Kilpailu 7.3.2015, paikka Lohja, järjestäjä Länsi-Uudenmaan Agilityharrastajat ry

[A Maksi 2] [A Mini 2] [A Medi 2] [B Maksi 2] [B Mini 2] [B Medi 2] [C Maksi 2] [C Mini 2] [C Medi 2] [C Maksi 1] [C Mini 1] [C Medi 1] [B Maksi 1] [B Mini 1] [B Medi 1] [A Maksi 1] [A Mini 1] [A Medi 1]

A agilityrata, maksi 2, kello 9:00, tuomari Markku Kaukinen, koirakoita 19, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 104 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 18 borcol Sätkä Emenems Penni Inka Häkkinen HAU 38,52 4,54 -13,48 0 -13,48 SERT
2 17 borcol Ruska Tammikallion Ruska Saija Mustonen LAW 38,95 4,49 -13,05 0 -13,05 LUVA
3 14 lyhcol Kyran Cinnaberry's Last Man Standing Marjo Viljamaa KKK 41,76 4,19 -10,24 0 -10,24 SERT
4 1 labnou Hugo Strongline's Vagabond Kreeta Holopainen KKK 44,87 3,90 -7,13 0 -7,13 LUVA
5 4 auskel Laser Walkabout Laser Heli Nikander LÄGI 47,27 3,70 -4,73 5 5  
6 22 belpag Samba Tempranillo Fake It Kati Halonen KKK 50,51 3,46 -1,49 5 5  
7 10 borcol Puh Tending Crusader Annika Tuikkanen JAU 50,78 3,45 -1,22 5 5  
8 20 borcol Harald Noxu Teemu Linna ACE 45,62 3,84 -6,38 10 10  
9 12 isovil Zico Martina´s Matteo Nina Nerg-Toivola HPSK 53,64 3,26 1,64 15 16,64  
10 13 isovil Svante Aamukajon Uljas Musta Tiina Kaskinen KKK 60,03 2,91 8,03 10 18,03  
  2 borcol Tuju Somollis Tuju Kati Dahlström TAKUT         HYL  
  3 espves Remu Concurrido Duendecillo Katja Tykkyläinen I-HAH         HYL  
  5 belpat Vitsi Kuunsirpin Xpect The Best Annika Lundell SIUNT         HYL  
  6 belpat Taisto Eero Jessi Landen NU-PU         HYL  
  11 x-rotu Mango Mango Leila Kytölä LÄGI         HYL  
  15 borcol Räppi River Riikka Karinen JAU         HYL  
  16 parcol Hulda Peikkopirtin Vappuvuokko Erja Niutanen RIMA         HYL  
  19 novnou Wappu Sancandy`s Wallaby Twist Heli Nieminen HSKK         HYL  
  21 borcol Hups Tronic Jinx Sanna Rautio HSKH         HYL  

A agilityrata, mini 2, kello 9:30, tuomari Markku Kaukinen, koirakoita 5, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 104 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 27 toyvil Skippy Kartanon Kruunu Zicco Iota Kirsi Hytinantti HAU 52,00 3,37 0,00 5 5  
2 28 venkäp Lui Töpselim Päivi Nevander NU-PU 57,71 3,03 5,71 5 10,71  
  23 karmäy Wagner Royal Pepper's Caruso Emmi Id I-HAH         HYL  
  24 x-rotu Taotao Tao-Tao Marju Kiri LÄGI         HYL  
  26 lanhee Freya Myheels Fortune Nelli Numminen LÄGI         HYL  
  25 käävil Sulo Sarahill Fils Rouge D'amour Minna Kurttila HSKH         POIS  

A agilityrata, medi 2, kello 9:30, tuomari Markku Kaukinen, koirakoita 6, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 104 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 33 shelam Chili Vicway Million Dollar Baby Sari Mäkelä JAU 40,14 4,36 -11,86 0 -11,86 LUVA
2 34 kromfo Flink Atsalean Ensi Mirva Mustonen VARPS 51,52 3,40 -0,48 0 -0,48 LUVA
  29 shelam Vilma Bumtsi Bum Rattle Box Trick Linda Loikkanen PORSK         HYL  
  32 espves Rocky Aquacrest I Eat Nobody's Dust Tiina Nyqvist HAU         HYL  
  35 parson Torsti Tupla-Täplän Tor Seidi Koskinen HSKH         HYL  
  36 shelam Amanda Merry Moonray's Prima Prada Riitta Salo HSKH         HYL  
  37 shelam Teddy Merry Moonray's Giorgio Armani Karolina Söderlund LÄGI         POIS  

B agilityrata, maksi 2, kello 10:15, tuomari Markku Kaukinen, koirakoita 18, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 94 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 4 auskel Laser Walkabout Laser Heli Nikander LÄGI 37,76 4,18 -9,24 0 -9,24 LUVA
2 15 borcol Räppi River Riikka Karinen JAU 37,55 4,21 -9,45 5 5  
3 11 x-rotu Mango Mango Leila Kytölä LÄGI 47,95 3,30 0,95 5 5,95  
4 21 borcol Hups Tronic Jinx Sanna Rautio HSKH 41,71 3,79 -5,29 10 10  
5 19 novnou Wappu Sancandy`s Wallaby Twist Heli Nieminen HSKK 51,23 3,08 4,23 10 14,23  
6 7 borcol NINJA Xeniitin Daredevil Jarkko Jormanainen LÄGI 35,03 4,51 -11,97 20 20  
  1 labnou Hugo Strongline's Vagabond Kreeta Holopainen KKK         HYL  
  2 borcol Tuju Somollis Tuju Kati Dahlström TAKUT         HYL  
  3 espves Remu Concurrido Duendecillo Katja Tykkyläinen I-HAH         HYL  
  5 belpat Vitsi Kuunsirpin Xpect The Best Annika Lundell SIUNT         HYL  
  8 belpat Capo Kuunsirpin Red Pepper Taina Pennanen LÄGI         HYL  
  9 briard Peippo Chaccado Harlem Shuffle Virve Kivelä NODO         HYL  
  12 isovil Zico Martina´s Matteo Nina Nerg-Toivola HPSK         HYL  
  13 isovil Svante Aamukajon Uljas Musta Tiina Kaskinen KKK         HYL  
  16 parcol Hulda Peikkopirtin Vappuvuokko Erja Niutanen RIMA         HYL  
  17 borcol Ruska Tammikallion Ruska Saija Mustonen LAW         HYL  
  20 borcol Harald Noxu Teemu Linna ACE         HYL  
  22 belpag Samba Tempranillo Fake It Kati Halonen KKK         HYL  
  14 lyhcol Kyran Cinnaberry's Last Man Standing Marjo Viljamaa KKK         POIS  
  18 borcol Sätkä Emenems Penni Inka Häkkinen HAU         POIS  

B agilityrata, mini 2, kello 10:50, tuomari Markku Kaukinen, koirakoita 5, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 94 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 27 toyvil Skippy Kartanon Kruunu Zicco Iota Kirsi Hytinantti HAU 45,75 3,45 -1,25 0 -1,25 LUVA
2 28 venkäp Lui Töpselim Päivi Nevander NU-PU 48,60 3,25 1,60 0 1,60  
3 26 lanhee Freya Myheels Fortune Nelli Numminen LÄGI 39,74 3,98 -7,26 10 10  
4 23 karmäy Wagner Royal Pepper's Caruso Emmi Id I-HAH 53,92 2,93 6,92 5 11,92  
  24 x-rotu Taotao Tao-Tao Marju Kiri LÄGI         HYL  
  25 käävil Sulo Sarahill Fils Rouge D'amour Minna Kurttila HSKH         POIS  

B agilityrata, medi 2, kello 10:50, tuomari Markku Kaukinen, koirakoita 7, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 94 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 33 shelam Chili Vicway Million Dollar Baby Sari Mäkelä JAU 40,72 3,88 -6,28 5 5  
2 34 kromfo Flink Atsalean Ensi Mirva Mustonen VARPS 46,61 3,39 -0,39 5 5  
3 30 tiiter Tara Adofau Jamini Tara Pirjo Ruuska SIUNT 52,38 3,02 5,38 5 10,38  
  29 shelam Vilma Bumtsi Bum Rattle Box Trick Linda Loikkanen PORSK         HYL  
  32 espves Rocky Aquacrest I Eat Nobody's Dust Tiina Nyqvist HAU         HYL  
  35 parson Torsti Tupla-Täplän Tor Seidi Koskinen HSKH         HYL  
  36 shelam Amanda Merry Moonray's Prima Prada Riitta Salo HSKH         HYL  
  37 shelam Teddy Merry Moonray's Giorgio Armani Karolina Söderlund LÄGI         POIS  

C hyppyrata, maksi 2, kello 11:40, tuomari Markku Kaukinen, koirakoita 12, ihanneaika 43 s, enimmäisaika 86 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 1 labnou Hugo Strongline's Vagabond Kreeta Holopainen KKK 41,87 3,61 -1,13 0 -1,13 SERT
2 21 borcol Hups Tronic Jinx Sanna Rautio HSKH 39,63 3,81 -3,37 10 10  
3 5 belpat Vitsi Kuunsirpin Xpect The Best Annika Lundell SIUNT 44,31 3,41 1,31 15 16,31  
4 3 espves Remu Concurrido Duendecillo Katja Tykkyläinen I-HAH 49,03 3,08 6,03 15 21,03  
  2 borcol Tuju Somollis Tuju Kati Dahlström TAKUT         HYL  
  4 auskel Laser Walkabout Laser Heli Nikander LÄGI         HYL  
  7 borcol NINJA Xeniitin Daredevil Jarkko Jormanainen LÄGI         HYL  
  9 briard Peippo Chaccado Harlem Shuffle Virve Kivelä NODO         HYL  
  16 parcol Hulda Peikkopirtin Vappuvuokko Erja Niutanen RIMA         HYL  
  17 borcol Ruska Tammikallion Ruska Saija Mustonen LAW         HYL  
  19 novnou Wappu Sancandy`s Wallaby Twist Heli Nieminen HSKK         HYL  
  22 belpag Samba Tempranillo Fake It Kati Halonen KKK         HYL  
  18 borcol Sätkä Emenems Penni Inka Häkkinen HAU         POIS  

C hyppyrata, mini 2, kello 12:00, tuomari Markku Kaukinen, koirakoita 4, ihanneaika 43 s, enimmäisaika 86 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 27 toyvil Skippy Kartanon Kruunu Zicco Iota Kirsi Hytinantti HAU 49,06 3,08 6,06 5 11,06  
2 23 karmäy Wagner Royal Pepper's Caruso Emmi Id I-HAH 65,78 2,30 22,78 15 37,78  
  24 x-rotu Taotao Tao-Tao Marju Kiri LÄGI         HYL  
  28 venkäp Lui Töpselim Päivi Nevander NU-PU         HYL  

C hyppyrata, medi 2, kello 12:00, tuomari Markku Kaukinen, koirakoita 6, ihanneaika 43 s, enimmäisaika 86 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 30 tiiter Tara Adofau Jamini Tara Pirjo Ruuska SIUNT 48,28 3,13 5,28 0 5,28  
2 35 parson Torsti Tupla-Täplän Tor Seidi Koskinen HSKH 44,40 3,40 1,40 10 11,40  
  31 pyrpap Tikra Drole D'oiseau Cymbale Tigre Sinikka Nordman LÄGI         HYL  
  32 espves Rocky Aquacrest I Eat Nobody's Dust Tiina Nyqvist HAU         HYL  
  33 shelam Chili Vicway Million Dollar Baby Sari Mäkelä JAU         HYL  
  34 kromfo Flink Atsalean Ensi Mirva Mustonen VARPS         HYL  
  36 shelam Amanda Merry Moonray's Prima Prada Riitta Salo HSKH         POIS  
  37 shelam Teddy Merry Moonray's Giorgio Armani Karolina Söderlund LÄGI         POIS  

C hyppyrata, maksi 1, kello 12:45, tuomari Henri Luomala, koirakoita 16, ihanneaika 36 s, enimmäisaika 72 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 48 parcol Dallas Oldbear Yankee Doodle Dandy Maijaliisa Valkonen LÄGI 40,37 2,97 4,37 0 4,37  
2 54 lagrom Pipo Cantharellin Regalo Di Natale Tuija Salminen KKK 38,45 3,12 2,45 5 7,45  
3 44 kerter Luna Crionna Bernadotte Jonna Pietilä I-HAH 39,07 3,07 3,07 5 8,07  
4 46 borcol REMO Xeniitin Demo Sari Thil HI-HA 35,34 3,40 -0,66 20 20  
5 53 airter Viiru Border Rock´s Betty Boop Matti Siltala LÄGI 49,13 2,44 13,13 15 28,13  
  38 borcol Prim Little Step's Wynn Saija Mustonen LAW         HYL  
  39 pitcol Ava Maple Yard Jealous Sky Nina Karhunen HI-HA         HYL  
  40 auspai Alma Maise's Free Soul Pia Schnorr HSKH         HYL  
  41 borcol Pera Eyewitness Mastermind Satu Pihlajamäki LÄGI         HYL  
  42 espves Nada Milla Marina Ensenada Marjo Saarinen HI-HA         HYL  
  43 auskel Liekki Kelmi Noheva Narttu Elina Kukkasjärvi NU-PU         HYL  
  47 auspai Päre Ardiente Lindo Pjojo Laura Ruissalo HI-HA         HYL  
  49 borcol Prio Never Never Land X'maverick Hannaleena Salmi LÄGI         HYL  
  50 borcol Vip Little Step's Viper Mia Taimi HI-HA         HYL  
  55 borcol Neo Myytin Fiksu Ja Kypsä Anna-Leena Väätänen HAU         HYL  
  57 auspai Dina Capricole Milk'n Honey Liisa Teräaho LÄGI         HYL  

C hyppyrata, mini 1, kello 13:05, tuomari Henri Luomala, koirakoita 5, ihanneaika 36 s, enimmäisaika 72 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 59 kääsna Kaxen Trixer Gary Glitter Moa Thors TAMMI 47,92 2,50 11,92 0 11,92  
2 60 engkte Lotta Grindstones Little Lotta Liisa Kopra I-HAH 51,70 2,32 15,70 15 30,70  
3 65 parson Vinski Fatous Intensive Athos Tuija Rankama LÄGI 53,39 2,25 17,39 15 32,39  
  58 parson Walle Lake Side Fellow Born To Be Wild Mira Pihlajamäki LÄGI         HYL  
  62 shelam Wii Pilvimarjan Vidor Krista Leino HI-HA         HYL  

C hyppyrata, medi 1, kello 13:05, tuomari Henri Luomala, koirakoita 13, ihanneaika 36 s, enimmäisaika 72 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 74 auskel Viima Vickulas Vispa Jouni Vahlstedt LÄGI 24,16 4,97 -11,84 0 -11,84 LUVA
2 79 shelam Luka Pilvimarjan Tudor Salla Karjalainen HU-PU 27,43 4,38 -8,57 0 -8,57 LUVA
3 70 espves Lilla Bonachón Lilla Maria Wahlström KKK 30,33 3,96 -5,67 0 -5,67 LUVA
4 71 kromfo Nopsa Bingis Bolt Eila Kuronen I-HAH 33,15 3,62 -2,85 0 -2,85  
5 68 shelam Nefer Shegur`n Wallan Hassu Sari Juva HAU 33,01 3,63 -2,99 5 5  
6 77 espves Fii Vivaracho Corazon Mari Rauhala P-HAU 34,52 3,48 -1,48 5 5  
7 75 pyrpap Pinea Drole D´oiseau Jaseuse De Pluie Sinikka Nordman LÄGI 33,38 3,60 -2,62 10 10  
  66 espves Cara Concurrido Zarzuela Laura Hellen I-HAH         HYL  
  69 parson Pava Tupla-Täplän Maximus Toni Koutu BAT         HYL  
  72 pyrpap Kolya Drole D'oiseau D'ours De Bergere Tiina Mäkinen SIUNT         HYL  
  76 lagrom Milla Willa Lavollen's Milla Sarianna Härkönen KAT         HYL  
  78 tarupi Melvin Yacatis Hurtiga Harald Cajsa Numelin LÄGI         HYL  
  81 x-rotu Mimmi Mimmi Erika Gustafsson AGIAX         HYL  

B agilityrata, maksi 1, kello 13:55, tuomari Henri Luomala, koirakoita 18, ihanneaika 40 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 56 belpat Voitto Kuunsirpin Winning Kind Emmiina Abrahamsson LÄGI 29,06 4,41 -10,94 0 -10,94 SERT
2 47 auspai Päre Ardiente Lindo Pjojo Laura Ruissalo HI-HA 32,16 3,98 -7,84 0 -7,84 SERT
3 54 lagrom Pipo Cantharellin Regalo Di Natale Tuija Salminen KKK 36,23 3,53 -3,77 0 -3,77 SERT
4 53 airter Viiru Border Rock´s Betty Boop Matti Siltala LÄGI 42,54 3,01 2,54 0 2,54  
5 49 borcol Prio Never Never Land X'maverick Hannaleena Salmi LÄGI 28,43 4,50 -11,57 5 5  
6 41 borcol Pera Eyewitness Mastermind Satu Pihlajamäki LÄGI 31,69 4,04 -8,31 5 5  
7 43 auskel Liekki Kelmi Noheva Narttu Elina Kukkasjärvi NU-PU 33,99 3,77 -6,01 5 5  
8 55 borcol Neo Myytin Fiksu Ja Kypsä Anna-Leena Väätänen HAU 33,29 3,85 -6,71 10 10  
9 57 auspai Dina Capricole Milk'n Honey Liisa Teräaho LÄGI 36,22 3,53 -3,78 10 10  
10 48 parcol Dallas Oldbear Yankee Doodle Dandy Maijaliisa Valkonen LÄGI 45,54 2,81 5,54 5 10,54  
11 52 borcol Cho Tending Mayday Annika Tuikkanen JAU 39,89 3,21 -0,11 20 20  
12 42 espves Nada Milla Marina Ensenada Marjo Saarinen HI-HA 39,45 3,24 -0,55 25 25  
13 46 borcol REMO Xeniitin Demo Sari Thil HI-HA 47,84 2,68 7,84 25 32,84  
  39 pitcol Ava Maple Yard Jealous Sky Nina Karhunen HI-HA         HYL  
  40 auspai Alma Maise's Free Soul Pia Schnorr HSKH         HYL  
  45 belpat Fasu Kuunsirpin Zone Alarm Taina Pennanen LÄGI         HYL  
  50 borcol Vip Little Step's Viper Mia Taimi HI-HA         HYL  
  51 auspai Esko Snowhite Cowboys Esko Jenna Soini SIUNT         HYL  
  38 borcol Prim Little Step's Wynn Saija Mustonen LAW         POIS  

B agilityrata, mini 1, kello 14:30, tuomari Henri Luomala, koirakoita 7, ihanneaika 40 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 63 x-rotu Nukka Nukka Linda Hyttinen VEIKK 39,74 3,22 -0,26 0 -0,26 SERT
2 64 boster Manta Deana At Nevicata's Z Certovej Zahrady Minna Palviainen ERTTI 40,17 3,19 0,17 10 10,17  
3 59 kääsna Kaxen Trixer Gary Glitter Moa Thors TAMMI 72,07 1,78 32,07 5 37,07  
4 65 parson Vinski Fatous Intensive Athos Tuija Rankama LÄGI 60,26 2,12 20,26 20 40,26  
  58 parson Walle Lake Side Fellow Born To Be Wild Mira Pihlajamäki LÄGI         HYL  
  61 auster Lempi Pikku-Pahan Tuutin Täydeltä Anni Salo KARKK         HYL  
  62 shelam Wii Pilvimarjan Vidor Krista Leino HI-HA         HYL  

B agilityrata, medi 1, kello 14:30, tuomari Henri Luomala, koirakoita 11, ihanneaika 40 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 74 auskel Viima Vickulas Vispa Jouni Vahlstedt LÄGI 27,78 4,61 -12,22 0 -12,22 LUVA
2 67 koohon Twix Twixellent Mia Tuoreniemi HI-HA 33,74 3,79 -6,26 5 5  
3 81 x-rotu Mimmi Mimmi Erika Gustafsson AGIAX 35,47 3,61 -4,53 5 5  
4 75 pyrpap Pinea Drole D´oiseau Jaseuse De Pluie Sinikka Nordman LÄGI 38,25 3,35 -1,75 5 5  
5 76 lagrom Milla Willa Lavollen's Milla Sarianna Härkönen KAT 38,70 3,31 -1,30 5 5  
6 80 parson Orion Jacks Wild Siriusly Orion Tia-Marie Pietikäinen LÄGI 37,96 3,37 -2,04 10 10  
7 77 espves Fii Vivaracho Corazon Mari Rauhala P-HAU 28,67 4,47 -11,33 15 15  
8 69 parson Pava Tupla-Täplän Maximus Toni Koutu BAT 48,84 2,62 8,84 10 18,84  
  66 espves Cara Concurrido Zarzuela Laura Hellen I-HAH         HYL  
  68 shelam Nefer Shegur`n Wallan Hassu Sari Juva HAU         HYL  
  78 tarupi Melvin Yacatis Hurtiga Harald Cajsa Numelin LÄGI         HYL  
  73 puli Hilma Narukerän Hienohelma Hilma Saija Lemmelä AGRY         POIS  

A agilityrata, maksi 1, kello 15:15, tuomari Henri Luomala, koirakoita 13, ihanneaika 44 s, enimmäisaika 88 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 39 pitcol Ava Maple Yard Jealous Sky Nina Karhunen HI-HA 32,02 4,43 -11,98 0 -11,98 LUVA
2 41 borcol Pera Eyewitness Mastermind Satu Pihlajamäki LÄGI 33,83 4,20 -10,17 0 -10,17 LUVA
3 52 borcol Cho Tending Mayday Annika Tuikkanen JAU 44,57 3,19 0,57 10 10,57  
4 50 borcol Vip Little Step's Viper Mia Taimi HI-HA 35,14 4,04 -8,86 15 15  
5 49 borcol Prio Never Never Land X'maverick Hannaleena Salmi LÄGI 35,29 4,02 -8,71 15 15  
6 48 parcol Dallas Oldbear Yankee Doodle Dandy Maijaliisa Valkonen LÄGI 49,28 2,88 5,28 10 15,28  
7 42 espves Nada Milla Marina Ensenada Marjo Saarinen HI-HA 37,94 3,74 -6,06 25 25  
8 53 airter Viiru Border Rock´s Betty Boop Matti Siltala LÄGI 59,56 2,38 15,56 15 30,56  
  40 auspai Alma Maise's Free Soul Pia Schnorr HSKH         HYL  
  43 auskel Liekki Kelmi Noheva Narttu Elina Kukkasjärvi NU-PU         HYL  
  51 auspai Esko Snowhite Cowboys Esko Jenna Soini SIUNT         HYL  
  55 borcol Neo Myytin Fiksu Ja Kypsä Anna-Leena Väätänen HAU         HYL  
  57 auspai Dina Capricole Milk'n Honey Liisa Teräaho LÄGI         HYL  
  38 borcol Prim Little Step's Wynn Saija Mustonen LAW         POIS  
  47 auspai Päre Ardiente Lindo Pjojo Laura Ruissalo HI-HA         POIS  
  56 belpat Voitto Kuunsirpin Winning Kind Emmiina Abrahamsson LÄGI         POIS  

A agilityrata, mini 1, kello 15:45, tuomari Henri Luomala, koirakoita 5, ihanneaika 44 s, enimmäisaika 88 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 61 auster Lempi Pikku-Pahan Tuutin Täydeltä Anni Salo KARKK 35,23 4,03 -8,77 0 -8,77 LUVA
2 64 boster Manta Deana At Nevicata's Z Certovej Zahrady Minna Palviainen ERTTI 40,64 3,49 -3,36 0 -3,36 LUVA
3 65 parson Vinski Fatous Intensive Athos Tuija Rankama LÄGI 52,89 2,68 8,89 5 13,89  
4 62 shelam Wii Pilvimarjan Vidor Krista Leino HI-HA 55,31 2,57 11,31 5 16,31  
5 58 parson Walle Lake Side Fellow Born To Be Wild Mira Pihlajamäki LÄGI 52,04 2,73 8,04 20 28,04  
  63 x-rotu Nukka Nukka Linda Hyttinen VEIKK         POIS  

A agilityrata, medi 1, kello 15:45, tuomari Henri Luomala, koirakoita 11, ihanneaika 44 s, enimmäisaika 88 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 74 auskel Viima Vickulas Vispa Jouni Vahlstedt LÄGI 30,39 4,67 -13,61 0 -13,61  
2 67 koohon Twix Twixellent Mia Tuoreniemi HI-HA 32,52 4,37 -11,48 0 -11,48 LUVA
3 78 tarupi Melvin Yacatis Hurtiga Harald Cajsa Numelin LÄGI 33,86 4,19 -10,14 0 -10,14 LUVA
4 80 parson Orion Jacks Wild Siriusly Orion Tia-Marie Pietikäinen LÄGI 33,62 4,22 -10,38 5 5  
5 68 shelam Nefer Shegur`n Wallan Hassu Sari Juva HAU 38,22 3,71 -5,78 5 5  
6 81 x-rotu Mimmi Mimmi Erika Gustafsson AGIAX 38,91 3,65 -5,09 5 5  
7 66 espves Cara Concurrido Zarzuela Laura Hellen I-HAH 37,28 3,81 -6,72 10 10  
8 79 shelam Luka Pilvimarjan Tudor Salla Karjalainen HU-PU 36,67 3,87 -7,33 15 15  
  75 pyrpap Pinea Drole D´oiseau Jaseuse De Pluie Sinikka Nordman LÄGI         HYL  
  76 lagrom Milla Willa Lavollen's Milla Sarianna Härkönen KAT         HYL  
  77 espves Fii Vivaracho Corazon Mari Rauhala P-HAU         HYL  
  73 puli Hilma Narukerän Hienohelma Hilma Saija Lemmelä AGRY         POIS