Kilpailu 1.6.2014 D hyppyrata, paikka Lohja, järjestäjä Länsi-Uudenmaan Agilityharrastajat ry

[Medi 3] [Maksi 3] [Mini 3]

Medi 3, kello 11:25, tuomari Markku Kaukinen, koirakoita 20, ihanneaika 38 s, enimmäisaika 76 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 27 tarupi Minus Yacatis Metsänpeikko Tua Nummelin LÄGI 33,41 4,19 -4,59 0 -4,59 SERT-H
2 13 espves Wilma Vivaracho Azabachado Mari Rauhala P-HAU 38,36 3,65 0,36 0 0,36  
3 11 pumi Musti Noisy Dog's Dante Carita Friberg MÄNTS 38,57 3,63 0,57 0 0,57  
4 23 lakter Peikku Big Lady's Micro-Player Paula Polvinen HSKK 40,26 3,48 2,26 0 2,26  
5 8 shelam Java Yokotai Blue Moon Satu Tuomela HSKH 31,40 4,46 -6,60 5 5  
6 5 espves Zili Concurrido Zancada Sanna Kobylin JAU 32,14 4,36 -5,86 5 5  
7 21 parson Raipe Viininvartijan Bablo Juha Alenius AGRY 34,81 4,02 -3,19 5 5  
8 18 espves Loukku Pevikan Vesihiisi Emilia Rainetoja JAU 34,84 4,02 -3,16 5 5  
9 28 espves Tigi Concurrido Jovial Joya Sanna Kobylin JAU 36,58 3,83 -1,42 5 5  
10 20 shelam Lucky Snowpaw Sir Lancelot Tiina Linna LÄGI 38,53 3,63 0,53 5 5,53  
11 10 borter Kami Tigerlike Super Trouper Anu Luoto SIUNT 44,10 3,17 6,10 0 6,10  
12 6 skette Miro Shoutinghill Sea Monkey Esa Lehdistö ATT 34,80 4,02 -3,20 10 10  
13 2 shelam Fey Freudenbringer Josefine Stina Sandqvist AGRY 48,72 2,87 10,72 5 15,72  
  1 parson Ada Carremumba's Billabong Hanna Räty TAMMI         HYL  
  3 novnou Riesa Wildanas Too Hot To Handle Elena Nisula HSKK         HYL  
  12 pumi Sade Metsänneidon Asterina Sussi Backman-Mendelin TAMMI         HYL  
  14 auskel Kitty Maiskis Nugaroo Sari Hujanen KKK         HYL  
  19 shelam Luca Snowpaw Acorn Eva Kajander TSAU         HYL  
  25 pumi Teppo Mindamellet Hipp-Hopp Maria Nylander HI-HA         HYL  
  26 shelam Hilma Villanillan Eternal Elaisa Nanna Mikalahti TSAU         HYL  
  22 espves Mocca Caraydan Boomerang Tiina Virtanen JANKK         POIS  
  24 lagrom Netta Cantharellin Canzonetta Di Natale Sirpa Jääskeläinen KAT         POIS  

Maksi 3, kello 12:00, tuomari Markku Kaukinen, koirakoita 31, ihanneaika 38 s, enimmäisaika 76 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 33 borcol Troya Tammikallion Termiitti Karoliina Koskinen HI-HA 29,14 4,80 -8,86 0 -8,86  
2 58 borcol Pixie Tronic Pandora Marianne Asikainen TSAU 29,16 4,80 -8,84 0 -8,84  
3 55 borcol Repo Nice Of You To Come Bye Fearless Fox Raisa Vähätalo JAU 29,21 4,79 -8,79 0 -8,79  
4 49 borcol Raija Tammikallion Ånly Tuomas Oksanen TASSU 31,42 4,46 -6,58 0 -6,58  
5 37 borcol Bea Oakmeadow Heather Arttu Syrjänen LÄGI 34,02 4,11 -3,98 0 -3,98  
6 62 belpat Diiva Diamant Des Pistes Noires Asko Salmi HSKH 34,17 4,10 -3,83 0 -3,83  
7 106 auspai Sumu Capricole Final Fantasy Sirkka Aro HI-HA 35,50 3,94 -2,50 0 -2,50  
8 45 borcol Viiru Kvarkin Longmorn Hanna Piepponen ATT 36,29 3,86 -1,71 0 -1,71  
9 66 kksaks Ruffe Hanhiaavan Käpälä Nina Källi TAMMI 40,26 3,48 2,26 0 2,26  
10 39 belpag Zeni Black Master's Young Lady Juha Alenius AGRY 40,90 3,42 2,90 0 2,90  
11 61 borcol Laava Maple Yard First Of All Liisa Lehikoinen LÄGI 29,78 4,70 -8,22 5 5 Juoksu
12 38 borcol Grim Kvarkin Galadriel Pirjo Yli-Juuti HAU 30,33 4,62 -7,67 5 5  
13 56 auspai Duffy Ardiente Leone Kiara Kati Immonen KKK 30,73 4,56 -7,27 5 5  
14 41 borcol Ritva Strömsfors Ritva Anette Lindell TASSU 33,31 4,20 -4,69 5 5  
15 50 katpai Viivi Lähderinteen Bellina Heli Valtari KKK 39,77 3,52 1,77 5 6,77  
16 48 samoje Pepsi Helminauhan Löylyn Tuoksu Tiina Alikoski HAU 41,81 3,35 3,81 5 8,81  
17 30 borcol Poppa Oakmeadow Dazzling Diamond Liisa Lehikoinen LÄGI 31,47 4,45 -6,53 10 10  
  31 kromfo Ruffe Raasillan Arcus Martti Takala TUUKK         HYL  
  34 borcol Voltti Little Step's Volt Saija Mustonen LAW         HYL Juoksu
  35 auskel Waara Winsure Wilkawatt Marika Blom LAU         HYL  
  36 pitcol Wintus Carlos Siiri Virtanen SCY         HYL  
  43 borcol Wiu Eyewitness White-Hot Pasi Kangas HPSK         HYL  
  44 auskel Koodi Placo Fia Eerika Pasanen HAU         HYL  
  46 auspai Raita Pyrzillac's Windmillie Hilkka Kallinen KKK         HYL  
  51 borcol Kalevi Droplet Anna-Stina Venäläinen KKK         HYL  
  53 borcol Siisti Eyewitness Tru Luxury Esa Muotka HAU         HYL  
  63 borcol Sisu Kvarkin Ardbeg Veijo Koistinen RIMA         HYL  
  65 borcol Taco Sanmar Tex Willer Susanna Niiranen KKK         HYL  
  68 borcol Kumma Kvarkin Dalmore Eeva Sävelä HAU         HYL  
  69 isovil Nera Nerian Fifinella Alli Arppe I-HAH         HYL  
  72 borcol Kiri Saunajaakon Taxman Tiina Koistinen RIMA         HYL  
  57 borcol Ace Tending Hotspur Nina Manner HAU         POIS  
  70 belpat Fiu Hukkarullan Fiksu Hanna Vitikainen JAU         POIS  

Mini 3, kello 18:55, tuomari Asko Jokinen, koirakoita 17, ihanneaika 38 s, enimmäisaika 57 s, eteneminopeus 3,9 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 99 parson Ronja Gwragged Annwn Rhododendron Anu Saikku-Bäckström BAT 32,74 4,58 -5,26 0 -5,26  
2 74 parson Miina Pearch Hill's Pheasant Tail Anu Saikku-Bäckström BAT 33,16 4,52 -4,84 0 -4,84  
3 88 borter Nipsu Badamtam's No Mercy Tommi Olsson BAT 33,61 4,46 -4,39 0 -4,39  
4 87 bicfri Säde Diamella Keep Shining Riikka Lavonen HSKH 33,95 4,42 -4,05 0 -4,05  
5 92 kääsna Stella Super Play's Diamond Flame Susanna Karlsson IMPHA 34,96 4,29 -3,04 0 -3,04  
6 84 käävil Rico Canmoy's Flying Men Jenni Vaaksio KAT 37,01 4,05 -0,99 0 -0,99  
7 79 toyvil Greta Pudelpower's Big Fighter Rigmor Jansson ÅBSK 37,09 4,04 -0,91 0 -0,91  
8 82 kääpin Mini Bonzer's Sex Bomb Kirsi Kiljander-Aronen TASSU 38,51 3,89 0,51 0 0,51  
9 94 mittel Iisa Jemeritan Multicolor Geisha Inkeri Vapalahti TASSU 41,86 3,58 3,86 0 3,86  
10 93 parson Poppana Poppana Satu Pihlajamäki LÄGI 43,67 3,43 5,67 0 5,67  
11 76 parson Topi Tammenkolon Alexander Mari Lehtimäki RAUMA 36,09 4,16 -1,91 10 10  
12 96 lägpys Pippa Mystarz Flyer To Jaxonville Siiri Toivonen TASSU 48,48 3,09 10,48 0 10,48  
  89 parson Hariett Fouruses Dixie Nightbird Pia Laakso ÅBSK         HYL  
  83 kääpin Elvis Mizoy's King Jingjing Paula Ropponen I-HAH         HYL  
  86 sakmet Hauli Tammitörmän Primer Shot Elina Rantakangas BAT         HYL  
  98 shelam Lumi Käpäläkoplan O'no Pauliina Linna LÄGI         HYL  
  103 jackru Tyyne Pieceof Fruitcake Persikka Mari Lehtimäki RAUMA         HYL  
  105 toyvil Doris Pudelpower`s Black Sunshine Rigmor Jansson ÅBSK         POIS Juoksu