Kilpailu 15.5.2016, paikka Lohja, järjestäjä Länsi-Uudenmaan Agilityharrastajat ry

[A Mini 3] [A Medi 3] [B Mini 3] [B Medi 3] [C Mini 3] [C Medi 3] [C Maksi 3] [B Maksi 3] [A Maksi 3]

A agilityrata, mini 3, kello 9:00, tuomari Markku Kaukinen, koirakoita 18, ihanneaika 43 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 12 shelam Rela Kiljuiita Jenna Kantola ATT 36,28 4,27 -6,72 0 -6,72  
2 6 shelam Häkä Cardiwe's Everlasting Love Milla Saari HI-HA 36,88 4,20 -6,12 0 -6,12  
3 4 papill Bixie Pompeux Magic Power Marika Hiltunen VEIKK 37,81 4,10 -5,19 0 -5,19  
4 2 lägpys Saara Tulikäpälän Saara Savusukeltaja Marjo Korander-Taavitsainen HI-HA 38,80 3,99 -4,20 0 -4,20  
5 7 schipp Niki Bilgepump's Geisha Emma Ojala ATT 40,39 3,84 -2,61 0 -2,61  
6 20 lägpys Taiga-Tassu Tulikäpälän Taiga Tuliraketti Marjo Korander-Taavitsainen HI-HA 42,06 3,68 -0,94 0 -0,94  
7 17 papill Bella Belladonna Marika Hiltunen VEIKK 43,11 3,60 0,11 0 0,11  
8 15 kesvil Ansa Woolly Bohemia\'s Gia Carangi Riina Kanerva KKK 36,30 4,27 -6,70 5 5  
9 9 lanhee Nelson Myheels Tuxedo Nelli Numminen LÄGI 37,54 4,13 -5,46 5 5  
10 8 jackru Zala Jackobean Zartbitter Schoko Emmiina Abrahamsson LÄGI 39,29 3,94 -3,71 5 5  
11 14 käävil Pulla Trucker's Obsession Sanna Kunnasvirta TSAU 43,27 3,58 0,27 5 5,27  
12 18 jackru Nassi Pieceof Fruitcake Nashi Jenni Pitkänen HI-HA 46,29 3,35 3,29 5 8,29  
13 101 shelam Wii Pilvimarjan Vidor Krista Leino HI-HA 48,28 3,21 5,28 5 10,28  
14 16 boster Manta Deana At Nevicata's Z Certovej Zahrady Minna Palviainen ERTTI 50,84 3,05 7,84 5 12,84  
  1 kääsna Viiru Willken Fogo Anita Lampinen HSKH         HYL  
  10 shelam Myra Pilvimarjan Unelma Heini Lehtonen TSAU         HYL  
  13 shelam Ella Snowglow's Enigmatic Mariella Merja Hakala TASSU         HYL  
  100 kääsna Nasu Beries Salty Yoko Gunilla Forsblom LÄGI         HYL  
  11 parson Miina Pearch Hill's Pheasant Tail Anu Saikku-Bäckström LAW         POIS  
  19 lanhee Alfie Marmalade`s Jack Of Hearts Nina Eräkare KKK         POIS  

A agilityrata, medi 3, kello 9:30, tuomari Markku Kaukinen, koirakoita 25, ihanneaika 43 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 45 espves Esteri Nadador Tormenta Furiosa Mona Liljegren JANKK 32,79 4,73 -10,21 0 -10,21  
2 44 espves Huima Caraydan Karachi Johanna Suuronen ATT 33,91 4,57 -9,09 0 -9,09 SERT-A
3 24 espves Inkeri Nadador Babosa Furiosa Mona Liljegren JANKK 34,23 4,53 -8,77 0 -8,77  
4 31 koohon Yego Amoenus Yego Jari Laitinen KKK 34,93 4,44 -8,07 0 -8,07  
5 27 shelam Muru Williruusun Ellinoora Satu Koskinen HSKH 39,05 3,97 -3,95 0 -3,95  
6 34 shelam Taika Dolce And Gabbana Fulfilled Dream Petra Skogberg HI-HA 40,25 3,85 -2,75 0 -2,75  
7 30 parson Greta Radagast Gaurwaith Satu Pihlajamäki LÄGI 45,52 3,40 2,52 0 2,52  
8 26 koohon Robi Tretex Kilroy Seidi Koskinen HSKH 35,22 4,40 -7,78 5 5  
9 42 espves Essi Caraydan Oceana Anne-Mari Tenhovalo KKK 37,47 4,14 -5,53 5 5  
10 32 kesvil Imma Woolly Bohemia's Midnight Queen Sofia Knuts TSAU 38,73 4,00 -4,27 5 5  
11 41 shelam Elmo Käpylaakson Elmo Katja Kumpulainen JAU 41,26 3,76 -1,74 5 5  
12 46 tarupi Melvin Yacatis Hurtiga Harald Cajsa Nummelin LÄGI 42,24 3,67 -0,76 5 5  
13 22 koohon Wiima Black Amiikos Wolferina Wouda Mia Tuoreniemi HI-HA 44,57 3,48 1,57 5 6,57  
14 28 kesvil Ville Celesterling Sun Shower Eeva Ihatsu JAU 36,50 4,25 -6,50 10 10  
15 35 kesvil Sirius Woolly Bohemia's Stone Cold Crazy Kalle Kekarainen LÄGI 37,07 4,18 -5,93 10 10  
16 29 shelam Velho Käpäläkoplan Big Bucks Elina Skogberg HI-HA 49,39 3,14 6,39 5 11,39  
  23 koohon Twix Twixellent Säde Tuoreniemi HI-HA         HYL  
  25 tarupi Minus Yacatis Metsänpeikko Cajsa Nummelin LÄGI         HYL  
  33 shelam Noona Agarwaen Anyer Fanny Lindfors ATT         HYL  
  36 kromfo Tofsan Krumme Furche Flammentanz Åsa Rancken TSAU         HYL  
  37 pyrpap Marlin Drole D'oiseau Saut Perilleux Soila Sabelström LÄGI         HYL  
  38 shelam Ansa Pilvimarjan Todellinen Prinsessa Kirsi Rusila HANKO         HYL  
  39 kerter Roxy Joybrick Amazon Lily Tommy Streng HAU         HYL  
  40 shelam Riski Amazing Avici Of Endless Bina's Love Jenna Kantola ATT         HYL  
  47 shelam Lenni Happy Master´s Only For You Satu Koskinen HSKH         HYL  

B agilityrata, mini 3, kello 10:15, tuomari Markku Kaukinen, koirakoita 18, ihanneaika 44 s, enimmäisaika 82 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 12 shelam Rela Kiljuiita Jenna Kantola ATT 35,07 4,48 -8,93 0 -8,93  
2 7 schipp Niki Bilgepump's Geisha Emma Ojala ATT 38,08 4,12 -5,92 0 -5,92  
3 2 lägpys Saara Tulikäpälän Saara Savusukeltaja Marjo Korander-Taavitsainen HI-HA 38,35 4,09 -5,65 0 -5,65  
4 17 papill Bella Belladonna Marika Hiltunen VEIKK 41,33 3,80 -2,67 0 -2,67  
5 13 shelam Ella Snowglow's Enigmatic Mariella Merja Hakala TASSU 38,77 4,05 -5,23 5 5  
6 14 käävil Pulla Trucker's Obsession Sanna Kunnasvirta TSAU 39,18 4,01 -4,82 5 5  
7 8 jackru Zala Jackobean Zartbitter Schoko Emmiina Abrahamsson LÄGI 39,27 4,00 -4,73 5 5  
8 5 shelam Touko Followinsea Gangsta Gaprise Saara Koivumäki KIRSUT 40,27 3,90 -3,73 5 5  
9 18 jackru Nassi Pieceof Fruitcake Nashi Jenni Pitkänen HI-HA 42,65 3,68 -1,35 5 5  
10 20 lägpys Taiga-Tassu Tulikäpälän Taiga Tuliraketti Marjo Korander-Taavitsainen HI-HA 45,28 3,47 1,28 15 16,28  
11 100 kääsna Nasu Beries Salty Yoko Gunilla Forsblom LÄGI 52,59 2,98 8,59 10 18,59  
  1 kääsna Viiru Willken Fogo Anita Lampinen HSKH         HYL  
  4 papill Bixie Pompeux Magic Power Marika Hiltunen VEIKK         HYL  
  6 shelam Häkä Cardiwe's Everlasting Love Milla Saari HI-HA         HYL  
  9 lanhee Nelson Myheels Tuxedo Nelli Numminen LÄGI         HYL  
  10 shelam Myra Pilvimarjan Unelma Heini Lehtonen TSAU         HYL  
  15 kesvil Ansa Woolly Bohemia\'s Gia Carangi Riina Kanerva KKK         HYL  
  16 boster Manta Deana At Nevicata's Z Certovej Zahrady Minna Palviainen ERTTI         HYL  
  3 jackru Liinu Pieceof Fruitcake Lime Jenni Pitkänen HI-HA         POIS  
  11 parson Miina Pearch Hill's Pheasant Tail Anu Saikku-Bäckström LAW         POIS  
  19 lanhee Alfie Marmalade`s Jack Of Hearts Nina Eräkare KKK         POIS  

B agilityrata, medi 3, kello 10:45, tuomari Markku Kaukinen, koirakoita 26, ihanneaika 44 s, enimmäisaika 82 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 31 koohon Yego Amoenus Yego Jari Laitinen KKK 33,22 4,73 -10,78 0 -10,78  
2 35 kesvil Sirius Woolly Bohemia's Stone Cold Crazy Kalle Kekarainen LÄGI 33,32 4,71 -10,68 0 -10,68  
3 28 kesvil Ville Celesterling Sun Shower Eeva Ihatsu JAU 34,46 4,56 -9,54 0 -9,54  
4 25 tarupi Minus Yacatis Metsänpeikko Cajsa Nummelin LÄGI 37,34 4,20 -6,66 0 -6,66  
5 23 koohon Twix Twixellent Säde Tuoreniemi HI-HA 39,50 3,97 -4,50 0 -4,50  
6 36 kromfo Tofsan Krumme Furche Flammentanz Åsa Rancken TSAU 43,32 3,62 -0,68 0 -0,68  
7 30 parson Greta Radagast Gaurwaith Satu Pihlajamäki LÄGI 46,70 3,36 2,70 0 2,70  
8 21 manter Speedy Hannula Renholms Roslagens Ros Kirsi Kiljander-Aronen TSAU 36,32 4,32 -7,68 5 5  
9 27 shelam Muru Williruusun Ellinoora Satu Koskinen HSKH 40,79 3,85 -3,21 5 5  
10 22 koohon Wiima Black Amiikos Wolferina Wouda Mia Tuoreniemi HI-HA 46,09 3,41 2,09 5 7,09  
11 33 shelam Noona Agarwaen Anyer Fanny Lindfors ATT 34,36 4,57 -9,64 15 15  
12 37 pyrpap Marlin Drole D'oiseau Saut Perilleux Soila Sabelström LÄGI 42,78 3,67 -1,22 15 15  
  24 espves Inkeri Nadador Babosa Furiosa Mona Liljegren JANKK         HYL  
  26 koohon Robi Tretex Kilroy Seidi Koskinen HSKH         HYL  
  29 shelam Velho Käpäläkoplan Big Bucks Elina Skogberg HI-HA         HYL  
  32 kesvil Imma Woolly Bohemia's Midnight Queen Sofia Knuts TSAU         HYL  
  34 shelam Taika Dolce And Gabbana Fulfilled Dream Petra Skogberg HI-HA         HYL  
  38 shelam Ansa Pilvimarjan Todellinen Prinsessa Kirsi Rusila HANKO         HYL  
  39 kerter Roxy Joybrick Amazon Lily Tommy Streng HAU         HYL  
  40 shelam Riski Amazing Avici Of Endless Bina's Love Jenna Kantola ATT         HYL  
  41 shelam Elmo Käpylaakson Elmo Katja Kumpulainen JAU         HYL  
  42 espves Essi Caraydan Oceana Anne-Mari Tenhovalo KKK         HYL  
  44 espves Huima Caraydan Karachi Johanna Suuronen ATT         HYL  
  45 espves Esteri Nadador Tormenta Furiosa Mona Liljegren JANKK         HYL  
  46 tarupi Melvin Yacatis Hurtiga Harald Cajsa Nummelin LÄGI         HYL  
  47 shelam Lenni Happy Master´s Only For You Satu Koskinen HSKH         HYL  

C hyppyrata, mini 3, kello 11:40, tuomari Johanna Nyberg, koirakoita 13, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 94 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 7 schipp Niki Bilgepump's Geisha Emma Ojala ATT 38,83 4,64 -8,17 0 -8,17 SERT-H
2 2 lägpys Saara Tulikäpälän Saara Savusukeltaja Marjo Korander-Taavitsainen HI-HA 41,11 4,38 -5,89 0 -5,89  
3 14 käävil Pulla Trucker's Obsession Sanna Kunnasvirta TSAU 38,47 4,68 -8,53 5 5  
4 8 jackru Zala Jackobean Zartbitter Schoko Emmiina Abrahamsson LÄGI 41,46 4,34 -5,54 5 5  
5 5 shelam Touko Followinsea Gangsta Gaprise Saara Koivumäki KIRSUT 42,21 4,26 -4,79 5 5  
6 9 lanhee Nelson Myheels Tuxedo Nelli Numminen LÄGI 43,08 4,18 -3,92 20 20  
  1 kääsna Viiru Willken Fogo Anita Lampinen HSKH         HYL  
  4 papill Bixie Pompeux Magic Power Marika Hiltunen VEIKK         HYL  
  10 shelam Myra Pilvimarjan Unelma Heini Lehtonen TSAU         HYL  
  13 shelam Ella Snowglow's Enigmatic Mariella Merja Hakala TASSU         HYL  
  15 kesvil Ansa Woolly Bohemia\'s Gia Carangi Riina Kanerva KKK         HYL  
  18 jackru Nassi Pieceof Fruitcake Nashi Jenni Pitkänen HI-HA         HYL  
  20 lägpys Taiga-Tassu Tulikäpälän Taiga Tuliraketti Marjo Korander-Taavitsainen HI-HA         HYL  
  3 jackru Liinu Pieceof Fruitcake Lime Jenni Pitkänen HI-HA         POIS  
  11 parson Miina Pearch Hill's Pheasant Tail Anu Saikku-Bäckström LAW         POIS  
  18 jackru Nassi Pieceof Fruitcake Nashi Jenni Pitkänen HI-HA         POIS  
  19 lanhee Alfie Marmalade`s Jack Of Hearts Nina Eräkare KKK         POIS  

C hyppyrata, medi 3, kello 12:05, tuomari Johanna Nyberg, koirakoita 24, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 94 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 44 espves Huima Caraydan Karachi Johanna Suuronen ATT 35,19 5,11 -11,81 0 -11,81  
2 25 tarupi Minus Yacatis Metsänpeikko Cajsa Nummelin LÄGI 38,06 4,73 -8,94 0 -8,94  
3 27 shelam Muru Williruusun Ellinoora Satu Koskinen HSKH 38,31 4,70 -8,69 0 -8,69  
4 43 koohon Wiima Black Amiikos Wolferina Wouda Säde Tuoreniemi HI-HA 39,65 4,54 -7,35 0 -7,35  
5 30 parson Greta Radagast Gaurwaith Satu Pihlajamäki LÄGI 46,24 3,89 -0,76 0 -0,76  
6 41 shelam Elmo Käpylaakson Elmo Katja Kumpulainen JAU 33,81 5,32 -13,19 5 5  
7 28 kesvil Ville Celesterling Sun Shower Eeva Ihatsu JAU 36,41 4,94 -10,59 5 5  
8 26 koohon Robi Tretex Kilroy Seidi Koskinen HSKH 39,98 4,50 -7,02 5 5  
9 34 shelam Taika Dolce And Gabbana Fulfilled Dream Petra Skogberg HI-HA 41,44 4,34 -5,56 5 5  
10 36 kromfo Tofsan Krumme Furche Flammentanz Åsa Rancken TSAU 43,30 4,16 -3,70 5 5  
11 32 kesvil Imma Woolly Bohemia's Midnight Queen Sofia Knuts TSAU 44,64 4,03 -2,36 5 5  
  21 manter Speedy Hannula Renholms Roslagens Ros Kirsi Kiljander-Aronen TSAU         HYL  
  23 koohon Twix Twixellent Säde Tuoreniemi HI-HA         HYL  
  24 espves Inkeri Nadador Babosa Furiosa Mona Liljegren JANKK         HYL  
  29 shelam Velho Käpäläkoplan Big Bucks Elina Skogberg HI-HA         HYL  
  31 koohon Yego Amoenus Yego Jari Laitinen KKK         HYL  
  33 shelam Noona Agarwaen Anyer Fanny Lindfors ATT         HYL  
  35 kesvil Sirius Woolly Bohemia's Stone Cold Crazy Kalle Kekarainen LÄGI         HYL  
  37 pyrpap Marlin Drole D'oiseau Saut Perilleux Cajsa Nummelin LÄGI         HYL  
  38 shelam Ansa Pilvimarjan Todellinen Prinsessa Kirsi Rusila HANKO         HYL  
  42 espves Essi Caraydan Oceana Anne-Mari Tenhovalo KKK         HYL  
  45 espves Esteri Nadador Tormenta Furiosa Mona Liljegren JANKK         HYL  
  46 tarupi Melvin Yacatis Hurtiga Harald Cajsa Nummelin LÄGI         HYL  
  47 shelam Lenni Happy Master´s Only For You Satu Koskinen HSKH         HYL  

C hyppyrata, maksi 3, kello 12:40, tuomari Johanna Nyberg, koirakoita 37, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 94 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 70 borcol Zup Hakukaaren Zup Mira Pihlajamäki LÄGI 32,49 5,54 -14,51 0 -14,51  
2 66 belpag Eve Widemind's Eveline Daniela Roms CITYB 34,27 5,25 -12,73 0 -12,73 SERT-H
3 72 belpat Glock Dujoiedevie Kaptah Jonna Judin KKK 37,06 4,86 -9,94 0 -9,94  
4 80 belpag Pyry Rokkitassun Diapason Eija Grof KKK 42,75 4,21 -4,25 0 -4,25  
5 62 belpag Frida Marmara Queen Of Hearts Ilkka Grof KKK 43,35 4,15 -3,65 0 -3,65  
6 85 borcol Max Maple Yard Firebird Anu Sundell HI-HA 35,00 5,14 -12,00 5 5  
7 75 auskel Hevi Hyvänenaika Aymo Sanna Ristikartano I-HAH 41,23 4,37 -5,77 5 5  
8 59 auskel Kasku Kauhee Smok Mia Tikkanen ATT 37,03 4,86 -9,97 10 10  
9 83 borcol Ruuti Walking Disaster's Llancayo Vesa Naukkarinen HEILU 38,69 4,65 -8,31 10 10  
10 77 borcol Vea Tronic Pashmina Heli Järnefelt JAU 38,74 4,65 -8,26 10 10  
11 58 lyhcol Nuray Mirthgard Aisha Andromeda Niina Manninen TSAU 42,98 4,19 -4,02 10 10  
  82 borcol REMO Xeniitin Demo Jarkko Jormanainen LÄGI         HYL  
  48 borcol Niiru Hakukaaren Nero Satu Pihlajamäki LÄGI         HYL  
  49 auspai Jäynä Cryptonite Moonbat Sari-Anne Björklund KKK         HYL  
  51 auspai Pita Ardiente Donita Ines Tiia Söderholm AST         HYL  
  52 borcol Dimma Promillen Drambuie Maria Qvickström BAT         HYL  
  53 borcol Troya Tammikallion Termiitti Karoliina Koskinen HI-HA         HYL  
  55 borcol Sukka Hopeaketun Sukka Nokkakala Aino-Liisa Mutka I-HAH         HYL  
  56 borcol Donna Divining Rod's All Over Me Anja Savikko HAU         HYL  
  60 borcol Capo Tending Hobgoblin Liisa Männistö JAU         HYL  
  61 borcol Rytsölä Magical Joy Dream Lover Marjo Korander-Taavitsainen HI-HA         HYL  
  63 lyhcol Marsa Dane Amor Victory Of Love Paula Koskinen TSAU         HYL  
  64 auspai Raita Pyrzillac's Windmillie Hilkka Kallinen KKK         HYL  
  65 borcol Draama Myytin Maailma On Sun Karoliina Myllyoja VEIKK         HYL  
  67 borcol Pyry Little Step's Vroom Sari Sailas HI-HA         HYL  
  68 labnou Ninja Helkyn Talvikki Sari Hammar ATT         HYL  
  69 borcol Di Little Step´s Wendy Kati Immonen SPOK         HYL  
  73 auskel Armas Redqliff's Guru Undercover Eeva Välilä ATT         HYL  
  74 belpam Profi Tammikallion Profi Essi Sirola HEILU         HYL  
  76 auskel Pinko Ringarooma Hime Susanna Korhonen LÄGI         HYL  
  78 borcol Pera Eyewitness Mastermind Satu Pihlajamäki LÄGI         HYL  
  79 lyhcol Kyran Cinnaberry's Last Man Standing Marjo Viljamaa KKK         HYL  
  81 borcol NINJA Xeniitin Daredevil Jarkko Jormanainen LÄGI         HYL  
  84 borcol Yra Cabaroo The Mirage Maria Qvickström BAT         HYL  
  87 borcol Madde Toberoi Queen Of Hearts Sanna Lehtoaro AST         HYL  
  88 borcol Freya All Zet By All Means Freya Marianne Asikainen TSAU         HYL  
  89 parcol Bree Ovenslope Snow White Lotta Eranka LÄGI         HYL  
  50 borcol Selma Maple Yard Impiger Liisa Lehikoinen LÄGI         POIS  
  54 borcol Pixie Tronic Pandora Marianne Asikainen TSAU         POIS  
  71 auspai Rita Glenhouse's Xcellent Pirjo Wikström LÄGI         POIS  
  86 borcol Laava Maple Yard First Of All Liisa Lehikoinen LÄGI         POIS  

B agilityrata, maksi 3, kello 13:45, tuomari Johanna Nyberg, koirakoita 35, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 70 borcol Zup Hakukaaren Zup Mira Pihlajamäki LÄGI 36,02 5,08 -13,98 0 -13,98  
2 87 borcol Madde Toberoi Queen Of Hearts Sanna Lehtoaro AST 37,09 4,93 -12,91 0 -12,91 SERT-A
3 58 lyhcol Nuray Mirthgard Aisha Andromeda Niina Manninen TSAU 41,53 4,41 -8,47 0 -8,47  
4 80 belpag Pyry Rokkitassun Diapason Eija Grof KKK 43,69 4,19 -6,31 0 -6,31  
5 68 labnou Ninja Helkyn Talvikki Sari Hammar ATT 44,48 4,11 -5,52 0 -5,52  
6 74 belpam Profi Tammikallion Profi Essi Sirola HEILU 37,30 4,91 -12,70 5 5  
7 59 auskel Kasku Kauhee Smok Mia Tikkanen ATT 37,40 4,89 -12,60 5 5  
8 52 borcol Dimma Promillen Drambuie Maria Qvickström BAT 38,13 4,80 -11,87 5 5  
9 85 borcol Max Maple Yard Firebird Anu Sundell HI-HA 39,29 4,66 -10,71 5 5  
10 73 auskel Armas Redqliff's Guru Undercover Eeva Välilä ATT 39,35 4,65 -10,65 5 5  
11 67 borcol Pyry Little Step's Vroom Sari Sailas HI-HA 40,32 4,54 -9,68 5 5  
12 88 borcol Freya All Zet By All Means Freya Marianne Asikainen TSAU 39,25 4,66 -10,75 10 10  
13 66 belpag Eve Widemind's Eveline Daniela Roms CITYB 40,10 4,56 -9,90 10 10  
14 76 auskel Pinko Ringarooma Hime Susanna Korhonen LÄGI 52,02 3,52 2,02 10 12,02  
15 83 borcol Ruuti Walking Disaster's Llancayo Vesa Naukkarinen HEILU 39,51 4,63 -10,49 15 15  
16 53 borcol Troya Tammikallion Termiitti Karoliina Koskinen HI-HA 40,97 4,47 -9,03 15 15  
17 65 borcol Draama Myytin Maailma On Sun Karoliina Myllyoja VEIKK 41,79 4,38 -8,21 15 15  
18 89 parcol Bree Ovenslope Snow White Lotta Eranka LÄGI 49,87 3,67 -0,13 25 25  
  82 borcol REMO Xeniitin Demo Jarkko Jormanainen LÄGI         HYL  
  48 borcol Niiru Hakukaaren Nero Satu Pihlajamäki LÄGI         HYL  
  49 auspai Jäynä Cryptonite Moonbat Sari-Anne Björklund KKK         HYL  
  51 auspai Pita Ardiente Donita Ines Tiia Söderholm AST         HYL  
  55 borcol Sukka Hopeaketun Sukka Nokkakala Aino-Liisa Mutka I-HAH         HYL  
  56 borcol Donna Divining Rod's All Over Me Anja Savikko HAU         HYL  
  57 belpag Sade Marmara Vesuvio Eija Grof KKK         HYL  
  60 borcol Capo Tending Hobgoblin Liisa Männistö JAU         HYL  
  63 lyhcol Marsa Dane Amor Victory Of Love Paula Koskinen TSAU         HYL  
  64 auspai Raita Pyrzillac's Windmillie Hilkka Kallinen KKK         HYL  
  69 borcol Di Little Step´s Wendy Kati Immonen SPOK         HYL  
  72 belpat Glock Dujoiedevie Kaptah Jonna Judin KKK         HYL  
  75 auskel Hevi Hyvänenaika Aymo Sanna Ristikartano I-HAH         HYL  
  77 borcol Vea Tronic Pashmina Heli Järnefelt JAU         HYL  
  78 borcol Pera Eyewitness Mastermind Satu Pihlajamäki LÄGI         HYL  
  79 lyhcol Kyran Cinnaberry's Last Man Standing Marjo Viljamaa KKK         HYL  
  81 borcol NINJA Xeniitin Daredevil Jarkko Jormanainen LÄGI         HYL  
  50 borcol Selma Maple Yard Impiger Liisa Lehikoinen LÄGI         POIS  
  54 borcol Pixie Tronic Pandora Marianne Asikainen TSAU         POIS  
  71 auspai Rita Glenhouse's Xcellent Pirjo Wikström LÄGI         POIS  
  86 borcol Laava Maple Yard First Of All Liisa Lehikoinen LÄGI         POIS  

A agilityrata, maksi 3, kello 14:45, tuomari Johanna Nyberg, koirakoita 34, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 85 borcol Max Maple Yard Firebird Anu Sundell HI-HA 38,35 4,77 -11,65 0 -11,65  
2 74 belpam Profi Tammikallion Profi Essi Sirola HEILU 38,47 4,76 -11,53 0 -11,53  
3 49 auspai Jäynä Cryptonite Moonbat Sari-Anne Björklund KKK 39,37 4,65 -10,63 0 -10,63 SERT-A
4 69 borcol Di Little Step´s Wendy Kati Immonen SPOK 39,74 4,61 -10,26 0 -10,26  
5 56 borcol Donna Divining Rod's All Over Me Anja Savikko HAU 40,79 4,49 -9,21 0 -9,21  
6 63 lyhcol Marsa Dane Amor Victory Of Love Paula Koskinen TSAU 42,60 4,30 -7,40 0 -7,40  
7 73 auskel Armas Redqliff's Guru Undercover Eeva Välilä ATT 36,91 4,96 -13,09 5 5  
8 70 borcol Zup Hakukaaren Zup Mira Pihlajamäki LÄGI 37,72 4,85 -12,28 5 5  
9 59 auskel Kasku Kauhee Smok Mia Tikkanen ATT 38,42 4,76 -11,58 5 5  
10 88 borcol Freya All Zet By All Means Freya Marianne Asikainen TSAU 39,08 4,68 -10,92 5 5  
11 51 auspai Pita Ardiente Donita Ines Tiia Söderholm AST 40,04 4,57 -9,96 5 5  
12 48 borcol Niiru Hakukaaren Nero Satu Pihlajamäki LÄGI 40,24 4,55 -9,76 5 5  
13 66 belpag Eve Widemind's Eveline Daniela Roms CITYB 40,59 4,51 -9,41 5 5  
14 53 borcol Troya Tammikallion Termiitti Karoliina Koskinen HI-HA 41,52 4,41 -8,48 5 5  
15 67 borcol Pyry Little Step's Vroom Sari Sailas HI-HA 42,26 4,33 -7,74 5 5  
16 68 labnou Ninja Helkyn Talvikki Sari Hammar ATT 42,36 4,32 -7,64 5 5  
17 79 lyhcol Kyran Cinnaberry's Last Man Standing Marjo Viljamaa KKK 42,69 4,29 -7,31 5 5  
18 57 belpag Sade Marmara Vesuvio Eija Grof KKK 43,40 4,22 -6,60 5 5  
19 64 auspai Raita Pyrzillac's Windmillie Hilkka Kallinen KKK 43,45 4,21 -6,55 5 5  
20 80 belpag Pyry Rokkitassun Diapason Eija Grof KKK 45,52 4,02 -4,48 5 5  
21 76 auskel Pinko Ringarooma Hime Susanna Korhonen LÄGI 47,20 3,88 -2,80 10 10  
22 58 lyhcol Nuray Mirthgard Aisha Andromeda Niina Manninen TSAU 48,88 3,74 -1,12 10 10  
23 65 borcol Draama Myytin Maailma On Sun Karoliina Myllyoja VEIKK 38,58 4,74 -11,42 15 15  
24 83 borcol Ruuti Walking Disaster's Llancayo Vesa Naukkarinen HEILU 40,78 4,49 -9,22 15 15  
25 78 borcol Pera Eyewitness Mastermind Satu Pihlajamäki LÄGI 44,10 4,15 -5,90 15 15  
26 82 borcol REMO Xeniitin Demo Jarkko Jormanainen LÄGI 47,35 3,87 -2,65 20 20  
  52 borcol Dimma Promillen Drambuie Maria Qvickström BAT         HYL  
  55 borcol Sukka Hopeaketun Sukka Nokkakala Aino-Liisa Mutka I-HAH         HYL  
  72 belpat Glock Dujoiedevie Kaptah Jonna Judin KKK         HYL  
  75 auskel Hevi Hyvänenaika Aymo Sanna Ristikartano I-HAH         HYL  
  77 borcol Vea Tronic Pashmina Heli Järnefelt JAU         HYL  
  81 borcol NINJA Xeniitin Daredevil Jarkko Jormanainen LÄGI         HYL  
  87 borcol Madde Toberoi Queen Of Hearts Sanna Lehtoaro AST         HYL  
  89 parcol Bree Ovenslope Snow White Lotta Eranka LÄGI         HYL  
  50 borcol Selma Maple Yard Impiger Liisa Lehikoinen LÄGI         POIS  
  54 borcol Pixie Tronic Pandora Marianne Asikainen TSAU         POIS  
  71 auspai Rita Glenhouse's Xcellent Pirjo Wikström LÄGI         POIS  
  86 borcol Laava Maple Yard First Of All Liisa Lehikoinen LÄGI         POIS