Kilpailu 2.8.2015, paikka Lohja, järjestäjä Länsi-Uudenmaan Agilityharrastajat ry

[A Medi 3] [B Medi 3] [C Medi 3] [C Mini 3] [B Mini 3] [A Mini 3] [A Maksi 3] [B Maksi 3] [C Maksi 3]

A agilityrata, medi 3, kello 09:00, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 32, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 132 espves Zili Concurrido Zancada Sanna Kobylin JAU 32,69 4,83 -12,31 0 -12,31  
2 130 shelam Kani Dalimattas Lilla Victoria Emilia Välttilä VEIKK 34,41 4,59 -10,59 0 -10,59  
3 107 shelam Jope Raivoroope Elsi Pulkkinen ATT 35,26 4,48 -9,74 0 -9,74  
4 128 espves Alma Vivaracho Bonito Alma Jarno Puranen KKK 35,58 4,44 -9,42 0 -9,42  
5 112 espves Asta Caraydan Galaxia Anne-Mari Tenhovalo KKK 35,61 4,44 -9,39 0 -9,39  
6 110 kesvil Tyyne Celesterling Dazzling Dancer Eeva Ihatsu JAU 36,76 4,30 -8,24 0 -8,24  
7 96 parson Ada Carremumba's Billabong Hanna Räty KIRSUT 36,81 4,29 -8,19 0 -8,19  
8 97 shelam Goldie Sunsweet Golden Globe Emilia Välttilä VEIKK 38,88 4,06 -6,12 0 -6,12  
9 117 espves Arpa Concurrido Mariquita Katja Tykkyläinen I-HAH 39,48 4,00 -5,52 0 -5,52  
10 127 beagle Rocky Cardiem Wanna Play This Anna Pekkala I-HAH 41,18 3,84 -3,82 0 -3,82  
11 116 isllam Natta Nuppusen Nattanemona Kaisa Saarinen ATT 41,24 3,83 -3,76 0 -3,76  
12 125 isllam Minttu Vongoivan Druna Paula Ruotsalainen JAU 44,83 3,52 -0,17 0 -0,17  
13 106 espves Caos Caraydan Hoya Merrillii Krista Honkonen BAT 35,61 4,44 -9,39 5 5  
14 121 kromfo Svingi Jettildan Bielefeld Anne-Mari Piispanen ATT 37,19 4,25 -7,81 5 5  
15 102 shelam Taika Dolce And Gabbana Fulfilled Dream Petra Skogberg HI-HA 40,16 3,93 -4,84 5 5  
16 114 shelam Ritu Luonnikkaan Tytytositoimiin Tuula Kunnas KKK 42,91 3,68 -2,09 5 5  
  99 espves Zemi Concurrido Inflamable Sanna Kobylin JAU         HYL  
  100 pyrpap Sani Calins Nounours Sans Nuages Tiina Mäkinen KIRSUT         HYL  
  101 kromfo Aida Cierimon Aida Minna Vilmi BAT         HYL  
  103 cocspa Odile Frosty Morning's Odile Anna Pekkala I-HAH         HYL  
  105 kesvil Taira Woolly Bohemia's Minnie Dean Brita Långström KKK         HYL  
  115 espves Tigi Concurrido Jovial Joya Sanna Kobylin JAU         HYL  
  118 espves Ralli Caraydan Jive Lotta Kortteinen HSKH         HYL  
  119 espves Moona Concurrido Osita Riitta Haaranen JAU         HYL  
  120 shelam Timi Snowglow's Xplosive Energy Tuulikki Laalo I-HAH         HYL  
  122 espves Mökö Nadador Dafne De Nina Tea Huotari I-HAH         HYL  
  124 espves Kiki Aquacrest Independent Woman Elisa Nuutinen HAU         HYL Juoksu
  126 kesvil Siiri Woolly Bohemia's Savage Silk Saija Mutka I-HAH         HYL  
  129 espves Roa Caraydan Gea Minna Vilmi BAT         HYL  
  131 tarupi Minus Yacatis Metsänpeikko Tua Nummelin LÄGI         HYL  
  133 shelam Ansa Pilvimarjan Todellinen Prinsessa Kirsi Rusila HANKO         HYL  
  134 shelam Nonnih Pilvimarjan Ariane Ari Kuparinen RIMA         HYL  
  98 shelam Rico Copystyle So What Satu Paasio HAUHAU         POIS  
  104 kesvil Imma Woolly Bohemia's Midnight Queen Sofia Knuts TSAU         POIS  
  111 espves Pika Concurrido Jubileo Emilia Kainulainen I-HAH         POIS  

B agilityrata, medi 3, kello 10:05, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 36, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 94 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 132 espves Zili Concurrido Zancada Sanna Kobylin JAU 37,35 4,44 -9,65 0 -9,65  
2 119 espves Moona Concurrido Osita Riitta Haaranen JAU 37,56 4,42 -9,44 0 -9,44  
3 124 espves Kiki Aquacrest Independent Woman Elisa Nuutinen HAU 37,61 4,41 -9,39 0 -9,39 Juoksu
4 129 espves Roa Caraydan Gea Minna Vilmi BAT 38,71 4,29 -8,29 0 -8,29  
5 128 espves Alma Vivaracho Bonito Alma Jarno Puranen KKK 38,96 4,26 -8,04 0 -8,04  
6 131 tarupi Minus Yacatis Metsänpeikko Tua Nummelin LÄGI 39,09 4,25 -7,91 0 -7,91  
7 101 kromfo Aida Cierimon Aida Minna Vilmi BAT 39,52 4,20 -7,48 0 -7,48  
8 130 shelam Kani Dalimattas Lilla Victoria Emilia Välttilä VEIKK 39,73 4,18 -7,27 0 -7,27  
9 110 kesvil Tyyne Celesterling Dazzling Dancer Eeva Ihatsu JAU 40,88 4,06 -6,12 0 -6,12  
10 114 shelam Ritu Luonnikkaan Tytytositoimiin Tuula Kunnas KKK 41,97 3,95 -5,03 0 -5,03  
11 105 kesvil Taira Woolly Bohemia's Minnie Dean Brita Långström KKK 42,02 3,95 -4,98 0 -4,98  
12 127 beagle Rocky Cardiem Wanna Play This Anna Pekkala I-HAH 44,29 3,75 -2,71 0 -2,71  
13 97 shelam Goldie Sunsweet Golden Globe Emilia Välttilä VEIKK 45,29 3,66 -1,71 0 -1,71  
14 126 kesvil Siiri Woolly Bohemia's Savage Silk Saija Mutka I-HAH 46,51 3,57 -0,49 0 -0,49  
15 116 isllam Natta Nuppusen Nattanemona Kaisa Saarinen ATT 48,10 3,45 1,10 0 1,10  
16 100 pyrpap Sani Calins Nounours Sans Nuages Tiina Mäkinen KIRSUT 48,47 3,42 1,47 0 1,47  
17 118 espves Ralli Caraydan Jive Lotta Kortteinen HSKH 36,92 4,50 -10,08 5 5  
18 133 shelam Ansa Pilvimarjan Todellinen Prinsessa Kirsi Rusila HANKO 37,14 4,47 -9,86 5 5  
19 134 shelam Nonnih Pilvimarjan Ariane Ari Kuparinen RIMA 37,94 4,38 -9,06 5 5  
20 102 shelam Taika Dolce And Gabbana Fulfilled Dream Petra Skogberg HI-HA 42,55 3,90 -4,45 10 10  
21 125 isllam Minttu Vongoivan Druna Paula Ruotsalainen JAU 46,51 3,57 -0,49 10 10  
  96 parson Ada Carremumba's Billabong Hanna Räty KIRSUT         HYL  
  99 espves Zemi Concurrido Inflamable Sanna Kobylin JAU         HYL  
  103 cocspa Odile Frosty Morning's Odile Anna Pekkala I-HAH         HYL  
  106 espves Caos Caraydan Hoya Merrillii Krista Honkonen BAT         HYL  
  107 shelam Jope Raivoroope Elsi Pulkkinen ATT         HYL  
  108 kääsna Bruno Juliuksen Bruno Moa Thors TAMMI         HYL  
  109 shelam Netta Fanny Trick's Almost Famous Jennika Mattila BAT         HYL  
  112 espves Asta Caraydan Galaxia Anne-Mari Tenhovalo KKK         HYL  
  113 koohon Savina Savina Mervi Tammi KKK         HYL  
  115 espves Tigi Concurrido Jovial Joya Sanna Kobylin JAU         HYL  
  117 espves Arpa Concurrido Mariquita Katja Tykkyläinen I-HAH         HYL  
  120 shelam Timi Snowglow's Xplosive Energy Tuulikki Laalo I-HAH         HYL  
  121 kromfo Svingi Jettildan Bielefeld Anne-Mari Piispanen ATT         HYL  
  122 espves Mökö Nadador Dafne De Nina Tea Huotari I-HAH         HYL  
  123 kesvil Ricky Coros Ricky Martin Brita Långström KKK         HYL  
  98 shelam Rico Copystyle So What Satu Paasio HAUHAU         POIS  
  104 kesvil Imma Woolly Bohemia's Midnight Queen Sofia Knuts TSAU         POIS  
  111 espves Pika Concurrido Jubileo Emilia Kainulainen I-HAH         POIS  

C hyppyrata, medi 3, kello 11:15, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 35, ihanneaika 39 s, enimmäisaika 78 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 134 shelam Nonnih Pilvimarjan Ariane Ari Kuparinen RIMA 29,97 4,67 -9,03 0 -9,03  
2 128 espves Alma Vivaracho Bonito Alma Jarno Puranen KKK 30,33 4,62 -8,67 0 -8,67 SERT-H
3 110 kesvil Tyyne Celesterling Dazzling Dancer Eeva Ihatsu JAU 31,21 4,49 -7,79 0 -7,79  
4 131 tarupi Minus Yacatis Metsänpeikko Tua Nummelin LÄGI 32,00 4,38 -7,00 0 -7,00  
5 129 espves Roa Caraydan Gea Minna Vilmi BAT 32,02 4,37 -6,98 0 -6,98  
6 133 shelam Ansa Pilvimarjan Todellinen Prinsessa Kirsi Rusila HANKO 32,17 4,35 -6,83 0 -6,83  
7 109 shelam Netta Fanny Trick's Almost Famous Jennika Mattila BAT 32,63 4,29 -6,37 0 -6,37  
8 96 parson Ada Carremumba's Billabong Hanna Räty KIRSUT 33,03 4,24 -5,97 0 -5,97  
9 97 shelam Goldie Sunsweet Golden Globe Emilia Välttilä VEIKK 34,07 4,11 -4,93 0 -4,93  
10 102 shelam Taika Dolce And Gabbana Fulfilled Dream Petra Skogberg HI-HA 34,70 4,03 -4,30 0 -4,30  
11 116 isllam Natta Nuppusen Nattanemona Kaisa Saarinen ATT 38,65 3,62 -0,35 0 -0,35  
12 108 kääsna Bruno Juliuksen Bruno Moa Thors TAMMI 40,61 3,45 1,61 0 1,61  
13 125 isllam Minttu Vongoivan Druna Paula Ruotsalainen JAU 41,45 3,38 2,45 0 2,45  
14 132 espves Zili Concurrido Zancada Sanna Kobylin JAU 30,46 4,60 -8,54 5 5  
15 124 espves Kiki Aquacrest Independent Woman Elisa Nuutinen HAU 35,50 3,94 -3,50 5 5 Juoksu
16 126 kesvil Siiri Woolly Bohemia's Savage Silk Saija Mutka I-HAH 37,18 3,77 -1,82 5 5  
17 114 shelam Ritu Luonnikkaan Tytytositoimiin Tuula Kunnas KKK 39,23 3,57 0,23 5 5,23  
18 103 cocspa Odile Frosty Morning's Odile Anna Pekkala I-HAH 37,59 3,72 -1,41 15 15  
  99 espves Zemi Concurrido Inflamable Sanna Kobylin JAU         HYL  
  100 pyrpap Sani Calins Nounours Sans Nuages Tiina Mäkinen KIRSUT         HYL  
  101 kromfo Aida Cierimon Aida Minna Vilmi BAT         HYL  
  105 kesvil Taira Woolly Bohemia's Minnie Dean Brita Långström KKK         HYL  
  106 espves Caos Caraydan Hoya Merrillii Krista Honkonen BAT         HYL  
  107 shelam Jope Raivoroope Elsi Pulkkinen ATT         HYL  
  112 espves Asta Caraydan Galaxia Anne-Mari Tenhovalo KKK         HYL  
  113 koohon Savina Savina Mervi Tammi KKK         HYL  
  115 espves Tigi Concurrido Jovial Joya Sanna Kobylin JAU         HYL  
  117 espves Arpa Concurrido Mariquita Katja Tykkyläinen I-HAH         HYL  
  118 espves Ralli Caraydan Jive Lotta Kortteinen HSKH         HYL  
  119 espves Moona Concurrido Osita Riitta Haaranen JAU         HYL  
  120 shelam Timi Snowglow's Xplosive Energy Tuulikki Laalo I-HAH         HYL  
  121 kromfo Svingi Jettildan Bielefeld Anne-Mari Piispanen ATT         HYL  
  122 espves Mökö Nadador Dafne De Nina Tea Huotari I-HAH         HYL  
  123 kesvil Ricky Coros Ricky Martin Brita Långström KKK         HYL  
  130 shelam Kani Dalimattas Lilla Victoria Emilia Välttilä VEIKK         HYL  
  98 shelam Rico Copystyle So What Satu Paasio HAUHAU         POIS  
  104 kesvil Imma Woolly Bohemia's Midnight Queen Sofia Knuts TSAU         POIS  
  111 espves Pika Concurrido Jubileo Emilia Kainulainen I-HAH         POIS  

C hyppyrata, mini 3, kello 12:05, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 26, ihanneaika 39 s, enimmäisaika 78 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 156 shelam Luna Karvakedon Luna Hanne Vallinkoski LÄGI 31,63 4,43 -7,37 0 -7,37 SERT-H
2 137 shelam Ella Snowglow's Enigmatic Mariella Merja Hakala TASSU 31,68 4,42 -7,32 0 -7,32  
3 158 parson Topi Tammenkolon Alexander Mari Lehtimäki RAUMA 32,33 4,33 -6,67 0 -6,67  
4 160 lägpys Saara Tulikäpälän Saara Savusukeltaja Marjo Korander-Taavitsainen LÄGI 33,64 4,16 -5,36 0 -5,36  
5 157 shelam Rela Kiljuiita Jenna Kantola ATT 34,88 4,01 -4,12 0 -4,12  
6 139 jackru Tyyne Pieceof Fruitcake Persikka Mari Lehtimäki RAUMA 35,02 4,00 -3,98 0 -3,98  
7 148 mittel Iisa Jemeritan Multicolor Geisha Inkeri Vapalahti TASSU 35,21 3,98 -3,79 0 -3,79  
8 161 borter Mini Heathberry`s Next To Nothing Jaana Lindfors KKK 35,25 3,97 -3,75 0 -3,75  
9 145 jackru Vivi Amories Vanilla Jacky Sini Grönberg KAT 37,57 3,73 -1,43 0 -1,43  
10 146 kääpin Miro Serituulen Gideon Hanna Gustafsson I-HAH 38,91 3,60 -0,09 0 -0,09  
11 136 lägpys Urkki Tulikäpälän Tulimestari Marjo Korander-Taavitsainen LÄGI 40,30 3,47 1,30 0 1,30  
12 147 shelam Sera Firabellen Katherine Blingström Tuula Kunnas KKK 34,91 4,01 -4,09 5 5  
13 138 shelam Tiku Dam Alley`s Allways In My Mind Jenna Ojanen VEIKK 35,79 3,91 -3,21 5 5  
14 151 parson Justus Arbor Vitae Fosforos Eveliina Sipilä JAU 37,30 3,75 -1,70 5 5  
15 135 mittel Kapu Huraus Cappucino Heli Ollila TSAU 37,57 3,73 -1,43 5 5  
16 141 kääpin Olga Mildstream Gonnabe Feeling Chic Kristina Lehtomäki LÄGI 37,70 3,71 -1,30 5 5  
17 152 parson Turo Antsepän Täysturo Iina Leppänen HSKH 36,14 3,87 -2,86 10 10  
  142 cavspa Mandi Fireboy's Smooth Star Riitta Haaranen JAU         HYL  
  143 käävil Sulo Sarahill Fils Rouge D'amour Minna Kurttila HSKH         HYL  
  144 shelam Nana Frosty Night's Adriana Jennika Mattila BAT         HYL  
  149 jackru Messi Tikkatassun Oiva Onnenpoika Arja Heinonen ATT         HYL  
  150 shelam Leya Kuukivi Imekaunike Hanna Sori TSAU         HYL  
  153 kesvil Ansa Woolly Bohemia\'s Gia Carangi Riina Kanerva KKK         HYL  
  154 borter Didi Eysha Kham-Mi Maarit Niemelä BAT         HYL  
  155 shelam Roosa Golden Rose Angel Eyes Jenna Ojanen VEIKK         HYL  
  159 käävil Reino Sarahill Plaisir D'amour Leila Ottelin HSKH         HYL  

B agilityrata, mini 3, kello 13:00, tuomari Arto Laitinen, koirakoita 26, ihanneaika 44 s, enimmäisaika 88 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 138 shelam Tiku Dam Alley`s Allways In My Mind Jenna Ojanen VEIKK 36,56 4,32 -7,44 0 -7,44  
2 154 borter Didi Eysha Kham-Mi Maarit Niemelä BAT 37,16 4,25 -6,84 0 -6,84  
3 152 parson Turo Antsepän Täysturo Iina Leppänen HSKH 37,82 4,18 -6,18 0 -6,18  
4 151 parson Justus Arbor Vitae Fosforos Eveliina Sipilä JAU 38,76 4,08 -5,24 0 -5,24  
5 147 shelam Sera Firabellen Katherine Blingström Tuula Kunnas KKK 39,60 3,99 -4,40 0 -4,40  
6 160 lägpys Saara Tulikäpälän Saara Savusukeltaja Marjo Korander-Taavitsainen LÄGI 41,01 3,85 -2,99 0 -2,99  
7 148 mittel Iisa Jemeritan Multicolor Geisha Inkeri Vapalahti TASSU 41,94 3,77 -2,06 0 -2,06  
8 161 borter Mini Heathberry`s Next To Nothing Jaana Lindfors KKK 44,40 3,56 0,40 0 0,40  
9 139 jackru Tyyne Pieceof Fruitcake Persikka Mari Lehtimäki RAUMA 44,01 3,59 0,01 5 5,01  
10 146 kääpin Miro Serituulen Gideon Hanna Gustafsson I-HAH 49,24 3,21 5,24 0 5,24  
11 159 käävil Reino Sarahill Plaisir D'amour Leila Ottelin HSKH 46,28 3,41 2,28 10 12,28  
12 145 jackru Vivi Amories Vanilla Jacky Sini Grönberg KAT 47,10 3,36 3,10 10 13,10  
13 141 kääpin Olga Mildstream Gonnabe Feeling Chic Kristina Lehtomäki LÄGI 48,03 3,29 4,03 10 14,03  
  135 mittel Kapu Huraus Cappucino Heli Ollila TSAU         HYL  
  137 shelam Ella Snowglow's Enigmatic Mariella Merja Hakala TASSU         HYL  
  140 lägpys Ruuti Fennican Rurik Jonnisson Outi Huuskonen JOA         HYL  
  142 cavspa Mandi Fireboy's Smooth Star Riitta Haaranen JAU         HYL  
  143 käävil Sulo Sarahill Fils Rouge D'amour Minna Kurttila HSKH         HYL  
  144 shelam Nana Frosty Night's Adriana Jennika Mattila BAT         HYL  
  149 jackru Messi Tikkatassun Oiva Onnenpoika Arja Heinonen ATT         HYL  
  150 shelam Leya Kuukivi Imekaunike Hanna Sori TSAU         HYL  
  153 kesvil Ansa Woolly Bohemia\'s Gia Carangi Riina Kanerva KKK         HYL  
  155 shelam Roosa Golden Rose Angel Eyes Jenna Ojanen VEIKK         HYL  
  156 shelam Luna Karvakedon Luna Hanne Vallinkoski LÄGI         HYL  
  157 shelam Rela Kiljuiita Jenna Kantola ATT         HYL  
  158 parson Topi Tammenkolon Alexander Mari Lehtimäki RAUMA         HYL  

A agilityrata, mini 3, kello 14:00, tuomari Arto Laitinen, koirakoita 23, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 84 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 154 borter Didi Eysha Kham-Mi Maarit Niemelä BAT 40,01 4,20 -6,99 0 -6,99  
2 157 shelam Rela Kiljuiita Jenna Kantola ATT 41,00 4,10 -6,00 0 -6,00 SERT-A
3 160 lägpys Saara Tulikäpälän Saara Savusukeltaja Marjo Korander-Taavitsainen LÄGI 44,01 3,82 -2,99 0 -2,99  
4 148 mittel Iisa Jemeritan Multicolor Geisha Inkeri Vapalahti TASSU 44,32 3,79 -2,68 0 -2,68  
5 161 borter Mini Heathberry`s Next To Nothing Jaana Lindfors KKK 47,39 3,55 0,39 0 0,39  
6 136 lägpys Urkki Tulikäpälän Tulimestari Marjo Korander-Taavitsainen LÄGI 48,61 3,46 1,61 0 1,61  
7 146 kääpin Miro Serituulen Gideon Hanna Gustafsson I-HAH 51,01 3,29 4,01 0 4,01  
8 138 shelam Tiku Dam Alley`s Allways In My Mind Jenna Ojanen VEIKK 39,11 4,30 -7,89 5 5  
9 141 kääpin Olga Mildstream Gonnabe Feeling Chic Kristina Lehtomäki LÄGI 44,84 3,75 -2,16 5 5  
10 159 käävil Reino Sarahill Plaisir D'amour Leila Ottelin HSKH 55,70 3,02 8,70 0 8,70  
11 156 shelam Luna Karvakedon Luna Hanne Vallinkoski LÄGI 50,21 3,35 3,21 10 13,21  
12 140 lägpys Ruuti Fennican Rurik Jonnisson Outi Huuskonen JOA 64,81 2,59 17,81 5 22,81  
  135 mittel Kapu Huraus Cappucino Heli Ollila TSAU         HYL  
  137 shelam Ella Snowglow's Enigmatic Mariella Merja Hakala TASSU         HYL  
  139 jackru Tyyne Pieceof Fruitcake Persikka Mari Lehtimäki RAUMA         HYL  
  147 shelam Sera Firabellen Katherine Blingström Tuula Kunnas KKK         HYL  
  149 jackru Messi Tikkatassun Oiva Onnenpoika Arja Heinonen ATT         HYL  
  150 shelam Leya Kuukivi Imekaunike Hanna Sori TSAU         HYL  
  151 parson Justus Arbor Vitae Fosforos Eveliina Sipilä JAU         HYL  
  152 parson Turo Antsepän Täysturo Iina Leppänen HSKH         HYL  
  153 kesvil Ansa Woolly Bohemia\'s Gia Carangi Riina Kanerva KKK         HYL  
  155 shelam Roosa Golden Rose Angel Eyes Jenna Ojanen VEIKK         HYL  
  158 parson Topi Tammenkolon Alexander Mari Lehtimäki RAUMA         HYL  

A agilityrata, maksi 3, kello 14:30, tuomari Arto Laitinen, koirakoita 39, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 94 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 193 borcol Repo Nice Of You To Come Bye Fearless Fox Raisa Vähätalo JAU 37,50 4,48 -9,50 0 -9,50  
2 209 borcol Kim Mawlch Kim Anne Maria Riihimäki JAU 38,57 4,36 -8,43 0 -8,43 SERT-A
3 172 borcol Alli Woollandian Alli Salla Vuorenmaa KKK 39,12 4,29 -7,88 0 -7,88  
4 205 borcol Håp Invictus Minna Viitanen KKK 39,20 4,29 -7,80 0 -7,80 Juoksu
5 186 borcol Vanttu Piggyland's Odile Minna Viitanen KKK 39,53 4,25 -7,47 0 -7,47  
6 196 borcol Di Little Step´s Wendy Kati Immonen KKK 39,87 4,21 -7,13 0 -7,13  
7 167 borcol Taco Sanmar Tex Willer Susanna Niiranen KKK 41,11 4,09 -5,89 0 -5,89  
8 188 sakpai Armi Mira Vom Schopperweg Henriikka Eloluoto TSAU 41,79 4,02 -5,21 0 -5,21  
9 200 auspai Taika Ardiente Dulce Miel Mira Koponen HSKH 42,87 3,92 -4,13 0 -4,13 Juoksu
10 163 novnou Hilla Comaberenices Sanna Merivirta KAT 44,89 3,74 -2,11 0 -2,11  
11 166 labnou Maisa Maisa Ida Tallqvist SWAT 46,29 3,63 -0,71 0 -0,71  
12 168 borcol Suvianne Piggyland's Adalmiina Minna Viitanen KKK 38,71 4,34 -8,29 5 5  
13 203 borcol Max Maple Yard Firebird Anu Sundell HI-HA 39,63 4,24 -7,37 5 5  
14 194 borcol Soihtu Eyewitness Wildfire Anna-Maija Saharanta LAW 50,10 3,35 3,10 5 8,10  
15 179 borcol Selma Maple Yard Impiger Liisa Lehikoinen LÄGI 37,83 4,44 -9,17 10 10  
16 190 borcol Rytsölä Magical Joy Dream Lover Marjo Korander-Taavitsainen LÄGI 39,24 4,28 -7,76 10 10  
17 197 borcol Laava Maple Yard First Of All Liisa Lehikoinen LÄGI 42,57 3,95 -4,43 10 10  
18 199 borcol Ritva Strömsfors Ritva Tuomas Oksanen TSAU 45,58 3,69 -1,42 10 10  
19 204 borcol Pinja Peatdigger Bracken Tiina Järvinen ATT 49,01 3,43 2,01 10 12,01  
20 183 borcol Räppi River Riikka Karinen JAU 38,86 4,32 -8,14 15 15  
21 206 auspai Iitu True Choice Dolled Up Paula Collin-Olkkonen HURHA 45,72 3,67 -1,28 15 15  
22 191 borcol Roope Peatdigger Ben Marika Käki HAU 42,36 3,97 -4,64 20 20  
23 192 borcol Armas Cabaroo Fabulous Vegas Jenni Piirto IMPHA 54,28 3,10 7,28 15 22,28  
  77 borcol Sukka Hopeaketun Sukka Nokkakala Aino-Liisa Mutka I-HAH         HYL  
  162 borcol Fleet Tammikallion Zaguero Petri Mannonen TSAU         HYL  
  165 auspai Dina Ardiente Luna De Fuego Mira Koponen HSKH         HYL  
  169 vehter Tahvo Fromzero Hector Saana Talonen I-HAH         HYL  
  170 auspai Raita Pyrzillac's Windmillie Hilkka Kallinen KKK         HYL  
  171 auspai Dex Blackzone Crown Imperial Bror Svarfvar ATT         HYL  
  174 auspai Vimma Capricole I Am Wonder Woman Sirkka Aro HI-HA         HYL  
  180 breton Siiri H'siiri De Tremouard Emilia Ahola I-HAH         HYL Juoksu
  181 borcol Pyry Little Step's Vroom Sari Sailas HI-HA         HYL  
  182 parcol Bree Ovenslope Snow White Lotta Eranka LÄGI         HYL  
  184 kromfo Artsi Atsalean Eko Nina Marjamäki KKK         HYL  
  187 lappor Rhoo Hallanevan Lumijäkkärä Aino-Liisa Mutka I-HAH         HYL  
  189 borcol Roti Gelbie Satu Hilli KKK         HYL  
  195 dalmat Kelmi Lanacos Audi Quattro Marika Salminen ATT         HYL  
  202 auspai Jäynä Cryptonite Moonbat Sari-Anne Björklund KKK         HYL  
  208 bokser Minni Riverflowers Caprice Sonja Forsblom LÄGI         HYL  
  164 borcol Bess Peatdigger Bess Raisa Vähätalo JAU         POIS  
  185 espves Noki Concurrido Zarpazo Emilia Kainulainen I-HAH         POIS  
  207 isovil Cara Sir Ascot's Classy Cardamon Alli Arppe I-HAH         POIS  

B agilityrata, maksi 3, kello 15:50, tuomari Arto Laitinen, koirakoita 44, ihanneaika 44 s, enimmäisaika 88 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 193 borcol Repo Nice Of You To Come Bye Fearless Fox Raisa Vähätalo JAU 35,70 4,43 -8,30 0 -8,30  
2 162 borcol Fleet Tammikallion Zaguero Petri Mannonen TSAU 36,75 4,30 -7,25 0 -7,25  
3 205 borcol Håp Invictus Minna Viitanen KKK 36,90 4,28 -7,10 0 -7,10 Juoksu
4 209 borcol Kim Mawlch Kim Anne Maria Riihimäki JAU 38,03 4,16 -5,97 0 -5,97  
5 196 borcol Di Little Step´s Wendy Kati Immonen KKK 38,36 4,12 -5,64 0 -5,64  
6 184 kromfo Artsi Atsalean Eko Nina Marjamäki KKK 39,91 3,96 -4,09 0 -4,09  
7 200 auspai Taika Ardiente Dulce Miel Mira Koponen HSKH 40,22 3,93 -3,78 0 -3,78 Juoksu
8 189 borcol Roti Gelbie Satu Hilli KKK 37,05 4,26 -6,95 5 5  
9 197 borcol Laava Maple Yard First Of All Liisa Lehikoinen LÄGI 38,24 4,13 -5,76 5 5  
10 168 borcol Suvianne Piggyland's Adalmiina Minna Viitanen KKK 40,54 3,90 -3,46 5 5  
11 204 borcol Pinja Peatdigger Bracken Tiina Järvinen ATT 40,86 3,87 -3,14 5 5  
12 198 auspai Sumu Capricole Final Fantasy Sirkka Aro HI-HA 41,07 3,85 -2,93 5 5  
13 210 borcol Zup Hakukaaren Zup Mira Pihlajamäki LÄGI 41,72 3,79 -2,28 5 5  
14 165 auspai Dina Ardiente Luna De Fuego Mira Koponen HSKH 42,37 3,73 -1,63 5 5  
15 190 borcol Rytsölä Magical Joy Dream Lover Marjo Korander-Taavitsainen LÄGI 37,42 4,22 -6,58 10 10  
16 199 borcol Ritva Strömsfors Ritva Tuomas Oksanen TSAU 38,33 4,12 -5,67 10 10  
17 192 borcol Armas Cabaroo Fabulous Vegas Jenni Piirto IMPHA 39,30 4,02 -4,70 10 10  
18 206 auspai Iitu True Choice Dolled Up Paula Collin-Olkkonen HURHA 43,01 3,67 -0,99 10 10  
19 182 parcol Bree Ovenslope Snow White Lotta Eranka LÄGI 49,50 3,19 5,50 5 10,50  
20 186 borcol Vanttu Piggyland's Odile Minna Viitanen KKK 39,26 4,02 -4,74 15 15  
21 175 perunk Haltia Wanhan Wuoren Haltialaulu Maija Heimonen JAU 56,74 2,79 12,74 10 22,74  
  77 borcol Sukka Hopeaketun Sukka Nokkakala Aino-Liisa Mutka I-HAH         HYL  
  163 novnou Hilla Comaberenices Sanna Merivirta KAT         HYL  
  166 labnou Maisa Maisa Ida Tallqvist SWAT         HYL  
  167 borcol Taco Sanmar Tex Willer Susanna Niiranen KKK         HYL  
  169 vehter Tahvo Fromzero Hector Saana Talonen I-HAH         HYL  
  170 auspai Raita Pyrzillac's Windmillie Hilkka Kallinen KKK         HYL  
  171 auspai Dex Blackzone Crown Imperial Bror Svarfvar ATT         HYL  
  172 borcol Alli Woollandian Alli Salla Vuorenmaa KKK         HYL  
  173 kksaks Ruffe Hanhiaavan Käpälä Nina Källi TAMMI         HYL  
  174 auspai Vimma Capricole I Am Wonder Woman Sirkka Aro HI-HA         HYL  
  176 espves Mocca Zorrazo Granada Hilkka Leino-Forsman KKK         HYL  
  179 borcol Selma Maple Yard Impiger Liisa Lehikoinen LÄGI         HYL  
  180 breton Siiri H'siiri De Tremouard Emilia Ahola I-HAH         HYL Juoksu
  181 borcol Pyry Little Step's Vroom Sari Sailas HI-HA         HYL  
  183 borcol Räppi River Riikka Karinen JAU         HYL  
  187 lappor Rhoo Hallanevan Lumijäkkärä Aino-Liisa Mutka I-HAH         HYL  
  188 sakpai Armi Mira Vom Schopperweg Henriikka Eloluoto TSAU         HYL  
  191 borcol Roope Peatdigger Ben Marika Käki HAU         HYL  
  194 borcol Soihtu Eyewitness Wildfire Anna-Maija Saharanta LAW         HYL  
  195 dalmat Kelmi Lanacos Audi Quattro Marika Salminen ATT         HYL  
  201 belpag Mendez Je M'appelle Mendez Petri Mannonen TSAU         HYL  
  202 auspai Jäynä Cryptonite Moonbat Sari-Anne Björklund KKK         HYL  
  203 borcol Max Maple Yard Firebird Anu Sundell HI-HA         HYL  
  164 borcol Bess Peatdigger Bess Raisa Vähätalo JAU         POIS  
  178 labnou Hugo Strongline's Vagabond Kreeta Holopainen KKK         POIS  
  185 espves Noki Concurrido Zarpazo Emilia Kainulainen I-HAH         POIS  
  207 isovil Cara Sir Ascot's Classy Cardamon Alli Arppe I-HAH         POIS  
  208 bokser Minni Riverflowers Caprice Sonja Forsblom LÄGI         POIS  

C hyppyrata, maksi 3, kello 17:10, tuomari Arto Laitinen, koirakoita 43, ihanneaika 40 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 210 borcol Zup Hakukaaren Zup Mira Pihlajamäki LÄGI 30,86 4,86 -9,14 0 -9,14  
2 205 borcol Håp Invictus Minna Viitanen KKK 31,68 4,74 -8,32 0 -8,32 Juoksu
3 189 borcol Roti Gelbie Satu Hilli KKK 31,82 4,71 -8,18 0 -8,18 SERT-H
4 209 borcol Kim Mawlch Kim Anne Maria Riihimäki JAU 31,96 4,69 -8,04 0 -8,04  
5 184 kromfo Artsi Atsalean Eko Nina Marjamäki KKK 32,14 4,67 -7,86 0 -7,86  
6 191 borcol Roope Peatdigger Ben Marika Käki HAU 32,53 4,61 -7,47 0 -7,47  
7 202 auspai Jäynä Cryptonite Moonbat Sari-Anne Björklund KKK 33,38 4,49 -6,62 0 -6,62  
8 199 borcol Ritva Strömsfors Ritva Tuomas Oksanen TSAU 33,49 4,48 -6,51 0 -6,51  
9 200 auspai Taika Ardiente Dulce Miel Mira Koponen HSKH 35,06 4,28 -4,94 0 -4,94 Juoksu
10 198 auspai Sumu Capricole Final Fantasy Sirkka Aro HI-HA 35,53 4,22 -4,47 0 -4,47  
11 187 lappor Rhoo Hallanevan Lumijäkkärä Aino-Liisa Mutka I-HAH 36,61 4,10 -3,39 0 -3,39  
12 169 vehter Tahvo Fromzero Hector Saana Talonen I-HAH 37,36 4,01 -2,64 0 -2,64  
13 163 novnou Hilla Comaberenices Sanna Merivirta KAT 37,57 3,99 -2,43 0 -2,43  
14 170 auspai Raita Pyrzillac's Windmillie Hilkka Kallinen KKK 38,92 3,85 -1,08 0 -1,08  
15 193 borcol Repo Nice Of You To Come Bye Fearless Fox Raisa Vähätalo JAU 31,04 4,83 -8,96 5 5  
16 197 borcol Laava Maple Yard First Of All Liisa Lehikoinen LÄGI 31,27 4,80 -8,73 5 5  
17 194 borcol Soihtu Eyewitness Wildfire Anna-Maija Saharanta LAW 31,81 4,72 -8,19 5 5  
18 164 borcol Bess Peatdigger Bess Raisa Vähätalo JAU 31,96 4,69 -8,04 5 5  
19 176 espves Mocca Zorrazo Granada Hilkka Leino-Forsman KKK 35,29 4,25 -4,71 5 5  
20 168 borcol Suvianne Piggyland's Adalmiina Minna Viitanen KKK 35,63 4,21 -4,37 5 5  
21 172 borcol Alli Woollandian Alli Salla Vuorenmaa KKK 38,06 3,94 -1,94 5 5  
22 173 kksaks Ruffe Hanhiaavan Käpälä Nina Källi TAMMI 43,85 3,42 3,85 5 8,85  
23 183 borcol Räppi River Riikka Karinen JAU 32,75 4,58 -7,25 10 10  
24 203 borcol Max Maple Yard Firebird Anu Sundell HI-HA 34,79 4,31 -5,21 10 10  
25 206 auspai Iitu True Choice Dolled Up Paula Collin-Olkkonen HURHA 36,11 4,15 -3,89 10 10  
26 162 borcol Fleet Tammikallion Zaguero Petri Mannonen TSAU 37,78 3,97 -2,22 10 10  
27 195 dalmat Kelmi Lanacos Audi Quattro Marika Salminen ATT 46,35 3,24 6,35 5 11,35  
28 192 borcol Armas Cabaroo Fabulous Vegas Jenni Piirto IMPHA 43,83 3,42 3,83 10 13,83  
29 175 perunk Haltia Wanhan Wuoren Haltialaulu Maija Heimonen JAU 52,18 2,88 12,18 5 17,18  
30 204 borcol Pinja Peatdigger Bracken Tiina Järvinen ATT 48,30 3,11 8,30 10 18,30  
  165 auspai Dina Ardiente Luna De Fuego Mira Koponen HSKH         HYL  
  166 labnou Maisa Maisa Ida Tallqvist SWAT         HYL  
  167 borcol Taco Sanmar Tex Willer Susanna Niiranen KKK         HYL  
  171 auspai Dex Blackzone Crown Imperial Bror Svarfvar ATT         HYL  
  174 auspai Vimma Capricole I Am Wonder Woman Sirkka Aro HI-HA         HYL  
  179 borcol Selma Maple Yard Impiger Liisa Lehikoinen LÄGI         HYL  
  180 breton Siiri H'siiri De Tremouard Emilia Ahola I-HAH         HYL Juoksu
  181 borcol Pyry Little Step's Vroom Sari Sailas HI-HA         HYL  
  182 parcol Bree Ovenslope Snow White Lotta Eranka LÄGI         HYL  
  186 borcol Vanttu Piggyland's Odile Minna Viitanen KKK         HYL  
  188 sakpai Armi Mira Vom Schopperweg Henriikka Eloluoto TSAU         HYL  
  190 borcol Rytsölä Magical Joy Dream Lover Marjo Korander-Taavitsainen LÄGI         HYL  
  196 borcol Di Little Step´s Wendy Kati Immonen KKK         HYL  
  177 lyhcol Kyran Cinnaberry's Last Man Standing Marjo Viljamaa KKK         POIS  
  178 labnou Hugo Strongline's Vagabond Kreeta Holopainen KKK         POIS  
  185 espves Noki Concurrido Zarpazo Emilia Kainulainen I-HAH         POIS  
  207 isovil Cara Sir Ascot's Classy Cardamon Alli Arppe I-HAH         POIS  
  208 bokser Minni Riverflowers Caprice Sonja Forsblom LÄGI         POIS