Kilpailu 10.3.2018, paikka Pysäkkitie 5, 08680 Lohja , järjestäjä LÄNSI-UUDENMAAN AGILITYHARRASTAJAT

[A Pikkumaksi 3] [A Maksi 3] [B Pikkumaksi 3] [B Maksi 3] [C Pikkumaksi 3] [C Maksi 3] [C Medi 3] [C Mini 3] [C Pikkumini 3] [B Medi 3] [B Mini 3] [B Pikkumini 3] [A Medi 3] [A Mini 3] [A Pikkumini 3]

A agilityrata, pikkumaksi 3, kello 9:00, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 7, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 75 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 6 borcol Virtane Maple Yard No Biggie Jan Dahl HANKO 38,94 4,88 -11,06 5 5  
2 2 auskel Armas Redqliff's Guru Undercover Eeva Välilä ATT 40,44 4,70 -9,56 5 5  
3 4 borcol Voltti LITTLE STEP'S VOLT Saija Mustonen LAW 40,62 4,68 -9,38 5 5  
4 7 kerter Luna Crionna Bernadotte Jonna Pietilä I-HAH 44,26 4,29 -5,74 20 20  
  1 borcol Piika Alice Vom Skuddenhof Tiina Karvonen KKK         HYL  
  3 auskel Silli Mimosan Viehkeä Vaeltaja Elli Kiviranta KKK         HYL  
  5 espves Kiito Ferdores Jerry Lee Lewis Annina Kukkohovi I-HAH         HYL  

A agilityrata, maksi 3, kello 9:20, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 30, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 75 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 24 borcol Etna Vindicate's Wildfire Elina Jänesniemi RFF 34,40 5,52 -15,60 0 -15,60  
2 34 borcol Taco Sanmar Tex Willer Susanna Niiranen KKK 40,63 4,68 -9,37 0 -9,37  
3 42 borcol Niiru Hakukaaren Nero Satu Pihlajamäki LÄGI 42,87 4,43 -7,13 0 -7,13  
4 30 lyhcol Elli Kangasvuokon Ellyse Sanna Paajanen SCY 47,33 4,01 -2,67 0 -2,67  
5 13 borcol Vanttu Piggyland's Odile Minna Viitanen KKK 37,34 5,09 -12,66 5 5  
6 26 borcol Rapp Jenzan Rapp Petri Mannonen TSAU 39,75 4,78 -10,25 5 5  
7 18 auskel Binka Kengurukolon Deja Vu Jan Dahl HANKO 43,68 4,35 -6,32 5 5  
8 29 novnou Chili Ainstainin Bitti Vinossa Marita Ehrnsten KIRSUT 45,21 4,20 -4,79 5 5  
9 27 lyhcol Gini Keyword Partydoll Marianne Haavisto E-HKK 52,46 3,62 2,46 5 7,46  
10 11 pitcol Kelmi Maple Yard Glen Clova Päivi Suomi I-HAH 46,56 4,08 -3,44 10 10  
11 17 parcol Dallas Oldbear Yankee Doodle Dandy Maijaliisa Valkonen LÄGI 53,40 3,56 3,40 10 13,40  
12 38 borcol Molly Gwynion Rubel Anni Strang HSKH 47,47 4,00 -2,53 20 20  
  10 borcol Zup Hakukaaren Zup Mira Pihlajamäki LÄGI         HYL  
  12 borcol Jazz Sanmar Jazz Petriina Konttinen HAU         HYL  
  14 borcol Pera Eyewitness Mastermind Satu Pihlajamäki LÄGI         HYL  
  15 borcol Jay Myytin Oikee Asenne Marko Kivihalme HAU         HYL  
  16 borcol Sinna Mithrandir Super Trouper Iina Blomqvist I-HAH         HYL  
  19 borcol Touko Promillen Diablo Laura Leppänen MÄNTS         HYL  
  20 auspai Naksu Capricole Hawaiian Hawthorn Liisa Teräaho LÄGI         HYL  
  21 porves Hippu Mimakon Wagoneer Sini Johansson VEIKK         HYL  
  23 belpag Trombi Workaholic Garreth Ilkka Grof LÄGI         HYL  
  25 borcol Chess Peatdigger Chess Sanna Rannikko JAU         HYL  
  28 borcol Max Maple Yard Firebird Anu Sundell HI-HA         HYL  
  31 borcol Soda Breezing Flicker Laura Verkamo HAU         HYL  
  33 borcol Rin Chunky Monkey Beyond Dreams Joona Sumela HSKH         HYL  
  37 borcol Xam Maple Yard No Mercy Mira Pihlajamäki LÄGI         HYL  
  39 lyhcol Kyran Cinnaberry's Last Man Standing Marjo Viljamaa NAS         HYL  
  40 belpat Fasu Rokkitassun Flash Dance Kati Halonen KKK         HYL  
  41 pitcol Kössi Maple Yard Jumping Jack High Päivi Suomi I-HAH         HYL  
  43 borcol Håp Invictus Minna Viitanen KKK         HYL  
  22 pitcol Rulla Maple Yard Oh-La-La Leila Kytölä LÄGI         POIS  
  32 borcol Breeze Away To Me Breeze Pirjo Yli-Juuti HAU         POIS  
  35 borcol Rytsölä Magical Joy Dream Lover Marjo Korander IMPHA         POIS  
  36 borcol One Diolch Tegan Heli Kutvonen ATD         POIS  

B agilityrata, pikkumaksi 3, kello 10:30, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 9, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 70,50 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 1 borcol Piika Alice Vom Skuddenhof Tiina Karvonen KKK 38,29 4,65 -8,71 0 -8,71  
2 5 espves Kiito Ferdores Jerry Lee Lewis Annina Kukkohovi I-HAH 44,29 4,02 -2,71 0 -2,71  
3 8 auspai Sissi Ounou Meluisa Mielitietty Hanna Häkkinen ATT 40,51 4,39 -6,49 5 5  
4 9 auspai Hila Särkivaaran Vitsit Vähissä Annika Lindström ATD 46,41 3,84 -0,59 5 5  
  2 auskel Armas Redqliff's Guru Undercover Eeva Välilä ATT         HYL  
  3 auskel Silli Mimosan Viehkeä Vaeltaja Elli Kiviranta KKK         HYL  
  4 borcol Voltti LITTLE STEP'S VOLT Saija Mustonen LAW         HYL  
  6 borcol Virtane Maple Yard No Biggie Jan Dahl HANKO         HYL  
  7 kerter Luna Crionna Bernadotte Jonna Pietilä I-HAH         HYL  

B agilityrata, maksi 3, kello 10:50, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 30, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 70,50 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 28 borcol Max Maple Yard Firebird Anu Sundell HI-HA 35,04 5,08 -11,96 0 -11,96  
2 43 borcol Håp Invictus Minna Viitanen KKK 35,75 4,98 -11,25 0 -11,25  
3 38 borcol Molly Gwynion Rubel Anni Strang HSKH 39,75 4,48 -7,25 0 -7,25  
4 20 auspai Naksu Capricole Hawaiian Hawthorn Liisa Teräaho LÄGI 40,52 4,39 -6,48 0 -6,48  
5 30 lyhcol Elli Kangasvuokon Ellyse Sanna Paajanen SCY 42,90 4,15 -4,10 0 -4,10  
6 27 lyhcol Gini Keyword Partydoll Marianne Haavisto E-HKK 43,14 4,13 -3,86 0 -3,86  
7 17 parcol Dallas Oldbear Yankee Doodle Dandy Maijaliisa Valkonen LÄGI 49,20 3,62 2,20 0 2,20  
8 33 borcol Rin Chunky Monkey Beyond Dreams Joona Sumela HSKH 32,22 5,52 -14,78 5 5  
9 18 auskel Binka Kengurukolon Deja Vu Jan Dahl HANKO 35,70 4,99 -11,30 5 5  
10 25 borcol Chess Peatdigger Chess Sanna Rannikko JAU 36,36 4,90 -10,64 5 5  
10 34 borcol Taco Sanmar Tex Willer Susanna Niiranen KKK 36,36 4,90 -10,64 5 5  
12 26 borcol Rapp Jenzan Rapp Petri Mannonen TSAU 36,74 4,84 -10,26 5 5  
13 13 borcol Vanttu Piggyland's Odile Minna Viitanen KKK 37,47 4,75 -9,53 5 5  
14 10 borcol Zup Hakukaaren Zup Mira Pihlajamäki LÄGI 39,84 4,47 -7,16 10 10  
15 11 pitcol Kelmi Maple Yard Glen Clova Päivi Suomi I-HAH 40,34 4,41 -6,66 10 10  
16 42 borcol Niiru Hakukaaren Nero Satu Pihlajamäki LÄGI 41,31 4,31 -5,69 10 10  
17 35 borcol Rytsölä Magical Joy Dream Lover Marjo Korander IMPHA 35,96 4,95 -11,04 15 15  
  12 borcol Jazz Sanmar Jazz Petriina Konttinen HAU         HYL  
  14 borcol Pera Eyewitness Mastermind Satu Pihlajamäki LÄGI         HYL  
  15 borcol Jay Myytin Oikee Asenne Marko Kivihalme HAU         HYL  
  16 borcol Sinna Mithrandir Super Trouper Iina Blomqvist I-HAH         HYL  
  21 porves Hippu Mimakon Wagoneer Sini Johansson VEIKK         HYL  
  24 borcol Etna Vindicate's Wildfire Elina Jänesniemi RFF         HYL  
  29 novnou Chili Ainstainin Bitti Vinossa Marita Ehrnsten KIRSUT         HYL  
  31 borcol Soda Breezing Flicker Laura Verkamo HAU         HYL  
  37 borcol Xam Maple Yard No Mercy Mira Pihlajamäki LÄGI         HYL  
  39 lyhcol Kyran Cinnaberry's Last Man Standing Marjo Viljamaa NAS         HYL  
  40 belpat Fasu Rokkitassun Flash Dance Kati Halonen KKK         HYL  
  41 pitcol Kössi Maple Yard Jumping Jack High Päivi Suomi I-HAH         HYL  
  44 bokser Madeleine Riverflowers Evergreen Sofia Tuisku HAU         HYL  
  19 borcol Touko Promillen Diablo Laura Leppänen MÄNTS         POIS  
  22 pitcol Rulla Maple Yard Oh-La-La Leila Kytölä LÄGI         POIS  
  23 belpag Trombi Workaholic Garreth Ilkka Grof LÄGI         POIS  
  32 borcol Breeze Away To Me Breeze Pirjo Yli-Juuti HAU         POIS  
  36 borcol One Diolch Tegan Heli Kutvonen ATD         POIS  

C hyppyrata, pikkumaksi 3, kello 12:00, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 9, ihanneaika 43 s, enimmäisaika 64,50 s, eteneminopeus 4,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 6 borcol Virtane Maple Yard No Biggie Jan Dahl HANKO 32,19 5,37 -10,81 0 -10,81  
2 8 auspai Sissi Ounou Meluisa Mielitietty Hanna Häkkinen ATT 39,30 4,40 -3,70 5 5  
3 9 auspai Hila Särkivaaran Vitsit Vähissä Annika Lindström ATD 48,14 3,59 5,14 10 15,14  
4 7 kerter Luna Crionna Bernadotte Jonna Pietilä I-HAH 50,74 3,41 7,74 10 17,74  
  1 borcol Piika Alice Vom Skuddenhof Tiina Karvonen KKK         HYL  
  2 auskel Armas Redqliff's Guru Undercover Eeva Välilä ATT         HYL  
  3 auskel Silli Mimosan Viehkeä Vaeltaja Susanna Niiranen KKK         HYL  
  4 borcol Voltti LITTLE STEP'S VOLT Saija Mustonen LAW         HYL  
  5 espves Kiito Ferdores Jerry Lee Lewis Annina Kukkohovi I-HAH         HYL  

C hyppyrata, maksi 3, kello 12:20, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 27, ihanneaika 43 s, enimmäisaika 64,50 s, eteneminopeus 4,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 12 borcol Jazz Sanmar Jazz Petriina Konttinen HAU 31,56 5,48 -11,44 0 -11,44  
2 18 auskel Binka Kengurukolon Deja Vu Jan Dahl HANKO 34,38 5,03 -8,62 0 -8,62  
3 10 borcol Zup Hakukaaren Zup Mira Pihlajamäki LÄGI 34,77 4,98 -8,23 0 -8,23  
4 43 borcol Håp Invictus Minna Viitanen KKK 34,84 4,97 -8,16 0 -8,16  
5 21 porves Hippu Mimakon Wagoneer Sini Johansson VEIKK 39,69 4,36 -3,31 0 -3,31  
6 13 borcol Vanttu Piggyland's Odile Minna Viitanen KKK 33,67 5,14 -9,33 5 5  
7 34 borcol Taco Sanmar Tex Willer Susanna Niiranen KKK 36,53 4,74 -6,47 5 5  
8 11 pitcol Kelmi Maple Yard Glen Clova Päivi Suomi I-HAH 38,65 4,48 -4,35 5 5  
9 38 borcol Molly Gwynion Rubel Anni Strang HSKH 35,87 4,82 -7,13 10 10  
10 41 pitcol Kössi Maple Yard Jumping Jack High Päivi Suomi I-HAH 37,80 4,58 -5,20 10 10  
11 29 novnou Chili Ainstainin Bitti Vinossa Marita Ehrnsten KIRSUT 43,44 3,98 0,44 15 15,44  
12 27 lyhcol Gini Keyword Partydoll Marianne Haavisto E-HKK 52,23 3,31 9,23 10 19,23  
  14 borcol Pera Eyewitness Mastermind Satu Pihlajamäki LÄGI         HYL  
  15 borcol Jay Myytin Oikee Asenne Marko Kivihalme HAU         HYL  
  16 borcol Sinna Mithrandir Super Trouper Iina Blomqvist I-HAH         HYL  
  17 parcol Dallas Oldbear Yankee Doodle Dandy Maijaliisa Valkonen LÄGI         HYL  
  20 auspai Naksu Capricole Hawaiian Hawthorn Liisa Teräaho LÄGI         HYL  
  24 borcol Etna Vindicate's Wildfire Elina Jänesniemi RFF         HYL  
  25 borcol Chess Peatdigger Chess Sanna Rannikko JAU         HYL  
  26 borcol Rapp Jenzan Rapp Petri Mannonen TSAU         HYL  
  28 borcol Max Maple Yard Firebird Anu Sundell HI-HA         HYL  
  33 borcol Rin Chunky Monkey Beyond Dreams Joona Sumela HSKH         HYL  
  35 borcol Rytsölä Magical Joy Dream Lover Marjo Korander IMPHA         HYL  
  37 borcol Xam Maple Yard No Mercy Mira Pihlajamäki LÄGI         HYL  
  40 belpat Fasu Rokkitassun Flash Dance Kati Halonen KKK         HYL  
  42 borcol Niiru Hakukaaren Nero Satu Pihlajamäki LÄGI         HYL  
  44 bokser Madeleine Riverflowers Evergreen Sofia Tuisku HAU         HYL  
  19 borcol Touko Promillen Diablo Laura Leppänen MÄNTS         POIS  
  22 pitcol Rulla Maple Yard Oh-La-La Leila Kytölä LÄGI         POIS  
  23 belpag Trombi Workaholic Garreth Ilkka Grof LÄGI         POIS  

C hyppyrata, medi 3, kello 13:20, tuomari Kari Jalonen, koirakoita 19, ihanneaika 40 s, enimmäisaika 60 s, eteneminopeus 4,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 50 tarupi Melvin Yacatis Hurtiga Harald Cajsa Nummelin LÄGI 37,26 4,37 -2,74 0 -2,74  
2 52 parson Raipe Viininvartijan Bablo Juha Alenius AGRY 39,25 4,15 -0,75 0 -0,75  
3 59 koohon Wiima Black Amiikos Wolferina Wouda Säde Tuoreniemi HI-HA 40,78 4,00 0,78 0 0,78  
4 70 espves Zili Concurrido Zancada Sanna Niinikoski JAU 36,08 4,52 -3,92 5 5  
5 45 manter Chili Hannula Renholms Tango Rosa Kalle Kekarainen TSAU 36,35 4,48 -3,65 5 5  
6 51 pyrpal Siili Tottakai Caaheen Caanis Sami Suvanto LÄGI 38,18 4,27 -1,82 5 5  
7 63 cocspa Chilli Leading-Light Worth The Wait Anneli Auhto HAU 46,27 3,52 6,27 5 11,27  
  46 espves Zemi Concurrido Inflamable Sanna Niinikoski JAU         HYL  
  47 shelam Manu Usvatar Darius Riitta Juutinen AGRY         HYL  
  48 shelam Stella Flaming Snow's A Divine Dream Hanna Lakianperä EKK         HYL  
  49 shelam Teddy Merry Moonray\'s Giorgio Armani Karolina Söderlund LÄGI         HYL  
  53 koohon Yego Amoenus Yego Jari Laitinen KKK         HYL  
  54 koohon Lex Oorbellen Kevin Sami Oksa HAU         HYL  
  55 espves Pika Concurrido Jubileo Emilia Kainulainen I-HAH         HYL  
  57 auskel Typy Maiskis Orientia Iina Kalliomäki HSKH         HYL  
  58 espves Lili Caraydan Nicodicodine Elisa Nuutinen HAU         HYL  
  60 stbter Gina Of Greenline Heartmender Irmeli Westermarck AST         HYL  
  61 manter Speedy Hannula Renholms Roslagens Ros Kirsi Kiljander-Aronen TSAU         HYL  
  62 pyrpap Ruu COIRE DU MOURIOCHE Minna Päivärinta LÄGI         HYL  
  56 kesvil SIRIUS Woolly Bohemia\'s Stone Cold Crazy Kalle Kekarainen TSAU         POIS  

C hyppyrata, mini 3, kello 13:50, tuomari Kari Jalonen, koirakoita 10, ihanneaika 40 s, enimmäisaika 60 s, eteneminopeus 4,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 76 parson Cara Peatdigger Ion Fire Fly Sanna Rannikko JAU 37,86 4,31 -2,14 0 -2,14  
2 71 lägpys Taiga-Tassu Tulikäpälän Taiga Tuliraketti Marjo Korander IMPHA 39,17 4,16 -0,83 0 -0,83  
3 73 shelam Luna Karvakedon Luna Hanne Vallinkoski LÄGI 40,55 4,02 0,55 0 0,55  
4 81 lägpys Saara Tulikäpälän Saara Savusukeltaja Marjo Korander IMPHA 40,64 4,01 0,64 0 0,64  
5 72 beagle Ruusu Hessin Osma Maria Ahlgren LÄGI 42,99 3,79 2,99 0 2,99  
6 79 borter Zumm HEATHBERRY'S LOUD AND CLEAR kaarina ståhlberg BAT 45,32 3,60 5,32 0 5,32  
7 78 shelam Ruu Jeonan Cool As Jewel Kati Pasma ARCT 45,34 3,60 5,34 0 5,34  
  74 borter Didi Eysha Kham-Mi Maarit Niemelä BAT         HYL  
  77 kääpin Reto Rapid Master's Royal Glory Tessa Kortelainen LÄGI         HYL  
  80 löwche Mörkö Chic Choix Toucher Du Bois Anna Särkelä HAU         HYL  
  75 shelam Touko Followinsea Gangsta Gaprise Saara Koivumäki KIRSUT         POIS  

C hyppyrata, pikkumini 3, kello 13:50, tuomari Kari Jalonen, koirakoita 3, ihanneaika 40 s, enimmäisaika 60 s, eteneminopeus 4,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
  83 lanhee Wilson Myheels Firestone Tiina Sundholm LÄGI         HYL  
  84 lanhee Freya Myheels Fortune Nelli Numminen LÄGI         HYL  
  85 jackru Roosa Roosa Pauliina Kuronen HI-HA         HYL  

B agilityrata, medi 3, kello 14:35, tuomari Kari Jalonen, koirakoita 23, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 72 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 51 pyrpal Siili Tottakai Caaheen Caanis Sami Suvanto LÄGI 36,31 4,90 -11,69 0 -11,69  
2 54 koohon Lex Oorbellen Kevin Sami Oksa HAU 37,60 4,73 -10,40 0 -10,40  
3 48 shelam Stella Flaming Snow's A Divine Dream Hanna Lakianperä EKK 39,14 4,55 -8,86 0 -8,86  
4 52 parson Raipe Viininvartijan Bablo Juha Alenius AGRY 43,50 4,09 -4,50 0 -4,50  
5 50 tarupi Melvin Yacatis Hurtiga Harald Cajsa Nummelin LÄGI 39,42 4,52 -8,58 5 5  
6 69 koohon Rooney Wenarjas Spirit Of Action Sanna Niinikoski JAU 40,42 4,40 -7,58 5 5  
7 59 koohon Wiima Black Amiikos Wolferina Wouda Säde Tuoreniemi HI-HA 46,53 3,83 -1,47 5 5  
8 55 espves Pika Concurrido Jubileo Emilia Kainulainen I-HAH 49,11 3,62 1,11 5 6,11  
9 63 cocspa Chilli Leading-Light Worth The Wait Anneli Auhto HAU 48,20 3,69 0,20 10 10,20  
10 60 stbter Gina Of Greenline Heartmender Irmeli Westermarck AST 51,61 3,45 3,61 15 18,61  
  45 manter Chili Hannula Renholms Tango Rosa Kalle Kekarainen TSAU         HYL  
  46 espves Zemi Concurrido Inflamable Sanna Niinikoski JAU         HYL  
  47 shelam Manu Usvatar Darius Riitta Juutinen AGRY         HYL  
  49 shelam Teddy Merry Moonray\'s Giorgio Armani Karolina Söderlund LÄGI         HYL  
  53 koohon Yego Amoenus Yego Jari Laitinen KKK         HYL  
  57 auskel Typy Maiskis Orientia Iina Kalliomäki HSKH         HYL  
  58 espves Lili Caraydan Nicodicodine Elisa Nuutinen HAU         HYL  
  61 manter Speedy Hannula Renholms Roslagens Ros Kirsi Kiljander-Aronen TSAU         HYL  
  62 pyrpap Ruu COIRE DU MOURIOCHE Minna Päivärinta LÄGI         HYL  
  65 parson Greta Radagast Gaurwaith Satu Pihlajamäki LÄGI         HYL  
  66 espves Lilla Bonachón Lilla Maria Wahlström LÄGI         HYL  
  68 kesvil Taira Woolly Bohemia's Minnie Dean Brita Långström KKK         HYL  
  70 espves Zili Concurrido Zancada Otto Niinikoski HEILU         HYL  
  56 kesvil SIRIUS Woolly Bohemia\'s Stone Cold Crazy Kalle Kekarainen TSAU         POIS  
  67 koohon Ella Oakmeadow Silky Lady Anu Kylvén TAMSK         POIS  

B agilityrata, mini 3, kello 15:20, tuomari Kari Jalonen, koirakoita 11, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 72 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 73 shelam Luna Karvakedon Luna Hanne Vallinkoski LÄGI 41,19 4,32 -6,81 0 -6,81  
2 71 lägpys Taiga-Tassu Tulikäpälän Taiga Tuliraketti Marjo Korander IMPHA 47,11 3,78 -0,89 10 10  
  72 beagle Ruusu Hessin Osma Maria Ahlgren LÄGI         HYL  
  74 borter Didi Eysha Kham-Mi Maarit Niemelä BAT         HYL  
  76 parson Cara Peatdigger Ion Fire Fly Sanna Rannikko JAU         HYL  
  77 kääpin Reto Rapid Master's Royal Glory Tessa Kortelainen LÄGI         HYL  
  78 shelam Ruu Jeonan Cool As Jewel Kati Pasma ARCT         HYL  
  79 borter Zumm HEATHBERRY'S LOUD AND CLEAR kaarina ståhlberg BAT         HYL  
  80 löwche Mörkö Chic Choix Toucher Du Bois Anna Särkelä HAU         HYL  
  81 lägpys Saara Tulikäpälän Saara Savusukeltaja Marjo Korander IMPHA         HYL  
  82 kesvil Emma Jumparound Against All Odds Brita Långström KKK         HYL  
  75 shelam Touko Followinsea Gangsta Gaprise Saara Koivumäki KIRSUT         POIS  

B agilityrata, pikkumini 3, kello 15:20, tuomari Kari Jalonen, koirakoita 2, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 72 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
  83 lanhee Wilson Myheels Firestone Tiina Sundholm LÄGI         HYL  
  84 lanhee Freya Myheels Fortune Nelli Numminen LÄGI         HYL  

A agilityrata, medi 3, kello 16:05, tuomari Kari Jalonen, koirakoita 16, ihanneaika 40 s, enimmäisaika 60 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 53 koohon Yego Amoenus Yego Jari Laitinen KKK 30,22 4,90 -9,78 0 -9,78  
2 54 koohon Lex Oorbellen Kevin Sami Oksa HAU 32,05 4,62 -7,95 0 -7,95  
3 70 espves Zili Concurrido Zancada Sanna Niinikoski JAU 32,17 4,60 -7,83 0 -7,83  
4 68 kesvil Taira Woolly Bohemia's Minnie Dean Brita Långström KKK 36,21 4,09 -3,79 0 -3,79  
5 55 espves Pika Concurrido Jubileo Emilia Kainulainen I-HAH 36,91 4,01 -3,09 0 -3,09  
6 66 espves Lilla Bonachón Lilla Maria Wahlström LÄGI 38,07 3,89 -1,93 0 -1,93  
7 49 shelam Teddy Merry Moonray\'s Giorgio Armani Karolina Söderlund LÄGI 39,64 3,73 -0,36 0 -0,36  
8 65 parson Greta Radagast Gaurwaith Satu Pihlajamäki LÄGI 44,59 3,32 4,59 0 4,59  
9 48 shelam Stella Flaming Snow's A Divine Dream Hanna Lakianperä EKK 33,51 4,42 -6,49 5 5  
10 52 parson Raipe Viininvartijan Bablo Juha Alenius AGRY 38,56 3,84 -1,44 5 5  
11 58 espves Lili Caraydan Nicodicodine Elisa Nuutinen HAU 50,33 2,94 10,33 15 25,33  
  46 espves Zemi Concurrido Inflamable Sanna Niinikoski JAU         HYL  
  47 shelam Manu Usvatar Darius Riitta Juutinen AGRY         HYL  
  50 tarupi Melvin Yacatis Hurtiga Harald Cajsa Nummelin LÄGI         HYL  
  57 auskel Typy Maiskis Orientia Iina Kalliomäki HSKH         HYL  
  63 cocspa Chilli Leading-Light Worth The Wait Anneli Auhto HAU         HYL  
  56 kesvil SIRIUS Woolly Bohemia\'s Stone Cold Crazy Kalle Kekarainen TSAU         POIS  
  67 koohon Ella Oakmeadow Silky Lady Anu Kylvén TAMSK         POIS  

A agilityrata, mini 3, kello 16:35, tuomari Kari Jalonen, koirakoita 8, ihanneaika 40 s, enimmäisaika 60 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 74 borter Didi Eysha Kham-Mi Maarit Niemelä BAT 33,64 4,40 -6,36 0 -6,36  
2 73 shelam Luna Karvakedon Luna Hanne Vallinkoski LÄGI 35,43 4,18 -4,57 0 -4,57  
3 72 beagle Ruusu Hessin Osma Maria Ahlgren LÄGI 39,93 3,71 -0,07 0 -0,07  
4 79 borter Zumm HEATHBERRY'S LOUD AND CLEAR kaarina ståhlberg BAT 42,00 3,52 2,00 5 7,00  
  76 parson Cara Peatdigger Ion Fire Fly Sanna Rannikko JAU         HYL  
  77 kääpin Reto Rapid Master's Royal Glory Tessa Kortelainen LÄGI         HYL  
  78 shelam Ruu Jeonan Cool As Jewel Kati Pasma ARCT         HYL  
  82 kesvil Emma Jumparound Against All Odds Brita Långström KKK         HYL  
  71 lägpys Taiga-Tassu Tulikäpälän Taiga Tuliraketti Marjo Korander IMPHA         POIS  
  75 shelam Touko Followinsea Gangsta Gaprise Saara Koivumäki KIRSUT         POIS  

A agilityrata, pikkumini 3, kello 16:35, tuomari Kari Jalonen, koirakoita 2, ihanneaika 40 s, enimmäisaika 60 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 83 lanhee Wilson Myheels Firestone Tiina Sundholm LÄGI 41,20 3,59 1,20 10 11,20  
  84 lanhee Freya Myheels Fortune Nelli Numminen LÄGI         HYL