksi 3] [B Maksi 3] [C Maksi 3] [C Medi 3] [B Medi 3] [A Medi 3] [A Mini 3] [B Mini 3] [C Mini 3]

A agilityrata, maksi 3, kello 9:00, tuomari Jari Helin, koirakoita 28, ihanneaika 40 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 36 borcol Gwen North Hill Gwen Sanni Husso ATD 30,71 4,59 -9,29 0 -9,29 SERT-A
2 34 borcol Guess Thelook Revolution Guess Heini Lindholm I-HAH 31,36 4,50 -8,64 0 -8,64  
3 31 belpat Voitto Kuunsirpin Winning Kind Annika Lundell KIRSUT 35,79 3,94 -4,21 0 -4,21  
4 1 borcol Niiru Hakukaaren Nero Satu Pihlajamäki LÄGI 37,96 3,71 -2,04 0 -2,04  
5 2 borcol Sur Toberoi Indiana Sanni Husso ATD 29,95 4,71 -10,05 5 5  
6 27 kromfo Artsi Atsalean Eko Nina Marjamäki SPOK 31,77 4,44 -8,23 5 5  
7 23 borcol Zorba Piggyland's Orfeus Gerda Johansson ÅBSK 35,52 3,97 -4,48 5 5  
8 32 borcol Pera Eyewitness Mastermind Satu Pihlajamäki LÄGI 36,04 3,91 -3,96 5 5  
9 22 lappor Ruska Niehku Katja Virtanen LÄGI 36,34 3,88 -3,66 5 5  
10 33 belpag Leo Finn Noir Napoléon Tor Jansson SBPKY 38,29 3,68 -1,71 5 5  
11 5 parcol Dallas Oldbear Yankee Doodle Dandy Maijaliisa Valkonen LÄGI 42,61 3,31 2,61 5 7,61  
12 25 belpag Minni Mustanaamion Aika Söde Johanna Jussila HSKH 34,69 4,07 -5,31 10 10  
13 21 auspai Pita Ardiente Donita Ines Tiia Söderholm AST 37,97 3,71 -2,03 10 10  
14 3 kerter Derri Geijes Dreamcatcher Reetta Lauttamus I-HAH 44,74 3,15 4,74 15 19,74  
15 35 slapko Nella Sancandy's Elisabeth Keijo Kaarakainen VEIKK 62,28 2,26 22,28 5 27,28  
  6 auskel Binka Kengurukolon Deja Vu Jan Dahl HANKO         HYL  
  7 borcol Di Little Step's Wendy Kati Immonen SPOK         HYL  
  8 borcol Olli Piggyland's Irsay Oliver Marika Juden HAU         HYL  
  15 kerter Luna Crionna Bernadotte Jonna Pietilä I-HAH         HYL  
  16 isovil Kardemumma Sir Ascot's Classy Cardamon Alli Arppe I-HAH         HYL  
  17 borcol Max Maple Yard Firebird Anu Sundell HI-HA         HYL  
  18 auspai Chili Cryptonite Kittyhawk Kaisa Kivi ATT         HYL  
  19 hovawa Rokka Dagdahoff Aengus Fünfte Maija Nousiainen KARKK         HYL  
  20 auspai Raita Pyrzillac's Windmillie Hilkka Kallinen KKK         HYL  
  24 borcol Becks Johan On Boogie Esa Lehdistö ATT         HYL  
  28 borcol Jazz Sanmar Jazz Petriina Konttinen ATD         HYL  
  29 auspai Iitu True Choice Dolled Up Paula Collin-Olkkonen BAT         HYL  
  37 borcol Lin Peatdigger Ruby Anni Kelkka HAU         HYL  
  9 belpat Roosa Kuunsirpin Under The Stars Maria Keskitalo HARJA         POIS  
  10 borcol Pyry Little Step's Vroom Sari Sailas HI-HA         POIS  

B agilityrata, maksi 3, kello 10:00, tuomari Jari Helin, koirakoita 35, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 6 auskel Binka Kengurukolon Deja Vu Jan Dahl HANKO 38,03 4,52 -10,97 0 -10,97  
2 34 borcol Guess Thelook Revolution Guess Heini Lindholm I-HAH 38,48 4,47 -10,52 0 -10,52 SERT-A
3 25 belpag Minni Mustanaamion Aika Söde Johanna Jussila HSKH 40,22 4,28 -8,78 0 -8,78  
4 27 kromfo Artsi Atsalean Eko Nina Marjamäki SPOK 41,65 4,13 -7,35 0 -7,35  
5 8 borcol Olli Piggyland's Irsay Oliver Marika Juden HAU 41,83 4,11 -7,17 0 -7,17  
6 1 borcol Niiru Hakukaaren Nero Satu Pihlajamäki LÄGI 45,24 3,80 -3,76 0 -3,76  
7 22 lappor Ruska Niehku Katja Virtanen LÄGI 49,73 3,46 0,73 0 0,73  
8 37 borcol Lin Peatdigger Ruby Anni Kelkka HAU 38,18 4,51 -10,82 5 5  
9 7 borcol Di Little Step's Wendy Kati Immonen SPOK 38,98 4,41 -10,02 5 5  
10 28 borcol Jazz Sanmar Jazz Petriina Konttinen ATD 40,62 4,23 -8,38 5 5  
11 30 belpag Mila No-How Fifth Element Daniela Roms CITYB 43,70 3,94 -5,30 5 5  
12 21 auspai Pita Ardiente Donita Ines Tiia Söderholm AST 39,73 4,33 -9,27 10 10  
13 4 belpag Eve Widemind's Eveline Daniela Roms CITYB 39,97 4,30 -9,03 10 10  
14 32 borcol Pera Eyewitness Mastermind Satu Pihlajamäki LÄGI 46,63 3,69 -2,37 10 10  
15 12 perunk Haltia Wanhan Wuoren Haltialaulu Maija Heimonen JAU 52,01 3,31 3,01 10 13,01  
16 14 auspai Taika Ardiente Dulce Miel Mira Koponen HSKH 42,47 4,05 -6,53 15 15  
17 15 kerter Luna Crionna Bernadotte Jonna Pietilä I-HAH 50,51 3,40 1,51 15 16,51  
18 19 hovawa Rokka Dagdahoff Aengus Fünfte Maija Nousiainen KARKK 50,65 3,40 1,65 15 16,65  
19 35 slapko Nella Sancandy's Elisabeth Keijo Kaarakainen VEIKK 69,95 2,46 20,95 5 25,95  
20 5 parcol Dallas Oldbear Yankee Doodle Dandy Maijaliisa Valkonen LÄGI 62,69 2,74 13,69 15 28,69  
  2 borcol Sur Toberoi Indiana Sanni Husso ATD         HYL  
  3 kerter Derri Geijes Dreamcatcher Reetta Lauttamus I-HAH         HYL  
  11 borcol Niki Skogsvallarens Unika Liisa Männistö JAU         HYL  
  13 borcol REMO Xeniitin Demo Sari Thil HI-HA         HYL  
  16 isovil Kardemumma Sir Ascot's Classy Cardamon Alli Arppe I-HAH         HYL  
  17 borcol Max Maple Yard Firebird Anu Sundell HI-HA         HYL  
  18 auspai Chili Cryptonite Kittyhawk Kaisa Kivi ATT         HYL  
  20 auspai Raita Pyrzillac's Windmillie Hilkka Kallinen KKK         HYL  
  23 borcol Zorba Piggyland's Orfeus Gerda Johansson ÅBSK         HYL  
  24 borcol Becks Johan On Boogie Esa Lehdistö ATT         HYL  
  26 peruni Noita Icy Star's Witch Hunt Maija Heimonen JAU         HYL  
  29 auspai Iitu True Choice Dolled Up Paula Collin-Olkkonen BAT         HYL  
  31 belpat Voitto Kuunsirpin Winning Kind Annika Lundell KIRSUT         HYL  
  33 belpag Leo Finn Noir Napoléon Tor Jansson SBPKY         HYL  
  36 borcol Gwen North Hill Gwen Sanni Husso ATD         HYL  
  9 belpat Roosa Kuunsirpin Under The Stars Maria Keskitalo HARJA         POIS  
  10 borcol Pyry Little Step's Vroom Sari Sailas HI-HA         POIS  

C hyppyrata, maksi 3, kello 11:05, tuomari Jari Helin, koirakoita 34, ihanneaika 40 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 22 lappor Ruska Niehku Katja Virtanen LÄGI 36,82 4,13 -3,18 0 -3,18 SERT-H
2 3 kerter Derri Geijes Dreamcatcher Reetta Lauttamus I-HAH 42,53 3,57 2,53 0 2,53  
3 25 belpag Minni Mustanaamion Aika Söde Johanna Jussila HSKH 32,06 4,74 -7,94 5 5  
4 34 borcol Guess Thelook Revolution Guess Heini Lindholm I-HAH 32,64 4,66 -7,36 5 5  
5 32 borcol Pera Eyewitness Mastermind Satu Pihlajamäki LÄGI 33,77 4,50 -6,23 5 5  
6 4 belpag Eve Widemind's Eveline Daniela Roms CITYB 36,09 4,21 -3,91 5 5  
7 36 borcol Gwen North Hill Gwen Sanni Husso ATD 36,26 4,19 -3,74 5 5  
8 18 auspai Chili Cryptonite Kittyhawk Kaisa Kivi ATT 36,37 4,18 -3,63 5 5  
9 19 hovawa Rokka Dagdahoff Aengus Fünfte Maija Nousiainen KARKK 40,31 3,77 0,31 5 5,31  
10 26 peruni Noita Icy Star's Witch Hunt Maija Heimonen JAU 47,31 3,21 7,31 0 7,31  
11 5 parcol Dallas Oldbear Yankee Doodle Dandy Maijaliisa Valkonen LÄGI 42,86 3,55 2,86 5 7,86  
12 16 isovil Kardemumma Sir Ascot's Classy Cardamon Alli Arppe I-HAH 44,27 3,43 4,27 5 9,27  
13 24 borcol Becks Johan On Boogie Esa Lehdistö ATT 32,89 4,62 -7,11 10 10  
14 1 borcol Niiru Hakukaaren Nero Satu Pihlajamäki LÄGI 36,11 4,21 -3,89 10 10  
15 12 perunk Haltia Wanhan Wuoren Haltialaulu Maija Heimonen JAU 46,95 3,24 6,95 5 11,95  
16 29 auspai Iitu True Choice Dolled Up Paula Collin-Olkkonen BAT 42,84 3,55 2,84 10 12,84  
17 33 belpag Leo Finn Noir Napoléon Tor Jansson SBPKY 44,97 3,38 4,97 10 14,97  
18 7 borcol Di Little Step's Wendy Kati Immonen SPOK 33,07 4,60 -6,93 15 15  
19 11 borcol Niki Skogsvallarens Unika Liisa Männistö JAU 35,73 4,25 -4,27 15 15  
20 28 borcol Jazz Sanmar Jazz Petriina Konttinen ATD 40,44 3,76 0,44 15 15,44  
  2 borcol Sur Toberoi Indiana Sanni Husso ATD         HYL  
  6 auskel Binka Kengurukolon Deja Vu Jan Dahl HANKO         HYL  
  8 borcol Olli Piggyland's Irsay Oliver Marika Juden HAU         HYL  
  13 borcol REMO Xeniitin Demo Sari Thil HI-HA         HYL  
  14 auspai Taika Ardiente Dulce Miel Mira Koponen HSKH         HYL  
  15 kerter Luna Crionna Bernadotte Jonna Pietilä I-HAH         HYL  
  17 borcol Max Maple Yard Firebird Anu Sundell HI-HA         HYL  
  20 auspai Raita Pyrzillac's Windmillie Hilkka Kallinen KKK         HYL  
  21 auspai Pita Ardiente Donita Ines Tiia Söderholm AST         HYL  
  23 borcol Zorba Piggyland's Orfeus Gerda Johansson ÅBSK         HYL  
  27 kromfo Artsi Atsalean Eko Nina Marjamäki SPOK         HYL  
  30 belpag Mila No-How Fifth Element Daniela Roms CITYB         HYL  
  31 belpat Voitto Kuunsirpin Winning Kind Annika Lundell KIRSUT         HYL  
  37 borcol Lin Peatdigger Ruby Anni Kelkka HAU         HYL  
  9 belpat Roosa Kuunsirpin Under The Stars Maria Keskitalo HARJA         POIS  
  10 borcol Pyry Little Step's Vroom Sari Sailas HI-HA         POIS  

C hyppyrata, medi 3, kello 12:00, tuomari Jari Helin, koirakoita 23, ihanneaika 40 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 43 tarupi Melvin Yacatis Hurtiga Harald Cajsa Nummelin LÄGI 30,79 4,94 -9,21 0 -9,21 SERT-H
2 64 espves Asta Caraydan Galaxia Anne-Mari Tenhovalo KKK 32,04 4,74 -7,96 0 -7,96  
3 51 kesvil Siiri Woolly Bohemia's Savage Silk Saija Mutka I-HAH 33,27 4,57 -6,73 0 -6,73  
4 39 kesvil Rudy Chamaemorus Bon Morceau Jenni Vuorinen I-HAH 33,44 4,55 -6,56 0 -6,56  
5 50 parson Lissu Bravefellow Larissa Annamaria Ristimäki WECA 33,59 4,53 -6,41 0 -6,41  
6 38 espves Fanny Ferdores I Love Dance Johanna Mattila HSKH 33,99 4,47 -6,01 0 -6,01  
7 60 espves Tigi Concurrido Jovial Joya Sanna Kobylin JAU 34,13 4,45 -5,87 0 -5,87  
8 49 shelam Tikru Looney Toonie's Eye Of The Tiger Mari Heinonen TUUKK 34,53 4,40 -5,47 0 -5,47  
9 46 pumi Teppo Mindamellet Hipp-Hopp Maria Nylander HI-HA 34,93 4,35 -5,07 0 -5,07  
10 54 parson Aku Erimarin Geronimo Timo Latovehmas FPUKO 37,93 4,01 -2,07 0 -2,07  
11 52 parson Greta Radagast Gaurwaith Satu Pihlajamäki LÄGI 41,09 3,70 1,09 0 1,09  
12 56 shelam Ansa Pilvimarjan Todellinen Prinsessa Kirsi Rusila TAMMI 30,94 4,91 -9,06 5 5  
13 57 shelam Kriisi Minimonsin Shockingcrisis Ilari Heikkinen VEIKK 34,15 4,45 -5,85 5 5  
14 41 kesvil SIRIUS Woolly Bohemia's Stone Cold Crazy Kalle Kekarainen LÄGI 34,98 4,34 -5,02 5 5  
15 58 kesvil Fiffan Woolly Bohemia's Goes For Alley-Oop Alli Arppe I-HAH 36,63 4,15 -3,37 5 5  
16 61 slapko Sissi Taivaannastan Iseeviot Heini Lindholm I-HAH 35,22 4,32 -4,78 15 15  
17 53 novnou Nova Hedera's Lemon Tree Linda Sundström TSAU 39,93 3,81 -0,07 15 15  
  40 espves Raul Alfonso Nina Kuuskoski I-HAH         HYL  
  45 shelam Hilma Villanillan Eternal Elaisa Minna Koskinen TSAU         HYL  
  48 pyrpap Marlin Drole D'oiseau Saut Perilleux Cajsa Nummelin LÄGI         HYL  
  55 auskel Tinka Cefeus Qatinka Ii Maria Seppänen I-HAH         HYL  
  59 tarupi Minus Yacatis Metsänpeikko Cajsa Nummelin LÄGI         HYL  
  62 espves Lilla Bonachón Lilla Maria Wahlström LÄGI         HYL  
  47 espves Maire Zorrazo Fairytale Tuulia Soininen LÄGI         POIS  

B agilityrata, medi 3, kello 12:50, tuomari Jari Helin, koirakoita 26, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 44 espves Essi Caraydan Oceana Anne-Mari Tenhovalo KKK 37,44 4,59 -11,56 0 -11,56 SERT-A
2 39 kesvil Rudy Chamaemorus Bon Morceau Jenni Vuorinen I-HAH 39,01 4,41 -9,99 0 -9,99  
3 57 shelam Kriisi Minimonsin Shockingcrisis Ilari Heikkinen VEIKK 39,10 4,40 -9,90 0 -9,90  
4 51 kesvil Siiri Woolly Bohemia's Savage Silk Saija Mutka I-HAH 39,87 4,31 -9,13 0 -9,13  
5 62 espves Lilla Bonachón Lilla Maria Wahlström LÄGI 49,36 3,48 0,36 0 0,36  
6 60 espves Tigi Concurrido Jovial Joya Sanna Kobylin JAU 38,64 4,45 -10,36 5 5  
7 58 kesvil Fiffan Woolly Bohemia's Goes For Alley-Oop Alli Arppe I-HAH 41,24 4,17 -7,76 5 5  
8 52 parson Greta Radagast Gaurwaith Satu Pihlajamäki LÄGI 49,90 3,45 0,90 5 5,90  
9 61 slapko Sissi Taivaannastan Iseeviot Heini Lindholm I-HAH 43,94 3,91 -5,06 10 10  
10 64 espves Asta Caraydan Galaxia Anne-Mari Tenhovalo KKK 36,81 4,67 -12,19 15 15  
11 54 parson Aku Erimarin Geronimo Timo Latovehmas FPUKO 43,48 3,96 -5,52 15 15  
12 59 tarupi Minus Yacatis Metsänpeikko Cajsa Nummelin LÄGI 47,76 3,60 -1,24 20 20  
  38 espves Fanny Ferdores I Love Dance Johanna Mattila HSKH         HYL  
  40 espves Raul Alfonso Nina Kuuskoski I-HAH         HYL  
  41 kesvil SIRIUS Woolly Bohemia's Stone Cold Crazy Kalle Kekarainen LÄGI         HYL  
  42 espves Deli Concurrido Fantasia Sanna Kobylin JAU         HYL  
  43 tarupi Melvin Yacatis Hurtiga Harald Cajsa Nummelin LÄGI         HYL  
  45 shelam Hilma Villanillan Eternal Elaisa Minna Koskinen TSAU         HYL  
  46 pumi Teppo Mindamellet Hipp-Hopp Maria Nylander HI-HA         HYL  
  48 pyrpap Marlin Drole D'oiseau Saut Perilleux Soila Sabelström LÄGI         HYL  
  49 shelam Tikru Looney Toonie's Eye Of The Tiger Mari Heinonen TUUKK         HYL  
  50 parson Lissu Bravefellow Larissa Annamaria Ristimäki WECA         HYL  
  53 novnou Nova Hedera's Lemon Tree Linda Sundström TSAU         HYL  
  55 auskel Tinka Cefeus Qatinka Ii Maria Seppänen I-HAH         HYL  
  56 shelam Ansa Pilvimarjan Todellinen Prinsessa Kirsi Rusila TAMMI         HYL  
  63 pinser Yrtti Pinjoy Basilica Laura Verkamo HAU         HYL  
  47 espves Maire Zorrazo Fairytale Tuulia Soininen LÄGI         POIS  

A agilityrata, medi 3, kello 13:45, tuomari Jari Helin, koirakoita 25, ihanneaika 38 s, enimmäisaika 76 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 56 shelam Ansa Pilvimarjan Todellinen Prinsessa Kirsi Rusila TAMMI 30,79 4,42 -7,21 0 -7,21  
2 55 auskel Tinka Cefeus Qatinka Ii Maria Seppänen I-HAH 31,37 4,34 -6,63 0 -6,63  
3 43 tarupi Melvin Yacatis Hurtiga Harald Cajsa Nummelin LÄGI 31,50 4,32 -6,50 0 -6,50  
4 42 espves Deli Concurrido Fantasia Sanna Kobylin JAU 32,87 4,14 -5,13 0 -5,13  
5 44 espves Essi Caraydan Oceana Anne-Mari Tenhovalo KKK 33,27 4,09 -4,73 0 -4,73  
6 45 shelam Hilma Villanillan Eternal Elaisa Minna Koskinen TSAU 33,30 4,08 -4,70 0 -4,70  
7 39 kesvil Rudy Chamaemorus Bon Morceau Jenni Vuorinen I-HAH 33,98 4,00 -4,02 0 -4,02  
8 49 shelam Tikru Looney Toonie's Eye Of The Tiger Mari Heinonen TUUKK 34,17 3,98 -3,83 0 -3,83  
9 50 parson Lissu Bravefellow Larissa Annamaria Ristimäki WECA 31,49 4,32 -6,51 5 5  
10 64 espves Asta Caraydan Galaxia Anne-Mari Tenhovalo KKK 31,93 4,26 -6,07 5 5  
11 38 espves Fanny Ferdores I Love Dance Johanna Mattila HSKH 32,20 4,22 -5,80 5 5  
12 59 tarupi Minus Yacatis Metsänpeikko Cajsa Nummelin LÄGI 33,17 4,10 -4,83 5 5  
13 63 pinser Yrtti Pinjoy Basilica Laura Verkamo HAU 40,90 3,33 2,90 5 7,90  
14 41 kesvil SIRIUS Woolly Bohemia's Stone Cold Crazy Kalle Kekarainen LÄGI 34,04 3,99 -3,96 10 10  
15 57 shelam Kriisi Minimonsin Shockingcrisis Ilari Heikkinen VEIKK 42,43 3,20 4,43 10 14,43  
16 51 kesvil Siiri Woolly Bohemia's Savage Silk Saija Mutka I-HAH 42,83 3,17 4,83 10 14,83  
17 61 slapko Sissi Taivaannastan Iseeviot Heini Lindholm I-HAH 37,09 3,67 -0,91 25 25  
18 62 espves Lilla Bonachón Lilla Maria Wahlström LÄGI 50,37 2,70 12,37 15 27,37  
  46 pumi Teppo Mindamellet Hipp-Hopp Maria Nylander HI-HA         HYL  
  48 pyrpap Marlin Drole D'oiseau Saut Perilleux Soila Sabelström LÄGI         HYL  
  52 parson Greta Radagast Gaurwaith Satu Pihlajamäki LÄGI         HYL  
  53 novnou Nova Hedera's Lemon Tree Linda Sundström TSAU         HYL  
  54 parson Aku Erimarin Geronimo Timo Latovehmas FPUKO         HYL  
  58 kesvil Fiffan Woolly Bohemia's Goes For Alley-Oop Alli Arppe I-HAH         HYL  
  60 espves Tigi Concurrido Jovial Joya Sanna Kobylin JAU         HYL  

A agilityrata, mini 3, kello 14:35, tuomari Jari Helin, koirakoita 18, ihanneaika 38 s, enimmäisaika 76 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 83 kääsna Minttu Raven's Tot Feel At Home Matilda Salo TAMMI 39,55 3,44 1,55 0 1,55  
2 74 beagle Ruusu Hessin Osma Maria Ahlgren LÄGI 35,99 3,78 -2,01 5 5  
3 66 parson Hertta Repoketun Fireball Tiina Tahvanainen KKK 38,14 3,57 0,14 5 5,14  
4 72 lanhee Lobo Myheels Applejack Maija Summa AST 39,66 3,43 1,66 5 6,66  
5 79 käävil Sissi Wild Apricot Estelle Merja Ihonen KK-99 45,26 3,01 7,26 0 7,26  
6 70 bicfri Leevi Tarundel´s Free Love Guaranted Tarja Hämäläinen HAU 41,88 3,25 3,88 5 8,88  
7 86 toyvil Stella Executive Marmalade Elena Asikainen I-HAH 46,13 2,95 8,13 5 13,13  
8 76 mittel Luna Lumikummun Lunabella Aija Lampinen-Helle HAU 41,39 3,29 3,39 10 13,39  
9 78 boster Manta Deana At Nevicata's Z Certovej Zahrady Minna Palviainen BAT 49,09 2,77 11,09 10 21,09  
10 88 käävil Minttu Yellowmellow Ångfartyg Tarja Hämäläinen HAU 45,72 2,97 7,72 15 22,72  
11 87 käävil Cecilia Froggies Nighty-Night Leena Syväoja KIRSUT 57,38 2,37 19,38 5 24,38  
12 69 käävil Alicia Froggies Just Call Her Ally Leena Syväoja KIRSUT 54,39 2,50 16,39 20 36,39  
  68 shelam Witzi Käpäläkoplan Lumitassu Asko Jokinen TSAU         HYL  
  77 shelam Ansa Bumtsi Bum Zillion Dollar Babe Anne Huusela VEIKK         HYL  
  80 borter Lili Heathberry's Rising Storm Heidi Olkkonen BAT         HYL  
  81 kääsna Nasu Beries Salty Yoko Gunilla Forsblom LÄGI         HYL  
  82 chihup Jesse Playaroca Joseph Kati Koskinen ERTTI         HYL  
  85 parson Pinna Scream Cracker's Dawn-Is-A-Feeling Eerika Pasanen HAU         HYL  
  65 parson Vesper Scream Cracker's Daily-Dose-Of-Joy Mikael Mildh LAW         POIS  
  71 shelam Touko Followinsea Gangsta Gaprise Saara Koivumäki KIRSUT         POIS  
  75 toyvil Skippy Kartanon Kruunu Zicco Iota Kirsi Hytinantti HAU         POIS  
  84 parson Lupe Scream Cracker's Gt-To-Go Mikael Mildh LAW         POIS  

B agilityrata, mini 3, kello 15:25, tuomari Jari Helin, koirakoita 20, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 96 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 67 jackru Nassi Pieceof Fruitcake Nashi Jenni Pitkänen HI-HA 46,93 3,58 -1,07 0 -1,07 SERT-A
2 81 kääsna Nasu Beries Salty Yoko Gunilla Forsblom LÄGI 48,17 3,49 0,17 0 0,17  
3 86 toyvil Stella Executive Marmalade Elena Asikainen I-HAH 48,77 3,44 0,77 0 0,77  
4 79 käävil Sissi Wild Apricot Estelle Merja Ihonen KK-99 51,85 3,24 3,85 0 3,85  
5 69 käävil Alicia Froggies Just Call Her Ally Leena Syväoja KIRSUT 52,17 3,22 4,17 0 4,17  
6 72 lanhee Lobo Myheels Applejack Maija Summa AST 45,60 3,68 -2,40 5 5  
7 70 bicfri Leevi Tarundel´s Free Love Guaranted Tarja Hämäläinen HAU 53,85 3,12 5,85 0 5,85  
8 76 mittel Luna Lumikummun Lunabella Aija Lampinen-Helle HAU 49,07 3,42 1,07 5 6,07  
9 89 jackru Liinu Pieceof Fruitcake Lime Jenni Pitkänen HI-HA 50,72 3,31 2,72 5 7,72  
10 80 borter Lili Heathberry's Rising Storm Heidi Olkkonen BAT 39,93 4,21 -8,07 10 10  
11 83 kääsna Minttu Raven's Tot Feel At Home Matilda Salo TAMMI 49,59 3,39 1,59 10 11,59  
12 78 boster Manta Deana At Nevicata's Z Certovej Zahrady Minna Palviainen BAT 57,38 2,93 9,38 5 14,38  
  66 parson Hertta Repoketun Fireball Tiina Tahvanainen KKK         HYL  
  68 shelam Witzi Käpäläkoplan Lumitassu Asko Jokinen TSAU         HYL  
  73 löwche Mörkö Chic Choix Toucher Du Bois Anna Särkelä HAU         HYL  
  74 beagle Ruusu Hessin Osma Maria Ahlgren LÄGI         HYL  
  77 shelam Ansa Bumtsi Bum Zillion Dollar Babe Anne Huusela VEIKK         HYL  
  82 chihup Jesse Playaroca Joseph Kati Koskinen ERTTI         HYL  
  85 parson Pinna Scream Cracker's Dawn-Is-A-Feeling Eerika Pasanen HAU         HYL  
  88 käävil Minttu Yellowmellow Ångfartyg Tarja Hämäläinen HAU         HYL  
  65 parson Vesper Scream Cracker's Daily-Dose-Of-Joy Mikael Mildh LAW         POIS  
  71 shelam Touko Followinsea Gangsta Gaprise Saara Koivumäki KIRSUT         POIS  
  75 toyvil Skippy Kartanon Kruunu Zicco Iota Kirsi Hytinantti HAU         POIS  
  84 parson Lupe Scream Cracker's Gt-To-Go Mikael Mildh LAW         POIS  

C hyppyrata, mini 3, kello 16:15, tuomari Jari Helin, koirakoita 15, ihanneaika 39 s, enimmäisaika 78 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 66 parson Hertta Repoketun Fireball Tiina Tahvanainen KKK 30,72 4,66 -8,28 0 -8,28 SERT-H
2 80 borter Lili Heathberry's Rising Storm Heidi Olkkonen BAT 32,34 4,42 -6,66 0 -6,66  
3 89 jackru Liinu Pieceof Fruitcake Lime Jenni Pitkänen HI-HA 35,75 4,00 -3,25 0 -3,25  
4 67 jackru Nassi Pieceof Fruitcake Nashi Jenni Pitkänen HI-HA 37,09 3,86 -1,91 0 -1,91  
5 79 käävil Sissi Wild Apricot Estelle Merja Ihonen KK-99 38,10 3,75 -0,90 0 -0,90  
6 73 löwche Mörkö Chic Choix Toucher Du Bois Anna Särkelä HAU 38,90 3,68 -0,10 0 -0,10  
7 78 boster Manta Deana At Nevicata's Z Certovej Zahrady Minna Palviainen BAT 43,83 3,26 4,83 0 4,83  
  68 shelam Witzi Käpäläkoplan Lumitassu Asko Jokinen TSAU         HYL  
  72 lanhee Lobo Myheels Applejack Maija Summa AST         HYL  
  74 beagle Ruusu Hessin Osma Maria Ahlgren LÄGI         HYL  
  76 mittel Luna Lumikummun Lunabella Aija Lampinen-Helle HAU         HYL  
  77 shelam Ansa Bumtsi Bum Zillion Dollar Babe Anne Huusela VEIKK         HYL  
  82 chihup Jesse Playaroca Joseph Kati Koskinen ERTTI         HYL  
  83 kääsna Minttu Raven's Tot Feel At Home Matilda Salo TAMMI         HYL  
  85 parson Pinna Scream Cracker's Dawn-Is-A-Feeling Eerika Pasanen HAU         HYL  
  71 shelam Touko Followinsea Gangsta Gaprise Saara Koivumäki KIRSUT         POIS  
  75 toyvil Skippy Kartanon Kruunu Zicco Iota Kirsi Hytinantti HAU         POIS