Kilpailu 25.10.2014, paikka Lohja, järjestäjä Länsi-Uudenmaan Agilityharrastajat ry

[A Medi 3] [B Medi 3] [C Medi 3] [C Mini 3] [B Mini 3] [A Mini 3] [A Maksi 3] [B Maksi 3] [C Maksi 3]

A agilityrata, medi 3, kello 10:00, tuomari Salme Mujunen, koirakoita 29, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 2 shelam Elmo Käpylaakson Elmo Katja Kumpulainen JAU 36,84 4,02 -13,16 0 -13,16 SERT-A
2 3 tarupi Minus Yacatis Metsänpeikko Tua Nummelin LÄGI 37,84 3,91 -12,16 0 -12,16  
3 31 tarupi Calle Merramäen Pyry Lotta Rönnholm LÄGI 37,93 3,90 -12,07 0 -12,07  
4 12 kerter Roxy Joybrick Amazon Lily Tommy Streng HAU 38,23 3,87 -11,77 0 -11,77  
5 19 shelam Tiuku Nappulavaaran Tosi Nopee Tero Liljeblom JAU 38,36 3,86 -11,64 0 -11,64  
6 10 parson Raipe Viininvartijan Bablo Juha Alenius AGRY 38,94 3,80 -11,06 0 -11,06  
7 7 espves Pippa Aquacrest I´m Worth Knowing Elina Vainikka JANKK 40,49 3,65 -9,51 0 -9,51 Juoksu
8 18 shelam Luca Snowpaw Acorn Eva Kajander TSAU 40,58 3,65 -9,42 0 -9,42  
9 17 koohon Bitti Wishdecoy Phantom Nicole Petteri Kerminen WECA 41,64 3,55 -8,36 0 -8,36  
10 1 pyrpap Sani Calins Nounours Sans Nuages Tiina Mäkinen SIUNT 43,85 3,38 -6,15 0 -6,15  
11 22 parson Aida Piristeen Satasen Aidat Kaisa Laitinen ATT 44,20 3,35 -5,80 0 -5,80  
12 11 kesvil Kake Casting Gage Emil Tanja Rokkanen KAT 46,71 3,17 -3,29 0 -3,29  
13 24 slapko Pörri Puhtituulen Heimo Huima Timo Ruuttunen HSKK 48,19 3,07 -1,81 0 -1,81  
14 21 isllam Minttu Vongoivan Druna Paula Ruotsalainen JAU 48,89 3,03 -1,11 0 -1,11  
15 27 borter Kami Tigerlike Super Trouper Anu Luoto SIUNT 49,18 3,01 -0,82 0 -0,82  
16 6 espves Asta Caraydan Galaxia Anne-Mari Tenhovalo KKK 38,07 3,89 -11,93 5 5  
17 13 shelam Roope New Spices Chili Con Carne Katariina Kuiro POKS RY 38,43 3,85 -11,57 5 5  
18 26 parson Peksu Ring Tail Elton Tiina Tahvanainen KKK 40,07 3,69 -9,93 5 5  
19 20 lagrom Netta Cantharellin Canzonetta Di Natale Sirpa Jääskeläinen KAT 42,00 3,52 -8,00 5 5  
20 4 borter Monni Grindstones Gibson Les Paul Teemu Jaakola BAT 45,96 3,22 -4,04 5 5  
21 14 kesvil Tyyne Celesterling Dazzling Dancer Eeva Ihatsu JAU 42,93 3,45 -7,07 10 10  
22 16 parson Greta Radagast Gaurwaith Satu Pihlajamäki LÄGI 58,52 2,53 8,52 10 18,52  
  5 stbter Fina Of Greenline Go-Go Girl Irmeli Westermarck AST         HYL  
  8 shelam Lucky Snowpaw Sir Lancelot Tiina Linna LÄGI         HYL  
  15 espves Soya Concurrido Navidena Nevada Annika Hyvönen PORSK         HYL  
  25 pinser Helmi Windläufer Immer Ideal Teemu Lehikoinen ATD         HYL  
  32 borter Into Heathberry's Never Say Never Heli Hildén BAT         HYL  
  33 pumi Piki Noisy Dog's Elegia Carita Friberg MÄNTS         HYL  
  34 espves Wilma Nadador Frente Furiosa Tiina Nordlund HANKO         HYL  
  23 parson Sepe Kuivasalmen Severi Tuija Rankama LÄGI         POIS  

B agilityrata, medi 3, kello 10:55, tuomari Salme Mujunen, koirakoita 33, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 98 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 9 kromfo Cinco Krumme Furche Festina Lente Annariina Kulmala FPUKO 33,81 4,35 -15,19 0 -15,19 SERT-A
2 19 shelam Tiuku Nappulavaaran Tosi Nopee Tero Liljeblom JAU 34,36 4,28 -14,64 0 -14,64  
3 29 kromfo Fyra Fannimer Angelica Annariina Kulmala FPUKO 34,44 4,27 -14,56 0 -14,56  
4 3 tarupi Minus Yacatis Metsänpeikko Tua Nummelin LÄGI 35,37 4,16 -13,63 0 -13,63  
5 8 shelam Lucky Snowpaw Sir Lancelot Tiina Linna LÄGI 36,15 4,07 -12,85 0 -12,85  
6 5 stbter Fina Of Greenline Go-Go Girl Irmeli Westermarck AST 38,81 3,79 -10,19 0 -10,19  
7 18 shelam Luca Snowpaw Acorn Eva Kajander TSAU 41,38 3,55 -7,62 0 -7,62  
8 11 kesvil Kake Casting Gage Emil Tanja Rokkanen KAT 44,40 3,31 -4,60 0 -4,60  
9 24 slapko Pörri Puhtituulen Heimo Huima Timo Ruuttunen HSKK 46,74 3,14 -2,26 0 -2,26  
10 33 pumi Piki Noisy Dog's Elegia Carita Friberg MÄNTS 50,72 2,90 1,72 0 1,72  
11 27 borter Kami Tigerlike Super Trouper Anu Luoto SIUNT 53,20 2,76 4,20 0 4,20  
12 26 parson Peksu Ring Tail Elton Tiina Tahvanainen KKK 35,88 4,10 -13,12 5 5  
13 2 shelam Elmo Käpylaakson Elmo Katja Kumpulainen JAU 37,91 3,88 -11,09 5 5  
14 14 kesvil Tyyne Celesterling Dazzling Dancer Eeva Ihatsu JAU 39,19 3,75 -9,81 5 5  
15 15 espves Soya Concurrido Navidena Nevada Annika Hyvönen PORSK 47,71 3,08 -1,29 5 5  
16 17 koohon Bitti Wishdecoy Phantom Nicole Petteri Kerminen WECA 42,98 3,42 -6,02 10 10  
17 6 espves Asta Caraydan Galaxia Anne-Mari Tenhovalo KKK 43,71 3,36 -5,29 10 10  
18 7 espves Pippa Aquacrest I´m Worth Knowing Elina Vainikka JANKK 43,99 3,34 -5,01 10 10  
19 28 shelam Uuno Päättymätön Olemisen Riemu Katja Kumpulainen JAU 44,48 3,31 -4,52 10 10  
20 10 parson Raipe Viininvartijan Bablo Juha Alenius AGRY 47,69 3,08 -1,31 10 10  
21 30 stbter Gina Of Greenline Heartmender Irmeli Westermarck AST 54,65 2,69 5,65 5 10,65  
  1 pyrpap Sani Calins Nounours Sans Nuages Tiina Mäkinen SIUNT         HYL  
  4 borter Monni Grindstones Gibson Les Paul Teemu Jaakola BAT         HYL  
  12 kerter Roxy Joybrick Amazon Lily Tommy Streng HAU         HYL  
  13 shelam Roope New Spices Chili Con Carne Katariina Kuiro POKS RY         HYL  
  16 parson Greta Radagast Gaurwaith Satu Pihlajamäki LÄGI         HYL  
  20 lagrom Netta Cantharellin Canzonetta Di Natale Sirpa Jääskeläinen KAT         HYL  
  21 isllam Minttu Vongoivan Druna Paula Ruotsalainen JAU         HYL  
  22 parson Aida Piristeen Satasen Aidat Kaisa Laitinen ATT         HYL  
  31 tarupi Calle Merramäen Pyry Lotta Rönnholm LÄGI         HYL  
  32 borter Into Heathberry's Never Say Never Heli Hildén BAT         HYL  
  34 espves Wilma Nadador Frente Furiosa Tiina Nordlund HANKO         HYL  
  25 pinser Helmi Windläufer Immer Ideal Teemu Lehikoinen ATD         KESK  
  23 parson Sepe Kuivasalmen Severi Tuija Rankama LÄGI         POIS  

C hyppyrata, medi 3, kello 11:45, tuomari Salme Mujunen, koirakoita 30, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 94 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 29 kromfo Fyra Fannimer Angelica Annariina Kulmala FPUKO 33,24 4,21 -13,76 0 -13,76  
2 19 shelam Tiuku Nappulavaaran Tosi Nopee Tero Liljeblom JAU 34,25 4,09 -12,75 0 -12,75  
3 13 shelam Roope New Spices Chili Con Carne Katariina Kuiro POKS RY 35,13 3,98 -11,87 0 -11,87 SERT-H
4 25 pinser Helmi Windläufer Immer Ideal Teemu Lehikoinen ATD 37,17 3,77 -9,83 0 -9,83  
5 20 lagrom Netta Cantharellin Canzonetta Di Natale Sirpa Jääskeläinen KAT 37,77 3,71 -9,23 0 -9,23  
6 17 koohon Bitti Wishdecoy Phantom Nicole Petteri Kerminen WECA 38,83 3,61 -8,17 0 -8,17  
7 21 isllam Minttu Vongoivan Druna Paula Ruotsalainen JAU 42,48 3,30 -4,52 0 -4,52  
8 11 kesvil Kake Casting Gage Emil Tanja Rokkanen KAT 44,17 3,17 -2,83 0 -2,83  
9 24 slapko Pörri Puhtituulen Heimo Huima Timo Ruuttunen HSKK 44,30 3,16 -2,70 0 -2,70  
10 27 borter Kami Tigerlike Super Trouper Anu Luoto SIUNT 51,89 2,70 4,89 0 4,89  
11 12 kerter Roxy Joybrick Amazon Lily Tommy Streng HAU 40,80 3,43 -6,20 5 5  
12 7 espves Pippa Aquacrest I´m Worth Knowing Elina Vainikka JANKK 40,90 3,42 -6,10 5 5  
13 14 kesvil Tyyne Celesterling Dazzling Dancer Eeva Ihatsu JAU 42,67 3,28 -4,33 10 10  
14 31 tarupi Calle Merramäen Pyry Lotta Rönnholm LÄGI 43,26 3,24 -3,74 10 10  
15 1 pyrpap Sani Calins Nounours Sans Nuages Tiina Mäkinen SIUNT 50,96 2,75 3,96 10 13,96  
  2 shelam Elmo Käpylaakson Elmo Katja Kumpulainen JAU         HYL  
  3 tarupi Minus Yacatis Metsänpeikko Tua Nummelin LÄGI         HYL  
  4 borter Monni Grindstones Gibson Les Paul Teemu Jaakola BAT         HYL  
  6 espves Asta Caraydan Galaxia Anne-Mari Tenhovalo KKK         HYL  
  8 shelam Lucky Snowpaw Sir Lancelot Tiina Linna LÄGI         HYL  
  9 kromfo Cinco Krumme Furche Festina Lente Annariina Kulmala FPUKO         HYL  
  10 parson Raipe Viininvartijan Bablo Juha Alenius AGRY         HYL  
  16 parson Greta Radagast Gaurwaith Satu Pihlajamäki LÄGI         HYL  
  18 shelam Luca Snowpaw Acorn Eva Kajander TSAU         HYL  
  22 parson Aida Piristeen Satasen Aidat Kaisa Laitinen ATT         HYL  
  26 parson Peksu Ring Tail Elton Tiina Tahvanainen KKK         HYL  
  30 stbter Gina Of Greenline Heartmender Irmeli Westermarck AST         HYL  
  32 borter Into Heathberry's Never Say Never Heli Hildén BAT         HYL  
  33 pumi Piki Noisy Dog's Elegia Carita Friberg MÄNTS         HYL  
  34 espves Wilma Nadador Frente Furiosa Tiina Nordlund HANKO         HYL  
  23 parson Sepe Kuivasalmen Severi Tuija Rankama LÄGI         POIS  

C hyppyrata, mini 3, kello 12:55, tuomari Salme Mujunen, koirakoita 28, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 94 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 35 parson Elmo Green Perry's Boomer Annina Myllyaho JAU 31,58 4,43 -15,42 0 -15,42  
2 49 shelam Rela Kiljuiita Jenna Kantola ATT 36,18 3,87 -10,82 0 -10,82 SERT-H
3 56 jackru Zala Jackobean Zartbitter Schoko Emmiina Abrahamsson LÄGI 38,41 3,64 -8,59 0 -8,59  
4 58 jackru LUMI Kairojen Indika Kristi Vailda (EST) 39,35 3,56 -7,65 0 -7,65  
5 38 kääpin Miro Serituulen Gideon Hanna Gustafsson I-HAH 39,61 3,53 -7,39 0 -7,39  
6 50 kääpin Maxim Semper Ante Kind Of Magic Hannaleena Salmi LÄGI 40,81 3,43 -6,19 0 -6,19  
7 52 shelam Naru Mei Dan Boa Meira Kurvinen TASSU 43,15 3,24 -3,85 0 -3,85  
8 43 parson Poppana Poppana Satu Pihlajamäki LÄGI 43,73 3,20 -3,27 0 -3,27  
9 40 parson Hertta Repoketun Fireball Tiina Tahvanainen KKK 35,35 3,96 -11,65 5 5  
10 42 jackru Niki Stablebuddys Nikkisixx Pauliina Kuronen HI-HA 36,41 3,85 -10,59 5 5  
11 41 stbter Lotta Hups'staff Justiina Minna Borodulin E-HKK 37,18 3,77 -9,82 5 5  
12 59 borter Tabe Grindstones Mrs Robinson Erja Suni-Räsänen BAT 41,14 3,40 -5,86 5 5  
13 45 lägpys Elsa Tulikäpälän Roihu Raisa Katja Rahkola I-HAH 42,79 3,27 -4,21 5 5  
14 46 kesvil Ansa Woolly Bohemia\'s Gia Carangi Riina Kanerva KKK 53,29 2,63 6,29 10 16,29  
  37 borter Riesa Grindstones Sea Surge Mimmi Räsänen BAT         HYL  
  44 parson Tuure Double Barrel's Dynamic Diesel Hanna Häkkinen ATT         HYL  
  47 schipp Niki Bilgepump's Geisha Emma Ojala ATT         HYL  
  48 mittel Kapu Huraus Cappucino Heli Ollila TSAU         HYL  
  51 parson Enni Scotstyles Super Chili Marja Karjalainen ATT         HYL  
  53 shelam Lissu Kaunissaaren Lumikki Mia Hellstén TSAU         HYL  
  54 jackru Messi Tikkatassun Oiva Onnenpoika Arja Heinonen ATT         HYL  
  55 borter Häjy Höysaetlias Tore Hund Kirsi Viitasaari BAT         HYL  
  57 parson Onni Green Perry's Emmeret Earnan Annina Myllyaho JAU         HYL  
  60 shelam Xenon Pihlajapirtin Ultimate Jumper Iina Asunta ATD         HYL  
  61 shelam Ramses Sensusan Pin Code Sari Juva HAU         HYL  
  62 mittel Riki Pienenpolun Riki Merja Pelkonen PORSK         HYL  
  63 jackru Roosa Roosa Pauliina Kuronen HI-HA         HYL  
  65 shelam Lumi Käpäläkoplan O'no Pauliina Linna LÄGI         HYL  
  36 käävil Minttu Yellowmellow Ångfartyg Tarja Hämäläinen HAU         POIS  

B agilityrata, mini 3, kello 13:50, tuomari Salme Mujunen, koirakoita 30, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 98 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 60 shelam Xenon Pihlajapirtin Ultimate Jumper Iina Asunta ATD 34,44 4,27 -14,56 0 -14,56  
2 40 parson Hertta Repoketun Fireball Tiina Tahvanainen KKK 36,14 4,07 -12,86 0 -12,86  
3 63 jackru Roosa Roosa Pauliina Kuronen HI-HA 38,46 3,82 -10,54 0 -10,54  
4 42 jackru Niki Stablebuddys Nikkisixx Pauliina Kuronen HI-HA 40,73 3,61 -8,27 0 -8,27  
5 38 kääpin Miro Serituulen Gideon Hanna Gustafsson I-HAH 41,15 3,57 -7,85 0 -7,85  
6 58 jackru LUMI Kairojen Indika Kristi Vailda (EST) 43,84 3,35 -5,16 0 -5,16  
7 50 kääpin Maxim Semper Ante Kind Of Magic Hannaleena Salmi LÄGI 46,09 3,19 -2,91 0 -2,91  
8 43 parson Poppana Poppana Satu Pihlajamäki LÄGI 47,09 3,12 -1,91 0 -1,91  
9 39 lägpys Saara Tulikäpälän Saara Savusukeltaja Marjo Korander-Taavitsainen LÄGI 40,70 3,61 -8,30 5 5  
10 48 mittel Kapu Huraus Cappucino Heli Ollila TSAU 44,57 3,30 -4,43 5 5  
11 54 jackru Messi Tikkatassun Oiva Onnenpoika Arja Heinonen ATT 46,17 3,18 -2,83 5 5  
12 36 käävil Minttu Yellowmellow Ångfartyg Tarja Hämäläinen HAU 50,08 2,93 1,08 5 6,08  
13 44 parson Tuure Double Barrel's Dynamic Diesel Hanna Häkkinen ATT 42,74 3,44 -6,26 10 10  
14 35 parson Elmo Green Perry's Boomer Annina Myllyaho JAU 44,97 3,27 -4,03 10 10  
15 56 jackru Zala Jackobean Zartbitter Schoko Emmiina Abrahamsson LÄGI 48,30 3,04 -0,70 10 10  
16 47 schipp Niki Bilgepump's Geisha Emma Ojala ATT 48,71 3,02 -0,29 10 10  
17 52 shelam Naru Mei Dan Boa Meira Kurvinen TASSU 54,05 2,72 5,05 5 10,05  
18 59 borter Tabe Grindstones Mrs Robinson Erja Suni-Räsänen BAT 54,26 2,71 5,26 10 15,26  
  37 borter Riesa Grindstones Sea Surge Mimmi Räsänen BAT         HYL  
  41 stbter Lotta Hups'staff Justiina Minna Borodulin E-HKK         HYL  
  45 lägpys Elsa Tulikäpälän Roihu Raisa Katja Rahkola I-HAH         HYL  
  46 kesvil Ansa Woolly Bohemia\'s Gia Carangi Riina Kanerva KKK         HYL  
  49 shelam Rela Kiljuiita Jenna Kantola ATT         HYL  
  51 parson Enni Scotstyles Super Chili Marja Karjalainen ATT         HYL  
  53 shelam Lissu Kaunissaaren Lumikki Mia Hellstén TSAU         HYL  
  55 borter Häjy Höysaetlias Tore Hund Kirsi Viitasaari BAT         HYL  
  57 parson Onni Green Perry's Emmeret Earnan Annina Myllyaho JAU         HYL  
  61 shelam Ramses Sensusan Pin Code Sari Juva HAU         HYL  
  62 mittel Riki Pienenpolun Riki Merja Pelkonen PORSK         HYL  
  65 shelam Lumi Käpäläkoplan O'no Pauliina Linna LÄGI         HYL  

A agilityrata, mini 3, kello 14:50, tuomari Anne Huittinen, koirakoita 29, ihanneaika 46 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 40 parson Hertta Repoketun Fireball Tiina Tahvanainen KKK 37,81 4,23 -8,19 0 -8,19  
2 55 borter Häjy Höysaetlias Tore Hund Kirsi Viitasaari BAT 38,51 4,16 -7,49 0 -7,49  
3 39 lägpys Saara Tulikäpälän Saara Savusukeltaja Marjo Korander-Taavitsainen LÄGI 40,50 3,95 -5,50 0 -5,50  
4 42 jackru Niki Stablebuddys Nikkisixx Pauliina Kuronen HI-HA 42,52 3,76 -3,48 0 -3,48  
5 38 kääpin Miro Serituulen Gideon Hanna Gustafsson I-HAH 45,01 3,56 -0,99 0 -0,99  
6 58 jackru LUMI Kairojen Indika Kristi Vailda (EST) 46,69 3,43 0,69 0 0,69  
7 64 bicfri Leevi Tarundel´s Free Love Guaranted Tarja Hämäläinen HAU 49,34 3,24 3,34 0 3,34  
8 60 shelam Xenon Pihlajapirtin Ultimate Jumper Iina Asunta ATD 36,16 4,43 -9,84 5 5  
9 65 shelam Lumi Käpäläkoplan O'no Pauliina Linna LÄGI 36,75 4,35 -9,25 5 5  
10 44 parson Tuure Double Barrel's Dynamic Diesel Hanna Häkkinen ATT 39,44 4,06 -6,56 5 5  
11 46 kesvil Ansa Woolly Bohemia\'s Gia Carangi Riina Kanerva KKK 44,52 3,59 -1,48 5 5  
12 53 shelam Lissu Kaunissaaren Lumikki Mia Hellstén TSAU 45,83 3,49 -0,17 5 5  
13 35 parson Elmo Green Perry's Boomer Annina Myllyaho JAU 46 3,48 0,00 5 5  
14 36 käävil Minttu Yellowmellow Ångfartyg Tarja Hämäläinen HAU 49,13 3,26 3,13 5 8,13  
15 43 parson Poppana Poppana Satu Pihlajamäki LÄGI 55,24 2,90 9,24 0 9,24  
16 62 mittel Riki Pienenpolun Riki Merja Pelkonen PORSK 45,04 3,55 -0,96 10 10  
17 50 kääpin Maxim Semper Ante Kind Of Magic Hannaleena Salmi LÄGI 51,19 3,13 5,19 10 15,19  
  37 borter Riesa Grindstones Sea Surge Mimmi Räsänen BAT         HYL  
  41 stbter Lotta Hups'staff Justiina Minna Borodulin E-HKK         HYL  
  45 lägpys Elsa Tulikäpälän Roihu Raisa Katja Rahkola I-HAH         HYL  
  47 schipp Niki Bilgepump's Geisha Emma Ojala ATT         HYL  
  48 mittel Kapu Huraus Cappucino Heli Ollila TSAU         HYL  
  49 shelam Rela Kiljuiita Jenna Kantola ATT         HYL  
  51 parson Enni Scotstyles Super Chili Marja Karjalainen ATT         HYL  
  52 shelam Naru Mei Dan Boa Meira Kurvinen TASSU         HYL  
  54 jackru Messi Tikkatassun Oiva Onnenpoika Arja Heinonen ATT         HYL  
  56 jackru Zala Jackobean Zartbitter Schoko Emmiina Abrahamsson LÄGI         HYL  
  59 borter Tabe Grindstones Mrs Robinson Erja Suni-Räsänen BAT         HYL  
  61 shelam Ramses Sensusan Pin Code Sari Juva HAU         HYL  

A agilityrata, maksi 3, kello 15:45, tuomari Anne Huittinen, koirakoita 35, ihanneaika 46 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 72 auspai Pita Ardiente Donita Ines Tiia Söderholm AST 34,89 4,59 -11,11 0 -11,11  
2 101 borcol Laava Maple Yard First Of All Liisa Lehikoinen LÄGI 35,39 4,52 -10,61 0 -10,61  
3 77 auskel Binka Kengurukolon Deja Vu Jan Dahl HANKO 35,50 4,51 -10,50 0 -10,50  
4 94 belpat Fasu Rokkitassun Flash Dance Kati Halonen KKK 39,02 4,10 -6,98 0 -6,98  
5 85 novnou Nelli Megwe'g Clorian Maiju Grönholm KAT 43,48 3,68 -2,52 0 -2,52 Juoksu
6 69 borcol Molla Maple Yard Foo Fighter Tiina Hasu JAU 36,12 4,43 -9,88 5 5  
7 82 borcol Poppa Oakmeadow Dazzling Diamond Liisa Lehikoinen LÄGI 37,52 4,26 -8,48 5 5  
8 100 espves Niza Gotcha Baliza Hanna Toivola HI-HA 37,64 4,25 -8,36 5 5  
9 108 kromfo Ruffe Raasillan Arcus Martti Takala TUUKK 37,89 4,22 -8,11 5 5  
10 97 borcol Niiru Hakukaaren Nero Satu Pihlajamäki LÄGI 42,48 3,77 -3,52 5 5  
11 74 vehter Tahvo Fromzero Hector Saana Talonen I-HAH 43,63 3,67 -2,37 5 5  
12 105 isovil Cara Sir Ascot's Classy Cardamon Alli Arppe I-HAH 43,95 3,64 -2,05 5 5  
13 76 espves Donna Zorrazo Flying Colours Elina Vainikka JANKK 50,52 3,17 4,52 5 9,52 Juoksu
14 91 lagrom Toto Wildfinn Compagnone Laura Nissinen I-HAH 42,43 3,77 -3,57 10 10  
15 93 lappor Rhoo Hallanevan Lumijäkkärä Aino-Liisa Mutka I-HAH 46,74 3,42 0,74 10 10,74  
16 88 suusna Olga Giteas Domenica Birgitta Harju IMPHA 52,17 3,07 6,17 10 16,17  
  67 borcol Voltti Little Step's Volt Saija Mustonen LAW         HYL  
  68 auskel Noah Maiskis Milou Sonja Paavola TSAU         HYL  
  70 borcol Taco Sanmar Tex Willer Susanna Niiranen KKK         HYL  
  71 belpam Profi Tammikallion Profi Essi Sirola HEILU         HYL  
  73 auskel Entti Nallikallion Kamileontti Noora Suntio JANKK         HYL  
  75 valpai Kyra Annspets Etenia Janina Wallgren ATD         HYL  
  86 novnou Sohvi Columba Suvi Filpponen WUOKS         HYL  
  87 auspai Jäynä Cryptonite Moonbat Sari-Anne Björklund KKK         HYL  
  89 isovil Nera Nerian Fifinella Tommy Streng HAU         HYL  
  90 pitcol Wintus Carlos Siiri Virtanen SCY         HYL  
  92 parcol Cindy Perky's Butterfly Knife Pia Björklund KKK         HYL  
  95 auspai Duffy Ardiente Leone Kiara Kati Immonen KKK         HYL  
  96 borcol Ryti Magical Joy Dream Lover Marjo Korander-Taavitsainen LÄGI         HYL  
  102 bokser Minni Riverflowers Caprice Tiia Söderholm AST         HYL  
  103 lyhcol Ranja Clingstone's True Story Sanna Ristikartano I-HAH         HYL  
  104 borcol Saana Myytin Sanansaattaja Essi Sirola HEILU         HYL  
  107 borcol Olli Piggyland's Irsay Oliver Marika Käki HAU         HYL  
  109 borcol Chad General Madness At Wendigo’s Wind Sini Lindroos SIUNT         HYL  
  111 parcol Bree Ovenslope Snow White Lotta Eranka LÄGI         HYL  
  106 auskel Taku Kelmi Mahtava Mäihä Sonja Paavola TSAU         POIS  
  110 auskel Cinta Maiskis Marunda Mira Kangas TASSU         POIS  

B agilityrata, maksi 3, kello 16:50, tuomari Anne Huittinen, koirakoita 41, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 100 espves Niza Gotcha Baliza Hanna Toivola HI-HA 40,09 4,19 -7,91 0 -7,91 SERT-A
2 103 lyhcol Ranja Clingstone's True Story Sanna Ristikartano I-HAH 40,77 4,12 -7,23 0 -7,23  
3 108 kromfo Ruffe Raasillan Arcus Martti Takala TUUKK 41,84 4,01 -6,16 0 -6,16  
4 93 lappor Rhoo Hallanevan Lumijäkkärä Aino-Liisa Mutka I-HAH 45,42 3,70 -2,58 0 -2,58  
5 94 belpat Fasu Rokkitassun Flash Dance Kati Halonen KKK 42,34 3,97 -5,66 5 5  
6 102 bokser Minni Riverflowers Caprice Tiia Söderholm AST 45,06 3,73 -2,94 5 5  
7 69 borcol Molla Maple Yard Foo Fighter Tiina Hasu JAU 39,36 4,27 -8,64 10 10  
8 82 borcol Poppa Oakmeadow Dazzling Diamond Liisa Lehikoinen LÄGI 40,16 4,18 -7,84 10 10  
9 74 vehter Tahvo Fromzero Hector Saana Talonen I-HAH 50,73 3,31 2,73 10 12,73  
10 105 isovil Cara Sir Ascot's Classy Cardamon Alli Arppe I-HAH 55,51 3,03 7,51 15 22,51  
11 99 borcol Fiia Tronic Ginnia Minna Borodulin E-HKK 52,99 3,17 4,99 20 24,99  
  66 borcol Spiiku Tarawood's I Feel Good Niina-Liina Linna ACE         HYL  
  67 borcol Voltti Little Step's Volt Saija Mustonen LAW         HYL  
  70 borcol Taco Sanmar Tex Willer Susanna Niiranen KKK         HYL  
  71 belpam Profi Tammikallion Profi Essi Sirola HEILU         HYL  
  72 auspai Pita Ardiente Donita Ines Tiia Söderholm AST         HYL  
  73 auskel Entti Nallikallion Kamileontti Noora Suntio JANKK         HYL  
  75 valpai Kyra Annspets Etenia Janina Wallgren ATD         HYL  
  76 espves Donna Zorrazo Flying Colours Elina Vainikka JANKK         HYL  
  77 auskel Binka Kengurukolon Deja Vu Jan Dahl HANKO         HYL  
  78 tandog Iines Jättiläisen Quercus Robur Minna Borodulin E-HKK         HYL  
  80 auspai Raita Pyrzillac's Windmillie Hilkka Kallinen KKK         HYL  
  83 borcol Jedi Tending Eager Juha Ruokonen KKK         HYL  
  84 espves Mocca Zorrazo Granada Hilkka Leino-Forsman KKK         HYL  
  85 novnou Nelli Megwe'g Clorian Maiju Grönholm KAT         HYL  
  86 novnou Sohvi Columba Suvi Filpponen WUOKS         HYL  
  88 suusna Olga Giteas Domenica Birgitta Harju IMPHA         HYL  
  89 isovil Nera Nerian Fifinella Tommy Streng HAU         HYL  
  90 pitcol Wintus Carlos Siiri Virtanen SCY         HYL  
  91 lagrom Toto Wildfinn Compagnone Laura Nissinen I-HAH         HYL  
  92 parcol Cindy Perky's Butterfly Knife Pia Björklund KKK         HYL  
  95 auspai Duffy Ardiente Leone Kiara Kati Immonen KKK         HYL  
  96 borcol Ryti Magical Joy Dream Lover Marjo Korander-Taavitsainen LÄGI         HYL  
  97 borcol Niiru Hakukaaren Nero Satu Pihlajamäki LÄGI         HYL  
  98 borcol Rei Saunajaakon I Am The Walrus Niina-Liina Linna ACE         HYL  
  101 borcol Laava Maple Yard First Of All Liisa Lehikoinen LÄGI         HYL  
  104 borcol Saana Myytin Sanansaattaja Essi Sirola HEILU         HYL  
  109 borcol Chad General Madness At Wendigo’s Wind Sini Lindroos SIUNT         HYL  
  111 parcol Bree Ovenslope Snow White Lotta Eranka LÄGI         HYL  
  87 auspai Jäynä Cryptonite Moonbat Sari-Anne Björklund KKK         KESK  
  107 borcol Olli Piggyland's Irsay Oliver Marika Käki HAU         KESK  
  68 auskel Noah Maiskis Milou Sonja Paavola TSAU         POIS  
  79 belpat Enzo Flammeus Own Ferrari Arja Jaakkola LÄGI         POIS  
  106 auskel Taku Kelmi Mahtava Mäihä Sonja Paavola TSAU         POIS  
  110 auskel Cinta Maiskis Marunda Mira Kangas TASSU         POIS  

C hyppyrata, maksi 3, kello 18:05, tuomari Anne Huittinen, koirakoita 36, ihanneaika 43 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 83 borcol Jedi Tending Eager Juha Ruokonen KKK 34,84 4,65 -8,16 0 -8,16  
2 96 borcol Ryti Magical Joy Dream Lover Marjo Korander-Taavitsainen LÄGI 35,40 4,58 -7,60 0 -7,60 SERT-H
3 94 belpat Fasu Rokkitassun Flash Dance Kati Halonen KKK 36,46 4,44 -6,54 0 -6,54  
4 69 borcol Molla Maple Yard Foo Fighter Tiina Hasu JAU 36,54 4,43 -6,46 0 -6,46  
5 102 bokser Minni Riverflowers Caprice Tiia Söderholm AST 38,74 4,18 -4,26 0 -4,26  
6 97 borcol Niiru Hakukaaren Nero Satu Pihlajamäki LÄGI 39,59 4,09 -3,41 0 -3,41  
7 91 lagrom Toto Wildfinn Compagnone Laura Nissinen I-HAH 42,74 3,79 -0,26 0 -0,26  
8 105 isovil Cara Sir Ascot's Classy Cardamon Alli Arppe I-HAH 43,30 3,74 0,30 0 0,30  
9 109 borcol Chad General Madness At Wendigo’s Wind Sini Lindroos SIUNT 36,99 4,38 -6,01 5 5  
10 75 valpai Kyra Annspets Etenia Janina Wallgren ATD 37,21 4,35 -5,79 5 5  
11 85 novnou Nelli Megwe'g Clorian Maiju Grönholm KAT 38,91 4,16 -4,09 5 5 Juoksu
12 107 borcol Olli Piggyland's Irsay Oliver Marika Käki HAU 39,31 4,12 -3,69 5 5  
13 84 espves Mocca Zorrazo Granada Hilkka Leino-Forsman KKK 44,51 3,64 1,51 5 6,51  
14 88 suusna Olga Giteas Domenica Birgitta Harju IMPHA 44,90 3,61 1,90 5 6,90  
15 93 lappor Rhoo Hallanevan Lumijäkkärä Aino-Liisa Mutka I-HAH 45,76 3,54 2,76 5 7,76  
16 77 auskel Binka Kengurukolon Deja Vu Jan Dahl HANKO 35,45 4,57 -7,55 10 10  
17 72 auspai Pita Ardiente Donita Ines Tiia Söderholm AST 37,24 4,35 -5,76 10 10  
18 86 novnou Sohvi Columba Suvi Filpponen WUOKS 41,18 3,93 -1,82 10 10  
19 74 vehter Tahvo Fromzero Hector Saana Talonen I-HAH 42,99 3,77 -0,01 10 10  
20 81 x-rotu Nuusku Nuusku Mira Kalliovaara NU-PU 49,43 3,28 6,43 5 11,43  
21 78 tandog Iines Jättiläisen Quercus Robur Minna Borodulin E-HKK 49,57 3,27 6,57 5 11,57  
22 73 auskel Entti Nallikallion Kamileontti Noora Suntio JANKK 35,86 4,52 -7,14 15 15  
23 82 borcol Poppa Oakmeadow Dazzling Diamond Liisa Lehikoinen LÄGI 39,62 4,09 -3,38 15 15  
  66 borcol Spiiku Tarawood's I Feel Good Niina-Liina Linna ACE         HYL  
  67 borcol Voltti Little Step's Volt Heli Nikander LÄGI         HYL  
  70 borcol Taco Sanmar Tex Willer Susanna Niiranen KKK         HYL  
  80 auspai Raita Pyrzillac's Windmillie Hilkka Kallinen KKK         HYL  
  87 auspai Jäynä Cryptonite Moonbat Sari-Anne Björklund KKK         HYL  
  90 pitcol Wintus Carlos Siiri Virtanen SCY         HYL  
  92 parcol Cindy Perky's Butterfly Knife Pia Björklund KKK         HYL  
  95 auspai Duffy Ardiente Leone Kiara Kati Immonen KKK         HYL  
  98 borcol Rei Saunajaakon I Am The Walrus Niina-Liina Linna ACE         HYL  
  99 borcol Fiia Tronic Ginnia Minna Borodulin E-HKK         HYL  
  101 borcol Laava Maple Yard First Of All Liisa Lehikoinen LÄGI         HYL  
  108 kromfo Ruffe Raasillan Arcus Martti Takala TUUKK         HYL  
  111 parcol Bree Ovenslope Snow White Lotta Eranka LÄGI         HYL  
  68 auskel Noah Maiskis Milou Sonja Paavola TSAU         POIS  
  79 belpat Enzo Flammeus Own Ferrari Arja Jaakkola LÄGI         POIS  
  106 auskel Taku Kelmi Mahtava Mäihä Sonja Paavola TSAU         POIS  
  110 auskel Cinta Maiskis Marunda Mira Kangas TASSU         POIS