Kilpailu 17.8.2013, paikka Lohja, järjestäjä Länsi-Uudenmaan Agilityharrastajat ry

[A Mini 3] [A Medi 3] [A Maksi 3]

A agilityrata, mini 3, kello 07:50, tuomari Henri Luomala, koirakoita 52, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 72 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 5 shelam Sonic Mutkis Onnensoturi Sini Eriksson KKK 32,22 5,12 -15,78 0 -15,78  
2 54 shelam Tuima Nappulavaaran Tuli Kajsa Lampén JAU 32,82 5,03 -15,18 0 -15,18  
3 48 shelam Riina Snowglow's Now Or Never Anu Rajaheimo KKK 33,26 4,96 -14,74 0 -14,74 PM
4 9 borter Akki Aquila Kham-Mi Maarit Niemelä BAT 33,33 4,95 -14,67 0 -14,67 PM
5 40 parson Elmo Green Perry's Boomer Annina Myllyaho JAU 33,67 4,90 -14,33 0 -14,33 PM
6 27 shelam Sara Akiliinan Impress Me Milja Tamminen MÄNTS 33,73 4,89 -14,27 0 -14,27 PM
7 3 parson Fly Double Barrel's Tasty Toscana Timo Puusaari RIMA 33,89 4,87 -14,11 0 -14,11 PM
8 19 jackru Kipsu Walking Disaster's Misspiggy Päivi Karjalainen KAT 33,93 4,86 -14,07 0 -14,07  
9 25 borter Mii Flagstones Terrier Sari Ankkuri BAT 34,01 4,85 -13,99 0 -13,99 PM
10 47 engkte Elli Great Bernina's Easy Ella Taru Huju KKK 34,02 4,85 -13,98 0 -13,98 PM
11 39 parson Chili Tairngire Tangerine Sari Puusaari RIMA 34,26 4,82 -13,74 0 -13,74 PM
12 14 kääsna Stella Super Play's Diamond Flame Susanna Karlsson IMPHA 34,97 4,72 -13,03 0 -13,03  
13 35 borter Häjy Höysaetlias Tore Hund Kirsi Viitasaari BAT 35,14 4,70 -12,86 0 -12,86  
14 11 shelam Wii Kråkeslottets Miss Infiniti Irene Erling ATD 35,18 4,69 -12,82 0 -12,82  
15 28 borter Koodi Heathberry's Code Red Marjo Einola PORSK 35,31 4,67 -12,69 0 -12,69 PM
16 51 jackru Roosa Roosa Pauliina Kuronen HI-HA 35,89 4,60 -12,11 0 -12,11 PM
17 31 shelam Taika Kepposen Lemmitty Suvi Kaipainen HI-HA 35,92 4,59 -12,08 0 -12,08 PM
18 16 shelam Roosa Golden Rose Angel Eyes Jenna Ojanen VEIKK 37,49 4,40 -10,51 0 -10,51  
19 55 lägpys Oiva Cimillan Ove Onnenpoika Heini Kämäräinen JAU 37,50 4,40 -10,50 0 -10,50 PM
20 24 lägpys Sissi Tridenst Sissi Jari Laajala KKK 37,92 4,35 -10,08 0 -10,08 PM
21 21 shelam Ilona Sopuriinan Aino-Ilona Yrjö Rajaheimo KKK 38,17 4,32 -9,83 0 -9,83 PM
22 4 lägpys Liekki Tulikäpälän Pikku-Liekki Milla Saari LÄGI 38,21 4,32 -9,79 0 -9,79 PM
23 1 kääsna Tomi Ädels Lordi Lucifer Seija Louhivuori IMPHA 39,04 4,23 -8,96 0 -8,96 PM
24 41 cavspa Redi Fireboy's Secret Soul Terhi Kesti MÄNTS 39,83 4,14 -8,17 0 -8,17 PM
25 18 shelam Yocu Snowglow's Quirk Of Fate Pia Helander VEIKK 40,53 4,07 -7,47 0 -7,47 PM
26 26 parson Poppana Poppana Satu Pihlajamäki LÄGI 42,36 3,89 -5,64 0 -5,64 PM
27 33 mittel Milla Mikälie Tuulenpesä Kirsi Eloranta PORSK 42,79 3,86 -5,21 0 -5,21 PM
28 29 shelam NOx Zarvo's Black Dream By Illusion Milla Saari LÄGI 51,33 3,21 3,33 0 3,33 PM
29 49 shelam Tiku Dam Alley`s Allways In My Mind Kirsi Ojanen VEIKK 33,26 4,96 -14,74 5 5  
30 7 parson Onni Green Perry's Emmeret Earnan Annina Myllyaho JAU 34,54 4,78 -13,46 5 5 PM
31 15 parson Frida Double Barrel's Divine Design Teemu Kollanen KAT 34,71 4,75 -13,29 5 5 PM
32 45 jackru Grimma Walking Disaster's Highly Explosive Päivi Karjalainen KAT 34,72 4,75 -13,28 5 5  
33 46 shelam Lumi Käpäläkoplan O'no Pauliina Linna LÄGI 35,00 4,71 -13,00 5 5 PM
34 23 shelam Fanny Homeponds Kleopatra Krista Leino HI-HA 35,08 4,70 -12,92 5 5 PM
35 2 jackru Niki Stablebuddys Nikkisixx Pauliina Kuronen HI-HA 35,43 4,66 -12,57 5 5 PM
36 32 kääpin Burton Tricky Player's Burton Sanna Kuparinen HSKK 36,70 4,50 -11,30 5 5  
37 13 käävil Reino Sarahill Plaisir D'amour Leila Ottelin HSKH 40,42 4,08 -7,58 5 5  
38 37 lägpys Saara Tulikäpälän Saara Savusukeltaja Marjo Korander-Taavitsainen LÄGI 40,92 4,03 -7,08 5 5 PM
39 42 jackru Trace Tricky Tracey V.'t Baci Tanja Manninen JAU 45,67 3,61 -2,33 5 5 PM
40 44 kesvil Taika Wild Apricot Coco Chanel Teija Liikala JAU 32,99 5,00 -15,01 10 10 PM
41 53 lägpys Kipinä Tulikäpälän Lentävä Kipinä Milla Saari LÄGI 47,11 3,50 -0,89 15 15 PM
  6 lägpys Urkki Tulikäpälän Tulimestari Marjo Korander-Taavitsainen LÄGI         HYL PM
  10 jackru Stella Jackxellent Iloveyou Tanja Manninen JAU         HYL PM
  12 parson Raivo Somerset Ticket To Ride Marju Kiri LÄGI         HYL PM
  22 borter Tabe Grindstones Mrs Robinson Erja Suni-Räsänen BAT         HYL  
  34 kääsna Max Top Target Maestro Sini Tikkaniemi IMPHA         HYL PM
  36 parson Tiri Tupla-Täplän Tirlittan Marju Kiri LÄGI         HYL PM
  38 borter Nipsu Badamtam's No Mercy Tommi Olsson BAT         HYL  
  50 parson Hertta Repoketun Fireball Tiina Tahvanainen KKK         HYL PM
  52 kääsna Ufo Hott'n Tott Da Ufo Son Of Afi Katja Nieminen JAU         HYL PM
  56 käävil Rico Canmoy's Flying Men Jenni Vaaksio KAT         HYL  
  57 tarupi Jussi Tarupihan Keskikesänjuhla Markku Kaukinen JAU         HYL PM
  8 shelam Myra Pilvimarjan Unelma Heini Lehtonen TSAU         POIS PM
  17 shelam Kriisi Minimonsin Shocking Crisis Karoliina Myllyoja HAU         POIS  
  30 shelam Neon Minimonsin Northern Lights Jenna Caloander ATD         POIS  
  43 shelam Java Minimonsin Downpour Maiju Korhonen ATD         POIS  

A agilityrata, medi 3, kello 12:20, tuomari Henri Luomala, koirakoita 48, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 71 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 74 koohon Robi Tretex Kilroy Jari Laitinen KKK 35,36 4,64 -11,64 0 -11,64 PM
2 62 kääsna Deedee Esslex Dexter Mcigors Katja Nieminen JAU 37,32 4,39 -9,68 0 -9,68 PM
3 84 pyrpap Bode Drole D'oiseau Damier Bleu Jouni Kautto KKK 38,18 4,30 -8,82 0 -8,82 PM
4 64 espves Rubi Concurrido Querencia Sanna Kobylin JAU 38,53 4,26 -8,47 0 -8,47 PM
5 72 shelam Uuno Päättymätön Olemisen Riemu Katja Kumpulainen JAU 39,36 4,17 -7,64 0 -7,64 PM
6 63 shelam Tico Hartwell Action Please Anne Kunnas HSKH 39,58 4,14 -7,42 0 -7,42 PM
7 106 espves Fami Concurrido Vivencia Sanna Kobylin JAU 40,74 4,03 -6,26 0 -6,26 PM
8 93 shelam Goldie Sunsweet Golden Globe Emilia Välttilä VEIKK 40,91 4,01 -6,09 0 -6,09 PM
9 66 pyrpap Nemo Drole D'oiseau Moufle Mordore Soila Sabelström LÄGI 41,61 3,94 -5,39 0 -5,39 PM
10 87 kesvil Mori Soltar's Urban Legend Tuire Tamminen MÄNTS 46,08 3,56 -0,92 0 -0,92 PM
11 77 pumi Musti Noisy Dog's Dante Carita Friberg MÄNTS 46,40 3,53 -0,60 0 -0,60 PM
12 86 vehter Kerttu Cara Fionn Grainne Laura Ahonen KKK 46,83 3,50 -0,17 0 -0,17  
13 105 kääsna Remu Super Play's Hurrigane Harry Seija Louhivuori IMPHA 47,15 3,48 0,15 0 0,15 PM
14 95 parson Ville Whisky Ollie V.D. Elshof Farm Juha Alenius AGRY 48,90 3,35 1,90 0 1,90  
15 103 parson Peksu Ring Tail Elton Tiina Tahvanainen KKK 37,44 4,38 -9,56 5 5 PM
16 79 espves Loukku Pevikan Vesihiisi Emilia Rainetoja JAU 40,22 4,08 -6,78 5 5 PM
17 85 tarupi Minus Yacatis Metsänpeikko Tua Nummelin LÄGI 40,47 4,05 -6,53 5 5 PM
18 96 koohon Zeppe Zeppelin Pernilla Tallberg PORSK 40,57 4,04 -6,43 5 5 PM
19 102 kromfo Tikkis Kipazin Just A Trick Kati Nieminen IMPHA 42,00 3,90 -5,00 5 5 PM
20 92 tarupi Curu Merramäen Aarre-Olavi Lotta Rönnholm LÄGI 42,29 3,88 -4,71 5 5 PM
21 61 shelam Ansa Pilvimarjan Todellinen Prinsessa Kirsi Rusila HANKO 42,81 3,83 -4,19 5 5 PM
22 68 shelam Budi Sopuriinan Bodil Anu Rajaheimo KKK 44,15 3,71 -2,85 5 5 PM
23 99 pyrpap Dori Drole D'oiseau Mouche De Feu Soila Sabelström LÄGI 45,72 3,59 -1,28 5 5 PM
24 104 shelam Kira Sunsweet Blues Baby Sirpa Arminen HI-HA 46,46 3,53 -0,54 5 5 PM
25 94 kromfo Frank Tornado Nina Marjamäki KKK 35,56 4,61 -11,44 10 10  
26 76 parson Raipe Viininvartijan Bablo Juha Alenius AGRY 40,04 4,10 -6,96 10 10  
27 81 parson Kapu Pardonna's Athos Jari Valtonen TSAU 40,97 4,00 -6,03 10 10  
28 100 espves Mesi Caraydan Hoya Minibelle Mia Hyrskylahti MÄNTS 41,71 3,93 -5,29 10 10 PM
29 65 shelam Kani Dalimattas Lilla Victoria Emilia Välttilä VEIKK 41,86 3,92 -5,14 10 10 PM
30 91 lagrom Ambra Jarlein Ambra Sirpa Jääskeläinen KAT 50,65 3,24 3,65 10 13,65 PM
31 107 koohon Wimma Bullbenz Kooi Ulri Geri Mika Kallio KKK 51,29 3,20 4,29 10 14,29 PM
32 97 espves Asta Caraydan Galaxia Anne-Mari Tenhovalo KKK 44,33 3,70 -2,67 15 15 PM
33 83 lakter Windi Big Lady's Micro-Wind Paula Polvinen HSKK 50,48 3,25 3,48 15 18,48 PM
34 73 stbter Speedy Paws Up What To Do Katja Lehto HSKK 57,12 2,87 10,12 15 25,12 PM
  58 espves Natso Caraydan Chiltepin Mia Hyrskylahti MÄNTS         HYL PM
  59 espves Teppo Caraydan Chamburato Heini Mölsä HSKH         HYL  
  60 kääsna Bruno Juliuksen Bruno Moa Thors TAMMI         HYL PM
  69 lagrom Netta Cantharellin Canzonetta Di Natale Sirpa Jääskeläinen KAT         HYL PM
  70 kesvil Tyyne Celesterling Dazzling Dancer Eeva Ihatsu JAU         HYL PM
  71 espves Joy Pevikan Kultainen Silmä Kirsi Hiltunen JAU         HYL PM
  78 x-rotu Rosa Rosella Taina Rantanen VEIKK         HYL  
  80 shelam Stella Halivaaran Kevään Tuline Flicka Sanna Ahola HANKO         HYL PM
  82 novnou Riesa Wildanas Too Hot To Handle Elena Nisula HSKK         HYL PM
  89 stbter Fina Of Greenline Go-Go Girl Irmeli Westermarck AST         HYL  
  90 pumi Sade Metsänneidon Asterina Sussi Backman TAMMI         HYL PM
  98 novnou Caro Merkillinen Kide Kirsi Lappalainen KKK         HYL PM
  101 parson Greta Radagast Gaurwaith Mira Pihlajamäki LÄGI         HYL PM
  108 shelam Helmi Bumtsi Bum Jolly Jokerina Anne Huusela VEIKK         HYL PM
  67 shelam Ritu Luonnikkaan Tytytositoimiin Tuula Kunnas KKK         POIS  
  75 shelam Lucky Snowpaw Sir Lancelot Tiina Linna LÄGI         POIS  
  88 parson Pena Akiina's Knight Simo Kerkelä IMPHA         POIS  

A agilityrata, maksi 3, kello 17:00, tuomari Leena Rantamäki-Lahtinen, koirakoita 68, ihanneaika 44 s, enimmäisaika 88 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 156 borcol Laava Maple Yard First Of All Liisa Lehikoinen LÄGI 30,25 5,19 -13,75 0 -13,75 PM
2 133 borcol Fidzi Tammikallion Vempula Hanna Toivola HI-HA 30,84 5,09 -13,16 0 -13,16 PM
3 160 borcol Diesel Mcsanikan Arctic Blue Wenla Westerlund IMPHA 31,03 5,06 -12,97 0 -12,97  
4 117 auskel Binka Kengurukolon Deja Vu Jan Dahl HANKO 32,71 4,80 -11,29 0 -11,29 PM, SERT-A
5 126 auspai Fendi Coppercreek’s Good Luck Charm Kristiina Henriksén HAU 32,97 4,76 -11,03 0 -11,03  
6 124 auspai Demi Ardiente Dona Corabella Kati Immonen KKK 33,04 4,75 -10,96 0 -10,96 PM
7 163 auspai Siiri Ketturetku Solveig Song Hilkka Kallinen KKK 34,74 4,52 -9,26 0 -9,26 PM
8 130 slapko Ursa Nutukas Ursula Susanna Kangasvuo JAU 36,74 4,27 -7,26 0 -7,26 PM
9 127 snauts Nada Jettyspoof's Schwartze Kurve Tiina Pehkonen HSKK 37,26 4,21 -6,74 0 -6,74 PM
10 178 whippe Sani Softouch Blazing Sun Liisa Kopra AST 40,30 3,90 -3,70 0 -3,70  
11 153 borcol Voltti Little Step's Volt Saija Mustonen LAW 28,09 5,59 -15,91 5 5 PM
12 172 borcol Rai Rai Tending Qui Vive Niina-Liina Linna ACE 28,15 5,58 -15,85 5 5  
13 111 borcol Punssi Promillen Cinzano Tuulia Liuhto LAW 28,85 5,44 -15,15 5 5  
14 171 belpam Saga Tammikallion Finski Riina Kellman BAT 29,96 5,24 -14,04 5 5 PM
15 141 borcol Jedi Tending Eager Juha Ruokonen KKK 30,36 5,17 -13,64 5 5 PM
16 132 borcol Molla Maple Yard Foo Fighter Tiina Hasu JAU 31,22 5,03 -12,78 5 5 PM, juoksu
17 182 espves Niza Gotcha Baliza Hanna Toivola HI-HA 31,40 5,00 -12,60 5 5 PM
18 144 auspai Sumu Capricole Final Fantasy Sirkka Aro HI-HA 33,40 4,70 -10,60 5 5 PM
19 115 borcol Fläkt Sjövallarens Fläkt Jouni Vainio HAU 33,45 4,69 -10,55 5 5  
20 169 x-rotu Wookie Wookie Taina Rantanen VEIKK 43,50 3,61 -0,50 5 5  
21 177 auspai Ville Shepmate's Super Power Riikka Karinen CITYB 48,65 3,23 4,65 5 9,65 PM
22 168 borcol Piru Tending Passionate Teemu Linna ACE 29,18 5,38 -14,82 10 10 PM
23 184 belpat Fiu Hukkarullan Fiksu Hanna Vitikainen JAU 31,09 5,05 -12,91 10 10 PM, Juoksu
24 122 auspai Cricket Delta River Cactus Blossom Riikka Karinen CITYB 31,43 4,99 -12,57 10 10 PM
25 116 belpag Lukas Rokkitassun Carpe Diem Ilkka Grof KKK 32,39 4,85 -11,61 10 10 PM
26 128 pitcol Vekki Purple Pearl's Illusia Julia Hasu MAH 33,30 4,72 -10,70 10 10  
27 155 belpag Pauli Branco Olavi Laakkonen ATT 37,20 4,22 -6,80 10 10  
28 159 pirset Pommi Fansett Hemisphere Kid Vesa Naukkarinen HEILU 37,63 4,17 -6,37 10 10 PM
29 170 belpag Frida Marmara Queen Of Hearts Ilkka Grof KKK 39,79 3,95 -4,21 10 10 PM
30 150 sakpai Emppu Sonorian Despina Birgitta Johansson KKK 43,41 3,62 -0,59 10 10 PM
31 183 borcol Capo Tending Hobgoblin Liisa Männistö JAU 31,00 5,07 -13,00 15 15 PM
32 112 borcol Gucci Tulitähden Fuel For Life Wenla Westerlund IMPHA 31,02 5,06 -12,98 15 15  
33 120 borcol Bea Oakmeadow Heather Hanna Haveri LÄGI 33,91 4,63 -10,09 15 15 PM
34 143 espves Mocca Zorrazo Granada Hilkka Leino-Forsman KKK 34,16 4,60 -9,84 15 15  
35 114 belpag Pyry Rokkitassun Diapason Eija Grof KKK 45,26 3,47 1,26 15 16,26 PM
36 174 borcol Niiru Hakukaaren Nero Satu Pihlajamäki LÄGI 33,15 4,74 -10,85 20 20 PM
37 161 borcol Victoria Johan On Läpiajo Petteri Väinänen COC 38,81 4,05 -5,19 20 20 PM
38 123 holpak Metka Meevaller Check Dat Chick Heidi Tolonen AST 50,91 3,08 6,91 20 26,91 PM
  109 borcol Rei Saunajaakon I Am The Walrus Niina-Liina Linna ACE         HYL PM
  110 belpag Pita Abiogenesis Aurora Borealis Maarianna Takapuro JAU         HYL PM
  113 borcol Tatzi Tending Rival Janne Toivola JAU         HYL PM
  118 kromfo Ruffe Raasillan Arcus Martti Takala TUUKK         HYL PM
  119 borcol Poppa Oakmeadow Dazzling Diamond Liisa Lehikoinen LÄGI         HYL PM
  129 borcol Zoi Decathlete's Delizia Riina Kellman BAT         HYL PM
  135 katpai Rinja Lähderinteen Arianna Sanna Karonen VEIKK         HYL PM
  137 rhokoi Tilda Tarujen Rondea Anna Mattila RIMA         HYL PM
  138 kromfo Artsi Atsalean Eko Nina Marjamäki KKK         HYL  
  139 rhokoi Lara Tarujen Tabahani Virve Kallio PORSK         HYL PM
  140 borcol Zup Hakukaaren Zup Mira Pihlajamäki LÄGI         HYL PM
  142 borcol Orm Hakukaaren Lucky Marju Kiri LÄGI         HYL PM
  145 auskel Rico Royal Coctail Lucky Bringer Marika Heikkinen HI-HA         HYL PM
  146 dalmat Seppo Aboensis Comas Sola Liisa Ikonen HSKK         HYL  
  147 pitcol Winx Maple Yard Chupa Chups Kia Koskinen JAU         HYL PM
  148 auspai Loco Zestforlife Time Bandit Tomi Sahramo JAU         HYL PM
  149 belpam Gita Frosty Forest Bumblebee Heini Kämäräinen JAU         HYL PM
  152 borcol Rhett Tending Chimera Niina-Liina Linna ACE         HYL PM
  154 kroati Saga Tuus Laventelilulla Eija Hyvättinen PORSK         HYL PM
  157 auspai Duffy Ardiente Leone Kiara Kati Immonen KKK         HYL PM
  158 borcol Sintti Flowerfellow Cinnamon-Rose Hanna Kuusisto RIMA         HYL PM
  162 borcol Moona Lapintähti Dolina Senni Huotari VEIKK         HYL PM, juoksu
  164 novnou Edi Nackelsbyyn Ursa Minor Jenni Heini HSKK         HYL PM
  167 borcol Twixy Tending Keen Janne Toivola JAU         HYL PM
  173 borcol Olli Piggyland's Irsay Oliver Marika Käki AST         HYL PM
  175 borcol Kosti Promillen Cruzan Laura Leppänen MÄNTS         HYL PM
  176 belpag Sade Marmara Vesuvio Eija Grof KKK         HYL PM
  179 borcol Pirtu Promillen Pirtu Tuulia Liuhto LAW         HYL  
  181 borcol Max Maple Yard Firebird Anu Sundell HI-HA         HYL PM
  136 borcol Tuumis Pumpula Eyewitness Expect The Unxpected Riina Kellman BAT         HYL PM
  131 snauts Hudson Ferdinan Overpower Pekka Jaarinen HSKH         POIS  
  134 borcol Spiiku Tarawood's I Feel Good Niina-Liina Linna ACE         POIS  
  151 borcol Vea Tronic Pashmina Heli Järnefelt JAU         POIS  
  165 borcol Suri Borderiinan Elohopea Anu Niemi KKK         POIS  
  166 novnou Helmi Trindy's Easy Glamour Leena Paavola JAU         POIS  
  180 snauts Boston Ferdinan Prinze Zandrian Pekka Jaarinen HSKH         POIS