Kilpailu 6.8.2017, paikka Lohja, järjestäjä Länsi-Uudenmaan Agilityharrastajat

[A Mini 1] [A Medi 1] [A Maksi 1] [B Mini 1] [B Medi 1] [B Maksi 1] [C Mini 1] [C Medi 1] [C Maksi 1] [C Mini 2] [C Medi 2] [C Maksi 2] [B Mini 2] [B Medi 2] [B Maksi 2] [A Mini 2] [A Medi 2] [A Maksi 2]

A agilityrata, mini 1, kello 10:00, tuomari Johanna Nyberg, koirakoita 7, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 98 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 6 parson Stella Scream Cracker's Cinnamon Toast Oona Mäntysaari ATT 30,26 4,86 -18,74 0 -18,74 SERT
2 7 shelam Valo Mei Dan Mustikka Anna Syvänen TSAU 35,62 4,13 -13,38 0 -13,38 LUVA
3 10 tarupi Noppe Yacatis Ubalda Djinn Jaana Juvonen JAU 44,91 3,27 -4,09 0 -4,09 SERT
4 1 ranbul Cora Honeybee Maarit Parkkinen HI-HA 35,52 4,14 -13,48 5 5  
5 8 shelam Sam Käpäläkoplan Mars Tiina Linna LÄGI 38,78 3,79 -10,22 5 5  
6 9 lägpys Tuisku Cimillan Ågot Tarutyttö Siiri Toivonen TASSU 35,00 4,20 -14,00 10 10  
7 5 parson Vinski Fatous Intensive Athos Tuija Rankama LÄGI 42,22 3,48 -6,78 10 10  
  2 lanhee Kerttu Peikkonevan Loch Arail Heli Roström ATT         POIS  

A agilityrata, medi 1, kello 10:00, tuomari Johanna Nyberg, koirakoita 7, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 98 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 20 skette PEPPI Vielfrass Ebony And Ivory Eva Partida HSKH 36,16 4,07 -12,84 0 -12,84 LUVA
2 17 lagrom Ceri Yestas Scilla Monica Smeds TAMMI 42,45 3,46 -6,55 0 -6,55 LUVA
3 19 parson Hilma Green Perry´s Pure Pink Niina Sihvonen HEILU 39,95 3,68 -9,05 10 10  
4 16 cocspa Onni Nightline's Golden Light Anni Soukka NU-PU 50,55 2,91 1,55 15 16,55  
5 18 parson Biitti Pitmywits Let The Beat Go On Emmi Hautala TSAU 54,39 2,70 5,39 15 20,39  
  11 shelam Romeo Linnaisten Bravoo Mikä Hurmuri Tuija Kaipainen LÄGI         HYL  
  12 pinser Cira Ference Amazing Amy Heidi Lääkäri KISA         HYL  

A agilityrata, maksi 1, kello 10:35, tuomari Johanna Nyberg, koirakoita 14, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 98 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 39 espves Indy Aquacrest Moet Leena Haakana MKK 36,44 4,03 -12,56 0 -12,56 LUVA
2 23 borcol Masa Maple Yard No Comment Tiina Sköönilä JAU 31,19 4,71 -17,81 5 5  
3 25 borcol Leia Peatdigger Rebel Eva Bergman KKK 36,74 4,00 -12,26 10 10  
4 34 pitcol Cheri Maple Yard Omg Päivi Granö ATT 47,80 3,08 -1,20 10 10  
5 26 pmunst Lissu Mäyräsalon Alisa Susanna Levänen ERTTI 48,58 3,03 -0,42 10 10  
6 32 borcol Saimaa Ilmiliekin Saimaa Inka Häkkinen HAU 34,42 4,27 -14,58 35 35  
7 43 pinser Sara Ference Arabella Eerika Kiiski TSAU 83,51 1,76 34,51 10 44,51  
  24 borcol One Diolch Tegan Heli Kutvonen ATD         HYL  
  27 borcol Skisma Vinkeän Vauhtimimmi Ilari Heikkinen VEIKK         HYL  
  28 borcol Joe Joe Niina Aho VEIKK         HYL  
  33 borcol Påp Kincsem Sonja Forsblom LÄGI         HYL  
  36 lagrom Balbo Yestas Wooster Minna Hietanen ATT         HYL  
  40 holpal Alma Working Stripes Alma Sanna Kaski KISA         HYL  
  41 auskel Chaos Brilliant Chaos Te Salutant Yasmin Eklund HAU         HYL  
  37 borcol TheJuti Tronic Quante Rosa-Maria Ikäheimonen SISU         POIS  
  38 borcol KasKas Never Never Land M'hiryuu Marjo Viljamaa NAS         POIS  
  42 auspai Dia Hazelmoor Butter Biscuit Kira Varesvuo VEIKK         POIS  

B agilityrata, mini 1, kello 11:25, tuomari Johanna Nyberg, koirakoita 6, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 98 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 8 shelam Sam Käpäläkoplan Mars Tiina Linna LÄGI 30,54 4,81 -18,46 0 -18,46 LUVA
2 3 mittel Regina Lumikummun Regina Ani Oksanen TASSU 52,26 2,81 3,26 0 3,26  
3 1 ranbul Cora Honeybee Maarit Parkkinen HI-HA 35,15 4,18 -13,85 5 5  
4 5 parson Vinski Fatous Intensive Athos Tuija Rankama LÄGI 42,16 3,49 -6,84 5 5  
  7 shelam Valo Mei Dan Mustikka Anna Syvänen TSAU         HYL  
  9 lägpys Tuisku Cimillan Ågot Tarutyttö Siiri Toivonen TASSU         HYL  
  6 parson Stella Scream Cracker's Cinnamon Toast Oona Mäntysaari ATT         POIS  
  10 tarupi Noppe Yacatis Ubalda Djinn Jaana Juvonen JAU         POIS  

B agilityrata, medi 1, kello 11:25, tuomari Johanna Nyberg, koirakoita 9, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 98 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 14 pyrpal Siili Tottakai Caaheen Caanis Sami Suvanto LÄGI 27,12 5,42 -21,88 0 -21,88 SERT
2 17 lagrom Ceri Yestas Scilla Monica Smeds TAMMI 41,12 3,58 -7,88 5 5  
3 19 parson Hilma Green Perry´s Pure Pink Niina Sihvonen HEILU 42,24 3,48 -6,76 10 10  
  11 shelam Romeo Linnaisten Bravoo Mikä Hurmuri Tuija Kaipainen LÄGI         HYL  
  12 pinser Cira Ference Amazing Amy Heidi Lääkäri KISA         HYL  
  13 stbter Hedy Of Greenline In The Mood Irmeli Westermarck AST         HYL  
  16 cocspa Onni Nightline's Golden Light Anni Soukka NU-PU         HYL  
  18 parson Biitti Pitmywits Let The Beat Go On Emmi Hautala TSAU         HYL  
  20 skette PEPPI Vielfrass Ebony And Ivory Eva Partida HSKH         HYL  

B agilityrata, maksi 1, kello 12:00, tuomari Johanna Nyberg, koirakoita 14, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 98 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 31 belpam Lila Pysäkin Leppis Pauliina Allonen HSKH 32,33 4,55 -16,67 0 -16,67 LUVA
2 27 borcol Skisma Vinkeän Vauhtimimmi Ilari Heikkinen VEIKK 28,85 5,09 -20,15 5 5  
3 41 auskel Chaos Brilliant Chaos Te Salutant Yasmin Eklund HAU 28,39 5,18 -20,61 10 10  
4 23 borcol Masa Maple Yard No Comment Tiina Sköönilä JAU 30,64 4,80 -18,36 10 10  
5 34 pitcol Cheri Maple Yard Omg Päivi Granö ATT 43,44 3,38 -5,56 10 10  
6 43 pinser Sara Ference Arabella Eerika Kiiski TSAU 61,94 2,37 12,94 0 12,94  
7 32 borcol Saimaa Ilmiliekin Saimaa Inka Häkkinen HAU 26,11 5,63 -22,89 15 15  
8 24 borcol One Diolch Tegan Heli Kutvonen ATD 35,74 4,11 -13,26 20 20  
  25 borcol Leia Peatdigger Rebel Eva Bergman KKK         HYL  
  26 pmunst Lissu Mäyräsalon Alisa Susanna Levänen ERTTI         HYL  
  28 borcol Joe Joe Niina Aho VEIKK         HYL  
  33 borcol Påp Kincsem Sonja Forsblom LÄGI         HYL  
  36 lagrom Balbo Yestas Wooster Minna Hietanen ATT         HYL  
  39 espves Indy Aquacrest Moet Leena Haakana MKK         HYL  
  37 borcol TheJuti Tronic Quante Rosa-Maria Ikäheimonen SISU         POIS  
  38 borcol KasKas Never Never Land M'hiryuu Marjo Viljamaa NAS         POIS  
  42 auspai Dia Hazelmoor Butter Biscuit Kira Varesvuo VEIKK         POIS  

C hyppyrata, mini 1, kello 13:00, tuomari Johanna Nyberg, koirakoita 6, ihanneaika 40 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 9 lägpys Tuisku Cimillan Ågot Tarutyttö Siiri Toivonen TASSU 29,47 4,38 -10,53 0 -10,53 LUVA
2 4 lanhee Mogens Myheels Frenchman Sari Polvinen LÄGI 37,55 3,43 -2,45 0 -2,45 LUVA
3 7 shelam Valo Mei Dan Mustikka Anna Syvänen TSAU 27,42 4,70 -12,58 5 5  
4 1 ranbul Cora Honeybee Jasmin Vesalainen LÄGI 33,80 3,82 -6,20 5 5  
5 5 parson Vinski Fatous Intensive Athos Tuija Rankama LÄGI 39,34 3,28 -0,66 5 5  
6 3 mittel Regina Lumikummun Regina Ani Oksanen TASSU 46,57 2,77 6,57 5 11,57  
  2 lanhee Kerttu Peikkonevan Loch Arail Heli Roström ATT         POIS  

C hyppyrata, medi 1, kello 13:00, tuomari Johanna Nyberg, koirakoita 6, ihanneaika 40 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 19 parson Hilma Green Perry´s Pure Pink Niina Sihvonen HEILU 31,56 4,09 -8,44 0 -8,44 LUVA
2 17 lagrom Ceri Yestas Scilla Monica Smeds TAMMI 32,96 3,91 -7,04 0 -7,04 LUVA
3 16 cocspa Onni Nightline's Golden Light Anni Soukka NU-PU 37,46 3,44 -2,54 10 10  
  13 stbter Hedy Of Greenline In The Mood Irmeli Westermarck AST         HYL  
  15 stbter Ara Wild Vision Aragorn Kaisa Ahonen TUUKK         HYL  
  22 shelam RASMUS Snowpaw Baritone Man Tuija Kaipainen LÄGI         HYL  

C hyppyrata, maksi 1, kello 13:35, tuomari Johanna Nyberg, koirakoita 12, ihanneaika 40 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 27 borcol Skisma Vinkeän Vauhtimimmi Ilari Heikkinen VEIKK 23,00 5,61 -17,00 0 -17,00 LUVA
2 26 pmunst Lissu Mäyräsalon Alisa Susanna Levänen ERTTI 33,50 3,85 -6,50 0 -6,50 LUVA
3 38 borcol KasKas Never Never Land M'hiryuu Marjo Viljamaa NAS 24,88 5,18 -15,12 15 15  
  24 borcol One Diolch Tegan Heli Kutvonen ATD         HYL  
  25 borcol Leia Peatdigger Rebel Eva Bergman KKK         HYL  
  28 borcol Joe Joe Niina Aho VEIKK         HYL  
  30 whippe Mervi Mei Dan Florida Panter Anette Lindell TASSU         HYL  
  31 belpam Lila Pysäkin Leppis Pauliina Allonen HSKH         HYL  
  33 borcol Påp Kincsem Sonja Forsblom LÄGI         HYL  
  34 pitcol Cheri Maple Yard Omg Päivi Granö ATT         HYL  
  40 holpal Alma Working Stripes Alma Sanna Kaski KISA         HYL  
  41 auskel Chaos Brilliant Chaos Te Salutant Yasmin Eklund HAU         HYL  
  29 lappor Tiiva Savge Revonsara Katja Virtanen LÄGI         POIS  
  37 borcol TheJuti Tronic Quante Rosa-Maria Ikäheimonen SISU         POIS  

C hyppyrata, mini 2, kello 14:20, tuomari Johanna Nyberg, koirakoita 9, ihanneaika 40 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 55 toyvil Fluffy Mon Timjam Only True Friend Niko Vierimaa KIRSUT 34,17 4,10 -5,83 0 -5,83 LUVA
2 58 kääpin Väiski Lucky Loif's Blue Label Pirkko Rönkkö KAT 44,23 3,16 4,23 0 4,23  
3 45 käävil Kerttu Terhomäen Kiss Kiss Bang Bang Pirjo Haglund HAU 36,27 3,86 -3,73 5 5  
4 53 lanhee Aikku Minimonsteri Miss Mozzarella Päivi Rantanen LEVEK 42,69 3,28 2,69 5 7,69  
5 47 käävil Simo Silver Honey Chim Chim Cher-ee Teija Sirén JANKK 42,93 3,26 2,93 5 7,93  
6 54 kääsna Kaxen Trixer Gary Glitter Moa Thors TAMMI 44,52 3,14 4,52 5 9,52  
  48 borter Hulda Millitallin Xtrahulda Kaisa Ahonen TUUKK         HYL  
  51 x-rotu Mörkö Mörkö Maria Nystén MÄNTS         HYL  
  56 prarot Neo Smísek Secure Power Taru Parviainen HSKK         HYL  

C hyppyrata, medi 2, kello 14:20, tuomari Johanna Nyberg, koirakoita 8, ihanneaika 40 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 14 pyrpal Siili Tottakai Caaheen Caanis Sami Suvanto LÄGI 27,59 5,07 -12,41 0 -12,41 LUVA
2 61 novnou Iisi Nitric Slow 'n' Easy Satu Syvänperä TUUKK 37,56 3,73 -2,44 0 -2,44 LUVA
3 60 manter Remu Bonwild Too Hot To Handle Sari Kanerva I-HAH 44,47 3,15 4,47 0 4,47  
4 21 shelam Sinna Sunsweet Blazer Trend Emilia Aho HSKH 37,12 3,77 -2,88 5 5  
  62 schape Bosse Puuparran Valtteri Pirjo Kupiainen ATT         HYL  
  63 katpai Ami Eloise De Bellagosca Sanna Karonen VEIKK         HYL  
  64 schape Pilke Lumikuono Pamplona Jamona Sanni Ahanen KISA         HYL  
  67 shelam Tomo Karhuveljen Anda Tiina Linna LÄGI         HYL  

C hyppyrata, maksi 2, kello 14:55, tuomari Johanna Nyberg, koirakoita 14, ihanneaika 40 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 72 borcol Aku Peatdigger Kyz Junior Marika Juden HAU 27,49 5,09 -12,51 0 -12,51  
2 35 auskel Tykki Royal Coctail Jääkuningatar Jekku Marika Ruohonen TSAU 36,24 3,86 -3,76 0 -3,76 LUVA
3 71 auspai Topi Connaclan Escallonia Mervi Ryynänen VEIKK 36,51 3,84 -3,49 0 -3,49 LUVA
4 80 borcol Karl Karl Kemi Hilkka Kallinen KKK 33,14 4,22 -6,86 5 5  
5 87 x-rotu Lulu Lulu Minna Sjöberg NU-PU 49,24 2,84 9,24 0 9,24  
6 73 auskel Rocky Aussie Action's Red Rocky Road Jaana Sievänen HSKH 29,34 4,77 -10,66 10 10  
7 77 airter Viiru Border Rock's Betty Boop Matti Siltala LÄGI 67,18 2,08 27,18 20 47,18  
  68 kulnou Luna Wauhti-wiivan Winha Janette Virkkula ERTTI         HYL  
  75 borcol Quinn Tronic Quinn Hannamari Nieminen HSKH         HYL  
  78 borcol Trii Little Step's Vertigo Iris Kieme PAGIS         HYL  
  79 borcol Myy Borderiinan Hulda Huoleton Eva-Maria Sipilä VEIKK         HYL  
  81 lagrom Otso Nuxo Funny Frog Kirsi Stenroos ATT         HYL  
  82 belpam Myy Mystery V. D. Vaardekenshoeve Tuula Andersson KKK         HYL  
  84 borcol Virtane Maple Yard No Biggie Jan Dahl HANKO         HYL  
  74 sakpai Karda Karda Von Haus Targa Teija Paijola SWAT         POIS  

B agilityrata, mini 2, kello 15:35, tuomari Johanna Nyberg, koirakoita 14, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 55 toyvil Fluffy Mon Timjam Only True Friend Niko Vierimaa KIRSUT 37,62 3,80 -7,38 0 -7,38 LUVA
2 54 kääsna Kaxen Trixer Gary Glitter Moa Thors TAMMI 47,32 3,02 2,32 0 2,32  
3 44 parson Cindy Viininvartijan Cindy Ulla Ruotanen-Harjunpää KIRSUT 44,51 3,21 -0,49 5 5  
4 52 kääpin Väinö Sainen Pippuri Aino Oikari I-HAH 45,36 3,15 0,36 5 5,36  
5 58 kääpin Väiski Lucky Loif's Blue Label Pirkko Rönkkö KAT 50,58 2,83 5,58 0 5,58  
6 56 prarot Neo Smísek Secure Power Taru Parviainen HSKK 40,31 3,55 -4,69 10 10  
7 48 borter Hulda Millitallin Xtrahulda Kaisa Ahonen TUUKK 40,71 3,51 -4,29 10 10  
8 47 käävil Simo Silver Honey Chim Chim Cher-ee Teija Sirén JANKK 49,51 2,89 4,51 10 14,51  
9 53 lanhee Aikku Minimonsteri Miss Mozzarella Päivi Rantanen LEVEK 52,45 2,73 7,45 10 17,45  
10 46 mittel Edi Kujeen Edvin Sara Hagqvist LÄGI 59,23 2,41 14,23 10 24,23  
  45 käävil Kerttu Terhomäen Kiss Kiss Bang Bang Pirjo Haglund HAU         HYL  
  50 parson Erin Scotstyles Mindy Super Marja Karjalainen ATT         HYL  
  51 x-rotu Mörkö Mörkö Maria Nystén MÄNTS         HYL  
  57 caiter Boltti Old Pal Keep The Faith Tarja Jämsén RIMA         HYL  
  49 tiispa Lily Nanaza Chilily Carita Fast JAU         POIS  

B agilityrata, medi 2, kello 15:35, tuomari Johanna Nyberg, koirakoita 8, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 60 manter Remu Bonwild Too Hot To Handle Sari Kanerva I-HAH 46,49 3,08 1,49 0 1,49  
2 21 shelam Sinna Sunsweet Blazer Trend Emilia Aho HSKH 40,63 3,52 -4,37 5 5  
3 65 novnou Iisi Nitric Slow 'n' Easy Tuomo Syvänperä TUUKK 38,66 3,70 -6,34 10 10  
  59 shelam Nao Käpäläkoplan Tuuli Tiina Linna LÄGI         HYL  
  62 schape Bosse Puuparran Valtteri Pirjo Kupiainen ATT         HYL  
  63 katpai Ami Eloise De Bellagosca Sanna Karonen VEIKK         HYL  
  64 schape Pilke Lumikuono Pamplona Jamona Sanni Ahanen KISA         HYL  
  66 mudi Musi Vimmatun Venaavähän Ainoleena Nagy HSKH         HYL  
  67 shelam Tomo Karhuveljen Anda Tiina Linna LÄGI         POIS  

B agilityrata, maksi 2, kello 16:20, tuomari Johanna Nyberg, koirakoita 19, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 68 kulnou Luna Wauhti-wiivan Winha Janette Virkkula ERTTI 39,67 3,61 -5,33 5 5  
2 81 lagrom Otso Nuxo Funny Frog Kirsi Stenroos ATT 44,30 3,23 -0,70 5 5  
3 76 pitcol Luna Markhill's Bye Bye Baby Tapio Metsä AST 50,62 2,83 5,62 0 5,62  
4 87 x-rotu Lulu Lulu Minna Sjöberg NU-PU 49,71 2,88 4,71 5 9,71  
5 86 borcol Sanja Flowerfellow Black Cat Sari Johanna Laurikkala JAU 31,20 4,58 -13,80 10 10  
6 73 auskel Rocky Aussie Action's Red Rocky Road Jaana Sievänen HSKH 31,69 4,51 -13,31 10 10  
7 70 borcol Pimu Mcsanikan Forever Mine Marika Suominen VEIKK 35,57 4,02 -9,43 10 10  
8 72 borcol Aku Peatdigger Kyz Junior Marika Juden HAU 36,24 3,95 -8,76 10 10  
9 77 airter Viiru Border Rock's Betty Boop Matti Siltala LÄGI 59,39 2,41 14,39 0 14,39  
10 85 belpag Frigi Jet Black Fiji Carita Fast JAU 49,83 2,87 4,83 10 14,83  
11 78 borcol Trii Little Step's Vertigo Iris Kieme PAGIS 45,74 3,13 0,74 15 15,74  
12 79 borcol Myy Borderiinan Hulda Huoleton Eva-Maria Sipilä VEIKK 52,83 2,71 7,83 30 37,83  
  35 auskel Tykki Royal Coctail Jääkuningatar Jekku Marika Ruohonen TSAU         HYL  
  69 belpat Wia Kuunsirpin Always Ready Annika Lundell KIRSUT         HYL  
  71 auspai Topi Connaclan Escallonia Mervi Ryynänen VEIKK         HYL  
  75 borcol Quinn Tronic Quinn Hannamari Nieminen HSKH         HYL  
  80 borcol Karl Karl Kemi Hilkka Kallinen KKK         HYL  
  82 belpam Myy Mystery V. D. Vaardekenshoeve Tuula Andersson KKK         HYL  
  84 borcol Virtane Maple Yard No Biggie Jan Dahl HANKO         HYL  
  83 borcol Rin Chunky Monkey Beyond Dreams Joona Sumela HSKH         POIS  

A agilityrata, mini 2, kello 17:00, tuomari Johanna Nyberg, koirakoita 13, ihanneaika 43 s, enimmäisaika 86 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 52 kääpin Väinö Sainen Pippuri Aino Oikari I-HAH 40,67 3,39 -2,33 0 -2,33 LUVA
2 47 käävil Simo Silver Honey Chim Chim Cher-ee Teija Sirén JANKK 41,85 3,30 -1,15 0 -1,15 LUVA
3 46 mittel Edi Kujeen Edvin Sara Hagqvist LÄGI 43,00 3,21 0,00 0 0 SERT
4 58 kääpin Väiski Lucky Loif's Blue Label Pirkko Rönkkö KAT 43,90 3,14 0,90 0 0,90  
5 54 kääsna Kaxen Trixer Gary Glitter Moa Thors TAMMI 44,00 3,14 1,00 0 1,00  
6 45 käävil Kerttu Terhomäen Kiss Kiss Bang Bang Pirjo Haglund HAU 41,52 3,32 -1,48 5 5  
7 44 parson Cindy Viininvartijan Cindy Ulla Ruotanen-Harjunpää KIRSUT 42,88 3,22 -0,12 5 5  
8 51 x-rotu Mörkö Mörkö Maria Nystén MÄNTS 41,14 3,35 -1,86 10 10  
9 50 parson Erin Scotstyles Mindy Super Marja Karjalainen ATT 37,42 3,69 -5,58 20 20  
10 55 toyvil Fluffy Mon Timjam Only True Friend Niko Vierimaa KIRSUT 49,11 2,81 6,11 15 21,11  
  53 lanhee Aikku Minimonsteri Miss Mozzarella Päivi Rantanen LEVEK         HYL  
  56 prarot Neo Smísek Secure Power Taru Parviainen HSKK         HYL  
  57 caiter Boltti Old Pal Keep The Faith Tarja Jämsén RIMA         HYL  
  49 tiispa Lily Nanaza Chilily Carita Fast JAU         POIS  

A agilityrata, medi 2, kello 17:00, tuomari Johanna Nyberg, koirakoita 8, ihanneaika 43 s, enimmäisaika 86 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 66 mudi Musi Vimmatun Venaavähän Ainoleena Nagy HSKH 31,76 4,34 -11,24 0 -11,24 SERT
2 62 schape Bosse Puuparran Valtteri Pirjo Kupiainen ATT 45,68 3,02 2,68 5 7,68  
3 59 shelam Nao Käpäläkoplan Tuuli Tiina Linna LÄGI 34,92 3,95 -8,08 10 10  
4 60 manter Remu Bonwild Too Hot To Handle Sari Kanerva I-HAH 68,27 2,02 25,27 5 30,27  
  21 shelam Sinna Sunsweet Blazer Trend Emilia Aho HSKH         HYL  
  63 katpai Ami Eloise De Bellagosca Sanna Karonen VEIKK         HYL  
  64 schape Pilke Lumikuono Pamplona Jamona Sanni Ahanen KISA         HYL  
  65 novnou Iisi Nitric Slow 'n' Easy Tuomo Syvänperä TUUKK         HYL  

A agilityrata, maksi 2, kello 17:40, tuomari Johanna Nyberg, koirakoita 19, ihanneaika 43 s, enimmäisaika 86 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 84 borcol Virtane Maple Yard No Biggie Jan Dahl HANKO 27,90 4,95 -15,10 0 -15,10 LUVA
2 72 borcol Aku Peatdigger Kyz Junior Marika Juden HAU 28,56 4,83 -14,44 0 -14,44 SERT
3 75 borcol Quinn Tronic Quinn Hannamari Nieminen HSKH 28,83 4,79 -14,17 0 -14,17 LUVA
4 68 kulnou Luna Wauhti-wiivan Winha Janette Virkkula ERTTI 36,45 3,79 -6,55 0 -6,55 LUVA
5 86 borcol Sanja Flowerfellow Black Cat Sari Johanna Laurikkala JAU 29,16 4,73 -13,84 5 5  
6 69 belpat Wia Kuunsirpin Always Ready Annika Lundell KIRSUT 31,18 4,43 -11,82 5 5  
7 35 auskel Tykki Royal Coctail Jääkuningatar Jekku Marika Ruohonen TSAU 42,85 3,22 -0,15 5 5  
8 81 lagrom Otso Nuxo Funny Frog Kirsi Stenroos ATT 45,68 3,02 2,68 5 7,68  
9 70 borcol Pimu Mcsanikan Forever Mine Marika Suominen VEIKK 33,69 4,10 -9,31 10 10  
10 85 belpag Frigi Jet Black Fiji Carita Fast JAU 39,47 3,50 -3,53 10 10  
11 73 auskel Rocky Aussie Action's Red Rocky Road Jaana Sievänen HSKH 44,32 3,11 1,32 10 11,32  
12 87 x-rotu Lulu Lulu Minna Sjöberg NU-PU 55,42 2,49 12,42 0 12,42  
  71 auspai Topi Connaclan Escallonia Mervi Ryynänen VEIKK         HYL  
  76 pitcol Luna Markhill's Bye Bye Baby Tapio Metsä AST         HYL  
  77 airter Viiru Border Rock's Betty Boop Matti Siltala LÄGI         HYL  
  78 borcol Trii Little Step's Vertigo Iris Kieme PAGIS         HYL  
  79 borcol Myy Borderiinan Hulda Huoleton Eva-Maria Sipilä VEIKK         HYL  
  80 borcol Karl Karl Kemi Hilkka Kallinen KKK         HYL  
  82 belpam Myy Mystery V. D. Vaardekenshoeve Tuula Andersson KKK         HYL  
  83 borcol Rin Chunky Monkey Beyond Dreams Joona Sumela HSKH         POIS