Kilpailu 22.1.2017, paikka Lohja, järjestäjä Länsi-Uudenmaan Agilityharrastajat

[A Maksi 3] [B Maksi 3] [C Maksi 3] [C Medi 3] [C Mini 3] [B Medi 3] [B Mini 3] [A Medi 3] [A Mini 3]

A agilityrata, maksi 3, kello 9:00, tuomari Esa Muotka, koirakoita 40, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 104 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 13 auspai Sumu Capricole Final Fantasy Sirkka Aro HI-HA 46,11 4,19 -5,89 0 -5,89  
2 32 borcol Molly Gwynion Rubel Anni Strang HSKH 47,11 4,10 -4,89 0 -4,89  
3 29 belpat Roosa Kuunsirpin Under The Stars Maria Keskitalo HARJA 47,13 4,09 -4,87 0 -4,87 SERT-A
4 28 x-rotu Ditte Ditte Kirsi Lappalainen KKK 42,89 4,50 -9,11 5 5  
5 30 borcol Vanttu Piggyland's Odile Minna Viitanen KKK 43,67 4,42 -8,33 5 5  
6 33 borcol Ruska Tammikallion Ruska Hanna Toivola HI-HA 44,30 4,36 -7,70 5 5  
7 38 borcol Niiru Hakukaaren Nero Satu Pihlajamäki LÄGI 45,75 4,22 -6,25 5 5  
8 5 borcol Max Maple Yard Firebird Anu Sundell HI-HA 47,49 4,06 -4,51 5 5  
9 24 novnou Hilla Comaberenices Matias Säynäväjärvi KAT 56,76 3,40 4,76 5 9,76  
10 45 borcol Rytsölä Magical Joy Dream Lover Marjo Korander-Taavitsainen SISU 40,42 4,78 -11,58 10 10  
11 20 auspai Chili Cryptonite Kittyhawk Kaisa Kivi ATT 53,36 3,62 1,36 15 16,36  
12 22 belpag Trombi Workaholic Garreth Ilkka Grof KKK 64,24 3,00 12,24 5 17,24  
  1 borcol Tuuri Never Never Land U'dare Devil Iris Kieme PAGIS         HYL  
  2 borcol Zup Hakukaaren Zup Mira Pihlajamäki LÄGI         HYL  
  3 borcol Becks Johan On Boogie Esa Lehdistö ATT         HYL  
  4 auskel Pinko Ringarooma Hime Susanna Korhonen LÄGI         HYL  
  6 borcol Pera Eyewitness Mastermind Satu Pihlajamäki LÄGI         HYL  
  7 belpam Nuka Tammikallion Nougat Miia Lönnqvist JAU         HYL  
  8 borcol Jay Myytin Oikee Asenne Marko Kivihalme HAU         HYL  
  9 belpag Minni Mustanaamion Aika Söde Johanna Jussila HSKH         HYL  
  10 borcol Räppi River Riikka Karinen JAU         HYL  
  16 borcol Sole Toberoi Ace Of Spades Kati Tenhonen BAT         HYL  
  17 borcol REMO Xeniitin Demo Sari Thil HI-HA         HYL  
  18 borcol Taco Sanmar Tex Willer Susanna Niiranen KKK         HYL  
  19 novnou Chili Ainstainin Bitti Vinossa Marita Ehrnsten KIRSUT         HYL  
  21 borcol Pinja Peatdigger Bracken Tiina Järvinen LAW         HYL  
  23 auspai Päre Ardiente Lindo Pjojo Laura Ruissalo HI-HA         HYL  
  25 bouvie Rommi Sarol Vital Hurrigane Tarja Särkkä HSKH         HYL  
  26 isovil Kardemumma Sir Ascot's Classy Cardamon Alli Arppe I-HAH         HYL  
  27 borcol Riesa Bearpon's Via Verrari Nina Saarentaa TSAU         HYL  
  31 auspai Jippi Wirneen Jippijaijee Noora Mäkelä I-HAH         HYL  
  34 belpam Profi Tammikallion Profi Essi Sirola HEILU         HYL  
  35 auskel My Maiskis Kamyra Sari Hujanen KKK         HYL  
  36 borcol Ilo Easypower's Ariel Taija Salokannel TSAU         HYL  
  37 borcol Touko Promillen Diablo Laura Leppänen MÄNTS         HYL  
  40 borcol Chess Peatdigger Chess Sanna Rannikko JAU         HYL  
  41 belpam Kipu Tammikallion Suttura Janne Lönnqvist JAU         HYL  
  42 auspai Vimma Capricole I Am Wonder Woman Sirkka Aro HI-HA         HYL  
  43 borcol Hups Tronic Jinx Sanna Rautio HAU         HYL  
  44 borcol Voltti Little Step's Volt Saija Mustonen LAW         HYL  

B agilityrata, maksi 3, kello 10:20, tuomari Esa Muotka, koirakoita 44, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 104 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 33 borcol Ruska Tammikallion Ruska Hanna Toivola HI-HA 39,40 4,95 -12,60 0 -12,60 SERT-A
2 27 borcol Riesa Bearpon's Via Verrari Nina Saarentaa TSAU 40,44 4,82 -11,56 0 -11,56  
3 20 auspai Chili Cryptonite Kittyhawk Kaisa Kivi ATT 42,65 4,57 -9,35 5 5  
4 6 borcol Pera Eyewitness Mastermind Satu Pihlajamäki LÄGI 43,85 4,45 -8,15 5 5  
5 17 borcol REMO Xeniitin Demo Sari Thil HI-HA 45,00 4,33 -7,00 5 5  
6 29 belpat Roosa Kuunsirpin Under The Stars Maria Keskitalo HARJA 45,04 4,33 -6,96 5 5  
7 23 auspai Päre Ardiente Lindo Pjojo Laura Ruissalo HI-HA 47,23 4,13 -4,77 5 5  
8 32 borcol Molly Gwynion Rubel Anni Strang HSKH 53,14 3,67 1,14 5 6,14  
9 34 belpam Profi Tammikallion Profi Essi Sirola HEILU 41,32 4,72 -10,68 10 10  
10 26 isovil Kardemumma Sir Ascot's Classy Cardamon Alli Arppe I-HAH 48,66 4,01 -3,34 10 10  
  1 borcol Tuuri Never Never Land U'dare Devil Iris Kieme PAGIS         HYL  
  2 borcol Zup Hakukaaren Zup Mira Pihlajamäki LÄGI         HYL  
  3 borcol Becks Johan On Boogie Esa Lehdistö ATT         HYL  
  4 auskel Pinko Ringarooma Hime Susanna Korhonen LÄGI         HYL  
  5 borcol Max Maple Yard Firebird Anu Sundell HI-HA         HYL  
  7 belpam Nuka Tammikallion Nougat Miia Lönnqvist JAU         HYL  
  8 borcol Jay Myytin Oikee Asenne Marko Kivihalme HAU         HYL  
  9 belpag Minni Mustanaamion Aika Söde Johanna Jussila HSKH         HYL  
  10 borcol Räppi River Riikka Karinen JAU         HYL  
  11 borcol Olli Piggyland's Irsay Oliver Marika Juden HAU         HYL  
  12 belpag Eve Widemind's Eveline Daniela Roms CITYB         HYL  
  13 auspai Sumu Capricole Final Fantasy Sirkka Aro HI-HA         HYL  
  14 katpai Rinja Lähderinteen Arianna Sanna Karonen VEIKK         HYL  
  15 parcol Hulda Peikkopirtin Vappuvuokko Veera Niutanen RIMA         HYL  
  16 borcol Sole Toberoi Ace Of Spades Kati Tenhonen BAT         HYL  
  18 borcol Taco Sanmar Tex Willer Susanna Niiranen KKK         HYL  
  21 borcol Pinja Peatdigger Bracken Tiina Järvinen LAW         HYL  
  22 belpag Trombi Workaholic Garreth Ilkka Grof KKK         HYL  
  24 novnou Hilla Comaberenices Matias Säynäväjärvi KAT         HYL  
  25 bouvie Rommi Sarol Vital Hurrigane Tarja Särkkä HSKH         HYL  
  28 x-rotu Ditte Ditte Kirsi Lappalainen KKK         HYL  
  30 borcol Vanttu Piggyland's Odile Minna Viitanen KKK         HYL  
  31 auspai Jippi Wirneen Jippijaijee Noora Mäkelä I-HAH         HYL  
  35 auskel My Maiskis Kamyra Sari Hujanen KKK         HYL  
  36 borcol Ilo Easypower's Ariel Taija Salokannel TSAU         HYL  
  37 borcol Touko Promillen Diablo Laura Leppänen MÄNTS         HYL  
  38 borcol Niiru Hakukaaren Nero Satu Pihlajamäki LÄGI         HYL  
  39 belpag Mila No-How Fifth Element Daniela Roms CITYB         HYL  
  40 borcol Chess Peatdigger Chess Sanna Rannikko JAU         HYL  
  41 belpam Kipu Tammikallion Suttura Janne Lönnqvist JAU         HYL  
  42 auspai Vimma Capricole I Am Wonder Woman Sirkka Aro HI-HA         HYL  
  43 borcol Hups Tronic Jinx Sanna Rautio HAU         HYL  
  44 borcol Voltti Little Step's Volt Saija Mustonen LAW         HYL  
  45 borcol Rytsölä Magical Joy Dream Lover Marjo Korander-Taavitsainen SISU         HYL  
  19 novnou Chili Ainstainin Bitti Vinossa Marita Ehrnsten KIRSUT         POIS  

C hyppyrata, maksi 3, kello 11:50, tuomari Esa Muotka, koirakoita 43, ihanneaika 41 s, enimmäisaika 82 s, eteneminopeus 3,9 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 37 borcol Touko Promillen Diablo Laura Leppänen MÄNTS 30,97 5,20 -10,03 0 -10,03  
2 43 borcol Hups Tronic Jinx Sanna Rautio HAU 32,08 5,02 -8,92 0 -8,92  
3 34 belpam Profi Tammikallion Profi Essi Sirola HEILU 32,89 4,89 -8,11 0 -8,11 SERT-H
4 42 auspai Vimma Capricole I Am Wonder Woman Sirkka Aro HI-HA 32,96 4,89 -8,04 0 -8,04  
5 13 auspai Sumu Capricole Final Fantasy Sirkka Aro HI-HA 34,66 4,64 -6,34 0 -6,34  
6 29 belpat Roosa Kuunsirpin Under The Stars Maria Keskitalo HARJA 36,65 4,39 -4,35 0 -4,35  
7 14 katpai Rinja Lähderinteen Arianna Sanna Karonen VEIKK 39,63 4,06 -1,37 0 -1,37  
8 22 belpag Trombi Workaholic Garreth Ilkka Grof KKK 45,51 3,54 4,51 0 4,51  
9 30 borcol Vanttu Piggyland's Odile Minna Viitanen KKK 31,49 5,11 -9,51 5 5  
10 2 borcol Zup Hakukaaren Zup Mira Pihlajamäki LÄGI 33,22 4,85 -7,78 5 5  
11 27 borcol Riesa Bearpon's Via Verrari Nina Saarentaa TSAU 33,47 4,81 -7,53 5 5  
12 9 belpag Minni Mustanaamion Aika Söde Johanna Jussila HSKH 35,51 4,53 -5,49 5 5  
13 38 borcol Niiru Hakukaaren Nero Satu Pihlajamäki LÄGI 36,65 4,39 -4,35 5 5  
14 28 x-rotu Ditte Ditte Kirsi Lappalainen KKK 34,72 4,64 -6,28 10 10  
15 36 borcol Ilo Easypower's Ariel Taija Salokannel TSAU 34,78 4,63 -6,22 10 10  
16 6 borcol Pera Eyewitness Mastermind Satu Pihlajamäki LÄGI 36,08 4,46 -4,92 10 10  
17 32 borcol Molly Gwynion Rubel Anni Strang HSKH 39,16 4,11 -1,84 10 10  
18 17 borcol REMO Xeniitin Demo Sari Thil HI-HA 39,36 4,09 -1,64 10 10  
19 41 belpam Kipu Tammikallion Suttura Janne Lönnqvist JAU 40,79 3,95 -0,21 15 15  
  1 borcol Tuuri Never Never Land U'dare Devil Iris Kieme PAGIS         HYL  
  3 borcol Becks Johan On Boogie Esa Lehdistö ATT         HYL  
  4 auskel Pinko Ringarooma Hime Susanna Korhonen LÄGI         HYL  
  5 borcol Max Maple Yard Firebird Anu Sundell HI-HA         HYL  
  7 belpam Nuka Tammikallion Nougat Miia Lönnqvist JAU         HYL  
  8 borcol Jay Myytin Oikee Asenne Marko Kivihalme HAU         HYL  
  10 borcol Räppi River Riikka Karinen JAU         HYL  
  11 borcol Olli Piggyland's Irsay Oliver Marika Juden HAU         HYL  
  12 belpag Eve Widemind's Eveline Daniela Roms CITYB         HYL  
  15 parcol Hulda Peikkopirtin Vappuvuokko Veera Niutanen RIMA         HYL  
  16 borcol Sole Toberoi Ace Of Spades Kati Tenhonen BAT         HYL  
  18 borcol Taco Sanmar Tex Willer Susanna Niiranen KKK         HYL  
  20 auspai Chili Cryptonite Kittyhawk Kaisa Kivi ATT         HYL  
  21 borcol Pinja Peatdigger Bracken Tiina Järvinen LAW         HYL  
  23 auspai Päre Ardiente Lindo Pjojo Laura Ruissalo HI-HA         HYL  
  24 novnou Hilla Comaberenices Matias Säynäväjärvi KAT         HYL  
  25 bouvie Rommi Sarol Vital Hurrigane Tarja Särkkä HSKH         HYL  
  26 isovil Kardemumma Sir Ascot's Classy Cardamon Alli Arppe I-HAH         HYL  
  31 auspai Jippi Wirneen Jippijaijee Noora Mäkelä I-HAH         HYL  
  35 auskel My Maiskis Kamyra Sari Hujanen KKK         HYL  
  39 belpag Mila No-How Fifth Element Daniela Roms CITYB         HYL  
  40 borcol Chess Peatdigger Chess Sanna Rannikko JAU         HYL  
  44 borcol Voltti Little Step's Volt Saija Mustonen LAW         HYL  
  45 borcol Rytsölä Magical Joy Dream Lover Marjo Korander-Taavitsainen SISU         HYL  
  19 novnou Chili Ainstainin Bitti Vinossa Marita Ehrnsten KIRSUT         POIS  

C hyppyrata, medi 3, kello 13:00, tuomari Anne Savioja, koirakoita 25, ihanneaika 41 s, enimmäisaika 65 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 49 espves Loukku Pevikan Vesihiisi Emilia Rainetoja JAU 34,59 4,39 -6,41 0 -6,41  
2 47 koohon Wiima Black Amiikos Wolferina Wouda Säde Tuoreniemi HI-HA 34,90 4,36 -6,10 0 -6,10 SERT-H
3 63 parson Raipe Viininvartijan Bablo Juha Alenius AGRY 36,08 4,21 -4,92 0 -4,92  
4 52 kromfo Tikkis Kipazin Just A Trick Kati Nieminen IMPHA 37,42 4,06 -3,58 0 -3,58  
5 56 slapko Sissi Taivaannastan Iseeviot Heini Lindholm I-HAH 37,63 4,04 -3,37 0 -3,37  
6 46 pumi Nappi Dolgos Fülöp Kristiina Lehvilä AST 38,19 3,98 -2,81 0 -2,81  
7 62 stbter Gina Of Greenline Heartmender Irmeli Westermarck AST 39,50 3,85 -1,50 0 -1,50  
8 64 parson Pokka Tupla-Täplän Pikku Prinssi Heli Saukkola NU-PU 35,09 4,33 -5,91 5 5  
9 55 shelam Nasta Esmari Top Trend Ella Matila KISA 45,77 3,32 4,77 5 9,77  
10 48 tarupi Minus Yacatis Metsänpeikko Cajsa Nummelin LÄGI 38,08 3,99 -2,92 10 10  
  50 cocspa Enya Eben's My Girl Rules Eva Bensky AST         HYL  
  51 pyrpap Ruu Coire Du Mourioche Minna Päivärinta LÄGI         HYL  
  53 engspa Alta Bivråkens Syrena Arja-Leena Toivola TUUKK         HYL  
  54 kromfo Timppa Jazzmo Galoppi Minna Vilmi SKROMFO         HYL  
  57 shelam Ansa Pilvimarjan Todellinen Prinsessa Kirsi Rusila HANKO         HYL  
  58 shelam Kiara Cardiwe's Don't Judge Me Hanne Vallinkoski LÄGI         HYL  
  59 puli Hilma Narukerän Hienohelma Hilma Saija Lemmelä AGRY         HYL  
  61 pumi Teppo Mindamellet Hipp-Hopp Maria Nylander HI-HA         HYL  
  65 tarupi Melvin Yacatis Hurtiga Harald Cajsa Nummelin LÄGI         HYL  
  66 x-rotu Rosa Rosa Taina Rantanen VEIKK         HYL  
  67 auskel Tinka Cefeus Qatinka Ii Maria Seppänen I-HAH         HYL  
  68 parson Greta Radagast Gaurwaith Satu Pihlajamäki LÄGI         HYL  
  69 koohon Twix Twixellent Mia Tuoreniemi HI-HA         HYL  
  70 pyrpap Marlin Drole D'oiseau Saut Perilleux Cajsa Nummelin LÄGI         HYL  
  71 kesvil Taira Woolly Bohemia's Minnie Dean Brita Långström KKK         HYL  
  60 espves Niksi Caraydan Nican Pekka Halonen HAU         POIS  

C hyppyrata, mini 3, kello 13:35, tuomari Anne Savioja, koirakoita 21, ihanneaika 41 s, enimmäisaika 65 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 80 borter Didi Eysha Kham-Mi Maarit Niemelä BAT 31,95 4,76 -9,05 0 -9,05  
2 83 shelam Tuima Nappulavaaran Tuli Tero Liljeblom JAU 32,29 4,71 -8,71 0 -8,71  
3 96 käävil Tami Backseat Driver's Tambest Ulla Viholainen FPUKO 32,75 4,64 -8,25 0 -8,25  
4 75 mittel Flow Mikälie Tsunami Johanna Tanskanen TSAU 33,79 4,50 -7,21 0 -7,21  
5 84 parson Justus Arbor Vitae Fosforos Eveliina Sipilä JAU 34,77 4,37 -6,23 0 -6,23  
6 72 shelam Stella Shetwood Dazzling Lady Sonia Delatte ATT 35,31 4,30 -5,69 0 -5,69  
7 73 jackru Niki Stablebuddys Nikkisixx Pauliina Kuronen HI-HA 36,59 4,15 -4,41 0 -4,41  
8 85 beagle Ruusu Hessin Osma Maria Ahlgren LÄGI 38,46 3,95 -2,54 0 -2,54  
9 76 jackru Nassi Pieceof Fruitcake Nashi Jenni Pitkänen HI-HA 39,61 3,84 -1,39 0 -1,39  
10 95 jackru Roosa Roosa Pauliina Kuronen HI-HA 39,70 3,83 -1,30 0 -1,30  
11 74 cocspa Shirley Eben's Singin' In The Rain Eva Bensky AST 40,02 3,80 -0,98 0 -0,98  
12 86 shelam Wii Pilvimarjan Vidor Krista Leino HI-HA 37,05 4,10 -3,95 5 5  
13 79 shelam Luna Karvakedon Luna Hanne Vallinkoski LÄGI 40,81 3,72 -0,19 5 5  
14 92 cocspa Jazzy Great Escape Swings Withjazz Eva Bensky AST 42,82 3,55 1,82 5 6,82  
  78 kääpin Mimi Denwest One And Only Hanna Auer I-HAH         HYL  
  81 parson Stara Tupla-Täplän Tähdet Tähdet Heli Saukkola NU-PU         HYL  
  82 parson Cara Peatdigger Ion Fire Fly Sanna Rannikko JAU         HYL  
  88 lägpys Taiga-Tassu Tulikäpälän Taiga Tuliraketti Marjo Korander-Taavitsainen SISU         HYL  
  89 shelam Ella Snowglow's Enigmatic Mariella Merja Hakala TASSU         HYL  
  91 jackru Liinu Pieceof Fruitcake Lime Jenni Pitkänen HI-HA         HYL  
  94 parson Peppi Green Perry's Wild Winifred Annukka Korpijaakko AST         HYL  
  77 käävil Enya Joiner's Quality Ebony Enya Laura Ölander KSSK         POIS  
  87 jackru Billy Stallhagen's Bill Clinton Martina Stjernberg KKK         POIS  
  93 käävil Yaya Joiner's Quality Yaya Yasmin Laura Ölander KSSK         POIS  

B agilityrata, medi 3, kello 14:25, tuomari Anne Savioja, koirakoita 24, ihanneaika 43 s, enimmäisaika 65 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 67 auskel Tinka Cefeus Qatinka Ii Maria Seppänen I-HAH 32,86 4,72 -10,14 0 -10,14  
2 69 koohon Twix Twixellent Mia Tuoreniemi HI-HA 33,75 4,59 -9,25 0 -9,25  
3 63 parson Raipe Viininvartijan Bablo Juha Alenius AGRY 35,54 4,36 -7,46 0 -7,46  
4 65 tarupi Melvin Yacatis Hurtiga Harald Cajsa Nummelin LÄGI 35,83 4,33 -7,17 0 -7,17  
5 64 parson Pokka Tupla-Täplän Pikku Prinssi Heli Saukkola NU-PU 36,66 4,23 -6,34 0 -6,34  
6 47 koohon Wiima Black Amiikos Wolferina Wouda Säde Tuoreniemi HI-HA 38,44 4,03 -4,56 0 -4,56  
7 53 engspa Alta Bivråkens Syrena Arja-Leena Toivola TUUKK 38,65 4,01 -4,35 0 -4,35  
8 48 tarupi Minus Yacatis Metsänpeikko Cajsa Nummelin LÄGI 33,77 4,59 -9,23 5 5  
9 50 cocspa Enya Eben's My Girl Rules Eva Bensky AST 36,33 4,27 -6,67 5 5  
10 55 shelam Nasta Esmari Top Trend Ella Matila KISA 42,58 3,64 -0,42 5 5  
11 52 kromfo Tikkis Kipazin Just A Trick Kati Nieminen IMPHA 39,98 3,88 -3,02 10 10  
12 58 shelam Kiara Cardiwe's Don't Judge Me Hanne Vallinkoski LÄGI 51,19 3,03 8,19 5 13,19  
  46 pumi Nappi Dolgos Fülöp Kristiina Lehvilä AST         HYL  
  49 espves Loukku Pevikan Vesihiisi Emilia Rainetoja JAU         HYL  
  51 pyrpap Ruu Coire Du Mourioche Minna Päivärinta LÄGI         HYL  
  56 slapko Sissi Taivaannastan Iseeviot Heini Lindholm I-HAH         HYL  
  57 shelam Ansa Pilvimarjan Todellinen Prinsessa Kirsi Rusila HANKO         HYL  
  59 puli Hilma Narukerän Hienohelma Hilma Saija Lemmelä AGRY         HYL  
  61 pumi Teppo Mindamellet Hipp-Hopp Maria Nylander HI-HA         HYL  
  62 stbter Gina Of Greenline Heartmender Irmeli Westermarck AST         HYL  
  66 x-rotu Rosa Rosa Taina Rantanen VEIKK         HYL  
  68 parson Greta Radagast Gaurwaith Satu Pihlajamäki LÄGI         HYL  
  70 pyrpap Marlin Drole D'oiseau Saut Perilleux Cajsa Nummelin LÄGI         HYL  
  71 kesvil Taira Woolly Bohemia's Minnie Dean Brita Långström KKK         HYL  
  60 espves Niksi Caraydan Nican Pekka Halonen HAU         POIS  

B agilityrata, mini 3, kello 15:10, tuomari Anne Savioja, koirakoita 21, ihanneaika 43 s, enimmäisaika 65 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 75 mittel Flow Mikälie Tsunami Johanna Tanskanen TSAU 34,62 4,48 -8,38 0 -8,38  
2 82 parson Cara Peatdigger Ion Fire Fly Sanna Rannikko JAU 35,07 4,42 -7,93 0 -7,93  
3 86 shelam Wii Pilvimarjan Vidor Krista Leino HI-HA 35,43 4,38 -7,57 0 -7,57  
4 79 shelam Luna Karvakedon Luna Hanne Vallinkoski LÄGI 36,35 4,26 -6,65 0 -6,65  
5 72 shelam Stella Shetwood Dazzling Lady Sonia Delatte ATT 36,85 4,21 -6,15 0 -6,15  
6 92 cocspa Jazzy Great Escape Swings Withjazz Eva Bensky AST 37,74 4,11 -5,26 0 -5,26  
7 90 lägpys Terra Krösaskogens Teija Jouni Rokkonen HI-HA 40,66 3,81 -2,34 0 -2,34  
8 81 parson Stara Tupla-Täplän Tähdet Tähdet Heli Saukkola NU-PU 35,54 4,36 -7,46 5 5  
9 76 jackru Nassi Pieceof Fruitcake Nashi Jenni Pitkänen HI-HA 45,16 3,43 2,16 5 7,16  
10 89 shelam Ella Snowglow's Enigmatic Mariella Merja Hakala TASSU 35,15 4,41 -7,85 10 10  
11 74 cocspa Shirley Eben's Singin' In The Rain Eva Bensky AST 41,34 3,75 -1,66 10 10  
  73 jackru Niki Stablebuddys Nikkisixx Pauliina Kuronen HI-HA         HYL  
  78 kääpin Mimi Denwest One And Only Hanna Auer I-HAH         HYL  
  80 borter Didi Eysha Kham-Mi Maarit Niemelä BAT         HYL  
  83 shelam Tuima Nappulavaaran Tuli Tero Liljeblom JAU         HYL  
  84 parson Justus Arbor Vitae Fosforos Eveliina Sipilä JAU         HYL  
  85 beagle Ruusu Hessin Osma Maria Ahlgren LÄGI         HYL  
  88 lägpys Taiga-Tassu Tulikäpälän Taiga Tuliraketti Marjo Korander-Taavitsainen SISU         HYL  
  91 jackru Liinu Pieceof Fruitcake Lime Jenni Pitkänen HI-HA         HYL  
  94 parson Peppi Green Perry's Wild Winifred Annukka Korpijaakko AST         HYL  
  96 käävil Tami Backseat Driver's Tambest Ulla Viholainen FPUKO         HYL  
  77 käävil Enya Joiner's Quality Ebony Enya Laura Ölander KSSK         POIS  
  87 jackru Billy Stallhagen's Bill Clinton Martina Stjernberg KKK         POIS  
  93 käävil Yaya Joiner's Quality Yaya Yasmin Laura Ölander KSSK         POIS  

A agilityrata, medi 3, kello 16:00, tuomari Anne Savioja, koirakoita 23, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 67 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 49 espves Loukku Pevikan Vesihiisi Emilia Rainetoja JAU 35,99 4,45 -9,01 0 -9,01  
2 71 kesvil Taira Woolly Bohemia's Minnie Dean Brita Långström KKK 36,75 4,35 -8,25 0 -8,25  
3 70 pyrpap Marlin Drole D'oiseau Saut Perilleux Cajsa Nummelin LÄGI 37,36 4,28 -7,64 0 -7,64  
4 47 koohon Wiima Black Amiikos Wolferina Wouda Säde Tuoreniemi HI-HA 38,36 4,17 -6,64 0 -6,64  
5 56 slapko Sissi Taivaannastan Iseeviot Heini Lindholm I-HAH 38,50 4,16 -6,50 0 -6,50  
6 53 engspa Alta Bivråkens Syrena Arja-Leena Toivola TUUKK 39,27 4,07 -5,73 0 -5,73  
7 52 kromfo Tikkis Kipazin Just A Trick Kati Nieminen IMPHA 40,14 3,99 -4,86 0 -4,86  
8 65 tarupi Melvin Yacatis Hurtiga Harald Cajsa Nummelin LÄGI 33,89 4,72 -11,11 5 5  
9 67 auskel Tinka Cefeus Qatinka Ii Maria Seppänen I-HAH 35,60 4,49 -9,40 5 5  
10 63 parson Raipe Viininvartijan Bablo Juha Alenius AGRY 39,49 4,05 -5,51 5 5  
11 46 pumi Nappi Dolgos Fülöp Kristiina Lehvilä AST 42,73 3,74 -2,27 5 5  
12 59 puli Hilma Narukerän Hienohelma Hilma Saija Lemmelä AGRY 38,32 4,18 -6,68 10 10  
  48 tarupi Minus Yacatis Metsänpeikko Cajsa Nummelin LÄGI         HYL  
  50 cocspa Enya Eben's My Girl Rules Eva Bensky AST         HYL  
  51 pyrpap Ruu Coire Du Mourioche Minna Päivärinta LÄGI         HYL  
  57 shelam Ansa Pilvimarjan Todellinen Prinsessa Kirsi Rusila HANKO         HYL  
  58 shelam Kiara Cardiwe's Don't Judge Me Hanne Vallinkoski LÄGI         HYL  
  61 pumi Teppo Mindamellet Hipp-Hopp Maria Nylander HI-HA         HYL  
  62 stbter Gina Of Greenline Heartmender Irmeli Westermarck AST         HYL  
  64 parson Pokka Tupla-Täplän Pikku Prinssi Heli Saukkola NU-PU         HYL  
  66 x-rotu Rosa Rosa Taina Rantanen VEIKK         HYL  
  68 parson Greta Radagast Gaurwaith Satu Pihlajamäki LÄGI         HYL  
  69 koohon Twix Twixellent Mia Tuoreniemi HI-HA         HYL  
  60 espves Niksi Caraydan Nican Pekka Halonen HAU         POIS  

A agilityrata, mini 3, kello 16:40, tuomari Anne Savioja, koirakoita 18, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 67 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 96 käävil Tami Backseat Driver's Tambest Ulla Viholainen FPUKO 34,13 4,69 -10,87 0 -10,87  
2 83 shelam Tuima Nappulavaaran Tuli Tero Liljeblom JAU 34,99 4,57 -10,01 0 -10,01  
3 82 parson Cara Peatdigger Ion Fire Fly Sanna Rannikko JAU 35,86 4,46 -9,14 0 -9,14  
4 90 lägpys Terra Krösaskogens Teija Jouni Rokkonen HI-HA 42,05 3,81 -2,95 0 -2,95  
5 85 beagle Ruusu Hessin Osma Maria Ahlgren LÄGI 42,38 3,78 -2,62 0 -2,62  
6 74 cocspa Shirley Eben's Singin' In The Rain Eva Bensky AST 43,42 3,68 -1,58 0 -1,58  
7 94 parson Peppi Green Perry's Wild Winifred Annukka Korpijaakko AST 43,45 3,68 -1,55 0 -1,55  
8 72 shelam Stella Shetwood Dazzling Lady Sonia Delatte ATT 38,04 4,21 -6,96 5 5  
9 81 parson Stara Tupla-Täplän Tähdet Tähdet Heli Saukkola NU-PU 42,24 3,79 -2,76 5 5  
10 88 lägpys Taiga-Tassu Tulikäpälän Taiga Tuliraketti Marjo Korander-Taavitsainen SISU 45,23 3,54 0,23 10 10,23  
11 73 jackru Niki Stablebuddys Nikkisixx Pauliina Kuronen HI-HA 42,49 3,77 -2,51 15 15  
  75 mittel Flow Mikälie Tsunami Johanna Tanskanen TSAU         HYL  
  78 kääpin Mimi Denwest One And Only Hanna Auer I-HAH         HYL  
  79 shelam Luna Karvakedon Luna Hanne Vallinkoski LÄGI         HYL  
  84 parson Justus Arbor Vitae Fosforos Eveliina Sipilä JAU         HYL  
  86 shelam Wii Pilvimarjan Vidor Krista Leino HI-HA         HYL  
  89 shelam Ella Snowglow's Enigmatic Mariella Merja Hakala TASSU         HYL  
  92 cocspa Jazzy Great Escape Swings Withjazz Eva Bensky AST         HYL  
  77 käävil Enya Joiner's Quality Ebony Enya Laura Ölander KSSK         POIS  
  87 jackru Billy Stallhagen's Bill Clinton Martina Stjernberg KKK         POIS  
  93 käävil Yaya Joiner's Quality Yaya Yasmin Laura Ölander KSSK         POIS