Kilpailu 9.12.2017, paikka Lohja, järjestäjä Länsi-Uudenmaan Agilityharrastajat

[A Mini 3] [A Medi 3] [B Mini 3] [B Medi 3] [C Mini 3] [C Medi 3] [C Maksi 3] [B Maksi 3] [A Maksi 3]

A agilityrata, mini 3, kello 9:00, tuomari Markku Kaukinen, koirakoita 14, ihanneaika 46 s, enimmäisaika 69 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 18 shelam Wii Pilvimarjan Vidor Krista Leino HI-HA 42,36 4,01 -3,64 0 -3,64  
2 12 mittel Milla Mikälie Tuulenpesä Kirsi Eloranta PORSK 45,38 3,75 -0,62 0 -0,62  
3 7 cocspa Aisha Rizi-Bizi B-Aisa Kristina Henriksson TAMMI 50,93 3,34 4,93 0 4,93  
4 23 shelam Sera Firabellen Katherine Blingström Tuula Kunnas KKK 43,82 3,88 -2,18 5 5  
5 24 käävil Aksu Kirsikkapuun Allways On Fire Juha Kujala TSAU 43,94 3,87 -2,06 10 10  
6 11 bicfri Jedi Leeward's Phantom Traveler Anna-Maria Lahesmaa-Korpinen I-HAH 55,06 3,09 9,06 5 14,06  
7 3 käävil Kit Pudelpower's Born To Run Juha Kujala TSAU 45,95 3,70 -0,05 15 15  
8 14 shelam Cava Dreamlook Hilarious Tinker Mika Kuosmanen KKK 55,65 3,06 9,65 10 19,65  
  1 beagle Ruusu Hessin Osma Maria Ahlgren LÄGI         HYL  
  5 käävil Flou Uskomattoman Rohkea Romulus Sanna Helenius HAU         HYL  
  10 papill Sofi Lagoon Zulu Susan Nuurtila KIRSUT         HYL  
  15 kääpin Olga Mildstream Gonnabe Feeling Chic Kristina Lehtomäki LÄGI         HYL  
  17 shelam Mazy Gjerulff Eager To Be Amazing Kajsa Lampén JAU         HYL  
  21 cocspa Lilla Windmillwood Karina Heli Valtari KKK         HYL  
  13 parson Stara Tupla-Täplän Tähdet Tähdet Heli Saukkola NU-PU         POIS  
  16 kääsna Nasu Beries Salty Yoko Gunilla Forsblom LÄGI         POIS  

A agilityrata, medi 3, kello 9:30, tuomari Markku Kaukinen, koirakoita 23, ihanneaika 46 s, enimmäisaika 69 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 37 slapko Sissi Taivaannastan Iseeviot Heini Lindholm I-HAH 43,69 3,89 -2,31 0 -2,31  
2 41 kesvil Siiri Woolly Bohemia's Savage Silk Saija Mutka I-HAH 47,24 3,60 1,24 0 1,24  
3 33 shelam Nonnih Pilvimarjan Ariane Ari Kuparinen RIMA 41,35 4,11 -4,65 5 5  
4 43 kesvil Ville Celesterling Sun Shower Eeva Ihatsu JAU 41,54 4,09 -4,46 5 5  
5 51 cocspa Ofi Frosty Morning's Ophelia Evita Siekkinen PORSK 41,95 4,05 -4,05 5 5  
6 36 kesvil Papu Blackrainbow Jasmin Vesalainen LÄGI 42,73 3,98 -3,27 5 5  
7 39 parson Greta Radagast Gaurwaith Satu Pihlajamäki LÄGI 54,88 3,10 8,88 0 8,88  
8 40 pumi Faina Noisy Dog's Faina Susanne Backman-Mendelin TAMMI 56,36 3,02 10,36 10 20,36  
9 44 cocspa JAFFICA Bleper's Casablanca Kristina Henriksson TAMMI 59,28 2,87 13,28 15 28,28  
  25 tarupi Melvin Yacatis Hurtiga Harald Cajsa Nummelin LÄGI         HYL  
  26 pyrpap Gráinne (Gronja) Iwaz Bouquet D'anémone Taina Rantanen VEIKK         HYL  
  27 parson Justus Arbor Vitae Fosforos Eveliina Sipilä JAU         HYL  
  28 espves Essi Caraydan Oceana Anne-Mari Tenhovalo KKK         HYL  
  29 espves Alma Vivaracho Bonito Alma Jarno Puranen KKK         HYL  
  30 kesvil Tico Bakito's Dark Diamond Maarit Ala-Mettälä TSAU         HYL  
  32 shelam Yodi Käpäläkoplan Yodi Emmiina Abrahamsson LÄGI         HYL  
  34 parson Raipe Viininvartijan Bablo Juha Alenius AGRY         HYL  
  38 auskel Femto Cefeus Xylo Femto Ii Mira Heiskari KKK         HYL  
  42 parson Pava Tupla-Täplän Maximus Toni Koutu LÄGI         HYL  
  47 kesvil Taira Woolly Bohemia's Minnie Dean Brita Långström KKK         HYL  
  48 espves Lilla Bonachón Lilla Maria Wahlström LÄGI         HYL  
  52 x-rotu Rosa Rosa Taina Rantanen VEIKK         HYL  
  53 cocspa Kille Sinnilän Soosoo Lotta Vuorela JANKK         HYL  
  50 parson Pokka Tupla-Täplän Pikku Prinssi Heli Saukkola NU-PU         POIS  

B agilityrata, mini 3, kello 10:25, tuomari Markku Kaukinen, koirakoita 23, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 72 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 18 shelam Wii Pilvimarjan Vidor Krista Leino HI-HA 40,21 4,28 -7,79 0 -7,79  
2 6 kääpin Manu Magnum Petra Malin ATT 46,17 3,72 -1,83 0 -1,83  
3 22 jackru Liinu Pieceof Fruitcake Lime Jenni Pitkänen HI-HA 49,67 3,46 1,67 0 1,67  
4 14 shelam Cava Dreamlook Hilarious Tinker Mika Kuosmanen KKK 49,68 3,46 1,68 0 1,68  
5 4 jackru Nassi Pieceof Fruitcake Nashi Jenni Pitkänen HI-HA 49,82 3,45 1,82 0 1,82  
6 24 käävil Aksu Kirsikkapuun Allways On Fire Juha Kujala TSAU 41,34 4,16 -6,66 5 5  
7 23 shelam Sera Firabellen Katherine Blingström Tuula Kunnas KKK 41,81 4,11 -6,19 5 5  
8 3 käävil Kit Pudelpower's Born To Run Juha Kujala TSAU 46,39 3,71 -1,61 5 5  
9 17 shelam Mazy Gjerulff Eager To Be Amazing Kajsa Lampén JAU 38,17 4,51 -9,83 10 10  
10 9 x-rotu Tiikeri Tiikeri Viola Lydman ATD 47,09 3,65 -0,91 10 10  
11 12 mittel Milla Mikälie Tuulenpesä Kirsi Eloranta PORSK 53,08 3,24 5,08 5 10,08  
12 11 bicfri Jedi Leeward's Phantom Traveler Anna-Maria Lahesmaa-Korpinen I-HAH 48,24 3,57 0,24 10 10,24  
13 5 käävil Flou Uskomattoman Rohkea Romulus Sanna Helenius HAU 54,18 3,17 6,18 5 11,18  
14 7 cocspa Aisha Rizi-Bizi B-Aisa Kristina Henriksson TAMMI 53,69 3,20 5,69 10 15,69  
15 97 kääpin Väinö Sainen Pippuri Aino Oikari I-HAH 56,04 3,07 8,04 10 18,04  
16 13 parson Stara Tupla-Täplän Tähdet Tähdet Heli Saukkola NU-PU 53,15 3,24 5,15 15 20,15  
17 10 papill Sofi Lagoon Zulu Susan Nuurtila KIRSUT 53,81 3,20 5,81 15 20,81  
  1 beagle Ruusu Hessin Osma Maria Ahlgren LÄGI         HYL  
  2 parson Arvo I Tammenkolon Arvo Marju Kiri LÄGI         HYL  
  8 parson Stella Scream Cracker's Cinnamon Toast Oona Mäntysaari ATT         HYL  
  15 kääpin Olga Mildstream Gonnabe Feeling Chic Kristina Lehtomäki LÄGI         HYL  
  20 parson Hirmuinen Tupla-Täplän Timantti Marju Kiri LÄGI         HYL  
  21 cocspa Lilla Windmillwood Karina Heli Valtari KKK         HYL  
  16 kääsna Nasu Beries Salty Yoko Gunilla Forsblom LÄGI         POIS  
  19 x-rotu Ani Ani Petra Malin ATT         POIS  

B agilityrata, medi 3, kello 11:05, tuomari Markku Kaukinen, koirakoita 27, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 72 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 43 kesvil Ville Celesterling Sun Shower Eeva Ihatsu JAU 38,01 4,53 -9,99 0 -9,99  
2 52 x-rotu Rosa Rosa Taina Rantanen VEIKK 41,00 4,20 -7,00 0 -7,00  
3 38 auskel Femto Cefeus Xylo Femto Ii Mira Heiskari KKK 41,33 4,16 -6,67 0 -6,67  
4 47 kesvil Taira Woolly Bohemia's Minnie Dean Brita Långström KKK 42,27 4,07 -5,73 0 -5,73  
5 41 kesvil Siiri Woolly Bohemia's Savage Silk Saija Mutka I-HAH 43,84 3,92 -4,16 0 -4,16  
6 34 parson Raipe Viininvartijan Bablo Juha Alenius AGRY 45,23 3,80 -2,77 0 -2,77  
7 39 parson Greta Radagast Gaurwaith Satu Pihlajamäki LÄGI 49,68 3,46 1,68 0 1,68  
8 32 shelam Yodi Käpäläkoplan Yodi Emmiina Abrahamsson LÄGI 39,60 4,34 -8,40 5 5  
9 51 cocspa Ofi Frosty Morning's Ophelia Evita Siekkinen PORSK 39,90 4,31 -8,10 5 5  
10 49 tarupi Minus Yacatis Metsänpeikko Cajsa Nummelin LÄGI 44,89 3,83 -3,11 5 5  
11 26 pyrpap Gráinne (Gronja) Iwaz Bouquet D'anémone Taina Rantanen VEIKK 46,70 3,68 -1,30 5 5  
12 36 kesvil Papu Blackrainbow Jasmin Vesalainen LÄGI 38,94 4,42 -9,06 10 10  
13 31 shelam Rico Copystyle So What Satu Paasio JANKK 44,33 3,88 -3,67 10 10  
14 44 cocspa JAFFICA Bleper's Casablanca Kristina Henriksson TAMMI 48,34 3,56 0,34 10 10,34  
15 40 pumi Faina Noisy Dog's Faina Susanne Backman-Mendelin TAMMI 61,22 2,81 13,22 0 13,22  
16 48 espves Lilla Bonachón Lilla Maria Wahlström LÄGI 53,54 3,21 5,54 10 15,54  
17 28 espves Essi Caraydan Oceana Anne-Mari Tenhovalo KKK 48,06 3,58 0,06 20 20,06  
  25 tarupi Melvin Yacatis Hurtiga Harald Cajsa Nummelin LÄGI         HYL  
  27 parson Justus Arbor Vitae Fosforos Eveliina Sipilä JAU         HYL  
  29 espves Alma Vivaracho Bonito Alma Jarno Puranen KKK         HYL  
  30 kesvil Tico Bakito's Dark Diamond Maarit Ala-Mettälä TSAU         HYL  
  33 shelam Nonnih Pilvimarjan Ariane Ari Kuparinen RIMA         HYL  
  37 slapko Sissi Taivaannastan Iseeviot Heini Lindholm I-HAH         HYL  
  42 parson Pava Tupla-Täplän Maximus Toni Koutu LÄGI         HYL  
  45 espves Asta Caraydan Galaxia Anne-Mari Tenhovalo KKK         HYL  
  50 parson Pokka Tupla-Täplän Pikku Prinssi Heli Saukkola NU-PU         HYL  
  53 cocspa Kille Sinnilän Soosoo Lotta Vuorela JANKK         HYL  
  46 shelam Jäbä Sensusan Where Ever You Go Satu Paasio JANKK         POIS  

C hyppyrata, mini 3, kello 12:05, tuomari Markku Kaukinen, koirakoita 22, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 72 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 18 shelam Wii Pilvimarjan Vidor Krista Leino HI-HA 34,52 4,87 -13,48 0 -13,48 SERT-H
2 21 cocspa Lilla Windmillwood Karina Heli Valtari KKK 36,83 4,56 -11,17 0 -11,17  
3 11 bicfri Jedi Leeward's Phantom Traveler Anna-Maria Lahesmaa-Korpinen I-HAH 38,83 4,33 -9,17 0 -9,17  
4 15 kääpin Olga Mildstream Gonnabe Feeling Chic Kristina Lehtomäki LÄGI 39,44 4,26 -8,56 0 -8,56  
5 12 mittel Milla Mikälie Tuulenpesä Kirsi Eloranta PORSK 39,76 4,22 -8,24 0 -8,24  
6 6 kääpin Manu Magnum Petra Malin ATT 39,92 4,21 -8,08 0 -8,08  
7 9 x-rotu Tiikeri Tiikeri Viola Lydman ATD 40,25 4,17 -7,75 0 -7,75  
8 3 käävil Kit Pudelpower's Born To Run Juha Kujala TSAU 41,13 4,09 -6,87 0 -6,87  
9 14 shelam Cava Dreamlook Hilarious Tinker Mika Kuosmanen KKK 42,75 3,93 -5,25 0 -5,25  
10 22 jackru Liinu Pieceof Fruitcake Lime Jenni Pitkänen HI-HA 42,80 3,92 -5,20 0 -5,20  
11 8 parson Stella Scream Cracker's Cinnamon Toast Oona Mäntysaari ATT 34,27 4,90 -13,73 5 5  
12 24 käävil Aksu Kirsikkapuun Allways On Fire Juha Kujala TSAU 37,30 4,50 -10,70 5 5  
13 13 parson Stara Tupla-Täplän Tähdet Tähdet Heli Saukkola NU-PU 38,89 4,32 -9,11 5 5  
14 10 papill Sofi Lagoon Zulu Susan Nuurtila KIRSUT 45,28 3,71 -2,72 5 5  
15 4 jackru Nassi Pieceof Fruitcake Nashi Jenni Pitkänen HI-HA 53,73 3,13 5,73 5 10,73  
  1 beagle Ruusu Hessin Osma Maria Ahlgren LÄGI         HYL  
  2 parson Arvo I Tammenkolon Arvo Marju Kiri LÄGI         HYL  
  7 cocspa Aisha Rizi-Bizi B-Aisa Kristina Henriksson TAMMI         HYL  
  17 shelam Mazy Gjerulff Eager To Be Amazing Kajsa Lampén JAU         HYL  
  20 parson Hirmuinen Tupla-Täplän Timantti Marju Kiri LÄGI         HYL  
  23 shelam Sera Firabellen Katherine Blingström Tuula Kunnas KKK         HYL  
  97 kääpin Väinö Sainen Pippuri Aino Oikari I-HAH         HYL  
  16 kääsna Nasu Beries Salty Yoko Gunilla Forsblom LÄGI         POIS  
  19 x-rotu Ani Ani Petra Malin ATT         POIS  

C hyppyrata, medi 3, kello 12:40, tuomari Markku Kaukinen, koirakoita 24, ihanneaika 40 s, enimmäisaika 60 s, eteneminopeus 4,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 36 kesvil Papu Blackrainbow Jasmin Vesalainen LÄGI 33,51 5,01 -6,49 0 -6,49 SERT-H
2 45 espves Asta Caraydan Galaxia Anne-Mari Tenhovalo KKK 33,96 4,95 -6,04 0 -6,04  
3 52 x-rotu Rosa Rosa Taina Rantanen VEIKK 34,13 4,92 -5,87 0 -5,87  
4 43 kesvil Ville Celesterling Sun Shower Eeva Ihatsu JAU 34,62 4,85 -5,38 0 -5,38  
5 51 cocspa Ofi Frosty Morning's Ophelia Evita Siekkinen PORSK 35,44 4,74 -4,56 0 -4,56  
6 42 parson Pava Tupla-Täplän Maximus Toni Koutu LÄGI 36,00 4,67 -4,00 0 -4,00  
7 25 tarupi Melvin Yacatis Hurtiga Harald Cajsa Nummelin LÄGI 36,34 4,62 -3,66 0 -3,66  
8 29 espves Alma Vivaracho Bonito Alma Jarno Puranen KKK 36,50 4,60 -3,50 0 -3,50  
9 41 kesvil Siiri Woolly Bohemia's Savage Silk Saija Mutka I-HAH 36,73 4,57 -3,27 0 -3,27  
10 47 kesvil Taira Woolly Bohemia's Minnie Dean Brita Långström KKK 36,97 4,54 -3,03 0 -3,03  
11 31 shelam Rico Copystyle So What Satu Paasio JANKK 37,57 4,47 -2,43 0 -2,43  
12 26 pyrpap Gráinne (Gronja) Iwaz Bouquet D'anémone Taina Rantanen VEIKK 37,83 4,44 -2,17 0 -2,17  
13 34 parson Raipe Viininvartijan Bablo Juha Alenius AGRY 39,41 4,26 -0,59 0 -0,59  
14 35 shelam Ansa Pilvimarjan Todellinen Prinsessa Kirsi Rusila TAMMI 33,14 5,07 -6,86 5 5  
15 32 shelam Yodi Käpäläkoplan Yodi Emmiina Abrahamsson LÄGI 35,64 4,71 -4,36 5 5  
16 49 tarupi Minus Yacatis Metsänpeikko Cajsa Nummelin LÄGI 37,12 4,53 -2,88 5 5  
17 27 parson Justus Arbor Vitae Fosforos Eveliina Sipilä JAU 41,97 4,00 1,97 10 11,97  
18 50 parson Pokka Tupla-Täplän Pikku Prinssi Heli Saukkola NU-PU 44,35 3,79 4,35 10 14,35  
19 39 parson Greta Radagast Gaurwaith Satu Pihlajamäki LÄGI 53,31 3,15 13,31 5 18,31  
20 38 auskel Femto Cefeus Xylo Femto Ii Mira Heiskari KKK 42,64 3,94 2,64 20 22,64  
  33 shelam Nonnih Pilvimarjan Ariane Ari Kuparinen RIMA         HYL  
  37 slapko Sissi Taivaannastan Iseeviot Heini Lindholm I-HAH         HYL  
  40 pumi Faina Noisy Dog's Faina Susanne Backman-Mendelin TAMMI         HYL  
  44 cocspa JAFFICA Bleper's Casablanca Kristina Henriksson TAMMI         HYL  
  46 shelam Jäbä Sensusan Where Ever You Go Satu Paasio JANKK         POIS  

C hyppyrata, maksi 3, kello 13:30, tuomari Pertti Siimes, koirakoita 39, ihanneaika 36 s, enimmäisaika 54 s, eteneminopeus 3,9 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 57 borcol Jazz Sanmar Jazz Petriina Konttinen HAU 27,04 5,25 -8,96 0 -8,96  
2 89 borcol Voltti Little Step's Volt Saija Mustonen LAW 30,85 4,60 -5,15 0 -5,15  
3 71 borcol Niki Skogsvallarens Unika Liisa Männistö JAU 31,52 4,51 -4,48 0 -4,48 SERT-H
4 87 pyrpal Ilo Ilo Des Forges De Thor Taika Kämppi NODO 33,94 4,18 -2,06 0 -2,06  
5 88 belpat Fasu Rokkitassun Flash Dance Kati Halonen KKK 35,31 4,02 -0,69 0 -0,69  
6 93 auspai Päre Ardiente Lindo Pjojo Laura Ruissalo HI-HA 35,64 3,98 -0,36 0 -0,36  
7 82 borcol Thor Tending Gale Niina-Liina Linna NAS 27,16 5,23 -8,84 5 5  
8 58 borcol Pera Eyewitness Mastermind Satu Pihlajamäki LÄGI 29,87 4,75 -6,13 5 5  
9 62 borcol Elmo Maple Yard Ka-Boom Maija Anttolainen A-KOT 30,03 4,73 -5,97 5 5  
10 67 auskel Binka Kengurukolon Deja Vu Jan Dahl HANKO 31,58 4,50 -4,42 5 5  
11 78 borcol Jay Myytin Oikee Asenne Marko Kivihalme HAU 31,86 4,46 -4,14 5 5  
12 86 pitcol Kelmi Maple Yard Glen Clova Päivi Suomi I-HAH 33,60 4,23 -2,40 5 5  
13 69 isovil Nera Nerian Fifinella Hanna Streng HAU 34,63 4,10 -1,37 5 5  
14 73 auskel My Maiskis Kamyra Sari Hujanen KKK 35,03 4,05 -0,97 5 5  
15 65 parcol Dallas Oldbear Yankee Doodle Dandy Maijaliisa Valkonen LÄGI 40,41 3,51 4,41 5 9,41  
16 90 auspai Chili Cryptonite Kittyhawk Kaisa Kivi ATT 30,20 4,70 -5,80 10 10  
17 85 borcol Niiru Hakukaaren Nero Satu Pihlajamäki LÄGI 36,23 3,92 0,23 10 10,23  
18 79 belpat Roosa Kuunsirpin Under The Stars Maria Keskitalo HARJA 40,12 3,54 4,12 10 14,12  
19 92 auspai Jippi Wirneen Jippijaijee Noora Mäkelä I-HAH 30,83 4,61 -5,17 15 15  
20 81 borcol Remo Xeniitin Demo Sari Thil HI-HA 33,74 4,21 -2,26 15 15  
21 63 espves Into Aquagruaz Frontinto Taina Rantanen VEIKK 42,73 3,32 6,73 10 16,73  
22 68 lagrom Roki Nuxo Troy Minna Hietanen ATT 53,20 2,67 17,20 10 27,20  
  54 borcol Becca Overdo Wind Niina-Liina Linna NAS         HYL  
  55 auskel Roima Cefeus Sir Roima Ii Sanna Nummelin JAU         HYL  
  56 borcol Ruska Tammikallion Ruska Hanna Toivola HI-HA         HYL  
  60 pitcol Kössi Maple Yard Jumping Jack High Päivi Suomi I-HAH         HYL  
  61 borcol Rin Chunky Monkey Beyond Dreams Joona Sumela HSKH         HYL  
  64 borcol Zup Hakukaaren Zup Mira Pihlajamäki LÄGI         HYL  
  66 borcol Soda Breezing Flicker Laura Verkamo HAU         HYL  
  70 belpat Yuuki Willow Creek Vidal Outi Siimes PORSK         HYL  
  72 borcol Guess Thelook Revolution Guess Heini Lindholm I-HAH         HYL  
  74 borcol Becks Johan On Boogie Esa Lehdistö ATT         HYL  
  76 borcol Taco Sanmar Tex Willer Susanna Niiranen KKK         HYL  
  77 borcol Tilli Coshagh Cappuccino Mika Väisänen TUUKK         HYL  
  80 borcol Kurko Tending Wisdom Nina Manner HAU         HYL  
  91 borcol Virtane Maple Yard No Biggie Jan Dahl HANKO         HYL  
  94 borcol Vanttu Piggyland's Odile Minna Viitanen KKK         HYL  
  95 belpag Minni Mustanaamion Aika Söde Johanna Jussila HSKH         HYL  
  96 borcol Into Ilovispilä Comebye Indie Aino Mutka I-HAH         HYL  
  75 borcol Karl Karl Kemi Hilkka Kallinen KKK         POIS  

B agilityrata, maksi 3, kello 14:35, tuomari Pertti Siimes, koirakoita 42, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 75 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 82 borcol Thor Tending Gale Niina-Liina Linna NAS 37,60 5,05 -12,40 0 -12,40  
2 72 borcol Guess Thelook Revolution Guess Heini Lindholm I-HAH 38,22 4,97 -11,78 0 -11,78  
3 80 borcol Kurko Tending Wisdom Nina Manner HAU 39,53 4,81 -10,47 0 -10,47 SERT-A
4 66 borcol Soda Breezing Flicker Laura Verkamo HAU 39,94 4,76 -10,06 0 -10,06  
5 67 auskel Binka Kengurukolon Deja Vu Jan Dahl HANKO 39,99 4,75 -10,01 0 -10,01  
6 89 borcol Voltti Little Step's Volt Saija Mustonen LAW 40,83 4,65 -9,17 0 -9,17  
7 62 borcol Elmo Maple Yard Ka-Boom Maija Anttolainen A-KOT 40,85 4,65 -9,15 0 -9,15  
8 81 borcol Remo Xeniitin Demo Sari Thil HI-HA 41,81 4,54 -8,19 0 -8,19  
9 60 pitcol Kössi Maple Yard Jumping Jack High Päivi Suomi I-HAH 42,28 4,49 -7,72 0 -7,72  
10 69 isovil Nera Nerian Fifinella Hanna Streng HAU 47,14 4,03 -2,86 0 -2,86  
11 79 belpat Roosa Kuunsirpin Under The Stars Maria Keskitalo HARJA 47,20 4,03 -2,80 0 -2,80  
12 87 pyrpal Ilo Ilo Des Forges De Thor Taika Kämppi NODO 49,95 3,80 -0,05 0 -0,05  
13 57 borcol Jazz Sanmar Jazz Petriina Konttinen HAU 38,99 4,87 -11,01 5 5  
14 71 borcol Niki Skogsvallarens Unika Liisa Männistö JAU 41,31 4,60 -8,69 5 5  
15 70 belpat Yuuki Willow Creek Vidal Outi Siimes PORSK 42,03 4,52 -7,97 5 5  
16 85 borcol Niiru Hakukaaren Nero Satu Pihlajamäki LÄGI 43,96 4,32 -6,04 5 5  
17 95 belpag Minni Mustanaamion Aika Söde Johanna Jussila HSKH 40,33 4,71 -9,67 10 10  
18 58 borcol Pera Eyewitness Mastermind Satu Pihlajamäki LÄGI 41,88 4,54 -8,12 10 10  
19 86 pitcol Kelmi Maple Yard Glen Clova Päivi Suomi I-HAH 49,26 3,86 -0,74 10 10  
20 65 parcol Dallas Oldbear Yankee Doodle Dandy Maijaliisa Valkonen LÄGI 52,35 3,63 2,35 10 12,35  
21 78 borcol Jay Myytin Oikee Asenne Marko Kivihalme HAU 50,47 3,77 0,47 25 25,47  
  54 borcol Becca Overdo Wind Niina-Liina Linna NAS         HYL  
  55 auskel Roima Cefeus Sir Roima Ii Sanna Nummelin JAU         HYL  
  56 borcol Ruska Tammikallion Ruska Hanna Toivola HI-HA         HYL  
  59 belpat Yava Yava Du Chateau Royal Pirjo Yli-Juuti HAU         HYL  
  61 borcol Rin Chunky Monkey Beyond Dreams Joona Sumela HSKH         HYL  
  63 espves Into Aquagruaz Frontinto Taina Rantanen VEIKK         HYL  
  64 borcol Zup Hakukaaren Zup Mira Pihlajamäki LÄGI         HYL  
  68 lagrom Roki Nuxo Troy Minna Hietanen ATT         HYL  
  73 auskel My Maiskis Kamyra Sari Hujanen KKK         HYL  
  74 borcol Becks Johan On Boogie Esa Lehdistö ATT         HYL  
  76 borcol Taco Sanmar Tex Willer Susanna Niiranen KKK         HYL  
  77 borcol Tilli Coshagh Cappuccino Mika Väisänen TUUKK         HYL  
  83 lyhcol Kyran Cinnaberry's Last Man Standing Marjo Viljamaa NAS         HYL  
  84 borcol Breeze Away To Me Breeze Pirjo Yli-Juuti HAU         HYL  
  88 belpat Fasu Rokkitassun Flash Dance Kati Halonen KKK         HYL  
  90 auspai Chili Cryptonite Kittyhawk Kaisa Kivi ATT         HYL  
  91 borcol Virtane Maple Yard No Biggie Jan Dahl HANKO         HYL  
  92 auspai Jippi Wirneen Jippijaijee Noora Mäkelä I-HAH         HYL  
  93 auspai Päre Ardiente Lindo Pjojo Laura Ruissalo HI-HA         HYL  
  94 borcol Vanttu Piggyland's Odile Minna Viitanen KKK         HYL  
  96 borcol Into Ilovispilä Comebye Indie Aino Mutka I-HAH         HYL  
  75 borcol Karl Karl Kemi Hilkka Kallinen KKK         POIS  

A agilityrata, maksi 3, kello 15:55, tuomari Pertti Siimes, koirakoita 39, ihanneaika 46 s, enimmäisaika 69 s, eteneminopeus 3,9 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 64 borcol Zup Hakukaaren Zup Mira Pihlajamäki LÄGI 36,61 4,86 -9,39 0 -9,39  
2 76 borcol Taco Sanmar Tex Willer Susanna Niiranen KKK 40,18 4,43 -5,82 0 -5,82  
3 81 borcol Remo Xeniitin Demo Sari Thil HI-HA 40,45 4,40 -5,55 0 -5,55 SERT-A
4 60 pitcol Kössi Maple Yard Jumping Jack High Päivi Suomi I-HAH 40,79 4,36 -5,21 0 -5,21  
5 87 pyrpal Ilo Ilo Des Forges De Thor Taika Kämppi NODO 46,25 3,85 0,25 0 0,25  
6 79 belpat Roosa Kuunsirpin Under The Stars Maria Keskitalo HARJA 46,84 3,80 0,84 0 0,84  
7 78 borcol Jay Myytin Oikee Asenne Marko Kivihalme HAU 36,32 4,90 -9,68 5 5  
8 55 auskel Roima Cefeus Sir Roima Ii Sanna Nummelin JAU 36,44 4,89 -9,56 5 5  
9 92 auspai Jippi Wirneen Jippijaijee Noora Mäkelä I-HAH 39,16 4,55 -6,84 5 5  
10 88 belpat Fasu Rokkitassun Flash Dance Kati Halonen KKK 42,88 4,15 -3,12 5 5  
11 86 pitcol Kelmi Maple Yard Glen Clova Päivi Suomi I-HAH 49,05 3,63 3,05 5 8,05  
12 72 borcol Guess Thelook Revolution Guess Heini Lindholm I-HAH 36,98 4,81 -9,02 10 10  
13 54 borcol Becca Overdo Wind Niina-Liina Linna NAS 37,60 4,73 -8,40 10 10  
14 58 borcol Pera Eyewitness Mastermind Satu Pihlajamäki LÄGI 41,54 4,28 -4,46 15 15  
15 95 belpag Minni Mustanaamion Aika Söde Johanna Jussila HSKH 46,21 3,85 0,21 20 20,21  
16 74 borcol Becks Johan On Boogie Esa Lehdistö ATT 51,68 3,44 5,68 15 20,68  
  56 borcol Ruska Tammikallion Ruska Hanna Toivola HI-HA         HYL  
  57 borcol Jazz Sanmar Jazz Petriina Konttinen HAU         HYL  
  59 belpat Yava Yava Du Chateau Royal Pirjo Yli-Juuti HAU         HYL  
  61 borcol Rin Chunky Monkey Beyond Dreams Joona Sumela HSKH         HYL  
  62 borcol Elmo Maple Yard Ka-Boom Maija Anttolainen A-KOT         HYL  
  63 espves Into Aquagruaz Frontinto Taina Rantanen VEIKK         HYL  
  65 parcol Dallas Oldbear Yankee Doodle Dandy Maijaliisa Valkonen LÄGI         HYL  
  66 borcol Soda Breezing Flicker Laura Verkamo HAU         HYL  
  67 auskel Binka Kengurukolon Deja Vu Jan Dahl HANKO         HYL  
  69 isovil Nera Nerian Fifinella Hanna Streng HAU         HYL  
  70 belpat Yuuki Willow Creek Vidal Outi Siimes PORSK         HYL  
  77 borcol Tilli Coshagh Cappuccino Mika Väisänen TUUKK         HYL  
  80 borcol Kurko Tending Wisdom Nina Manner HAU         HYL  
  82 borcol Thor Tending Gale Niina-Liina Linna NAS         HYL  
  83 lyhcol Kyran Cinnaberry's Last Man Standing Marjo Viljamaa NAS         HYL  
  84 borcol Breeze Away To Me Breeze Pirjo Yli-Juuti HAU         HYL  
  85 borcol Niiru Hakukaaren Nero Satu Pihlajamäki LÄGI         HYL  
  89 borcol Voltti Little Step's Volt Saija Mustonen LAW         HYL  
  90 auspai Chili Cryptonite Kittyhawk Kaisa Kivi ATT         HYL  
  91 borcol Virtane Maple Yard No Biggie Jan Dahl HANKO         HYL  
  93 auspai Päre Ardiente Lindo Pjojo Laura Ruissalo HI-HA         HYL  
  94 borcol Vanttu Piggyland's Odile Minna Viitanen KKK         HYL  
  96 borcol Into Ilovispilä Comebye Indie Aino Mutka I-HAH         HYL  
  75 borcol Karl Karl Kemi Hilkka Kallinen KKK         POIS