Kilpailu 25.5.2013, paikka Lohja, järjestäjä Länsi-Uudenmaan Agilityharrastajat ry

[A Mini 2] [A Medi 2] [A Maksi 2] [B Mini 2] [B Medi 2] [B Maksi 2] [B Mini 3] [B Medi 3] [C Mini 3] [C Medi 3] [A Mini 3] [A Medi 3] [A Maksi 3] [C Maksi 3] [B Maksi 3]

A agilityrata, mini 2, kello 8:00, tuomari Seppo Savikko, koirakoita 10, ihanneaika 41 s, enimmäisaika 82 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 8 shelam Nikita Black Shepard's Kind Of A Fairytale Sara Menna HAU 35,45 3,89 -5,55 0 -5,55 LUVA
2 1 käävil Milli Anamarie Petra Pihlaja-Kiviranta AGRY 41,97 3,29 0,97 5 5,97 SC
3 10 papill Nekku Honey-Pots Golden Geisha Marianna Riipi ATT 45,50 3,03 4,50 5 9,50  
  3 lanhee Eemeli Tuulensuun Torpan Ehtivä Eemeli Marjo Äijälä KKK         HYL  
  4 jackru Mili Tsarodej Jack Rina Heikki Valtokari VAU         HYL SC
  5 käävil Teppo Apolet Silver Samson Susanna Heinonen KOTKA         HYL  
  6 cavspa Sani Magnumin Xtra Sun Katja Taskinen KISA         HYL  
  7 shelam Tipi Nappulavaaran Ilma Satu Tuominen JAU         HYL  
  9 shelam Feta Akiliinan Showdown Mariaana Mäkelä HAU         HYL  
  11 shelam Bess Rosebridge's Broken Heart Päivi Remula JANKK         HYL SC

A agilityrata, medi 2, kello 8:00, tuomari Seppo Savikko, koirakoita 10, ihanneaika 41 s, enimmäisaika 82 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 21 shelam Ansa Pilvimarjan Todellinen Prinsessa Kirsi Rusila HANKO 33,31 4,14 -7,69 0 -7,69 SERT
2 15 shelam Siiri Luonnikkaan Hurmaava Hymy Mari Rastas LAW 36,68 3,76 -4,32 0 -4,32 SERT
3 19 novnou Daisy Megwe'g Diamant Riikka Rissanen LAU 38,31 3,60 -2,69 0 -2,69  
4 13 isllam Hötti Rekikelin Hroi Höttur Elina Hynninen KKK 42,78 3,23 1,78 5 6,78  
5 17 parson Rocky Peatdigger Quincy Sanna Rannikko JAU 40,98 3,37 -0,02 10 10  
6 14 lagrom Dita Angelines Goccia Di Rugiada Anniina Karpomäki TSAU 47,64 2,90 6,64 5 11,64  
7 20 borter Kami Tigerlike Super Trouper Anu Luoto SIUNT 47,04 2,93 6,04 10 16,04  
8 16 shelam Viivi Starsong Kiss Of Thunder Susan Nuurtila SIUNT 48,56 2,84 7,56 15 22,56  
  12 walspa Ella Jangas Elli-Velli Tiina Rytkönen HSKH         HYL  
  18 shelam Hilma Villanillan Eternal Elaisa Minna Koskinen TSAU         HYL  

A agilityrata, maksi 2, kello 8:35, tuomari Seppo Savikko, koirakoita 15, ihanneaika 41 s, enimmäisaika 82 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 30 auspai Ässä Popotin Bärchen Henni Siltanen JANKK 36,55 3,78 -4,45 0 -4,45 SC,LUVA
2 27 belpat Diiva Diamant Des Pistes Noires Asko Salmi HSKH 36,57 3,77 -4,43 0 -4,43 LUVA
3 28 shelam Romeo Rosebridge's Romeo Milla Pannimaa NU-PU 36,76 3,75 -4,24 0 -4,24 LUVA
4 33 auspai Chila Patchcoat Urania Tuuli Oksalahti KANAV 38,22 3,61 -2,78 0 -2,78  
5 29 valpai Velmu Moonscape's Voice Of The Wolf Riikka Viinikka VAU 41,77 3,30 0,77 0 0,77  
6 38 borcol Riesa Bearpon`s Via Verrari Nina Saarentaa ATT 33,53 4,12 -7,47 5 5  
7 23 borcol Karak Blessed Bordes Extraordinary Mari Rastas LAW 33,86 4,08 -7,14 5 5  
8 36 belpat Rio Newstory Orion Leena Kappinen LÄGI 40,25 3,43 -0,75 5 5  
9 26 auspai Ensio Real Sugar Macciato Mette Vainio KISA 37,33 3,70 -3,67 10 10  
  22 siphus Witsi Arctic Soul Witch Anne Kiijärvi LÄGI         HYL  
  24 auspai Dere Ardiente Luchador Justo Eila Alitupa KSSK         HYL  
  25 borcol Taco Sanmar Tex Willer Susanna Niiranen KKK         HYL  
  34 kksaks Ruffe Hanhiaavan Käpälä Nina Källi TAMMI         HYL  
  35 weimal Arttu Mimmtrix Arthur Pia Haltiala LÄGI         HYL  
  37 dalmat Medi Daluki Maybach Maija Summa EKK         HYL  
  31 walspa Pipsa Jangas Easy Peasy Mika Avela HSKH         POIS  

B hyppyrata, mini 2, kello 9:35, tuomari Seppo Savikko, koirakoita 10, ihanneaika 39 s, enimmäisaika 78 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 8 shelam Nikita Black Shepard's Kind Of A Fairytale Sara Menna HAU 34,75 3,91 -4,25 0 -4,25 SERT
2 3 lanhee Eemeli Tuulensuun Torpan Ehtivä Eemeli Marjo Äijälä KKK 39,36 3,45 0,36 0 0,36  
3 9 shelam Feta Akiliinan Showdown Mariaana Mäkelä HAU 39,20 3,47 0,20 5 5,20  
4 6 cavspa Sani Magnumin Xtra Sun Katja Taskinen KISA 41,91 3,24 2,91 5 7,91  
5 1 käävil Milli Anamarie Petra Pihlaja-Kiviranta AGRY 48,65 2,80 9,65 0 9,65  
6 7 shelam Tipi Nappulavaaran Ilma Satu Tuominen JAU 38,57 3,53 -0,43 10 10  
  4 jackru Mili Tsarodej Jack Rina Heikki Valtokari VAU         HYL  
  5 käävil Teppo Apolet Silver Samson Susanna Heinonen KOTKA         HYL  
  10 papill Nekku Honey-Pots Golden Geisha Marianna Riipi ATT         HYL  
  11 shelam Bess Rosebridge's Broken Heart Päivi Remula JANKK         HYL  

B hyppyrata, medi 2, kello 9:35, tuomari Seppo Savikko, koirakoita 7, ihanneaika 39 s, enimmäisaika 78 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 20 borter Kami Tigerlike Super Trouper Anu Luoto SIUNT 42,83 3,17 3,83 0 3,83  
2 13 isllam Hötti Rekikelin Hroi Höttur Elina Hynninen KKK 43,50 3,13 4,50 5 9,50  
  12 walspa Ella Jangas Elli-Velli Tiina Rytkönen HSKH         HYL  
  14 lagrom Dita Angelines Goccia Di Rugiada Anniina Karpomäki TSAU         HYL  
  16 shelam Viivi Starsong Kiss Of Thunder Susan Nuurtila SIUNT         HYL  
  17 parson Rocky Peatdigger Quincy Sanna Rannikko JAU         HYL  
  18 shelam Hilma Villanillan Eternal Elaisa Minna Koskinen TSAU         HYL  
  15 shelam Siiri Luonnikkaan Hurmaava Hymy Mari Rastas LAW         POIS  
  19 novnou Daisy Megwe'g Diamant Riikka Rissanen LAU         POIS  
  21 shelam Ansa Pilvimarjan Todellinen Prinsessa Kirsi Rusila HANKO         POIS  

B hyppyrata, maksi 2, kello 10:10, tuomari Seppo Savikko, koirakoita 15, ihanneaika 39 s, enimmäisaika 78 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 38 borcol Riesa Bearpon`s Via Verrari Nina Saarentaa ATT 30,73 4,43 -8,27 0 -8,27 LUVA
2 26 auspai Ensio Real Sugar Macciato Mette Vainio KISA 36,61 3,71 -2,39 0 -2,39 LUVA
3 28 shelam Romeo Rosebridge's Romeo Milla Pannimaa NU-PU 37,41 3,63 -1,59 0 -1,59 LUVA
4 22 siphus Witsi Arctic Soul Witch Anne Kiijärvi LÄGI 41,33 3,29 2,33 0 2,33  
5 37 dalmat Medi Daluki Maybach Maija Summa EKK 42,20 3,22 3,20 0 3,20  
6 27 belpat Diiva Diamant Des Pistes Noires Asko Salmi HSKH 36,66 3,71 -2,34 10 10  
7 33 auspai Chila Patchcoat Urania Tuuli Oksalahti KANAV 42,09 3,23 3,09 10 13,09  
8 36 belpat Rio Newstory Orion Leena Kappinen LÄGI 43,11 3,15 4,11 15 19,11  
9 35 weimal Arttu Mimmtrix Arthur Pia Haltiala LÄGI 36,28 3,75 -2,72 20 20  
  23 borcol Karak Blessed Bordes Extraordinary Mari Rastas LAW         HYL  
  24 auspai Dere Ardiente Luchador Justo Eila Alitupa KSSK         HYL  
  25 borcol Taco Sanmar Tex Willer Susanna Niiranen KKK         HYL  
  29 valpai Velmu Moonscape's Voice Of The Wolf Riikka Viinikka VAU         HYL  
  30 auspai Ässä Popotin Bärchen Henni Siltanen JANKK         HYL  
  34 kksaks Ruffe Hanhiaavan Käpälä Nina Källi TAMMI         HYL  
  31 walspa Pipsa Jangas Easy Peasy Mika Avela HSKH         POIS  

B hyppyrata, mini 3, kello 11:15, tuomari Seppo Savikko, koirakoita 23, ihanneaika 37 s, enimmäisaika 74 s, eteneminopeus 3,9 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 72 jackru Kipsu Walking Disaster's Misspiggy Päivi Karjalainen KAT 35,67 4,01 -1,33 0 -1,33  
2 46 parson Raivo Somerset Ticket To Ride Marju Kiri LÄGI 38,15 3,75 1,15 0 1,15  
3 66 shelam Kirppu Snowpaw Fairy Mary Lotta Jokinen TSAU 38,86 3,68 1,86 0 1,86  
4 50 mittel Kapu Huraus Cappucino Heli Ollila TSAU 39,12 3,65 2,12 0 2,12  
5 54 parson Poppana Poppana Satu Pihlajamäki LÄGI 41,70 3,43 4,70 0 4,70  
6 59 auster AKSU Wohvelin Asterix Matti Onkamo SIUNT 41,72 3,43 4,72 0 4,72  
7 55 parson Nila Abysmal Themis To Qd Niina-Liina Linna ACE 32,25 4,43 -4,75 5 5  
8 53 käävil Aksu Kirsikkapuun Allways On Fire Juha Kujala TSAU 33,25 4,30 -3,75 5 5  
9 43 jackru Grimma Walking Disaster's Highly Explosive Päivi Karjalainen KAT 35,11 4,07 -1,89 5 5  
10 71 shelam Surku Mei Dan On Maria Savonen ATT 38,08 3,76 1,08 5 6,08  
11 62 shelam Riia Karvakedon Euforia Jani Salomaa HAU 43,42 3,29 6,42 0 6,42  
12 65 mittel Bona Mikälie Bonamas Heli Ollila TSAU 41,75 3,42 4,75 5 9,75  
13 67 parson Tiri Tupla-Täplän Tirlittan Marju Kiri LÄGI 38,83 3,68 1,83 10 11,83  
14 58 parson Chili Tairngire Tangerine Sari Puusaari RIMA 41,93 3,41 4,93 10 14,93  
15 51 jackru Unto Jack`s Hood Diggory Tiina Järvinen ATT 45,23 3,16 8,23 25 33,23  
  42 shelam Kriisi Minimonsin Shocking Crisis Karoliina Myllyoja HAU         HYL  
  45 ceskyt Voltti Sötnosar's Fantom Jarno Järvinen MYNSK         HYL  
  47 schipp Niki Bilgepump's Geisha Emma Ojala ATT         HYL  
  49 kääpin Elsa Pinserella's Esmeralda Riikka Laaksonen ATT         HYL  
  52 käävil Tami Backseat Driver´s Tambest Ulla Viholainen FPUKO         HYL  
  68 borter Chili Grindstones Weather Bound Irene Erling ATD         HYL  
  69 kääpin Maxim Semper Ante Kind Of Magic Hannaleena Salmi I-HAH         HYL  
  73 shelam Ilona Sopuriinan Aino-Ilona Yrjö Rajaheimo KKK         HYL  
  40 cocspa Joya Fenbrook That's My Girl Eva Bensky AST         POIS  
  41 lägpys Sissi Tridenst Sissi Jari Laajala KKK         POIS  
  57 cocspa Shirley Eben's Singin' In The Rain Eva Bensky AST         POIS  
  74 cocspa Jazzy Great Escape Swings With Jazz Eva Bensky AST         POIS  

B hyppyrata, medi 3, kello 11:55, tuomari Seppo Savikko, koirakoita 37, ihanneaika 37 s, enimmäisaika 74 s, eteneminopeus 3,9 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 92 koohon Robi Tretex Kilroy Jari Laitinen KKK 33,06 4,32 -3,94 0 -3,94  
2 103 shelam Budi Sopuriinan Bodil Anu Rajaheimo KKK 33,96 4,21 -3,04 0 -3,04 SERT-H, FIN AVA-H
3 81 novnou Misti Sienna-Red Artemis Olli-Jussi Rissanen LAU 34,84 4,10 -2,16 0 -2,16  
4 91 pyrpal Leni Eleni Chuken Sakura No Kuni Sami Suvanto HAU 37,05 3,86 0,05 0 0,05  
5 102 koohon Keira Bullbenz Kooi Uma Geri Anne Hirvonen KOOHO 38,51 3,71 1,51 0 1,51  
6 85 kromfo Vipu Kipazin Mentha Viridis Pasi Röyttä ACTIV 34,68 4,12 -2,32 5 5  
7 88 kromfo Fyra Fannimer Angelica Annariina Kulmala FPUKO 37,05 3,86 0,05 5 5,05  
8 107 espves Inkeri Nadador Babosa Furiosa Mona Liljegren JANKK 37,77 3,79 0,77 5 5,77  
9 86 shelam Sini Silimen Sini-Keiju Jani Salomaa HAU 38,18 3,74 1,18 10 11,18  
10 80 parson Tuikku Tupla-Täplän Tuikku Sari Puusaari RIMA 40,93 3,49 3,93 10 13,93  
11 180 kromfo Frank Tornado Nina Marjamäki KKK 41,95 3,41 4,95 15 19,95  
12 115 parson Ville Whisky Ollie V.D. Elshof Farm Juha Alenius AGRY 55,15 2,59 18,15 5 23,15  
13 111 novnou Jojo Renard Ruse Judy Jojo Olli-Jussi Rissanen LAU 34,97 4,09 -2,03 25 25  
  21 shelam Ansa Pilvimarjan Todellinen Prinsessa Kirsi Rusila HANKO         HYL  
  75 pyrpap Ruu Coirë Du Mourioche Minna Päivärinta HAU         HYL  
  76 mittel Sulo Mintgarden's Argon Saara Laakko HSKH         HYL  
  77 tarupi Minus Yacatis Metsänpeikko Tua Nummelin LÄGI         HYL  
  78 parson Raipe Viininvartijan Bablo Juha Alenius AGRY         HYL  
  79 cocspa Kaapo Elmers Goldmine Mixed Colours Laura Oivanen P-HAU         HYL  
  82 parson Kapu Pardonna's Athos Jari Valtonen TSAU         HYL  
  83 shelam Stella Halivaaran Kevään Tuline Flicka Sanna Ahola HANKO         HYL  
  84 stbter Fina Of Greenline Go-Go Girl Irmeli Westermarck AST         HYL  
  87 vehter Frida Sandmarks Gwen Alexandra Lappalainen I-HAH         HYL  
  90 borter Kuuno Grindstones Ex Minister Ragni Christiansson-Sarasto BAT         HYL  
  93 shelam Tilda Funnytail Hot For Action Eeva Brockmann TSAU         HYL  
  94 kesvil Carlos Olymbinar's Gordon Susanna Heinonen KOTKA         HYL  
  95 espves Natso Caraydan Chiltepin Mia Hyrskylahti MÄNTS         HYL  
  96 kesvil Ricky Coros Ricky Martin Brita Långström KKK         HYL  
  97 koohon Wimma Bullbenz Kooi Ulri Geri Mika Kallio KKK         HYL  
  98 auskel Aki Slioor's Soleil Akita Veera Niemi KISA         HYL  
  100 skette Miro Shoutinghill Sea Monkey Esa Lehdistö ATT         HYL  
  101 auskel Eka Kisentel's Arrawa Ariel Tiina Selenius ATT         HYL  
  104 parson Pena Akiina's Knight Simo Kerkelä IMPHA         HYL  
  105 parson Greta Radagast Gaurwaith Satu Pihlajamäki LÄGI         HYL  
  106 kesvil Tico Bakito's Dark Diamond Maarit Ala-Mettälä TSAU         HYL  
  110 tarupi Malte Yacatis Galdur Tua Nummelin LÄGI         HYL  
  114 shelam Ritu Luonnikkaan Tytytositoimiin Tuula Kunnas KKK         HYL  

C agilityrata, mini 3, kello 13:05, tuomari Seppo Savikko, koirakoita 22, ihanneaika 43 s, enimmäisaika 86 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 46 parson Raivo Somerset Ticket To Ride Marju Kiri LÄGI 40,37 3,69 -2,63 0 -2,63  
2 71 shelam Surku Mei Dan On Maria Savonen ATT 40,47 3,68 -2,53 0 -2,53  
3 49 kääpin Elsa Pinserella's Esmeralda Riikka Laaksonen ATT 41,92 3,55 -1,08 0 -1,08  
4 63 jackru Nipa Jevil\'s Xeronimo Päivikki Turula I-HAH 42,82 3,48 -0,18 0 -0,18  
5 54 parson Poppana Poppana Satu Pihlajamäki LÄGI 50,19 2,97 7,19 0 7,19  
6 51 jackru Unto Jack`s Hood Diggory Tiina Järvinen ATT 46,45 3,21 3,45 5 8,45  
7 50 mittel Kapu Huraus Cappucino Heli Ollila TSAU 46,48 3,21 3,48 5 8,48  
8 73 shelam Ilona Sopuriinan Aino-Ilona Yrjö Rajaheimo KKK 49,39 3,02 6,39 10 16,39  
9 44 cocspa Hulda Tiias Ensnare To You Maria Miettinen TSAU 57,21 2,60 14,21 5 19,21  
10 45 ceskyt Voltti Sötnosar's Fantom Jarno Järvinen MYNSK 58,54 2,55 15,54 5 20,54  
  43 jackru Grimma Walking Disaster's Highly Explosive Päivi Karjalainen KAT         HYL  
  47 schipp Niki Bilgepump's Geisha Emma Ojala ATT         HYL  
  52 käävil Tami Backseat Driver´s Tambest Ulla Viholainen FPUKO         HYL  
  53 käävil Aksu Kirsikkapuun Allways On Fire Juha Kujala TSAU         HYL  
  58 parson Chili Tairngire Tangerine Sari Puusaari RIMA         HYL  
  59 auster AKSU Wohvelin Asterix Matti Onkamo SIUNT         HYL  
  62 shelam Riia Karvakedon Euforia Jani Salomaa HAU         HYL  
  66 shelam Kirppu Snowpaw Fairy Mary Lotta Jokinen TSAU         HYL  
  67 parson Tiri Tupla-Täplän Tirlittan Marju Kiri LÄGI         HYL  
  68 borter Chili Grindstones Weather Bound Irene Erling ATD         HYL  
  69 kääpin Maxim Semper Ante Kind Of Magic Hannaleena Salmi I-HAH         HYL  
  72 jackru Kipsu Walking Disaster's Misspiggy Päivi Karjalainen KAT         HYL  
  40 cocspa Joya Fenbrook That's My Girl Eva Bensky AST         POIS  
  41 lägpys Sissi Tridenst Sissi Jari Laajala KKK         POIS  
  42 shelam Kriisi Minimonsin Shocking Crisis Karoliina Myllyoja HAU         POIS  
  55 parson Nila Abysmal Themis To Qd Niina-Liina Linna ACE         POIS  
  60 cavspa Turo Bacchante Du Nid Du Faisan Virpi Laaksonen KISA         POIS  

C agilityrata, medi 3, kello 13:40, tuomari Seppo Savikko, koirakoita 35, ihanneaika 44 s, enimmäisaika 88 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 92 koohon Robi Tretex Kilroy Jari Laitinen KKK 35,47 4,31 -8,53 0 -8,53  
2 108 kromfo Flii Kipazin Mentha Piperita Jaana Mero ATT 37,86 4,04 -6,14 0 -6,14  
3 91 pyrpal Leni Eleni Chuken Sakura No Kuni Sami Suvanto HAU 37,90 4,04 -6,10 0 -6,10  
4 78 parson Raipe Viininvartijan Bablo Juha Alenius AGRY 38,25 4,00 -5,75 0 -5,75  
5 77 tarupi Minus Yacatis Metsänpeikko Tua Nummelin LÄGI 38,29 4,00 -5,71 0 -5,71  
6 83 shelam Stella Halivaaran Kevään Tuline Flicka Sanna Ahola HANKO 38,83 3,94 -5,17 0 -5,17  
7 80 parson Tuikku Tupla-Täplän Tuikku Sari Puusaari RIMA 39,50 3,87 -4,50 0 -4,50  
8 102 koohon Keira Bullbenz Kooi Uma Geri Anne Hirvonen KOOHO 40,50 3,78 -3,50 0 -3,50  
9 89 koohon Dio Black Amiikos Dio Damianus Hannamari Nieminen HSKH 45,31 3,38 1,31 0 1,31  
10 76 mittel Sulo Mintgarden's Argon Saara Laakko HSKH 45,53 3,36 1,53 0 1,53  
11 106 kesvil Tico Bakito's Dark Diamond Maarit Ala-Mettälä TSAU 47,00 3,26 3,00 0 3,00  
12 101 auskel Eka Kisentel's Arrawa Ariel Tiina Selenius ATT 47,02 3,25 3,02 0 3,02  
13 103 shelam Budi Sopuriinan Bodil Anu Rajaheimo KKK 35,61 4,30 -8,39 5 5  
14 87 vehter Frida Sandmarks Gwen Alexandra Lappalainen I-HAH 41,43 3,69 -2,57 5 5  
15 100 skette Miro Shoutinghill Sea Monkey Esa Lehdistö ATT 41,56 3,68 -2,44 5 5  
16 97 koohon Wimma Bullbenz Kooi Ulri Geri Mika Kallio KKK 45,54 3,36 1,54 5 6,54  
17 110 tarupi Malte Yacatis Galdur Tua Nummelin LÄGI 46,06 3,32 2,06 5 7,06  
18 112 espves Una Piinaavan Hotales Sari Nielsen HSKH 37,08 4,13 -6,92 10 10  
19 98 auskel Aki Slioor's Soleil Akita Veera Niemi KISA 52,05 2,94 8,05 5 13,05  
20 115 parson Ville Whisky Ollie V.D. Elshof Farm Juha Alenius AGRY 54,56 2,80 10,56 5 15,56  
  79 cocspa Kaapo Elmers Goldmine Mixed Colours Laura Oivanen P-HAU         HYL  
  84 stbter Fina Of Greenline Go-Go Girl Irmeli Westermarck AST         HYL  
  85 kromfo Vipu Kipazin Mentha Viridis Pasi Röyttä ACTIV         HYL  
  88 kromfo Fyra Fannimer Angelica Annariina Kulmala FPUKO         HYL  
  90 borter Kuuno Grindstones Ex Minister Ragni Christiansson-Sarasto BAT         HYL  
  93 shelam Tilda Funnytail Hot For Action Eeva Brockmann TSAU         HYL  
  94 kesvil Carlos Olymbinar's Gordon Susanna Heinonen KOTKA         HYL  
  95 espves Natso Caraydan Chiltepin Mia Hyrskylahti MÄNTS         HYL  
  96 kesvil Ricky Coros Ricky Martin Brita Långström KKK         HYL  
  104 parson Pena Akiina's Knight Simo Kerkelä IMPHA         HYL  
  105 parson Greta Radagast Gaurwaith Satu Pihlajamäki LÄGI         HYL  
  107 espves Inkeri Nadador Babosa Furiosa Mona Liljegren JANKK         HYL  
  111 novnou Jojo Renard Ruse Judy Jojo Olli-Jussi Rissanen LAU         HYL  
  114 shelam Ritu Luonnikkaan Tytytositoimiin Tuula Kunnas KKK         HYL  
  180 kromfo Frank Tornado Nina Marjamäki KKK         HYL  
  75 pyrpap Ruu Coirë Du Mourioche Minna Päivärinta HAU         POIS  

A agilityrata, mini 3, kello 15:00, tuomari Ritva Herrala, koirakoita 24, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 61 shelam Riina Snowglow's Now Or Never Anu Rajaheimo KKK 40,75 4,29 -9,25 0 -9,25  
2 72 jackru Kipsu Walking Disaster's Misspiggy Päivi Karjalainen KAT 41,32 4,24 -8,68 0 -8,68 SC
3 58 parson Chili Tairngire Tangerine Sari Puusaari RIMA 42,39 4,13 -7,61 0 -7,61  
4 71 shelam Surku Mei Dan On Maria Savonen ATT 42,45 4,12 -7,55 0 -7,55  
5 43 jackru Grimma Walking Disaster's Highly Explosive Päivi Karjalainen KAT 43,68 4,01 -6,32 0 -6,32 SC
6 73 shelam Ilona Sopuriinan Aino-Ilona Yrjö Rajaheimo KKK 45,50 3,85 -4,50 0 -4,50 Sc
7 65 mittel Bona Mikälie Bonamas Heli Ollila TSAU 47,93 3,65 -2,07 0 -2,07 SC
8 50 mittel Kapu Huraus Cappucino Heli Ollila TSAU 49,29 3,55 -0,71 0 -0,71 SC
9 70 x-rotu Napsi Menelmacar Napsik Seija Hartikainen LAU 50,91 3,44 0,91 0 0,91 SC
10 68 borter Chili Grindstones Weather Bound Irene Erling ATD 43,97 3,98 -6,03 5 5  
11 63 jackru Nipa Jevil\'s Xeronimo Päivikki Turula I-HAH 46,75 3,74 -3,25 5 5 SC
12 54 parson Poppana Poppana Satu Pihlajamäki LÄGI 57,18 3,06 7,18 0 7,18 SC
13 59 auster AKSU Wohvelin Asterix Matti Onkamo SIUNT 57,33 3,05 7,33 0 7,33 SC
14 69 kääpin Maxim Semper Ante Kind Of Magic Hannaleena Salmi I-HAH 60,71 2,88 10,71 5 15,71  
  39 x-rotu Amalia Kiitäjän Amalia Seija Hartikainen LAU         HYL SC
  44 cocspa Hulda Tiias Ensnare To You Maria Miettinen TSAU         HYL JC 8-13
  45 ceskyt Voltti Sötnosar's Fantom Jarno Järvinen MYNSK         HYL  
  47 schipp Niki Bilgepump's Geisha Emma Ojala ATT         HYL  
  52 käävil Tami Backseat Driver´s Tambest Ulla Viholainen FPUKO         HYL SC
  53 käävil Aksu Kirsikkapuun Allways On Fire Juha Kujala TSAU         HYL SC
  55 parson Nila Abysmal Themis To Qd Päivikki Turula I-HAH         HYL SC
  56 x-rotu Siru Double Action's 42 Seija Hartikainen LAU         HYL SC
  64 kääsna Rosso Beries Frosty Grant Ida Viitanen KKK         HYL JC 8-13
  66 shelam Kirppu Snowpaw Fairy Mary Lotta Jokinen TSAU         HYL JC 14-17
  40 cocspa Joya Fenbrook That's My Girl Eva Bensky AST         POIS  
  41 lägpys Sissi Tridenst Sissi Jari Laajala KKK         POIS SC
  57 cocspa Shirley Eben's Singin' In The Rain Eva Bensky AST         POIS  
  60 cavspa Turo Bacchante Du Nid Du Faisan Virpi Laaksonen KISA         POIS  
  74 cocspa Jazzy Great Escape Swings With Jazz Eva Bensky AST         POIS  

A agilityrata, medi 3, kello 15:45, tuomari Ritva Herrala, koirakoita 36, ihanneaika 51 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 75 pyrpap Ruu Coirë Du Mourioche Minna Päivärinta HAU 39,65 4,41 -11,35 0 -11,35  
2 96 kesvil Ricky Coros Ricky Martin Brita Långström KKK 40,29 4,34 -10,71 0 -10,71  
3 104 parson Pena Akiina's Knight Simo Kerkelä IMPHA 40,65 4,30 -10,35 0 -10,35  
4 77 tarupi Minus Yacatis Metsänpeikko Tua Nummelin LÄGI 41,30 4,24 -9,70 0 -9,70  
5 95 espves Natso Caraydan Chiltepin Mia Hyrskylahti MÄNTS 41,37 4,23 -9,63 0 -9,63  
6 81 novnou Misti Sienna-Red Artemis Olli-Jussi Rissanen LAU 42,07 4,16 -8,93 0 -8,93  
7 107 espves Inkeri Nadador Babosa Furiosa Mona Liljegren JANKK 44,05 3,97 -6,95 0 -6,95  
8 80 parson Tuikku Tupla-Täplän Tuikku Sari Puusaari RIMA 45,25 3,87 -5,75 0 -5,75  
9 97 koohon Wimma Bullbenz Kooi Ulri Geri Mika Kallio KKK 47,16 3,71 -3,84 0 -3,84  
10 105 parson Greta Radagast Gaurwaith Satu Pihlajamäki LÄGI 54,68 3,20 3,68 0 3,68 SC
11 94 kesvil Carlos Olymbinar's Gordon Susanna Heinonen KOTKA 44,21 3,96 -6,79 5 5  
12 115 parson Ville Whisky Ollie V.D. Elshof Farm Juha Alenius AGRY 58,25 3,00 7,25 5 12,25 SC
  76 mittel Sulo Mintgarden's Argon Saara Laakko HSKH         HYL JC 14-17
  78 parson Raipe Viininvartijan Bablo Juha Alenius AGRY         HYL SC
  79 cocspa Kaapo Elmers Goldmine Mixed Colours Laura Oivanen P-HAU         HYL  
  82 parson Kapu Pardonna's Athos Jari Valtonen TSAU         HYL SC
  83 shelam Stella Halivaaran Kevään Tuline Flicka Sanna Ahola HANKO         HYL  
  84 stbter Fina Of Greenline Go-Go Girl Irmeli Westermarck AST         HYL  
  85 kromfo Vipu Kipazin Mentha Viridis Pasi Röyttä ACTIV         HYL SC
  89 koohon Dio Black Amiikos Dio Damianus Hannamari Nieminen HSKH         HYL  
  90 borter Kuuno Grindstones Ex Minister Ragni Christiansson-Sarasto BAT         HYL SC
  91 pyrpal Leni Eleni Chuken Sakura No Kuni Sami Suvanto HAU         HYL  
  92 koohon Robi Tretex Kilroy Jari Laitinen KKK         HYL  
  93 shelam Tilda Funnytail Hot For Action Eeva Brockmann TSAU         HYL  
  98 auskel Aki Slioor's Soleil Akita Veera Niemi KISA         HYL JC 14-17
  100 skette Miro Shoutinghill Sea Monkey Esa Lehdistö ATT         HYL  
  101 auskel Eka Kisentel's Arrawa Ariel Tiina Selenius ATT         HYL SC
  102 koohon Keira Bullbenz Kooi Uma Geri Anne Hirvonen KOOHO         HYL SC
  103 shelam Budi Sopuriinan Bodil Anu Rajaheimo KKK         HYL  
  106 kesvil Tico Bakito's Dark Diamond Maarit Ala-Mettälä TSAU         HYL  
  108 kromfo Flii Kipazin Mentha Piperita Jaana Mero ATT         HYL  
  110 tarupi Malte Yacatis Galdur Tua Nummelin LÄGI         HYL  
  111 novnou Jojo Renard Ruse Judy Jojo Olli-Jussi Rissanen LAU         HYL  
  112 espves Una Piinaavan Hotales Sari Nielsen HSKH         HYL  
  114 shelam Ritu Luonnikkaan Tytytositoimiin Tuula Kunnas KKK         HYL  
  180 kromfo Frank Tornado Nina Marjamäki KKK         HYL  

A agilityrata, maksi 3, kello 16:35, tuomari Ritva Herrala, koirakoita 46, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 162 borcol Rico Decathlete's Comet Heidi Karanko ATT 36,92 4,74 -13,08 0 -13,08  
2 160 borcol Orm Hakukaaren Lucky Marju Kiri LÄGI 40,47 4,32 -9,53 0 -9,53 SERT-A, FI AVA
3 155 auspai Sony Hazelmoor Nonparel Notte Esa Lehdistö ATT 45,65 3,83 -4,35 0 -4,35  
4 154 slapko Ursa Nutukas Ursula Susanna Kangasvuo JAT 46,36 3,78 -3,64 0 -3,64  
5 142 belpag Peppi Finn Noir I'm Special Johanna Peltonen E-HKK 47,12 3,71 -2,88 0 -2,88  
6 158 borcol Ritva Strömsfors Ritva Maria Miettinen TSAU 47,65 3,67 -2,35 0 -2,35 JC 8-13 1.
7 148 samoje Pepsi Helminauhan Löylyn Tuoksu Tiina Alikoski HAU 48,78 3,59 -1,22 0 -1,22  
8 119 borcol Hero Nice Of You To Come Bye Yes Or No Jonna Palmu TSAU 39,78 4,40 -10,22 5 5  
9 168 borcol Maximus Felltop Maximus Santtu Stenberg ATT 43,94 3,98 -6,06 5 5  
10 121 borcol Niiru Hakukaaren Nero Satu Pihlajamäki LÄGI 46,61 3,76 -3,39 5 5 SC 1.
11 172 rhokoi Tilda Tarujen Rondea Anna Mattila RIMA 55,74 3,14 5,74 0 5,74  
12 129 auspai Kina Ardiente Flor Jugosa Sanni Husso ATD 42,82 4,09 -7,18 10 10  
13 139 borcol Piru Tending Passionate Teemu Linna ACE 44,73 3,91 -5,27 10 10  
14 124 auskel Taku Kelmi Mahtava Mäihä Sonja Paavola TSAU 53,73 3,26 3,73 10 13,73  
15 161 lappor Verne Vuosttas Gotka Reetta Haataja TUUKK 53,77 3,26 3,77 10 13,77  
16 130 sakpai Elvis Nexocan Eroder Helena Heino RAUMA 57,12 3,06 7,12 10 17,12 JC 8-13 2.
  116 borcol Jösta Skogsvallarens Jim Mila Oravecz LAW         HYL  
  118 auskel Ansa Nallikallion Auringonkukka Mia Tikkanen ATT         HYL  
  122 lyhcol Elmo Koiruuksien Jätkä On Eläin Anne Linsuri TSAU         HYL SC
  123 borcol Vea Tronic Pashmina Heli Järnefelt JAU         HYL Sc
  125 pyrpal Louhi Tottakai Louhetar Saija Niemi HAU         HYL  
  126 borcol Zinni Rosmarinus Gin Special Gilla Stenberg-Rakkolainen E-HKK         HYL  
  127 borcol Bea Oakmeadow Heather Hanna Haveri LÄGI         HYL  
  128 borcol Rai Rai Tending Qui Vive Niina-Liina Linna ACE         HYL  
  133 borcol Laava Maple Yard First Of All Liisa Lehikoinen LÄGI         HYL  
  134 belpam Cera Iron Paws Caramel Diana Maria Miettinen TSAU         HYL JC 8-13
  135 borcol Zup Hakukaaren Zup Mira Pihlajamäki LÄGI         HYL  
  140 vehter Tommi Sittin Pretty's Tomtom Mauri Oinonen KKK         HYL SC
  141 borcol Olli Piggylands Irsay Oliver Marika Käki AST         HYL  
  143 sakpai Pink Nexocan Fuxia Helena Heino RAUMA         HYL JC 8-13
  144 snauts Roosa Ipomaea Flavago Leila Komulainen KKK         HYL SC
  145 auspai Assi No Field's Bordadura Paula Collin-Olkkonen HURHA         HYL  
  146 sakpai Sissi Sensen Mann Larissa Helena Heino RAUMA         HYL JC 8-13
  149 borcol Suvianne Piggyland's Adalmiina Elsa Viitanen KKK         HYL JC 8-13
  150 borcol Uni Saunajaakon Smooth Criminal Mila Oravecz LAW         HYL  
  151 borcol Soihtu Eyewitness Wildfire Anna-Maija Saharanta LAW         HYL  
  152 borcol Eino Pikkupaimenen True Magic Tiina Järvinen ATT         HYL  
  156 borcol Poppa Oakmeadow Dazzling Diamond Liisa Lehikoinen LÄGI         HYL  
  159 borcol Kosti Promillen Cruzan Laura Leppänen MÄNTS         HYL  
  163 auskel Iita Coshagh Aroha Heli Järnefelt JAU         HYL SC
  164 auskel Noah Maiskis Milou Sonja Paavola TSAU         HYL  
  165 borcol Miio Never Never Land G'man O'war Katja Ylinen ATT         HYL  
  166 borcol Sintti Flowerfellow Cinnamon-Rose Hanna Kuusisto RIMA         HYL  
  169 auspai Duffy Ardiente Leone Kiara Kati Immonen KKK         HYL  
  170 novnou Nelli Megwe'g Clorian Maiju Grönholm KAT         HYL  
  171 kromfo Artsi Atsalean Eko Nina Marjamäki KKK         HYL  
  137 borcol Ninni Sanmar Saga Hertta-Maria Ketola HSKH         POIS  
  147 novnou Sohvi Columba Suvi Filpponen WUOKS         POIS  
  153 whippe Sani Softouch Blazing Sun Liisa Kopra AST         POIS  

C agilityrata, maksi 3, kello 18:10, tuomari Ritva Herrala, koirakoita 43, ihanneaika 38 s, enimmäisaika 76 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 128 borcol Rai Rai Tending Qui Vive Niina-Liina Linna ACE 27,26 5,10 -10,74 0 -10,74  
2 162 borcol Rico Decathlete's Comet Heidi Karanko ATT 29,82 4,66 -8,18 0 -8,18  
3 150 borcol Uni Saunajaakon Smooth Criminal Mila Oravecz LAW 30,39 4,57 -7,61 0 -7,61 SERT-A
4 139 borcol Piru Tending Passionate Teemu Linna ACE 30,40 4,57 -7,60 0 -7,60  
5 116 borcol Jösta Skogsvallarens Jim Mila Oravecz LAW 30,63 4,54 -7,37 0 -7,37  
6 122 lyhcol Elmo Koiruuksien Jätkä On Eläin Anne Linsuri TSAU 31,00 4,48 -7,00 0 -7,00  
7 159 borcol Kosti Promillen Cruzan Laura Leppänen MÄNTS 31,18 4,46 -6,82 0 -6,82  
8 135 borcol Zup Hakukaaren Zup Mira Pihlajamäki LÄGI 31,75 4,38 -6,25 0 -6,25  
9 123 borcol Vea Tronic Pashmina Heli Järnefelt JAU 31,82 4,37 -6,18 0 -6,18  
10 164 auskel Noah Maiskis Milou Sonja Paavola TSAU 32,14 4,32 -5,86 0 -5,86  
11 151 borcol Soihtu Eyewitness Wildfire Anna-Maija Saharanta LAW 33,29 4,18 -4,71 0 -4,71  
12 166 borcol Sintti Flowerfellow Cinnamon-Rose Hanna Kuusisto RIMA 33,66 4,13 -4,34 0 -4,34  
13 145 auspai Assi No Field's Bordadura Paula Collin-Olkkonen HURHA 36,18 3,84 -1,82 0 -1,82  
14 131 novnou Luma Siipiveikon Lumalumimarja Jaakko Auvinen HAU 36,57 3,80 -1,43 0 -1,43  
15 130 sakpai Elvis Nexocan Eroder Helena Heino RAUMA 38,95 3,57 0,95 0 0,95  
16 160 borcol Orm Hakukaaren Lucky Marju Kiri LÄGI 31,83 4,37 -6,17 5 5  
17 121 borcol Niiru Hakukaaren Nero Satu Pihlajamäki LÄGI 32,64 4,26 -5,36 5 5  
18 143 sakpai Pink Nexocan Fuxia Helena Heino RAUMA 33,45 4,16 -4,55 5 5  
19 124 auskel Taku Kelmi Mahtava Mäihä Sonja Paavola TSAU 34,27 4,06 -3,73 5 5  
20 119 borcol Hero Nice Of You To Come Bye Yes Or No Jonna Palmu TSAU 37,52 3,70 -0,48 5 5  
21 161 lappor Verne Vuosttas Gotka Reetta Haataja TUUKK 43,11 3,22 5,11 0 5,11  
22 172 rhokoi Tilda Tarujen Rondea Anna Mattila RIMA 40,25 3,45 2,25 5 7,25  
23 158 borcol Ritva Strömsfors Ritva Maria Miettinen TSAU 40,52 3,43 2,52 5 7,52  
24 126 borcol Zinni Rosmarinus Gin Special Gilla Stenberg-Rakkolainen E-HKK 31,39 4,43 -6,61 10 10  
25 129 auspai Kina Ardiente Flor Jugosa Sanni Husso ATD 31,86 4,36 -6,14 10 10  
26 144 snauts Roosa Ipomaea Flavago Leila Komulainen KKK 39,42 3,53 1,42 10 11,42  
27 146 sakpai Sissi Sensen Mann Larissa Helena Heino RAUMA 47,90 2,90 9,90 5 14,90  
  118 auskel Ansa Nallikallion Auringonkukka Mia Tikkanen ATT         HYL  
  125 pyrpal Louhi Tottakai Louhetar Saija Niemi HAU         HYL  
  127 borcol Bea Oakmeadow Heather Hanna Haveri LÄGI         HYL  
  133 borcol Laava Maple Yard First Of All Liisa Lehikoinen LÄGI         HYL  
  140 vehter Tommi Sittin Pretty's Tomtom Mauri Oinonen KKK         HYL  
  141 borcol Olli Piggylands Irsay Oliver Marika Käki AST         HYL  
  142 belpag Peppi Finn Noir I'm Special Johanna Peltonen E-HKK         HYL  
  148 samoje Pepsi Helminauhan Löylyn Tuoksu Tiina Alikoski HAU         HYL  
  154 slapko Ursa Nutukas Ursula Susanna Kangasvuo JAT         HYL  
  155 auspai Sony Hazelmoor Nonparel Notte Esa Lehdistö ATT         HYL  
  156 borcol Poppa Oakmeadow Dazzling Diamond Liisa Lehikoinen LÄGI         HYL  
  165 borcol Miio Never Never Land G'man O'war Katja Ylinen ATT         HYL  
  167 auspai Siiri Ketturetku Solveig Song Hilkka Kallinen KKK         HYL  
  168 borcol Maximus Felltop Maximus Santtu Stenberg ATT         HYL  
  169 auspai Duffy Ardiente Leone Kiara Kati Immonen KKK         HYL  
  171 kromfo Artsi Atsalean Eko Nina Marjamäki KKK         HYL  
  137 borcol Ninni Sanmar Saga Hertta-Maria Ketola HSKH         POIS  
  147 novnou Sohvi Columba Suvi Filpponen WUOKS         POIS  
  153 whippe Sani Softouch Blazing Sun Liisa Kopra AST         POIS  

B hyppyrata, maksi 3, kello 19:25, tuomari Ritva Herrala, koirakoita 40, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,9 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 139 borcol Piru Tending Passionate Teemu Linna ACE 34,17 5,09 -10,83 0 -10,83  
2 164 auskel Noah Maiskis Milou Sonja Paavola TSAU 35,92 4,84 -9,08 0 -9,08 SERT-H
3 167 auspai Siiri Ketturetku Solveig Song Hilkka Kallinen KKK 36,61 4,75 -8,39 0 -8,39  
4 152 borcol Eino Pikkupaimenen True Magic Tiina Järvinen ATT 37,62 4,62 -7,38 0 -7,38  
5 158 borcol Ritva Strömsfors Ritva Maria Miettinen TSAU 38,21 4,55 -6,79 0 -6,79  
6 154 slapko Ursa Nutukas Ursula Susanna Kangasvuo JAT 42,90 4,06 -2,10 0 -2,10  
7 131 novnou Luma Siipiveikon Lumalumimarja Jaakko Auvinen HAU 44,31 3,93 -0,69 0 -0,69  
8 155 auspai Sony Hazelmoor Nonparel Notte Esa Lehdistö ATT 45,72 3,81 0,72 0 0,72  
9 160 borcol Orm Hakukaaren Lucky Marju Kiri LÄGI 36,53 4,76 -8,47 5 5  
10 118 auskel Ansa Nallikallion Auringonkukka Mia Tikkanen ATT 37,08 4,69 -7,92 5 5  
11 132 belpam Gia Flammeus Magic Magia Hanna Miettinen TSAU 39,59 4,39 -5,41 5 5  
12 165 borcol Miio Never Never Land G'man O'war Katja Ylinen ATT 41,06 4,24 -3,94 5 5  
13 146 sakpai Sissi Sensen Mann Larissa Helena Heino RAUMA 46,06 3,78 1,06 5 6,06  
14 123 borcol Vea Tronic Pashmina Heli Järnefelt JAU 34,47 5,05 -10,53 10 10  
15 119 borcol Hero Nice Of You To Come Bye Yes Or No Jonna Palmu TSAU 38,00 4,58 -7,00 10 10  
16 162 borcol Rico Decathlete's Comet Heidi Karanko ATT 40,33 4,31 -4,67 10 10  
17 135 borcol Zup Hakukaaren Zup Mira Pihlajamäki LÄGI 35,35 4,92 -9,65 15 15  
  116 borcol Jösta Skogsvallarens Jim Mila Oravecz LAW         HYL  
  121 borcol Niiru Hakukaaren Nero Satu Pihlajamäki LÄGI         HYL  
  122 lyhcol Elmo Koiruuksien Jätkä On Eläin Anne Linsuri TSAU         HYL  
  124 auskel Taku Kelmi Mahtava Mäihä Sonja Paavola TSAU         HYL  
  126 borcol Zinni Rosmarinus Gin Special Gilla Stenberg-Rakkolainen E-HKK         HYL  
  127 borcol Bea Oakmeadow Heather Hanna Haveri LÄGI         HYL  
  128 borcol Rai Rai Tending Qui Vive Niina-Liina Linna ACE         HYL  
  129 auspai Kina Ardiente Flor Jugosa Sanni Husso ATD         HYL  
  130 sakpai Elvis Nexocan Eroder Helena Heino RAUMA         HYL  
  140 vehter Tommi Sittin Pretty's Tomtom Mauri Oinonen KKK         HYL  
  141 borcol Olli Piggylands Irsay Oliver Marika Käki AST         HYL  
  142 belpag Peppi Finn Noir I'm Special Johanna Peltonen E-HKK         HYL  
  143 sakpai Pink Nexocan Fuxia Helena Heino RAUMA         HYL  
  148 samoje Pepsi Helminauhan Löylyn Tuoksu Tiina Alikoski HAU         HYL  
  150 borcol Uni Saunajaakon Smooth Criminal Mila Oravecz LAW         HYL  
  151 borcol Soihtu Eyewitness Wildfire Anna-Maija Saharanta LAW         HYL  
  159 borcol Kosti Promillen Cruzan Laura Leppänen MÄNTS         HYL  
  163 auskel Iita Coshagh Aroha Heli Järnefelt JAU         HYL  
  166 borcol Sintti Flowerfellow Cinnamon-Rose Hanna Kuusisto RIMA         HYL  
  168 borcol Maximus Felltop Maximus Santtu Stenberg ATT         HYL  
  169 auspai Duffy Ardiente Leone Kiara Kati Immonen KKK         HYL  
  170 novnou Nelli Megwe'g Clorian Maiju Grönholm KAT         HYL  
  172 rhokoi Tilda Tarujen Rondea Anna Mattila RIMA         HYL  
  133 borcol Laava Maple Yard First Of All Liisa Lehikoinen LÄGI         POIS  
  137 borcol Ninni Sanmar Saga Hertta-Maria Ketola HSKH         POIS  
  147 novnou Sohvi Columba Suvi Filpponen WUOKS         POIS  
  153 whippe Sani Softouch Blazing Sun Liisa Kopra AST         POIS  
  161 lappor Verne Vuosttas Gotka Reetta Haataja TUUKK         POIS