Kilpailu 1.8.2015, paikka Lohja, järjestäjä Länsi-Uudenmaan Agilityharrastajat ry

[A Medi 1] [A Mini 1] [A Maksi 1] [B Medi 1] [B Mini 1] [B Maksi 1] [C Medi 1] [C Mini 1] [C Maksi 1] [C Medi 2] [C Mini 2] [C Maksi 2] [B Medi 2] [B Mini 2] [B Maksi 2] [A Medi 2] [A Mini 2] [A Maksi 2]

A agilityrata, medi 1, kello 09:00, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 9, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 12 basenj Emmi Ajibu Billie Jean Sanna Kortelainen HSKH 44,87 3,32 -5,13 0 -5,13 SERT
2 4 basenj Coco Ajibu Foolin' Around Sanna Plaami HSKH 49,24 3,03 -0,76 0 -0,76 LUVA
3 3 shelam Irma Luonnikkaan Uusi Alku Laura Heino HAU 35,35 4,22 -14,65 5 5  
4 2 pyrpap Kolya Drole D'oiseau D'ours De Bergere Tiina Mäkinen KIRSUT 48,47 3,07 -1,53 10 10  
5 9 shelam Niilo Followinsea Ivanka's Ironfist Saara Koivumäki KIRSUT 47,40 3,14 -2,60 15 15  
  1 basenj Viola Wazazi The One And Only Sanna Kortelainen HSKH         HYL  
  7 tarupi Melvin Yacatis Hurtiga Harald Cajsa Nummelin LÄGI         HYL  
  8 mudi Kiri Take One Blue Starlight Sini Tikkaniemi ACE         HYL  
  11 kesvil Ludde Gemmabo Vide Sara Terje HSKH         HYL  
  6 espves Elli Vivaracho Corazoncito Jarno Puranen KKK         POIS  
  10 manter Iisa Rockstyle's Name Of The Game Essi Krans KOVA         POIS  

A agilityrata, mini 1, kello 09:00, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 9, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 23 kesvil Titta Lumikristallin Caunis Cristalli Marjo Lähdemäki-Kempas KAT 37,38 3,99 -12,62 0 -12,62 LUVA
2 22 boster Manta Deana At Nevicata's Z Certovej Zahrady Minna Palviainen ERTTI 41,38 3,60 -8,62 0 -8,62 LUVA
3 15 kääsna Nasu Beries Salty Yoko Gunilla Forsblom LÄGI 53,12 2,81 3,12 5 8,12  
4 21 shelam Kaisa Pilvimarjan Hope-In Sirpa Arminen HI-HA 41,84 3,56 -8,16 10 10  
5 13 jackru Tiikeri Whiteandwild Kid Of Katthult Petriina Paananen LÄGI 57,24 2,60 7,24 10 17,24  
6 25 käävil Urmas Silver Victori Right By Your Side Kirsi Lindström ÅBSK 59,14 2,52 9,14 10 19,14  
7 24 parson Vinski Fatous Intensive Athos Tuija Rankama LÄGI 59,61 2,50 9,61 15 24,61  
  14 engkte Lotta Grindstones Little Lotta Liisa Kopra I-HAH         HYL  
  20 shelam Penni Käpäläkoplan A Pretty Penny Leif Skogberg HI-HA         HYL  
  19 bichav Notte Torcedore's Mirada De La Amor Tia Hoikkala MKK         POIS  

A agilityrata, maksi 1, kello 09:35, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 22, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 41 borcol Ruuti Walking Disaster's Llancayo Vesa Naukkarinen HEILU 29,73 5,01 -20,27 0 -20,27 LUVA
2 31 borcol Bud Garth Bud Liisa Lehikoinen LÄGI 30,97 4,81 -19,03 0 -19,03 LUVA
3 44 isovil Ginny Zanita`s Ginny Weasley Laura Honkanen HI-HA 37,71 3,95 -12,29 0 -12,29 LUVA
4 55 lagrom Hevi Yestas Quiliano Mia Laine LÄGI 38,44 3,88 -11,56 0 -11,56 LUVA
5 34 borcol Äksä Walking Disaster's Llanfair Kati Töllinen P-HAU 28,88 5,16 -21,12 5 5  
6 42 borcol Kone Walking Disaster`s Llangollen Enni Lehtovaara LAGU 34,27 4,35 -15,73 5 5  
7 27 sakpai NOITA Balkiria De Jaizubia Eva Partida HSKH 39,19 3,80 -10,81 5 5  
8 45 borcol Vuokko Myytin Asfaltti Polttaa Jari Leino ATT 30,87 4,83 -19,13 10 10  
9 30 sakpai Kuru Willenskraft Uruk Anne Juntunen LÄGI 35,99 4,14 -14,01 10 10  
10 51 borcol Vip Little Step's Viper Mia Taimi HI-HA 37,05 4,02 -12,95 10 10  
11 52 borcol Freya All Zet By All Means Freya Marianne Asikainen TSAU 41,10 3,62 -8,90 10 10  
12 32 labnou Pommac Pommac Katja Taskinen SWAT 53,13 2,80 3,13 10 13,13  
13 28 airter Viiru Border Rock´s Betty Boop Matti Siltala LÄGI 51,37 2,90 1,37 15 16,37  
  33 auskel Liekki Kelmi Noheva Narttu Elina Kukkasjärvi NU-PU         HYL  
  40 borcol Sade Cabaroo The Aftershock Jenni Piirto IMPHA         HYL  
  43 peruni Noita Icy Star´s Witch Hunt Maija Heimonen JAU         HYL  
  46 borcol Ruu Root Mette Vainio SWAT         HYL  
  47 auspai Dina Capricole Milk'n Honey Liisa Teräaho LÄGI         HYL  
  48 borcol Freya Fiia Hanna Haveri LÄGI         HYL  
  49 sakpai Usva Vigoroso Kristelle Anne Juntunen LÄGI         HYL  
  50 borcol Metku Walking Disaster's Llandovery Arto Laitinen P-HAU         HYL  
  53 auskel Kara Kelmi Kukkaronnyöri Jaakko Auvinen HAU         HYL  
  29 belpat Heka Black Master´s Mister-Knight Merja Aapalahti RSKK         POIS  
  39 borcol Thor Tending Gale Niina-Liina Linna ACE         POIS  
  54 borcol Fly Walking Disaster's Llion Sohvi Laine TAMSK         POIS  

B agilityrata, medi 1, kello 10:30, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 9, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 8 mudi Kiri Take One Blue Starlight Sini Tikkaniemi ACE 27,84 5,39 -22,16 0 -22,16 LUVA
2 4 basenj Coco Ajibu Foolin' Around Sanna Plaami HSKH 46,88 3,20 -3,12 0 -3,12 LUVA
3 11 kesvil Ludde Gemmabo Vide Sara Terje HSKH 51,65 2,90 1,65 0 1,65  
4 3 shelam Irma Luonnikkaan Uusi Alku Laura Heino HAU 31,45 4,77 -18,55 5 5  
5 7 tarupi Melvin Yacatis Hurtiga Harald Cajsa Nummelin LÄGI 37,94 3,95 -12,06 5 5  
6 2 pyrpap Kolya Drole D'oiseau D'ours De Bergere Tiina Mäkinen KIRSUT 46,88 3,20 -3,12 5 5  
7 9 shelam Niilo Followinsea Ivanka's Ironfist Saara Koivumäki KIRSUT 41,65 3,60 -8,35 10 10  
8 1 basenj Viola Wazazi The One And Only Sanna Kortelainen HSKH 42,32 3,54 -7,68 10 10  
  5 shelam Nicky Golden Rose Unique Surprise Pia Valkama VEIKK         HYL  
  6 espves Elli Vivaracho Corazoncito Jarno Puranen KKK         POIS  
  10 manter Iisa Rockstyle's Name Of The Game Essi Krans KOVA         POIS  
  12 basenj Emmi Ajibu Billie Jean Sanna Kortelainen HSKH         POIS  

B agilityrata, mini 1, kello 10:30, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 12, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 15 kääsna Nasu Beries Salty Yoko Gunilla Forsblom LÄGI 42,28 3,55 -7,72 0 -7,72 LUVA
2 22 boster Manta Deana At Nevicata's Z Certovej Zahrady Minna Palviainen ERTTI 44,37 3,38 -5,63 0 -5,63 SERT
3 25 käävil Urmas Silver Victori Right By Your Side Kirsi Lindström ÅBSK 44,92 3,34 -5,08 0 -5,08 SERT
4 13 jackru Tiikeri Whiteandwild Kid Of Katthult Petriina Paananen LÄGI 49,45 3,03 -0,55 0 -0,55 LUVA
5 16 shelam Wii Pilvimarjan Vidor Krista Leino HI-HA 43,69 3,43 -6,31 5 5  
6 17 itavin BLUES Vilpertin Ecco Piccolo Eva Partida HSKH 46,68 3,21 -3,32 5 5  
7 24 parson Vinski Fatous Intensive Athos Tuija Rankama LÄGI 51,25 2,93 1,25 5 6,25  
8 18 kääsna Kaxen Trixer Gary Glitter Moa Thors TAMMI 57,49 2,61 7,49 0 7,49  
9 21 shelam Kaisa Pilvimarjan Hope-In Sirpa Arminen HI-HA 46,93 3,20 -3,07 10 10  
  14 engkte Lotta Grindstones Little Lotta Liisa Kopra I-HAH         HYL  
  20 shelam Penni Käpäläkoplan A Pretty Penny Leif Skogberg HI-HA         HYL  
  23 kesvil Titta Lumikristallin Caunis Cristalli Marjo Lähdemäki-Kempas KAT         HYL  
  19 bichav Notte Torcedore's Mirada De La Amor Tia Hoikkala MKK         POIS  

B agilityrata, maksi 1, kello 11:05, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 26, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 45 borcol Vuokko Myytin Asfaltti Polttaa Jari Leino ATT 29,21 5,14 -20,79 0 -20,79 LUVA
2 46 borcol Ruu Root Mette Vainio SWAT 32,94 4,55 -17,06 0 -17,06 LUVA
3 55 lagrom Hevi Yestas Quiliano Mia Laine LÄGI 37,77 3,97 -12,23 0 -12,23 LUVA
4 28 airter Viiru Border Rock´s Betty Boop Matti Siltala LÄGI 46,85 3,20 -3,15 0 -3,15 LUVA
5 40 borcol Sade Cabaroo The Aftershock Jenni Piirto IMPHA 33,28 4,51 -16,72 5 5  
6 41 borcol Ruuti Walking Disaster's Llancayo Vesa Naukkarinen HEILU 34,20 4,39 -15,80 5 5  
7 42 borcol Kone Walking Disaster`s Llangollen Enni Lehtovaara LAGU 35,97 4,17 -14,03 5 5  
8 44 isovil Ginny Zanita`s Ginny Weasley Laura Honkanen HI-HA 38,28 3,92 -11,72 5 5  
9 47 auspai Dina Capricole Milk'n Honey Liisa Teräaho LÄGI 40,43 3,71 -9,57 5 5  
10 32 labnou Pommac Pommac Katja Taskinen SWAT 41,12 3,65 -8,88 5 5  
11 53 auskel Kara Kelmi Kukkaronnyöri Jaakko Auvinen HAU 44,01 3,41 -5,99 5 5  
12 43 peruni Noita Icy Star´s Witch Hunt Maija Heimonen JAU 48,34 3,10 -1,66 5 5  
13 52 borcol Freya All Zet By All Means Freya Marianne Asikainen TSAU 32,31 4,64 -17,69 10 10  
14 30 sakpai Kuru Willenskraft Uruk Petteri Pitkänen LÄGI 35,47 4,23 -14,53 10 10  
15 31 borcol Bud Garth Bud Liisa Lehikoinen LÄGI 37,39 4,01 -12,61 10 10  
16 38 borcol Raisa Pterodactylus Ida Tallqvist SWAT 42,45 3,53 -7,55 10 10  
17 35 bokser Madeleine Riverflowers Evergreen Sofia Tuisku TSAU 43,69 3,43 -6,31 10 10  
18 49 sakpai Usva Vigoroso Kristelle Anne Juntunen LÄGI 44,87 3,34 -5,13 15 15  
19 27 sakpai NOITA Balkiria De Jaizubia Eva Partida HSKH 60,78 2,47 10,78 15 25,78  
  33 auskel Liekki Kelmi Noheva Narttu Elina Kukkasjärvi NU-PU         HYL  
  34 borcol Äksä Walking Disaster's Llanfair Kati Töllinen P-HAU         HYL  
  37 snauts Iines Tacillan Snowball Pasi Miettinen KIRSUT         HYL  
  39 borcol Thor Tending Gale Niina-Liina Linna ACE         HYL  
  48 borcol Freya Fiia Hanna Haveri LÄGI         HYL  
  50 borcol Metku Walking Disaster's Llandovery Arto Laitinen P-HAU         HYL  
  51 borcol Vip Little Step's Viper Mia Taimi HI-HA         HYL  
  29 belpat Heka Black Master´s Mister-Knight Merja Aapalahti RSKK         POIS  
  54 borcol Fly Walking Disaster's Llion Sohvi Laine TAMSK         POIS  

C hyppyrata, medi 1, kello 12:00, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 8, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 8 mudi Kiri Take One Blue Starlight Sini Tikkaniemi ACE 26,99 5,22 -18,01 0 -18,01 SERT
2 3 shelam Irma Luonnikkaan Uusi Alku Laura Heino HAU 27,79 5,07 -17,21 5 5  
3 2 pyrpap Kolya Drole D'oiseau D'ours De Bergere Tiina Mäkinen KIRSUT 36,43 3,87 -8,57 10 10  
4 4 basenj Coco Ajibu Foolin' Around Sanna Plaami HSKH 57,24 2,46 12,24 5 17,24  
  1 basenj Viola Wazazi The One And Only Sanna Kortelainen HSKH         HYL  
  5 shelam Nicky Golden Rose Unique Surprise Pia Valkama VEIKK         HYL  
  7 tarupi Melvin Yacatis Hurtiga Harald Cajsa Nummelin LÄGI         HYL  
  9 shelam Niilo Followinsea Ivanka's Ironfist Saara Koivumäki KIRSUT         HYL  
  6 espves Elli Vivaracho Corazoncito Jarno Puranen KKK         POIS  

C hyppyrata, mini 1, kello 12:00, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 9, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 26 jackru Väinö Venus De Milo Scavo Petriina Paananen LÄGI 42,16 3,34 -2,84 0 -2,84 LUVA
2 18 kääsna Kaxen Trixer Gary Glitter Moa Thors TAMMI 45,48 3,10 0,48 0 0,48  
3 24 parson Vinski Fatous Intensive Athos Tuija Rankama LÄGI 51,92 2,72 6,92 15 21,92  
  14 engkte Lotta Grindstones Little Lotta Liisa Kopra I-HAH         HYL  
  16 shelam Wii Pilvimarjan Vidor Krista Leino HI-HA         HYL  
  17 itavin BLUES Vilpertin Ecco Piccolo Eva Partida HSKH         HYL  
  20 shelam Penni Käpäläkoplan A Pretty Penny Leif Skogberg HI-HA         HYL  
  21 shelam Kaisa Pilvimarjan Hope-In Sirpa Arminen HI-HA         HYL  
  23 kesvil Titta Lumikristallin Caunis Cristalli Marjo Lähdemäki-Kempas KAT         HYL  
  25 käävil Urmas Silver Victori Right By Your Side Kirsi Lindström ÅBSK         POIS  

C hyppyrata, maksi 1, kello 12:30, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 22, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 27 sakpai NOITA Balkiria De Jaizubia Eva Partida HSKH 27,89 5,06 -17,11 0 -17,11 LUVA
2 35 bokser Madeleine Riverflowers Evergreen Sofia Tuisku TSAU 28,98 4,86 -16,02 0 -16,02 LUVA
3 44 isovil Ginny Zanita`s Ginny Weasley Laura Honkanen HI-HA 31,70 4,45 -13,30 0 -13,30 SERT
4 31 borcol Bud Garth Bud Liisa Lehikoinen LÄGI 28,32 4,98 -16,68 10 10  
5 46 borcol Ruu Root Mette Vainio SWAT 30,27 4,66 -14,73 10 10  
6 53 auskel Kara Kelmi Kukkaronnyöri Jaakko Auvinen HAU 38,62 3,65 -6,38 15 15  
7 32 labnou Pommac Pommac Katja Taskinen SWAT 55,56 2,54 10,56 15 25,56  
  28 airter Viiru Border Rock´s Betty Boop Matti Siltala LÄGI         HYL  
  30 sakpai Kuru Willenskraft Uruk Petteri Pitkänen LÄGI         HYL  
  33 auskel Liekki Kelmi Noheva Narttu Elina Kukkasjärvi NU-PU         HYL  
  34 borcol Äksä Walking Disaster's Llanfair Kati Töllinen P-HAU         HYL  
  36 borcol Mocca Playday's Play Fair Tero Kähärä HEILU         HYL  
  37 snauts Iines Tacillan Snowball Pasi Miettinen KIRSUT         HYL  
  38 borcol Raisa Pterodactylus Ida Tallqvist SWAT         HYL  
  39 borcol Thor Tending Gale Niina-Liina Linna ACE         HYL  
  41 borcol Ruuti Walking Disaster's Llancayo Vesa Naukkarinen HEILU         HYL  
  42 borcol Kone Walking Disaster`s Llangollen Enni Lehtovaara LAGU         HYL  
  49 sakpai Usva Vigoroso Kristelle Anne Juntunen LÄGI         HYL  
  50 borcol Metku Walking Disaster's Llandovery Arto Laitinen P-HAU         HYL  
  51 borcol Vip Little Step's Viper Mia Taimi HI-HA         HYL  
  52 borcol Freya All Zet By All Means Freya Marianne Asikainen TSAU         HYL  
  55 lagrom Hevi Yestas Quiliano Mia Laine LÄGI         HYL  
  54 borcol Fly Walking Disaster's Llion Sohvi Laine TAMSK         POIS  

C hyppyrata, medi 2, kello 13:20, tuomari Arto Laitinen, koirakoita 4, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 64 parson Alfons Tupla-Täplän Rider Hanna Räty KIRSUT 33,16 4,89 -11,84 0 -11,84 LUVA
2 59 shelam Velho Käpäläkoplan Big Bucks Elina Skogberg HI-HA 41,18 3,93 -3,82 0 -3,82  
3 56 parson Toby Duoble Barrel's White Tuxedo Affair Hanna Räty KIRSUT 39,00 4,15 -6,00 10 10  
  58 espves Lilla Bonachón Nilla Roosa-Amanda Virtanen ATT         HYL  
  57 shelam Zelda Vicway Miss Almighty Sini Eriksson KKK         POIS  
  63 isllam Inga Vongoivan Inga Paula Ruotsalainen JAU         POIS  

C hyppyrata, mini 2, kello 13:20, tuomari Arto Laitinen, koirakoita 3, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 69 käävil Pate Sarahill Poème D'amour Leila Ottelin HSKH 36,06 4,49 -8,94 5 5  
  65 mittel Nelli Karhunpesän Vauhti-Veera Päivi Koivuniemi NU-PU         HYL  
  70 tiispa Roxy Mei Dan Pistage Ida Tallqvist SWAT         HYL  

C hyppyrata, maksi 2, kello 13:40, tuomari Arto Laitinen, koirakoita 17, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 80 borcol Kron Woollandian Kaarina Maununtytär Iina Viitanen HEILU 28,19 5,75 -16,81 0 -16,81 SERT
2 77 borcol Sukka Hopeaketun Sukka Nokkakala Aino-Liisa Mutka I-HAH 29,23 5,54 -15,77 0 -15,77 SERT
3 94 belpat Vitsi Kuunsirpin Xpect The Best Annika Lundell KIRSUT 31,91 5,08 -13,09 0 -13,09 LUVA
4 78 snauts Affe Tacillan Captain Hook Pasi Miettinen KIRSUT 39,13 4,14 -5,87 0 -5,87 LUVA
5 76 novnou Inka Waterfox Red Inka Heidi Kurkinen KIRSUT 43,93 3,69 -1,07 0 -1,07  
6 71 borcol Ruska Tammikallion Ruska Hanna Toivola HI-HA 31,66 5,12 -13,34 5 5  
7 84 auskel Laser Walkabout Laser Heli Nikander LÄGI 29,35 5,52 -15,65 10 10  
8 74 pitcol Ava Maple Yard Jealous Sky Nina Karhunen HI-HA 41,86 3,87 -3,14 10 10  
9 86 kksaks Viivi Viivi Nina Källi TAMMI 51,42 3,15 6,42 10 16,42  
10 72 auskel Pinko Ringarooma Hime Susanna Korhonen LÄGI 46,86 3,46 1,86 15 16,86  
  75 x-rotu Wiivi Wiivi Rinna Tervo IMPHA         HYL  
  83 borcol Prio Never Never Land X'maverick Hannaleena Salmi LÄGI         HYL  
  88 auspai Päre Ardiente Lindo Pjojo Laura Ruissalo HI-HA         HYL  
  89 borcol Fizz Absinth Czech Fan Lotta Tervo ÄETSÄ         HYL  
  90 auspai Esko Snowhite Cowboys Esko Jenna Soini KIRSUT         HYL  
  91 borcol Skidi Toimiva Mysteeri Anni-Elina Pehkonen SWAU         HYL  
  92 belpag Roihu Eloisa Roihu Laura Räsänen KKK         HYL  

B agilityrata, medi 2, kello 14:20, tuomari Arto Laitinen, koirakoita 7, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 64 parson Alfons Tupla-Täplän Rider Hanna Räty KIRSUT 42,03 4,02 -7,97 0 -7,97 LUVA
2 58 espves Lilla Bonachón Nilla Roosa-Amanda Virtanen ATT 42,08 4,02 -7,92 0 -7,92 LUVA
3 59 shelam Velho Käpäläkoplan Big Bucks Elina Skogberg HI-HA 47,26 3,58 -2,74 0 -2,74  
4 62 kkette Aapo Qway's Friend Quinoa Veera Niemi SWAT 55,38 3,05 5,38 5 10,38  
5 61 stbter Millie Noble Ally Moonlight Matti Tynkkynen HSKK 46,53 3,63 -3,47 25 25  
  56 parson Toby Duoble Barrel's White Tuxedo Affair Hanna Räty KIRSUT         HYL  
  60 tarupi Malte Yacatis Galdur Cajsa Nummelin LÄGI         HYL  
  57 shelam Zelda Vicway Miss Almighty Sini Eriksson KKK         POIS  
  63 isllam Inga Vongoivan Inga Paula Ruotsalainen JAU         POIS  

B agilityrata, mini 2, kello 14:20, tuomari Arto Laitinen, koirakoita 6, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 68 ceskyt Viima Cantabile Xelene Ann Moring WECA 56,58 2,99 6,58 5 11,58  
2 67 käävil Alicia Froggies Just Call Her Ally Leena Syväoja KIRSUT 62,83 2,69 12,83 0 12,83  
3 70 tiispa Roxy Mei Dan Pistage Ida Tallqvist SWAT 59,34 2,85 9,34 5 14,34  
  65 mittel Nelli Karhunpesän Vauhti-Veera Päivi Koivuniemi NU-PU         HYL  
  66 shelam Touko Followinsea Gangsta Gaprise Saara Koivumäki KIRSUT         HYL  
  69 käävil Pate Sarahill Poème D'amour Leila Ottelin HSKH         HYL  

B agilityrata, maksi 2, kello 14:45, tuomari Arto Laitinen, koirakoita 21, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 91 borcol Skidi Toimiva Mysteeri Anni-Elina Pehkonen SWAU 35,51 4,76 -14,49 0 -14,49 LUVA
2 75 x-rotu Wiivi Wiivi Rinna Tervo IMPHA 40,32 4,19 -9,68 0 -9,68 SERT
3 93 x-rotu Mango Mango Leila Kytölä LÄGI 48,88 3,46 -1,12 0 -1,12 LUVA
4 82 borcol Rio Tending Noted Sari Malin MÄNTS 44,98 3,76 -5,02 5 5  
5 92 belpag Roihu Eloisa Roihu Laura Räsänen KKK 52,65 3,21 2,65 5 7,65  
6 90 auspai Esko Snowhite Cowboys Esko Jenna Soini KIRSUT 54,52 3,10 4,52 5 9,52  
7 81 borcol Pera Eyewitness Mastermind Satu Pihlajamäki LÄGI 44,66 3,78 -5,34 10 10  
8 86 kksaks Viivi Viivi Nina Källi TAMMI 66,96 2,52 16,96 10 26,96  
  71 borcol Ruska Tammikallion Ruska Hanna Toivola HI-HA         HYL  
  72 auskel Pinko Ringarooma Hime Susanna Korhonen LÄGI         HYL  
  73 belpat Voitto Kuunsirpin Winning Kind Annika Lundell KIRSUT         HYL  
  74 pitcol Ava Maple Yard Jealous Sky Nina Karhunen HI-HA         HYL  
  76 novnou Inka Waterfox Red Inka Heidi Kurkinen KIRSUT         HYL  
  78 snauts Affe Tacillan Captain Hook Pasi Miettinen KIRSUT         HYL  
  79 borcol Fizz Absinth Czech Fan Rami Tervo ÄETSÄ         HYL  
  83 borcol Prio Never Never Land X'maverick Hannaleena Salmi LÄGI         HYL  
  84 auskel Laser Walkabout Laser Heli Nikander LÄGI         HYL  
  85 borcol Harald Noxu Niina-Liina Linna ACE         HYL  
  88 auspai Päre Ardiente Lindo Pjojo Laura Ruissalo HI-HA         HYL  
  94 belpat Vitsi Kuunsirpin Xpect The Best Annika Lundell KIRSUT         HYL  
  95 lyhcol Minni Willowby She's The One Sanna Piironen I-HAH         HYL  
  77 borcol Sukka Hopeaketun Sukka Nokkakala Aino-Liisa Mutka I-HAH         POIS  
  80 borcol Kron Woollandian Kaarina Maununtytär Iina Viitanen HEILU         POIS  
  87 borcol Oiva Maccabee Deja Blue Anna-Maria Orilähde HSKH         POIS  

A agilityrata, medi 2, kello 15:35, tuomari Arto Laitinen, koirakoita 6, ihanneaika 51 s, enimmäisaika 102 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 64 parson Alfons Tupla-Täplän Rider Hanna Räty KIRSUT 43,78 4,00 -7,22 0 -7,22 SERT
2 62 kkette Aapo Qway's Friend Quinoa Veera Niemi SWAT 47,10 3,71 -3,90 0 -3,90 LUVA
3 60 tarupi Malte Yacatis Galdur Cajsa Nummelin LÄGI 44,52 3,93 -6,48 5 5  
  56 parson Toby Duoble Barrel's White Tuxedo Affair Hanna Räty KIRSUT         HYL  
  59 shelam Velho Käpäläkoplan Big Bucks Elina Skogberg HI-HA         HYL  
  61 stbter Millie Noble Ally Moonlight Matti Tynkkynen HSKK         HYL  
  57 shelam Zelda Vicway Miss Almighty Sini Eriksson KKK         POIS  
  63 isllam Inga Vongoivan Inga Paula Ruotsalainen JAU         POIS  

A agilityrata, mini 2, kello 15:35, tuomari Arto Laitinen, koirakoita 5, ihanneaika 51 s, enimmäisaika 102 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 68 ceskyt Viima Cantabile Xelene Ann Moring WECA 59,22 2,95 8,22 0 8,22  
2 69 käävil Pate Sarahill Poème D'amour Leila Ottelin HSKH 62,52 2,80 11,52 10 21,52  
  65 mittel Nelli Karhunpesän Vauhti-Veera Päivi Koivuniemi NU-PU         HYL  
  67 käävil Alicia Froggies Just Call Her Ally Leena Syväoja KIRSUT         HYL  
  70 tiispa Roxy Mei Dan Pistage Ida Tallqvist SWAT         HYL  
  66 shelam Touko Followinsea Gangsta Gaprise Saara Koivumäki KIRSUT         POIS  

A agilityrata, maksi 2, kello 16:00, tuomari Arto Laitinen, koirakoita 18, ihanneaika 51 s, enimmäisaika 102 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 91 borcol Skidi Toimiva Mysteeri Anni-Elina Pehkonen SWAU 36,64 4,78 -14,36 0 -14,36 SERT
2 83 borcol Prio Never Never Land X'maverick Hannaleena Salmi LÄGI 37,75 4,64 -13,25 0 -13,25 LUVA
3 84 auskel Laser Walkabout Laser Heli Nikander LÄGI 39,85 4,39 -11,15 5 5  
4 71 borcol Ruska Tammikallion Ruska Hanna Toivola HI-HA 44,01 3,98 -6,99 5 5  
5 86 kksaks Viivi Viivi Nina Källi TAMMI 64,34 2,72 13,34 5 18,34  
  72 auskel Pinko Ringarooma Hime Susanna Korhonen LÄGI         HYL  
  73 belpat Voitto Kuunsirpin Winning Kind Annika Lundell KIRSUT         HYL  
  74 pitcol Ava Maple Yard Jealous Sky Nina Karhunen HI-HA         HYL  
  76 novnou Inka Waterfox Red Inka Heidi Kurkinen KIRSUT         HYL  
  81 borcol Pera Eyewitness Mastermind Satu Pihlajamäki LÄGI         HYL  
  82 borcol Rio Tending Noted Sari Malin MÄNTS         HYL  
  85 borcol Harald Noxu Niina-Liina Linna ACE         HYL  
  88 auspai Päre Ardiente Lindo Pjojo Laura Ruissalo HI-HA         HYL  
  89 borcol Fizz Absinth Czech Fan Lotta Tervo ÄETSÄ         HYL  
  90 auspai Esko Snowhite Cowboys Esko Jenna Soini KIRSUT         HYL  
  92 belpag Roihu Eloisa Roihu Laura Räsänen KKK         HYL  
  93 x-rotu Mango Mango Leila Kytölä LÄGI         HYL  
  95 lyhcol Minni Willowby She's The One Sanna Piironen I-HAH         HYL  
  75 x-rotu Wiivi Wiivi Rinna Tervo IMPHA         POIS  
  77 borcol Sukka Hopeaketun Sukka Nokkakala Aino-Liisa Mutka I-HAH         POIS  
  87 borcol Oiva Maccabee Deja Blue Anna-Maria Orilähde HSKH         POIS