Kilpailu 17.8.2013 C joukkuekilpailu yhteistulos, paikka Lohja, järjestäjä Länsi-Uudenmaan Agilityharrastajat ry

[Mini-joukkue] [Medi-joukkue] [Maksi-joukkue]

Mini-joukkue yhteistulos, kello 11:05, tuomari Henri Luomala, joukkueita 12
Sija Nro Joukkue Seura Aika AV RV Tulos Muuta
1 5 Keravan Agility Team ry KAT 107,78 -33,22 0 -33,22  
  1 jackru Grimma Walking Disaster's Highly Explosive ER36632/10 Päivi Karjalainen 21926985 35,93 -11,07 0 -11,07 *
  2 parson Frida Double Barrel's Divine Design FI13831/09 Teemu Kollanen 32103784       HYL  
  3 käävil Rico Canmoy's Flying Men FI21190/10 Jenni Vaaksio 33897277 37,81 -9,19 0 -9,19 *
  4 jackru Kipsu Walking Disaster's Misspiggy ER34531/06 Päivi Karjalainen 21926985 34,04 -12,96 0 -12,96 *
2 2 Kirkkonummen Kennelkerho KKK ry KKK 104,52 -36,48 5 5  
  1 engkte Elli Great Bernina's Easy Ella FIN45735/08 Taru Huju 32780987 38,30 -8,70 5 5 *
  2 shelam Ilona Sopuriinan Aino-Ilona FIN12348/07 Yrjö Rajaheimo 31143389       HYL  
  3 shelam Sonic Mutkis Onnensoturi FIN16614/05 Sini Eriksson 32204447 31,81 -15,19 0 -15,19 *
  4 shelam Riina Snowglow's Now Or Never FIN22345/06 Anu Rajaheimo 32218938 34,41 -12,59 0 -12,59 *
  5 parson Hertta Repoketun Fireball FI34128/09 Tiina Tahvanainen 32630011       VARA  
3 6 Veikkolan Koirakerho ry VEIKK 117,46 -23,54 5 5  
  1 shelam Yocu Snowglow's Quirk Of Fate FIN30033/08 Pia Helander 32134876 44,58 -2,42 5 5 *
  2 papill Bella Belladonna FIN23031/06 Marika Hiltunen 24438810 37,75 -9,25 0 -9,25 * Juoksu
  3 shelam Tiku Dam Alley`s Allways In My Mind FI57029/10 Kirsi Ojanen 33946241 35,13 -11,87 0 -11,87 *
  4 shelam Rosa Golden Rose Angel Eyes FIN26902/08 Jenna Ojanen 27408025       HYL  
4 10 Länsi-Uudenmaan Agilityharrastajat ry LÄGI 118,84 -22,16 5 5  
  1 shelam Lumi Käpäläkoplan O'no EJ37810/08 Pauliina Linna 40008636       HYL  
  2 käävil Ruuti Zebec She Smiles FI11860/09 Susanna Korhonen 40001487 43,07 -3,93 5 5 *
  3 lägpys Saara Tulikäpälän Saara Savusukeltaja FI17139/11 Marjo Korander-Taavitsainen 26378680 38,16 -8,84 0 -8,84 *
  4 lägpys Liekki Tulikäpälän Pikku-Liekki FIN52140/05 Milla Saari 30152067 37,61 -9,39 0 -9,39 *
  5 lägpys Kipinä Tulikäpälän Lentävä Kipinä FI18068/09 Milla Saari 30152067       VARA  
5 1 Hiiden Haukut ry HI-HA 104,38 -36,62 10 10  
  1 jackru Niki Stablebuddys Nikkisixx ER44158/08 Pauliina Kuronen 26029162       POIS  
  2 shelam Fanny Homeponds Kleopatra FIN27703/04 Krista Leino 32150481       HYL  
  3 shelam Taika Kepposen Lemmitty FI18178/09 Suvi Kaipainen 27481903 35,98 -11,02 0 -11,02 *
  4 jackru Roosa Roosa ER26437/07 Pauliina Kuronen 26029162 35,33 -11,67 5 5 *
  5 mittel Aida Mikälie Quurankukka FIN55525/06 Riina Kostiainen 621889 33,07 -13,93 5 5 *
6 7 Hyvinkään Seudun Kennelkerho ry HSKK 125,04 -15,96 20 20  
  1 jackru Mimmi Mimmi ER51988/09 Terhi Puusniekka 34205839 42,86 -4,14 5 5 *
  2 kääsna Nekku Black Carambas Beretta FIN52711/06 Tiina Pehkonen 40008263 46,53 -0,47 15 15 *
  3 auster Vatanen Terhierin Russian Roulette EJ43637/09 Laura Hirvonen 40085226 57,49 10,49 15 25,49  
  4 kääpin Burton Tricky Player's Burton FIN28734/06 Sanna Kuparinen 22628091 35,65 -11,35 0 -11,35 *
  5 jackru Pepe Pinocchio ER47421/10 Terhi Puusniekka 34205839       VARA  
  3 Impivaaran Hallit ry IMPHA       HYL  
  1 parson Sinni Tupla-Täplän Ikkunaprinsessa FI11794/10 Simo Kerkelä 33716659       HYL Juoksu
  2 kääsna Jippu Super Play's Black Jewel FIN57126/07 Susanna Karlsson 40033954       POIS  
  3 kääsna Stella Super Play's Diamond Flame FI42488/10 Susanna Karlsson 40033954       HYL  
  4 kääsna Max Top Target Maestro FI33787/10 Sini Tikkaniemi 40164478 47,13 0,13 15 15,13  
  5 kääsna Tomi Ädels Lordi Lucifer FIN11313/07 Seija Louhivuori 33027571 44,82 -2,18 10 10  
  4 Nu-Pun Koiraklubi ry NU-PU       HYL  
  1 parson Raivo Somerset Ticket To Ride ER37119/04 Marju Kiri 32222322       HYL  
  2 venkäp Lui Töpselim FI44192/09 Kia Nevander 40100188       HYL  
  3 x-rotu Sissi Sissi 40100188 Ringa Loskin 27983032       HYL  
  4 mittel Nelli Karhunpesän Vauhti-Veera FI17569/12 Päivi Koivuniemi 40230284       HYL  
  5 tarupi Herne Aridgeocrat's Ernest Hemmingway ER55606/07 Tiina Nurmi 32222322       VARA  
  8 Mäntsälän Koirakerho MÄNTS       HYL  
  1 lägpys Åsa Cimillan Lina Laulava FIN18941/06 Laura Leppänen 32363304       HYL  
  2 schipp Herkku Intopiukan Herkku FIN20585/08 Eveliina Kinnunen 621889       HYL  
  3 cavspa Redi Fireboy's Secret Soul FI17195/09 Terhi Kesti 32109827       HYL  
  4 shelam Sara Akiliinan Impress Me FIN31532/08 Milja Tamminen 23401217 33,94 -13,06 0 -13,06  
  9 Porvoonseudun Koiraharrastajat ry PORSK       HYL  
  1 x-rotu Kepponen Kepponen FIX00215/08 Lotta Laakso 40071002 48,47 1,47 5 6,47  
  2 borter Koodi Heathberry's Code Red FIN10684/07 Marjo Einola 32032732       HYL  
  3 x-rotu Muru Muru FIX00049/12 Roosa Laaksonen 40072686       HYL  
  4 mittel Milla Mikälie Tuulenpesä FIN54313/07 Kirsi Eloranta 32032855       HYL  
  5 mittel Riki Pienenpolun Riki FIN27701/05 Kirsi Eloranta 32032855       VARA  
  11 Järvenpään Agilityurheilijat ry JAU       HYL  
  1 kesvil Taika Wild Apricot Coco Chanel FI19871/09 Teija Liikala 40024250 36,14 -10,86 5 5  
  2 kääsna Ufo Hott'n Tott Da Ufo Son Of Afi FI15649/10 Katja Nieminen 32781601       HYL  
  3 shelam Tuima Nappulavaaran Tuli FI26141/09 Kajsa Lampén 32187331       HYL  
  4 parson Elmo Green Perry's Boomer FI46156/10 Annina Myllyaho 33847340 35,47 -11,53 0 -11,53  
  5 jackru Eikka Eikka ER51672/07 Hanna-Mari Ylinen 27981678       VARA  
  8 Mäntsälän Koirakerho ry MÄNTS          
  5 lägpys Unna Cimillan Unna Unelmastatotta   Hanna Toiviainen 32481273       VARA  

Medi-joukkue yhteistulos, kello 15:25, tuomari Leena Rantamäki-Lahtinen, joukkueita 12
Sija Nro Joukkue Seura Aika AV RV Tulos Muuta
1 23 Järvenpään Agilityurheilijat ry JAU 86,81 -33,19 0 -33,19  
  1 espves Fami Concurrido Vivencia FI12263/10 Sanna Kobylin 26025467 31,49 -8,51 0 -8,51  
  2 shelam Uuno Päättymätön Olemisen Riemu FI49196/10 Katja Kumpulainen 32381632 28,29 -11,71 0 -11,71 *
  3 espves Loukku Pevikan Vesihiisi FIN11698/08 Emilia Rainetoja 32415168 27,68 -12,32 0 -12,32 *
  4 espves Rubi Concurrido Querencia FIN13687/04 Sanna Kobylin 26025467 30,84 -9,16 0 -9,16 *
  5 kääsna Deedee Esslex Dexter Mcigors FIN33125/08 Katja Nieminen 32781601       VARA  
2 19 Kkk - Mestarit 2012 KKK 87,02 -32,98 0 -32,98  
  1 kromfo Frank Tornado FIN16874/06 Nina Marjamäki 25619913 27,30 -12,70 0 -12,70 *
  2 shelam Budi Sopuriinan Bodil FIN57904/08 Anu Rajaheimo 32218938 29,54 -10,46 0 -10,46 *
  3 novnou Caro Merkillinen Kide FIN29607/05 Kirsi Lappalainen 32180341 30,18 -9,82 0 -9,82 *
  4 parson Peksu Ring Tail Elton ER16833/06 Tiina Tahvanainen 32630011       HYL  
  5 vehter Kerttu Cara Fionn Grainne FIN15417/08 Laura Ahonen 32184208       VARA  
3 18 Länsi-Uudenmaan Agilityharrastajat ry LÄGI 91,61 -28,39 0 -28,39  
  1 shelam Lucky Snowpaw Sir Lancelot FIN13110/06 Tiina Linna 32186358       POIS  
  2 tarupi Curu Merramäen Aarre-Olavi ER48783/05 Lotta Rönnholm 30740712 30,97 -9,03 0 -9,03 *
  3 parson Greta Radagast Gaurwaith FI46065/09 Pihlajamäki Mira 22887450       HYL  
  4 tarupi Minus Yacatis Metsänpeikko ER30160/07 Tua Nummelin 32113088 29,01 -10,99 0 -10,99 *
  5 pyrpap Dori Drole D'oiseau Mouche De Feu FIN16399/06 Soila Sabelström 32141092 31,63 -8,37 0 -8,37 *
4 16 Veikkolan Koirakerho ry VEIKK 95,09 -24,91 0 -24,91  
  1 shelam Goldie Sunsweet Golden Globe FIN11384/09 Emilia Välttilä 40057829       HYL  
  2 x-rotu Rosa Rosella FIX00070/11 Taina Rantanen 40078050 29,00 -11,00 0 -11,00 *
  3 shelam Helmi Bumtsi Bum Jolly Jokerina FIN48835/06 Anne Huusela 32619906 35,90 -4,10 0 -4,10 *
  4 shelam Kani Dalimattas Lilla Victoria FIN21794/10 Emilia Välttilä 40057829 30,19 -9,81 0 -9,81 *
  5 shelam Riki Golden Rose Hard Days Night FI11028/10 Johanna Tolonen 40228705       VARA  
5 15 Impivaaran Hallit ry IMPHA 109,11 -10,89 0 -10,89  
  1 stbter Dumle Skybolt Dumle FIN43507/03 Kati Nieminen 32105012 37,43 -2,57 0 -2,57 *
  2 parson Pena Akiina's Knight FIN45667/05 Simo Kerkelä 33716659       POIS  
  3 kromfo Tikkis Kipazin Just A Trick FI31934/09 Kati Nieminen 32105012 36,08 -3,92 0 -3,92 *
  4 kääsna Remu Super Play's Hurrigane Harry FIN33974/05 Seija Louhivuori 33027571 35,60 -4,40 0 -4,40 *
6 21 Kirkkonummen Kennelkerho KKK ry KKK 86,06 -33,94 5 5  
  1 pyrpap Bode Drole D'oiseau Damier Bleu FIN46046/06 Jouni Kautto 32820384 29,04 -10,96 5 5 *
  2 espves Asta Caraydan Galaxia FI45029/10 Anne-Mari Tenhovalo 23602401 30,21 -9,79 0 -9,79 *
  3 shelam Ritu Luonnikkaan Tytytositoimiin FIN44611/08 Tuula Kunnas 32107997       POIS  
  4 koohon Robi Tretex Kilroy FIN54669/06 Jari Laitinen 22284985 26,81 -13,19 0 -13,19 *
  5 koohon Wimma Bullbenz Kooi Ulri Geri FIN52260/06 Mika Kallio 24659055       HYL  
7 12 Porvoonseudun Koiraharrastajat ry PORSK 103,67 0,77 10 10,77  
  1 koohon Tinka Black Amiikos Oekelina Odilia FIN14767/07 Merja Rajala 32216503 40,77 0,77 0 0,77 * Juoksu
  2 koohon Pimu Lentävän Luppakorvan Tuulispää FI35695/09 Taina Niemi 32123638 29,81 -10,19 10 10 *
  3 shelam Tellu Marian Trollformel FIN36257/04 Merja Rajala 32216503       POIS  
  4 koohon Zeppe Zeppelin FIN25926/06 Pernilla Tallberg   33,09 -6,91 0 -6,91 *
8 13 Hyvinkään Seudun Kennelkerho ry HSKK 98,58 -21,42 30 30  
  1 stbter Millie Noble Ally Moonlight FI50787/09 Matti Tynkkynen 32112225 27,53 -12,47 15 15 *
  2 stbter Speedy Paws Up What To Do FIN42804/08 Katja Lehto 40024631 35,01 -4,99 10 10 *
  3 lakter Windi Big Lady's Micro-Wind FIN43091/08 Paula Polvinen 32112445 36,04 -3,96 5 5 *
  4 novnou Riesa Wildanas Too Hot To Handle FI17781/10 Elena Nisula 29507717 34,90 -5,10 15 15  
  5 lakter Peikku Big Lady's Micro-Player FIN38331/03 Paula Polvinen 32112445       VARA  
  14 Hiiden Haukut ry HI-HA       HYL  
  1 pumi Teppo Mindamellet Hipp-Hopp FI37244/11 Maria Nylander 31936910       HYL  
  2 shelam Kira Sunsweet Blues Baby FIN15657/04 Sirpa Arminen 32150533 36,80 -3,20 10 10  
  3 shelam Taika Dolce And Gabbana Fulfilled Dream FI18274/12 Petra Skogberg 40151588       HYL  
  4 isllam Aada Blenmarin Adda Idadottir ER22745/06 Sanna Honkanen 32175233 41,05 1,05 5 6,05  
  5 shelam Velho Käpäläkoplan Big Bucks FI48756/09 Elina Skogberg 32169362       VARA  
  17 Siuntion Koirakerho ry SIUNT       HYL  
  1 borter Kami Tigerlike Super Trouper FIN24976/08 Anu Luoto 40024022       HYL  
  2 pyrpap Sani Calins Nounours Sans Nuages FIN25522/07 Tiina Mäkinen 40225746       HYL  
  3 shelam Viivi Starsong Kiss Of Thunder FIN57876/08 Susan Nuurtila 40137275 36,43 -3,57 0 -3,57  
  4 tiiter Tara Adofau Jamini Tara FI26322/10 Pirjo Ruuska 40230861 60,84 20,84 10 30,84  
  5 kesvil Honey Greyfun's Zsusannah FIN18564/06 Saara Ukkonen 33261515       VARA  
  20 Mäntsälän Koirakerho ry MÄNTS       HYL  
  1 espves Natso Caraydan Chiltepin ER41050/07 Mia Hyrskylahti 26223379 26,57 -13,43 0 -13,43  
  2 pumi Musti Noisy Dog's Dante FIN35553/06 Carita Friberg 32138212 36,47 -3,53 5 5  
  3 kesvil Mori Soltar's Urban Legend FI50510/09 Tuire Tamminen 40157038       HYL  
  4 espves Mesi Caraydan Hoya Minibelle FI17049/11 Mia Hyrskylahti 26223379       HYL  
  5 pumi Pirre Jellum's Gigi FI57168/09 Carita Friberg 32138212       VARA  
  22 Keravan Agility Team ry KAT       HYL  
  1 lagrom Netta Cantharellin Canzonetta Di Natale ER21201/10 Sirpa Jääskeläinen 33795353       HYL  
  2 kesvil Kake Casting Gage Emil FIN20189/05 Jenni Vaaksio 33897277       HYL  
  3 shelam Roihu Uneksijan Sininen Uni FIN30460/05 Laura Gummerus 40002816 43,75 3,75 10 13,75  
  4 lagrom Ambra Jarlein Ambra ER19048/07 Sirpa Jääskeläinen 33795353 36,88 -3,12 0 -3,12  

Maksi-joukkue yhteistulos, kello 20:30, tuomari Leena Rantamäki-Lahtinen, joukkueita 11
Sija Nro Joukkue Seura Aika AV RV Tulos Muuta
1 27 Länsi-Uudenmaan Agilityharrastajat ry LÄGI 85,19 -37,81 0 -37,81  
  1 borcol Zup Hakukaaren Zup ER12008/11 Mira Pihlajamäki 22887450 27,58 -13,42 0 -13,42 *
  2 mudi Miro Saunatytön Belmiro FIN30376/06 Anne Juntunen 32166860 29,18 -11,82 0 -11,82 *
  3 borcol Poppa Oakmeadow Dazzling Diamond ER13280/06 Liisa Lehikoinen 32064755 28,43 -12,57 0 -12,57 *
  4 borcol Laava Maple Yard First Of All FI15663/10 Liisa Lehikoinen 32064755 28,18 -12,82 5 5  
  5 borcol Bea Oakmeadow Heather FIN55311/06 Hanna Haveri 33212470       VARA  
2 28 Kirkkonummen Kennelkerho KKK ry KKK 85,33 -37,67 0 -37,67  
  1 belpag Frida Marmara Queen Of Hearts FIN15444/05 Ilkka Grof 32120479 29,45 -11,55 0 -11,55  
  2 auspai Aksel Patchcoat Saskatchewan FI14140/09 Sarianne Björklund 32176025 28,60 -12,40 0 -12,40 *
  3 auspai Demi Ardiente Dona Corabella ER48297/03 Kati Immonen 31948186 29,28 -11,72 0 -11,72 *
  4 borcol Jedi Tending Eager ER55404/06 Juha Ruokonen 32215407 27,45 -13,55 0 -13,55 *
  5 borcol Suri Borderiinan Elohopea FIN21280/06 Anu Niemi 32141571       VARA  
3 25 Järvenpään Agilityurheilijat ry JAU 79,87 -43,13 5 5  
  1 borcol Tatzi Tending Rival FIN33416/06 Janne Toivola 27014202 26,65 -14,35 5 5 *
  2 belpag Pita Abiogenesis Aurora Borealis FI53004/10 Maarianna Takapuro 32133385 27,28 -13,72 0 -13,72 *
  3 borcol Molla Maple Yard Foo Fighter FI15664/10 Tiina Hasu 32166365       HYL Juoksu
  4 borcol Twixy Tending Keen ER62951/08 Janne Toivola 27014202 25,94 -15,06 0 -15,06 *
  5 borcol Vea Tronic Pashmina ER35492/10 Heli Järnefelt 32169142       VARA  
4 34 Hiiden Haukut ry HI-HA 86,62 -36,38 5 5  
  1 espves Niza Gotcha Baliza ER53569/05 Hanna Toivola 23300800 28,22 -12,78 5 5 *
  2 borcol Max Maple Yard Firebird FI15661/10 Anu Sundell 32023796       HYL  
  3 auskel Rico Royal Coctail Lucky Bringer FIN43196/08 Marika Heikkinen 33895127 27,65 -13,35 0 -13,35 *
  4 auspai Sumu Capricole Final Fantasy FIN30501/08 Sirkka Aro 4000154 30,75 -10,25 0 -10,25 *
  5 belpat Kämmi No-How Easy Reason FIN15944/05 Leif Skogberg 40151587       POIS  
5 30 Veikkolan Koirakerho ry VEIKK 107,61 1,15 5 6,15  
  1 katpai Rinja Lähderinteen Arianna FIN46190/08 Sanna Karonen 34342718 38,48 -2,52 0 -2,52 *
  2 x-rotu Wookie Wookie FIX00523/12 Taina Rantanen 40078050 42,15 1,15 5 6,15 *
  3 borcol Moona Lapintähti Dolina FI10890/10 Senni Huotari 26007184 26,98 -14,02 0 -14,02 * Juoksu
  4 pitcol Muru Woolmill`s Go-Go Gisell FIN 29630/08 Jesse Ojanen 40006593 44,15 3,15 5 8,15  
6 24 Impivaaran Hallit ry IMPHA 96,03 -26,97 10 10  
  1 borcol Gucci Tulitähden Fuel For Life FI28253/10 Wenla Westerlund 23620399 28,07 -12,93 5 5 *
  2 borcol Armas Cabaroo Fabulous Vegas FIN58748/07 Jenni Piirto 32439254       POIS  
  3 schape Masi Nalle-Haukun Xander FIN46364/08 Tiina Terho 40172377 40,60 -0,40 5 5 *
  4 borcol Diesel Mcsanikan Arctic Blue FIN26082/07 Wenla Westerlund 23620399 27,36 -13,64 0 -13,64 *
  5 x-rotu Wiivi Wiivi FIX01180/10 Rinna Tervo 40136108       POIS  
7 29 Porvoonseudun Koiraharrastajat ry PORSK 102,97 -20,03 10 10  
  1 doberm Apri April Artep Moravia FI 15050/09 Satu Veini   33,27 -7,73 10 10 *
  2 rhokoi Lara Tarujen Tabahani FIN34399/07 Virve Kallio 33722407 37,74 -3,26 0 -3,26 *
  3 borcol Taika Romance FI53063/09 Maria Huttunen         HYL  
  4 kroati Saga Tuus Laventelilulla FIN12857/07 Eija Hyvättinen 32186701 31,96 -9,04 0 -9,04 *
8 26 Nu-Pun Koiraklubi ry NU-PU 108,62 -14,38 10 10  
  1 borcol Orm Hakukaaren Lucky ER32322/07 Marju Kiri 32222322 33,79 -7,21 5 5 *
  2 shelam Romeo Rosebridge’s Romeo FIN16843/08 Milla Pannimaa 24227270 35,33 -5,67 5 5 *
  3 belpat Taisto Eero FI10949/10 Kia Nevander 40100188       POIS  
  4 x-rotu Nuusku Nuusku FIX00267/06 Kia Nevander 40100188 39,50 -1,50 0 -1,50 *
9 31 Hyvinkään Seudun Kennelkerhon Maksit HSKK 103,54 -19,46 15 15  
  1 dalmat Seppo Aboensis Comas Sola FIN16388/08 LIisa Ikonen 33885292 34,90 -6,10 10 10 *
  2 dalmat Exxo Zabavan Excelencia FIN12738/08 Laura Saarinen 40098398 38,54 -2,46 5 5 *
  3 novnou Edi Nackelsbyyn Ursa Minor FIN11866/07 Jenni Heini 23938078 30,10 -10,90 0 -10,90 *
  4 snauts Nada Jettyspoof's Schwartze Kurve FIN24278/08 Tiina Pehkonen 40008263 36,49 -4,51 10 10  
  32 Mäntsälän Koirakerho ry MÄNTS       HYL  
  1 borcol Touko Promillen Diablo ER56185/11 Laura Leppänen 32363304       HYL  
  2 borcol Usva Xeniitin Desire ER11401/12 Minna Kiviniemi 22033233       POIS  
  3 borcol Nasu Eventually Eowyn ER53955/05 Eveliina Kinnunen 621889 28,33 -12,67 10 10  
  4 borcol Kosti Promillen Cruzan ER12888/08 Laura Leppänen 32363304 34,40 -6,60 10 10  
  33 Keravan Agility Team ry KAT       HYL  
  1 lyhcol Plättä Allegory Giulietta FIN48353/05 Liisa Kontinen 32103810       HYL  
  2 novnou Nelli Megwe'g Clorian FI58065/09 Maiju Grönholm 23917329       HYL  
  3 borcol Prime Saunajaakon Lotus ER59908/11 Päivi Karjalainen 21926985       HYL  

*) huomioitu yhteistuloksessa