Kilpailu 26.3.2017, paikka Lohja, järjestäjä Länsi-Uudenmaan Agilityharrastajat

[A Maksi 1] [A Medi 1] [A Mini 1] [B Maksi 1] [B Medi 1] [B Mini 1] [C Maksi 1] [C Medi 1] [C Mini 1] [C Maksi 2] [C Medi 2] [C Mini 2] [B Maksi 2] [B Medi 2] [B Mini 2] [A Maksi 2] [A Medi 2] [A Mini 2]

A agilityrata, maksi 1, kello 10:00, tuomari Asko Jokinen, koirakoita 10, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 98 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 12 doberm dPadi Yenicerin Animus Minna Forsell KIRSUT 42,46 3,65 -6,54 0 -6,54 LUVA
2 13 borcol Xam Maple Yard No Mercy Mira Pihlajamäki LÄGI 31,97 4,85 -17,03 5 5  
3 11 auspai Naksu Capricole Hawaiian Hawthorn Liisa Teräaho LÄGI 43,66 3,55 -5,34 5 5  
4 6 espves Nemo Concurrido Exquisito Finlandes Taru Vänttinen RAUMA 46,07 3,36 -2,93 5 5  
5 3 lyhcol Signe Tender Wind's Invisible Touch Petronella Jansson JKF 46,77 3,31 -2,23 10 10  
6 7 borcol One Diolch Tegan Heli Kutvonen ATD 30,91 5,01 -18,09 20 20  
  2 auspai Mahtis Shepmate's Clever Brain Mari Rissanen HI-HA         HYL  
  8 borcol Kiira Oakmeadow Tightrope Walker Elina Eskola LÄGI         HYL  
  9 pitcol Rulla Maple Yard Oh-La-La Leila Kytölä LÄGI         HYL  
  10 borcol Skisma Vinkeän Vauhtimimmi Ilari Heikkinen VEIKK         HYL  
  1 isovil Piitu Bic-Cot's Amelie Leila Nieminen LÄGI         POIS  

A agilityrata, medi 1, kello 10:25, tuomari Asko Jokinen, koirakoita 6, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 98 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 15 cocspa Peltsi Lahjakas Beltsi Katja Parpala LÄGI 41,43 3,74 -7,57 10 10  
2 18 shelam Nefer Shegur`n Wallan Hassu Sari Juva KKK 56,40 2,75 7,40 20 27,40  
  20 shelam Tomo Karhuveljen Anda Tiina Linna LÄGI         HYL  
  21 shelam Romeo Linnaisten Bravoo Mikä Hurmuri Tuija Kaipainen LÄGI         HYL  
  22 espves Maddy Pacoritas Crisalida Jelena Jokinen HANKO         HYL  
  23 puli Moira Rastamyrskyn Sadepilvi Luna Laajakallio LÄGI         HYL  
  19 shelam Dallas Incantation Fulfilled Dream Elina Häkkinen HSKH         POIS  

A agilityrata, mini 1, kello 10:25, tuomari Asko Jokinen, koirakoita 6, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 98 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
  25 vlyter Tarmo Rocking Riot Knight Rider Emmi Heikkinen I-HAH         HYL  
  27 shelam Fay Cerebellum's Pure Imagination Pia Helander VEIKK         HYL  
  28 shelam Sam Käpäläkoplan Mars Tiina Linna LÄGI         HYL  
  29 shelam Muru Tulihännän Kullanmuru Roosa Örling KISA         HYL  
  30 parson Kunto Pampalovaaran Pokeri-Hai Tiina Tahvanainen KKK         HYL  
  31 parson Cindy Viininvartijan Cindy Ulla Ruotanen-Harjunpää KIRSUT         HYL  
  24 toyvil Fluffy Mon Timjam Only True Friend Niko Vierimaa KIRSUT         POIS  

B agilityrata, maksi 1, kello 11:05, tuomari Asko Jokinen, koirakoita 12, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 3 lyhcol Signe Tender Wind's Invisible Touch Petronella Jansson JKF 33,52 4,33 -11,48 0 -11,48 LUVA
2 11 auspai Naksu Capricole Hawaiian Hawthorn Liisa Teräaho LÄGI 34,28 4,23 -10,72 0 -10,72 LUVA
3 12 doberm dPadi Yenicerin Animus Minna Forsell KIRSUT 35,92 4,04 -9,08 0 -9,08 SERT
4 10 borcol Skisma Vinkeän Vauhtimimmi Ilari Heikkinen VEIKK 29,80 4,87 -15,20 10 10  
5 9 pitcol Rulla Maple Yard Oh-La-La Leila Kytölä LÄGI 32,87 4,41 -12,13 10 10  
6 4 weimal Uno Mimmtrix Uno Pia Haltiala LÄGI 43,64 3,32 -1,36 10 10  
7 2 auspai Mahtis Shepmate's Clever Brain Mari Rissanen HI-HA 34,29 4,23 -10,71 15 15  
8 5 auskel Suzi Kelmi Kultavaranto Pauliina Kuronen HI-HA 34,59 4,19 -10,41 25 25  
  6 espves Nemo Concurrido Exquisito Finlandes Taru Vänttinen RAUMA         HYL  
  7 borcol One Diolch Tegan Heli Kutvonen ATD         HYL  
  8 borcol Kiira Oakmeadow Tightrope Walker Elina Eskola LÄGI         HYL  
  13 borcol Xam Maple Yard No Mercy Mira Pihlajamäki LÄGI         HYL  
  1 isovil Piitu Bic-Cot's Amelie Leila Nieminen LÄGI         POIS  

B agilityrata, medi 1, kello 11:30, tuomari Asko Jokinen, koirakoita 8, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 18 shelam Nefer Shegur`n Wallan Hassu Sari Juva KKK 32,51 4,46 -12,49 0 -12,49 SERT
2 22 espves Maddy Pacoritas Crisalida Jelena Jokinen HANKO 32,58 4,45 -12,42 0 -12,42 SERT
3 17 pyrpal Siili Tottakai Caaheen Caanis Sami Suvanto LÄGI 32,25 4,50 -12,75 5 5  
4 23 puli Moira Rastamyrskyn Sadepilvi Luna Laajakallio LÄGI 39,57 3,66 -5,43 5 5  
5 16 kromfo Skumppa Raasillan Champagne Mirva Mustonen VARPS 43,26 3,35 -1,74 5 5  
  15 cocspa Peltsi Lahjakas Beltsi Katja Parpala LÄGI         HYL  
  20 shelam Tomo Karhuveljen Anda Tiina Linna LÄGI         HYL  
  21 shelam Romeo Linnaisten Bravoo Mikä Hurmuri Tuija Kaipainen LÄGI         HYL  
  19 shelam Dallas Incantation Fulfilled Dream Elina Häkkinen HSKH         POIS  

B agilityrata, mini 1, kello 11:30, tuomari Asko Jokinen, koirakoita 6, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 30 parson Kunto Pampalovaaran Pokeri-Hai Tiina Tahvanainen KKK 30,51 4,75 -14,49 5 5  
2 29 shelam Muru Tulihännän Kullanmuru Roosa Örling KISA 34,51 4,20 -10,49 10 10  
3 28 shelam Sam Käpäläkoplan Mars Tiina Linna LÄGI 36,23 4,00 -8,77 10 10  
4 31 parson Cindy Viininvartijan Cindy Ulla Ruotanen-Harjunpää KIRSUT 42,58 3,40 -2,42 10 10  
5 25 vlyter Tarmo Rocking Riot Knight Rider Emmi Heikkinen I-HAH 52,39 2,77 7,39 5 12,39  
  27 shelam Fay Cerebellum's Pure Imagination Pia Helander VEIKK         HYL  
  24 toyvil Fluffy Mon Timjam Only True Friend Niko Vierimaa KIRSUT         POIS  

C hyppyrata, maksi 1, kello 12:20, tuomari Asko Jokinen, koirakoita 11, ihanneaika 43 s, enimmäisaika 86 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 6 espves Nemo Concurrido Exquisito Finlandes Taru Vänttinen RAUMA 33,62 4,16 -9,38 0 -9,38  
2 14 isovil Muusa Dancefloor's Merry Merenque Leila Nieminen LÄGI 46,41 3,02 3,41 5 8,41  
3 11 auspai Naksu Capricole Hawaiian Hawthorn Liisa Teräaho LÄGI 34,18 4,10 -8,82 15 15  
4 10 borcol Skisma Vinkeän Vauhtimimmi Ilari Heikkinen VEIKK 47,54 2,94 4,54 15 19,54  
  2 auspai Mahtis Shepmate's Clever Brain Mari Rissanen HI-HA         HYL  
  3 lyhcol Signe Tender Wind's Invisible Touch Petronella Jansson JKF         HYL  
  4 weimal Uno Mimmtrix Uno Pia Haltiala LÄGI         HYL  
  5 auskel Suzi Kelmi Kultavaranto Pauliina Kuronen HI-HA         HYL  
  8 borcol Kiira Oakmeadow Tightrope Walker Elina Eskola LÄGI         HYL  
  9 pitcol Rulla Maple Yard Oh-La-La Leila Kytölä LÄGI         HYL  
  13 borcol Xam Maple Yard No Mercy Mira Pihlajamäki LÄGI         HYL  

C hyppyrata, medi 1, kello 12:45, tuomari Asko Jokinen, koirakoita 3, ihanneaika 43 s, enimmäisaika 86 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 17 pyrpal Siili Tottakai Caaheen Caanis Sami Suvanto LÄGI 28,17 4,97 -14,83 0 -14,83  
2 16 kromfo Skumppa Raasillan Champagne Mirva Mustonen VARPS 30,47 4,59 -12,53 0 -12,53 LUVA
  15 cocspa Peltsi Lahjakas Beltsi Katja Parpala LÄGI         HYL  

C hyppyrata, mini 1, kello 12:45, tuomari Asko Jokinen, koirakoita 4, ihanneaika 43 s, enimmäisaika 86 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 27 shelam Fay Cerebellum's Pure Imagination Pia Helander VEIKK 32,63 4,29 -10,37 15 15  
  26 cocspa Kielo Nightlane`s Dream Star Elina Eskola LÄGI         HYL  
  28 shelam Sam Käpäläkoplan Mars Tiina Linna LÄGI         HYL  
  30 parson Kunto Pampalovaaran Pokeri-Hai Tiina Tahvanainen KKK         HYL  

C hyppyrata, maksi 2, kello 13:25, tuomari Asko Jokinen, koirakoita 8, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 72 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 33 belpat Wia Kuunsirpin Always Ready Annika Lundell KIRSUT 39,17 4,16 -8,83 0 -8,83 LUVA
2 40 novnou Pablo Höpöhännän American Wonder Outi Perkiömäki LÄGI 40,76 4,00 -7,24 5 5  
3 37 pitcol Luna Markhill's Bye Bye Baby Tapio Metsä AST 53,79 3,03 5,79 0 5,79  
4 41 x-rotu Lulu Lulu Minna Sjöberg NU-PU 57,72 2,82 9,72 0 9,72  
5 38 borcol Virtane Maple Yard No Biggie Jan Dahl HANKO 32,20 5,06 -15,80 10 10  
  32 hovawa Tiitu Dagdahoff Arianrhod Dritte Marianne Andersson PORSK         HYL  
  35 borcol Karl Karl Kemi Hilkka Kallinen KKK         HYL  
  39 borcol Late Tronic Quincy Anu Niemi SPOK         HYL  
  34 airter Viiru Border Rock's Betty Boop Matti Siltala LÄGI         POIS  

C hyppyrata, medi 2, kello 13:25, tuomari Asko Jokinen, koirakoita 5, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 72 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 46 katpai Ami Eloise De Bellagosca Sanna Karonen VEIKK 35,34 4,61 -12,66 5 5  
2 18 shelam Nefer Shegur`n Wallan Hassu Sari Juva KKK 45,53 3,58 -2,47 10 10  
  22 espves Maddy Pacoritas Crisalida Jelena Jokinen HANKO         HYL  
  42 lagrom Siiri Hopeanuolen Inspiraatio Anna-Maija Munukka MAH         HYL  
  43 koohon Ilo Roosnell Calycanthus Outi Haapala L-SSK         HYL  

C hyppyrata, mini 2, kello 13:25, tuomari Asko Jokinen, koirakoita 2, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 72 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 47 boster YODA Macondon Alfa Romeo Eveliina Mildh KIRSUT 40,73 4,00 -7,27 0 -7,27 LUVA
2 52 borter Totte Grindstones Jubilee Street Party Laura Ahlblad BAT 56,09 2,91 8,09 10 18,09  
  50 caiter Boltti Old Pal Keep The Faith Tarja Jämsén RIMA         POIS  

B agilityrata, maksi 2, kello 14:20, tuomari Asko Jokinen, koirakoita 9, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 68 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 35 borcol Karl Karl Kemi Hilkka Kallinen KKK 35,20 4,18 -9,80 5 5  
2 36 lyhcol Elli Kangasvuokon Ellyse Sanna Paajanen SCY 43,60 3,37 -1,40 5 5  
  32 hovawa Tiitu Dagdahoff Arianrhod Dritte Marianne Andersson PORSK         HYL  
  33 belpat Wia Kuunsirpin Always Ready Annika Lundell KIRSUT         HYL  
  37 pitcol Luna Markhill's Bye Bye Baby Tapio Metsä AST         HYL  
  38 borcol Virtane Maple Yard No Biggie Jan Dahl HANKO         HYL  
  39 borcol Late Tronic Quincy Anu Niemi SPOK         HYL  
  40 novnou Pablo Höpöhännän American Wonder Outi Perkiömäki LÄGI         HYL  
  41 x-rotu Lulu Lulu Minna Sjöberg NU-PU         HYL  
  34 airter Viiru Border Rock's Betty Boop Matti Siltala LÄGI         POIS  

B agilityrata, medi 2, kello 14:20, tuomari Asko Jokinen, koirakoita 5, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 68 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 44 espves Muru Contentos As White Elegant Ida Auvinen AGRY 35,57 4,13 -9,43 0 -9,43 SERT
2 45 shelam Yodi Käpäläkoplan Yodi Emmiina Abrahamsson LÄGI 32,47 4,53 -12,53 5 5  
  42 lagrom Siiri Hopeanuolen Inspiraatio Anna-Maija Munukka MAH         HYL  
  43 koohon Ilo Roosnell Calycanthus Outi Haapala L-SSK         HYL  
  46 katpai Ami Eloise De Bellagosca Sanna Karonen VEIKK         HYL  

B agilityrata, mini 2, kello 14:20, tuomari Asko Jokinen, koirakoita 4, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 68 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 48 mittel Edi Kujeen Edvin Sara Hagqvist LÄGI 46,31 3,17 1,31 0 1,31  
2 52 borter Totte Grindstones Jubilee Street Party Laura Ahlblad BAT 41,76 3,52 -3,24 5 5  
3 49 lägpys Rudi Tulikäpälän Nokiliekki Lotta Seppälä LÄGI 50,39 2,92 5,39 5 10,39  
  47 boster YODA Macondon Alfa Romeo Eveliina Mildh KIRSUT         HYL  
  50 caiter Boltti Old Pal Keep The Faith Tarja Jämsén RIMA         POIS  
  51 cocspa Aisha Rizi-Bizi B-Aisa Kristina Henriksson TAMMI         POIS  

A agilityrata, maksi 2, kello 15:20, tuomari Asko Jokinen, koirakoita 9, ihanneaika 46 s, enimmäisaika 69 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 39 borcol Late Tronic Quincy Anu Niemi SPOK 33,46 4,66 -12,54 0 -12,54 SERT
2 40 novnou Pablo Höpöhännän American Wonder Outi Perkiömäki LÄGI 40,20 3,88 -5,80 0 -5,80 LUVA
3 36 lyhcol Elli Kangasvuokon Ellyse Sanna Paajanen SCY 44,19 3,53 -1,81 0 -1,81  
4 32 hovawa Tiitu Dagdahoff Arianrhod Dritte Marianne Andersson PORSK 48,05 3,25 2,05 0 2,05  
5 37 pitcol Luna Markhill's Bye Bye Baby Tapio Metsä AST 55,62 2,81 9,62 0 9,62  
6 41 x-rotu Lulu Lulu Minna Sjöberg NU-PU 63,55 2,45 17,55 0 17,55  
  33 belpat Wia Kuunsirpin Always Ready Annika Lundell KIRSUT         HYL  
  35 borcol Karl Karl Kemi Hilkka Kallinen KKK         HYL  
  38 borcol Virtane Maple Yard No Biggie Jan Dahl HANKO         HYL  
  34 airter Viiru Border Rock's Betty Boop Matti Siltala LÄGI         POIS  

A agilityrata, medi 2, kello 15:20, tuomari Asko Jokinen, koirakoita 4, ihanneaika 46 s, enimmäisaika 69 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 42 lagrom Siiri Hopeanuolen Inspiraatio Anna-Maija Munukka MAH 43,30 3,60 -2,70 0 -2,70 LUVA
2 46 katpai Ami Eloise De Bellagosca Sanna Karonen VEIKK 34,79 4,48 -11,21 5 5  
3 45 shelam Yodi Käpäläkoplan Yodi Emmiina Abrahamsson LÄGI 37,72 4,14 -8,28 10 10  
4 43 koohon Ilo Roosnell Calycanthus Outi Haapala L-SSK 51,29 3,04 5,29 5 10,29  
  44 espves Muru Contentos As White Elegant Ida Auvinen AGRY         POIS  

A agilityrata, mini 2, kello 15:20, tuomari Asko Jokinen, koirakoita 4, ihanneaika 46 s, enimmäisaika 69 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 47 boster YODA Macondon Alfa Romeo Eveliina Mildh KIRSUT 41,39 3,77 -4,61 0 -4,61 SERT
2 52 borter Totte Grindstones Jubilee Street Party Laura Ahlblad BAT 43,11 3,62 -2,89 0 -2,89  
3 49 lägpys Rudi Tulikäpälän Nokiliekki Lotta Seppälä LÄGI 45,64 3,42 -0,36 5 5  
4 48 mittel Edi Kujeen Edvin Sara Hagqvist LÄGI 46,26 3,37 0,26 5 5,26  
  50 caiter Boltti Old Pal Keep The Faith Tarja Jämsén RIMA         POIS  
  51 cocspa Aisha Rizi-Bizi B-Aisa Kristina Henriksson TAMMI         POIS