Kilpailu 10.12.2017, paikka Lohja, järjestäjä Länsi-Uudenmaan Agilityharrastajat

[A Mini 1] [A Medi 1] [A Maksi 1] [B Mini 1] [B Medi 1] [B Maksi 1] [C Mini 1] [C Medi 1] [C Maksi 1] [C Mini 2] [C Medi 2] [C Maksi 2] [B Mini 2] [B Medi 2] [B Maksi 2] [A Mini 2] [A Medi 2] [A Maksi 2]

A agilityrata, mini 1, kello 9:00, tuomari Pertti Siimes, koirakoita 4, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 1 parson Peppi Pampalovaaran Pata-Akka Elina Heinonen HAU 29,68 4,92 -15,32 5 5  
2 4 kääsna Minco Paratus Rockin Romeo Marjaana Hirviniemi I-HAH 35,37 4,13 -9,63 5 5  
  2 parson Rossi Scotstyles Sport Star Johanna Virtanen ATD         HYL  
  5 karmäy Magda Hihundin Muisto Tua Axelsson KIRSUT         HYL  

A agilityrata, medi 1, kello 9:00, tuomari Pertti Siimes, koirakoita 4, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 14 shelam Romeo Linnaisten Bravoo Mikä Hurmuri Katja Taskinen SWAT 42,49 3,44 -2,51 0 -2,51 SERT
2 13 bedlin Iiris Cuenta's Idril Suvi Kuivanen HSKH 43,25 3,38 -1,75 5 5  
3 12 kesvil Kauno Jumparound Absolutely Fabulous Marika Asikainen HSKH 47,75 3,06 2,75 5 7,75  
  10 mudi Särmä Mustapippurin Akateeminenvartti Heidi Tenkanen HAU         HYL  
  11 parson Toffe Beleriad Toby Teaser Jaana Forsstedt HSKH         POIS  

A agilityrata, maksi 1, kello 9:20, tuomari Pertti Siimes, koirakoita 12, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 15 lksaks Jura Vesakon Jura Katja Taskinen SWAT 37,30 3,91 -7,70 0 -7,70 LUVA
2 18 borcol Sini Tending Decider Anna Orenius CITYB 28,52 5,12 -16,48 5 5  
3 33 auskel Suzi Kelmi Kultavaranto Pauliina Kuronen HI-HA 42,92 3,40 -2,08 10 10  
4 24 lappor Tiiva Savge Revonsara Katja Virtanen LÄGI 50,83 2,87 5,83 10 15,83  
5 28 parcol Hulda Aingeal Cinnamon Bun Annika Kapanen KKK 48,19 3,03 3,19 15 18,19  
6 25 auskel Tiko Didaktic's Joyride Hanna Auer I-HAH 33,52 4,36 -11,48 20 20  
7 32 borcol Turma Tending Glint Anna Orenius CITYB 30,66 4,76 -14,34 25 25  
  16 espves Nada Milla Marina Ensenada Marjo Saarinen HI-HA         HYL  
  19 borcol Perso Valmis Clint Aino Mutka I-HAH         HYL  
  29 auspai Mahtis Shepmate's Clever Brain Mari Rissanen HI-HA         HYL  
  30 auskel Liekki Kelmi Noheva Narttu Päivi Koivuniemi NU-PU         HYL  
  31 belpat Lätty Rokkitassun La Sirenetta Anna Laitinen HAU         HYL  
  17 borcol Ingrid Peatdigger Zen Keen Niina-Liina Linna NAS         POIS  
  26 borcol Raika Määtilan Revontuli Mari Grönmark LÄGI         POIS  
  27 auspai Dia Hazelmoor Butter Biscuit Kira Varesvuo VEIKK         POIS  
  34 borcol Rauni Never Never Land M'shingi To Giri Niina-Liina Linna NAS         POIS  

B agilityrata, mini 1, kello 10:00, tuomari Pertti Siimes, koirakoita 4, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 4 kääsna Minco Paratus Rockin Romeo Marjaana Hirviniemi I-HAH 34,03 4,26 -10,97 0 -10,97 SERT
2 2 parson Rossi Scotstyles Sport Star Johanna Virtanen ATD 42,13 3,44 -2,87 10 10  
3 5 karmäy Magda Hihundin Muisto Tua Axelsson KIRSUT 56,66 2,56 11,66 20 31,66  
  1 parson Peppi Pampalovaaran Pata-Akka Elina Heinonen HAU         HYL  

B agilityrata, medi 1, kello 10:00, tuomari Pertti Siimes, koirakoita 4, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 12 kesvil Kauno Jumparound Absolutely Fabulous Marika Asikainen HSKH 45,75 3,17 0,75 0 0,75  
2 13 bedlin Iiris Cuenta's Idril Suvi Kuivanen HSKH 40,72 3,56 -4,28 5 5  
3 7 puli Moira Rastamyrskyn Sadepilvi Luna Laajakallio LÄGI 39,14 3,70 -5,86 25 25  
  10 mudi Särmä Mustapippurin Akateeminenvartti Heidi Tenkanen HAU         HYL  
  11 parson Toffe Beleriad Toby Teaser Jaana Forsstedt HSKH         POIS  

B agilityrata, maksi 1, kello 10:25, tuomari Pertti Siimes, koirakoita 14, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 31 belpat Lätty Rokkitassun La Sirenetta Anna Laitinen HAU 34,52 4,20 -10,48 0 -10,48 LUVA
2 24 lappor Tiiva Savge Revonsara Katja Virtanen LÄGI 34,70 4,18 -10,30 5 5  
3 15 lksaks Jura Vesakon Jura Katja Taskinen SWAT 39,16 3,70 -5,84 5 5  
4 29 auspai Mahtis Shepmate's Clever Brain Mari Rissanen HI-HA 38,46 3,77 -6,54 10 10  
  16 espves Nada Milla Marina Ensenada Pauliina Kuronen HI-HA         HYL  
  18 borcol Sini Tending Decider Anna Orenius CITYB         HYL  
  19 borcol Perso Valmis Clint Aino Mutka I-HAH         HYL  
  20 weimal Uno Mimmtrix Uno Pia Haltiala LÄGI         HYL  
  21 kerter Lexa Geijes Hope You Are Jonna Pietilä I-HAH         HYL  
  25 auskel Tiko Didaktic's Joyride Hanna Auer I-HAH         HYL  
  28 parcol Hulda Aingeal Cinnamon Bun Annika Kapanen KKK         HYL  
  30 auskel Liekki Kelmi Noheva Narttu Päivi Koivuniemi NU-PU         HYL  
  32 borcol Turma Tending Glint Anna Orenius CITYB         HYL  
  33 auskel Suzi Kelmi Kultavaranto Pauliina Kuronen HI-HA         HYL  
  17 borcol Ingrid Peatdigger Zen Keen Niina-Liina Linna NAS         POIS  
  26 borcol Raika Määtilan Revontuli Mari Grönmark LÄGI         POIS  
  27 auspai Dia Hazelmoor Butter Biscuit Kira Varesvuo VEIKK         POIS  
  34 borcol Rauni Never Never Land M'shingi To Giri Niina-Liina Linna NAS         POIS  

C hyppyrata, mini 1, kello 11:10, tuomari Pertti Siimes, koirakoita 2, ihanneaika 37 s, enimmäisaika 74 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 1 parson Peppi Pampalovaaran Pata-Akka Elina Heinonen HAU 27,06 4,55 -9,94 15 15  
2 2 parson Rossi Scotstyles Sport Star Johanna Virtanen ATD 34,48 3,57 -2,52 15 15  

C hyppyrata, medi 1, kello 11:10, tuomari Pertti Siimes, koirakoita 4, ihanneaika 37 s, enimmäisaika 74 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 10 mudi Särmä Mustapippurin Akateeminenvartti Heidi Tenkanen HAU 25,60 4,80 -11,40 0 -11,40 LUVA
2 13 bedlin Iiris Cuenta's Idril Suvi Kuivanen HSKH 29,87 4,12 -7,13 5 5  
3 7 puli Moira Rastamyrskyn Sadepilvi Luna Laajakallio LÄGI 38,79 3,17 1,79 15 16,79  
  8 shelam RASMUS Snowpaw Baritone Man Tuija Kaipainen LÄGI         HYL  
  9 cocspa Aapo Walanos Heart Of Gold Mia Salminen HSKH         POIS  
  11 parson Toffe Beleriad Toby Teaser Jaana Forsstedt HSKH         POIS  

C hyppyrata, maksi 1, kello 11:30, tuomari Pertti Siimes, koirakoita 14, ihanneaika 37 s, enimmäisaika 74 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 28 parcol Hulda Aingeal Cinnamon Bun Annika Kapanen KKK 28,32 4,34 -8,68 0 -8,68  
2 18 borcol Sini Tending Decider Anna Orenius CITYB 23,59 5,21 -13,41 5 5  
3 21 kerter Lexa Geijes Hope You Are Jonna Pietilä I-HAH 28,86 4,26 -8,14 5 5  
4 20 weimal Uno Mimmtrix Uno Pia Haltiala LÄGI 32,74 3,76 -4,26 5 5  
5 24 lappor Tiiva Savge Revonsara Katja Virtanen LÄGI 33,58 3,66 -3,42 5 5  
6 22 x-rotu Judy Judy Tua Axelsson KIRSUT 37,85 3,25 0,85 5 5,85  
7 30 auskel Liekki Kelmi Noheva Narttu Päivi Koivuniemi NU-PU 27,94 4,40 -9,06 15 15  
  15 lksaks Jura Vesakon Jura Katja Taskinen SWAT         HYL  
  16 espves Nada Milla Marina Ensenada Pauliina Kuronen HI-HA         HYL  
  19 borcol Perso Valmis Clint Aino Mutka I-HAH         HYL  
  23 dalmat Reino Tallpeak Graphic Design Riina Zetterman HSKH         HYL  
  25 auskel Tiko Didaktic's Joyride Hanna Auer I-HAH         HYL  
  29 auspai Mahtis Shepmate's Clever Brain Mari Rissanen HI-HA         HYL  
  32 borcol Turma Tending Glint Anna Orenius CITYB         HYL  
  26 borcol Raika Määtilan Revontuli Mari Grönmark LÄGI         POIS  

C hyppyrata, mini 2, kello 12:20, tuomari Pertti Siimes, koirakoita 6, ihanneaika 36 s, enimmäisaika 72 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 3 shelam Essi Nicaro'n Aurora Maria Berndtson SHELT 35,62 3,54 -0,38 0 -0,38 LUVA
2 37 tarupi Capu Nybygårds Personliga Per Anna Vanhala IMPHA 42,47 2,97 6,47 0 6,47  
3 36 kleins Luca Zatsamon Moonberry Tiia Koivunen I-HAH 34,67 3,63 -1,33 10 10  
4 38 shelam Milli Taikapennin Kainah Barbro Lagerstam HANKO 36,34 3,47 0,34 10 10,34  
5 42 pitmäy Sera Käpälämäki Pikku-Sera Ottilia Leikkonen AGRY 51,34 2,45 15,34 20 35,34  
  4 kääsna Minco Paratus Rockin Romeo Marjaana Hirviniemi I-HAH         HYL  

C hyppyrata, medi 2, kello 12:20, tuomari Pertti Siimes, koirakoita 5, ihanneaika 36 s, enimmäisaika 72 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 48 shelam Wexi Neat Dream All Shock Up Inkeri Vapalahti TASSU 29,15 4,32 -6,85 5 5  
2 50 espves Rauha Caraydan Kools Veera Welin JAU 25,57 4,93 -10,43 10 10  
3 47 kromfo Tico Beduar's Aurea Mediocritas Saana Talonen I-HAH 32,38 3,89 -3,62 10 10  
4 14 shelam Romeo Linnaisten Bravoo Mikä Hurmuri Katja Taskinen SWAT 34,43 3,66 -1,57 10 10  
5 44 espves Elli Vivaracho Corazoncito Jarno Puranen KKK 26,02 4,84 -9,98 15 15  

C hyppyrata, maksi 2, kello 12:40, tuomari Pertti Siimes, koirakoita 14, ihanneaika 36 s, enimmäisaika 72 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 66 borcol Xam Maple Yard No Mercy Mira Pihlajamäki LÄGI 25,77 4,89 -10,23 0 -10,23 LUVA
2 60 auspai Vimma Cryptonite Will-O'-Wisp Sari-Anne Björklund KKK 28,48 4,42 -7,52 0 -7,52 LUVA
3 61 borcol Trii Little Step's Vertigo Iris Kieme PAGIS 26,11 4,83 -9,89 5 5  
4 59 belpat Karpo Off Line's Powerdose Noora Hölttä CITYB 28,47 4,43 -7,53 5 5  
5 56 auspai Jemma Karvakamun Heleä Hippu Jonna Kekki HAU 33,18 3,80 -2,82 5 5  
6 57 sakpai Usva Vigoroso Kristelle Anne Juntunen LÄGI 37,71 3,34 1,71 5 6,71  
7 54 auskel Chaos Brilliant Chaos Te Salutant Yasmin Eklund HAU 26,95 4,68 -9,05 10 10  
8 62 airter Viiru Border Rock's Betty Boop Matti Siltala LÄGI 45,25 2,79 9,25 5 14,25  
9 64 borcol KasKas Never Never Land M'hiryuu Marjo Viljamaa NAS 25,90 4,86 -10,10 15 15  
10 65 x-rotu Lulu Lulu Minna Sjöberg NU-PU 51,31 2,46 15,31 0 15,31  
11 67 pitcol Britney Black Sara's Britney Taru Mertoniemi HI-HA 49,17 2,56 13,17 5 18,17  
12 52 auspai Madde Hazelmoor Zanda Laura Kurimo AST 38,32 3,29 2,32 20 22,32  
13 58 borcol Skisma Vinkeän Vauhtimimmi Ilari Heikkinen VEIKK 31,16 4,04 -4,84 35 35  
  51 parcol Tuittu Peikkopirtin Tähden Tuike Erja Niutanen RIMA         HYL  

B agilityrata, mini 2, kello 13:25, tuomari Pertti Siimes, koirakoita 9, ihanneaika 42 s, enimmäisaika 84 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 39 parson Rosa Bravefellow Roselia Annamaria Ristimäki RAUMA 36,51 3,89 -5,49 0 -5,49 SERT
2 3 shelam Essi Nicaro'n Aurora Maria Berndtson SHELT 38,83 3,66 -3,17 0 -3,17 LUVA
3 42 pitmäy Sera Käpälämäki Pikku-Sera Ottilia Leikkonen AGRY 40,53 3,50 -1,47 0 -1,47  
4 40 lägpys Etta Maiskis Rubina Katja Rahkola I-HAH 40,57 3,50 -1,43 0 -1,43  
5 35 parson Cindy Viininvartijan Cindy Ulla Ruotanen-Harjunpää KIRSUT 40,88 3,47 -1,12 5 5  
6 36 kleins Luca Zatsamon Moonberry Tiia Koivunen I-HAH 40,55 3,50 -1,45 10 10  
  6 shelam Vappu Black Sara's Nova Laura Vahtera I-HAH         HYL  
  37 tarupi Capu Nybygårds Personliga Per Anna Vanhala IMPHA         HYL  
  43 parson Erin Scotstyles Mindy Super Marja Karjalainen ATT         HYL  
  38 shelam Milli Taikapennin Kainah Barbro Lagerstam HANKO         POIS  

B agilityrata, medi 2, kello 13:25, tuomari Pertti Siimes, koirakoita 6, ihanneaika 42 s, enimmäisaika 84 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 45 shelam Sinna Sunsweet Blazer Trend Emilia Aho HSKH 32,89 4,32 -9,11 5 5  
2 47 kromfo Tico Beduar's Aurea Mediocritas Saana Talonen I-HAH 39,39 3,61 -2,61 10 10  
3 50 espves Rauha Caraydan Kools Veera Welin JAU 30,58 4,64 -11,42 15 15  
4 46 mudi Kara Harminpaikka Ankara Johanna Lammi LEVEK 53,94 2,63 11,94 5 16,94  
5 44 espves Elli Vivaracho Corazoncito Jarno Puranen KKK 36,22 3,92 -5,78 20 20  
  48 shelam Wexi Neat Dream All Shock Up Inkeri Vapalahti TASSU         HYL  
  49 koohon Ilo Roosnell Calycanthus Outi Haapala L-SSK         POIS  

B agilityrata, maksi 2, kello 13:55, tuomari Pertti Siimes, koirakoita 18, ihanneaika 42 s, enimmäisaika 84 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 56 auspai Jemma Karvakamun Heleä Hippu Jonna Kekki HAU 37,34 3,80 -4,66 0 -4,66 LUVA
2 65 x-rotu Lulu Lulu Minna Sjöberg NU-PU 44,32 3,20 2,32 0 2,32  
3 54 auskel Chaos Brilliant Chaos Te Salutant Yasmin Eklund HAU 27,58 5,15 -14,42 5 5  
4 62 airter Viiru Border Rock's Betty Boop Matti Siltala LÄGI 48,66 2,92 6,66 0 6,66  
5 68 pitcol Luna Markhill's Bye Bye Baby Tapio Metsä AST 44,21 3,21 2,21 5 7,21  
6 58 borcol Skisma Vinkeän Vauhtimimmi Ilari Heikkinen VEIKK 28,48 4,99 -13,52 10 10  
7 63 borcol Tessie Abrakadabra Janne Toivola JAU 28,83 4,93 -13,17 10 10  
8 66 borcol Xam Maple Yard No Mercy Mira Pihlajamäki LÄGI 29,57 4,80 -12,43 10 10  
9 55 auspai Mysti Cryptonite Halo Sonja Löfgren HSKH 37,44 3,79 -4,56 10 10  
10 57 sakpai Usva Vigoroso Kristelle Anne Juntunen LÄGI 39,20 3,62 -2,80 15 15  
11 64 borcol KasKas Never Never Land M'hiryuu Marjo Viljamaa NAS 34,22 4,15 -7,78 30 30  
12 67 pitcol Britney Black Sara's Britney Taru Mertoniemi HI-HA 66,48 2,14 24,48 10 34,48  
  51 parcol Tuittu Peikkopirtin Tähden Tuike Erja Niutanen RIMA         HYL  
  52 auspai Madde Hazelmoor Zanda Laura Kurimo AST         HYL  
  53 belpat Mökö Ketunpolun Flaming Star Tarja Särkkä HSKH         HYL  
  59 belpat Karpo Off Line's Powerdose Noora Hölttä CITYB         HYL  
  60 auspai Vimma Cryptonite Will-O'-Wisp Sari-Anne Björklund KKK         HYL  
  61 borcol Trii Little Step's Vertigo Iris Kieme PAGIS         HYL  

A agilityrata, mini 2, kello 14:50, tuomari Pertti Siimes, koirakoita 7, ihanneaika 46 s, enimmäisaika 92 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 38 shelam Milli Taikapennin Kainah Barbro Lagerstam HANKO 36,42 4,39 -9,58 0 -9,58 SERT
2 3 shelam Essi Nicaro'n Aurora Maria Berndtson SHELT 43,07 3,71 -2,93 0 -2,93 SERT
3 40 lägpys Etta Maiskis Rubina Katja Rahkola I-HAH 44,91 3,56 -1,09 0 -1,09  
4 42 pitmäy Sera Käpälämäki Pikku-Sera Ottilia Leikkonen AGRY 47,28 3,38 1,28 10 11,28  
  6 shelam Vappu Black Sara's Nova Laura Vahtera I-HAH         HYL  
  35 parson Cindy Viininvartijan Cindy Ulla Ruotanen-Harjunpää KIRSUT         HYL  
  43 parson Erin Scotstyles Mindy Super Marja Karjalainen ATT         HYL  
  39 parson Rosa Bravefellow Roselia Annamaria Ristimäki RAUMA         POIS  

A agilityrata, medi 2, kello 14:50, tuomari Pertti Siimes, koirakoita 6, ihanneaika 46 s, enimmäisaika 92 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 50 espves Rauha Caraydan Kools Veera Welin JAU 32,02 5,00 -13,98 0 -13,98 LUVA
2 45 shelam Sinna Sunsweet Blazer Trend Emilia Aho HSKH 33,80 4,73 -12,20 0 -12,20 LUVA
3 47 kromfo Tico Beduar's Aurea Mediocritas Saana Talonen I-HAH 38,05 4,20 -7,95 10 10  
4 48 shelam Wexi Neat Dream All Shock Up Inkeri Vapalahti TASSU 40,09 3,99 -5,91 10 10  
  44 espves Elli Vivaracho Corazoncito Jarno Puranen KKK         HYL  
  46 mudi Kara Harminpaikka Ankara Johanna Lammi LEVEK         HYL  
  49 koohon Ilo Roosnell Calycanthus Outi Haapala L-SSK         POIS  

A agilityrata, maksi 2, kello 15:10, tuomari Pertti Siimes, koirakoita 17, ihanneaika 46 s, enimmäisaika 92 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 61 borcol Trii Little Step's Vertigo Iris Kieme PAGIS 34,65 4,62 -11,35 0 -11,35 SERT
2 51 parcol Tuittu Peikkopirtin Tähden Tuike Erja Niutanen RIMA 40,34 3,97 -5,66 0 -5,66 SERT
3 65 x-rotu Lulu Lulu Minna Sjöberg NU-PU 49,04 3,26 3,04 0 3,04  
4 54 auskel Chaos Brilliant Chaos Te Salutant Yasmin Eklund HAU 31,34 5,11 -14,66 5 5  
5 66 borcol Xam Maple Yard No Mercy Mira Pihlajamäki LÄGI 32,53 4,92 -13,47 5 5  
6 60 auspai Vimma Cryptonite Will-O'-Wisp Sari-Anne Björklund KKK 39,49 4,05 -6,51 5 5  
7 52 auspai Madde Hazelmoor Zanda Laura Kurimo AST 44,93 3,56 -1,07 5 5  
8 57 sakpai Usva Vigoroso Kristelle Anne Juntunen LÄGI 47,49 3,37 1,49 5 6,49  
9 63 borcol Tessie Abrakadabra Janne Toivola JAU 34,61 4,62 -11,39 10 10  
10 55 auspai Mysti Cryptonite Halo Sonja Löfgren HSKH 40,80 3,92 -5,20 10 10  
11 64 borcol KasKas Never Never Land M'hiryuu Marjo Viljamaa NAS 31,86 5,02 -14,14 25 25  
12 53 belpat Mökö Ketunpolun Flaming Star Tarja Särkkä HSKH 34,55 4,63 -11,45 35 35  
13 62 airter Viiru Border Rock's Betty Boop Matti Siltala LÄGI 63,37 2,53 17,37 20 37,37  
  58 borcol Skisma Vinkeän Vauhtimimmi Ilari Heikkinen VEIKK         HYL  
  59 belpat Karpo Off Line's Powerdose Noora Hölttä CITYB         HYL  
  67 pitcol Britney Black Sara's Britney Taru Mertoniemi HI-HA         HYL  
  68 pitcol Luna Markhill's Bye Bye Baby Tapio Metsä AST         HYL