Kilpailu 17.8.2013, paikka Lohja, järjestäjä Länsi-Uudenmaan Agilityharrastajat ry

[B Mini 3] [B Medi 3] [B Maksi 3]

B hyppyrata, mini 3, kello 9:35, tuomari Henri Luomala, koirakoita 52, ihanneaika 41 s, enimmäisaika 62 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 5 shelam Sonic Mutkis Onnensoturi Sini Eriksson KKK 29,68 4,89 -11,32 0 -11,32  
2 49 shelam Tiku Dam Alley`s Allways In My Mind Kirsi Ojanen VEIKK 30,28 4,79 -10,72 0 -10,72 SERT-H
3 46 shelam Lumi Käpäläkoplan O'no Pauliina Linna LÄGI 30,54 4,75 -10,46 0 -10,46 PM
4 25 borter Mii Flagstones Terrier Sari Ankkuri BAT 30,80 4,71 -10,20 0 -10,20 PM
5 11 shelam Wii Kråkeslottets Miss Infiniti Irene Erling ATD 31,29 4,63 -9,71 0 -9,71  
6 44 kesvil Taika Wild Apricot Coco Chanel Teija Liikala JAU 31,85 4,55 -9,15 0 -9,15 PM
7 19 jackru Kipsu Walking Disaster's Misspiggy Päivi Karjalainen KAT 31,86 4,55 -9,14 0 -9,14  
8 31 shelam Taika Kepposen Lemmitty Suvi Kaipainen HI-HA 33,19 4,37 -7,81 0 -7,81 PM
9 36 parson Tiri Tupla-Täplän Tirlittan Marju Kiri LÄGI 33,26 4,36 -7,74 0 -7,74 PM
10 39 parson Chili Tairngire Tangerine Sari Puusaari RIMA 33,61 4,31 -7,39 0 -7,39 PM
11 32 kääpin Burton Tricky Player's Burton Sanna Kuparinen HSKK 33,63 4,31 -7,37 0 -7,37  
12 51 jackru Roosa Roosa Pauliina Kuronen HI-HA 33,75 4,30 -7,25 0 -7,25 PM
13 12 parson Raivo Somerset Ticket To Ride Marju Kiri LÄGI 33,85 4,28 -7,15 0 -7,15 PM
14 37 lägpys Saara Tulikäpälän Saara Savusukeltaja Marjo Korander-Taavitsainen LÄGI 34,59 4,19 -6,41 0 -6,41 PM
15 33 mittel Milla Mikälie Tuulenpesä Kirsi Eloranta PORSK 35,02 4,14 -5,98 0 -5,98 PM
16 21 shelam Ilona Sopuriinan Aino-Ilona Yrjö Rajaheimo KKK 35,67 4,07 -5,33 0 -5,33 PM
17 24 lägpys Sissi Tridenst Sissi Jari Laajala KKK 35,96 4,03 -5,04 0 -5,04 PM
18 34 kääsna Max Top Target Maestro Sini Tikkaniemi IMPHA 36,36 3,99 -4,64 0 -4,64 PM
19 1 kääsna Tomi Ädels Lordi Lucifer Seija Louhivuori IMPHA 37,11 3,91 -3,89 0 -3,89 PM
20 41 cavspa Redi Fireboy's Secret Soul Terhi Kesti MÄNTS 37,53 3,86 -3,47 0 -3,47 PM
21 13 käävil Reino Sarahill Plaisir D'amour Leila Ottelin HSKH 40,85 3,55 -0,15 0 -0,15  
22 48 shelam Riina Snowglow's Now Or Never Anu Rajaheimo KKK 30,04 4,83 -10,96 5 5 PM
23 27 shelam Sara Akiliinan Impress Me Milja Tamminen MÄNTS 30,97 4,68 -10,03 5 5 PM
24 38 borter Nipsu Badamtam's No Mercy Tommi Olsson BAT 31,08 4,66 -9,92 5 5  
25 9 borter Akki Aquila Kham-Mi Maarit Niemelä BAT 31,83 4,55 -9,17 5 5 PM
25 45 jackru Grimma Walking Disaster's Highly Explosive Päivi Karjalainen KAT 31,83 4,55 -9,17 5 5  
27 47 engkte Elli Great Bernina's Easy Ella Taru Huju KKK 31,90 4,55 -9,10 5 5 PM
28 2 jackru Niki Stablebuddys Nikkisixx Pauliina Kuronen HI-HA 32,83 4,42 -8,17 5 5 PM
29 52 kääsna Ufo Hott'n Tott Da Ufo Son Of Afi Katja Nieminen JAU 33,47 4,33 -7,53 5 5 PM
30 54 shelam Tuima Nappulavaaran Tuli Kajsa Lampén JAU 33,64 4,31 -7,36 5 5  
31 15 parson Frida Double Barrel's Divine Design Teemu Kollanen KAT 34,43 4,21 -6,57 5 5 PM
32 23 shelam Fanny Homeponds Kleopatra Krista Leino HI-HA 35,55 4,08 -5,45 5 5 PM
33 55 lägpys Oiva Cimillan Ove Onnenpoika Heini Kämäräinen JAU 38,37 3,78 -2,63 5 5 PM
34 42 jackru Trace Tricky Tracey V.'t Baci Tanja Manninen JAU 38,50 3,77 -2,50 5 5 PM
35 18 shelam Yocu Snowglow's Quirk Of Fate Pia Helander VEIKK 40,90 3,55 -0,10 5 5 PM
36 29 shelam NOx Zarvo's Black Dream By Illusion Milla Saari LÄGI 41,54 3,49 0,54 5 5,54 PM
37 43 shelam Java Minimonsin Downpour Maiju Korhonen ATD 31,18 4,65 -9,82 10 10  
38 7 parson Onni Green Perry's Emmeret Earnan Annina Myllyaho JAU 34,08 4,26 -6,92 10 10 PM
39 28 borter Koodi Heathberry's Code Red Marjo Einola PORSK 39,87 3,64 -1,13 10 10 PM
  3 parson Fly Double Barrel's Tasty Toscana Timo Puusaari RIMA         HYL PM
  4 lägpys Liekki Tulikäpälän Pikku-Liekki Milla Saari LÄGI         HYL PM
  6 lägpys Urkki Tulikäpälän Tulimestari Marjo Korander-Taavitsainen LÄGI         HYL PM
  10 jackru Stella Jackxellent Iloveyou Tanja Manninen JAU         HYL PM
  14 kääsna Stella Super Play's Diamond Flame Susanna Karlsson IMPHA         HYL  
  20 parson Fanni Fancy Fantasy Of Old Burford Kati Kollanen KAT         HYL  
  22 borter Tabe Grindstones Mrs Robinson Erja Suni-Räsänen BAT         HYL  
  26 parson Poppana Poppana Satu Pihlajamäki LÄGI         HYL PM
  35 borter Häjy Höysaetlias Tore Hund Kirsi Viitasaari BAT         HYL  
  40 parson Elmo Green Perry's Boomer Annina Myllyaho JAU         HYL PM
  50 parson Hertta Repoketun Fireball Tiina Tahvanainen KKK         HYL PM
  53 lägpys Kipinä Tulikäpälän Lentävä Kipinä Milla Saari LÄGI         HYL PM
  57 tarupi Jussi Tarupihan Keskikesänjuhla Markku Kaukinen JAU         HYL PM
  8 shelam Myra Pilvimarjan Unelma Heini Lehtonen TSAU         POIS  
  17 shelam Kriisi Minimonsin Shocking Crisis Karoliina Myllyoja HAU         POIS  
  30 shelam Neon Minimonsin Northern Lights Jenna Caloander ATD         POIS  

B hyppyrata, medi 3, kello 14:00, tuomari Henri Luomala, koirakoita 48, ihanneaika 38 s, enimmäisaika 57 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 80 shelam Stella Halivaaran Kevään Tuline Flicka Sanna Ahola HANKO 27,59 4,89 -10,41 0 -10,41 PM
2 94 kromfo Frank Tornado Nina Marjamäki KKK 27,61 4,89 -10,39 0 -10,39  
3 74 koohon Robi Tretex Kilroy Jari Laitinen KKK 27,83 4,85 -10,17 0 -10,17 PM
4 72 shelam Uuno Päättymätön Olemisen Riemu Katja Kumpulainen JAU 28,08 4,81 -9,92 0 -9,92 PM SERT-H
5 78 x-rotu Rosa Rosella Taina Rantanen VEIKK 28,40 4,75 -9,60 0 -9,60  
6 100 espves Mesi Caraydan Hoya Minibelle Mia Hyrskylahti MÄNTS 28,66 4,71 -9,34 0 -9,34 PM
7 63 shelam Tico Hartwell Action Please Anne Kunnas HSKH 28,76 4,69 -9,24 0 -9,24 PM
8 62 kääsna Deedee Esslex Dexter Mcigors Katja Nieminen JAU 28,83 4,68 -9,17 0 -9,17 PM
9 68 shelam Budi Sopuriinan Bodil Anu Rajaheimo KKK 28,98 4,66 -9,02 0 -9,02 PM
10 98 novnou Caro Merkillinen Kide Kirsi Lappalainen KKK 28,99 4,66 -9,01 0 -9,01 PM
11 103 parson Peksu Ring Tail Elton Tiina Tahvanainen KKK 29,02 4,65 -8,98 0 -8,98 PM
12 79 espves Loukku Pevikan Vesihiisi Emilia Rainetoja JAU 29,12 4,64 -8,88 0 -8,88 PM
13 97 espves Asta Caraydan Galaxia Anne-Mari Tenhovalo KKK 29,29 4,61 -8,71 0 -8,71 PM
14 84 pyrpap Bode Drole D'oiseau Damier Bleu Jouni Kautto KKK 29,37 4,60 -8,63 0 -8,63 PM
15 64 espves Rubi Concurrido Querencia Sanna Kobylin JAU 29,93 4,51 -8,07 0 -8,07 PM
16 93 shelam Goldie Sunsweet Golden Globe Emilia Välttilä VEIKK 30,48 4,43 -7,52 0 -7,52 PM
17 81 parson Kapu Pardonna's Athos Jari Valtonen TSAU 30,78 4,39 -7,22 0 -7,22  
18 92 tarupi Curu Merramäen Aarre-Olavi Lotta Rönnholm LÄGI 31,41 4,30 -6,59 0 -6,59 PM
19 77 pumi Musti Noisy Dog's Dante Carita Friberg MÄNTS 32,54 4,15 -5,46 0 -5,46 PM
20 87 kesvil Mori Soltar's Urban Legend Tuire Tamminen MÄNTS 32,75 4,12 -5,25 0 -5,25 PM
21 99 pyrpap Dori Drole D'oiseau Mouche De Feu Soila Sabelström LÄGI 33,29 4,05 -4,71 0 -4,71 PM
22 101 parson Greta Radagast Gaurwaith Mira Pihlajamäki LÄGI 33,36 4,05 -4,64 0 -4,64 PM
23 86 vehter Kerttu Cara Fionn Grainne Laura Ahonen KKK 33,71 4,01 -4,29 0 -4,29  
24 90 pumi Sade Metsänneidon Asterina Sussi Backman TAMMI 33,79 3,99 -4,21 0 -4,21 PM
25 104 shelam Kira Sunsweet Blues Baby Sirpa Arminen HI-HA 34,22 3,94 -3,78 0 -3,78 PM
26 73 stbter Speedy Paws Up What To Do Katja Lehto HSKK 34,80 3,88 -3,20 0 -3,20 PM
27 108 shelam Helmi Bumtsi Bum Jolly Jokerina Anne Huusela VEIKK 34,87 3,87 -3,13 0 -3,13 PM
28 105 kääsna Remu Super Play's Hurrigane Harry Seija Louhivuori IMPHA 35,84 3,77 -2,16 0 -2,16 PM
29 107 koohon Wimma Bullbenz Kooi Ulri Geri Mika Kallio KKK 37,00 3,65 -1,00 0 -1,00 PM
30 83 lakter Windi Big Lady's Micro-Wind Paula Polvinen HSKK 37,25 3,62 -0,75 0 -0,75 PM
31 60 kääsna Bruno Juliuksen Bruno Moa Thors TAMMI 37,87 3,57 -0,13 0 -0,13 PM
32 95 parson Ville Whisky Ollie V.D. Elshof Farm Juha Alenius AGRY 40,01 3,37 2,01 0 2,01  
33 58 espves Natso Caraydan Chiltepin Mia Hyrskylahti MÄNTS 26,54 5,09 -11,46 5 5 PM
34 71 espves Joy Pevikan Kultainen Silmä Kirsi Hiltunen JAU 28,59 4,72 -9,41 5 5 PM
35 85 tarupi Minus Yacatis Metsänpeikko Tua Nummelin LÄGI 32,75 4,12 -5,25 5 5 PM
36 89 stbter Fina Of Greenline Go-Go Girl Irmeli Westermarck AST 33,05 4,09 -4,95 5 5  
37 70 kesvil Tyyne Celesterling Dazzling Dancer Eeva Ihatsu JAU 33,13 4,07 -4,87 5 5 PM
38 61 shelam Ansa Pilvimarjan Todellinen Prinsessa Kirsi Rusila HANKO 33,50 4,03 -4,50 5 5 PM
39 96 koohon Zeppe Zeppelin Pernilla Tallberg PORSK 33,84 3,99 -4,16 5 5 PM
  59 espves Teppo Caraydan Chamburato Heini Mölsä HSKH         HYL  
  65 shelam Kani Dalimattas Lilla Victoria Emilia Välttilä VEIKK         HYL PM
  66 pyrpap Nemo Drole D'oiseau Moufle Mordore Soila Sabelström LÄGI         HYL PM
  69 lagrom Netta Cantharellin Canzonetta Di Natale Sirpa Jääskeläinen KAT         HYL PM
  76 parson Raipe Viininvartijan Bablo Juha Alenius AGRY         HYL  
  82 novnou Riesa Wildanas Too Hot To Handle Elena Nisula HSKK         HYL PM
  91 lagrom Ambra Jarlein Ambra Sirpa Jääskeläinen KAT         HYL PM
  102 kromfo Tikkis Kipazin Just A Trick Kati Nieminen IMPHA         HYL PM
  106 espves Fami Concurrido Vivencia Sanna Kobylin JAU         HYL PM
  67 shelam Ritu Luonnikkaan Tytytositoimiin Tuula Kunnas KKK         POIS  
  75 shelam Lucky Snowpaw Sir Lancelot Tiina Linna LÄGI         POIS  
  88 parson Pena Akiina's Knight Simo Kerkelä IMPHA         POIS  

B hyppyrata, maksi 3, kello 19:00, tuomari Leena Rantamäki-Lahtinen, koirakoita 69, ihanneaika 40 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,9 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 111 borcol Punssi Promillen Cinzano Tuulia Liuhto LAW 25,80 6,09 -14,20 0 -14,20  
2 179 borcol Pirtu Promillen Pirtu Tuulia Liuhto LAW 26,11 6,01 -13,89 0 -13,89  
3 168 borcol Piru Tending Passionate Teemu Linna ACE 26,61 5,90 -13,39 0 -13,39  
4 132 borcol Molla Maple Yard Foo Fighter Tiina Hasu JAU 26,63 5,90 -13,37 0 -13,37  
5 171 belpam Saga Tammikallion Finski Riina Kellman BAT 26,97 5,82 -13,03 0 -13,03  
6 160 borcol Diesel Mcsanikan Arctic Blue Wenla Westerlund IMPHA 27,04 5,81 -12,96 0 -12,96  
7 141 borcol Jedi Tending Eager Juha Ruokonen KKK 27,65 5,68 -12,35 0 -12,35  
8 133 borcol Fidzi Tammikallion Vempula Hanna Toivola HI-HA 28,02 5,60 -11,98 0 -11,98  
9 182 espves Niza Gotcha Baliza Hanna Toivola HI-HA 28,38 5,53 -11,62 0 -11,62  
10 128 pitcol Vekki Purple Pearl's Illusia Julia Hasu MAH 29,75 5,28 -10,25 0 -10,25  
11 120 borcol Bea Oakmeadow Heather Hanna Haveri LÄGI 30,49 5,15 -9,51 0 -9,51  
12 170 belpag Frida Marmara Queen Of Hearts Ilkka Grof KKK 30,63 5,13 -9,37 0 -9,37  
13 130 slapko Ursa Nutukas Ursula Susanna Kangasvuo JAU 33,57 4,68 -6,43 0 -6,43  
14 127 snauts Nada Jettyspoof's Schwartze Kurve Tiina Pehkonen HSKK 33,98 4,62 -6,02 0 -6,02  
15 135 katpai Rinja Lähderinteen Arianna Sanna Karonen VEIKK 34,25 4,58 -5,75 0 -5,75  
16 178 whippe Sani Softouch Blazing Sun Liisa Kopra AST 35,53 4,42 -4,47 0 -4,47  
17 121 pitcol Muru Woolmill`s Go-Go Gisell Jesse Ojanen VEIKK 35,90 4,37 -4,10 0 -4,10  
18 159 pirset Pommi Fansett Hemisphere Kid Vesa Naukkarinen HEILU 39,78 3,95 -0,22 0 -0,22  
19 167 borcol Twixy Tending Keen Janne Toivola JAU 25,36 6,19 -14,64 5 5  
20 172 borcol Rai Rai Tending Qui Vive Niina-Liina Linna ACE 25,61 6,13 -14,39 5 5  
21 109 borcol Rei Saunajaakon I Am The Walrus Niina-Liina Linna ACE 25,85 6,07 -14,15 5 5  
22 152 borcol Rhett Tending Chimera Niina-Liina Linna ACE 26,43 5,94 -13,57 5 5  
23 153 borcol Voltti Little Step's Volt Saija Mustonen LAW 26,79 5,86 -13,21 5 5  
24 113 borcol Tatzi Tending Rival Janne Toivola JAU 26,91 5,83 -13,09 5 5  
25 110 belpag Pita Abiogenesis Aurora Borealis Maarianna Takapuro JAU 27,03 5,81 -12,97 5 5  
26 119 borcol Poppa Oakmeadow Dazzling Diamond Liisa Lehikoinen LÄGI 27,11 5,79 -12,89 5 5  
27 122 auspai Cricket Delta River Cactus Blossom Riikka Karinen CITYB 28,22 5,56 -11,78 5 5  
28 117 auskel Binka Kengurukolon Deja Vu Jan Dahl HANKO 28,43 5,52 -11,57 5 5  
29 145 auskel Rico Royal Coctail Lucky Bringer Marika Heikkinen HI-HA 28,54 5,50 -11,46 5 5  
30 157 auspai Duffy Ardiente Leone Kiara Kati Immonen KKK 29,25 5,37 -10,75 5 5  
31 164 novnou Edi Nackelsbyyn Ursa Minor Jenni Heini HSKK 29,33 5,35 -10,67 5 5  
32 144 auspai Sumu Capricole Final Fantasy Sirkka Aro HI-HA 29,46 5,33 -10,54 5 5  
33 126 auspai Fendi Coppercreek’s Good Luck Charm Kristiina Henriksén HAU 29,49 5,32 -10,51 5 5  
34 147 pitcol Winx Maple Yard Chupa Chups Kia Koskinen JAU 30,70 5,11 -9,30 5 5  
35 146 dalmat Seppo Aboensis Comas Sola Liisa Ikonen HSKK 31,07 5,05 -8,93 5 5  
36 123 holpak Metka Meevaller Check Dat Chick Heidi Tolonen AST 31,85 4,93 -8,15 5 5  
37 138 kromfo Artsi Atsalean Eko Nina Marjamäki KKK 32,08 4,89 -7,92 5 5  
38 118 kromfo Ruffe Raasillan Arcus Martti Takala TUUKK 32,97 4,76 -7,03 5 5  
39 139 rhokoi Lara Tarujen Tabahani Virve Kallio PORSK 33,24 4,72 -6,76 5 5  
40 169 x-rotu Wookie Wookie Taina Rantanen VEIKK 35,71 4,40 -4,29 5 5  
41 155 belpag Pauli Branco Olavi Laakkonen ATT 28,66 5,48 -11,34 10 10  
42 136 borcol Tuumis Pumpula Eyewitness Expect The Unxpected Riina Kellman BAT 28,95 5,42 -11,05 10 10  
43 174 borcol Niiru Hakukaaren Nero Satu Pihlajamäki LÄGI 29,09 5,40 -10,91 10 10  
44 163 auspai Siiri Ketturetku Solveig Song Hilkka Kallinen KKK 31,29 5,02 -8,71 10 10  
45 177 auspai Ville Shepmate's Super Power Riikka Karinen CITYB 45,55 3,45 5,55 5 10,55  
46 156 borcol Laava Maple Yard First Of All Liisa Lehikoinen LÄGI 28,21 5,57 -11,79 15 15  
47 184 belpat Fiu Hukkarullan Fiksu Hanna Vitikainen JAU 28,40 5,53 -11,60 15 15  
48 181 borcol Max Maple Yard Firebird Anu Sundell HI-HA 35,40 4,43 -4,60 15 15  
49 158 borcol Sintti Flowerfellow Cinnamon-Rose Hanna Kuusisto RIMA 47,70 3,29 7,70 15 22,70  
  112 borcol Gucci Tulitähden Fuel For Life Wenla Westerlund IMPHA         HYL  
  114 belpag Pyry Rokkitassun Diapason Eija Grof KKK         HYL  
  115 borcol Fläkt Sjövallarens Fläkt Jouni Vainio HAU         HYL  
  116 belpag Lukas Rokkitassun Carpe Diem Ilkka Grof KKK         HYL  
  125 lyhcol Plättä Allegory Giulietta Liisa Kontinen KAT         HYL  
  129 borcol Zoi Decathlete's Delizia Riina Kellman BAT         HYL  
  137 rhokoi Tilda Tarujen Rondea Anna Mattila RIMA         HYL  
  140 borcol Zup Hakukaaren Zup Mira Pihlajamäki LÄGI         HYL  
  142 borcol Orm Hakukaaren Lucky Marju Kiri LÄGI         HYL  
  143 espves Mocca Zorrazo Granada Hilkka Leino-Forsman KKK         HYL  
  148 auspai Loco Zestforlife Time Bandit Tomi Sahramo JAU         HYL  
  149 belpam Gita Frosty Forest Bumblebee Heini Kämäräinen JAU         HYL  
  150 sakpai Emppu Sonorian Despina Birgitta Johansson KKK         HYL  
  154 kroati Saga Tuus Laventelilulla Eija Hyvättinen PORSK         HYL  
  161 borcol Victoria Johan On Läpiajo Petteri Väinänen COC         HYL  
  162 borcol Moona Lapintähti Dolina Senni Huotari VEIKK         HYL  
  173 borcol Olli Piggyland's Irsay Oliver Marika Käki AST         HYL  
  175 borcol Kosti Promillen Cruzan Laura Leppänen MÄNTS         HYL  
  176 belpag Sade Marmara Vesuvio Eija Grof KKK         HYL  
  183 borcol Capo Tending Hobgoblin Liisa Männistö JAU         HYL  
  131 snauts Hudson Ferdinan Overpower Pekka Jaarinen HSKH         POIS  
  134 borcol Spiiku Tarawood's I Feel Good Niina-Liina Linna ACE         POIS  
  151 borcol Vea Tronic Pashmina Heli Järnefelt JAU         POIS  
  165 borcol Suri Borderiinan Elohopea Anu Niemi KKK         POIS  
  166 novnou Helmi Trindy's Easy Glamour Leena Paavola JAU         POIS  
  180 snauts Boston Ferdinan Prinze Zandrian Pekka Jaarinen HSKH         POIS