Kilpailu 8.3.2015, paikka Lohja, järjestäjä Länsi-Uudenmaan Agilityharrastajat ry

[A Maksi 3] [B Maksi 3] [C Maksi 3] [C Mini 3] [C Medi 3] [B Mini 3] [B Medi 3] [A Mini 3] [A Medi 3]

A agilityrata, maksi 3, kello 9:00, tuomari Henri Luomala, koirakoita 41, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 72 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 30 auspai Raita Pyrzillac's Windmillie Hilkka Kallinen KKK 38,90 4,22 -9,10 0 -9,10  
2 26 borcol Molla Maple Yard Foo Fighter Tiina Hasu JAU 39,39 4,16 -8,61 0 -8,61  
3 20 borcol Taco Sanmar Tex Willer Susanna Niiranen KKK 40,41 4,06 -7,59 0 -7,59  
4 24 auspai Jäynä Cryptonite Moonbat Sari-Anne Björklund KKK 41,57 3,94 -6,43 0 -6,43 SERT-A
5 48 belpag Pyry Rokkitassun Diapason Eija Grof KKK 47,44 3,46 -0,56 0 -0,56  
6 1 dalmat Seppo Aboensis Comas Sola Liisa Saurila HSKK 45,77 3,58 -2,23 5 5  
7 18 x-rotu Ditte Ditte Kirsi Lappalainen KKK 37,37 4,39 -10,63 10 10  
8 27 borcol Håp Invictus Minna Viitanen KKK 37,91 4,33 -10,09 10 10  
9 32 borcol Sisu Kvarkin Ardbeg Veijo Koistinen RIMA 38,79 4,23 -9,21 10 10  
10 47 borcol Donna Divining Rod's All Over Me Anja Savikko HAU 48,36 3,39 0,36 15 15,36  
11 34 parcol Sulo Memorylane Storm In A T-Cup Nana Naulapää P-HAU 51,94 3,16 3,94 15 18,94  
  2 espves Santtu Santonja Born To Be Aquagruaz Heidi Kurki JAU         HYL  
  3 borcol Soppa Magical Joy Quicksilver's Dream Anu Niemi KKK         HYL  
  4 auspai Telkkä All About Me Diandra Sari Kariluoto HSKH         HYL  
  5 parcol Bree Ovenslope Snow White Lotta Eranka LÄGI         HYL  
  6 borcol Rytsölä Magical Joy Dream Lover Marjo Korander-Taavitsainen LÄGI         HYL  
  7 pitcol Winx Maple Yard Chupa Chups Kia Koskinen JAU         HYL  
  8 borcol Leo Ludens Saaga Torvinen KKK         HYL  
  9 borcol Laava Maple Yard First Of All Liisa Lehikoinen LÄGI         HYL  
  10 borcol Vanttu Piggyland's Odile Minna Viitanen KKK         HYL  
  12 borcol Zup Hakukaaren Zup Mira Pihlajamäki LÄGI         HYL  
  15 belpag Sade Marmara Vesuvio Eija Grof KKK         HYL  
  19 borcol Roope Peatdigger Ben Marika Käki HAU         HYL  
  21 borcol Roti Gelbie Minna Viitanen KKK         HYL  
  22 borcol Molly Gwynion Rubel Anni Strang HSKH         HYL  
  23 lappor Ruska Niehku Katja Virtanen LÄGI         HYL  
  25 belpat Fasu Rokkitassun Flash Dance Kati Halonen KKK         HYL  
  29 auskel Andy Coshagh Belenos Janne Karstunen BAT         HYL  
  31 borcol Max Maple Yard Firebird Anu Sundell HI-HA         HYL  
  33 lagrom Toto Wildfinn Compagnone Laura Nissinen I-HAH         HYL  
  35 belpat Glock Dujoiedevie Kaptah Jonna Judin KKK         HYL  
  36 pitcol Wintus Carlos Siiri Virtanen SCY         HYL  
  37 borcol Selma Maple Yard Impiger Liisa Lehikoinen LÄGI         HYL  
  38 vehter Tahvo Fromzero Hector Saana Talonen I-HAH         HYL  
  39 borcol Alli Woollandian Alli Salla Vuorenmaa KKK         HYL  
  41 auspai Vespa Tamburenga's Beech Queen Air Sari Kariluoto HSKH         HYL  
  42 borcol Tinka Starsky Quick And Fast Nina Borgelin I-HAH         HYL  
  44 belpat Ina Kuunsirpin Zillion Dreams Päivi Nevander NU-PU         HYL  
  46 belpam Profi Tammikallion Profi Essi Sirola HEILU         HYL  
  49 borcol Siisti Eyewitness Tru Luxury Esa Muotka HAU         HYL  
  51 borcol Niiru Hakukaaren Nero Satu Pihlajamäki LÄGI         HYL  
  28 mudi Visa Szofogadas Erdei Úra Virva Nousiainen-Hiiri RIMA         POIS  

B agilityrata, maksi 3, kello 10:15, tuomari Henri Luomala, koirakoita 48, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 71 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 40 borcol Suvianne Piggyland's Adalmiina Minna Viitanen KKK 39,45 4,08 -7,55 0 -7,55  
2 31 borcol Max Maple Yard Firebird Anu Sundell HI-HA 40,65 3,96 -6,35 0 -6,35 SERT-A
3 4 auspai Telkkä All About Me Diandra Sari Kariluoto HSKH 44,35 3,63 -2,65 0 -2,65  
4 23 lappor Ruska Niehku Katja Virtanen LÄGI 49,07 3,28 2,07 0 2,07  
5 29 auskel Andy Coshagh Belenos Janne Karstunen BAT 41,20 3,91 -5,80 5 5  
6 36 pitcol Wintus Carlos Siiri Virtanen SCY 50,67 3,18 3,67 5 8,67  
7 20 borcol Taco Sanmar Tex Willer Susanna Niiranen KKK 39,52 4,07 -7,48 15 15  
8 32 borcol Sisu Kvarkin Ardbeg Veijo Koistinen RIMA 44,98 3,58 -2,02 15 15  
9 10 borcol Vanttu Piggyland's Odile Minna Viitanen KKK 47,28 3,40 0,28 20 20,28  
10 34 parcol Sulo Memorylane Storm In A T-Cup Nana Naulapää P-HAU 55,68 2,89 8,68 20 28,68  
  14 belpag Frida Marmara Queen Of Hearts Ilkka Grof KKK         HYL  
  1 dalmat Seppo Aboensis Comas Sola Liisa Saurila HSKK         HYL  
  2 espves Santtu Santonja Born To Be Aquagruaz Heidi Kurki JAU         HYL  
  3 borcol Soppa Magical Joy Quicksilver's Dream Anu Niemi KKK         HYL  
  5 parcol Bree Ovenslope Snow White Lotta Eranka LÄGI         HYL  
  6 borcol Rytsölä Magical Joy Dream Lover Marjo Korander-Taavitsainen LÄGI         HYL  
  8 borcol Leo Ludens Saaga Torvinen KKK         HYL  
  9 borcol Laava Maple Yard First Of All Liisa Lehikoinen LÄGI         HYL  
  11 borcol Kim Mawlch Kim Anne Maria Riihimäki JAU         HYL  
  12 borcol Zup Hakukaaren Zup Mira Pihlajamäki LÄGI         HYL  
  13 auspai Iitu True Choice Dolled Up Paula Collin-Olkkonen HURHA         HYL  
  15 belpag Sade Marmara Vesuvio Eija Grof KKK         HYL  
  17 espves Kamu Hilduriinan Ilmarinen Jenni Hämäläinen KAS         HYL  
  18 x-rotu Ditte Ditte Kirsi Lappalainen KKK         HYL  
  19 borcol Roope Peatdigger Ben Marika Käki HAU         HYL  
  21 borcol Roti Gelbie Minna Viitanen KKK         HYL  
  22 borcol Molly Gwynion Rubel Anni Strang HSKH         HYL  
  24 auspai Jäynä Cryptonite Moonbat Sari-Anne Björklund KKK         HYL  
  25 belpat Fasu Rokkitassun Flash Dance Kati Halonen KKK         HYL  
  26 borcol Molla Maple Yard Foo Fighter Tiina Hasu JAU         HYL  
  27 borcol Håp Invictus Minna Viitanen KKK         HYL  
  30 auspai Raita Pyrzillac's Windmillie Hilkka Kallinen KKK         HYL  
  33 lagrom Toto Wildfinn Compagnone Laura Nissinen I-HAH         HYL  
  35 belpat Glock Dujoiedevie Kaptah Jonna Judin KKK         HYL  
  37 borcol Selma Maple Yard Impiger Liisa Lehikoinen LÄGI         HYL  
  38 vehter Tahvo Fromzero Hector Saana Talonen I-HAH         HYL  
  39 borcol Alli Woollandian Alli Salla Vuorenmaa KKK         HYL  
  41 auspai Vespa Tamburenga's Beech Queen Air Sari Kariluoto HSKH         HYL  
  42 borcol Tinka Starsky Quick And Fast Nina Borgelin I-HAH         HYL  
  43 pitcol Pilkku Maple Yard Daiquiri Tiina Hasu JAU         HYL  
  44 belpat Ina Kuunsirpin Zillion Dreams Päivi Nevander NU-PU         HYL  
  45 borcol Olli Piggyland's Irsay Oliver Marika Käki HAU         HYL  
  46 belpam Profi Tammikallion Profi Essi Sirola HEILU         HYL  
  47 borcol Donna Divining Rod's All Over Me Anja Savikko HAU         HYL  
  48 belpag Pyry Rokkitassun Diapason Eija Grof KKK         HYL  
  49 borcol Siisti Eyewitness Tru Luxury Esa Muotka HAU         HYL  
  50 borcol Becca Wind Anne Maria Riihimäki JAU         HYL  
  51 borcol Niiru Hakukaaren Nero Satu Pihlajamäki LÄGI         HYL  
  28 mudi Visa Szofogadas Erdei Úra Virva Nousiainen-Hiiri RIMA         POIS  

C hyppyrata, maksi 3, kello 11:40, tuomari Henri Luomala, koirakoita 46, ihanneaika 36 s, enimmäisaika 54 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 12 borcol Zup Hakukaaren Zup Mira Pihlajamäki LÄGI 28,35 4,55 -7,65 0 -7,65  
2 40 borcol Suvianne Piggyland's Adalmiina Minna Viitanen KKK 29,40 4,39 -6,60 0 -6,60  
3 29 auskel Andy Coshagh Belenos Janne Karstunen BAT 29,46 4,38 -6,54 0 -6,54  
4 25 belpat Fasu Rokkitassun Flash Dance Kati Halonen KKK 30,70 4,20 -5,30 0 -5,30 SERT-H
5 17 espves Kamu Hilduriinan Ilmarinen Jenni Hämäläinen KAS 30,88 4,18 -5,12 0 -5,12  
6 14 belpag Frida Marmara Queen Of Hearts Ilkka Grof KKK 31,26 4,13 -4,74 0 -4,74  
7 5 parcol Bree Ovenslope Snow White Lotta Eranka LÄGI 33,88 3,81 -2,12 0 -2,12  
8 15 belpag Sade Marmara Vesuvio Eija Grof KKK 34,49 3,74 -1,51 0 -1,51  
9 48 belpag Pyry Rokkitassun Diapason Eija Grof KKK 34,89 3,70 -1,11 0 -1,11  
10 44 belpat Ina Kuunsirpin Zillion Dreams Päivi Nevander NU-PU 37,36 3,45 1,36 0 1,36  
11 36 pitcol Wintus Carlos Siiri Virtanen SCY 38,21 3,38 2,21 0 2,21  
12 27 borcol Håp Invictus Minna Viitanen KKK 28,73 4,49 -7,27 5 5  
13 19 borcol Roope Peatdigger Ben Marika Käki HAU 28,93 4,46 -7,07 5 5  
14 39 borcol Alli Woollandian Alli Salla Vuorenmaa KKK 29,55 4,36 -6,45 5 5  
15 35 belpat Glock Dujoiedevie Kaptah Jonna Judin KKK 29,56 4,36 -6,44 5 5  
16 51 borcol Niiru Hakukaaren Nero Satu Pihlajamäki LÄGI 29,96 4,31 -6,04 5 5  
17 32 borcol Sisu Kvarkin Ardbeg Veijo Koistinen RIMA 30,77 4,19 -5,23 5 5  
18 46 belpam Profi Tammikallion Profi Essi Sirola HEILU 31,41 4,11 -4,59 5 5  
19 1 dalmat Seppo Aboensis Comas Sola Liisa Saurila HSKK 32,52 3,97 -3,48 5 5  
20 2 espves Santtu Santonja Born To Be Aquagruaz Heidi Kurki JAU 32,91 3,92 -3,09 5 5  
21 13 auspai Iitu True Choice Dolled Up Paula Collin-Olkkonen HURHA 35,38 3,65 -0,62 5 5  
22 21 borcol Roti Gelbie Minna Viitanen KKK 27,80 4,64 -8,20 10 10  
23 6 borcol Rytsölä Magical Joy Dream Lover Marjo Korander-Taavitsainen LÄGI 29,22 4,41 -6,78 10 10  
24 49 borcol Siisti Eyewitness Tru Luxury Esa Muotka HAU 30,18 4,27 -5,82 10 10  
25 18 x-rotu Ditte Ditte Kirsi Lappalainen KKK 30,30 4,26 -5,70 10 10  
26 50 borcol Becca Wind Anne Maria Riihimäki JAU 30,37 4,25 -5,63 10 10  
27 22 borcol Molly Gwynion Rubel Anni Strang HSKH 37,54 3,44 1,54 10 11,54  
28 47 borcol Donna Divining Rod's All Over Me Anja Savikko HAU 29,73 4,34 -6,27 15 15  
29 7 pitcol Winx Maple Yard Chupa Chups Kia Koskinen JAU 33,32 3,87 -2,68 15 15  
30 42 borcol Tinka Starsky Quick And Fast Nina Borgelin I-HAH 36,07 3,58 0,07 15 15,07  
31 20 borcol Taco Sanmar Tex Willer Susanna Niiranen KKK 29,95 4,31 -6,05 20 20  
32 34 parcol Sulo Memorylane Storm In A T-Cup Nana Naulapää P-HAU 41,98 3,07 5,98 15 20,98  
  37 borcol Selma Maple Yard Impiger Liisa Lehikoinen LÄGI         HYL  
  3 borcol Soppa Magical Joy Quicksilver's Dream Anu Niemi KKK         HYL  
  4 auspai Telkkä All About Me Diandra Sari Kariluoto HSKH         HYL  
  8 borcol Leo Ludens Saaga Torvinen KKK         HYL  
  9 borcol Laava Maple Yard First Of All Liisa Lehikoinen LÄGI         HYL  
  10 borcol Vanttu Piggyland's Odile Minna Viitanen KKK         HYL  
  11 borcol Kim Mawlch Kim Anne Maria Riihimäki JAU         HYL  
  23 lappor Ruska Niehku Katja Virtanen LÄGI         HYL  
  24 auspai Jäynä Cryptonite Moonbat Sari-Anne Björklund KKK         HYL  
  30 auspai Raita Pyrzillac's Windmillie Hilkka Kallinen KKK         HYL  
  31 borcol Max Maple Yard Firebird Anu Sundell HI-HA         HYL  
  38 vehter Tahvo Fromzero Hector Saana Talonen I-HAH         HYL  
  41 auspai Vespa Tamburenga's Beech Queen Air Sari Kariluoto HSKH         HYL  
  45 borcol Olli Piggyland's Irsay Oliver Marika Käki HAU         HYL  
  16 x-rotu Nuusku Nuusku Mira Kalliovaara NU-PU         POIS  
  26 borcol Molla Maple Yard Foo Fighter Tiina Hasu JAU         POIS  
  43 pitcol Pilkku Maple Yard Daiquiri Tiina Hasu JAU         POIS  

C hyppyrata, mini 3, kello 13:00, tuomari Markku Kaukinen, koirakoita 19, ihanneaika 38 s, enimmäisaika 76 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 73 tarupi Mai Yacatis Älynväläys Elina Kaprio ATD 33,91 4,04 -4,09 0 -4,09  
2 69 shelam Luna Karvakedon Luna Hanne Vallinkoski LÄGI 34,45 3,98 -3,55 0 -3,55  
3 67 jackru Inka Kairojen Briina Niina Lahti-Hautala TAMSK 34,75 3,94 -3,25 0 -3,25  
4 58 bicfri Säde Diamella Keep Shining Riikka Lavonen HSKH 35,16 3,90 -2,84 0 -2,84  
5 57 mittel Milla Mikälie Tuulenpesä Kirsi Eloranta PORSK 36,21 3,78 -1,79 0 -1,79  
6 60 parson Poppana Poppana Satu Pihlajamäki LÄGI 42,43 3,23 4,43 0 4,43  
7 56 borter Monni Grindstones Gibson Les Paul Teemu Jaakola BAT 36,67 3,74 -1,33 5 5  
8 62 jackru Zala Jackobean Zartbitter Schoko Emmiina Abrahamsson LÄGI 42,39 3,23 4,39 5 9,39  
9 71 lanhee Heta Jazz High Tide Marja Huovila VEIKK 54,49 2,51 16,49 5 21,49  
  52 mittel Venla Säde Mari Mäkelä I-HAH         HYL  
  53 jackru Billy Stallhagen's Bill Clinton Martina Stjernberg KKK         HYL  
  55 lägpys Saara Tulikäpälän Saara Savusukeltaja Marjo Korander-Taavitsainen LÄGI         HYL  
  59 borter Didi Eysha Kham-Mi Maarit Niemelä BAT         HYL  
  61 shelam Lumi Käpäläkoplan O'no Pauliina Linna LÄGI         HYL  
  64 shelam Ramses Sensusan Pin Code Sari Juva HAU         HYL  
  65 schipp Jekku Luupään Elämän Ilo Elina Mäkinen ATT         HYL  
  68 parson Sinni Tupla-Täplän Ikkunaprinsessa Simo Kerkelä IMPHA         HYL Juoksu
  70 shelam Nana Frosty Night's Adriana Jennika Mattila BAT         HYL  
  72 cavspa Mandi Fireboy's Smooth Star Riitta Haaranen JAU         HYL  
  54 parson Elmo Green Perry's Boomer Annina Myllyaho JAU         POIS  
  66 shelam Hippi Nappulavaaran Ensi-Ilta Nadja Böckerman KKK         POIS  

C hyppyrata, medi 3, kello 13:30, tuomari Markku Kaukinen, koirakoita 30, ihanneaika 38 s, enimmäisaika 76 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 101 koohon Robi Tretex Kilroy Jari Laitinen KKK 32,27 4,24 -5,73 0 -5,73  
2 85 shelam Stella Halivaaran Kevään Tuline Flicka Sanna Ahola HANKO 32,84 4,17 -5,16 0 -5,16  
3 94 x-rotu Rosa Rosella Taina Rantanen VEIKK 33,40 4,10 -4,60 0 -4,60  
4 95 espves Loukku Pevikan Vesihiisi Emilia Rainetoja JAU 33,96 4,03 -4,04 0 -4,04  
5 88 espves Kiki Aquacrest Independent Woman Elisa Laine HAU 33,98 4,03 -4,02 0 -4,02  
6 98 espves Zili Concurrido Zancada Sanna Kobylin JAU 34,14 4,01 -3,86 0 -3,86  
7 105 shelam Muru Williruusun Ellinoora Satu Koskinen HSKH 38,17 3,59 0,17 0 0,17  
8 75 pyrpap Sani Calins Nounours Sans Nuages Tiina Mäkinen SIUNT 41,66 3,29 3,66 0 3,66  
9 106 novnou Caro Merkillinen Kide Kirsi Lappalainen KKK 34,77 3,94 -3,23 5 5  
10 89 shelam Lucky Snowpaw Sir Lancelot Tiina Linna LÄGI 34,86 3,93 -3,14 5 5  
11 92 espves Tilli Caraydan Feérica Katariina Tenhunen WALAT 37,38 3,66 -0,62 10 10  
12 90 parson Greta Radagast Gaurwaith Satu Pihlajamäki LÄGI 48,09 2,85 10,09 0 10,09  
13 99 shelam Taika Dolce And Gabbana Fulfilled Dream Petra Skogberg HI-HA 43,25 3,17 5,25 5 10,25  
14 104 manter Jolle Hilmanter's Jolly Roger Tiina Rantio JANKK 44,31 3,09 6,31 10 16,31  
15 79 manter Dymi Bonwild Pure Dynamite Tiina Rantio JANKK 50,06 2,74 12,06 5 17,06  
  76 shelam Elmo Käpylaakson Elmo Katja Kumpulainen JAU         HYL  
  77 espves Tigi Concurrido Jovial Joya Sanna Kobylin JAU         HYL  
  78 espves Iitu Caraydan Infinita Kirsimaaria Inkinen-Moukola TOISK         HYL  
  80 auskel zalama Roayl Coctail Zalmiacci Marika Ruohonen ATT         HYL  
  81 kromfo Aida Cierimon Aida Minna Vilmi BAT         HYL  
  82 kesvil Sirius Woolly Bohemia's Stone Cold Crazy Kalle Kekarainen LÄGI         HYL  
  84 espves Mocca Caraydan Boomerang Tiina Virtanen JANKK         HYL  
  87 tarupi Minus Yacatis Metsänpeikko Tua Nummelin LÄGI         HYL  
  93 kerter Roxy Joybrick Amazon Lily Tommy Streng HAU         HYL  
  96 espves Moona Concurrido Osita Riitta Haaranen JAU         HYL  
  100 espves Roa Caraydan Gea Minna Vilmi BAT         HYL  
  102 shelam Ansa Pilvimarjan Todellinen Prinsessa Kirsi Rusila HANKO         HYL  
  103 espves Pirre Pevikan Velhotar Kirsimaaria Inkinen-Moukola TOISK         HYL  
  107 shelam Uuno Päättymätön Olemisen Riemu Katja Kumpulainen JAU         HYL  
  108 espves Caos Caraydan Hoya Merrillii Krista Honkonen BAT         HYL  
  97 stbter Fina Of Greenline Go-Go Girl Irmeli Westermarck AST         POIS  

B agilityrata, mini 3, kello 14:25, tuomari Markku Kaukinen, koirakoita 21, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 59 borter Didi Eysha Kham-Mi Maarit Niemelä BAT 42,02 4,07 -7,98 0 -7,98  
2 70 shelam Nana Frosty Night's Adriana Jennika Mattila BAT 43,21 3,96 -6,79 0 -6,79 SERT-A
3 58 bicfri Säde Diamella Keep Shining Riikka Lavonen HSKH 44,24 3,87 -5,76 0 -5,76  
4 55 lägpys Saara Tulikäpälän Saara Savusukeltaja Marjo Korander-Taavitsainen LÄGI 46,45 3,68 -3,55 0 -3,55  
5 57 mittel Milla Mikälie Tuulenpesä Kirsi Eloranta PORSK 46,86 3,65 -3,14 0 -3,14  
5 62 jackru Zala Jackobean Zartbitter Schoko Emmiina Abrahamsson LÄGI 46,86 3,65 -3,14 0 -3,14  
7 63 kääpin Maxim Semper Ante Kind Of Magic Hannaleena Salmi LÄGI 50,18 3,41 0,18 0 0,18  
8 60 parson Poppana Poppana Satu Pihlajamäki LÄGI 52,53 3,26 2,53 0 2,53  
9 72 cavspa Mandi Fireboy's Smooth Star Riitta Haaranen JAU 44,17 3,87 -5,83 5 5  
10 61 shelam Lumi Käpäläkoplan O'no Pauliina Linna LÄGI 44,72 3,82 -5,28 5 5  
11 73 tarupi Mai Yacatis Älynväläys Elina Kaprio ATD 46,29 3,69 -3,71 5 5  
12 52 mittel Venla Säde Mari Mäkelä I-HAH 42,55 4,02 -7,45 15 15  
13 71 lanhee Heta Jazz High Tide Marja Huovila VEIKK 63,40 2,70 13,40 5 18,40  
14 65 schipp Jekku Luupään Elämän Ilo Elina Mäkinen ATT 64,23 2,66 14,23 10 24,23  
  53 jackru Billy Stallhagen's Bill Clinton Martina Stjernberg KKK         HYL  
  56 borter Monni Grindstones Gibson Les Paul Teemu Jaakola BAT         HYL  
  64 shelam Ramses Sensusan Pin Code Sari Juva HAU         HYL  
  66 shelam Hippi Nappulavaaran Ensi-Ilta Nadja Böckerman KKK         HYL  
  67 jackru Inka Kairojen Briina Niina Lahti-Hautala TAMSK         HYL  
  68 parson Sinni Tupla-Täplän Ikkunaprinsessa Simo Kerkelä IMPHA         HYL Juoksu
  69 shelam Luna Karvakedon Luna Hanne Vallinkoski LÄGI         HYL  
  54 parson Elmo Green Perry's Boomer Annina Myllyaho JAU         POIS  

B agilityrata, medi 3, kello 15:00, tuomari Markku Kaukinen, koirakoita 31, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 101 koohon Robi Tretex Kilroy Jari Laitinen KKK 39,77 4,30 -10,23 0 -10,23  
2 77 espves Tigi Concurrido Jovial Joya Sanna Kobylin JAU 40,85 4,19 -9,15 0 -9,15  
3 108 espves Caos Caraydan Hoya Merrillii Krista Honkonen BAT 41,69 4,10 -8,31 0 -8,31  
4 82 kesvil Sirius Woolly Bohemia's Stone Cold Crazy Kalle Kekarainen LÄGI 41,74 4,10 -8,26 0 -8,26  
5 95 espves Loukku Pevikan Vesihiisi Emilia Rainetoja JAU 42,02 4,07 -7,98 0 -7,98  
6 93 kerter Roxy Joybrick Amazon Lily Tommy Streng HAU 42,08 4,06 -7,92 0 -7,92  
7 78 espves Iitu Caraydan Infinita Kirsimaaria Inkinen-Moukola TOISK 43,09 3,97 -6,91 0 -6,91  
8 87 tarupi Minus Yacatis Metsänpeikko Tua Nummelin LÄGI 43,26 3,95 -6,74 0 -6,74  
9 98 espves Zili Concurrido Zancada Sanna Kobylin JAU 45,70 3,74 -4,30 0 -4,30  
10 80 auskel zalama Roayl Coctail Zalmiacci Marika Ruohonen ATT 50,90 3,36 0,90 0 0,90  
11 76 shelam Elmo Käpylaakson Elmo Katja Kumpulainen JAU 43,44 3,94 -6,56 5 5  
12 102 shelam Ansa Pilvimarjan Todellinen Prinsessa Kirsi Rusila HANKO 43,85 3,90 -6,15 5 5  
13 104 manter Jolle Hilmanter's Jolly Roger Tiina Rantio JANKK 51,60 3,31 1,60 5 6,60  
14 79 manter Dymi Bonwild Pure Dynamite Tiina Rantio JANKK 59,79 2,86 9,79 0 9,79  
15 91 parson Pena Akiina's Knight Simo Kerkelä IMPHA 41,31 4,14 -8,69 10 10  
16 105 shelam Muru Williruusun Ellinoora Satu Koskinen HSKH 48,07 3,56 -1,93 10 10  
17 83 x-rotu Balu Balu Mira Kalliovaara NU-PU 56,63 3,02 6,63 15 21,63  
  74 x-rotu Luna Luna Sini Holm I-HAH         HYL  
  75 pyrpap Sani Calins Nounours Sans Nuages Tiina Mäkinen SIUNT         HYL  
  81 kromfo Aida Cierimon Aida Minna Vilmi BAT         HYL  
  84 espves Mocca Caraydan Boomerang Tiina Virtanen JANKK         HYL  
  85 shelam Stella Halivaaran Kevään Tuline Flicka Sanna Ahola HANKO         HYL  
  86 pumi Otto Jellum's Echo Timo Karumaa JANKK         HYL  
  88 espves Kiki Aquacrest Independent Woman Elisa Laine HAU         HYL  
  89 shelam Lucky Snowpaw Sir Lancelot Tiina Linna LÄGI         HYL  
  90 parson Greta Radagast Gaurwaith Satu Pihlajamäki LÄGI         HYL  
  92 espves Tilli Caraydan Feérica Katariina Tenhunen WALAT         HYL  
  94 x-rotu Rosa Rosella Taina Rantanen VEIKK         HYL  
  96 espves Moona Concurrido Osita Riitta Haaranen JAU         HYL  
  99 shelam Taika Dolce And Gabbana Fulfilled Dream Petra Skogberg HI-HA         HYL  
  106 novnou Caro Merkillinen Kide Kirsi Lappalainen KKK         HYL  
  97 stbter Fina Of Greenline Go-Go Girl Irmeli Westermarck AST         POIS  

A agilityrata, mini 3, kello 16:00, tuomari Markku Kaukinen, koirakoita 20, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 98 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 53 jackru Billy Stallhagen's Bill Clinton Martina Stjernberg KKK 42,78 3,93 -6,22 0 -6,22  
2 57 mittel Milla Mikälie Tuulenpesä Kirsi Eloranta PORSK 47,82 3,51 -1,18 0 -1,18 SERT-A
3 59 borter Didi Eysha Kham-Mi Maarit Niemelä BAT 39,65 4,24 -9,35 5 5  
4 73 tarupi Mai Yacatis Älynväläys Elina Kaprio ATD 42,58 3,95 -6,42 5 5  
5 72 cavspa Mandi Fireboy's Smooth Star Riitta Haaranen JAU 42,63 3,94 -6,37 5 5  
6 55 lägpys Saara Tulikäpälän Saara Savusukeltaja Marjo Korander-Taavitsainen LÄGI 43,32 3,88 -5,68 5 5  
7 64 shelam Ramses Sensusan Pin Code Sari Juva HAU 47,41 3,54 -1,59 10 10  
8 71 lanhee Heta Jazz High Tide Marja Huovila VEIKK 75,03 2,24 26,03 5 31,03  
  52 mittel Venla Säde Mari Mäkelä I-HAH         HYL  
  56 borter Monni Grindstones Gibson Les Paul Teemu Jaakola BAT         HYL  
  60 parson Poppana Poppana Satu Pihlajamäki LÄGI         HYL  
  61 shelam Lumi Käpäläkoplan O'no Pauliina Linna LÄGI         HYL  
  62 jackru Zala Jackobean Zartbitter Schoko Emmiina Abrahamsson LÄGI         HYL  
  63 kääpin Maxim Semper Ante Kind Of Magic Hannaleena Salmi LÄGI         HYL  
  65 schipp Jekku Luupään Elämän Ilo Elina Mäkinen ATT         HYL  
  66 shelam Hippi Nappulavaaran Ensi-Ilta Nadja Böckerman KKK         HYL  
  67 jackru Inka Kairojen Briina Niina Lahti-Hautala TAMSK         HYL  
  68 parson Sinni Tupla-Täplän Ikkunaprinsessa Simo Kerkelä IMPHA         HYL Juoksu
  69 shelam Luna Karvakedon Luna Hanne Vallinkoski LÄGI         HYL  
  70 shelam Nana Frosty Night's Adriana Jennika Mattila BAT         HYL  
  54 parson Elmo Green Perry's Boomer Annina Myllyaho JAU         POIS  

A agilityrata, medi 3, kello 16:30, tuomari Markku Kaukinen, koirakoita 29, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 98 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 101 koohon Robi Tretex Kilroy Jari Laitinen KKK 38,34 4,38 -10,66 0 -10,66  
2 94 x-rotu Rosa Rosella Taina Rantanen VEIKK 39,64 4,24 -9,36 0 -9,36  
2 108 espves Caos Caraydan Hoya Merrillii Krista Honkonen BAT 39,64 4,24 -9,36 0 -9,36  
4 85 shelam Stella Halivaaran Kevään Tuline Flicka Sanna Ahola HANKO 39,89 4,21 -9,11 0 -9,11  
5 87 tarupi Minus Yacatis Metsänpeikko Tua Nummelin LÄGI 40,11 4,19 -8,89 0 -8,89  
6 81 kromfo Aida Cierimon Aida Minna Vilmi BAT 41,54 4,04 -7,46 0 -7,46  
7 89 shelam Lucky Snowpaw Sir Lancelot Tiina Linna LÄGI 43,84 3,83 -5,16 0 -5,16  
8 99 shelam Taika Dolce And Gabbana Fulfilled Dream Petra Skogberg HI-HA 45,83 3,67 -3,17 0 -3,17  
9 80 auskel zalama Roayl Coctail Zalmiacci Marika Ruohonen ATT 46,11 3,64 -2,89 0 -2,89  
10 104 manter Jolle Hilmanter's Jolly Roger Tiina Rantio JANKK 46,96 3,58 -2,04 0 -2,04  
11 84 espves Mocca Caraydan Boomerang Tiina Virtanen JANKK 37,82 4,44 -11,18 5 5  
12 82 kesvil Sirius Woolly Bohemia's Stone Cold Crazy Kalle Kekarainen LÄGI 38,16 4,40 -10,84 5 5  
13 88 espves Kiki Aquacrest Independent Woman Elisa Laine HAU 39,01 4,31 -9,99 5 5  
14 106 novnou Caro Merkillinen Kide Kirsi Lappalainen KKK 39,50 4,25 -9,50 5 5  
15 78 espves Iitu Caraydan Infinita Kirsimaaria Inkinen-Moukola TOISK 43,93 3,82 -5,07 5 5  
16 105 shelam Muru Williruusun Ellinoora Satu Koskinen HSKH 45,37 3,70 -3,63 5 5  
17 79 manter Dymi Bonwild Pure Dynamite Tiina Rantio JANKK 54,34 3,09 5,34 0 5,34  
18 98 espves Zili Concurrido Zancada Sanna Kobylin JAU 50,32 3,34 1,32 10 11,32  
19 83 x-rotu Balu Balu Mira Kalliovaara NU-PU 56,40 2,98 7,40 5 12,40  
  74 x-rotu Luna Luna Sini Holm I-HAH         HYL  
  75 pyrpap Sani Calins Nounours Sans Nuages Tiina Mäkinen SIUNT         HYL  
  76 shelam Elmo Käpylaakson Elmo Katja Kumpulainen JAU         HYL  
  77 espves Tigi Concurrido Jovial Joya Sanna Kobylin JAU         HYL  
  86 pumi Otto Jellum's Echo Timo Karumaa JANKK         HYL  
  90 parson Greta Radagast Gaurwaith Satu Pihlajamäki LÄGI         HYL  
  93 kerter Roxy Joybrick Amazon Lily Tommy Streng HAU         HYL  
  95 espves Loukku Pevikan Vesihiisi Emilia Rainetoja JAU         HYL  
  96 espves Moona Concurrido Osita Riitta Haaranen JAU         HYL  
  102 shelam Ansa Pilvimarjan Todellinen Prinsessa Kirsi Rusila HANKO         HYL  
  92 espves Tilli Caraydan Feérica Katariina Tenhunen WALAT         POIS  
  97 stbter Fina Of Greenline Go-Go Girl Irmeli Westermarck AST         POIS