Kilpailu 5.8.2017, paikka Lohja, järjestäjä Länsi-Uudenmaan Agilityharrastajat

[A Mini 3] [A Medi 3] [B Mini 3] [B Medi 3] [C Mini 3] [C Medi 3] [C Maksi 3] [B Maksi 3] [A Maksi 3]

A agilityrata, mini 3, kello 10:00, tuomari Johanna Nyberg, koirakoita 24, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 96 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 6 parson Kunto Pampalovaaran Pokeri-Hai Tiina Tahvanainen KKK 37,05 4,64 -10,95 0 -10,95  
2 25 parson Vesper Scream Cracker's Daily-Dose-Of-Joy Mikael Mildh LAW 37,98 4,53 -10,02 0 -10,02  
3 21 shelam Maya Amarantes Y.S.L Parisienne Hanna Sori TSAU 40,75 4,22 -7,25 0 -7,25  
4 23 x-rotu Hulda Hulda Mikko Harjola JAU 40,98 4,20 -7,02 0 -7,02  
5 19 mittel Iisa Jemeritan Multicolor Geisha Inkeri Vapalahti TASSU 46,37 3,71 -1,63 0 -1,63  
6 1 löwche Mörkö Chic Choix Toucher Du Bois Anna Särkelä HAU 46,60 3,69 -1,40 0 -1,40  
7 18 beagle Ruusu Hessin Osma Maria Ahlgren LÄGI 48,70 3,53 0,70 0 0,70  
8 17 mittel Luna Lumikummun Lunabella Aija Lampinen-Helle HAU 50,50 3,41 2,50 0 2,50  
9 22 parson Hertta Repoketun Fireball Tiina Tahvanainen KKK 41,19 4,18 -6,81 5 5  
10 3 bicfri Leevi TARUNDEL'S FREE LOVE GUARANTED Tarja Hämäläinen HAU 53,61 3,21 5,61 5 10,61  
11 28 shelam Touko Followinsea Gangsta Gaprise Saara Koivumäki KIRSUT 55,90 3,08 7,90 10 17,90  
  4 shelam Wii Pilvimarjan Vidor Krista Leino HI-HA         HYL  
  7 käävil Alicia Froggies Just Call Her Ally Leena Syväoja KIRSUT         HYL  
  8 parson Enni Scotstyles Super Chili Marja Karjalainen ATT         HYL  
  9 shelam Leya Kuukivi Imekaunike Maria Sori TSAU         HYL  
  10 borter otto Millitallin Wauhtiwiljo Jussi Kuisma BAT         HYL  
  11 kääsna Minttu Raven's Tot Feel At Home Matilda Salo TAMMI         HYL  
  12 shelam Cava Dreamlook Hilarious Tinker Mika Kuosmanen KKK         HYL  
  14 parson Turo Antsepän Täysturo Iina Kalliomäki HSKH         HYL  
  15 shelam Witzi Käpäläkoplan Lumitassu Asko Jokinen TSAU         HYL  
  16 kääsna Stella Super Play's Diamond Flame Susanna Karlsson IMPHA         HYL  
  20 lanhee Lobo Myheels Applejack Maija Summa AST         HYL  
  26 käävil Sisu Sarahill Déjà-Vu D'amour Merja Pelkonen PORSK         HYL  
  30 lanhee Alfie Marmalade`s Jack Of Hearts Nina Eräkare KKK         HYL  
  2 kääpin Elvis Mizoy's King Jingjing Paula Ropponen I-HAH         POIS  
  13 cocspa Aisha Rizi-Bizi B-Aisa Kristina Henriksson TAMMI         POIS  

A agilityrata, medi 3, kello 10:40, tuomari Johanna Nyberg, koirakoita 32, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 96 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 56 shelam Budi Sopuriinan Bodil Anu Rajaheimo JAU 37,35 4,61 -10,65 0 -10,65  
2 63 shelam Loru Päättymätön Taika Sanna Hovila ATT 39,84 4,32 -8,16 0 -8,16 SERT-A
3 69 shelam Luca Snowpaw Acorn Eva Kajander TSAU 39,99 4,30 -8,01 0 -8,01  
4 60 koohon Twix Twixellent Mia Tuoreniemi HI-HA 41,35 4,16 -6,65 0 -6,65  
5 54 koohon Wiima Black Amiikos Wolferina Wouda Säde Tuoreniemi HI-HA 44,50 3,87 -3,50 0 -3,50  
6 37 tarupi Minus Yacatis Metsänpeikko Tua Nummelin LÄGI 41,38 4,16 -6,62 5 5  
7 65 kromfo Nixi Raasillan Celavie Päivikki Turula I-HAH 43,96 3,91 -4,04 5 5  
8 34 shelam Taika Sopuriinan Taika Yrjö Rajaheimo KKK 49,29 3,49 1,29 5 6,29  
9 47 parson Urho Juurusjärven Urho Minna Määttä TASSU 42,46 4,05 -5,54 10 10  
10 58 auskel Femto Cefeus Xylo Femto Ii Mira Heiskari KKK 45,54 3,78 -2,46 10 10  
11 62 espves Essi Caraydan Oceana Anne-Mari Tenhovalo KKK 45,86 3,75 -2,14 10 10  
  31 parson Nipa Ratkiller Funky Mikael Mildh LAW         HYL  
  33 parson Cosmo Scream Cracker's Cosmos Is Rockin' Matti Kautiainen ATT         HYL  
  35 shelam Riski Amazing Avici Of Endless Bina's Love Jenna Kantola LAW         HYL  
  36 lagrom Jade Tulan Amorosa All'alba Malin Keto-Tokoi ATT         HYL  
  38 espves Lilla Bonachón Lilla Maria Wahlström LÄGI         HYL  
  39 shelam Hilma Villanillan Eternal Elaisa Minna Koskinen TSAU         HYL  
  40 espves Asta Caraydan Galaxia Anne-Mari Tenhovalo KKK         HYL  
  41 shelam Lilli Kaunissaaren Lilla Madde Inkeri Vapalahti TASSU         HYL  
  42 parson Greta Radagast Gaurwaith Satu Pihlajamäki LÄGI         HYL  
  49 koohon Weera Tarlatan Praline Godiva Anu Pystynen I-HAH         HYL  
  50 parson Justus Arbor Vitae Fosforos Eveliina Sipilä JAU         HYL  
  51 shelam Kriisi Minimonsin Shockingcrisis Ilari Heikkinen VEIKK         HYL  
  52 parson Raipe Viininvartijan Bablo Juha Alenius AGRY         HYL  
  53 shelam Yodi Käpäläkoplan Yodi Emmiina Abrahamsson LÄGI         HYL  
  55 pyrpap Käki Berger D'arbazile Saut De Drôle Coucou Nina Leminen TAMSK         HYL  
  57 shelam Kirppu Snowpaw Fairy Mary Lotta Jokinen TSAU         HYL  
  59 auskel zalama Royal Coctail Zalmiacci Marika Ruohonen TSAU         HYL  
  61 tarupi Melvin Yacatis Hurtiga Harald Cajsa Nummelin LÄGI         HYL  
  64 stbter Gina Of Greenline Heartmender Irmeli Westermarck AST         HYL  
  66 espves Wilma Nadador Frente Furiosa Tiina Nordlund HANKO         HYL  
  67 shelam Amanda Merry Moonray's Prima Prada Riitta Salo HSKH         HYL  

B agilityrata, mini 3, kello 11:45, tuomari Johanna Nyberg, koirakoita 27, ihanneaika 42 s, enimmäisaika 84 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 14 parson Turo Antsepän Täysturo Iina Kalliomäki HSKH 33,13 4,62 -8,87 0 -8,87  
2 21 shelam Maya Amarantes Y.S.L Parisienne Hanna Sori TSAU 36,64 4,18 -5,36 0 -5,36  
3 24 lägpys Taiga-Tassu Tulikäpälän Taiga Tuliraketti Marjo Korander-Taavitsainen SISU 36,78 4,16 -5,22 0 -5,22  
4 5 lägpys Saara Tulikäpälän Saara Savusukeltaja Marjo Korander-Taavitsainen SISU 36,86 4,15 -5,14 0 -5,14  
5 23 x-rotu Hulda Hulda Mikko Harjola JAU 37,01 4,13 -4,99 0 -4,99  
6 16 kääsna Stella Super Play's Diamond Flame Susanna Karlsson IMPHA 38,01 4,03 -3,99 0 -3,99  
7 18 beagle Ruusu Hessin Osma Maria Ahlgren LÄGI 40,98 3,73 -1,02 0 -1,02  
8 1 löwche Mörkö Chic Choix Toucher Du Bois Anna Särkelä HAU 41,42 3,69 -0,58 0 -0,58  
9 12 shelam Cava Dreamlook Hilarious Tinker Mika Kuosmanen KKK 42,58 3,59 0,58 0 0,58  
10 20 lanhee Lobo Myheels Applejack Maija Summa AST 42,98 3,56 0,98 0 0,98  
11 19 mittel Iisa Jemeritan Multicolor Geisha Inkeri Vapalahti TASSU 44,12 3,47 2,12 0 2,12  
12 26 käävil Sisu Sarahill Déjà-Vu D'amour Merja Pelkonen PORSK 44,86 3,41 2,86 0 2,86  
13 17 mittel Luna Lumikummun Lunabella Aija Lampinen-Helle HAU 44,87 3,41 2,87 0 2,87  
14 28 shelam Touko Followinsea Gangsta Gaprise Saara Koivumäki KIRSUT 46,73 3,27 4,73 0 4,73  
15 22 parson Hertta Repoketun Fireball Tiina Tahvanainen KKK 31,97 4,79 -10,03 5 5  
16 25 parson Vesper Scream Cracker's Daily-Dose-Of-Joy Mikael Mildh LAW 34,36 4,45 -7,64 5 5  
17 4 shelam Wii Pilvimarjan Vidor Krista Leino HI-HA 37,55 4,07 -4,45 5 5  
18 29 käävil Minttu YELLOWMELLOW ÅNGFARTYG Tarja Hämäläinen HAU 48,53 3,15 6,53 0 6,53  
19 3 bicfri Leevi TARUNDEL'S FREE LOVE GUARANTED Tarja Hämäläinen HAU 49,14 3,11 7,14 0 7,14  
  6 parson Kunto Pampalovaaran Pokeri-Hai Tiina Tahvanainen KKK         HYL  
  7 käävil Alicia Froggies Just Call Her Ally Leena Syväoja KIRSUT         HYL  
  8 parson Enni Scotstyles Super Chili Marja Karjalainen ATT         HYL  
  9 shelam Leya Kuukivi Imekaunike Maria Sori TSAU         HYL  
  10 borter otto Millitallin Wauhtiwiljo Jussi Kuisma BAT         HYL  
  11 kääsna Minttu Raven's Tot Feel At Home Matilda Salo TAMMI         HYL  
  15 shelam Witzi Käpäläkoplan Lumitassu Asko Jokinen TSAU         HYL  
  30 lanhee Alfie Marmalade`s Jack Of Hearts Nina Eräkare KKK         HYL  
  2 kääpin Elvis Mizoy's King Jingjing Paula Ropponen I-HAH         POIS  
  13 cocspa Aisha Rizi-Bizi B-Aisa Kristina Henriksson TAMMI         POIS  

B agilityrata, medi 3, kello 12:30, tuomari Johanna Nyberg, koirakoita 37, ihanneaika 42 s, enimmäisaika 84 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 35 shelam Riski Amazing Avici Of Endless Bina's Love Jenna Kantola LAW 32,20 4,75 -9,80 0 -9,80 SERT-A
2 53 shelam Yodi Käpäläkoplan Yodi Emmiina Abrahamsson LÄGI 33,12 4,62 -8,88 0 -8,88  
3 56 shelam Budi Sopuriinan Bodil Anu Rajaheimo JAU 33,71 4,54 -8,29 0 -8,29  
4 40 espves Asta Caraydan Galaxia Anne-Mari Tenhovalo KKK 34,37 4,45 -7,63 0 -7,63  
5 66 espves Wilma Nadador Frente Furiosa Tiina Nordlund HANKO 34,95 4,38 -7,05 0 -7,05  
6 58 auskel Femto Cefeus Xylo Femto Ii Mira Heiskari KKK 35,05 4,36 -6,95 0 -6,95  
7 65 kromfo Nixi Raasillan Celavie Päivikki Turula I-HAH 35,11 4,36 -6,89 0 -6,89  
8 62 espves Essi Caraydan Oceana Anne-Mari Tenhovalo KKK 35,48 4,31 -6,52 0 -6,52  
9 60 koohon Twix Twixellent Mia Tuoreniemi HI-HA 35,60 4,30 -6,40 0 -6,40  
10 63 shelam Loru Päättymätön Taika Sanna Hovila ATT 36,53 4,19 -5,47 0 -5,47  
11 31 parson Nipa Ratkiller Funky Mikael Mildh LAW 36,72 4,17 -5,28 0 -5,28  
12 59 auskel zalama Royal Coctail Zalmiacci Marika Ruohonen TSAU 38,17 4,01 -3,83 0 -3,83  
13 48 shelam Niilo Followinsea Ivanka's Ironfist Saara Koivumäki KIRSUT 39,37 3,89 -2,63 0 -2,63  
14 57 shelam Kirppu Snowpaw Fairy Mary Lotta Jokinen TSAU 39,50 3,87 -2,50 0 -2,50  
15 54 koohon Wiima Black Amiikos Wolferina Wouda Säde Tuoreniemi HI-HA 41,40 3,70 -0,60 0 -0,60  
16 38 espves Lilla Bonachón Lilla Maria Wahlström LÄGI 43,14 3,55 1,14 0 1,14  
17 42 parson Greta Radagast Gaurwaith Satu Pihlajamäki LÄGI 46,08 3,32 4,08 0 4,08  
18 50 parson Justus Arbor Vitae Fosforos Eveliina Sipilä JAU 33,89 4,51 -8,11 5 5  
19 69 shelam Luca Snowpaw Acorn Eva Kajander TSAU 34,97 4,38 -7,03 5 5  
20 32 manter Chili Hannula Renholms Tango Rosa Kirsi Kiljander-Aronen TSAU 36,06 4,24 -5,94 5 5  
21 33 parson Cosmo Scream Cracker's Cosmos Is Rockin' Matti Kautiainen ATT 37,12 4,12 -4,88 5 5  
22 34 shelam Taika Sopuriinan Taika Yrjö Rajaheimo KKK 39,58 3,87 -2,42 5 5  
23 51 shelam Kriisi Minimonsin Shockingcrisis Ilari Heikkinen VEIKK 40,81 3,75 -1,19 5 5  
24 46 pumi Faina Noisy Dog's Faina Susanne Backman-Mendelin TAMMI 47,12 3,25 5,12 0 5,12  
25 55 pyrpap Käki Berger D'arbazile Saut De Drôle Coucou Nina Leminen TAMSK 34,52 4,43 -7,48 10 10  
26 39 shelam Hilma Villanillan Eternal Elaisa Minna Koskinen TSAU 42,75 3,58 0,75 10 10,75  
  36 lagrom Jade Tulan Amorosa All'alba Malin Keto-Tokoi ATT         HYL  
  37 tarupi Minus Yacatis Metsänpeikko Cajsa Nummelin LÄGI         HYL  
  41 shelam Lilli Kaunissaaren Lilla Madde Inkeri Vapalahti TASSU         HYL  
  43 manter Speedy Hannula Renholms Roslagens Ros Kirsi Kiljander-Aronen TSAU         HYL  
  45 koohon Jina Tuulikaislan Yin Prisca Tanja Heimonen RIMA         HYL  
  47 parson Urho Juurusjärven Urho Minna Määttä TASSU         HYL  
  49 koohon Weera Tarlatan Praline Godiva Anu Pystynen I-HAH         HYL  
  52 parson Raipe Viininvartijan Bablo Juha Alenius AGRY         HYL  
  61 tarupi Melvin Yacatis Hurtiga Harald Cajsa Nummelin LÄGI         HYL  
  64 stbter Gina Of Greenline Heartmender Irmeli Westermarck AST         HYL  
  67 shelam Amanda Merry Moonray's Prima Prada Riitta Salo HSKH         HYL  

C hyppyrata, mini 3, kello 13:40, tuomari Kari Jalonen, koirakoita 23, ihanneaika 41 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,9 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 23 x-rotu Hulda Hulda Mikko Harjola JAU 37,27 4,32 -3,73 0 -3,73 SERT-H
2 5 lägpys Saara Tulikäpälän Saara Savusukeltaja Marjo Korander-Taavitsainen SISU 37,83 4,26 -3,17 0 -3,17  
3 12 shelam Cava Dreamlook Hilarious Tinker Mika Kuosmanen KKK 40,63 3,96 -0,37 0 -0,37  
4 18 beagle Ruusu Hessin Osma Maria Ahlgren LÄGI 41,07 3,92 0,07 0 0,07  
5 11 kääsna Minttu Raven's Tot Feel At Home Matilda Salo TAMMI 43,99 3,66 2,99 0 2,99  
6 28 shelam Touko Followinsea Gangsta Gaprise Saara Koivumäki KIRSUT 39,54 4,07 -1,46 5 5  
7 21 shelam Maya Amarantes Y.S.L Parisienne Hanna Sori TSAU 39,66 4,06 -1,34 10 10  
8 7 käävil Alicia Froggies Just Call Her Ally Leena Syväoja KIRSUT 52,92 3,04 11,92 0 11,92  
  4 shelam Wii Pilvimarjan Vidor Krista Leino HI-HA         HYL  
  6 parson Kunto Pampalovaaran Pokeri-Hai Tiina Tahvanainen KKK         HYL  
  9 shelam Leya Kuukivi Imekaunike Maria Sori TSAU         HYL  
  10 borter otto Millitallin Wauhtiwiljo Jussi Kuisma BAT         HYL  
  14 parson Turo Antsepän Täysturo Iina Kalliomäki HSKH         HYL  
  15 shelam Witzi Käpäläkoplan Lumitassu Asko Jokinen TSAU         HYL  
  16 kääsna Stella Super Play's Diamond Flame Susanna Karlsson IMPHA         HYL  
  17 mittel Luna Lumikummun Lunabella Aija Lampinen-Helle HAU         HYL  
  19 mittel Iisa Jemeritan Multicolor Geisha Inkeri Vapalahti TASSU         HYL  
  20 lanhee Lobo Myheels Applejack Maija Summa AST         HYL  
  22 parson Hertta Repoketun Fireball Tiina Tahvanainen KKK         HYL  
  24 lägpys Taiga-Tassu Tulikäpälän Taiga Tuliraketti Marjo Korander-Taavitsainen SISU         HYL  
  25 parson Vesper Scream Cracker's Daily-Dose-Of-Joy Mikael Mildh LAW         HYL  
  27 käävil Cecilia Froggies Nighty-Night Leena Syväoja KIRSUT         HYL  
  30 lanhee Alfie Marmalade`s Jack Of Hearts Nina Eräkare KKK         HYL  
  1 löwche Mörkö Chic Choix Toucher Du Bois Anna Särkelä HAU         POIS  
  8 parson Enni Scotstyles Super Chili Marja Karjalainen ATT         POIS  
  13 cocspa Aisha Rizi-Bizi B-Aisa Kristina Henriksson TAMMI         POIS  

C hyppyrata, medi 3, kello 14:20, tuomari Kari Jalonen, koirakoita 33, ihanneaika 42 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,9 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 56 shelam Budi Sopuriinan Bodil Anu Rajaheimo JAU 36,12 4,54 -5,88 0 -5,88  
2 44 kesvil Papu Blackrainbow Jasmin Vesalainen LÄGI 37,01 4,43 -4,99 0 -4,99 SERT-H
3 32 manter Chili Hannula Renholms Tango Rosa Kirsi Kiljander-Aronen TSAU 37,05 4,43 -4,95 0 -4,95  
4 53 shelam Yodi Käpäläkoplan Yodi Emmiina Abrahamsson LÄGI 37,10 4,42 -4,90 0 -4,90  
5 31 parson Nipa Ratkiller Funky Mikael Mildh LAW 38,91 4,22 -3,09 0 -3,09  
6 61 tarupi Melvin Yacatis Hurtiga Harald Cajsa Nummelin LÄGI 39,28 4,18 -2,72 0 -2,72  
7 37 tarupi Minus Yacatis Metsänpeikko Cajsa Nummelin LÄGI 37,51 4,37 -4,49 5 5  
8 41 shelam Lilli Kaunissaaren Lilla Madde Inkeri Vapalahti TASSU 42,83 3,83 0,83 5 5,83  
9 52 parson Raipe Viininvartijan Bablo Juha Alenius AGRY 42,86 3,83 0,86 5 5,86  
10 46 pumi Faina Noisy Dog's Faina Susanne Backman-Mendelin TAMMI 49,37 3,32 7,37 0 7,37  
11 33 parson Cosmo Scream Cracker's Cosmos Is Rockin' Matti Kautiainen ATT 45,73 3,59 3,73 10 13,73  
  34 shelam Taika Sopuriinan Taika Yrjö Rajaheimo KKK         HYL  
  35 shelam Riski Amazing Avici Of Endless Bina's Love Jenna Kantola LAW         HYL  
  36 lagrom Jade Tulan Amorosa All'alba Malin Keto-Tokoi ATT         HYL  
  39 shelam Hilma Villanillan Eternal Elaisa Minna Koskinen TSAU         HYL  
  40 espves Asta Caraydan Galaxia Anne-Mari Tenhovalo KKK         HYL  
  43 manter Speedy Hannula Renholms Roslagens Ros Kirsi Kiljander-Aronen TSAU         HYL  
  45 koohon Jina Tuulikaislan Yin Prisca Tanja Heimonen RIMA         HYL  
  47 parson Urho Juurusjärven Urho Minna Määttä TASSU         HYL  
  48 shelam Niilo Followinsea Ivanka's Ironfist Saara Koivumäki KIRSUT         HYL  
  49 koohon Weera Tarlatan Praline Godiva Anu Pystynen I-HAH         HYL  
  50 parson Justus Arbor Vitae Fosforos Eveliina Sipilä JAU         HYL  
  54 koohon Wiima Black Amiikos Wolferina Wouda Säde Tuoreniemi HI-HA         HYL  
  55 pyrpap Käki Berger D'arbazile Saut De Drôle Coucou Nina Leminen TAMSK         HYL  
  57 shelam Kirppu Snowpaw Fairy Mary Lotta Jokinen TSAU         HYL  
  58 auskel Femto Cefeus Xylo Femto Ii Mira Heiskari KKK         HYL  
  59 auskel zalama Royal Coctail Zalmiacci Marika Ruohonen TSAU         HYL  
  60 koohon Twix Twixellent Mia Tuoreniemi HI-HA         HYL  
  64 stbter Gina Of Greenline Heartmender Irmeli Westermarck AST         HYL  
  65 kromfo Nixi Raasillan Celavie Päivikki Turula I-HAH         HYL  
  66 espves Wilma Nadador Frente Furiosa Tiina Nordlund HANKO         HYL  
  68 tarupi Calle Merramäen Pyry Lotta Rönnholm LÄGI         HYL  
  69 shelam Luca Snowpaw Acorn Eva Kajander TSAU         HYL  
  51 shelam Kriisi Minimonsin Shockingcrisis Ilari Heikkinen VEIKK         POIS  

C hyppyrata, maksi 3, kello 15:10, tuomari Kari Jalonen, koirakoita 48, ihanneaika 42 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,9 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 111 auspai Kaija Montana Vilma Flink JAU 36,61 4,48 -5,39 0 -5,39  
2 74 belpag Trombi Workaholic Garreth Ilkka Grof KKK 44,22 3,71 2,22 0 2,22  
3 119 borcol Molly Gwynion Rubel Anni Strang HSKH 38,21 4,29 -3,79 5 5  
4 120 auspai Taika Ardiente Dulce Miel Mira Koponen HSKH 39,96 4,10 -2,04 5 5  
5 116 borcol Pera Eyewitness Mastermind Satu Pihlajamäki LÄGI 41,62 3,94 -0,38 5 5  
6 78 novnou Wappu Sancandy's Wallaby Twist Heli Nieminen HSKK 43,12 3,80 1,12 5 6,12  
7 85 auspai Sumu Capricole Final Fantasy Sirkka Aro HI-HA 44,13 3,72 2,13 5 7,13  
8 106 lappor Ruska Niehku Katja Virtanen LÄGI 44,47 3,69 2,47 5 7,47  
9 93 borcol Ruska Tammikallion Ruska Hanna Toivola HI-HA 37,71 4,35 -4,29 10 10  
10 83 auspai Jäynä Cryptonite Moonbat Sari-Anne Björklund KKK 38,48 4,26 -3,52 10 10  
11 75 tsepai Proto Harjusalaman Astronautti Hanna Stammeier KOIVU 41,22 3,98 -0,78 10 10  
12 110 novnou Chili Ainstainin Bitti Vinossa Marita Ehrnsten KIRSUT 46,06 3,56 4,06 10 14,06  
13 77 borcol Becks Johan On Boogie Esa Lehdistö ATT 34,07 4,81 -7,93 20 20  
14 96 borcol Chess Peatdigger Chess Sanna Rannikko JAU 40,02 4,10 -1,98 25 25  
  70 borcol Pätmän Colin Pasi Honkanen JAU         HYL  
  71 belpag Sade Marmara Vesuvio Eija Grof KKK         HYL  
  72 borcol Max Maple Yard Firebird Anu Sundell HI-HA         HYL  
  73 borcol Des Johan On Svingi Tiiu Toijala HAU         HYL  
  76 auspai Chili Cryptonite Kittyhawk Kaisa Kivi ATT         HYL  
  79 belpam Gia Flammeus Magic Magia Maria Sori TSAU         HYL  
  81 borcol Whoopy Little Step's Whoopy Sami Suominen JAU         HYL  
  82 borcol Rapp Jenzan Rapp Petri Mannonen TSAU         HYL  
  86 novnou Nero Hedera's Kind Of Magic Katariina Pietiläinen HSKH         HYL  
  87 parcol Hulda Peikkopirtin Vappuvuokko Erja Niutanen RIMA         HYL  
  89 borcol Rytsölä Magical Joy Dream Lover Marjo Korander-Taavitsainen SISU         HYL  
  90 borcol NINJA Xeniitin Daredevil Jarkko Jormanainen LÄGI         HYL  
  91 auskel Noah Maiskis Milou Sonja Paavola TSAU         HYL  
  92 parcol Kiki Ovenslope Beauty And The Beast Martta Riihimäki ATT         HYL  
  94 borcol Remo Xeniitin Demo Sari Thil HI-HA         HYL  
  95 borcol Ronja Covateco Dalwhinnie Sari Nissinen KSSK         HYL  
  97 belpag Minni Mustanaamion Aika Söde Johanna Jussila HSKH         HYL  
  98 borcol Tuuri Never Never Land U'dare Devil Iris Kieme PAGIS         HYL  
  99 auskel Binka Kengurukolon Deja Vu Jan Dahl HANKO         HYL  
  100 borcol Olli Piggyland's Irsay Oliver Marika Juden HAU         HYL  
  101 auspai Jippi Wirneen Jippijaijee Noora Mäkelä I-HAH         HYL  
  102 borcol Taco Sanmar Tex Willer Susanna Niiranen KKK         HYL  
  103 borcol Ludo Flowerfellow Quicksilver Veera Muhonen JAT         HYL  
  104 borcol Late Tronic Quincy Anu Kekkonen SPOK         HYL  
  105 parcol Dallas Oldbear Yankee Doodle Dandy Maijaliisa Valkonen LÄGI         HYL  
  107 pitcol Rulla Maple Yard Oh-La-La Leila Kytölä LÄGI         HYL  
  108 doberm Mila Eroosion Diabla Devina Sami Suominen JAU         HYL  
  109 auskel Armas Redqliff's Guru Undercover Eeva Välilä ATT         HYL  
  112 shelam Juco Amarantes Night Jewel Eija Aronen KOTKA         HYL  
  113 borcol Pinja Peatdigger Bracken Tiina Järvinen LAW         HYL  
  115 belpag Leo Finn Noir Napoléon Tor Jansson SBPKY         HYL  
  117 auspai Vimma Capricole I Am Wonder Woman Sirkka Aro HI-HA         HYL  
  118 borcol Kalevi Droplet Anna-Stina Venäläinen KKK         HYL  
  121 borcol Isla Tending Priceless Therese Åberg RFF         HYL  
  80 sakpai Armi Mira Vom Schopperweg Henriikka Eloluoto TSAU         POIS  
  88 valpai Everi Safe Keeper´s Ever So Clever Jenni Kallio VEIKK         POIS  

B agilityrata, maksi 3, kello 16:30, tuomari Kari Jalonen, koirakoita 47, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 73 borcol Des Johan On Svingi Tiiu Toijala HAU 36,89 4,88 -11,11 0 -11,11  
2 117 auspai Vimma Capricole I Am Wonder Woman Sirkka Aro HI-HA 40,63 4,43 -7,37 0 -7,37  
3 103 borcol Ludo Flowerfellow Quicksilver Veera Muhonen JAT 40,75 4,42 -7,25 0 -7,25 SERT-A
4 119 borcol Molly Gwynion Rubel Anni Strang HSKH 40,95 4,40 -7,05 0 -7,05  
5 72 borcol Max Maple Yard Firebird Anu Sundell HI-HA 41,47 4,34 -6,53 0 -6,53  
6 85 auspai Sumu Capricole Final Fantasy Sirkka Aro HI-HA 44,03 4,09 -3,97 0 -3,97  
7 86 novnou Nero Hedera's Kind Of Magic Katariina Pietiläinen HSKH 36,40 4,95 -11,60 5 5  
8 102 borcol Taco Sanmar Tex Willer Susanna Niiranen KKK 39,24 4,59 -8,76 5 5  
9 118 borcol Kalevi Droplet Anna-Stina Venäläinen KKK 39,45 4,56 -8,55 5 5  
10 84 borcol Niiru Hakukaaren Nero Satu Pihlajamäki LÄGI 41,07 4,38 -6,93 5 5  
11 100 borcol Olli Piggyland's Irsay Oliver Marika Juden HAU 44,82 4,02 -3,18 5 5  
12 108 doberm Mila Eroosion Diabla Devina Sami Suominen JAU 52,54 3,43 4,54 5 9,54  
13 82 borcol Rapp Jenzan Rapp Petri Mannonen TSAU 37,17 4,84 -10,83 10 10  
14 112 shelam Juco Amarantes Night Jewel Eija Aronen KOTKA 44,29 4,06 -3,71 10 10  
15 95 borcol Ronja Covateco Dalwhinnie Sari Nissinen KSSK 45,22 3,98 -2,78 10 10  
16 110 novnou Chili Ainstainin Bitti Vinossa Marita Ehrnsten KIRSUT 52,90 3,40 4,90 10 14,90  
17 94 borcol Remo Xeniitin Demo Sari Thil HI-HA 44,72 4,03 -3,28 15 15  
  70 borcol Pätmän Colin Pasi Honkanen JAU         HYL  
  74 belpag Trombi Workaholic Garreth Ilkka Grof KKK         HYL  
  75 tsepai Proto Harjusalaman Astronautti Hanna Stammeier KOIVU         HYL  
  76 auspai Chili Cryptonite Kittyhawk Kaisa Kivi ATT         HYL  
  77 borcol Becks Johan On Boogie Esa Lehdistö ATT         HYL  
  78 novnou Wappu Sancandy's Wallaby Twist Heli Nieminen HSKK         HYL  
  79 belpam Gia Flammeus Magic Magia Maria Sori TSAU         HYL  
  81 borcol Whoopy Little Step's Whoopy Sami Suominen JAU         HYL  
  83 auspai Jäynä Cryptonite Moonbat Sari-Anne Björklund KKK         HYL  
  87 parcol Hulda Peikkopirtin Vappuvuokko Erja Niutanen RIMA         HYL  
  90 borcol NINJA Xeniitin Daredevil Jarkko Jormanainen LÄGI         HYL  
  91 auskel Noah Maiskis Milou Sonja Paavola TSAU         HYL  
  92 parcol Kiki Ovenslope Beauty And The Beast Martta Riihimäki ATT         HYL  
  93 borcol Ruska Tammikallion Ruska Hanna Toivola HI-HA         HYL  
  96 borcol Chess Peatdigger Chess Sanna Rannikko JAU         HYL  
  97 belpag Minni Mustanaamion Aika Söde Johanna Jussila HSKH         HYL  
  98 borcol Tuuri Never Never Land U'dare Devil Iris Kieme PAGIS         HYL  
  99 auskel Binka Kengurukolon Deja Vu Jan Dahl HANKO         HYL  
  101 auspai Jippi Wirneen Jippijaijee Noora Mäkelä I-HAH         HYL  
  104 borcol Late Tronic Quincy Anu Kekkonen SPOK         HYL  
  105 parcol Dallas Oldbear Yankee Doodle Dandy Maijaliisa Valkonen LÄGI         HYL  
  106 lappor Ruska Niehku Katja Virtanen LÄGI         HYL  
  107 pitcol Rulla Maple Yard Oh-La-La Leila Kytölä LÄGI         HYL  
  109 auskel Armas Redqliff's Guru Undercover Eeva Välilä ATT         HYL  
  111 auspai Kaija Montana Vilma Flink JAU         HYL  
  113 borcol Pinja Peatdigger Bracken Tiina Järvinen LAW         HYL  
  115 belpag Leo Finn Noir Napoléon Tor Jansson SBPKY         HYL  
  116 borcol Pera Eyewitness Mastermind Satu Pihlajamäki LÄGI         HYL  
  120 auspai Taika Ardiente Dulce Miel Mira Koponen HSKH         HYL  
  121 borcol Isla Tending Priceless Therese Åberg RFF         HYL  
  80 sakpai Armi Mira Vom Schopperweg Henriikka Eloluoto TSAU         POIS  

A agilityrata, maksi 3, kello 17:45, tuomari Kari Jalonen, koirakoita 39, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 91 auskel Noah Maiskis Milou Sonja Paavola TSAU 36,53 4,60 -8,47 0 -8,47  
2 72 borcol Max Maple Yard Firebird Anu Sundell HI-HA 39,09 4,30 -5,91 0 -5,91  
3 109 auskel Armas Redqliff's Guru Undercover Eeva Välilä ATT 39,70 4,23 -5,30 0 -5,30  
4 85 auspai Sumu Capricole Final Fantasy Sirkka Aro HI-HA 42,73 3,93 -2,27 0 -2,27  
5 116 borcol Pera Eyewitness Mastermind Satu Pihlajamäki LÄGI 44,01 3,82 -0,99 0 -0,99  
6 115 belpag Leo Finn Noir Napoléon Tor Jansson SBPKY 47,88 3,51 2,88 0 2,88  
7 106 lappor Ruska Niehku Katja Virtanen LÄGI 48,32 3,48 3,32 0 3,32  
8 99 auskel Binka Kengurukolon Deja Vu Jan Dahl HANKO 42,06 3,99 -2,94 5 5  
9 100 borcol Olli Piggyland's Irsay Oliver Marika Juden HAU 42,73 3,93 -2,27 5 5  
10 75 tsepai Proto Harjusalaman Astronautti Hanna Stammeier KOIVU 44,53 3,77 -0,47 5 5  
11 120 auspai Taika Ardiente Dulce Miel Mira Koponen HSKH 44,81 3,75 -0,19 5 5  
12 117 auspai Vimma Capricole I Am Wonder Woman Sirkka Aro HI-HA 46,75 3,59 1,75 5 6,75  
13 103 borcol Ludo Flowerfellow Quicksilver Veera Muhonen JAT 46,80 3,59 1,80 5 6,80  
14 74 belpag Trombi Workaholic Garreth Ilkka Grof KKK 49,41 3,40 4,41 5 9,41  
15 101 auspai Jippi Wirneen Jippijaijee Noora Mäkelä I-HAH 37,21 4,51 -7,79 10 10  
16 78 novnou Wappu Sancandy's Wallaby Twist Heli Nieminen HSKK 48,68 3,45 3,68 10 13,68  
17 71 belpag Sade Marmara Vesuvio Eija Grof KKK 58,40 2,88 13,40 10 23,40  
  70 borcol Pätmän Colin Pasi Honkanen JAU         HYL  
  76 auspai Chili Cryptonite Kittyhawk Kaisa Kivi ATT         HYL  
  77 borcol Becks Johan On Boogie Esa Lehdistö ATT         HYL  
  79 belpam Gia Flammeus Magic Magia Maria Sori TSAU         HYL  
  82 borcol Rapp Jenzan Rapp Petri Mannonen TSAU         HYL  
  84 borcol Niiru Hakukaaren Nero Satu Pihlajamäki LÄGI         HYL  
  92 parcol Kiki Ovenslope Beauty And The Beast Martta Riihimäki ATT         HYL  
  93 borcol Ruska Tammikallion Ruska Hanna Toivola HI-HA         HYL  
  95 borcol Ronja Covateco Dalwhinnie Sari Nissinen KSSK         HYL  
  96 borcol Chess Peatdigger Chess Sanna Rannikko JAU         HYL  
  97 belpag Minni Mustanaamion Aika Söde Johanna Jussila HSKH         HYL  
  102 borcol Taco Sanmar Tex Willer Susanna Niiranen KKK         HYL  
  104 borcol Late Tronic Quincy Anu Kekkonen SPOK         HYL  
  105 parcol Dallas Oldbear Yankee Doodle Dandy Maijaliisa Valkonen LÄGI         HYL  
  107 pitcol Rulla Maple Yard Oh-La-La Leila Kytölä LÄGI         HYL  
  110 novnou Chili Ainstainin Bitti Vinossa Marita Ehrnsten KIRSUT         HYL  
  111 auspai Kaija Montana Vilma Flink JAU         HYL  
  113 borcol Pinja Peatdigger Bracken Tiina Järvinen LAW         HYL  
  114 borcol Whoopy Little Step's Whoopy Anu Rajaheimo JAU         HYL  
  118 borcol Kalevi Droplet Anna-Stina Venäläinen KKK         HYL  
  119 borcol Molly Gwynion Rubel Anni Strang HSKH         HYL  
  121 borcol Isla Tending Priceless Therese Åberg RFF         HYL  
  73 borcol Des Johan On Svingi Tiiu Toijala HAU         POIS  
  80 sakpai Armi Mira Vom Schopperweg Henriikka Eloluoto TSAU         POIS  
  98 borcol Tuuri Never Never Land U'dare Devil Iris Kieme PAGIS         POIS  
  112 shelam Juco Amarantes Night Jewel Eija Aronen KOTKA         POIS