Kilpailu 13.1.2018, paikka Pysäkkitie 5, 08680 Lohja , järjestäjä LÄNSI-UUDENMAAN AGILITYHARRASTAJAT

[A Mini 1] [A Medi 1] [A Pikkumaksi 1] [A Maksi 1] [B Mini 1] [B Medi 1] [B Pikkumaksi 1] [B Maksi 1] [C Mini 1] [C Medi 1] [C Pikkumaksi 1] [C Maksi 1] [C Mini 2] [C Medi 2] [C Pikkumaksi 2] [C Maksi 2] [B Pikkumini 2] [B Mini 2] [B Medi 2] [B Pikkumaksi 2] [B Maksi 2] [A Pikkumini 2] [A Mini 2] [A Medi 2] [A Pikkumaksi 2] [A Maksi 2]

A agilityrata, mini 1, kello 10:00, tuomari Asko Jokinen, koirakoita 1, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 75 s, eteneminopeus 2,9 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
  13 caiter Arttu TERRILOVES ICE AGE Sanna Tötterman LÄGI         HYL  

A agilityrata, medi 1, kello 10:00, tuomari Asko Jokinen, koirakoita 3, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 75 s, eteneminopeus 2,9 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 21 cocspa Peltsi Lahjakas Beltsi Katja Parpala LÄGI 33,22 4,43 -16,78 10 10  
2 22 kesvil SALLI Purplestar Kalle Kekarainen LÄGI 33,92 4,33 -16,08 10 10  
  20 puli Moira Rastamyrskyn Sadepilvi Luna Laajakallio LÄGI         HYL  

A agilityrata, pikkumaksi 1, kello 10:00, tuomari Asko Jokinen, koirakoita 1, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 75 s, eteneminopeus 2,9 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
  28 borcol Siri Tending Bright Timo Rannikko T-TEAM         HYL  
  29 borcol Vito TRIMAC VITO AT SYKERON Susanna Niiranen KKK         POIS  

A agilityrata, maksi 1, kello 10:00, tuomari Asko Jokinen, koirakoita 7, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 75 s, eteneminopeus 2,9 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 35 borcol Nano Daere Ballarat Heli Kutvonen ATD 28,44 5,17 -21,56 5 5  
2 33 borcol Zap TENDING BRAND Hanna Toivola HI-HA 36,09 4,07 -13,91 5 5  
  31 borcol Raika Määtilan Revontuli Mari Grönmark LÄGI         HYL  
  32 whippe Meeko Apache Nation's A Hardnuttocrack Maarit Parkkinen HI-HA         HYL  
  34 pitcol Kira Maple Yard Overdose Nina Karhunen HI-HA         HYL  
  36 lappor Tiiva Savge Revonsara Katja Virtanen LÄGI         HYL  
  37 borcol Tyra Playday's Play Along Arttu Syrjänen LÄGI         HYL  

B agilityrata, mini 1, kello 10:50, tuomari Asko Jokinen, koirakoita 1, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 75 s, eteneminopeus 2,9 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 13 caiter Arttu TERRILOVES ICE AGE Sanna Tötterman LÄGI 54,72 2,69 4,72 20 24,72  
  14 schipp Manu COROS Q Q LUURUU Kristiina Lindstedt ATT         POIS  

B agilityrata, medi 1, kello 10:50, tuomari Asko Jokinen, koirakoita 5, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 75 s, eteneminopeus 2,9 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 20 puli Moira Rastamyrskyn Sadepilvi Luna Laajakallio LÄGI 39,42 3,73 -10,58 0 -10,58 LUVA
2 21 cocspa Peltsi Lahjakas Beltsi Katja Parpala LÄGI 34,67 4,24 -15,33 5 5  
  22 kesvil SALLI Purplestar Kalle Kekarainen LÄGI         HYL  
  23 stbter Jane Stormvindens Jane Liisa Kopra I-HAH         HYL  
  24 pyrpap Hihi Entre Nous Rhapsodie Bohémienne Monna Huhtanen SUOPY         HYL  

B agilityrata, pikkumaksi 1, kello 10:50, tuomari Asko Jokinen, koirakoita 2, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 75 s, eteneminopeus 2,9 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 28 borcol Siri Tending Bright Timo Rannikko T-TEAM 30,08 4,89 -19,92 0 -19,92 LUVA
  30 lagrom Balbo Yestas Wooster Minna Hietanen ATT         HYL  
  29 borcol Vito TRIMAC VITO AT SYKERON Susanna Niiranen KKK         POIS  

B agilityrata, maksi 1, kello 10:50, tuomari Asko Jokinen, koirakoita 7, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 75 s, eteneminopeus 2,9 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 31 borcol Raika Määtilan Revontuli Mari Grönmark LÄGI 31,83 4,62 -18,17 0 -18,17 LUVA
2 36 lappor Tiiva Savge Revonsara Katja Virtanen LÄGI 34,67 4,24 -15,33 5 5  
3 34 pitcol Kira Maple Yard Overdose Nina Karhunen HI-HA 31,99 4,60 -18,01 10 10  
4 37 borcol Tyra Playday's Play Along Arttu Syrjänen LÄGI 43,09 3,41 -6,91 10 10  
  32 whippe Meeko Apache Nation's A Hardnuttocrack Maarit Parkkinen HI-HA         HYL  
  33 borcol Zap TENDING BRAND Hanna Toivola HI-HA         HYL  
  35 borcol Nano Daere Ballarat Heli Kutvonen ATD         HYL  

C hyppyrata, mini 1, kello 11:45, tuomari Asko Jokinen, koirakoita 1, ihanneaika 46 s, enimmäisaika 69 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 13 caiter Arttu TERRILOVES ICE AGE Sanna Tötterman LÄGI 38,35 3,86 -7,65 10 10  
  14 schipp Manu COROS Q Q LUURUU Kristiina Lindstedt ATT         POIS  

C hyppyrata, medi 1, kello 11:45, tuomari Asko Jokinen, koirakoita 5, ihanneaika 46 s, enimmäisaika 69 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 41 pyrpal Hikka KIVASTI RÄHINÄRAKKAUTTA Pia Pynnä LÄGI 23,61 6,27 -22,39 0 -22,39 LUVA
2 23 stbter Jane Stormvindens Jane Liisa Kopra I-HAH 34,45 4,30 -11,55 5 5  
3 42 kesvil Nelli LAST MINUTE TWILIGHT VELVET Lotta Lipponen SVK 48,77 3,03 2,77 5 7,77  
  22 kesvil SALLI Purplestar Kalle Kekarainen LÄGI         HYL  
  24 pyrpap Hihi Entre Nous Rhapsodie Bohémienne Monna Huhtanen SUOPY         HYL  

C hyppyrata, pikkumaksi 1, kello 11:45, tuomari Asko Jokinen, koirakoita 3, ihanneaika 46 s, enimmäisaika 69 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 28 borcol Siri Tending Bright Timo Rannikko T-TEAM 26,16 5,66 -19,84 5 5  
2 43 mudi Harri Vimmatun Ältsinäijä Sari Siitonen HSKH 27,89 5,31 -18,11 5 5  
3 30 lagrom Balbo Yestas Wooster Minna Hietanen ATT 36,87 4,01 -9,13 5 5  
  29 borcol Vito TRIMAC VITO AT SYKERON Susanna Niiranen KKK         POIS  

C hyppyrata, maksi 1, kello 11:45, tuomari Asko Jokinen, koirakoita 8, ihanneaika 46 s, enimmäisaika 69 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 44 briard Nuka NARNIA DU MANOIR NOBLE Annamari Aarnio NU-PU 26,81 5,52 -19,19 0 -19,19 LUVA
2 36 lappor Tiiva Savge Revonsara Katja Virtanen LÄGI 32,83 4,51 -13,17 5 5  
3 34 pitcol Kira Maple Yard Overdose Nina Karhunen HI-HA 24,83 5,96 -21,17 10 10  
4 33 borcol Zap TENDING BRAND Hanna Toivola HI-HA 25,76 5,75 -20,24 10 10  
  31 borcol Raika Määtilan Revontuli Mari Grönmark LÄGI         HYL  
  32 whippe Meeko Apache Nation's A Hardnuttocrack Maarit Parkkinen HI-HA         HYL  
  37 borcol Tyra Playday's Play Along Arttu Syrjänen LÄGI         HYL  
  45 borcol Danko KETSCHKER MY HARRY Heidi Tolonen AST         HYL  

C hyppyrata, mini 2, kello 12:45, tuomari Asko Jokinen, koirakoita 3, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 72 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
  12 parson Peppi Pampalovaaran Pata-Akka Elina Heinonen HAU         HYL  
  17 shelam Fay Cerebellum's Pure Imagination Pia Helander VEIKK         HYL  
  18 lägpys Tuisku Cimillan Ågot Tarutyttö Siiri Toivonen TASSU         HYL  

C hyppyrata, medi 2, kello 12:45, tuomari Asko Jokinen, koirakoita 2, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 72 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 27 shelam Rufs Merry Moonray's Fratello Prada Karolina Söderlund LÄGI 54,32 3,04 6,32 5 11,32  
  25 shelam Romeo Linnaisten Bravoo Mikä Hurmuri Katja Taskinen TSAU         HYL  

C hyppyrata, pikkumaksi 2, kello 12:45, tuomari Asko Jokinen, koirakoita 2, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 72 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
  1 pmunst Lissu Mäyräsalon Alisa Susanna Levänen ERTTI         HYL  
  38 borcol Påp Kincsem Sonja Forsblom LÄGI         HYL  

C hyppyrata, maksi 2, kello 12:45, tuomari Asko Jokinen, koirakoita 8, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 72 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 9 espves Onni Milla Marina And Justice For All Hanni Sonkeri HI-HA 41,13 4,01 -6,87 5 5  
2 39 auspai Jemma Karvakamun Heleä Hippu Jonna Kekki HAU 49,09 3,36 1,09 5 6,09  
3 3 lksaks Jura Vesakon Jura Katja Taskinen TSAU 39,63 4,16 -8,37 10 10  
4 10 airter Viiru BORDER ROCK'S BETTY BOOP Matti Siltala LÄGI 60,48 2,73 12,48 10 22,48  
  4 pitcol Cheri Maple Yard Omg Päivi Granö ATT         HYL  
  7 belpat Karpo Off Line's Powerdose Noora Hölttä CITYB         HYL  
  8 borcol KasKas Never Never Land M'hiryuu Marjo Viljamaa NAS         HYL  
  40 sakpai Karda Karda Von Haus Targa Teija Paijola TASSU         HYL  
  6 pitcol Britney Black Sara's Britney Taru Mertoniemi HI-HA         POIS  

B agilityrata, pikkumini 2, kello 13:30, tuomari Asko Jokinen, koirakoita 1, ihanneaika 46 s, enimmäisaika 69 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
  15 lanhee Peso Myheels Espresso Maija Summa AST         HYL  

B agilityrata, mini 2, kello 13:30, tuomari Asko Jokinen, koirakoita 5, ihanneaika 46 s, enimmäisaika 69 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 18 lägpys Tuisku Cimillan Ågot Tarutyttö Siiri Toivonen TASSU 48,94 3,06 2,94 5 7,94  
  12 parson Peppi Pampalovaaran Pata-Akka Elina Heinonen HAU         HYL  
  16 parson Erin Scotstyles Mindy Super Marja Karjalainen ATT         HYL  
  17 shelam Fay Cerebellum's Pure Imagination Pia Helander VEIKK         HYL  
  19 parson Cindy Viininvartijan Cindy ulla ruotanen-harjunpää KIRSUT         HYL  

B agilityrata, medi 2, kello 13:30, tuomari Asko Jokinen, koirakoita 3, ihanneaika 46 s, enimmäisaika 69 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 25 shelam Romeo Linnaisten Bravoo Mikä Hurmuri Katja Taskinen TSAU 38,12 3,93 -7,88 0 -7,88 LUVA
  26 shelam Sinna Sunsweet Blazer Trend Emilia Aho HSKH         HYL  
  27 shelam Rufs Merry Moonray's Fratello Prada Karolina Söderlund LÄGI         HYL  

B agilityrata, pikkumaksi 2, kello 13:30, tuomari Asko Jokinen, koirakoita 3, ihanneaika 46 s, enimmäisaika 69 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 38 borcol Påp Kincsem Sonja Forsblom LÄGI 34,16 4,39 -11,84 0 -11,84 LUVA
2 2 lagrom Gio Tulan Vengo Con Gioia ida vuorinen SLAGO 39,15 3,83 -6,85 5 5  
  1 pmunst Lissu Mäyräsalon Alisa Susanna Levänen ERTTI         HYL  

B agilityrata, maksi 2, kello 13:30, tuomari Asko Jokinen, koirakoita 10, ihanneaika 46 s, enimmäisaika 69 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 9 espves Onni Milla Marina And Justice For All Hanni Sonkeri HI-HA 36,40 4,12 -9,60 0 -9,60 LUVA
2 10 airter Viiru BORDER ROCK'S BETTY BOOP Matti Siltala LÄGI 51,00 2,94 5,00 0 5,00  
3 8 borcol KasKas Never Never Land M'hiryuu Marjo Viljamaa NAS 27,63 5,43 -18,37 15 15  
4 4 pitcol Cheri Maple Yard Omg Päivi Granö ATT 35,08 4,28 -10,92 20 20  
  3 lksaks Jura Vesakon Jura Katja Taskinen TSAU         HYL  
  5 pitcol Luna Markhill's Bye Bye Baby Tapio Metsä AST         HYL  
  7 belpat Karpo Off Line's Powerdose Noora Hölttä CITYB         HYL  
  11 auspai Vimma Cryptonite Will-O'-Wisp Sari-Anne Björklund KKK         HYL  
  39 auspai Jemma Karvakamun Heleä Hippu Jonna Kekki HAU         HYL  
  40 sakpai Karda Karda Von Haus Targa Teija Paijola TASSU         HYL  
  6 pitcol Britney Black Sara's Britney Taru Mertoniemi HI-HA         POIS  

A agilityrata, pikkumini 2, kello 14:30, tuomari Asko Jokinen, koirakoita 1, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 70,50 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 15 lanhee Peso Myheels Espresso Maija Summa AST 37,86 4,01 -9,14 5 5  

A agilityrata, mini 2, kello 14:30, tuomari Asko Jokinen, koirakoita 5, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 70,50 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 19 parson Cindy Viininvartijan Cindy ulla ruotanen-harjunpää KIRSUT 38,28 3,97 -8,72 0 -8,72 LUVA
2 18 lägpys Tuisku Cimillan Ågot Tarutyttö Siiri Toivonen TASSU 34,07 4,46 -12,93 5 5  
3 12 parson Peppi Pampalovaaran Pata-Akka Elina Heinonen HAU 30,80 4,94 -16,20 10 10  
4 16 parson Erin Scotstyles Mindy Super Marja Karjalainen ATT 36,82 4,13 -10,18 10 10  
  17 shelam Fay Cerebellum's Pure Imagination Pia Helander VEIKK         HYL  

A agilityrata, medi 2, kello 14:30, tuomari Asko Jokinen, koirakoita 2, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 70,50 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
  25 shelam Romeo Linnaisten Bravoo Mikä Hurmuri Katja Taskinen TSAU         HYL  
  26 shelam Sinna Sunsweet Blazer Trend Emilia Aho HSKH         HYL  

A agilityrata, pikkumaksi 2, kello 14:30, tuomari Asko Jokinen, koirakoita 2, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 70,50 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 2 lagrom Gio Tulan Vengo Con Gioia ida vuorinen SLAGO 41,63 3,65 -5,37 0 -5,37 OIVA
2 1 pmunst Lissu Mäyräsalon Alisa Susanna Levänen ERTTI 43,51 3,49 -3,49 0 -3,49  

A agilityrata, maksi 2, kello 14:30, tuomari Asko Jokinen, koirakoita 8, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 70,50 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 3 lksaks Jura Vesakon Jura Katja Taskinen TSAU 36,77 4,13 -10,23 0 -10,23 LUVA
2 9 espves Onni Milla Marina And Justice For All Hanni Sonkeri HI-HA 38,18 3,98 -8,82 0 -8,82 LUVA
3 5 pitcol Luna Markhill's Bye Bye Baby Tapio Metsä AST 48,71 3,12 1,71 0 1,71  
4 11 auspai Vimma Cryptonite Will-O'-Wisp Sari-Anne Björklund KKK 33,84 4,49 -13,16 5 5  
5 10 airter Viiru BORDER ROCK'S BETTY BOOP Matti Siltala LÄGI 58,51 2,60 11,51 5 16,51  
  4 pitcol Cheri Maple Yard Omg Päivi Granö ATT         HYL  
  7 belpat Karpo Off Line's Powerdose Noora Hölttä CITYB         HYL  
  8 borcol KasKas Never Never Land M'hiryuu Marjo Viljamaa NAS         HYL  
  6 pitcol Britney Black Sara's Britney Taru Mertoniemi HI-HA         POIS