Kilpailu 4.1.2015, paikka Lohja, järjestäjä Länsi-Uudenmaan Agilityharrastajat ry

[A Medi 2] [A Mini 2] [A Maksi 2] [B Medi 2] [B Mini 2] [B Maksi 2] [C Medi 2] [C Mini 2] [C Maksi 2] [C Medi 1] [C Mini 1] [C Maksi 1] [B Medi 1] [B Mini 1] [B Maksi 1] [A Medi 1] [A Mini 1] [A Maksi 1]

A agilityrata, medi 2, kello 9:00, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 5, ihanneaika 49,00 s, enimmäisaika 80,00 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 5 auskel Mila Ahmakulman Agnes Elina Lammi RAGIT 36,89 4,42 -12,11 5 5  
2 6 x-rotu Balu Balu Mira Kalliovaara NU-PU 49,95 3,26 0,95 5 5,95  
3 8 manter Dymi Bonwild Pure Dynamite Tiina Rantio JANKK 52,11 3,13 3,11 5 8,11  
  1 shelam Elvie Snowglow's You Make It Thunder Pia Helander VEIKK         HYL  
  4 pyrpap Skip Entre Nous Merde Du Diable Päivi Purra RIMA         HYL  
  7 shelam Taimi Bumtsi Bum Time After Time Linda Loikkanen PORSK         POIS  

A agilityrata, mini 2, kello 9:00, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 10, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 18 parson Stara Tupla-Täplän Tähdet Tähdet Heli Saukkola NU-PU 40,09 4,07 -8,91 0 -8,91 SERT
2 14 kääpin Tempo Seranda's Aim Minor Thing Johanna Ruokamo HAU 41,15 3,96 -7,85 0 -7,85 LUVA
3 9 chihup Aarre Chinellyn Golden Treasure Kati Koskinen ERTTI 50,79 3,21 1,79 0 1,79  
4 19 chihup Risto Chinellyn Secret Superman Kati Koskinen ERTTI 52,41 3,11 3,41 5 8,41  
5 16 käävil Alicia Froggies Just Call Her Ally Leena Syväoja SIUNT 61,53 2,65 12,53 0 12,53  
6 11 lanhee Freya Myheels Fortune Nelli Numminen LÄGI 49,01 3,33 0,01 25 25,01  
  12 borter Siiri Heathberry's You Never Know Anni Vakkila BAT         HYL  
  13 x-rotu Taotao Tao-Tao Marju Kiri LÄGI         HYL  
  15 parson Peppi Green Perry´s Wild Winifred Annukka Korpijaakko AST         HYL  
  17 lägpys Viki Jaxonville Toivoa Täynnä Mervi Laaksonen ATT         HYL  
  10 pitmäy Felix Red Glow's Maxwell Smart Tiia Tuhkanen AGRY         POIS  

A agilityrata, maksi 2, kello 9:30, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 19, ihanneaika 49,00 s, enimmäisaika 80,00 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 20 lappor Lilja Mikälie Siellä Menee Sari Saari KARKK 46,93 3,47 -2,07 0 -2,07 LUVA
2 37 borcol Molly Gwynion Rubel Anni Strang HSKH 40,98 3,98 -8,02 5 5  
3 24 belpat Redi Ready De Haute Volee Anniina Anttila HSKH 36,69 4,44 -12,31 10 10  
4 22 borcol Viuhti Eventually Beta Decay Krista Nyman HAU 40,65 4,01 -8,35 10 10  
5 40 lagrom Sigge Nuxo Gnomo Gaio Tania Grönroos PORSK 47,77 3,41 -1,23 10 10  
6 26 borcol NINJA Xeniitin Daredevil Jarkko Jormanainen LÄGI 36,90 4,42 -12,10 15 15  
7 28 borcol Soppa Magical Joy Quicksilver's Dream Anu Niemi KKK 47,98 3,40 -1,02 15 15  
8 33 auspai Iines Drover's I Told You So Sonja Löfgren KKK 61,10 2,67 12,10 10 22,10  
  38 belpat Ina Kuunsirpin Zillion Dreams Jessi Landen NU-PU         HYL  
  21 borcol Bambi Somollis Bambi Jessika Markkanen HSKH         HYL  
  25 borcol Pinja Peatdigger Bracken Tiina Järvinen ATT         HYL  
  31 borcol Pika Never Never Land S' Jayendra Sanna Paasivirta JAU         HYL  
  32 borcol Lilla Muussen Peatdigger Bute Senni Huotari VEIKK         HYL  
  34 kksaks Viivi Viivi Nina Källi TAMMI         HYL  
  35 lyhcol Kyran Cinnaberry's Last Man Standing Marjo Viljamaa KKK         HYL  
  36 borcol Tuuri Never Never Land U'dare Devil Iris Kieme PAGIS         HYL  
  41 belpat Roku Rogue De Haute Volee Anniina Anttila HSKH         HYL  
  42 borcol Nike Tending Zenith Riikka Ruokonen KKK         HYL  
  44 belpat Taisto Eero Jessi Friberg NU-PU         HYL  
  23 borcol Vanttu Piggyland's Odile Minna Viitanen KKK         POIS  
  29 borcol Räppi River Riikka Karinen CITYB         POIS  
  30 borcol Sukka Hopeaketun Sukka Nokkakala Aino-Liisa Mutka I-HAH         POIS  
  39 pitcol Kira Lion Blend Family Fault Päivi Granö ATT         POIS  
  43 beauce Wilma Onks Toi Elviira Anna Sinervo VEIKK         POIS  

B agilityrata, medi 2, kello 10:20, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 6, ihanneaika 51 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 8 manter Dymi Bonwild Pure Dynamite Tiina Rantio JANKK 46,29 3,67 -4,71 0 -4,71 SERT
2 1 shelam Elvie Snowglow's You Make It Thunder Pia Helander VEIKK 47,61 3,57 -3,39 15 15  
3 2 tiiter Tara Adofau Jamini Tara Pirjo Ruuska SIUNT 75,16 2,26 24,16 15 39,16  
  4 pyrpap Skip Entre Nous Merde Du Diable Päivi Purra RIMA         HYL  
  5 auskel Mila Ahmakulman Agnes Elina Lammi RAGIT         HYL  
  6 x-rotu Balu Balu Mira Kalliovaara NU-PU         HYL  
  3 pyrpap Tikra Drole D'oiseau Cymbale Tigre Sinikka Nordman LÄGI         POIS  
  7 shelam Taimi Bumtsi Bum Time After Time Linda Loikkanen PORSK         POIS  

B agilityrata, mini 2, kello 10:20, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 9, ihanneaika 51 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 11 lanhee Freya Myheels Fortune Nelli Numminen LÄGI 40,83 4,16 -10,17 0 -10,17 LUVA
2 19 chihup Risto Chinellyn Secret Superman Kati Koskinen ERTTI 53,62 3,17 2,62 0 2,62  
3 15 parson Peppi Green Perry´s Wild Winifred Annukka Korpijaakko AST 43,43 3,91 -7,57 10 10  
  9 chihup Aarre Chinellyn Golden Treasure Kati Koskinen ERTTI         HYL  
  12 borter Siiri Heathberry's You Never Know Anni Vakkila BAT         HYL  
  13 x-rotu Taotao Tao-Tao Marju Kiri LÄGI         HYL  
  14 kääpin Tempo Seranda's Aim Minor Thing Johanna Ruokamo HAU         HYL  
  16 käävil Alicia Froggies Just Call Her Ally Leena Syväoja SIUNT         HYL  
  17 lägpys Viki Jaxonville Toivoa Täynnä Mervi Laaksonen ATT         HYL  
  10 pitmäy Felix Red Glow's Maxwell Smart Tiia Tuhkanen AGRY         POIS  
  18 parson Stara Tupla-Täplän Tähdet Tähdet Heli Saukkola NU-PU         POIS  

B agilityrata, maksi 2, kello 10:50, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 20, ihanneaika 51 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 41 belpat Roku Rogue De Haute Volee Anniina Anttila HSKH 35,73 4,76 -15,27 0 -15,27 SERT
2 20 lappor Lilja Mikälie Siellä Menee Sari Saari KARKK 45,19 3,76 -5,81 0 -5,81 SERT
3 40 lagrom Sigge Nuxo Gnomo Gaio Tania Grönroos PORSK 46,12 3,69 -4,88 0 -4,88 LUVA
4 38 belpat Ina Kuunsirpin Zillion Dreams Jessi Landen NU-PU 48,75 3,49 -2,25 0 -2,25 LUVA
5 28 borcol Soppa Magical Joy Quicksilver's Dream Anu Niemi KKK 35,44 4,80 -15,56 5 5  
6 24 belpat Redi Ready De Haute Volee Anniina Anttila HSKH 40,50 4,20 -10,50 5 5  
7 27 briard Peippo Chaccado Harlem Shuffle Virve Kivelä HEILU 53,52 3,18 2,52 5 7,52  
8 22 borcol Viuhti Eventually Beta Decay Krista Nyman HAU 33,63 5,05 -17,37 10 10  
9 31 borcol Pika Never Never Land S' Jayendra Sanna Paasivirta JAU 38,42 4,43 -12,58 10 10  
10 25 borcol Pinja Peatdigger Bracken Tiina Järvinen ATT 40,50 4,20 -10,50 10 10  
11 37 borcol Molly Gwynion Rubel Anni Strang HSKH 50,83 3,34 -0,17 10 10  
12 33 auspai Iines Drover's I Told You So Sonja Löfgren KKK 56,43 3,01 5,43 10 15,43  
  21 borcol Bambi Somollis Bambi Jessika Markkanen HSKH         HYL  
  26 borcol NINJA Xeniitin Daredevil Jarkko Jormanainen LÄGI         HYL  
  32 borcol Lilla Muussen Peatdigger Bute Senni Huotari VEIKK         HYL  
  34 kksaks Viivi Viivi Nina Källi TAMMI         HYL  
  35 lyhcol Kyran Cinnaberry's Last Man Standing Marjo Viljamaa KKK         HYL  
  36 borcol Tuuri Never Never Land U'dare Devil Iris Kieme PAGIS         HYL  
  42 borcol Nike Tending Zenith Riikka Ruokonen KKK         HYL  
  44 belpat Taisto Eero Jessi Friberg NU-PU         HYL  
  23 borcol Vanttu Piggyland's Odile Minna Viitanen KKK         POIS  
  29 borcol Räppi River Riikka Karinen CITYB         POIS  
  30 borcol Sukka Hopeaketun Sukka Nokkakala Aino-Liisa Mutka I-HAH         POIS  
  39 pitcol Kira Lion Blend Family Fault Päivi Granö ATT         POIS  
  43 beauce Wilma Onks Toi Elviira Anna Sinervo VEIKK         POIS  

C hyppyrata, medi 2, kello 11:45, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 4, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 2 tiiter Tara Adofau Jamini Tara Pirjo Ruuska SIUNT 50,71 3,33 1,71 0 1,71  
  3 pyrpap Tikra Drole D'oiseau Cymbale Tigre Sinikka Nordman LÄGI         HYL  
  4 pyrpap Skip Entre Nous Merde Du Diable Päivi Purra RIMA         HYL  
  5 auskel Mila Ahmakulman Agnes Elina Lammi RAGIT         HYL  
  7 shelam Taimi Bumtsi Bum Time After Time Linda Loikkanen PORSK         POIS  

C hyppyrata, mini 2, kello 11:45, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 9, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 16 käävil Alicia Froggies Just Call Her Ally Leena Syväoja SIUNT 53,16 3,18 4,16 0 4,16  
2 15 parson Peppi Green Perry´s Wild Winifred Annukka Korpijaakko AST 40,89 4,13 -8,11 5 5  
3 17 lägpys Viki Jaxonville Toivoa Täynnä Mervi Laaksonen ATT 47,41 3,57 -1,59 5 5  
4 9 chihup Aarre Chinellyn Golden Treasure Kati Koskinen ERTTI 63,33 2,67 14,33 5 19,33  
  11 lanhee Freya Myheels Fortune Nelli Numminen LÄGI         HYL  
  12 borter Siiri Heathberry's You Never Know Anni Vakkila BAT         HYL  
  13 x-rotu Taotao Tao-Tao Marju Kiri LÄGI         HYL  
  14 kääpin Tempo Seranda's Aim Minor Thing Johanna Ruokamo HAU         HYL  
  19 chihup Risto Chinellyn Secret Superman Kati Koskinen ERTTI         HYL  
  18 parson Stara Tupla-Täplän Tähdet Tähdet Heli Saukkola NU-PU         POIS  

C hyppyrata, maksi 2, kello 12:10, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 12, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 28 borcol Soppa Magical Joy Quicksilver's Dream Anu Niemi KKK 36,60 4,62 -12,40 5 5  
2 33 auspai Iines Drover's I Told You So Sonja Löfgren KKK 42,75 3,95 -6,25 5 5  
3 25 borcol Pinja Peatdigger Bracken Tiina Järvinen ATT 47,48 3,56 -1,52 10 10  
  26 borcol NINJA Xeniitin Daredevil Jarkko Jormanainen LÄGI         HYL  
  27 briard Peippo Chaccado Harlem Shuffle Virve Kivelä HEILU         HYL  
  31 borcol Pika Never Never Land S' Jayendra Sanna Paasivirta JAU         HYL  
  32 borcol Lilla Muussen Peatdigger Bute Senni Huotari VEIKK         HYL  
  34 kksaks Viivi Viivi Nina Källi TAMMI         HYL  
  36 borcol Tuuri Never Never Land U'dare Devil Iris Kieme PAGIS         HYL  
  40 lagrom Sigge Nuxo Gnomo Gaio Tania Grönroos PORSK         HYL  
  42 borcol Nike Tending Zenith Riikka Ruokonen KKK         HYL  
  44 belpat Taisto Eero Jessi Friberg NU-PU         HYL  
  23 borcol Vanttu Piggyland's Odile Minna Viitanen KKK         POIS  
  29 borcol Räppi River Riikka Karinen CITYB         POIS  
  30 borcol Sukka Hopeaketun Sukka Nokkakala Aino-Liisa Mutka I-HAH         POIS  
  39 pitcol Kira Lion Blend Family Fault Päivi Granö ATT         POIS  
  41 belpat Roku Rogue De Haute Volee Anniina Anttila HSKH         POIS  

C hyppyrata, medi 1, kello 13:00, tuomari Martti Salonen, koirakoita 9, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 52 parson Leksa Repoketun Jarppi Elina Heinonen HAU 32,20 4,35 -12,80 0 -12,80 SERT
2 46 espves Maire Zorrazo Fairytale Tuulia Soininen LÄGI 33,30 4,20 -11,70 0 -11,70 LUVA
3 47 pyrpap Pinea Drole D´oiseau Jaseuse De Pluie Sinikka Nordman LÄGI 43,39 3,23 -1,61 5 5  
  45 mittel Turri Mikälie Hoppatossu Sara Hagqvist LÄGI         HYL  
  48 espves Pika Concurrido Jubileo Emilia Kainulainen I-HAH         HYL  
  49 pyrpap Kolya Drole D'oiseau D'ours De Bergere Tiina Mäkinen SIUNT         HYL  
  51 tarupi Melvin Yacatis Hurtiga Harald Cajsa Nummelin LÄGI         HYL  
  53 mudi Skitso Mustantassun April Elsi Pulli ACE         HYL  
  54 lagrom Milla Willa Lavollen's Milla Sarianna Härkönen KAT         HYL  
  55 isllam Inga Vongoivan Inga Paula Ruotsalainen JAU         POIS  

C hyppyrata, mini 1, kello 13:00, tuomari Martti Salonen, koirakoita 9, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 63 auster Lempi Pikku-Pahan Tuutin Täydeltä Anni Salo KARKK 34,25 4,09 -10,75 0 -10,75 LUVA
2 61 jackru Tiikeri Whiteandwild Kid Of Katthult Petriina Paananen LÄGI 43,61 3,21 -1,39 0 -1,39 LUVA
  57 käävil Sulo Sarahill Fils Rouge D'amour Minna Kurttila HSKH         HYL  
  60 kääsna Nasu Beries Salty Yoko Gunilla Forsblom AST         HYL  
  62 kääsna Kaxen Trixer Gary Glitter Moa Thors TAMMI         HYL  
  65 parson Walle Lake Side Fellow Born To Be Wild Mira Pihlajamäki LÄGI         HYL  
  67 mittel Nelli Karhunpesän Vauhti-Veera Päivi Koivuniemi NU-PU         HYL  
  69 borter Lili Heathberry's Rising Storm Heidi Olkkonen BAT         HYL  
  71 käävil Taimi Sarahill Fille Noire D'amour Minna Kurttila HSKH         HYL  
  59 käävil Sissi Kartanon Kruunu Crystal Perla Saana Kiviranta SVK         POIS  

C hyppyrata, maksi 1, kello 13:30, tuomari Martti Salonen, koirakoita 24, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 87 lyhcol Hilpi Keyword Paperdoll Sari Nieminen TAKUT 30,20 4,64 -14,80 5 5  
2 85 borcol Viivi Briskness Laughing Lena Jukka Liponkoski HAU 35,09 3,99 -9,91 5 5  
3 93 lyhcol Gini Keyword Partydoll Marianne Haavisto HSKH 35,36 3,96 -9,64 5 5  
4 97 belpat Vitsi Kuunsirpin Xpect The Best Annika Lundell SIUNT 40,06 3,49 -4,94 5 5  
5 90 espves Remu Concurrido Duendecillo Katja Tykkyläinen I-HAH 41,97 3,34 -3,03 5 5  
6 99 borcol Qra Karmiwan Qra Hannamari Nieminen HSKH 30,62 4,57 -14,38 10 10  
7 78 auskel Iris Coshagh Bardaichila Katja Särkkä RIMA 33,01 4,24 -11,99 10 10  
8 84 labnou Hugo Strongline's Vagabond Kreeta Holopainen KKK 34,98 4,00 -10,02 10 10  
9 81 borcol Pätmän Colin Pasi Honkanen RIMA 28,75 4,87 -16,25 15 15  
10 82 belpag Roihu Eloisa Roihu Laura Räsänen KKK 58,15 2,41 13,15 20 33,15  
  72 parcol Bellman Oldbear Stargazer Maijaliisa Valkonen LÄGI         HYL  
  73 borcol Into Saunajaakon Breakthru Tiina Koistinen RIMA         HYL  
  76 belpat Voitto Kuunsirpin Winning Kind Annika Lundell SIUNT         HYL  
  77 belpat Mökö Ketunpolun Flaming Star Tarja Särkkä HSKH         HYL  
  79 holpap Katla Hollandroy Undine Tania Grönroos PORSK         HYL  
  80 borcol REMO Xeniitin Demo Sari Thil HI-HA         HYL  
  83 airter Viiru Border Rock´s Betty Boop Matti Siltala LÄGI         HYL  
  86 borcol Di Little Step´s Wendy Kati Immonen KKK         HYL  
  88 auskel Pinko Ringarooma Hime Susanna Korhonen LÄGI         HYL  
  89 fiespa Ilo Bogdogs Spending My Time Aila Lindqvist PIRKU         HYL  
  91 auspai Dina Capricole Milk'n Honey Liisa Teräaho LÄGI         HYL  
  92 bouvie Rommi Sarol Vital Hurrigane Tarja Särkkä HSKH         HYL  
  98 kerter Fina Geijes For Me And My Gal Mia Lundsten BAT         HYL  
  100 auspai Esko Snowhite Cowboys Esko Jenna Soini SIUNT         HYL  
  94 espves Into Aquagruaz Frontinto Nina Koskinen VEIKK         POIS  

B agilityrata, medi 1, kello 14:15, tuomari Martti Salonen, koirakoita 6, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 47 pyrpap Pinea Drole D´oiseau Jaseuse De Pluie Sinikka Nordman LÄGI 42,66 3,28 -2,34 0 -2,34 LUVA
2 46 espves Maire Zorrazo Fairytale Tuulia Soininen LÄGI 41,30 3,39 -3,70 10 10  
3 51 tarupi Melvin Yacatis Hurtiga Harald Cajsa Nummelin LÄGI 43,91 3,19 -1,09 10 10  
4 45 mittel Turri Mikälie Hoppatossu Sara Hagqvist LÄGI 60,81 2,30 15,81 0 15,81  
  53 mudi Skitso Mustantassun April Elsi Pulli ACE         HYL  
  54 lagrom Milla Willa Lavollen's Milla Sarianna Härkönen KAT         HYL  
  50 parson Vili Pörröliini Tia-Marie Pietikäinen LÄGI         POIS  
  52 parson Leksa Repoketun Jarppi Elina Heinonen HAU         POIS  
  55 isllam Inga Vongoivan Inga Paula Ruotsalainen JAU         POIS  
  56 parson Orion Jacks Wild Siriusly Orion Tia-Marie Pietikäinen LÄGI         POIS  

B agilityrata, mini 1, kello 14:15, tuomari Martti Salonen, koirakoita 13, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 57 käävil Sulo Sarahill Fils Rouge D'amour Minna Kurttila HSKH 34,43 4,07 -10,57 0 -10,57 LUVA
2 63 auster Lempi Pikku-Pahan Tuutin Täydeltä Anni Salo KARKK 39,94 3,51 -5,06 5 5  
3 69 borter Lili Heathberry's Rising Storm Heidi Olkkonen BAT 41,68 3,36 -3,32 10 10  
4 66 boster Manta Deana At Nevicata's Z Certovej Zahrady Minna Palviainen ERTTI 50,14 2,79 5,14 5 10,14  
5 61 jackru Tiikeri Whiteandwild Kid Of Katthult Petriina Paananen LÄGI 47,02 2,98 2,02 10 12,02  
6 60 kääsna Nasu Beries Salty Yoko Gunilla Forsblom AST 58,65 2,39 13,65 5 18,65  
  58 käävil Cecilia Froggies Nighty-Night Leena Syväoja SIUNT         HYL  
  62 kääsna Kaxen Trixer Gary Glitter Moa Thors TAMMI         HYL  
  64 lägpys Tyyne Cimillan Wivian Wauhdinhurma Mari Karhu PIRKU         HYL  
  65 parson Walle Lake Side Fellow Born To Be Wild Mira Pihlajamäki LÄGI         HYL  
  67 mittel Nelli Karhunpesän Vauhti-Veera Päivi Koivuniemi NU-PU         HYL  
  68 vlyter Hilde Lazydays House Wine Jessika Markkanen HSKH         HYL  
  70 shelam Iitu Starsong Infinite Dream Mari Kymäläinen HI-HA         HYL  
  59 käävil Sissi Kartanon Kruunu Crystal Perla Saana Kiviranta SVK         POIS  

B agilityrata, maksi 1, kello 14:55, tuomari Martti Salonen, koirakoita 27, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 79 holpap Katla Hollandroy Undine Tania Grönroos PORSK 34,26 4,09 -10,74 0 -10,74 SERT
2 83 airter Viiru Border Rock´s Betty Boop Matti Siltala LÄGI 47,53 2,95 2,53 0 2,53  
3 76 belpat Voitto Kuunsirpin Winning Kind Annika Lundell SIUNT 39,12 3,58 -5,88 5 5  
4 96 isovil Ginny Zanita`s Ginny Weasley Laura Honkanen HI-HA 42,19 3,32 -2,81 5 5  
5 84 labnou Hugo Strongline's Vagabond Kreeta Holopainen KKK 45,45 3,08 0,45 5 5,45  
6 81 borcol Pätmän Colin Pasi Honkanen RIMA 29,27 4,78 -15,73 10 10  
7 99 borcol Qra Karmiwan Qra Hannamari Nieminen HSKH 32,92 4,25 -12,08 10 10  
8 78 auskel Iris Coshagh Bardaichila Katja Särkkä RIMA 38,16 3,67 -6,84 10 10  
9 91 auspai Dina Capricole Milk'n Honey Liisa Teräaho LÄGI 38,88 3,60 -6,12 10 10  
10 93 lyhcol Gini Keyword Partydoll Marianne Haavisto HSKH 48,40 2,89 3,40 10 13,40  
11 98 kerter Fina Geijes For Me And My Gal Mia Lundsten BAT 42,40 3,30 -2,60 15 15  
12 95 borcol Draama Myytin Maailma On Sun Karoliina Myllyoja HAU 50,04 2,80 5,04 10 15,04  
13 90 espves Remu Concurrido Duendecillo Emilia Kainulainen I-HAH 56,80 2,46 11,80 5 16,80  
14 77 belpat Mökö Ketunpolun Flaming Star Tarja Särkkä HSKH 33,04 4,24 -11,96 25 25  
  72 parcol Bellman Oldbear Stargazer Maijaliisa Valkonen LÄGI         HYL  
  73 borcol Into Saunajaakon Breakthru Tiina Koistinen RIMA         HYL  
  74 borcol Freya Fiia Hanna Haveri LÄGI         HYL  
  75 mudi Velmu Takkutukan Velmu Ritva Mikkonen LÄGI         HYL  
  80 borcol REMO Xeniitin Demo Sari Thil HI-HA         HYL  
  82 belpag Roihu Eloisa Roihu Laura Räsänen KKK         HYL  
  85 borcol Viivi Briskness Laughing Lena Jukka Liponkoski HAU         HYL  
  86 borcol Di Little Step´s Wendy Kati Immonen KKK         HYL  
  87 lyhcol Hilpi Keyword Paperdoll Sari Nieminen TAKUT         HYL  
  88 auskel Pinko Ringarooma Hime Susanna Korhonen LÄGI         HYL  
  89 fiespa Ilo Bogdogs Spending My Time Aila Lindqvist PIRKU         HYL  
  97 belpat Vitsi Kuunsirpin Xpect The Best Annika Lundell SIUNT         HYL  
  100 auspai Esko Snowhite Cowboys Esko Jenna Soini SIUNT         HYL  
  94 espves Into Aquagruaz Frontinto Nina Koskinen VEIKK         POIS  

A agilityrata, medi 1, kello 15:55, tuomari Martti Salonen, koirakoita 3, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 54 lagrom Milla Willa Lavollen's Milla Sarianna Härkönen KAT 42,79 3,15 -2,21 5 5  
  51 tarupi Melvin Yacatis Hurtiga Harald Cajsa Nummelin LÄGI         HYL  
  53 mudi Skitso Mustantassun April Elsi Pulli ACE         HYL  
  50 parson Vili Pörröliini Tia-Marie Pietikäinen LÄGI         POIS  
  52 parson Leksa Repoketun Jarppi Elina Heinonen HAU         POIS  
  55 isllam Inga Vongoivan Inga Paula Ruotsalainen JAU         POIS  
  56 parson Orion Jacks Wild Siriusly Orion Tia-Marie Pietikäinen LÄGI         POIS  

A agilityrata, mini 1, kello 15:55, tuomari Martti Salonen, koirakoita 10, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 57 käävil Sulo Sarahill Fils Rouge D'amour Minna Kurttila HSKH 30,54 4,42 -14,46 0 -14,46 SERT
2 67 mittel Nelli Karhunpesän Vauhti-Veera Päivi Koivuniemi NU-PU 37,21 3,63 -7,79 0 -7,79 LUVA
3 61 jackru Tiikeri Whiteandwild Kid Of Katthult Petriina Paananen LÄGI 46,25 2,92 1,25 0 1,25  
4 69 borter Lili Heathberry's Rising Storm Heidi Olkkonen BAT 29,58 4,56 -15,42 5 5  
5 64 lägpys Tyyne Cimillan Wivian Wauhdinhurma Mari Karhu PIRKU 39,62 3,41 -5,38 5 5  
6 68 vlyter Hilde Lazydays House Wine Jessika Markkanen HSKH 63,17 2,14 18,17 5 23,17  
  58 käävil Cecilia Froggies Nighty-Night Leena Syväoja SIUNT         HYL  
  65 parson Walle Lake Side Fellow Born To Be Wild Mira Pihlajamäki LÄGI         HYL  
  66 boster Manta Deana At Nevicata's Z Certovej Zahrady Minna Palviainen ERTTI         HYL  
  70 shelam Iitu Starsong Infinite Dream Mari Kymäläinen HI-HA         HYL  
  59 käävil Sissi Kartanon Kruunu Crystal Perla Saana Kiviranta SVK         POIS  

A agilityrata, maksi 1, kello 16:30, tuomari Martti Salonen, koirakoita 25, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 81 borcol Pätmän Colin Pasi Honkanen RIMA 26,90 5,02 -18,10 0 -18,10 SERT
2 86 borcol Di Little Step´s Wendy Kati Immonen KKK 27,34 4,94 -17,66 0 -17,66 LUVA
3 93 lyhcol Gini Keyword Partydoll Marianne Haavisto HSKH 36,55 3,69 -8,45 0 -8,45 LUVA
4 99 borcol Qra Karmiwan Qra Hannamari Nieminen HSKH 27,22 4,96 -17,78 5 5  
5 85 borcol Viivi Briskness Laughing Lena Jukka Liponkoski HAU 36,42 3,71 -8,58 5 5  
6 83 airter Viiru Border Rock´s Betty Boop Matti Siltala LÄGI 46,08 2,93 1,08 5 6,08  
7 74 borcol Freya Fiia Hanna Haveri LÄGI 27,61 4,89 -17,39 10 10  
8 89 fiespa Ilo Bogdogs Spending My Time Aila Lindqvist PIRKU 36,76 3,67 -8,24 10 10  
9 100 auspai Esko Snowhite Cowboys Esko Jenna Soini SIUNT 37,40 3,61 -7,60 10 10  
10 84 labnou Hugo Strongline's Vagabond Kreeta Holopainen KKK 37,45 3,61 -7,55 10 10  
11 87 lyhcol Hilpi Keyword Paperdoll Sari Nieminen TAKUT 38,30 3,53 -6,70 10 10  
12 91 auspai Dina Capricole Milk'n Honey Liisa Teräaho LÄGI 41,06 3,29 -3,94 10 10  
13 97 belpat Vitsi Kuunsirpin Xpect The Best Annika Lundell SIUNT 33,61 4,02 -11,39 15 15  
14 82 belpag Roihu Eloisa Roihu Laura Räsänen KKK 39,51 3,42 -5,49 15 15  
15 90 espves Remu Concurrido Duendecillo Katja Tykkyläinen I-HAH 43,02 3,14 -1,98 15 15  
16 72 parcol Bellman Oldbear Stargazer Maijaliisa Valkonen LÄGI 37,38 3,61 -7,62 30 30  
  73 borcol Into Saunajaakon Breakthru Tiina Koistinen RIMA         HYL  
  75 mudi Velmu Takkutukan Velmu Ritva Mikkonen LÄGI         HYL  
  76 belpat Voitto Kuunsirpin Winning Kind Annika Lundell SIUNT         HYL  
  77 belpat Mökö Ketunpolun Flaming Star Tarja Särkkä HSKH         HYL  
  78 auskel Iris Coshagh Bardaichila Katja Särkkä RIMA         HYL  
  88 auskel Pinko Ringarooma Hime Susanna Korhonen LÄGI         HYL  
  95 borcol Draama Myytin Maailma On Sun Karoliina Myllyoja HAU         HYL  
  96 isovil Ginny Zanita`s Ginny Weasley Laura Honkanen HI-HA         HYL  
  98 kerter Fina Geijes For Me And My Gal Mia Lundsten BAT         HYL  
  79 holpap Katla Hollandroy Undine Tania Grönroos PORSK         POIS  
  94 espves Into Aquagruaz Frontinto Nina Koskinen VEIKK         POIS