Kilpailu 11.3.2018, paikka Pysäkkitie 5, 08680 Lohja , järjestäjä LÄNSI-UUDENMAAN AGILITYHARRASTAJAT

[A Pikkumini 1] [A Mini 1] [A Medi 1] [A Pikkumaksi 1] [A Maksi 1] [B Pikkumini 1] [B Mini 1] [B Medi 1] [B Pikkumaksi 1] [B Maksi 1] [C Pikkumini 1] [C Mini 1] [C Medi 1] [C Pikkumaksi 1] [C Maksi 1] [C Medi 2] [C Pikkumaksi 2] [C Maksi 2] [B Mini 2] [B Medi 2] [B Pikkumaksi 2] [B Maksi 2] [A Mini 2] [A Medi 2] [A Pikkumaksi 2] [A Maksi 2]

A agilityrata, pikkumini 1, kello 10:00, tuomari Kari Jalonen, koirakoita 1, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 70 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 1 kääpin Dina Sakeros Qiannah Nina Tuominen ATT 60,59 2,49 13,59 5 18,59  

A agilityrata, mini 1, kello 10:00, tuomari Kari Jalonen, koirakoita 5, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 70 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 7 mittel Nipsu Hulmukan Oili Mira Kalliovaara LÄGI 44,32 3,41 -2,68 0 -2,68 LUVA
2 5 parson Vinski Fatous Intensive Athos Tuija Rankama LÄGI 45,98 3,28 -1,02 10 10  
3 4 caiter Arttu TERRILOVES ICE AGE Sanna Tötterman LÄGI 52,98 2,85 5,98 10 15,98  
  3 jackru Heppu BOLDANDBRAINY VIVO E PIACEVOLE Jenni Honkanen HSKH         HYL  
  6 shelam Sky ROKKITASSUN LATEST BLACK TRICK Eija Grof LÄGI         HYL  

A agilityrata, medi 1, kello 10:00, tuomari Kari Jalonen, koirakoita 2, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 70 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 13 pyrpal Hikka KIVASTI RÄHINÄRAKKAUTTA Pia Pynnä LÄGI 28,73 5,26 -18,27 10 10  
  10 stbter Hedy Of Greenline In The Mood Irmeli Westermarck AST         HYL  
  11 shelam Wilma AMOR'JADE GORGEOUS GRE-ZEUS Kati Halonen KKK         POIS  

A agilityrata, pikkumaksi 1, kello 10:20, tuomari Kari Jalonen, koirakoita 5, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 70 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 25 borcol Vito TRIMAC VITO AT SYKERON Susanna Niiranen KKK 36,03 4,19 -10,97 5 5  
2 23 auskel Suzi Kelmi Kultavaranto Pauliina Kuronen HI-HA 34,73 4,35 -12,27 10 10  
  21 borcol Bonney BONE Seppo Aalto TAMMI         HYL  
  22 engspa Penni DINGOLINA'S YOU WAIT I FETCH Johanna Järviniemi LÄGI         HYL  
  24 lagrom Balbo Yestas Wooster Minna Hietanen ATT         HYL  

A agilityrata, maksi 1, kello 10:20, tuomari Kari Jalonen, koirakoita 12, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 70 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 30 borcol Ashli Ashling Anni Strang HSKH 42,45 3,56 -4,55 10 10  
2 32 borcol Hurja Dreadful Vixens Mad-Eye Moody Maija Kirves NAS 36,30 4,16 -10,70 15 15  
3 36 borcol Kiri RAJAHIILEN YÖNTAIKA Seppo Aalto TAMMI 55,56 2,72 8,56 10 18,56  
4 31 briard Nuka NARNIA DU MANOIR NOBLE Annamari Aarnio NU-PU 40,21 3,76 -6,79 30 30  
  33 auspai Mahtis SHEPMATE'S CLEVER BRAIN Mari Rissanen HI-HA         HYL  
  37 lyhcol Buffy Judy's Magician River Queen Olga Kylmälä HSKH         HYL  
  38 hovawa Hups SENITA HÜBSCH Niina Sorvari LÄGI         HYL  
  39 borcol Tyra Playday's Play Along Hanna Haveri LÄGI         HYL  
  41 borcol Perso Valmis Clint Aino Mutka I-HAH         HYL  
  43 whippe Meeko Apache Nation's A Hardnuttocrack Maarit Parkkinen HI-HA         HYL  
  44 borcol Trixi Dreadful Vixens Bellatrix Lestrange Anni Strang HSKH         HYL  
  45 belpam Sikka Suhteellisen Vipeltäjä Minttu Mantere I-HAH         HYL  
  34 pitcol Kira Maple Yard Overdose Nina Karhunen HI-HA         POIS  
  35 borcol Nano Daere Ballarat Heli Kutvonen ATD         POIS  
  40 auskel Tiko Didaktic's Joyride Hanna Auer I-HAH         POIS  
  42 borcol Una Bayakoa Suvi Sarvas I-HAH         POIS  

B agilityrata, pikkumini 1, kello 11:10, tuomari Kari Jalonen, koirakoita 2, ihanneaika 46 s, enimmäisaika 69 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
  1 kääpin Dina Sakeros Qiannah Nina Tuominen ATT         HYL  
  2 karmäy Magda Hihundin Muisto Tua Axelsson KIRSUT         HYL  

B agilityrata, mini 1, kello 11:10, tuomari Kari Jalonen, koirakoita 6, ihanneaika 46 s, enimmäisaika 69 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 6 shelam Sky ROKKITASSUN LATEST BLACK TRICK Eija Grof LÄGI 33,64 4,28 -12,36 5 5  
2 7 mittel Nipsu Hulmukan Oili Mira Kalliovaara LÄGI 48,62 2,96 2,62 5 7,62  
3 3 jackru Heppu BOLDANDBRAINY VIVO E PIACEVOLE Jenni Honkanen HSKH 46,71 3,08 0,71 10 10,71  
4 5 parson Vinski Fatous Intensive Athos Tuija Rankama LÄGI 39,24 3,67 -6,76 15 15  
  4 caiter Arttu TERRILOVES ICE AGE Sanna Tötterman LÄGI         HYL  
  8 schipp Manu COROS Q Q LUURUU Kristiina Lindstedt ATT         HYL  

B agilityrata, medi 1, kello 11:10, tuomari Kari Jalonen, koirakoita 2, ihanneaika 46 s, enimmäisaika 69 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 10 stbter Hedy Of Greenline In The Mood Irmeli Westermarck AST 35,04 4,11 -10,96 5 5  
  13 pyrpal Hikka KIVASTI RÄHINÄRAKKAUTTA Pia Pynnä LÄGI         HYL  
  9 pyrpap Villi IWAZ BOULEAU PUBESCENT Sinikka Nordman LÄGI         POIS  
  11 shelam Wilma AMOR'JADE GORGEOUS GRE-ZEUS Kati Halonen KKK         POIS  
  12 puli Moira Rastamyrskyn Sadepilvi Luna Laajakallio LÄGI         POIS  

B agilityrata, pikkumaksi 1, kello 11:40, tuomari Kari Jalonen, koirakoita 6, ihanneaika 46 s, enimmäisaika 69 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 25 borcol Vito TRIMAC VITO AT SYKERON Susanna Niiranen KKK 31,66 4,55 -14,34 5 5  
2 27 x-rotu Judy Judy Tua Axelsson KIRSUT 46,32 3,11 0,32 5 5,32  
3 23 auskel Suzi Kelmi Kultavaranto Pauliina Kuronen HI-HA 41,83 3,44 -4,17 15 15  
4 24 lagrom Balbo Yestas Wooster Minna Hietanen ATT 56,09 2,57 10,09 20 30,09  
  21 borcol Bonney BONE Seppo Aalto TAMMI         HYL  
  22 engspa Penni DINGOLINA'S YOU WAIT I FETCH Johanna Järviniemi LÄGI         HYL  

B agilityrata, maksi 1, kello 11:40, tuomari Kari Jalonen, koirakoita 14, ihanneaika 46 s, enimmäisaika 69 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 45 belpam Sikka Suhteellisen Vipeltäjä Minttu Mantere I-HAH 29,52 4,88 -16,48 0 -16,48 LUVA
2 32 borcol Hurja Dreadful Vixens Mad-Eye Moody Maija Kirves NAS 34,04 4,23 -11,96 5 5  
3 41 borcol Perso Valmis Clint Aino Mutka I-HAH 33,50 4,30 -12,50 10 10  
4 47 borcol Gene Piggyland's Inigo Jones Niina Salonen HAU 33,69 4,27 -12,31 15 15  
5 30 borcol Ashli Ashling Anni Strang HSKH 37,83 3,81 -8,17 15 15  
6 37 lyhcol Buffy Judy's Magician River Queen Olga Kylmälä HSKH 48,17 2,99 2,17 15 17,17  
7 46 weimal Uno Mimmtrix Uno Pia Haltiala LÄGI 46,40 3,10 0,40 20 20,40  
8 36 borcol Kiri RAJAHIILEN YÖNTAIKA Seppo Aalto TAMMI 59,02 2,44 13,02 15 28,02  
  31 briard Nuka NARNIA DU MANOIR NOBLE Annamari Aarnio NU-PU         HYL  
  33 auspai Mahtis SHEPMATE'S CLEVER BRAIN Mari Rissanen HI-HA         HYL  
  38 hovawa Hups SENITA HÜBSCH Niina Sorvari LÄGI         HYL  
  39 borcol Tyra Playday's Play Along Hanna Haveri LÄGI         HYL  
  43 whippe Meeko Apache Nation's A Hardnuttocrack Maarit Parkkinen HI-HA         HYL  
  44 borcol Trixi Dreadful Vixens Bellatrix Lestrange Anni Strang HSKH         HYL  
  34 pitcol Kira Maple Yard Overdose Nina Karhunen HI-HA         POIS  
  35 borcol Nano Daere Ballarat Heli Kutvonen ATD         POIS  
  40 auskel Tiko Didaktic's Joyride Hanna Auer I-HAH         POIS  
  42 borcol Una Bayakoa Suvi Sarvas I-HAH         POIS  

C hyppyrata, pikkumini 1, kello 12:35, tuomari Kari Jalonen, koirakoita 1, ihanneaika 39 s, enimmäisaika 60 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
  2 karmäy Magda Hihundin Muisto Tua Axelsson KIRSUT         HYL  

C hyppyrata, mini 1, kello 12:35, tuomari Kari Jalonen, koirakoita 5, ihanneaika 39 s, enimmäisaika 60 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 6 shelam Sky ROKKITASSUN LATEST BLACK TRICK Eija Grof LÄGI 33,11 3,93 -5,89 5 5  
2 3 jackru Heppu BOLDANDBRAINY VIVO E PIACEVOLE Jenni Honkanen HSKH 49,20 2,64 10,20 5 15,20  
  4 caiter Arttu TERRILOVES ICE AGE Sanna Tötterman LÄGI         HYL  
  5 parson Vinski Fatous Intensive Athos Tuija Rankama LÄGI         HYL  
  8 schipp Manu COROS Q Q LUURUU Kristiina Lindstedt ATT         HYL  

C hyppyrata, medi 1, kello 12:35, tuomari Kari Jalonen, koirakoita 9, ihanneaika 39 s, enimmäisaika 60 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 19 pyrpap Zinna IWAZ BOUQUET DE MUGUET Sinikka Nordman LÄGI 38,22 3,40 -0,78 0 -0,78 LUVA
2 14 172,21 Nelli LAST MINUTE TWILIGHT VELVET Lotta Lipponen SVK 50,74 2,56 11,74 15 26,74  
  9 pyrpap Villi IWAZ BOULEAU PUBESCENT Sinikka Nordman LÄGI         HYL  
  13 pyrpal Hikka KIVASTI RÄHINÄRAKKAUTTA Pia Pynnä LÄGI         HYL  
  15 espves Ronda BONACHÓN SWEET LADY Tiina Sundholm LÄGI         HYL  
  16 stbter Bobi MUSTAN KONNUN WATTI Pia Pyykkö EKK         HYL  
  17 shelam Tšekki SMARTY MARTY KORYFEJ Karoliina Heikkinen VEIKK         HYL  
  18 auskel Lina WINSURE REAL SUGAR Heli Nikander HI-HA         HYL  
  20 mudi Mimmi KUNOK KINCSE SÓHAJ Ritva Mikkonen LÄGI         HYL  
  11 shelam Wilma AMOR'JADE GORGEOUS GRE-ZEUS Kati Halonen KKK         POIS  
  12 puli Moira Rastamyrskyn Sadepilvi Luna Laajakallio LÄGI         POIS  

C hyppyrata, pikkumaksi 1, kello 13:05, tuomari Kari Jalonen, koirakoita 7, ihanneaika 39 s, enimmäisaika 60 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
  21 borcol Bonney BONE Seppo Aalto TAMMI         HYL  
  22 engspa Penni DINGOLINA'S YOU WAIT I FETCH Johanna Järviniemi LÄGI         HYL  
  24 lagrom Balbo Yestas Wooster Minna Hietanen ATT         HYL  
  25 borcol Vito TRIMAC VITO AT SYKERON Susanna Niiranen KKK         HYL  
  27 x-rotu Judy Judy Tua Axelsson KIRSUT         HYL  
  28 borcol Mecki PIGGYLAND'S YOU WON'T SEE ME Hilkka Leino-Forsman HAU         HYL  
  29 x-rotu Duffy DUFFY Lotta Eranka LÄGI         HYL  

C hyppyrata, maksi 1, kello 13:05, tuomari Kari Jalonen, koirakoita 11, ihanneaika 39 s, enimmäisaika 60 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 46 weimal Uno Mimmtrix Uno Pia Haltiala LÄGI 32,95 3,95 -6,05 0 -6,05 LUVA
2 37 lyhcol Buffy Judy's Magician River Queen Olga Kylmälä HSKH 32,05 4,06 -6,95 5 5  
3 39 borcol Tyra Playday's Play Along Hanna Haveri LÄGI 40,13 3,24 1,13 10 11,13  
4 47 borcol Gene Piggyland's Inigo Jones Niina Salonen HAU 35,20 3,69 -3,80 20 20  
  32 borcol Hurja Dreadful Vixens Mad-Eye Moody Maija Kirves NAS         HYL  
  33 auspai Mahtis SHEPMATE'S CLEVER BRAIN Mari Rissanen HI-HA         HYL  
  36 borcol Kiri RAJAHIILEN YÖNTAIKA Seppo Aalto TAMMI         HYL  
  38 hovawa Hups SENITA HÜBSCH Niina Sorvari LÄGI         HYL  
  41 borcol Perso Valmis Clint Aino Mutka I-HAH         HYL  
  43 whippe Meeko Apache Nation's A Hardnuttocrack Maarit Parkkinen HI-HA         HYL  
  45 belpam Sikka Suhteellisen Vipeltäjä Minttu Mantere I-HAH         HYL  
  34 pitcol Kira Maple Yard Overdose Nina Karhunen HI-HA         POIS  
  35 borcol Nano Daere Ballarat Heli Kutvonen ATD         POIS  
  40 auskel Tiko Didaktic's Joyride Hanna Auer I-HAH         POIS  
  42 borcol Una Bayakoa Suvi Sarvas I-HAH         POIS  

C hyppyrata, medi 2, kello 13:50, tuomari Kari Jalonen, koirakoita 2, ihanneaika 42 s, enimmäisaika 63 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 50 shelam Rufs Merry Moonray's Fratello Prada Karolina Söderlund LÄGI 44,27 3,34 2,27 5 7,27  
2 52 kääsna Kaxen Trixer Gary Glitter Moa Thors TAMMI 59,79 2,48 17,79 5 22,79  
  51 espves Ica Caraydan Nicaroa Nelli Kaulio BAT         POIS  

C hyppyrata, pikkumaksi 2, kello 13:50, tuomari Kari Jalonen, koirakoita 4, ihanneaika 42 s, enimmäisaika 63 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 26 kerter Lexa Geijes Hope You Are Jonna Pietilä I-HAH 34,61 4,28 -7,39 0 -7,39 OIVA
2 55 x-rotu Lulu Lulu Minna Sjöberg NU-PU 55,57 2,66 13,57 0 13,57  
  53 lappor Rane Mikälie Halparauno Sari Saari NoDo         HYL  
  54 borcol Påp Kincsem Sonja Forsblom LÄGI         HYL  

C hyppyrata, maksi 2, kello 13:50, tuomari Kari Jalonen, koirakoita 9, ihanneaika 42 s, enimmäisaika 63 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 63 lyhcol Moona CINNABERRY'S MOONLIGHT SHADOW Sanna Paajanen SCY 33,12 4,47 -8,88 0 -8,88 LUVA
2 57 espves Onni Milla Marina And Justice For All Hanni Sonkeri HI-HA 35,62 4,15 -6,38 0 -6,38 OIVA
3 56 auspai Piki Red'n Ready The Beast Tiia Lempiäinen AST 30,49 4,85 -11,51 5 5  
4 60 borcol Skisma Vinkeän Vauhtimimmi Ilari Heikkinen VEIKK 28,32 5,23 -13,68 10 10  
  58 borcol Gava Ravlundha Lady Tiia Hämäläinen AST         HYL  
  59 airter Viiru BORDER ROCK'S BETTY BOOP Matti Siltala LÄGI         HYL  
  61 borcol Benji Astra Benji jaana tapiovuori HI-HA         HYL  
  62 borcol TheJuti Tronic Quante Rosa-Maria Ikäheimonen HEILU         HYL  
  64 bokser Minni Riverflowers Caprice Gunilla Forsblom LÄGI         HYL  

B agilityrata, mini 2, kello 14:35, tuomari Kari Jalonen, koirakoita 2, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 68 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 48 parson Cindy Viininvartijan Cindy ulla ruotanen-harjunpää KIRSUT 39,79 3,82 -5,21 15 15  
  49 shelam Shokki Käpäläkoplan Yogi Mari Sydänmaanlakka-Koivulahti NAS         HYL  

B agilityrata, medi 2, kello 14:35, tuomari Kari Jalonen, koirakoita 2, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 68 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 52 kääsna Kaxen Trixer Gary Glitter Moa Thors TAMMI 63,92 2,38 18,92 5 23,92  
  50 shelam Rufs Merry Moonray's Fratello Prada Karolina Söderlund LÄGI         HYL  
  51 espves Ica Caraydan Nicaroa Nelli Kaulio BAT         POIS  

B agilityrata, pikkumaksi 2, kello 14:35, tuomari Kari Jalonen, koirakoita 4, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 68 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 55 x-rotu Lulu Lulu Minna Sjöberg NU-PU 55,68 2,73 10,68 0 10,68  
  26 kerter Lexa Geijes Hope You Are Jonna Pietilä I-HAH         HYL  
  53 lappor Rane Mikälie Halparauno Sari Saari NoDo         HYL  
  54 borcol Påp Kincsem Sonja Forsblom LÄGI         HYL  

B agilityrata, maksi 2, kello 14:35, tuomari Kari Jalonen, koirakoita 10, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 68 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 57 espves Onni Milla Marina And Justice For All Hanni Sonkeri HI-HA 37,27 4,08 -7,73 0 -7,73 OIVA
2 66 auskel Laser Walkabout Laser Heli Nikander HI-HA 37,86 4,01 -7,14 10 10  
3 64 bokser Minni Riverflowers Caprice Gunilla Forsblom LÄGI 46,27 3,29 1,27 10 11,27  
  56 auspai Piki Red'n Ready The Beast Tiia Lempiäinen AST         HYL  
  58 borcol Gava Ravlundha Lady Tiia Hämäläinen AST         HYL  
  59 airter Viiru BORDER ROCK'S BETTY BOOP Matti Siltala LÄGI         HYL  
  60 borcol Skisma Vinkeän Vauhtimimmi Ilari Heikkinen VEIKK         HYL  
  61 borcol Benji Astra Benji jaana tapiovuori HI-HA         HYL  
  62 borcol TheJuti Tronic Quante Rosa-Maria Ikäheimonen HEILU         HYL  
  63 lyhcol Moona CINNABERRY'S MOONLIGHT SHADOW Sanna Paajanen SCY         HYL  
  67 borcol Next Breezing Flame Pirjo Yli-Juuti HAU         POIS  

A agilityrata, mini 2, kello 15:30, tuomari Kari Jalonen, koirakoita 2, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 75 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
  48 parson Cindy Viininvartijan Cindy ulla ruotanen-harjunpää KIRSUT         HYL  
  49 shelam Shokki Käpäläkoplan Yogi Mari Sydänmaanlakka-Koivulahti NAS         HYL  

A agilityrata, medi 2, kello 15:30, tuomari Kari Jalonen, koirakoita 1, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 75 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 50 shelam Rufs Merry Moonray's Fratello Prada Karolina Söderlund LÄGI 48,92 3,41 -0,08 0 -0,08 LUVA
  51 espves Ica Caraydan Nicaroa Nelli Kaulio BAT         POIS  

A agilityrata, pikkumaksi 2, kello 15:30, tuomari Kari Jalonen, koirakoita 3, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 75 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 54 borcol Påp Kincsem Sonja Forsblom LÄGI 40,73 4,10 -8,27 5 5  
2 55 x-rotu Lulu Lulu Minna Sjöberg NU-PU 55,73 3,00 6,73 0 6,73  
3 53 lappor Rane Mikälie Halparauno Sari Saari NoDo 54,84 3,05 5,84 5 10,84  

A agilityrata, maksi 2, kello 15:30, tuomari Kari Jalonen, koirakoita 7, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 75 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 62 borcol TheJuti Tronic Quante Rosa-Maria Ikäheimonen HEILU 33,23 5,03 -15,77 5 5  
2 60 borcol Skisma Vinkeän Vauhtimimmi Ilari Heikkinen VEIKK 35,60 4,69 -13,40 15 15  
3 59 airter Viiru BORDER ROCK'S BETTY BOOP Matti Siltala LÄGI 71,61 2,33 22,61 0 22,61  
  56 auspai Piki Red'n Ready The Beast Tiia Lempiäinen AST         HYL  
  57 espves Onni Milla Marina And Justice For All Hanni Sonkeri HI-HA         HYL  
  58 borcol Gava Ravlundha Lady Tiia Hämäläinen AST         HYL  
  61 borcol Benji Astra Benji jaana tapiovuori HI-HA         HYL  
  64 bokser Minni Riverflowers Caprice Gunilla Forsblom LÄGI         POIS  
  67 borcol Next Breezing Flame Pirjo Yli-Juuti HAU         POIS