Kilpailu 3.1.2015, paikka Lohja, järjestäjä Länsi-Uudenmaan Agilityharrastajat ry

[A Medi 3] [B Medi 3] [C Medi 3] [C Mini 3] [B Mini 3] [A Mini 3] [A Maksi 3] [B Maksi 3] [C Maksi 3]

A agilityrata, medi 3, kello 09:00, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 29, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 10 manter Niki Dalylove Incredible Intelligence Aleksander Andre (EST) 36,71 4,77 -11,29 0 -11,29  
2 25 kesvil Sirius Woolly Bohemia's Stone Cold Crazy Kalle Kekarainen LÄGI 37,49 4,67 -10,51 0 -10,51 SERT-A
3 1 kromfo Maya Fannimer Amorphis Minna Vilmi BAT 39,65 4,41 -8,35 0 -8,35  
4 20 kääsna Bruno Juliuksen Bruno Moa Thors TAMMI 45,68 3,83 -2,32 0 -2,32  
5 4 koohon Tinka Black Amiikos Oekelina Odilia Merja Rajala PORSK 48,76 3,59 0,76 0 0,76  
6 21 parson Sepe Kuivasalmen Severi Tuija Rankama LÄGI 49,86 3,51 1,86 0 1,86  
7 24 espves Oosa Concurrido Osado Osa Merja Rajala PORSK 50,02 3,50 2,02 0 2,02  
8 5 novnou Lordi Ruskaron Semper Rufina Johanna Nyberg TAMSK 39,61 4,42 -8,39 5 5  
9 15 parson Vinki Tupla-Täplän Kuningasten Kuningas Heli Nuorivuori KOTKA 43,42 4,03 -4,58 5 5  
10 18 stbter Fina Of Greenline Go-Go Girl Irmeli Westermarck AST 46,57 3,76 -1,43 5 5  
11 22 pyrpap Marlin Drole D'oiseau Saut Perilleux Soila Sabelström LÄGI 47,87 3,66 -0,13 5 5  
12 14 parson Greta Radagast Gaurwaith Satu Pihlajamäki LÄGI 54,32 3,22 6,32 0 6,32  
  118 shelam Taimi Bumtsi Bum Time After Time Linda Loikkanen PORSK         HYL  
  2 shelam Budi Sopuriinan Bodil Anu Rajaheimo KKK         HYL  
  3 kesvil Taira Woolly Bohemia's Minnie Dean Brita Långström KKK         HYL  
  6 shelam Ansa Pilvimarjan Todellinen Prinsessa Kirsi Rusila HANKO         HYL  
  8 kesvil Imma Woolly Bohemia's Midnight Queen Sofia Knuts TSAU         HYL  
  9 espves Mökö Nadador Dafne De Nina Tea Huotari I-HAH         HYL  
  12 espves Gimma Marikharon Naramig Taru Ruohonen ATT         HYL  
  13 mittel Sulo Mintgarden's Argon Niina Murisoja HSKH         HYL  
  16 shelam Luca Snowpaw Acorn Eva Kajander TSAU         HYL  
  17 kromfo Aida Cierimon Aida Minna Vilmi BAT         HYL  
  19 espves Asta Caraydan Galaxia Anne-Mari Tenhovalo KKK         HYL  
  23 parson Pena Akiina's Knight Simo Kerkelä IMPHA         HYL  
  26 parson Raipe Viininvartijan Bablo Juha Alenius AGRY         HYL  
  28 isllam Minttu Vongoivan Druna Paula Ruotsalainen JAU         HYL  
  30 tarupi Minus Yacatis Metsänpeikko Tua Nummelin LÄGI         HYL  
  33 novnou Tikru Redadict Measure Maid Johanna Nyberg TAMSK         HYL  
  117 shelam Milou Pilvimarjan Iso Klaus Iiris Syrjälä HAU         HYL  
  27 espves Una Piinaavan Hotales Sari Nielsen HSKH         POIS  

B agilityrata, medi 3, kello 10:00, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 31, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 33 novnou Tikru Redadict Measure Maid Johanna Nyberg TAMSK 41,93 3,96 -3,07 0 -3,07  
2 15 parson Vinki Tupla-Täplän Kuningasten Kuningas Heli Nuorivuori KOTKA 39,52 4,20 -5,48 5 5  
3 2 shelam Budi Sopuriinan Bodil Anu Rajaheimo KKK 40,09 4,14 -4,91 5 5  
4 26 parson Raipe Viininvartijan Bablo Juha Alenius AGRY 43,14 3,85 -1,86 5 5  
5 25 kesvil Sirius Woolly Bohemia's Stone Cold Crazy Kalle Kekarainen LÄGI 46,86 3,54 1,86 5 6,86  
6 17 kromfo Aida Cierimon Aida Minna Vilmi BAT 50,42 3,29 5,42 5 10,42  
7 28 isllam Minttu Vongoivan Druna Paula Ruotsalainen JAU 50,84 3,27 5,84 5 10,84  
8 4 koohon Tinka Black Amiikos Oekelina Odilia Merja Rajala PORSK 47,70 3,48 2,70 10 12,70  
9 24 espves Oosa Concurrido Osado Osa Merja Rajala PORSK 52,21 3,18 7,21 10 17,21  
10 18 stbter Fina Of Greenline Go-Go Girl Irmeli Westermarck AST 47,52 3,49 2,52 15 17,52  
  118 shelam Taimi Bumtsi Bum Time After Time Linda Loikkanen PORSK         HYL  
  1 kromfo Maya Fannimer Amorphis Minna Vilmi BAT         HYL  
  3 kesvil Taira Woolly Bohemia's Minnie Dean Brita Långström KKK         HYL  
  5 novnou Lordi Ruskaron Semper Rufina Johanna Nyberg TAMSK         HYL  
  6 shelam Ansa Pilvimarjan Todellinen Prinsessa Kirsi Rusila HANKO         HYL  
  7 kromfo Cinco Krumme Furche Festina Lente Annariina Kulmala FPUKO         HYL  
  8 kesvil Imma Woolly Bohemia's Midnight Queen Sofia Knuts TSAU         HYL  
  9 espves Mökö Nadador Dafne De Nina Tea Huotari I-HAH         HYL  
  10 manter Niki Dalylove Incredible Intelligence Aleksander Andre (EST)         HYL  
  12 espves Gimma Marikharon Naramig Taru Ruohonen ATT         HYL  
  13 mittel Sulo Mintgarden's Argon Niina Murisoja HSKH         HYL  
  14 parson Greta Radagast Gaurwaith Satu Pihlajamäki LÄGI         HYL  
  16 shelam Luca Snowpaw Acorn Eva Kajander TSAU         HYL  
  19 espves Asta Caraydan Galaxia Taru Ruohonen ATT         HYL  
  20 kääsna Bruno Juliuksen Bruno Moa Thors TAMMI         HYL  
  21 parson Sepe Kuivasalmen Severi Tuija Rankama LÄGI         HYL  
  22 pyrpap Marlin Drole D'oiseau Saut Perilleux Soila Sabelström LÄGI         HYL  
  23 parson Pena Akiina's Knight Simo Kerkelä IMPHA         HYL  
  30 tarupi Minus Yacatis Metsänpeikko Tua Nummelin LÄGI         HYL  
  31 kromfo Fyra Fannimer Angelica Annariina Kulmala FPUKO         HYL  
  117 shelam Milou Pilvimarjan Iso Klaus Iiris Syrjälä HAU         HYL  
  27 espves Una Piinaavan Hotales Sari Nielsen HSKH         POIS  

C hyppyrata, medi 3, kello 11:00, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 31, ihanneaika 40 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 5 novnou Lordi Ruskaron Semper Rufina Johanna Nyberg TAMSK 30,75 4,91 -9,25 0 -9,25  
2 9 espves Mökö Nadador Dafne De Nina Tea Huotari I-HAH 30,99 4,87 -9,01 0 -9,01  
3 7 kromfo Cinco Krumme Furche Festina Lente Annariina Kulmala FPUKO 31,29 4,83 -8,71 0 -8,71 SERT-H
4 31 kromfo Fyra Fannimer Angelica Annariina Kulmala FPUKO 31,46 4,80 -8,54 0 -8,54  
5 23 parson Pena Akiina's Knight Simo Kerkelä IMPHA 31,86 4,74 -8,14 0 -8,14  
6 30 tarupi Minus Yacatis Metsänpeikko Tua Nummelin LÄGI 32,25 4,68 -7,75 0 -7,75  
7 10 manter Niki Dalylove Incredible Intelligence Aleksander Andre (EST) 32,71 4,62 -7,29 0 -7,29  
8 3 kesvil Taira Woolly Bohemia's Minnie Dean Brita Långström KKK 35,92 4,20 -4,08 0 -4,08  
9 21 parson Sepe Kuivasalmen Severi Tuija Rankama LÄGI 41,99 3,60 1,99 0 1,99  
10 14 parson Greta Radagast Gaurwaith Satu Pihlajamäki LÄGI 42,40 3,56 2,40 0 2,40  
11 19 espves Asta Caraydan Galaxia Taru Ruohonen ATT 30,68 4,92 -9,32 5 5  
12 11 shelam Netta Fanny Trick's Almost Famous Jennika Mattila BAT 31,93 4,73 -8,07 5 5  
13 117 shelam Milou Pilvimarjan Iso Klaus Iiris Syrjälä HAU 32,35 4,67 -7,65 5 5  
14 22 pyrpap Marlin Drole D'oiseau Saut Perilleux Soila Sabelström LÄGI 34,35 4,40 -5,65 5 5  
15 18 stbter Fina Of Greenline Go-Go Girl Irmeli Westermarck AST 39,86 3,79 -0,14 5 5  
16 17 kromfo Aida Cierimon Aida Minna Vilmi BAT 41,19 3,67 1,19 5 6,19  
17 4 koohon Tinka Black Amiikos Oekelina Odilia Merja Rajala PORSK 41,46 3,64 1,46 5 6,46  
18 8 kesvil Imma Woolly Bohemia's Midnight Queen Sofia Knuts TSAU 39,29 3,84 -0,71 10 10  
19 26 parson Raipe Viininvartijan Bablo Juha Alenius AGRY 41,03 3,68 1,03 15 16,03  
  118 shelam Taimi Bumtsi Bum Time After Time Linda Loikkanen PORSK         HYL  
  1 kromfo Maya Fannimer Amorphis Minna Vilmi BAT         HYL  
  2 shelam Budi Sopuriinan Bodil Anu Rajaheimo KKK         HYL  
  6 shelam Ansa Pilvimarjan Todellinen Prinsessa Kirsi Rusila HANKO         HYL  
  12 espves Gimma Marikharon Naramig Taru Ruohonen ATT         HYL  
  13 mittel Sulo Mintgarden's Argon Niina Murisoja HSKH         HYL  
  15 parson Vinki Tupla-Täplän Kuningasten Kuningas Heli Nuorivuori KOTKA         HYL  
  16 shelam Luca Snowpaw Acorn Eva Kajander TSAU         HYL  
  25 kesvil Sirius Woolly Bohemia's Stone Cold Crazy Kalle Kekarainen LÄGI         HYL  
  29 kesvil Ricky Coros Ricky Martin Brita Långström KKK         HYL  
  32 espves Roa Caraydan Gea Minna Vilmi BAT         HYL  
  33 novnou Tikru Redadict Measure Maid Johanna Nyberg TAMSK         HYL  
  27 espves Una Piinaavan Hotales Sari Nielsen HSKH         POIS  
  28 isllam Minttu Vongoivan Druna Paula Ruotsalainen JAU         POIS  

C hyppyrata, mini 3, kello 11:45, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 24, ihanneaika 40 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 45 shelam Riina Snowglow's Now Or Never Anu Rajaheimo KKK 30,77 4,91 -9,23 0 -9,23  
2 41 parson Nila Abysmal Themis To Qd Päivikki Turula I-HAH 31,41 4,81 -8,59 0 -8,59  
3 34 borter Didi Eysha Kham-Mi Maarit Niemelä BAT 31,72 4,76 -8,28 0 -8,28  
4 51 jackru Billy Stallhagen's Bill Clinton Martina Stjernberg KKK 33,05 4,57 -6,95 0 -6,95  
5 54 shelam Ilona Sopuriinan Aino-Ilona Yrjö Rajaheimo KKK 35,18 4,29 -4,82 0 -4,82  
6 46 lägpys Saara Tulikäpälän Saara Savusukeltaja Marjo Korander-Taavitsainen LÄGI 35,30 4,28 -4,70 0 -4,70  
7 49 lägpys Kipinä Tulikäpälän Lentävä Kipinä Milla Saari LÄGI 35,84 4,21 -4,16 0 -4,16  
8 36 kesvil Ansa Woolly Bohemia\'s Gia Carangi Riina Kanerva KKK 36,34 4,16 -3,66 0 -3,66  
9 52 lägpys Pippa Mystarz Flyer To Jaxonville Siiri Toivonen TASSU 38,78 3,89 -1,22 0 -1,22  
10 37 shelam Kriisi Minimonsin Shocking Crisis Ilari Heikkinen VEIKK 32,46 4,65 -7,54 5 5  
11 60 parson Jeppe Tallitontun Rannanjärvi Anniina Simola PRT 37,19 4,06 -2,81 5 5  
12 63 lägpys Liekki Tulikäpälän Pikku-Liekki Milla Saari LÄGI 38,00 3,97 -2,00 5 5  
13 42 shelam Prinssi Pikkuprinssi Suvi Kaipainen I-HAH 38,35 3,94 -1,65 5 5  
14 47 ceskyt Välke Dion's Bohemian Platinum Maiju Syrjälä TSAU 38,52 3,92 -1,48 5 5  
15 44 ceskyt Voltti Sötnosar's Fantom Jarno Järvinen TSAU 38,87 3,88 -1,13 5 5  
16 50 parson Siru Frostwood Midnite Sun Laura Jaakola AST 40,66 3,71 0,66 5 5,66  
17 55 parson Poppana Poppana Satu Pihlajamäki LÄGI 44,22 3,41 4,22 5 9,22  
  38 kääpin Simo Grande Gremin's Chabbar Tarja Vuolevi-Mykkänen JAU         HYL  
  40 parson Tara Mahottoman Tehokas Tara Anniina Simola PRT         HYL  
  57 shelam Taika Kepposen Lemmitty Suvi Kaipainen I-HAH         HYL  
  59 toyvil ramona Ebonyhill´s Wish Me Luck Anne Koskelainen TAMSK         HYL  
  61 jackru Zala Jackobean Zartbitter Schoko Emmiina Abrahamsson LÄGI         HYL  
  62 shelam Nana Frosty Night's Adriana Jennika Mattila BAT         HYL  
  119 borter Koodi Heathberry´s Code Red Marjo Einola PORSK         HYL  
  43 löwche Mörkö Chic Choix Toucher Du Bois Anna Särkelä HAU         POIS  
  48 lanhee Heta Jazz High Tide Marja Huovila VEIKK         POIS  
  53 kesvil Jade Anyway My Mercedes Elina Laakso ATT         POIS  
  58 parson Sinni Tupla-Täplän Ikkunaprinsessa Simo Kerkelä IMPHA         POIS  
  64 parson Justus Arbor Vitae Fosforos Eveliina Sipilä JAU         POIS  

B agilityrata, mini 3, kello 12:40, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 23, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 51 jackru Billy Stallhagen's Bill Clinton Martina Stjernberg KKK 37,56 4,31 -7,44 0 -7,44  
2 42 shelam Prinssi Pikkuprinssi Suvi Kaipainen I-HAH 38,24 4,24 -6,76 0 -6,76 SERT-A
3 49 lägpys Kipinä Tulikäpälän Lentävä Kipinä Milla Saari LÄGI 41,33 3,92 -3,67 0 -3,67  
4 44 ceskyt Voltti Sötnosar's Fantom Jarno Järvinen TSAU 42,80 3,79 -2,20 0 -2,20  
5 41 parson Nila Abysmal Themis To Qd Päivikki Turula I-HAH 34,39 4,71 -10,61 5 5  
6 45 shelam Riina Snowglow's Now Or Never Anu Rajaheimo KKK 36,63 4,42 -8,37 5 5  
7 46 lägpys Saara Tulikäpälän Saara Savusukeltaja Marjo Korander-Taavitsainen LÄGI 39,22 4,13 -5,78 5 5  
8 57 shelam Taika Kepposen Lemmitty Suvi Kaipainen I-HAH 41,15 3,94 -3,85 5 5  
9 50 parson Siru Frostwood Midnite Sun Laura Jaakola AST 44,61 3,63 -0,39 5 5  
10 39 bicfri Säde Diamella Keep Shining Riikka Lavonen HSKH 45,92 3,53 0,92 5 5,92  
11 47 ceskyt Välke Dion's Bohemian Platinum Maiju Syrjälä TSAU 43,13 3,76 -1,87 10 10  
  34 borter Didi Eysha Kham-Mi Maarit Niemelä BAT         HYL  
  35 shelam NOx Zarvo's Black Dream By Illusion Milla Saari LÄGI         HYL  
  36 kesvil Ansa Woolly Bohemia\'s Gia Carangi Riina Kanerva KKK         HYL  
  38 kääpin Simo Grande Gremin's Chabbar Tarja Vuolevi-Mykkänen JAU         HYL  
  40 parson Tara Mahottoman Tehokas Tara Anniina Simola PRT         HYL  
  52 lägpys Pippa Mystarz Flyer To Jaxonville Siiri Toivonen TASSU         HYL  
  54 shelam Ilona Sopuriinan Aino-Ilona Yrjö Rajaheimo KKK         HYL  
  55 parson Poppana Poppana Satu Pihlajamäki LÄGI         HYL  
  59 toyvil ramona Ebonyhill´s Wish Me Luck Anne Koskelainen TAMSK         HYL  
  61 jackru Zala Jackobean Zartbitter Schoko Emmiina Abrahamsson LÄGI         HYL  
  62 shelam Nana Frosty Night's Adriana Jennika Mattila BAT         HYL  
  119 borter Koodi Heathberry´s Code Red Marjo Einola PORSK         HYL  
  37 shelam Kriisi Minimonsin Shocking Crisis Ilari Heikkinen VEIKK         POIS  
  43 löwche Mörkö Chic Choix Toucher Du Bois Anna Särkelä HAU         POIS  
  48 lanhee Heta Jazz High Tide Marja Huovila VEIKK         POIS  
  53 kesvil Jade Anyway My Mercedes Elina Laakso ATT         POIS  
  58 parson Sinni Tupla-Täplän Ikkunaprinsessa Simo Kerkelä IMPHA         POIS  
  64 parson Justus Arbor Vitae Fosforos Eveliina Sipilä JAU         POIS  

A agilityrata, mini 3, kello 13:45, tuomari Johanna Nyberg, koirakoita 18, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 45 shelam Riina Snowglow's Now Or Never Anu Rajaheimo KKK 36,22 4,47 -8,78 0 -8,78  
2 46 lägpys Saara Tulikäpälän Saara Savusukeltaja Marjo Korander-Taavitsainen LÄGI 38,70 4,19 -6,30 0 -6,30  
3 54 shelam Ilona Sopuriinan Aino-Ilona Yrjö Rajaheimo KKK 41,94 3,86 -3,06 0 -3,06  
4 35 shelam NOx Zarvo's Black Dream By Illusion Milla Saari LÄGI 42,45 3,82 -2,55 0 -2,55  
5 39 bicfri Säde Diamella Keep Shining Riikka Lavonen HSKH 42,82 3,78 -2,18 0 -2,18  
6 38 kääpin Simo Grande Gremin's Chabbar Tarja Vuolevi-Mykkänen JAU 43,25 3,75 -1,75 0 -1,75  
7 52 lägpys Pippa Mystarz Flyer To Jaxonville Siiri Toivonen TASSU 47,88 3,38 2,88 0 2,88  
8 41 parson Nila Abysmal Themis To Qd Päivikki Turula I-HAH 37,30 4,34 -7,70 5 5  
9 55 parson Poppana Poppana Satu Pihlajamäki LÄGI 50,92 3,18 5,92 0 5,92  
10 119 borter Koodi Heathberry´s Code Red Marjo Einola PORSK 37,58 4,31 -7,42 10 10  
11 62 shelam Nana Frosty Night's Adriana Jennika Mattila BAT 40,78 3,97 -4,22 10 10  
12 56 pebagv Mimosa Nightdream Cote De Pablo Martti Takala TUUKK 55,35 2,93 10,35 5 15,35  
  36 kesvil Ansa Woolly Bohemia\'s Gia Carangi Riina Kanerva KKK         HYL  
  42 shelam Prinssi Pikkuprinssi Suvi Kaipainen I-HAH         HYL  
  50 parson Siru Frostwood Midnite Sun Laura Jaakola AST         HYL  
  51 jackru Billy Stallhagen's Bill Clinton Martina Stjernberg KKK         HYL  
  59 toyvil ramona Ebonyhill´s Wish Me Luck Anne Koskelainen TAMSK         HYL  
  61 jackru Zala Jackobean Zartbitter Schoko Emmiina Abrahamsson LÄGI         HYL  
  48 lanhee Heta Jazz High Tide Marja Huovila VEIKK         POIS  
  53 kesvil Jade Anyway My Mercedes Elina Laakso ATT         POIS  
  58 parson Sinni Tupla-Täplän Ikkunaprinsessa Simo Kerkelä IMPHA         POIS  
  64 parson Justus Arbor Vitae Fosforos Eveliina Sipilä JAU         POIS  

A agilityrata, maksi 3, kello 14:15, tuomari Johanna Nyberg, koirakoita 43, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 98 borcol Fu Against All Odds Czech Fan Janita Leinonen LAW 32,89 4,93 -12,11 0 -12,11  
2 71 borcol Zup Hakukaaren Zup Mira Pihlajamäki LÄGI 34,39 4,71 -10,61 0 -10,61  
3 74 borcol Hitti Decathlete's Hornet Janita Leinonen LAW 34,61 4,68 -10,39 0 -10,39  
4 68 borcol Leo Ludens Saaga Torvinen KKK 35,22 4,60 -9,78 0 -9,78 SERT-A
5 97 borcol Kiss Darleyfalls Finn Chise Elina Jänesniemi LAW 35,84 4,52 -9,16 0 -9,16  
6 101 sakpai Armi Mira Vom Schopperweg Henriikka Eloluoto TSAU 41,32 3,92 -3,68 0 -3,68  
7 95 lappor Rhoo Hallanevan Lumijäkkärä Aino-Liisa Mutka I-HAH 41,88 3,87 -3,12 0 -3,12  
8 85 belpag Pyry Rokkitassun Diapason Eija Grof KKK 43,63 3,71 -1,37 0 -1,37  
9 70 isovil Cara Sir Ascot's Classy Cardamon Alli Arppe I-HAH 43,93 3,69 -1,07 0 -1,07  
10 116 belpam Cava Malimaniac`s Caramba Christa Savolainen KKK 32,56 4,97 -12,44 5 5  
11 65 borcol Siisti Eyewitness Tru Luxury Esa Muotka HAU 34,98 4,63 -10,02 5 5  
12 73 auspai Pita Ardiente Donita Ines Tiia Söderholm AST 35,21 4,60 -9,79 5 5  
13 90 borcol Suri Borderiinan Elohopea Anu Niemi KKK 35,31 4,59 -9,69 5 5  
14 94 borcol Håp Invictus Minna Viitanen KKK 35,44 4,57 -9,56 5 5  
15 83 borcol Selma Maple Yard Impiger Liisa Lehikoinen LÄGI 35,58 4,55 -9,42 5 5  
16 88 borcol Ryti Magical Joy Dream Lover Marjo Korander-Taavitsainen LÄGI 36,14 4,48 -8,86 5 5  
17 91 borcol Tricci Koikkeriinan Auspicious Antoinet Maria Huttunen PORSK 36,58 4,43 -8,42 5 5  
18 104 auspai Jäynä Cryptonite Moonbat Sari-Anne Björklund KKK 38,68 4,19 -6,32 5 5  
19 84 novnou Uuno Redadict Into Chasing Game Merja Penttinen PORSK 38,73 4,18 -6,27 5 5  
20 87 belpam Profi Tammikallion Profi Essi Sirola HEILU 39,30 4,12 -5,70 5 5  
21 89 borcol Armas Cabaroo Fabulous Vegas Jenni Piirto IMPHA 42,75 3,79 -2,25 5 5  
22 103 borcol Niiru Hakukaaren Nero Satu Pihlajamäki LÄGI 42,86 3,78 -2,14 5 5  
23 108 borcol Laava Maple Yard First Of All Liisa Lehikoinen LÄGI 35,77 4,53 -9,23 10 10  
24 75 lappor Ruska Niehku Katja Virtanen LÄGI 52,82 3,07 7,82 5 12,82  
25 92 espves Mocca Zorrazo Granada Hilkka Leino-Forsman KKK 38,08 4,25 -6,92 15 15  
26 23 borcol Vanttu Piggyland's Odile Minna Viitanen KKK 39,04 4,15 -5,96 20 20  
27 110 auspai Chili Cryptonite Kittyhawk Kaisa Kivi ATT 42,60 3,80 -2,40 20 20  
  66 borcol Dao Glenda Janita Leinonen LAW         HYL  
  69 belpag Lukas Rokkitassun Carpe Diem Ilkka Grof KKK         HYL  
  72 kromfo Ruffe Raasillan Arcus Martti Takala TUUKK         HYL  
  78 novnou Helmi Trindy's Easy Glamour Leena Paavola JAU         HYL  
  80 auspai Vespa Tamburenga's Beech Queen Air Sari Kariluoto HSKH         HYL  
  81 borcol Olli Piggyland's Irsay Oliver Marika Käki HAU         HYL  
  93 parcol Huisku Bristregal Powder Puff Annika Kapanen KKK         HYL  
  96 borcol Orm Hakukaaren Lucky Marju Kiri LÄGI         HYL  
  99 auspai Duffy Ardiente Leone Kiara Kati Immonen KKK         HYL  
  105 espves Noki Concurrido Zarpazo Emilia Kainulainen I-HAH         HYL  
  106 bokser Minni Riverflowers Caprice Tiia Söderholm AST         HYL  
  107 borcol Bea Oakmeadow Heather Arttu Syrjänen LÄGI         HYL  
  112 auspai Telkkä All About Me Diandra Sari Kariluoto HSKH         HYL  
  113 borcol Ace Tending Hotspur Nina Manner HAU         HYL  
  114 belpat Sally Flying Orange De Haute Volée Pernilla Tallberg PORSK         HYL  
  115 borcol Roope Peatdigger Ben Marika Käki HAU         HYL  
  82 espves Santtu Santonja Born To Be Aquagruaz Heidi Kurki JAU         POIS  
  100 borcol Chi Beck's Hill Goldeneye Jaakko Suoknuuti LAW         POIS  
  102 borcol Vea Tronic Pashmina Heli Järnefelt JAU         POIS  

B agilityrata, maksi 3, kello 15:40, tuomari Johanna Nyberg, koirakoita 47, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 98 borcol Fu Against All Odds Czech Fan Janita Leinonen LAW 34,14 4,74 -10,86 0 -10,86  
2 68 borcol Leo Ludens Saaga Torvinen KKK 34,32 4,72 -10,68 0 -10,68  
3 113 borcol Ace Tending Hotspur Nina Manner HAU 35,05 4,62 -9,95 0 -9,95  
4 99 auspai Duffy Ardiente Leone Kiara Kati Immonen KKK 35,41 4,57 -9,59 0 -9,59 SERT-A
5 74 borcol Hitti Decathlete's Hornet Janita Leinonen LAW 35,60 4,55 -9,40 0 -9,40  
6 94 borcol Håp Invictus Minna Viitanen KKK 35,72 4,53 -9,28 0 -9,28  
7 77 auspai Raita Pyrzillac's Windmillie Hilkka Kallinen KKK 37,33 4,34 -7,67 0 -7,67  
8 105 espves Noki Concurrido Zarpazo Emilia Kainulainen I-HAH 37,57 4,31 -7,43 0 -7,43  
9 110 auspai Chili Cryptonite Kittyhawk Kaisa Kivi ATT 38,09 4,25 -6,91 0 -6,91  
10 112 auspai Telkkä All About Me Diandra Sari Kariluoto HSKH 40,69 3,98 -4,31 0 -4,31  
11 106 bokser Minni Riverflowers Caprice Tiia Söderholm AST 45,13 3,59 0,13 0 0,13  
12 73 auspai Pita Ardiente Donita Ines Tiia Söderholm AST 35,74 4,53 -9,26 5 5  
13 71 borcol Zup Hakukaaren Zup Mira Pihlajamäki LÄGI 35,98 4,50 -9,02 5 5  
14 88 borcol Ryti Magical Joy Dream Lover Marjo Korander-Taavitsainen LÄGI 36,60 4,43 -8,40 5 5  
15 101 sakpai Armi Mira Vom Schopperweg Henriikka Eloluoto TSAU 40,86 3,96 -4,14 5 5  
16 92 espves Mocca Zorrazo Granada Hilkka Leino-Forsman KKK 41,97 3,86 -3,03 5 5  
17 103 borcol Niiru Hakukaaren Nero Satu Pihlajamäki LÄGI 42,07 3,85 -2,93 5 5  
18 70 isovil Cara Sir Ascot's Classy Cardamon Alli Arppe I-HAH 42,20 3,84 -2,80 5 5  
19 81 borcol Olli Piggyland's Irsay Oliver Marika Käki HAU 42,96 3,77 -2,04 5 5  
20 75 lappor Ruska Niehku Katja Virtanen LÄGI 47,65 3,40 2,65 5 7,65  
21 72 kromfo Ruffe Raasillan Arcus Martti Takala TUUKK 37,02 4,38 -7,98 10 10  
22 87 belpam Profi Tammikallion Profi Essi Sirola HEILU 38,44 4,21 -6,56 10 10  
23 23 borcol Vanttu Piggyland's Odile Minna Viitanen KKK 39,19 4,13 -5,81 10 10  
24 85 belpag Pyry Rokkitassun Diapason Eija Grof KKK 43,93 3,69 -1,07 10 10  
25 90 borcol Suri Borderiinan Elohopea Anu Niemi KKK 35,05 4,62 -9,95 15 15  
26 83 borcol Selma Maple Yard Impiger Liisa Lehikoinen LÄGI 36,39 4,45 -8,61 15 15  
27 65 borcol Siisti Eyewitness Tru Luxury Esa Muotka HAU 36,82 4,40 -8,18 15 15  
28 91 borcol Tricci Koikkeriinan Auspicious Antoinet Maria Huttunen PORSK 40,95 3,96 -4,05 15 15  
29 89 borcol Armas Cabaroo Fabulous Vegas Jenni Piirto IMPHA 45,49 3,56 0,49 15 15,49  
30 84 novnou Uuno Redadict Into Chasing Game Merja Penttinen PORSK 50,51 3,21 5,51 10 15,51  
31 69 belpag Lukas Rokkitassun Carpe Diem Ilkka Grof KKK 47,44 3,41 2,44 15 17,44  
32 79 borcol Yra Cabaroo The Mirage Maria Qvickström BAT 36,10 4,49 -8,90 20 20  
33 108 borcol Laava Maple Yard First Of All Liisa Lehikoinen LÄGI 39,42 4,11 -5,58 20 20  
34 78 novnou Helmi Trindy's Easy Glamour Leena Paavola JAU 43,99 3,68 -1,01 25 25  
35 115 borcol Roope Peatdigger Ben Marika Käki HAU 65,44 2,48 20,44 15 35,44  
  66 borcol Dao Glenda Janita Leinonen LAW         HYL  
  80 auspai Vespa Tamburenga's Beech Queen Air Sari Kariluoto HSKH         HYL  
  86 borcol Riivis Despina Gróa Tarja Ruokolainen BAT         HYL  
  93 parcol Huisku Bristregal Powder Puff Annika Kapanen KKK         HYL  
  95 lappor Rhoo Hallanevan Lumijäkkärä Aino-Liisa Mutka I-HAH         HYL  
  96 borcol Orm Hakukaaren Lucky Marju Kiri LÄGI         HYL  
  97 borcol Kiss Darleyfalls Finn Chise Elina Jänesniemi LAW         HYL  
  104 auspai Jäynä Cryptonite Moonbat Sari-Anne Björklund KKK         HYL  
  107 borcol Bea Oakmeadow Heather Arttu Syrjänen LÄGI         HYL  
  109 borcol Dimma Promillen Drambuie Maria Qvickström BAT         HYL  
  114 belpat Sally Flying Orange De Haute Volée Pernilla Tallberg PORSK         HYL  
  116 belpam Cava Malimaniac`s Caramba Christa Savolainen KKK         HYL  
  82 espves Santtu Santonja Born To Be Aquagruaz Heidi Kurki JAU         POIS  
  100 borcol Chi Beck's Hill Goldeneye Jaakko Suoknuuti LAW         POIS  
  102 borcol Vea Tronic Pashmina Heli Järnefelt JAU         POIS  

C hyppyrata, maksi 3, kello 17:00, tuomari Johanna Nyberg, koirakoita 43, ihanneaika 40 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 98 borcol Fu Against All Odds Czech Fan Janita Leinonen LAW 31,58 4,84 -8,42 0 -8,42  
2 66 borcol Dao Glenda Janita Leinonen LAW 32,37 4,73 -7,63 0 -7,63  
3 94 borcol Håp Invictus Minna Viitanen KKK 32,75 4,67 -7,25 0 -7,25  
4 108 borcol Laava Maple Yard First Of All Liisa Lehikoinen LÄGI 33,35 4,59 -6,65 0 -6,65  
5 74 borcol Hitti Decathlete's Hornet Janita Leinonen LAW 33,69 4,54 -6,31 0 -6,31  
6 105 espves Noki Concurrido Zarpazo Emilia Kainulainen I-HAH 35,24 4,34 -4,76 0 -4,76  
7 72 kromfo Ruffe Raasillan Arcus Martti Takala TUUKK 35,97 4,25 -4,03 0 -4,03  
8 81 borcol Olli Piggyland's Irsay Oliver Marika Käki HAU 36,91 4,14 -3,09 0 -3,09  
9 112 auspai Telkkä All About Me Diandra Sari Kariluoto HSKH 37,65 4,06 -2,35 0 -2,35  
10 70 isovil Cara Sir Ascot's Classy Cardamon Alli Arppe I-HAH 39,01 3,92 -0,99 0 -0,99  
11 75 lappor Ruska Niehku Katja Virtanen LÄGI 40,92 3,74 0,92 0 0,92  
12 85 belpag Pyry Rokkitassun Diapason Eija Grof KKK 41,02 3,73 1,02 0 1,02  
13 86 borcol Riivis Despina Gróa Tarja Ruokolainen BAT 30,97 4,94 -9,03 5 5  
14 113 borcol Ace Tending Hotspur Nina Manner HAU 32,55 4,70 -7,45 5 5  
15 116 belpam Cava Malimaniac`s Caramba Christa Savolainen KKK 33,58 4,56 -6,42 5 5  
16 73 auspai Pita Ardiente Donita Ines Tiia Söderholm AST 33,96 4,51 -6,04 5 5  
17 77 auspai Raita Pyrzillac's Windmillie Hilkka Kallinen KKK 35,16 4,35 -4,84 5 5  
18 68 borcol Leo Ludens Saaga Torvinen KKK 35,93 4,26 -4,07 5 5  
19 111 belpag Frida Marmara Queen Of Hearts Ilkka Grof KKK 37,34 4,10 -2,66 5 5  
20 110 auspai Chili Cryptonite Kittyhawk Kaisa Kivi ATT 34,57 4,43 -5,43 10 10  
21 71 borcol Zup Hakukaaren Zup Mira Pihlajamäki LÄGI 37,07 4,13 -2,93 10 10  
22 114 belpat Sally Flying Orange De Haute Volée Pernilla Tallberg PORSK 37,55 4,07 -2,45 10 10  
23 76 borcol Aina Tending Enigma Outi Lehvä HAU 34,44 4,44 -5,56 15 15  
24 104 auspai Jäynä Cryptonite Moonbat Sari-Anne Björklund KKK 39,02 3,92 -0,98 15 15  
25 115 borcol Roope Peatdigger Ben Marika Käki HAU 40,88 3,74 0,88 15 15,88  
26 107 borcol Bea Oakmeadow Heather Arttu Syrjänen LÄGI 41,11 3,72 1,11 15 16,11  
27 67 x-rotu Nuusku Nuusku Mira Kalliovaara NU-PU 55,00 2,78 15,00 5 20,00  
28 65 borcol Siisti Eyewitness Tru Luxury Esa Muotka HAU 33,80 4,53 -6,20 20 20  
  23 borcol Vanttu Piggyland's Odile Minna Viitanen KKK         HYL  
  79 borcol Yra Cabaroo The Mirage Maria Qvickström BAT         HYL  
  80 auspai Vespa Tamburenga's Beech Queen Air Sari Kariluoto HSKH         HYL  
  83 borcol Selma Maple Yard Impiger Liisa Lehikoinen LÄGI         HYL  
  84 novnou Uuno Redadict Into Chasing Game Merja Penttinen PORSK         HYL  
  88 borcol Ryti Magical Joy Dream Lover Marjo Korander-Taavitsainen LÄGI         HYL  
  89 borcol Armas Cabaroo Fabulous Vegas Jenni Piirto IMPHA         HYL  
  91 borcol Tricci Koikkeriinan Auspicious Antoinet Maria Huttunen PORSK         HYL  
  92 espves Mocca Zorrazo Granada Hilkka Leino-Forsman KKK         HYL  
  95 lappor Rhoo Hallanevan Lumijäkkärä Aino-Liisa Mutka I-HAH         HYL  
  96 borcol Orm Hakukaaren Lucky Marju Kiri LÄGI         HYL  
  97 borcol Kiss Darleyfalls Finn Chise Elina Jänesniemi LAW         HYL  
  99 auspai Duffy Ardiente Leone Kiara Kati Immonen KKK         HYL  
  103 borcol Niiru Hakukaaren Nero Satu Pihlajamäki LÄGI         HYL  
  109 borcol Dimma Promillen Drambuie Maria Qvickström BAT         HYL  
  78 novnou Helmi Trindy's Easy Glamour Leena Paavola JAU         POIS  
  82 espves Santtu Santonja Born To Be Aquagruaz Heidi Kurki JAU         POIS  
  90 borcol Suri Borderiinan Elohopea Anu Niemi KKK         POIS  
  100 borcol Chi Beck's Hill Goldeneye Jaakko Suoknuuti LAW         POIS  
  102 borcol Vea Tronic Pashmina Heli Järnefelt JAU         POIS  
  106 bokser Minni Riverflowers Caprice Tiia Söderholm AST         POIS