Kilpailu 21.1.2017, paikka Lohja, järjestäjä Länsi-Uudenmaan Agilityharrastajat

[A Maksi 1] [A Medi 1] [A Mini 1] [B Maksi 1] [B Medi 1] [B Mini 1] [C Maksi 1] [C Medi 1] [C Mini 1] [C Maksi 2] [C Medi 2] [C Mini 2] [B Maksi 2] [B Medi 2] [B Mini 2] [A Maksi 2] [A Medi 2] [A Mini 2]

A agilityrata, maksi 1, kello 9:00, tuomari Anne Savioja, koirakoita 14, ihanneaika 53 s, enimmäisaika 106 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 3 borcol Ralf Mindpower Wizard Alexandra Lappalainen I-HAH 35,74 4,45 -17,26 5 5  
2 17 parcol Tuittu Peikkopirtin Tähden Tuike Erja Niutanen RIMA 38,92 4,09 -14,08 5 5  
3 9 auspai Maggie Wirneen Johan Pomppas Eva Bekema LÄGI 41,04 3,87 -11,96 10 10  
4 16 borcol Kaja Coshagh Cliodhna Heli Järnefelt JAU 40,71 3,91 -12,29 15 15  
5 1 pmunst Lissu Mäyräsalon Alisa Susanna Levänen ERTTI 68,52 2,32 15,52 15 30,52  
  2 borcol Pepper Baja Matape Thiwahe Janniliisa Tolsa A-KOT         HYL  
  4 borcol Xam Maple Yard No Mercy Mira Pihlajamäki LÄGI         HYL  
  10 borcol Kiira Oakmeadow Tightrope Walker Elina Eskola LÄGI         HYL  
  11 auskel Liekki Kelmi Noheva Narttu Elina Kukkasjärvi HI-HA         HYL  
  12 belpat Laya Rokkitassun La Sirenetta Anna Laitinen HAU         HYL  
  13 pitcol Rulla Maple Yard Oh-La-La Leila Kytölä LÄGI         HYL  
  15 belpat Wia Kuunsirpin Always Ready Annika Lundell KIRSUT         HYL  
  18 lagrom Otso Nuxo Funny Frog Kirsi Stenroos ATT         HYL  
  19 borcol Skisma Vinkeän Vauhtimimmi Ilari Heikkinen VEIKK         HYL  
  14 borcol One Diolch Tegan Heli Kutvonen ATD         POIS  

A agilityrata, medi 1, kello 9:35, tuomari Anne Savioja, koirakoita 5, ihanneaika 53 s, enimmäisaika 106 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 27 shelam Tomo Karhuveljen Anda Tiina Linna LÄGI 37,58 4,23 -15,42 0 -15,42 LUVA
2 25 espves Pandora La Sirenita's Pandora A Cabo Carina Svenblad-Timonen AGIAX 55,21 2,88 2,21 10 12,21  
3 26 puli Moira Rastamyrskyn Sadepilvi Luna Laajakallio LÄGI 65,67 2,42 12,67 15 27,67  
  24 parson Pava Tupla-Täplän Maximus Toni Koutu LÄGI         HYL  
  28 shelam Romeo Linnaisten Bravoo Mikä Hurmuri Emilia Välttilä I-HAH         HYL  

A agilityrata, mini 1, kello 9:35, tuomari Anne Savioja, koirakoita 11, ihanneaika 53 s, enimmäisaika 106 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 43 käävil Simo Silver Honey Chim Chim Cher-ee Teija Sirén JANKK 43,26 3,67 -9,74 0 -9,74 LUVA
2 40 lägpys Rudi Tulikäpälän Nokiliekki Lotta Seppälä LÄGI 42,11 3,78 -10,89 5 5  
3 33 gribru Ragnar Cadogan Timbaland Anneli Rosenberg AGIAX 45,86 3,47 -7,14 5 5  
4 36 toyvil Fluffy Mon Timjam Only True Friend Niko Vierimaa KIRSUT 49,93 3,18 -3,07 5 5  
  30 käävil Kajsa Caspian Line's Look At Me Nina Danielsson AGIAX         HYL  
  31 shelam Fay Cerebellum's Pure Imagination Pia Helander VEIKK         HYL  
  37 parson Vinski Fatous Intensive Athos Tuija Rankama LÄGI         HYL  
  38 shelam Nuutti Shadowmist Show Me The Magic Laura Välitalo AGRY         HYL  
  39 parson Cindy Viininvartijan Cindy Ulla Ruotanen-Harjunpää KIRSUT         HYL  
  41 gribru Latte Latte Nina Aalto TSAU         HYL  
  42 caiter Vauhti Ärripurrin Salainen Agentti Kaarina Ostrow LÄGI         HYL  

B agilityrata, maksi 1, kello 10:20, tuomari Anne Savioja, koirakoita 16, ihanneaika 58 s, enimmäisaika 116 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 13 pitcol Rulla Maple Yard Oh-La-La Leila Kytölä LÄGI 40,81 4,31 -17,19 0 -17,19 LUVA
2 15 belpat Wia Kuunsirpin Always Ready Annika Lundell KIRSUT 41,45 4,25 -16,55 5 5  
3 11 auskel Liekki Kelmi Noheva Narttu Elina Kukkasjärvi HI-HA 41,49 4,24 -16,51 10 10  
4 2 borcol Pepper Baja Matape Thiwahe Janniliisa Tolsa A-KOT 48,34 3,64 -9,66 10 10  
5 18 lagrom Otso Nuxo Funny Frog Kirsi Stenroos ATT 54,13 3,25 -3,87 10 10  
6 19 borcol Skisma Vinkeän Vauhtimimmi Ilari Heikkinen VEIKK 34,64 5,08 -23,36 15 15  
7 9 auspai Maggie Wirneen Johan Pomppas Eva Bekema LÄGI 43,65 4,03 -14,35 15 15  
  1 pmunst Lissu Mäyräsalon Alisa Susanna Levänen ERTTI         HYL  
  3 borcol Ralf Mindpower Wizard Alexandra Lappalainen I-HAH         HYL  
  4 borcol Xam Maple Yard No Mercy Mira Pihlajamäki LÄGI         HYL  
  5 borcol Tyra Playday's Play Along Hanna Haveri LÄGI         HYL  
  8 borcol Nini Oakmeadow Little Starlight Jukka Hölsö LÄGI         HYL  
  10 borcol Kiira Oakmeadow Tightrope Walker Elina Eskola LÄGI         HYL  
  12 belpat Laya Rokkitassun La Sirenetta Anna Laitinen HAU         HYL  
  16 borcol Kaja Coshagh Cliodhna Heli Järnefelt JAU         HYL  
  17 parcol Tuittu Peikkopirtin Tähden Tuike Erja Niutanen RIMA         HYL  
  14 borcol One Diolch Tegan Heli Kutvonen ATD         POIS  

B agilityrata, medi 1, kello 11:00, tuomari Anne Savioja, koirakoita 8, ihanneaika 58 s, enimmäisaika 116 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 25 espves Pandora La Sirenita's Pandora A Cabo Carina Svenblad-Timonen AGIAX 54,40 3,23 -3,60 0 -3,60 LUVA
2 27 shelam Tomo Karhuveljen Anda Tiina Linna LÄGI 36,25 4,86 -21,75 5 5  
3 20 pyrpal Siili Tottakai Caaheen Caanis Sami Suvanto LÄGI 35,34 4,98 -22,66 10 10  
  23 parson Biitti Pitmywits Let The Beat Go On Emmi Hautala TSAU         HYL  
  24 parson Pava Tupla-Täplän Maximus Toni Koutu LÄGI         HYL  
  26 puli Moira Rastamyrskyn Sadepilvi Luna Laajakallio LÄGI         HYL  
  28 shelam Romeo Linnaisten Bravoo Mikä Hurmuri Emilia Välttilä I-HAH         HYL  
  32 shelam Rufs Merry Moonray's Fratello Prada Karolina Söderlund LÄGI         HYL  

B agilityrata, mini 1, kello 11:00, tuomari Anne Savioja, koirakoita 11, ihanneaika 58 s, enimmäisaika 116 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 31 shelam Fay Cerebellum's Pure Imagination Pia Helander VEIKK 42,17 4,17 -15,83 0 -15,83 LUVA
2 33 gribru Ragnar Cadogan Timbaland Anneli Rosenberg AGIAX 60,89 2,89 2,89 0 2,89  
3 42 caiter Vauhti Ärripurrin Salainen Agentti Kaarina Ostrow LÄGI 48,98 3,59 -9,02 5 5  
4 40 lägpys Rudi Tulikäpälän Nokiliekki Lotta Seppälä LÄGI 53,67 3,28 -4,33 5 5  
5 39 parson Cindy Viininvartijan Cindy Ulla Ruotanen-Harjunpää KIRSUT 51,93 3,39 -6,07 10 10  
  30 käävil Kajsa Caspian Line's Look At Me Nina Danielsson AGIAX         HYL  
  36 toyvil Fluffy Mon Timjam Only True Friend Niko Vierimaa KIRSUT         HYL  
  37 parson Vinski Fatous Intensive Athos Tuija Rankama LÄGI         HYL  
  38 shelam Nuutti Shadowmist Show Me The Magic Laura Välitalo AGRY         HYL  
  41 gribru Latte Latte Nina Aalto TSAU         HYL  
  43 käävil Simo Silver Honey Chim Chim Cher-ee Teija Sirén JANKK         HYL  
  29 shelam Muru Tulihännän Kullanmuru Roosa Örling KISA         POIS  

C hyppyrata, maksi 1, kello 12:05, tuomari Anne Savioja, koirakoita 13, ihanneaika 43 s, enimmäisaika 86 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 6 borcol Ilona Breezing Flash Vappu Alatalo HAU 28,31 5,02 -14,69 5 5  
2 7 isovil Paddington Mermarittan Paddington Oona Tuohisto-Kokko HSKH 38,75 3,66 -4,25 5 5  
3 12 belpat Laya Rokkitassun La Sirenetta Anna Laitinen HAU 31,73 4,47 -11,27 10 10  
4 11 auskel Liekki Kelmi Noheva Narttu Elina Kukkasjärvi HI-HA 32,03 4,43 -10,97 10 10  
5 9 auspai Maggie Wirneen Johan Pomppas Eva Bekema LÄGI 33,14 4,28 -9,86 10 10  
6 19 borcol Skisma Vinkeän Vauhtimimmi Ilari Heikkinen VEIKK 34,69 4,09 -8,31 20 20  
  2 borcol Pepper Baja Matape Thiwahe Janniliisa Tolsa A-KOT         HYL  
  3 borcol Ralf Mindpower Wizard Alexandra Lappalainen I-HAH         HYL  
  5 borcol Tyra Playday's Play Along Hanna Haveri LÄGI         HYL  
  8 borcol Nini Oakmeadow Little Starlight Jukka Hölsö LÄGI         HYL  
  10 borcol Kiira Oakmeadow Tightrope Walker Elina Eskola LÄGI         HYL  
  15 belpat Wia Kuunsirpin Always Ready Annika Lundell KIRSUT         HYL  
  17 parcol Tuittu Peikkopirtin Tähden Tuike Erja Niutanen RIMA         HYL  
  4 borcol Xam Maple Yard No Mercy Mira Pihlajamäki LÄGI         POIS  

C hyppyrata, medi 1, kello 12:35, tuomari Anne Savioja, koirakoita 7, ihanneaika 43 s, enimmäisaika 86 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 24 parson Pava Tupla-Täplän Maximus Toni Koutu LÄGI 27,49 5,17 -15,51 0 -15,51  
2 20 pyrpal Siili Tottakai Caaheen Caanis Sami Suvanto LÄGI 29,35 4,84 -13,65 5 5  
3 25 espves Pandora La Sirenita's Pandora A Cabo Carina Svenblad-Timonen AGIAX 34,47 4,12 -8,53 5 5  
4 22 shelam Zlatan Kuunhohteen Houkutus Hanne Vallinkoski LÄGI 40,13 3,54 -2,87 5 5  
5 21 stbter Hedy Of Greenline In The Mood Irmeli Westermarck AST 43,37 3,27 0,37 5 5,37  
  23 parson Biitti Pitmywits Let The Beat Go On Emmi Hautala TSAU         HYL  
  32 shelam Rufs Merry Moonray's Fratello Prada Karolina Söderlund LÄGI         HYL  

C hyppyrata, mini 1, kello 12:35, tuomari Anne Savioja, koirakoita 9, ihanneaika 43 s, enimmäisaika 86 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 40 lägpys Rudi Tulikäpälän Nokiliekki Lotta Seppälä LÄGI 34,52 4,11 -8,48 0 -8,48  
2 33 gribru Ragnar Cadogan Timbaland Anneli Rosenberg AGIAX 54,29 2,62 11,29 5 16,29  
3 30 käävil Kajsa Caspian Line's Look At Me Nina Danielsson AGIAX 58,78 2,42 15,78 10 25,78  
  31 shelam Fay Cerebellum's Pure Imagination Pia Helander VEIKK         HYL  
  34 lanhee Mauri Maverick Katri Hämäläinen LÄGI         HYL  
  35 kesvil Emma Jumparound Against All Odds Brita Långström KKK         HYL  
  36 toyvil Fluffy Mon Timjam Only True Friend Niko Vierimaa KIRSUT         HYL  
  37 parson Vinski Fatous Intensive Athos Tuija Rankama LÄGI         HYL  
  42 caiter Vauhti Ärripurrin Salainen Agentti Kaarina Ostrow LÄGI         HYL  
  29 shelam Muru Tulihännän Kullanmuru Roosa Örling KISA         POIS  
  44 cottul Peppi Rose Roosa Örling KISA         POIS  

C hyppyrata, maksi 2, kello 13:30, tuomari Anne Savioja, koirakoita 9, ihanneaika 40 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 57 lyhcol Elli Kangasvuokon Ellyse Sanna Paajanen SCY 34,92 4,09 -5,08 0 -5,08 LUVA
2 48 lagrom Roki Nuxo Troy Minna Hietanen ATT 46,25 3,09 6,25 0 6,25  
3 58 sakpai Karda Karda Von Haus Targa Teija Paijola SWAT 34,23 4,18 -5,77 10 10  
4 50 borcol Hippi Durante Star Light Miia Kaplas ACTIV 44,05 3,25 4,05 20 24,05  
  46 borcol Gava Ravlundha Lady Tiia Hämäläinen AST         HYL  
  49 borcol Quick Promillen Daiquiri Vappu Alatalo HAU         HYL  
  52 airter Viiru Border Rock's Betty Boop Matti Siltala LÄGI         HYL  
  53 pitcol Luna Markhill's Bye Bye Baby Tapio Metsä AST         HYL  
  56 borcol Late Tronic Quincy Anu Niemi SPOK         HYL  
  47 borcol Guess Thelook Revolution Guess Heini Lindholm I-HAH         POIS  
  51 novnou Inka Waterfox Red Inka Heidi Kurkinen KIRSUT         POIS  

C hyppyrata, medi 2, kello 13:50, tuomari Anne Savioja, koirakoita 5, ihanneaika 40 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 60 espves Maire Zorrazo Fairytale Tuulia Soininen LÄGI 32,02 4,47 -7,98 0 -7,98 SERT
2 64 kesvil Fiffan Woolly Bohemia's Goes For Alley-Oop Alli Arppe I-HAH 33,58 4,26 -6,42 5 5  
3 62 katpai Ami Eloise De Bellagosca Sanna Karonen VEIKK 32,83 4,36 -7,17 20 20  
  59 espves Elli Vivaracho Corazoncito Jarno Puranen KKK         HYL  
  63 shelam Jäbä Sensusan Where Ever You Go Satu Paasio JANKK         HYL  

C hyppyrata, mini 2, kello 13:50, tuomari Anne Savioja, koirakoita 5, ihanneaika 40 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 69 shelam Minni Käpäläkoplan Karkki Marianne Timonen NODO 34,65 4,13 -5,35 0 -5,35  
2 67 kääsna Tiu Xtravaschnauza Isobel Anne Huotari LÄGI 40,65 3,52 0,65 0 0,65  
  70 ranbul Martti Tanderoza Gangsta's Paradise Riikka Reikko VEIKK         HYL  
  73 shelam Mazy Gjerulff Eager To Be Amazing Kajsa Lampén JAU         HYL  
  74 parson Hirmuinen Tupla-Täplän Timantti Marju Kiri LÄGI         HYL  

B agilityrata, maksi 2, kello 14:30, tuomari Anne Savioja, koirakoita 10, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 57 lyhcol Elli Kangasvuokon Ellyse Sanna Paajanen SCY 38,59 3,84 -6,41 0 -6,41 LUVA
2 53 pitcol Luna Markhill's Bye Bye Baby Tapio Metsä AST 46,29 3,20 1,29 0 1,29  
3 48 lagrom Roki Nuxo Troy Minna Hietanen ATT 47,67 3,11 2,67 0 2,67  
4 56 borcol Late Tronic Quincy Anu Niemi SPOK 28,84 5,13 -16,16 5 5  
5 55 borcol Repe Bellaclan Royal Affair Hanna-Leena Tastula HSKK 53,68 2,76 8,68 5 13,68  
6 50 borcol Hippi Durante Star Light Miia Kaplas ACTIV 36,91 4,01 -8,09 15 15  
7 46 borcol Gava Ravlundha Lady Tiia Hämäläinen AST 37,42 3,95 -7,58 15 15  
8 54 auskel Iisa Musnat Deeragun Matti Tynkkynen HSKK 51,08 2,90 6,08 10 16,08  
9 52 airter Viiru Border Rock's Betty Boop Matti Siltala LÄGI 53,05 2,79 8,05 10 18,05  
10 58 sakpai Karda Karda Von Haus Targa Teija Paijola SWAT 42,30 3,50 -2,70 20 20  
  45 borcol Nike Tending Zenith Riikka Lahdenperä KKK         POIS  
  47 borcol Guess Thelook Revolution Guess Heini Lindholm I-HAH         POIS  
  51 novnou Inka Waterfox Red Inka Heidi Kurkinen KIRSUT         POIS  

B agilityrata, medi 2, kello 15:00, tuomari Anne Savioja, koirakoita 5, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 61 koohon Ilo Roosnell Calycanthus Outi Haapala L-SSK 42,53 3,48 -2,47 0 -2,47 LUVA
2 64 kesvil Fiffan Woolly Bohemia's Goes For Alley-Oop Alli Arppe I-HAH 34,75 4,26 -10,25 10 10  
3 63 shelam Jäbä Sensusan Where Ever You Go Satu Paasio JANKK 37,19 3,98 -7,81 10 10  
4 62 katpai Ami Eloise De Bellagosca Sanna Karonen VEIKK 44,87 3,30 -0,13 10 10  
  59 espves Elli Vivaracho Corazoncito Jarno Puranen KKK         HYL  
  60 espves Maire Zorrazo Fairytale Tuulia Soininen LÄGI         POIS  

B agilityrata, mini 2, kello 15:00, tuomari Anne Savioja, koirakoita 11, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 70 ranbul Martti Tanderoza Gangsta's Paradise Riikka Reikko VEIKK 45,52 3,25 0,52 0 0,52  
2 75 käävil Cecilia Froggies Nighty-Night Leena Syväoja KIRSUT 52,26 2,83 7,26 5 12,26  
3 71 gribel Manteli Savenkoff Dark Almond Nina Aalto TSAU 53,37 2,77 8,37 10 18,37  
  65 parson Arvo I Tammenkolon Arvo Marju Kiri LÄGI         HYL  
  66 käävil Alicia Froggies Just Call Her Ally Leena Syväoja KIRSUT         HYL  
  67 kääsna Tiu Xtravaschnauza Isobel Anne Huotari LÄGI         HYL  
  68 käävil Hera Gemmabo Eris Heidi Tenkanen HAU         HYL  
  69 shelam Minni Käpäläkoplan Karkki Marianne Timonen NODO         HYL  
  72 kääpin Dani Grande Gremin's Daniamo Annika Tanskanen RIMA         HYL  
  73 shelam Mazy Gjerulff Eager To Be Amazing Kajsa Lampén JAU         HYL  
  74 parson Hirmuinen Tupla-Täplän Timantti Marju Kiri LÄGI         HYL  

A agilityrata, maksi 2, kello 16:00, tuomari Anne Savioja, koirakoita 10, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 46 borcol Gava Ravlundha Lady Tiia Hämäläinen AST 36,49 4,06 -8,51 5 5  
2 50 borcol Hippi Durante Star Light Miia Kaplas ACTIV 39,45 3,75 -5,55 5 5  
3 52 airter Viiru Border Rock's Betty Boop Matti Siltala LÄGI 51,13 2,89 6,13 0 6,13  
4 48 lagrom Roki Nuxo Troy Minna Hietanen ATT 48,44 3,06 3,44 10 13,44  
  53 pitcol Luna Markhill's Bye Bye Baby Tapio Metsä AST         HYL  
  54 auskel Iisa Musnat Deeragun Matti Tynkkynen HSKK         HYL  
  55 borcol Repe Bellaclan Royal Affair Hanna-Leena Tastula HSKK         HYL  
  56 borcol Late Tronic Quincy Anu Niemi SPOK         HYL  
  57 lyhcol Elli Kangasvuokon Ellyse Sanna Paajanen SCY         HYL  
  58 sakpai Karda Karda Von Haus Targa Teija Paijola SWAT         HYL  
  45 borcol Nike Tending Zenith Riikka Lahdenperä KKK         POIS  
  47 borcol Guess Thelook Revolution Guess Heini Lindholm I-HAH         POIS  
  51 novnou Inka Waterfox Red Inka Heidi Kurkinen KIRSUT         POIS  

A agilityrata, medi 2, kello 16:30, tuomari Anne Savioja, koirakoita 4, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 61 koohon Ilo Roosnell Calycanthus Outi Haapala L-SSK 40,33 3,67 -4,67 5 5  
2 64 kesvil Fiffan Woolly Bohemia's Goes For Alley-Oop Alli Arppe I-HAH 51,55 2,87 6,55 15 21,55  
  59 espves Elli Vivaracho Corazoncito Jarno Puranen KKK         HYL  
  62 katpai Ami Eloise De Bellagosca Sanna Karonen VEIKK         HYL  
  63 shelam Jäbä Sensusan Where Ever You Go Satu Paasio JANKK         POIS  

A agilityrata, mini 2, kello 16:30, tuomari Anne Savioja, koirakoita 10, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 65 parson Arvo I Tammenkolon Arvo Marju Kiri LÄGI 40,62 3,64 -4,38 0 -4,38 SERT
2 69 shelam Minni Käpäläkoplan Karkki Marianne Timonen NODO 40,67 3,64 -4,33 0 -4,33 SERT
3 73 shelam Mazy Gjerulff Eager To Be Amazing Kajsa Lampén JAU 38,36 3,86 -6,64 5 5  
4 74 parson Hirmuinen Tupla-Täplän Timantti Marju Kiri LÄGI 38,94 3,80 -6,06 10 10  
5 66 käävil Alicia Froggies Just Call Her Ally Leena Syväoja KIRSUT 52,74 2,81 7,74 10 17,74  
  67 kääsna Tiu Xtravaschnauza Isobel Anne Huotari LÄGI         HYL  
  68 käävil Hera Gemmabo Eris Heidi Tenkanen HAU         HYL  
  70 ranbul Martti Tanderoza Gangsta's Paradise Riikka Reikko VEIKK         HYL  
  71 gribel Manteli Savenkoff Dark Almond Nina Aalto TSAU         HYL  
  72 kääpin Dani Grande Gremin's Daniamo Annika Tanskanen RIMA         HYL