Kilpailu 14.1.2018, paikka Pysäkkitie 5, 08680 Lohja , järjestäjä LÄNSI-UUDENMAAN AGILITYHARRASTAJAT

[A Pikkumini 3] [A Mini 3] [B Pikkumini 3] [B Mini 3] [C Pikkumini 3] [C Mini 3] [C Medi 3] [B Medi 3] [A Medi 3] [A Pikkumaksi 3] [A Maksi 3] [B Pikkumaksi 3] [B Maksi 3] [C Pikkumaksi 3] [C Maksi 3]

A agilityrata, pikkumini 3, kello 9:00, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 6, ihanneaika 42 s, enimmäisaika 63 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 2 lanhee Poca Coppercoat\'s Pocahontas Heel Rita Larjava ATT 38,11 3,96 -3,89 0 -3,89 SERT-A
2 3 lanhee Freya Myheels Fortune Nelli Numminen LÄGI 37,63 4,01 -4,37 5 5  
3 4 papill Aksu Apollon Niina Nurmi FPUKO 50,06 3,02 8,06 0 8,06  
4 6 papill Aura MILLAN AURORA GOREALIS Niina Nurmi FPUKO 46,64 3,24 4,64 5 9,64  
5 1 papill Dita Afrodite Niina Nurmi FPUKO 47,38 3,19 5,38 5 10,38  
  5 lanhee Wilson Myheels Firestone Tiina Sundholm LÄGI         HYL  

A agilityrata, mini 3, kello 9:00, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 24, ihanneaika 42 s, enimmäisaika 63 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 30 shelam Mazy Gjerulff Eager To Be Amazing Kajsa Lampén JAU 30,47 4,96 -11,53 0 -11,53  
2 32 käävil Tami BACKSEAT DRIVER'S TAMBEST Ulla Viholainen FPUKO 31,19 4,84 -10,81 0 -10,81  
3 13 shelam Häkä Cardiwe's Everlasting Love Milla Saari HI-HA 32,12 4,70 -9,88 0 -9,88  
4 31 shelam Touko Followinsea Gangsta Gaprise Saara Koivumäki KIRSUT 35,83 4,21 -6,17 0 -6,17  
5 28 shelam Witzi Käpäläkoplan Lumitassu Asko Jokinen TSAU 36,92 4,09 -5,08 0 -5,08  
6 20 käävil Massimo BACKSEAT DRIVER'S MASSIMO Ulla Viholainen FPUKO 37,16 4,06 -4,84 0 -4,84  
7 9 kääpin Manu Magnum Petra Malin ATT 37,42 4,04 -4,58 0 -4,58  
8 14 shelam Cava Dreamlook Hilarious Tinker Mika Kuosmanen KKK 40,92 3,69 -1,08 0 -1,08  
9 22 kääpin Olga Mildstream Gonnabe Feeling Chic Kristina Lehtomäki LÄGI 33,86 4,46 -8,14 10 10  
10 23 lägpys Taiga-Tassu Tulikäpälän Taiga Tuliraketti Marjo Korander IMPHA 35,61 4,24 -6,39 10 10  
11 17 kesvil Emma Jumparound Against All Odds Brita Långström KKK 39,32 3,84 -2,68 10 10  
12 18 käävil Alicia Froggies Just Call Her Ally Leena Syväoja KIRSUT 52,25 2,89 10,25 0 10,25  
13 10 boster Rocky Great Gremlin's Bestman Heidi Vallineva KIRSUT 45,45 3,32 3,45 10 13,45  
14 7 käävil Cecilia Froggies Nighty-Night Leena Syväoja KIRSUT 51,21 2,95 9,21 5 14,21  
  8 parson Hirmuinen Tupla-Täplän Timantti Marju Kiri LÄGI         HYL  
  11 shelam Milli TAIKAPENNIN KAINAH Barbro Lagerstam HANKO         HYL  
  12 shelam Dharma Halivaaran Uudenvuoden Taika Sanna Ahola HANKO         HYL  
  15 parson Stara Tupla-Täplän Tähdet Tähdet Heli Saukkola NU-PU         HYL  
  16 caiter Rico Hilpakan Mökömökö Salla Tetri NoDo         HYL  
  19 shelam Ansa Bumtsi Bum Zillion Dollar Babe Anne Huusela VEIKK         HYL  
  21 toyvil Fluffy Mon Timjam Only True Friend Niko Vierimaa KIRSUT         HYL  
  24 beagle Ruusu Hessin Osma Maria Ahlgren LÄGI         HYL  
  26 shelam Wii Pilvimarjan Vidor Krista Leino HI-HA         HYL  
  27 kääsna Stella Super Play's Diamond Flame Susanna Karlsson IMPHA         HYL  
  29 parson Misty Scotstyles Misty Flip Anne Rantanen RIMA         POIS  

B agilityrata, pikkumini 3, kello 10:05, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 6, ihanneaika 43 s, enimmäisaika 64 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 3 lanhee Freya Myheels Fortune Nelli Numminen LÄGI 41,08 3,75 -1,92 10 10  
2 1 papill Dita Afrodite Niina Nurmi FPUKO 48,94 3,15 5,94 5 10,94  
3 6 papill Aura MILLAN AURORA GOREALIS Niina Nurmi FPUKO 50,23 3,07 7,23 5 12,23  
4 4 papill Aksu Apollon Niina Nurmi FPUKO 60,53 2,54 17,53 5 22,53  
  2 lanhee Poca Coppercoat\'s Pocahontas Heel Rita Larjava ATT         HYL  
  5 lanhee Wilson Myheels Firestone Tiina Sundholm LÄGI         HYL  

B agilityrata, mini 3, kello 10:05, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 29, ihanneaika 43 s, enimmäisaika 64 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 34 parson Elmo GREEN PERRY'S BOOMER annina myllyaho JAU 33,42 4,61 -9,58 0 -9,58  
2 22 kääpin Olga Mildstream Gonnabe Feeling Chic Kristina Lehtomäki LÄGI 34,97 4,40 -8,03 0 -8,03 SERT-A
3 31 shelam Touko Followinsea Gangsta Gaprise Saara Koivumäki KIRSUT 36,58 4,21 -6,42 0 -6,42  
4 37 lägpys Saara Tulikäpälän Saara Savusukeltaja Marjo Korander IMPHA 37,41 4,12 -5,59 0 -5,59  
5 9 kääpin Manu Magnum Petra Malin ATT 37,63 4,09 -5,37 0 -5,37  
6 11 shelam Milli TAIKAPENNIN KAINAH Barbro Lagerstam HANKO 38,08 4,04 -4,92 0 -4,92  
7 36 borter Mini HEATHBERRY'S NEXT TO NOTHING Jaana Lindfors NAS 38,47 4,00 -4,53 0 -4,53  
8 21 toyvil Fluffy Mon Timjam Only True Friend Niko Vierimaa KIRSUT 40,84 3,77 -2,16 0 -2,16  
9 27 kääsna Stella Super Play's Diamond Flame Susanna Karlsson IMPHA 33,35 4,62 -9,65 5 5  
10 33 borter Didi Eysha Kham-Mi Maarit Niemelä BAT 33,59 4,58 -9,41 5 5  
11 35 x-rotu Ani Ani Petra Malin ATT 39,30 3,92 -3,70 5 5  
12 19 shelam Ansa Bumtsi Bum Zillion Dollar Babe Anne Huusela VEIKK 52,55 2,93 9,55 5 14,55  
  8 parson Hirmuinen Tupla-Täplän Timantti Marju Kiri LÄGI         HYL  
  10 boster Rocky Great Gremlin's Bestman Heidi Vallineva KIRSUT         HYL  
  12 shelam Dharma Halivaaran Uudenvuoden Taika Sanna Ahola HANKO         HYL  
  13 shelam Häkä Cardiwe's Everlasting Love Milla Saari HI-HA         HYL  
  14 shelam Cava Dreamlook Hilarious Tinker Mika Kuosmanen KKK         HYL  
  15 parson Stara Tupla-Täplän Tähdet Tähdet Heli Saukkola NU-PU         HYL  
  16 caiter Rico Hilpakan Mökömökö Salla Tetri NoDo         HYL  
  17 kesvil Emma Jumparound Against All Odds Brita Långström KKK         HYL  
  18 käävil Alicia Froggies Just Call Her Ally Leena Syväoja KIRSUT         HYL  
  20 käävil Massimo BACKSEAT DRIVER'S MASSIMO Ulla Viholainen FPUKO         HYL  
  23 lägpys Taiga-Tassu Tulikäpälän Taiga Tuliraketti Marjo Korander IMPHA         HYL  
  24 beagle Ruusu Hessin Osma Maria Ahlgren LÄGI         HYL  
  25 parson Arvo I Tammenkolon Arvo Marju Kiri LÄGI         HYL  
  26 shelam Wii Pilvimarjan Vidor Krista Leino HI-HA         HYL  
  28 shelam Witzi Käpäläkoplan Lumitassu Asko Jokinen TSAU         HYL  
  30 shelam Mazy Gjerulff Eager To Be Amazing Kajsa Lampén JAU         HYL  
  32 käävil Tami BACKSEAT DRIVER'S TAMBEST Ulla Viholainen FPUKO         HYL  
  29 parson Misty Scotstyles Misty Flip Anne Rantanen RIMA         POIS  

C hyppyrata, pikkumini 3, kello 11:20, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 6, ihanneaika 36 s, enimmäisaika 54 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 2 lanhee Poca Coppercoat\'s Pocahontas Heel Rita Larjava ATT 34,81 3,73 -1,19 0 -1,19 SERT-H
2 1 papill Dita Afrodite Niina Nurmi FPUKO 40,17 3,24 4,17 0 4,17  
3 4 papill Aksu Apollon Niina Nurmi FPUKO 50,22 2,59 14,22 0 14,22  
  3 lanhee Freya Myheels Fortune Nelli Numminen LÄGI         HYL  
  5 lanhee Wilson Myheels Firestone Tiina Sundholm LÄGI         HYL  
  6 papill Aura MILLAN AURORA GOREALIS Niina Nurmi FPUKO         HYL  

C hyppyrata, mini 3, kello 11:20, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 26, ihanneaika 36 s, enimmäisaika 54 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 34 parson Elmo GREEN PERRY'S BOOMER annina myllyaho JAU 25,27 5,14 -10,73 0 -10,73  
2 33 borter Didi Eysha Kham-Mi Maarit Niemelä BAT 26,34 4,94 -9,66 0 -9,66  
3 12 shelam Dharma Halivaaran Uudenvuoden Taika Sanna Ahola HANKO 26,64 4,88 -9,36 0 -9,36  
4 32 käävil Tami BACKSEAT DRIVER'S TAMBEST Ulla Viholainen FPUKO 27,49 4,73 -8,51 0 -8,51  
5 31 shelam Touko Followinsea Gangsta Gaprise Saara Koivumäki KIRSUT 28,99 4,48 -7,01 0 -7,01  
6 22 kääpin Olga Mildstream Gonnabe Feeling Chic Kristina Lehtomäki LÄGI 29,51 4,41 -6,49 0 -6,49  
7 20 käävil Massimo BACKSEAT DRIVER'S MASSIMO Ulla Viholainen FPUKO 32,02 4,06 -3,98 0 -3,98  
8 24 beagle Ruusu Hessin Osma Maria Ahlgren LÄGI 32,24 4,03 -3,76 0 -3,76  
9 21 toyvil Fluffy Mon Timjam Only True Friend Niko Vierimaa KIRSUT 37,48 3,47 1,48 5 6,48  
10 8 parson Hirmuinen Tupla-Täplän Timantti Marju Kiri LÄGI 38,27 3,40 2,27 5 7,27  
11 19 shelam Ansa Bumtsi Bum Zillion Dollar Babe Anne Huusela VEIKK 40,90 3,18 4,90 5 9,90  
12 11 shelam Milli TAIKAPENNIN KAINAH Barbro Lagerstam HANKO 33,77 3,85 -2,23 10 10  
  7 käävil Cecilia Froggies Nighty-Night Leena Syväoja KIRSUT         HYL  
  9 kääpin Manu Magnum Petra Malin ATT         HYL  
  10 boster Rocky Great Gremlin's Bestman Heidi Vallineva KIRSUT         HYL  
  13 shelam Häkä Cardiwe's Everlasting Love Milla Saari HI-HA         HYL  
  16 caiter Rico Hilpakan Mökömökö Salla Tetri NoDo         HYL  
  17 kesvil Emma Jumparound Against All Odds Brita Långström KKK         HYL  
  23 lägpys Taiga-Tassu Tulikäpälän Taiga Tuliraketti Marjo Korander IMPHA         HYL  
  25 parson Arvo I Tammenkolon Arvo Marju Kiri LÄGI         HYL  
  26 shelam Wii Pilvimarjan Vidor Krista Leino HI-HA         HYL  
  27 kääsna Stella Super Play's Diamond Flame Susanna Karlsson IMPHA         HYL  
  28 shelam Witzi Käpäläkoplan Lumitassu Asko Jokinen TSAU         HYL  
  30 shelam Mazy Gjerulff Eager To Be Amazing Kajsa Lampén JAU         HYL  
  35 x-rotu Ani Ani Petra Malin ATT         HYL  
  36 borter Mini HEATHBERRY'S NEXT TO NOTHING Jaana Lindfors NAS         HYL  
  15 parson Stara Tupla-Täplän Tähdet Tähdet Heli Saukkola NU-PU         POIS  
  18 käävil Alicia Froggies Just Call Her Ally Leena Syväoja KIRSUT         POIS  
  29 parson Misty Scotstyles Misty Flip Anne Rantanen RIMA         POIS  

C hyppyrata, medi 3, kello 12:10, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 38, ihanneaika 36 s, enimmäisaika 54 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 63 koohon Maggie Oorbellen Maggie Suvi Reini ATT 26,02 5,00 -9,98 0 -9,98  
2 71 parson Valtti GREEN PERRY'S PETER O'TOOLE annina myllyaho JAU 26,52 4,90 -9,48 0 -9,48 SERT-H
3 66 shelam Kisu Cimillan Gis Gis Päivi Männistö-Rahunen PIRKU 26,68 4,87 -9,32 0 -9,32  
4 64 kesvil SIRIUS Woolly Bohemia\'s Stone Cold Crazy Kalle Kekarainen LÄGI 27,01 4,81 -8,99 0 -8,99  
5 42 slapko Sissi Taivaannastan Iseeviot Heini Lindholm I-HAH 30,11 4,32 -5,89 0 -5,89  
6 75 kesvil Taira Woolly Bohemia's Minnie Dean Brita Långström KKK 31,46 4,13 -4,54 0 -4,54  
7 54 shelam Panda Pedro Camilla Alikoski NAS 33,05 3,93 -2,95 0 -2,95  
8 52 shelam Stella Flaming Snow's A Divine Dream Hanna Lakianperä EKK 30,67 4,24 -5,33 5 5  
9 50 shelam Noona AGARWAEN ANYER Fanny Lindfors LAW 33,81 3,85 -2,19 5 5  
10 58 parson Greta Radagast Gaurwaith Satu Pihlajamäki LÄGI 39,55 3,29 3,55 5 8,55  
11 73 shelam Teddy SNOWGLOW'S CABINBOY MILLIOT Tanja Ingelin PORSK 33,26 3,91 -2,74 10 10  
12 47 shelam Lilli Kaunissaaren Lilla Madde Inkeri Vapalahti TASSU 35,70 3,64 -0,30 10 10  
13 70 shelam Stella Halivaaran Kevään Tuline Flicka Sanna Ahola HANKO 40,74 3,19 4,74 10 14,74  
  41 lagrom Jade Tulan Amorosa All'alba Minna Hietanen ATT 66,81 1,95 30,81 5 HYL  
  38 shelam Kirppu Snowpaw Fairy Mary Asko Jokinen TSAU         HYL  
  39 shelam Amigo Amigo Katja Taskinen TSAU         HYL  
  40 pyrpap Gráinne (Gronja) Iwaz Bouquet D'anémone Taina Rantanen VEIKK         HYL  
  43 koohon Yego Amoenus Yego Jari Laitinen KKK         HYL  
  44 parson Urho Juurusjärven Urho Minna Määttä TASSU         HYL  
  45 shelam Ansa Pilvimarjan Todellinen Prinsessa Kirsi Rusila TAMMI         HYL  
  46 parson Sepe SEVERI Tuija Rankama LÄGI         HYL  
  48 shelam Riski Amazing Avici Of Endless Bina's Love Jenna Kantola LAW         HYL  
  49 auskel Femto Cefeus Xylo Femto Ii Mira Heiskari KKK         HYL  
  51 auskel Viima Vickulas Vispa Jouni Vahlstedt LÄGI         HYL  
  53 tarupi Melvin Yacatis Hurtiga Harald Cajsa Nummelin LÄGI         HYL  
  55 cocspa Odile FROSTY MORNING'S ODILE Anna Pekkala I-HAH         HYL  
  56 espves Pihka Ran-Plan Furiousballad Tyyni-Tuuli Kosonen ATT         HYL  
  57 shelam Nefer Shegur'n Wallan Hassu Sari Juva KKK         HYL  
  59 shelam Hilma Villanillan Eternal Elaisa Asko Jokinen TSAU         HYL  
  60 shelam Taika Sopuriinan Taika Yrjö Rajaheimo KKK         HYL  
  61 x-rotu Rosa ROSA Taina Rantanen VEIKK         HYL  
  62 kesvil Kasi Casadoris Casimir Senni Aaltonen KKK         HYL  
  65 puli Hilma Narukerän Hienohelma Hilma Saija Lemmelä AGRY         HYL  
  67 espves Iitu Caraydan Infinita Kirsimaaria Inkinen-Moukola PIRKU         HYL  
  69 pyrpal Siili Tottakai Caaheen Caanis Sami Suvanto LÄGI         HYL  
  72 tarupi Bruno HEJDALEN'S BRUNO Päivi Koivisto KISA         HYL  
  74 pumi Faina Noisy Dog's Faina Susanne Backman-Mendelin TAMMI         HYL  
  76 shelam Wexi Neat Dream All Shock Up Inkeri Vapalahti TASSU         HYL  
  68 manter Chili Hannula Renholms Tango Rosa Kirsi Kiljander-Aronen TSAU         POIS  

B agilityrata, medi 3, kello 13:15, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 39, ihanneaika 43 s, enimmäisaika 64,50 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 66 shelam Kisu Cimillan Gis Gis Päivi Männistö-Rahunen PIRKU 29,22 5,27 -13,78 0 -13,78  
2 43 koohon Yego Amoenus Yego Jari Laitinen KKK 29,67 5,19 -13,33 0 -13,33  
3 61 x-rotu Rosa ROSA Taina Rantanen VEIKK 30,52 5,05 -12,48 0 -12,48  
4 51 auskel Viima Vickulas Vispa Jouni Vahlstedt LÄGI 30,85 4,99 -12,15 0 -12,15  
5 70 shelam Stella Halivaaran Kevään Tuline Flicka Sanna Ahola HANKO 31,56 4,88 -11,44 0 -11,44  
6 42 slapko Sissi Taivaannastan Iseeviot Heini Lindholm I-HAH 33,35 4,62 -9,65 0 -9,65  
7 39 shelam Amigo Amigo Katja Taskinen TSAU 33,62 4,58 -9,38 0 -9,38  
8 60 shelam Taika Sopuriinan Taika Yrjö Rajaheimo KKK 36,83 4,18 -6,17 0 -6,17  
9 77 shelam Teddy Merry Moonray\'s Giorgio Armani Karolina Söderlund LÄGI 38,62 3,99 -4,38 0 -4,38  
10 58 parson Greta Radagast Gaurwaith Satu Pihlajamäki LÄGI 40,36 3,82 -2,64 0 -2,64  
11 46 parson Sepe SEVERI Tuija Rankama LÄGI 41,91 3,67 -1,09 0 -1,09  
12 50 shelam Noona AGARWAEN ANYER Fanny Lindfors LAW 31,14 4,95 -11,86 5 5  
13 67 espves Iitu Caraydan Infinita Kirsimaaria Inkinen-Moukola PIRKU 32,15 4,79 -10,85 5 5  
14 69 pyrpal Siili Tottakai Caaheen Caanis Sami Suvanto LÄGI 33,62 4,58 -9,38 5 5  
15 71 parson Valtti GREEN PERRY'S PETER O'TOOLE annina myllyaho JAU 33,80 4,56 -9,20 5 5  
16 52 shelam Stella Flaming Snow's A Divine Dream Hanna Lakianperä EKK 35,44 4,35 -7,56 5 5  
17 47 shelam Lilli Kaunissaaren Lilla Madde Inkeri Vapalahti TASSU 39,41 3,91 -3,59 5 5  
18 41 lagrom Jade Tulan Amorosa All'alba Minna Hietanen ATT 49,42 3,12 6,42 0 6,42  
19 73 shelam Teddy SNOWGLOW'S CABINBOY MILLIOT Tanja Ingelin PORSK 44,74 3,44 1,74 5 6,74  
20 49 auskel Femto Cefeus Xylo Femto Ii Mira Heiskari KKK 38,58 3,99 -4,42 10 10  
21 59 shelam Hilma Villanillan Eternal Elaisa Asko Jokinen TSAU 42,14 3,65 -0,86 10 10  
  38 shelam Kirppu Snowpaw Fairy Mary Asko Jokinen TSAU         HYL  
  40 pyrpap Gráinne (Gronja) Iwaz Bouquet D'anémone Taina Rantanen VEIKK         HYL  
  44 parson Urho Juurusjärven Urho Minna Määttä TASSU         HYL  
  45 shelam Ansa Pilvimarjan Todellinen Prinsessa Kirsi Rusila TAMMI         HYL  
  48 shelam Riski Amazing Avici Of Endless Bina's Love Jenna Kantola LAW         HYL  
  53 tarupi Melvin Yacatis Hurtiga Harald Cajsa Nummelin LÄGI         HYL  
  54 shelam Panda Pedro Camilla Alikoski NAS         HYL  
  55 cocspa Odile FROSTY MORNING'S ODILE Anna Pekkala I-HAH         HYL  
  56 espves Pihka Ran-Plan Furiousballad Tyyni-Tuuli Kosonen ATT         HYL  
  57 shelam Nefer Shegur'n Wallan Hassu Sari Juva KKK         HYL  
  62 kesvil Kasi Casadoris Casimir Senni Aaltonen KKK         HYL  
  63 koohon Maggie Oorbellen Maggie Suvi Reini ATT         HYL  
  64 kesvil SIRIUS Woolly Bohemia\'s Stone Cold Crazy Kalle Kekarainen LÄGI         HYL  
  65 puli Hilma Narukerän Hienohelma Hilma Saija Lemmelä AGRY         HYL  
  72 tarupi Bruno HEJDALEN'S BRUNO Päivi Koivisto KISA         HYL  
  76 shelam Wexi Neat Dream All Shock Up Inkeri Vapalahti TASSU         HYL  
  78 espves Lilla Bonachón Lilla Maria Wahlström LÄGI         HYL  
  79 schape Pilke Lumikuono Pamplona Jamona Sanni Ahanen MYNSK         HYL  
  68 manter Chili Hannula Renholms Tango Rosa Kirsi Kiljander-Aronen TSAU         POIS  

A agilityrata, medi 3, kello 14:30, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 34, ihanneaika 42 s, enimmäisaika 63 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 67 espves Iitu Caraydan Infinita Kirsimaaria Inkinen-Moukola PIRKU 29,09 5,19 -12,91 0 -12,91  
2 66 shelam Kisu Cimillan Gis Gis Päivi Männistö-Rahunen PIRKU 29,55 5,11 -12,45 0 -12,45  
3 53 tarupi Melvin Yacatis Hurtiga Harald Cajsa Nummelin LÄGI 31,00 4,87 -11,00 0 -11,00  
4 50 shelam Noona AGARWAEN ANYER Fanny Lindfors LAW 31,67 4,77 -10,33 0 -10,33  
5 55 cocspa Odile FROSTY MORNING'S ODILE Anna Pekkala I-HAH 31,87 4,74 -10,13 0 -10,13  
6 42 slapko Sissi Taivaannastan Iseeviot Heini Lindholm I-HAH 32,98 4,58 -9,02 0 -9,02  
7 59 shelam Hilma Villanillan Eternal Elaisa Asko Jokinen TSAU 33,10 4,56 -8,90 0 -8,90  
8 39 shelam Amigo Amigo Katja Taskinen TSAU 33,47 4,51 -8,53 0 -8,53  
9 54 shelam Panda Pedro Camilla Alikoski NAS 33,57 4,50 -8,43 0 -8,43  
10 40 pyrpap Gráinne (Gronja) Iwaz Bouquet D'anémone Taina Rantanen VEIKK 34,27 4,41 -7,73 0 -7,73  
11 65 puli Hilma Narukerän Hienohelma Hilma Saija Lemmelä AGRY 35,80 4,22 -6,20 0 -6,20  
12 60 shelam Taika Sopuriinan Taika Yrjö Rajaheimo KKK 36,13 4,18 -5,87 0 -5,87  
13 38 shelam Kirppu Snowpaw Fairy Mary Asko Jokinen TSAU 36,27 4,16 -5,73 0 -5,73  
14 57 shelam Nefer Shegur'n Wallan Hassu Sari Juva KKK 36,34 4,16 -5,66 0 -5,66  
15 58 parson Greta Radagast Gaurwaith Satu Pihlajamäki LÄGI 39,79 3,79 -2,21 0 -2,21  
16 62 kesvil Kasi Casadoris Casimir Senni Aaltonen KKK 33,30 4,53 -8,70 5 5  
17 77 shelam Teddy Merry Moonray\'s Giorgio Armani Karolina Söderlund LÄGI 41,87 3,61 -0,13 5 5  
18 41 lagrom Jade Tulan Amorosa All'alba Minna Hietanen ATT 44,59 3,39 2,59 5 7,59  
19 46 parson Sepe SEVERI Tuija Rankama LÄGI 43,70 3,46 1,70 10 11,70  
  43 koohon Yego Amoenus Yego Jari Laitinen KKK         HYL  
  44 parson Urho Juurusjärven Urho Minna Määttä TASSU         HYL  
  45 shelam Ansa Pilvimarjan Todellinen Prinsessa Kirsi Rusila TAMMI         HYL  
  47 shelam Lilli Kaunissaaren Lilla Madde Inkeri Vapalahti TASSU         HYL  
  48 shelam Riski Amazing Avici Of Endless Bina's Love Jenna Kantola LAW         HYL  
  49 auskel Femto Cefeus Xylo Femto Ii Mira Heiskari KKK         HYL  
  51 auskel Viima Vickulas Vispa Jouni Vahlstedt LÄGI         HYL  
  52 shelam Stella Flaming Snow's A Divine Dream Hanna Lakianperä EKK         HYL  
  56 espves Pihka Ran-Plan Furiousballad Tyyni-Tuuli Kosonen ATT         HYL  
  61 x-rotu Rosa ROSA Taina Rantanen VEIKK         HYL  
  63 koohon Maggie Oorbellen Maggie Suvi Reini ATT         HYL  
  64 kesvil SIRIUS Woolly Bohemia\'s Stone Cold Crazy Kalle Kekarainen LÄGI         HYL  
  76 shelam Wexi Neat Dream All Shock Up Inkeri Vapalahti TASSU         HYL  
  78 espves Lilla Bonachón Lilla Maria Wahlström LÄGI         HYL  
  79 schape Pilke Lumikuono Pamplona Jamona Sanni Ahanen MYNSK         HYL  
  68 manter Chili Hannula Renholms Tango Rosa Kirsi Kiljander-Aronen TSAU         POIS  

A agilityrata, pikkumaksi 3, kello 15:55, tuomari Asko Jokinen, koirakoita 12, ihanneaika 43 s, enimmäisaika 65 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 86 auskel Silli Mimosan Viehkeä Vaeltaja Elli Kiviranta KKK 29,40 4,97 -13,60 0 -13,60  
2 88 novnou Ippu Redadict Bluffing Into Blind Helena Virtanen ATT 31,00 4,71 -12,00 0 -12,00  
3 80 lappor Lilja Mikälie Siellä Menee Sari Saari NoDo 38,93 3,75 -4,07 0 -4,07  
4 87 espves Elda Nadador Diosa De Las Flores Tyyni-Tuuli Kosonen ATT 27,49 5,31 -15,51 5 5  
5 85 auskel Kasku Kauhee Smok Mia Tikkanen ATT 28,03 5,21 -14,97 5 5  
6 84 auspai Ronda Ardiente Dorada Onda Elina Saartoala APK 41,95 3,48 -1,05 5 5  
  81 borcol Voltti LITTLE STEP'S VOLT Saija Mustonen LAW         HYL  
  82 borcol Siro Shadoway's Forever Magic Suvi Väliharju ATT         HYL  
  83 borcol NINJA Xeniitin Daredevil Jarkko Jormanainen LÄGI         HYL  
  89 lagrom Otso Nuxo Funny Frog Kirsi Stenroos ATT         HYL  
  90 auskel Selma Cefeus Yaselma Ii Jutta Casen KKK         HYL  
  91 auspai Päre Ardiente Lindo Pjojo Laura Ruissalo HI-HA         HYL  

A agilityrata, maksi 3, kello 15:55, tuomari Asko Jokinen, koirakoita 24, ihanneaika 43 s, enimmäisaika 65 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 114 auskel Hevi HYVÄNENAIKA AYMO Sanna Ristikartano I-HAH 26,46 5,52 -16,54 0 -16,54  
2 94 auskel Binka Kengurukolon Deja Vu Jan-Peter Dahl HANKO 26,69 5,47 -16,31 0 -16,31  
3 102 borcol Jazz Sanmar Jazz Petriina Konttinen HAU 28,18 5,18 -14,82 0 -14,82  
4 99 lyhcol Kyran Cinnaberry's Last Man Standing Marjo Viljamaa NAS 31,45 4,64 -11,55 0 -11,55  
5 100 lyhcol Elli Kangasvuokon Ellyse Sanna Paajanen SCY 31,84 4,59 -11,16 0 -11,16  
6 98 borcol Guess Thelook Revolution Guess Heini Lindholm I-HAH 25,56 5,71 -17,44 5 5  
7 105 borcol Soda Breezing Flicker Laura Verkamo HAU 27,41 5,33 -15,59 5 5  
8 104 borcol Niiru Hakukaaren Nero Satu Pihlajamäki LÄGI 29,10 5,02 -13,90 5 5  
9 103 auspai Vimma Capricole I Am Wonder Woman Sirkka Aro IMPHA 29,41 4,96 -13,59 5 5  
10 124 auskel Popstar Cefeus Brown Popstar Ii Sanna Ristikartano I-HAH 30,09 4,85 -12,91 5 5  
11 117 belpat ROOSA KUUNSIRPIN UNDER THE STARS Maria Keskitalo HARJA 31,30 4,66 -11,70 5 5  
12 121 borcol Virtane Maple Yard No Biggie Jan-Peter Dahl HANKO 28,66 5,09 -14,34 10 10  
  93 borcol Sur Toberoi Indiana Sanni Husso LÄGI         HYL  
  95 borcol Into Saunajaakon Breakthru Tiina Koistinen RIMA         HYL  
  97 borcol Kurko Tending Wisdom Nina Manner HAU         HYL  
  101 novnou Chili Ainstainin Bitti Vinossa Marita Ehrnsten KIRSUT         HYL  
  107 borcol Xam Maple Yard No Mercy Mira Pihlajamäki LÄGI         HYL  
  108 pitcol Rambo SAY WUF NO CAN DO Jenni Keskimäki ATT         HYL  
  110 borcol One Diolch Tegan Heli Kutvonen ATD         HYL  
  111 auskel Pinko Ringarooma Hime Susanna Korhonen LÄGI         HYL  
  112 auskel Cinta Maiskis Marunda Mira Kangas TASSU         HYL  
  115 auspai Nala Ounou Metka Mustamaija Anna Laakso ATT         HYL  
  122 borcol Pera Eyewitness Mastermind Satu Pihlajamäki LÄGI         HYL  
  123 borcol Zup Hakukaaren Zup Mira Pihlajamäki LÄGI         HYL  
  92 auspai Naksu Capricole Hawaiian Hawthorn Liisa Teräaho LÄGI         POIS  
  113 borcol Rytsölä Magical Joy Dream Lover Marjo Korander IMPHA         POIS  

B agilityrata, pikkumaksi 3, kello 17:10, tuomari Asko Jokinen, koirakoita 13, ihanneaika 44 s, enimmäisaika 66 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 85 auskel Kasku Kauhee Smok Mia Tikkanen ATT 34,06 4,49 -9,94 0 -9,94  
2 80 lappor Lilja Mikälie Siellä Menee Sari Saari NoDo 47,70 3,21 3,70 0 3,70  
3 81 borcol Voltti LITTLE STEP'S VOLT Saija Mustonen LAW 35,15 4,35 -8,85 5 5  
4 83 borcol NINJA Xeniitin Daredevil Jarkko Jormanainen LÄGI 35,84 4,27 -8,16 5 5  
5 89 lagrom Otso Nuxo Funny Frog Kirsi Stenroos ATT 61,67 2,48 17,67 10 27,67  
  82 borcol Siro Shadoway's Forever Magic Suvi Väliharju ATT         HYL  
  84 auspai Ronda Ardiente Dorada Onda Elina Saartoala APK         HYL  
  86 auskel Silli Mimosan Viehkeä Vaeltaja Elli Kiviranta KKK         HYL  
  87 espves Elda Nadador Diosa De Las Flores Tyyni-Tuuli Kosonen ATT         HYL  
  88 novnou Ippu Redadict Bluffing Into Blind Helena Virtanen ATT         HYL  
  90 auskel Selma Cefeus Yaselma Ii Jutta Casen KKK         HYL  
  91 auspai Päre Ardiente Lindo Pjojo Laura Ruissalo HI-HA         HYL  
  119 lagrom Roki Nuxo Troy Minna Hietanen ATT         HYL  
  118 auskel My Maiskis Kamyra Sari Hujanen KKK         POIS  

B agilityrata, maksi 3, kello 17:10, tuomari Asko Jokinen, koirakoita 25, ihanneaika 44 s, enimmäisaika 66 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 122 borcol Pera Eyewitness Mastermind Satu Pihlajamäki LÄGI 35,99 4,25 -8,01 0 -8,01 SERT-A
2 120 borcol Max Maple Yard Firebird Anu Sundell HI-HA 36,81 4,16 -7,19 0 -7,19  
3 114 auskel Hevi HYVÄNENAIKA AYMO Sanna Ristikartano I-HAH 38,06 4,02 -5,94 0 -5,94  
4 111 auskel Pinko Ringarooma Hime Susanna Korhonen LÄGI 38,33 3,99 -5,67 0 -5,67  
5 117 belpat ROOSA KUUNSIRPIN UNDER THE STARS Maria Keskitalo HARJA 40,08 3,82 -3,92 0 -3,92  
6 101 novnou Chili Ainstainin Bitti Vinossa Marita Ehrnsten KIRSUT 41,58 3,68 -2,42 0 -2,42  
7 121 borcol Virtane Maple Yard No Biggie Jan-Peter Dahl HANKO 33,64 4,55 -10,36 5 5  
8 105 borcol Soda Breezing Flicker Laura Verkamo HAU 35,67 4,29 -8,33 5 5  
9 97 borcol Kurko Tending Wisdom Nina Manner HAU 38,89 3,93 -5,11 5 5  
10 103 auspai Vimma Capricole I Am Wonder Woman Sirkka Aro IMPHA 34,41 4,45 -9,59 10 10  
11 93 borcol Sur Toberoi Indiana Sanni Husso LÄGI 46,99 3,26 2,99 10 12,99  
  124 auskel Popstar Cefeus Brown Popstar Ii Sanna Ristikartano I-HAH         HYL  
  94 auskel Binka Kengurukolon Deja Vu Jan-Peter Dahl HANKO         HYL  
  95 borcol Into Saunajaakon Breakthru Tiina Koistinen RIMA         HYL  
  98 borcol Guess Thelook Revolution Guess Heini Lindholm I-HAH         HYL  
  99 lyhcol Kyran Cinnaberry's Last Man Standing Marjo Viljamaa NAS         HYL  
  100 lyhcol Elli Kangasvuokon Ellyse Sanna Paajanen SCY         HYL  
  102 borcol Jazz Sanmar Jazz Petriina Konttinen HAU         HYL  
  104 borcol Niiru Hakukaaren Nero Satu Pihlajamäki LÄGI         HYL  
  107 borcol Xam Maple Yard No Mercy Mira Pihlajamäki LÄGI         HYL  
  108 pitcol Rambo SAY WUF NO CAN DO Jenni Keskimäki ATT         HYL  
  110 borcol One Diolch Tegan Heli Kutvonen ATD         HYL  
  112 auskel Cinta Maiskis Marunda Mira Kangas TASSU         HYL  
  115 auspai Nala Ounou Metka Mustamaija Anna Laakso ATT         HYL  
  123 borcol Zup Hakukaaren Zup Mira Pihlajamäki LÄGI         HYL  
  92 auspai Naksu Capricole Hawaiian Hawthorn Liisa Teräaho LÄGI         POIS  
  113 borcol Rytsölä Magical Joy Dream Lover Marjo Korander IMPHA         POIS  

C hyppyrata, pikkumaksi 3, kello 18:35, tuomari Asko Jokinen, koirakoita 14, ihanneaika 39 s, enimmäisaika 59 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 87 espves Elda Nadador Diosa De Las Flores Tyyni-Tuuli Kosonen ATT 31,89 4,67 -7,11 0 -7,11 SERT-H AVA-H oik.
2 81 borcol Voltti LITTLE STEP'S VOLT Saija Mustonen LAW 32,32 4,61 -6,68 0 -6,68  
3 85 auskel Kasku Kauhee Smok Mia Tikkanen ATT 32,35 4,61 -6,65 0 -6,65  
4 91 auspai Päre Ardiente Lindo Pjojo Laura Ruissalo HI-HA 33,27 4,48 -5,73 0 -5,73  
5 200 auspai Sumu Capricole Final Fantasy Sirkka Aro IMPHA 33,61 4,43 -5,39 0 -5,39  
6 80 lappor Lilja Mikälie Siellä Menee Sari Saari NoDo 44,22 3,37 5,22 0 5,22  
7 84 auspai Ronda Ardiente Dorada Onda Elina Saartoala APK 44,61 3,34 5,61 0 5,61  
8 119 lagrom Roki Nuxo Troy Minna Hietanen ATT 57,03 2,61 18,03 10 28,03  
  82 borcol Siro Shadoway's Forever Magic Suvi Väliharju ATT         HYL  
  83 borcol NINJA Xeniitin Daredevil Jarkko Jormanainen LÄGI         HYL  
  86 auskel Silli Mimosan Viehkeä Vaeltaja Elli Kiviranta KKK         HYL  
  88 novnou Ippu Redadict Bluffing Into Blind Helena Virtanen ATT         HYL  
  89 lagrom Otso Nuxo Funny Frog Kirsi Stenroos ATT         HYL  
  90 auskel Selma Cefeus Yaselma Ii Jutta Casen KKK         HYL  
  118 auskel My Maiskis Kamyra Sari Hujanen KKK         POIS  

C hyppyrata, maksi 3, kello 18:35, tuomari Asko Jokinen, koirakoita 21, ihanneaika 39 s, enimmäisaika 59 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 98 borcol Guess Thelook Revolution Guess Heini Lindholm I-HAH 31,08 4,79 -7,92 0 -7,92  
2 123 borcol Zup Hakukaaren Zup Mira Pihlajamäki LÄGI 31,59 4,72 -7,41 0 -7,41  
3 105 borcol Soda Breezing Flicker Laura Verkamo HAU 31,62 4,71 -7,38 0 -7,38  
4 94 auskel Binka Kengurukolon Deja Vu Jan-Peter Dahl HANKO 32,66 4,56 -6,34 0 -6,34  
5 120 borcol Max Maple Yard Firebird Anu Sundell HI-HA 31,53 4,73 -7,47 5 5  
6 121 borcol Virtane Maple Yard No Biggie Jan-Peter Dahl HANKO 31,66 4,71 -7,34 5 5  
7 124 auskel Popstar Cefeus Brown Popstar Ii Sanna Ristikartano I-HAH 33,29 4,48 -5,71 5 5  
8 93 borcol Sur Toberoi Indiana Sanni Husso LÄGI 36,06 4,13 -2,94 5 5  
9 101 novnou Chili Ainstainin Bitti Vinossa Marita Ehrnsten KIRSUT 39,11 3,81 0,11 5 5,11  
10 114 auskel Hevi HYVÄNENAIKA AYMO Sanna Ristikartano I-HAH 40,90 3,64 1,90 5 6,90  
11 122 borcol Pera Eyewitness Mastermind Satu Pihlajamäki LÄGI 34,71 4,29 -4,29 10 10  
12 104 borcol Niiru Hakukaaren Nero Satu Pihlajamäki LÄGI 35,64 4,18 -3,36 10 10  
  95 borcol Into Saunajaakon Breakthru Tiina Koistinen RIMA         HYL  
  97 borcol Kurko Tending Wisdom Nina Manner HAU         HYL  
  103 auspai Vimma Capricole I Am Wonder Woman Sirkka Aro IMPHA         HYL  
  107 borcol Xam Maple Yard No Mercy Mira Pihlajamäki LÄGI         HYL  
  108 pitcol Rambo SAY WUF NO CAN DO Jenni Keskimäki ATT         HYL  
  111 auskel Pinko Ringarooma Hime Susanna Korhonen LÄGI         HYL  
  112 auskel Cinta Maiskis Marunda Mira Kangas TASSU         HYL  
  115 auspai Nala Ounou Metka Mustamaija Anna Laakso ATT         HYL  
  117 belpat ROOSA KUUNSIRPIN UNDER THE STARS Maria Keskitalo HARJA         HYL  
  92 auspai Naksu Capricole Hawaiian Hawthorn Liisa Teräaho LÄGI         POIS  
  113 borcol Rytsölä Magical Joy Dream Lover Marjo Korander IMPHA         POIS