Kilpailu 30.11.2014, paikka Lohja, järjestäjä Länsi-Uudenmaan Agilityharrastajat ry

[A Mini 3] [B Mini 3] [C Mini 3] [C Maksi 3] [B Maksi 3] [A Maksi 3] [A Medi 3] [B Medi 3] [C Medi 3]

A agilityrata, mini 3, kello 8:00, tuomari Henri Luomala, koirakoita 33, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 72 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 23 jackru Hese Endell What A Night Pasi Partanen E-HKK 39,81 4,07 -8,19 0 -8,19  
2 6 parson Chili Tairngire Tangerine Sari Puusaari RIMA 40,54 4,00 -7,46 0 -7,46  
3 28 shelam Ilona Sopuriinan Aino-Ilona Yrjö Rajaheimo KKK 40,92 3,96 -7,08 0 -7,08 SERT-A
4 4 kääpin Remi Kleinwesen Cosmic Honey Sari Järvinen KOAT 44,00 3,68 -4,00 0 -4,00  
5 19 schipp Bami Pikkuhäjyn Biparminttu Pilvi Ekman ATT 45,71 3,54 -2,29 0 -2,29  
6 1 kääpin Vappu Midnight Mover's My Loyal Star Miia Kallio I-HAH 48,21 3,36 0,21 0 0,21  
7 38 parson Poppana Poppana Satu Pihlajamäki LÄGI 48,58 3,34 0,58 0 0,58  
8 24 borter Valo Foo Fighters Speedy Gonzales Katri Näppä HSKH 39,84 4,07 -8,16 5 5  
9 14 shelam Prinssi Pikkuprinssi Suvi Kaipainen I-HAH 40,06 4,04 -7,94 5 5  
10 27 lägpys Elsa Tulikäpälän Roihu Raisa Katja Rahkola I-HAH 42,08 3,85 -5,92 5 5  
11 31 jackru Zala Jackobean Zartbitter Schoko Emmiina Abrahamsson LÄGI 47,69 3,40 -0,31 5 5  
12 22 lanhee Heta Jazz High Tide Marja Huovila VEIKK 56,74 2,86 8,74 0 8,74  
13 20 sakmet Hauli Tammitörmän Primer Shot Elina Rantakangas BAT 40,32 4,02 -7,68 10 10  
14 9 kesvil Ansa Woolly Bohemia\'s Gia Carangi Riina Kanerva KKK 42,05 3,85 -5,95 10 10  
15 21 borter Messi Foo Fighters Pedal To The Medal Laura Sutinen ACE 42,80 3,79 -5,20 10 10  
16 30 schipp Kata Bilgepumps Jakarta Sari Kurman ATT 53,38 3,04 5,38 20 25,38  
  2 bicfri Touho Sempre Libera Born In A Hurry Minna Juustovaara TAMSK         HYL  
  3 lägpys Saara Tulikäpälän Saara Savusukeltaja Marjo Korander-Taavitsainen LÄGI         HYL  
  5 phalen Keelo Thairghay's Adrenaline Jaana Salonen KAT         HYL  
  8 borter Roisto Foo Fighters Blossom Harri Katainen SWAU         HYL  
  10 käävil Reino Sarahill Plaisir D'amour Leila Ottelin HSKH         HYL  
  17 parson Fanny Scotstyles Cha Cha Cha Jenni Hoviseppä TSAU         HYL  
  25 käävil Rosso Kartanon Kruunu Luwa Lexis Jarmo Kumpulainen TSAU         HYL  
  26 parson Justus Arbor Vitae Fosforos Eveliina Sipilä JAU         HYL  
  29 lanhee Nelson Myheels Tuxedo Tiina Sundholm LÄGI         HYL  
  33 mittel Huli Dischile´s Bebe Pirita Kurri JAU         HYL  
  34 parson Miina Pearch Hill's Pheasant Tail Anu Saikku-Bäckström BAT         HYL  
  35 parson Fly Double Barrel's Tasty Toscana Timo Puusaari RIMA         HYL  
  36 shelam Peikko Taikahännän Muumipeikko Sanna Katainen SWAU         HYL  
  37 parson Flow Scotstyles Flying Flow Sari Puusaari RIMA         HYL  
  40 schipp Mey Pikkuhäjyn Lumene Päivi Ekman ATT         HYL  
  150 parson Salma Scotstyles Flying Flash Juho Vainiomäki RIMA         HYL  
  152 bicfri Jedi Leeward's Phantom Traveler Anna-Maria Lahesmaa-Korpinen I-HAH         HYL  
  7 jackru Billy Stallhagen's Bill Clinton Martina Stjernberg KKK         POIS  
  18 kääsna Stella Super Play's Diamond Flame Susanna Karlsson IMPHA         POIS  
  41 kääpin Maxim Semper Ante Kind Of Magic Hannaleena Salmi LÄGI         POIS  

B agilityrata, mini 3, kello 9:00, tuomari Henri Luomala, koirakoita 38, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 70 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 8 borter Roisto Foo Fighters Blossom Harri Katainen SWAU 38,61 4,17 -8,39 0 -8,39  
2 15 käävil Rico Canmoy's Flying Men Jenni Vaaksio KAT 39,38 4,09 -7,62 0 -7,62  
3 14 shelam Prinssi Pikkuprinssi Suvi Kaipainen I-HAH 39,87 4,04 -7,13 0 -7,13 SERT-A
4 34 parson Miina Pearch Hill's Pheasant Tail Anu Saikku-Bäckström BAT 40,05 4,02 -6,95 0 -6,95  
5 3 lägpys Saara Tulikäpälän Saara Savusukeltaja Marjo Korander-Taavitsainen LÄGI 41,75 3,86 -5,25 0 -5,25  
6 9 kesvil Ansa Woolly Bohemia\'s Gia Carangi Riina Kanerva KKK 42,94 3,75 -4,06 0 -4,06  
7 4 kääpin Remi Kleinwesen Cosmic Honey Sari Järvinen KOAT 44,18 3,64 -2,82 0 -2,82  
8 22 lanhee Heta Jazz High Tide Marja Huovila VEIKK 48,30 3,33 1,30 0 1,30  
9 16 käävil Siiri Equerry´s Sweet Lie Jenni Ikävalko PORSK 50,92 3,16 3,92 0 3,92  
10 11 löwche Mörkö Chic Choix Toucher Du Bois Anna Särkelä HAU 51,61 3,12 4,61 0 4,61  
11 37 parson Flow Scotstyles Flying Flow Sari Puusaari RIMA 41,38 3,89 -5,62 5 5  
12 27 lägpys Elsa Tulikäpälän Roihu Raisa Katja Rahkola I-HAH 44,16 3,65 -2,84 5 5  
13 17 parson Fanny Scotstyles Cha Cha Cha Jenni Hoviseppä TSAU 53,00 3,04 6,00 15 21,00  
  1 kääpin Vappu Midnight Mover's My Loyal Star Miia Kallio I-HAH         HYL  
  2 bicfri Touho Sempre Libera Born In A Hurry Minna Juustovaara TAMSK         HYL  
  5 phalen Keelo Thairghay's Adrenaline Jaana Salonen KAT         HYL  
  6 parson Chili Tairngire Tangerine Sari Puusaari RIMA         HYL  
  10 käävil Reino Sarahill Plaisir D'amour Leila Ottelin HSKH         HYL  
  12 wecoca Plus Shiwacca Diehpperassi Marja Liikanen HAU         HYL  
  19 schipp Bami Pikkuhäjyn Biparminttu Pilvi Ekman ATT         HYL  
  20 sakmet Hauli Tammitörmän Primer Shot Elina Rantakangas BAT         HYL  
  21 borter Messi Foo Fighters Pedal To The Medal Laura Sutinen ACE         HYL  
  23 jackru Hese Endell What A Night Pasi Partanen E-HKK         HYL  
  24 borter Valo Foo Fighters Speedy Gonzales Katri Näppä HSKH         HYL  
  25 käävil Rosso Kartanon Kruunu Luwa Lexis Jarmo Kumpulainen TSAU         HYL  
  26 parson Justus Arbor Vitae Fosforos Eveliina Sipilä JAU         HYL  
  28 shelam Ilona Sopuriinan Aino-Ilona Yrjö Rajaheimo KKK         HYL  
  29 lanhee Nelson Myheels Tuxedo Tiina Sundholm LÄGI         HYL  
  30 schipp Kata Bilgepumps Jakarta Sari Kurman ATT         HYL  
  31 jackru Zala Jackobean Zartbitter Schoko Emmiina Abrahamsson LÄGI         HYL  
  32 shelam Taika Kepposen Lemmitty Suvi Kaipainen I-HAH         HYL  
  33 mittel Huli Dischile´s Bebe Pirita Kurri JAU         HYL  
  35 parson Fly Double Barrel's Tasty Toscana Timo Puusaari RIMA         HYL  
  36 shelam Peikko Taikahännän Muumipeikko Sanna Katainen SWAU         HYL  
  38 parson Poppana Poppana Satu Pihlajamäki LÄGI         HYL  
  40 schipp Mey Pikkuhäjyn Lumene Päivi Ekman ATT         HYL  
  150 parson Salma Scotstyles Flying Flash Juho Vainiomäki RIMA         HYL  
  152 bicfri Jedi Leeward's Phantom Traveler Anna-Maria Lahesmaa-Korpinen I-HAH         HYL  
  7 jackru Billy Stallhagen's Bill Clinton Martina Stjernberg KKK         POIS  
  18 kääsna Stella Super Play's Diamond Flame Susanna Karlsson IMPHA         POIS  
  41 kääpin Maxim Semper Ante Kind Of Magic Hannaleena Salmi LÄGI         POIS  

C hyppyrata, mini 3, kello 10:20, tuomari Henri Luomala, koirakoita 36, ihanneaika 42 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 24 borter Valo Foo Fighters Speedy Gonzales Katri Näppä HSKH 32,64 4,32 -9,36 0 -9,36 SERT-H
2 6 parson Chili Tairngire Tangerine Sari Puusaari RIMA 34,25 4,12 -7,75 0 -7,75  
3 23 jackru Hese Endell What A Night Pasi Partanen E-HKK 34,36 4,10 -7,64 0 -7,64  
4 32 shelam Taika Kepposen Lemmitty Suvi Kaipainen I-HAH 34,88 4,04 -7,12 0 -7,12  
5 4 kääpin Remi Kleinwesen Cosmic Honey Sari Järvinen KOAT 35,26 4,00 -6,74 0 -6,74  
6 9 kesvil Ansa Woolly Bohemia\'s Gia Carangi Riina Kanerva KKK 35,55 3,97 -6,45 0 -6,45  
7 3 lägpys Saara Tulikäpälän Saara Savusukeltaja Marjo Korander-Taavitsainen LÄGI 36,45 3,87 -5,55 0 -5,55  
8 5 phalen Keelo Thairghay's Adrenaline Jaana Salonen KAT 36,88 3,82 -5,12 0 -5,12  
9 1 kääpin Vappu Midnight Mover's My Loyal Star Miia Kallio I-HAH 40,86 3,45 -1,14 0 -1,14  
10 16 käävil Siiri Equerry´s Sweet Lie Jenni Ikävalko PORSK 41,88 3,37 -0,12 0 -0,12  
11 40 schipp Mey Pikkuhäjyn Lumene Päivi Ekman ATT 44,27 3,18 2,27 0 2,27  
12 39 kääpin Benjy Kleinwesen Ben Hur Sari Järvinen KOAT 35,17 4,01 -6,83 5 5  
13 35 parson Fly Double Barrel's Tasty Toscana Timo Puusaari RIMA 35,42 3,98 -6,58 5 5  
14 26 parson Justus Arbor Vitae Fosforos Eveliina Sipilä JAU 38,09 3,70 -3,91 10 10  
15 14 shelam Prinssi Pikkuprinssi Suvi Kaipainen I-HAH 38,94 3,62 -3,06 10 10  
16 33 mittel Huli Dischile´s Bebe Pirita Kurri JAU 42,34 3,33 0,34 10 10,34  
17 27 lägpys Elsa Tulikäpälän Roihu Raisa Katja Rahkola I-HAH 43,77 3,22 1,77 10 11,77  
18 12 wecoca Plus Shiwacca Diehpperassi Marja Liikanen HAU 46,24 3,05 4,24 10 14,24  
19 11 löwche Mörkö Chic Choix Toucher Du Bois Anna Särkelä HAU 50,16 2,81 8,16 10 18,16  
20 2 bicfri Touho Sempre Libera Born In A Hurry Minna Juustovaara TAMSK 51,16 2,76 9,16 10 19,16  
  8 borter Roisto Foo Fighters Blossom Harri Katainen SWAU         HYL  
  10 käävil Reino Sarahill Plaisir D'amour Leila Ottelin HSKH         HYL  
  13 cavspa Melli Fireboy's My Honey Riitta Haaranen JAU         HYL  
  15 käävil Rico Canmoy's Flying Men Jenni Vaaksio KAT         HYL  
  17 parson Fanny Scotstyles Cha Cha Cha Jenni Hoviseppä TSAU         HYL  
  19 schipp Bami Pikkuhäjyn Biparminttu Pilvi Ekman ATT         HYL  
  20 sakmet Hauli Tammitörmän Primer Shot Elina Rantakangas BAT         HYL  
  25 käävil Rosso Kartanon Kruunu Luwa Lexis Jarmo Kumpulainen TSAU         HYL  
  28 shelam Ilona Sopuriinan Aino-Ilona Yrjö Rajaheimo KKK         HYL  
  29 lanhee Nelson Myheels Tuxedo Tiina Sundholm LÄGI         HYL  
  30 schipp Kata Bilgepumps Jakarta Sari Kurman ATT         HYL  
  31 jackru Zala Jackobean Zartbitter Schoko Emmiina Abrahamsson LÄGI         HYL  
  34 parson Miina Pearch Hill's Pheasant Tail Anu Saikku-Bäckström BAT         HYL  
  36 shelam Peikko Taikahännän Muumipeikko Sanna Katainen SWAU         HYL  
  37 parson Flow Scotstyles Flying Flow Sari Puusaari RIMA         HYL  
  150 parson Salma Scotstyles Flying Flash Juho Vainiomäki RIMA         HYL  
  7 jackru Billy Stallhagen's Bill Clinton Martina Stjernberg KKK         POIS  
  18 kääsna Stella Super Play's Diamond Flame Susanna Karlsson IMPHA         POIS  
  21 borter Messi Foo Fighters Pedal To The Medal Laura Sutinen ACE         POIS  
  41 kääpin Maxim Semper Ante Kind Of Magic Hannaleena Salmi LÄGI         POIS  

C hyppyrata, maksi 3, kello 11:20, tuomari Henri Luomala, koirakoita 54, ihanneaika 43 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 75 borcol Chi Beck's Hill Goldeneye Jaakko Suoknuuti LAW 32,10 4,61 -10,90 0 -10,90  
2 43 borcol Fu Against All Odds Czech Fan Jaakko Suoknuuti LAW 32,12 4,61 -10,88 0 -10,88  
3 93 borcol Zup Hakukaaren Zup Mira Pihlajamäki LÄGI 32,19 4,60 -10,81 0 -10,81 SERT-H
4 102 borcol Dao Glenda Jaakko Suoknuuti LAW 32,49 4,55 -10,51 0 -10,51  
5 79 auskel Binka Kengurukolon Deja Vu Jan Dahl HANKO 34,50 4,29 -8,50 0 -8,50  
6 45 borcol Tuumis Pumpula Eyewitness Expect The Unxpected Misa Riiali RIMA 36,37 4,07 -6,63 0 -6,63  
7 47 holpal Nikita Carondan Amalia Tiina Pehkonen HSKK 36,38 4,07 -6,62 0 -6,62  
8 81 novnou Hippu Nitric Spin Me Faster Minna-Maria Lindholm HSKK 36,50 4,05 -6,50 0 -6,50  
9 56 dalmat Seppo Aboensis Comas Sola Liisa Saurila HSKK 36,84 4,02 -6,16 0 -6,16  
10 57 belpat Fasu Rokkitassun Flash Dance Kati Halonen KKK 36,85 4,02 -6,15 0 -6,15  
11 59 pitcol Tinka Merry Moonray's Samba Swing Tarja Kiander HAU 46,23 3,20 3,23 0 3,23  
12 84 borcol Punssi Promillen Cinzano Timo Liuhto LAW 32,24 4,59 -10,76 5 5  
13 92 borcol Iisi Piggyland´s Icewein Taija Salokannel TSAU 33,68 4,39 -9,32 5 5  
14 51 borcol Diego Trust Your Heart Glen Timo Sutinen ACE 34,97 4,23 -8,03 5 5  
15 85 belpag Sylvi Rokkitassun Cameron Diaz Johanna Peltonen E-HKK 35,85 4,13 -7,15 5 5  
16 90 borcol Mandi Quasi Agitato Outi Hälli E-HKK 36,16 4,09 -6,84 5 5  
17 105 borcol Kuula Yes Minna Kirveskoski ACTIV 36,22 4,09 -6,78 5 5  
18 89 belpag Frida Marmara Queen Of Hearts Ilkka Grof KKK 38,72 3,82 -4,28 5 5  
19 71 auspai Ares Highbuzz's Artaxerxes Paula Leino ATT 45,17 3,28 2,17 5 7,17  
20 96 borcol Selma Maple Yard Impiger Liisa Lehikoinen LÄGI 32,32 4,58 -10,68 10 10  
21 55 auskel Ansa Nallikallion Auringonkukka Mia Tikkanen ATT 37,95 3,90 -5,05 10 10  
22 99 borcol Kumma Kvarkin Dalmore Eeva Sävelä HAU 41,53 3,56 -1,47 10 10  
23 86 borcol Taco Sanmar Tex Willer Susanna Niiranen KKK 33,10 4,47 -9,90 15 15  
24 104 auspai Hile Get The Party Started Heli Rissanen HI-HA 34,96 4,23 -8,04 15 15  
25 54 silnou Wilma Finnflats Evangeline Jessica Bäckman TAMMI 43,07 3,44 0,07 15 15,07  
26 98 auspai Nala Ounou Metka Mustamaija Anna Laakso ATT 37,89 3,91 -5,11 25 25  
  42 borcol Molla Maple Yard Foo Fighter Tiina Hasu JAU         HYL  
  44 borcol Riesa Bearpon`s Via Verrari Nina Saarentaa ATT         HYL  
  46 borcol Ryti Magical Joy Dream Lover Marjo Korander-Taavitsainen LÄGI         HYL  
  52 borcol Laava Maple Yard First Of All Liisa Lehikoinen LÄGI         HYL  
  58 borcol Ritva Strömsfors Ritva Tuomas Oksanen TASSU         HYL  
  60 belpag jolli Finn Noir J-lo Johanna Peltonen E-HKK         HYL  
  61 shelam Leevi Gonnabe Hard To Resist Lotta Franck AST         HYL  
  62 pitcol Wintus Carlos Siiri Virtanen SCY         HYL  
  63 auspai Manta Popotin Biest Pirjo Sajantola E-HKK         HYL  
  64 borcol Spirit Nice Of You To Come Bye Always Ready Jonna Palmu HAU         HYL  
  65 auspai Duffy Ardiente Leone Kiara Kati Immonen KKK         HYL  
  67 borcol Orm Hakukaaren Lucky Marju Kiri LÄGI         HYL  
  70 borcol Niiru Hakukaaren Nero Satu Pihlajamäki LÄGI         HYL  
  72 borcol Wiu Eyewitness White-Hot Pasi Kangas HPSK         HYL  
  73 borcol Herr Günther Trust Your Heart Dio Harri Katainen SWAU         HYL  
  74 lappor Rhoo Hallanevan Lumijäkkärä Aino-Liisa Mutka I-HAH         HYL  
  76 borcol Rai Rai Tending Qui Vive Santtu Stenberg ATT         HYL  
  82 borcol Bea Oakmeadow Heather Arttu Syrjänen LÄGI         HYL  
  83 suusna Olga Giteas Domenica Birgitta Harju IMPHA         HYL  
  88 espves Noki Concurrido Zarpazo Emilia Kainulainen I-HAH         HYL  
  91 auskel Entti Nallikallion Kamileontti Noora Suntio JANKK         HYL  
  94 vehter Tahvo Fromzero Hector Saana Talonen I-HAH         HYL  
  95 borcol Raija Tammikallion Ånly Tuomas Oksanen TASSU         HYL  
  97 belpag Sade Marmara Vesuvio Eija Grof KKK         HYL  
  101 lyhcol Ranja Clingstone's True Story Sanna Ristikartano I-HAH         HYL  
  106 borcol Alli Woollandian Alli Salla Vuorenmaa KKK         HYL  
  107 borcol Hero Nice Of You To Come Bye Yes Or No Jonna Palmu HAU         HYL  
  151 borcol Jay Myytin Oikee Asenne Marko Kivihalme HSKH         HYL  
  49 lksaks Kirppu Tappijalan Seisova-Blanca Leena Pohjaranta PCTEAM         POIS  
  50 borcol Sälli Firestorm Reine Rinne KKK         POIS  
  68 belpat Tutu Foolproof Dr Dolittle Susanna Laitinen P-HAU         POIS  
  69 auspai Dracu Black Zone's Alicia Chinn Shanti Karinen AST         POIS  
  77 borcol Voltti Little Step's Volt Saija Mustonen LAW         POIS  
  87 auskel Rinka Nallikallion Kaitse O Unelma Jetta Virtanen AK-6         POIS  

B agilityrata, maksi 3, kello 13:00, tuomari Henri Luomala, koirakoita 60, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 78 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 73 borcol Herr Günther Trust Your Heart Dio Harri Katainen SWAU 35,81 4,86 -16,19 0 -16,19  
2 102 borcol Dao Glenda Jaakko Suoknuuti LAW 36,23 4,80 -15,77 0 -15,77  
3 84 borcol Punssi Promillen Cinzano Timo Liuhto LAW 36,43 4,78 -15,57 0 -15,57  
4 76 borcol Rai Rai Tending Qui Vive Santtu Stenberg ATT 37,16 4,68 -14,84 0 -14,84  
5 43 borcol Fu Against All Odds Czech Fan Jaakko Suoknuuti LAW 38,34 4,54 -13,66 0 -13,66  
6 52 borcol Laava Maple Yard First Of All Liisa Lehikoinen LÄGI 39,09 4,45 -12,91 0 -12,91  
7 78 borcol Saana Myytin Sanansaattaja Essi Sirola HEILU 40,73 4,27 -11,27 0 -11,27  
8 53 borcol Asta Ebba Päivi Samuelsson ATT 42,31 4,11 -9,69 0 -9,69  
9 81 novnou Hippu Nitric Spin Me Faster Minna-Maria Lindholm HSKK 44,43 3,92 -7,57 0 -7,57  
10 101 lyhcol Ranja Clingstone's True Story Sanna Ristikartano I-HAH 44,80 3,88 -7,20 0 -7,20  
11 100 borcol Roti Gelbie Satu Hilli KKK 36,68 4,74 -15,32 5 5  
12 65 auspai Duffy Ardiente Leone Kiara Kati Immonen KKK 39,95 4,36 -12,05 5 5  
13 75 borcol Chi Beck's Hill Goldeneye Jaakko Suoknuuti LAW 40,22 4,33 -11,78 5 5  
14 55 auskel Ansa Nallikallion Auringonkukka Mia Tikkanen ATT 41,84 4,16 -10,16 5 5  
15 44 borcol Riesa Bearpon`s Via Verrari Nina Saarentaa ATT 41,88 4,16 -10,12 5 5  
16 48 borcol Fleet Tammikallion Zaguero Petri Mannonen TSAU 42,18 4,12 -9,82 5 5  
17 88 espves Noki Concurrido Zarpazo Emilia Kainulainen I-HAH 42,54 4,09 -9,46 5 5  
18 80 isovil Cara Sir Ascot's Classy Cardamon Alli Arppe I-HAH 46,69 3,73 -5,31 5 5  
19 94 vehter Tahvo Fromzero Hector Saana Talonen I-HAH 53,28 3,27 1,28 5 6,28  
20 59 pitcol Tinka Merry Moonray's Samba Swing Tarja Kiander HAU 55,17 3,15 3,17 5 8,17  
21 86 borcol Taco Sanmar Tex Willer Susanna Niiranen KKK 39,39 4,42 -12,61 10 10  
22 42 borcol Molla Maple Yard Foo Fighter Tiina Hasu JAU 42,86 4,06 -9,14 10 10  
23 46 borcol Ryti Magical Joy Dream Lover Marjo Korander-Taavitsainen LÄGI 47,66 3,65 -4,34 10 10  
24 91 auskel Entti Nallikallion Kamileontti Noora Suntio JANKK 50,10 3,47 -1,90 10 10  
25 83 suusna Olga Giteas Domenica Birgitta Harju IMPHA 53,29 3,27 1,29 20 21,29  
  45 borcol Tuumis Pumpula Eyewitness Expect The Unxpected Misa Riiali RIMA         HYL  
  47 holpal Nikita Carondan Amalia Tiina Pehkonen HSKK         HYL  
  51 borcol Diego Trust Your Heart Glen Timo Sutinen ACE         HYL  
  54 silnou Wilma Finnflats Evangeline Jessica Bäckman TAMMI         HYL  
  56 dalmat Seppo Aboensis Comas Sola Liisa Saurila HSKK         HYL  
  57 belpat Fasu Rokkitassun Flash Dance Kati Halonen KKK         HYL  
  58 borcol Ritva Strömsfors Ritva Tuomas Oksanen TASSU         HYL  
  60 belpag jolli Finn Noir J-lo Johanna Peltonen E-HKK         HYL  
  61 shelam Leevi Gonnabe Hard To Resist Lotta Franck AST         HYL  
  62 pitcol Wintus Carlos Siiri Virtanen SCY         HYL  
  63 auspai Manta Popotin Biest Pirjo Sajantola E-HKK         HYL  
  64 borcol Spirit Nice Of You To Come Bye Always Ready Jonna Palmu HAU         HYL  
  66 belpag Lukas Rokkitassun Carpe Diem Ilkka Grof KKK         HYL  
  67 borcol Orm Hakukaaren Lucky Marju Kiri LÄGI         HYL  
  70 borcol Niiru Hakukaaren Nero Satu Pihlajamäki LÄGI         HYL  
  71 auspai Ares Highbuzz's Artaxerxes Paula Leino ATT         HYL  
  72 borcol Wiu Eyewitness White-Hot Pasi Kangas HPSK         HYL  
  74 lappor Rhoo Hallanevan Lumijäkkärä Aino-Liisa Mutka I-HAH         HYL  
  79 auskel Binka Kengurukolon Deja Vu Jan Dahl HANKO         HYL  
  82 borcol Bea Oakmeadow Heather Arttu Syrjänen LÄGI         HYL  
  85 belpag Sylvi Rokkitassun Cameron Diaz Johanna Peltonen E-HKK         HYL  
  89 belpag Frida Marmara Queen Of Hearts Ilkka Grof KKK         HYL  
  90 borcol Mandi Quasi Agitato Outi Hälli E-HKK         HYL  
  92 borcol Iisi Piggyland´s Icewein Taija Salokannel TSAU         HYL  
  93 borcol Zup Hakukaaren Zup Mira Pihlajamäki LÄGI         HYL  
  95 borcol Raija Tammikallion Ånly Tuomas Oksanen TASSU         HYL  
  96 borcol Selma Maple Yard Impiger Liisa Lehikoinen LÄGI         HYL  
  97 belpag Sade Marmara Vesuvio Eija Grof KKK         HYL  
  98 auspai Nala Ounou Metka Mustamaija Anna Laakso ATT         HYL  
  99 borcol Kumma Kvarkin Dalmore Eeva Sävelä HAU         HYL  
  103 belpag Mendez Je M'appelle Mendez Petri Mannonen TSAU         HYL  
  104 auspai Hile Get The Party Started Heli Rissanen HI-HA         HYL  
  105 borcol Kuula Yes Minna Kirveskoski ACTIV         HYL  
  106 borcol Alli Woollandian Alli Salla Vuorenmaa KKK         HYL  
  151 borcol Jay Myytin Oikee Asenne Marko Kivihalme HSKH         HYL  
  49 lksaks Kirppu Tappijalan Seisova-Blanca Leena Pohjaranta PCTEAM         POIS  
  50 borcol Sälli Firestorm Reine Rinne KKK         POIS  
  68 belpat Tutu Foolproof Dr Dolittle Susanna Laitinen P-HAU         POIS  
  69 auspai Dracu Black Zone's Alicia Chinn Shanti Karinen AST         POIS  
  77 borcol Voltti Little Step's Volt Saija Mustonen LAW         POIS  
  87 auskel Rinka Nallikallion Kaitse O Unelma Jetta Virtanen AK-6         POIS  

A agilityrata, maksi 3, kello 15:00, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 51, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 75 borcol Chi Beck's Hill Goldeneye Jaakko Suoknuuti LAW 36,55 4,65 -10,45 0 -10,45  
2 96 borcol Selma Maple Yard Impiger Liisa Lehikoinen LÄGI 37,50 4,53 -9,50 0 -9,50 SERT-A
3 85 belpag Sylvi Rokkitassun Cameron Diaz Johanna Peltonen E-HKK 39,27 4,33 -7,73 0 -7,73  
4 63 auspai Manta Popotin Biest Pirjo Sajantola E-HKK 39,53 4,30 -7,47 0 -7,47  
5 101 lyhcol Ranja Clingstone's True Story Sanna Ristikartano I-HAH 39,58 4,30 -7,42 0 -7,42  
6 84 borcol Punssi Promillen Cinzano Timo Liuhto LAW 35,40 4,80 -11,60 5 5  
7 45 borcol Tuumis Pumpula Eyewitness Expect The Unxpected Misa Riiali RIMA 36,97 4,60 -10,03 5 5  
8 76 borcol Rai Rai Tending Qui Vive Santtu Stenberg ATT 38,08 4,46 -8,92 5 5  
9 55 auskel Ansa Nallikallion Auringonkukka Mia Tikkanen ATT 38,29 4,44 -8,71 5 5  
10 67 borcol Orm Hakukaaren Lucky Marju Kiri LÄGI 38,65 4,40 -8,35 5 5  
11 99 borcol Kumma Kvarkin Dalmore Eeva Sävelä HAU 43,12 3,94 -3,88 5 5  
12 60 belpag jolli Finn Noir J-lo Johanna Peltonen E-HKK 45,47 3,74 -1,53 5 5  
13 97 belpag Sade Marmara Vesuvio Eija Grof KKK 47,76 3,56 0,76 5 5,76  
14 90 borcol Mandi Quasi Agitato Outi Hälli E-HKK 50,44 3,37 3,44 5 8,44  
15 92 borcol Iisi Piggyland´s Icewein Taija Salokannel TSAU 38,80 4,38 -8,20 10 10  
16 103 belpag Mendez Je M'appelle Mendez Petri Mannonen TSAU 39,61 4,29 -7,39 10 10  
17 57 belpat Fasu Rokkitassun Flash Dance Kati Halonen KKK 39,98 4,25 -7,02 10 10  
18 42 borcol Molla Maple Yard Foo Fighter Tiina Hasu JAU 40,08 4,24 -6,92 10 10  
19 79 auskel Binka Kengurukolon Deja Vu Jan Dahl HANKO 41,60 4,09 -5,40 10 10  
20 80 isovil Cara Sir Ascot's Classy Cardamon Alli Arppe I-HAH 43,02 3,95 -3,98 10 10  
21 88 espves Noki Concurrido Zarpazo Emilia Kainulainen I-HAH 46,15 3,68 -0,85 10 10  
22 48 borcol Fleet Tammikallion Zaguero Petri Mannonen TSAU 39,46 4,31 -7,54 15 15  
23 44 borcol Riesa Bearpon`s Via Verrari Nina Saarentaa ATT 39,57 4,30 -7,43 15 15  
  43 borcol Fu Against All Odds Czech Fan Jaakko Suoknuuti LAW         HYL  
  46 borcol Ryti Magical Joy Dream Lover Marjo Korander-Taavitsainen LÄGI         HYL  
  47 holpal Nikita Carondan Amalia Tiina Pehkonen HSKK         HYL  
  51 borcol Diego Trust Your Heart Glen Timo Sutinen ACE         HYL  
  52 borcol Laava Maple Yard First Of All Liisa Lehikoinen LÄGI         HYL  
  53 borcol Asta Ebba Päivi Samuelsson ATT         HYL  
  54 silnou Wilma Finnflats Evangeline Jessica Bäckman TAMMI         HYL  
  64 borcol Spirit Nice Of You To Come Bye Always Ready Jonna Palmu HAU         HYL  
  65 auspai Duffy Ardiente Leone Kiara Kati Immonen KKK         HYL  
  66 belpag Lukas Rokkitassun Carpe Diem Ilkka Grof KKK         HYL  
  70 borcol Niiru Hakukaaren Nero Satu Pihlajamäki LÄGI         HYL  
  71 auspai Ares Highbuzz's Artaxerxes Paula Leino ATT         HYL  
  72 borcol Wiu Eyewitness White-Hot Pasi Kangas HPSK         HYL  
  73 borcol Herr Günther Trust Your Heart Dio Harri Katainen SWAU         HYL  
  74 lappor Rhoo Hallanevan Lumijäkkärä Aino-Liisa Mutka I-HAH         HYL  
  78 borcol Saana Myytin Sanansaattaja Essi Sirola HEILU         HYL  
  81 novnou Hippu Nitric Spin Me Faster Minna-Maria Lindholm HSKK         HYL  
  82 borcol Bea Oakmeadow Heather Arttu Syrjänen LÄGI         HYL  
  86 borcol Taco Sanmar Tex Willer Susanna Niiranen KKK         HYL  
  91 auskel Entti Nallikallion Kamileontti Noora Suntio JANKK         HYL  
  93 borcol Zup Hakukaaren Zup Mira Pihlajamäki LÄGI         HYL  
  98 auspai Nala Ounou Metka Mustamaija Anna Laakso ATT         HYL  
  100 borcol Roti Gelbie Satu Hilli KKK         HYL  
  102 borcol Dao Glenda Jaakko Suoknuuti LAW         HYL  
  104 auspai Hile Get The Party Started Heli Rissanen HI-HA         HYL  
  105 borcol Kuula Yes Minna Kirveskoski ACTIV         HYL  
  106 borcol Alli Woollandian Alli Salla Vuorenmaa KKK         HYL  
  151 borcol Jay Myytin Oikee Asenne Marko Kivihalme HSKH         HYL  
  49 lksaks Kirppu Tappijalan Seisova-Blanca Leena Pohjaranta PCTEAM         POIS  
  50 borcol Sälli Firestorm Reine Rinne KKK         POIS  
  68 belpat Tutu Foolproof Dr Dolittle Susanna Laitinen P-HAU         POIS  
  69 auspai Dracu Black Zone's Alicia Chinn Shanti Karinen AST         POIS  
  77 borcol Voltti Little Step's Volt Saija Mustonen LAW         POIS  
  87 auskel Rinka Nallikallion Kaitse O Unelma Jetta Virtanen AK-6         POIS  

A agilityrata, medi 3, kello 16:30, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 36, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 125 shelam Stella Halivaaran Kevään Tuline Flicka Sanna Ahola HANKO 36,83 4,62 -10,17 0 -10,17  
2 141 shelam Uuno Päättymätön Olemisen Riemu Katja Kumpulainen JAU 36,84 4,61 -10,16 0 -10,16  
3 139 espves Peso Bonachon Cafe Au Lait Anja Alanen RAUMA 37,87 4,49 -9,13 0 -9,13  
4 132 walter Nuutti Ronesco Jumping Jack Heini Leskinen HSKH 38,91 4,37 -8,09 0 -8,09  
5 115 espves Tigi Concurrido Jovial Joya Sanna Kobylin JAU 39,86 4,26 -7,14 0 -7,14  
6 119 beagle Bronson Daragoj Far From Heaven Christina Råstedt TAMMI 43,10 3,94 -3,90 0 -3,90  
7 138 kääsna Bruno Juliuksen Bruno Moa Thors TAMMI 45,18 3,76 -1,82 0 -1,82  
8 142 espves Mocca Caraydan Boomerang Tiina Virtanen JANKK 35,04 4,85 -11,96 5 5  
9 146 espves Gimma Marikharon Naramig Taru Ruohonen ATT 39,16 4,34 -7,84 5 5  
10 145 kesvil Sirius Woolly Bohemia's Stone Cold Crazy Kalle Kekarainen LÄGI 39,31 4,32 -7,69 5 5  
11 134 x-rotu Rosa Rosella Taina Rantanen VEIKK 41,29 4,12 -5,71 5 5  
12 144 espves Pirre Pevikan Velhotar Kirsimaaria Inkinen-Moukola TOISK 41,93 4,05 -5,07 5 5  
13 117 kromfo Aida Cierimon Aida Minna Vilmi BAT 42,41 4,01 -4,59 5 5  
14 109 manter Jolle Hilmanter's Jolly Roger Tiina Rantio JANKK 43,10 3,94 -3,90 5 5  
15 120 parson Greta Radagast Gaurwaith Satu Pihlajamäki LÄGI 49,53 3,43 2,53 5 7,53  
16 130 shelam Ansa Pilvimarjan Todellinen Prinsessa Kirsi Rusila HANKO 39,98 4,25 -7,02 10 10  
17 112 koohon Robi Tretex Kilroy Jari Laitinen KKK 46,65 3,64 -0,35 10 10  
18 113 stbter Fina Of Greenline Go-Go Girl Irmeli Westermarck AST 44,02 3,86 -2,98 15 15  
  108 espves ALI Bonachon Morouga Anja Alanen RAUMA         HYL  
  111 espves Iitu Caraydan Infinita Kirsimaaria Inkinen-Moukola TOISK         HYL  
  114 shelam Manu Foxitar Discoreipas Mariel Alin I-HAH         HYL  
  116 isllam Minttu Vongoivan Druna Paula Ruotsalainen JAU         HYL  
  118 pyrpap Marlin Drole D'oiseau Saut Perilleux Soila Sabelström LÄGI         HYL  
  121 shelam Elmo Käpylaakson Elmo Katja Kumpulainen JAU         HYL  
  123 espves Kiki Aquacrest Independent Woman Elisa Laine HAU         HYL  
  124 tarupi Calle Merramäen Pyry Lotta Rönnholm LÄGI         HYL  
  126 shelam Kani Dalimattas Lilla Victoria Emilia Välttilä VEIKK         HYL  
  128 espves Tilli Caraydan Feérica Katariina Tenhunen WALAT         HYL  
  129 koohon Ella Lentävän Luppakorvan Liitolikka Kaisa Jalava TAMSK         HYL  
  131 pumi Teppo Mindamellet Hipp-Hopp Maria Nylander HI-HA         HYL  
  133 koohon Rooney Wenarjas Spirit Of Action Otto Niinikoski RIMA         HYL  
  135 espves Zili Concurrido Zancada Sanna Kobylin JAU         HYL  
  137 shelam Roope New Spices Chili Con Carne Katariina Kuiro POKS RY         HYL  
  147 kesvil Taira Woolly Bohemia's Minnie Dean Brita Långström KKK         HYL  
  148 espves Moona Concurrido Osita Riitta Haaranen JAU         HYL  
  149 shelam Nonnih Pilvimarjan Ariane Ari Kuparinen RIMA         HYL  
  110 parson Junnu Amoenus Boromir Kirsti Degerlund KKK         POIS  
  127 tarupi Minus Yacatis Metsänpeikko Tua Nummelin LÄGI         POIS  
  136 shelam Tiuku Nappulavaaran Tosi Nopee Tero Liljeblom JAU         POIS  

B agilityrata, medi 3, kello 17:40, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 38, ihanneaika 44 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 125 shelam Stella Halivaaran Kevään Tuline Flicka Sanna Ahola HANKO 34,99 4,52 -9,01 0 -9,01  
2 139 espves Peso Bonachon Cafe Au Lait Anja Alanen RAUMA 35,58 4,44 -8,42 0 -8,42  
3 135 espves Zili Concurrido Zancada Sanna Kobylin JAU 35,94 4,40 -8,06 0 -8,06  
4 137 shelam Roope New Spices Chili Con Carne Katariina Kuiro POKS RY 37,34 4,23 -6,66 0 -6,66  
5 147 kesvil Taira Woolly Bohemia's Minnie Dean Brita Långström KKK 38,52 4,10 -5,48 0 -5,48  
6 144 espves Pirre Pevikan Velhotar Kirsimaaria Inkinen-Moukola TOISK 39,81 3,97 -4,19 0 -4,19  
7 143 stbter Gina Of Greenline Heartmender Irmeli Westermarck AST 45,67 3,46 1,67 0 1,67  
8 130 shelam Ansa Pilvimarjan Todellinen Prinsessa Kirsi Rusila HANKO 33,58 4,70 -10,42 5 5  
9 121 shelam Elmo Käpylaakson Elmo Katja Kumpulainen JAU 36,55 4,32 -7,45 5 5  
10 146 espves Gimma Marikharon Naramig Taru Ruohonen ATT 37,35 4,23 -6,65 5 5  
11 134 x-rotu Rosa Rosella Taina Rantanen VEIKK 38,67 4,09 -5,33 5 5  
12 112 koohon Robi Tretex Kilroy Jari Laitinen KKK 40,83 3,87 -3,17 5 5  
13 119 beagle Bronson Daragoj Far From Heaven Christina Råstedt TAMMI 41,26 3,83 -2,74 5 5  
14 122 kääsna Pontus Xtravaschnauza Forza Tiina Mikkilä I-HAH 43,31 3,65 -0,69 5 5  
15 124 tarupi Calle Merramäen Pyry Lotta Rönnholm LÄGI 37,22 4,24 -6,78 10 10  
16 115 espves Tigi Concurrido Jovial Joya Sanna Kobylin JAU 44,76 3,53 0,76 10 10,76  
17 120 parson Greta Radagast Gaurwaith Satu Pihlajamäki LÄGI 53,20 2,97 9,20 5 14,20  
  108 espves ALI Bonachon Morouga Anja Alanen RAUMA         HYL  
  109 manter Jolle Hilmanter's Jolly Roger Tiina Rantio JANKK         HYL  
  111 espves Iitu Caraydan Infinita Kirsimaaria Inkinen-Moukola TOISK         HYL  
  113 stbter Fina Of Greenline Go-Go Girl Irmeli Westermarck AST         HYL  
  114 shelam Manu Foxitar Discoreipas Mariel Alin I-HAH         HYL  
  116 isllam Minttu Vongoivan Druna Paula Ruotsalainen JAU         HYL  
  117 kromfo Aida Cierimon Aida Minna Vilmi BAT         HYL  
  118 pyrpap Marlin Drole D'oiseau Saut Perilleux Soila Sabelström LÄGI         HYL  
  123 espves Kiki Aquacrest Independent Woman Elisa Laine HAU         HYL  
  126 shelam Kani Dalimattas Lilla Victoria Emilia Välttilä VEIKK         HYL  
  128 espves Tilli Caraydan Feérica Katariina Tenhunen WALAT         HYL  
  129 koohon Ella Lentävän Luppakorvan Liitolikka Kaisa Jalava TAMSK         HYL  
  131 pumi Teppo Mindamellet Hipp-Hopp Maria Nylander HI-HA         HYL  
  132 walter Nuutti Ronesco Jumping Jack Heini Leskinen HSKH         HYL  
  133 koohon Rooney Wenarjas Spirit Of Action Otto Niinikoski RIMA         HYL  
  138 kääsna Bruno Juliuksen Bruno Moa Thors TAMMI         HYL  
  141 shelam Uuno Päättymätön Olemisen Riemu Katja Kumpulainen JAU         HYL  
  142 espves Mocca Caraydan Boomerang Tiina Virtanen JANKK         HYL  
  145 kesvil Sirius Woolly Bohemia's Stone Cold Crazy Kalle Kekarainen LÄGI         HYL  
  148 espves Moona Concurrido Osita Riitta Haaranen JAU         HYL  
  149 shelam Nonnih Pilvimarjan Ariane Ari Kuparinen RIMA         HYL  
  110 parson Junnu Amoenus Boromir Kirsti Degerlund KKK         POIS  
  127 tarupi Minus Yacatis Metsänpeikko Tua Nummelin LÄGI         POIS  
  136 shelam Tiuku Nappulavaaran Tosi Nopee Tero Liljeblom JAU         POIS  

C hyppyrata, medi 3, kello 18:50, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 32, ihanneaika 44 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 112 koohon Robi Tretex Kilroy Jari Laitinen KKK 31,32 5,30 -12,68 0 -12,68  
2 141 shelam Uuno Päättymätön Olemisen Riemu Katja Kumpulainen JAU 32,20 5,16 -11,80 0 -11,80  
3 132 walter Nuutti Ronesco Jumping Jack Heini Leskinen HSKH 33,58 4,94 -10,42 0 -10,42 SERT-H
4 111 espves Iitu Caraydan Infinita Kirsimaaria Inkinen-Moukola TOISK 35,76 4,64 -8,24 0 -8,24  
5 144 espves Pirre Pevikan Velhotar Kirsimaaria Inkinen-Moukola TOISK 36,51 4,55 -7,49 0 -7,49  
6 117 kromfo Aida Cierimon Aida Minna Vilmi BAT 38,15 4,35 -5,85 0 -5,85  
7 138 kääsna Bruno Juliuksen Bruno Moa Thors TAMMI 40,36 4,11 -3,64 0 -3,64  
8 109 manter Jolle Hilmanter's Jolly Roger Tiina Rantio JANKK 41,02 4,05 -2,98 0 -2,98  
9 125 shelam Stella Halivaaran Kevään Tuline Flicka Sanna Ahola HANKO 30,58 5,43 -13,42 5 5  
10 148 espves Moona Concurrido Osita Riitta Haaranen JAU 33,18 5,00 -10,82 5 5  
11 123 espves Kiki Aquacrest Independent Woman Elisa Laine HAU 34,09 4,87 -9,91 5 5  
12 140 espves Roa Caraydan Gea Minna Vilmi BAT 34,97 4,75 -9,03 5 5  
13 146 espves Gimma Marikharon Naramig Taru Ruohonen ATT 36,15 4,59 -7,85 10 10  
14 143 stbter Gina Of Greenline Heartmender Irmeli Westermarck AST 47,64 3,48 3,64 15 18,64  
  115 espves Tigi Concurrido Jovial Joya Sanna Kobylin JAU         HYL  
  118 pyrpap Marlin Drole D'oiseau Saut Perilleux Soila Sabelström LÄGI         HYL  
  119 beagle Bronson Daragoj Far From Heaven Christina Råstedt TAMMI         HYL  
  121 shelam Elmo Käpylaakson Elmo Katja Kumpulainen JAU         HYL  
  122 kääsna Pontus Xtravaschnauza Forza Tiina Mikkilä I-HAH         HYL  
  124 tarupi Calle Merramäen Pyry Lotta Rönnholm LÄGI         HYL  
  126 shelam Kani Dalimattas Lilla Victoria Emilia Välttilä VEIKK         HYL  
  128 espves Tilli Caraydan Feérica Katariina Tenhunen WALAT         HYL  
  129 koohon Ella Lentävän Luppakorvan Liitolikka Kaisa Jalava TAMSK         HYL  
  130 shelam Ansa Pilvimarjan Todellinen Prinsessa Kirsi Rusila HANKO         HYL  
  131 pumi Teppo Mindamellet Hipp-Hopp Maria Nylander HI-HA         HYL  
  133 koohon Rooney Wenarjas Spirit Of Action Otto Niinikoski RIMA         HYL  
  134 x-rotu Rosa Rosella Taina Rantanen VEIKK         HYL  
  135 espves Zili Concurrido Zancada Sanna Kobylin JAU         HYL  
  137 shelam Roope New Spices Chili Con Carne Katariina Kuiro POKS RY         HYL  
  142 espves Mocca Caraydan Boomerang Tiina Virtanen JANKK         HYL  
  147 kesvil Taira Woolly Bohemia's Minnie Dean Brita Långström KKK         HYL  
  149 shelam Nonnih Pilvimarjan Ariane Ari Kuparinen RIMA         HYL  
  110 parson Junnu Amoenus Boromir Kirsti Degerlund KKK         POIS  
  116 isllam Minttu Vongoivan Druna Paula Ruotsalainen JAU         POIS  
  127 tarupi Minus Yacatis Metsänpeikko Tua Nummelin LÄGI         POIS  
  136 shelam Tiuku Nappulavaaran Tosi Nopee Tero Liljeblom JAU         POIS