Kilpailu 26.10.2014, paikka Lohja, järjestäjä Länsi-Uudenmaan Agilityharrastajat ry

[A Mini 2] [A Medi 2] [A Maksi 2] [B Mini 2] [B Medi 2] [B Maksi 2] [C Mini 2] [C Medi 2] [C Maksi 2] [A Mini 1] [A Medi 1] [A Maksi 1] [B Mini 1] [B Medi 1] [B Maksi 1] [C Mini 1] [C Medi 1] [C Maksi 1]

A agilityrata, mini 2, kello 9:00, tuomari Anne Huittinen, koirakoita 4, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 5 käävil Enni Aigerillan Rosanna Kaisa Kujala RATA 44,58 3,54 -4,42 5 5  
2 8 mittel Pihka Hulahulan Baila-Baila Juulia Savolainen ATT 48,78 3,24 -0,22 5 5  
3 6 borter Siiri Heathberry's You Never Know Anni Vakkila BAT 49,59 3,19 0,59 5 5,59  
4 1 lägpys Punpa Maiskis Ratina Maija Henttonen JAU 44,63 3,54 -4,37 15 15  
  4 parson Stara Tupla-Täplän Tähdet Tähdet Heli Saukkola NU-PU         POIS  
  7 lanhee Roope Coppercoat's Uncle Scrooge Heel Veera Niemi SWAT         POIS  

A agilityrata, medi 2, kello 9:00, tuomari Anne Huittinen, koirakoita 7, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 9 shelam Saga Bosom Buddy's Jingle Bell Kristina Lehtomäki LÄGI 41,79 3,78 -7,21 0 -7,21 SERT
2 12 auskel Mila Ahmakulman Agnes Elina Lammi RAGIT 34,97 4,52 -14,03 10 10  
3 13 cocspa Lilla Windmillwood Karina Kerttu Kalpio KKK 39,91 3,96 -9,09 10 10  
4 10 shelam Teddy Merry Moonray's Giorgio Armani Karolina Söderlund LÄGI 48,88 3,23 -0,12 10 10  
  11 kkette Aapo Qway's Friend Quinoa Veera Niemi SWAT         HYL  
  14 walter Ami Mindhunter As Lucky As Amiable Johanna Nykyri ATD         HYL  
  15 shelam Nao Käpäläkoplan Tuuli Tiina Linna LÄGI         HYL  

A agilityrata, maksi 2, kello 9:00, tuomari Anne Huittinen, koirakoita 19, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 37 auspai Iitu True Choice Dolled Up Paula Collin-Olkkonen HURHA 39,83 3,97 -9,17 0 -9,17 SERT
2 29 novnou Tuuli Tollerbay La Strada By Quinn Markku Laurén HSKH 43,42 3,64 -5,58 0 -5,58 LUVA
3 26 labnou Maisa Maisa Ida Tallqvist SWAT 44,56 3,55 -4,44 0 -4,44 LUVA
4 34 belpat Roku Rogue De Haute Volee Anniina Anttila HSKH 37,91 4,17 -11,09 5 5  
5 36 belpat Capo Kuunsirpin Red Pepper Taina Pennanen LÄGI 43,57 3,63 -5,43 5 5  
6 19 borcol Jay Myytin Oikee Asenne Marko Kivihalme HSKH 34,77 4,54 -14,23 10 10  
7 21 borcol Roope Peatdigger Ben Marika Käki HAU 35,64 4,43 -13,36 10 10  
8 30 borcol Ruska Tammikallion Ruska Hanna Toivola HI-HA 35,74 4,42 -13,26 10 10  
9 16 auskel Hevi Hyvänenaika Aymo Sanna Ristikartano I-HAH 36,75 4,30 -12,25 10 10  
10 32 x-rotu Mango Mango Leila Kytölä LÄGI 48,30 3,27 -0,70 10 10  
11 18 borcol Räppi River Riikka Karinen CITYB 33,38 4,73 -15,62 15 15  
12 27 borcol Pyry Little Step's Vroom Sari Sailas HI-HA 38,63 4,09 -10,37 15 15  
13 39 borcol NINJA Xeniitin Daredevil Jarkko Jormanainen HI-HA 38,64 4,09 -10,36 15 15  
  17 kksaks Viivi Viivi Nina Källi TAMMI         HYL  
  20 kerter Derri Geijes Dreamcatcher Reetta Lauttamus I-HAH         HYL  
  25 novnou Chili Ainstainin Bitti Vinossa Marita Ehrnsten SIUNT         HYL  
  33 borcol L Maple Yard Improvisus Tiina Hasu JAU         HYL  
  35 borcol Sukka Hopeaketun Sukka Nokkakala Aino-Liisa Mutka I-HAH         HYL  
  38 borcol Hui Pythagoraan Forever Keke Sini Lindroos SIUNT         HYL  
  22 belpat Unni Traxa's Designed For Flammeus Arja Jaakkola LÄGI         POIS  
  28 lyhcol Kyran Cinnaberry's Last Man Standing Marjo Viljamaa KKK         POIS  
  31 meksii Milo Adentro Tlacaelel Kristiina Jokimies I-HAH         POIS  

B agilityrata, mini 2, kello 10:45, tuomari Anne Huittinen, koirakoita 6, ihanneaika 54 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 2 löwche Mörkö Chic Choix Toucher Du Bois Anna Särkelä HAU 50,63 3,40 -3,37 0 -3,37 SERT
2 6 borter Siiri Heathberry's You Never Know Anni Vakkila BAT 52,99 3,25 -1,01 5 5  
  1 lägpys Punpa Maiskis Ratina Maija Henttonen JAU         HYL  
  3 kääpin Luna Grande Gremin's Felicienne Paula Syrjä KKK         HYL  
  5 käävil Enni Aigerillan Rosanna Kaisa Kujala RATA         HYL  
  8 mittel Pihka Hulahulan Baila-Baila Juulia Savolainen ATT         HYL  
  4 parson Stara Tupla-Täplän Tähdet Tähdet Heli Saukkola NU-PU         POIS  
  7 lanhee Roope Coppercoat's Uncle Scrooge Heel Veera Niemi SWAT         POIS  

B agilityrata, medi 2, kello 10:45, tuomari Anne Huittinen, koirakoita 6, ihanneaika 54 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 12 auskel Mila Ahmakulman Agnes Elina Lammi RAGIT 37,57 4,58 -16,43 5 5  
  10 shelam Teddy Merry Moonray's Giorgio Armani Karolina Söderlund LÄGI         HYL  
  11 kkette Aapo Qway's Friend Quinoa Veera Niemi SWAT         HYL  
  13 cocspa Lilla Windmillwood Karina Kerttu Kalpio KKK         HYL  
  14 walter Ami Mindhunter As Lucky As Amiable Johanna Nykyri ATD         HYL  
  15 shelam Nao Käpäläkoplan Tuuli Tiina Linna LÄGI         HYL  
  9 shelam Saga Bosom Buddy's Jingle Bell Kristina Lehtomäki LÄGI         POIS  

B agilityrata, maksi 2, kello 10:45, tuomari Anne Huittinen, koirakoita 21, ihanneaika 54 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 34 belpat Roku Rogue De Haute Volee Anniina Anttila HSKH 42,08 4,09 -11,92 5 5  
2 29 novnou Tuuli Tollerbay La Strada By Quinn Markku Laurén HSKH 49,02 3,51 -4,98 5 5  
3 24 rhokoi Tilda Tarujen Rondea Anna Mattila RIMA 51,74 3,32 -2,26 5 5  
4 23 weimal Arttu Mimmtrix Arthur Pia Haltiala LÄGI 41,91 4,10 -12,09 15 15  
5 25 novnou Chili Ainstainin Bitti Vinossa Marita Ehrnsten SIUNT 42,25 4,07 -11,75 15 15  
  16 auskel Hevi Hyvänenaika Aymo Sanna Ristikartano I-HAH         HYL  
  17 kksaks Viivi Viivi Nina Källi TAMMI         HYL  
  18 borcol Räppi River Riikka Karinen CITYB         HYL  
  19 borcol Jay Myytin Oikee Asenne Marko Kivihalme HSKH         HYL  
  20 kerter Derri Geijes Dreamcatcher Reetta Lauttamus I-HAH         HYL  
  21 borcol Roope Peatdigger Ben Marika Käki HAU         HYL  
  26 labnou Maisa Maisa Ida Tallqvist SWAT         HYL  
  27 borcol Pyry Little Step's Vroom Sari Sailas HI-HA         HYL  
  30 borcol Ruska Tammikallion Ruska Hanna Toivola HI-HA         HYL  
  31 meksii Milo Adentro Tlacaelel Kristiina Jokimies I-HAH         HYL  
  32 x-rotu Mango Mango Leila Kytölä LÄGI         HYL  
  33 borcol L Maple Yard Improvisus Tiina Hasu JAU         HYL  
  35 borcol Sukka Hopeaketun Sukka Nokkakala Aino-Liisa Mutka I-HAH         HYL  
  36 belpat Capo Kuunsirpin Red Pepper Taina Pennanen LÄGI         HYL  
  38 borcol Hui Pythagoraan Forever Keke Sini Lindroos SIUNT         HYL  
  39 borcol NINJA Xeniitin Daredevil Jarkko Jormanainen HI-HA         HYL  
  22 belpat Unni Traxa's Designed For Flammeus Arja Jaakkola LÄGI         POIS  
  28 lyhcol Kyran Cinnaberry's Last Man Standing Marjo Viljamaa KKK         POIS  
  37 auspai Iitu True Choice Dolled Up Paula Collin-Olkkonen HURHA         POIS  

C hyppyrata, mini 2, kello 12:35, tuomari Anne Huittinen, koirakoita 4, ihanneaika 44 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 1 lägpys Punpa Maiskis Ratina Maija Henttonen JAU 44,13 3,44 0,13 5 5,13  
2 3 kääpin Luna Grande Gremin's Felicienne Paula Syrjä KKK 46,28 3,28 2,28 5 7,28  
  5 käävil Enni Aigerillan Rosanna Kaisa Kujala RATA         HYL  
  6 borter Siiri Heathberry's You Never Know Anni Vakkila BAT         HYL  
  2 löwche Mörkö Chic Choix Toucher Du Bois Anna Särkelä HAU         POIS  
  4 parson Stara Tupla-Täplän Tähdet Tähdet Heli Saukkola NU-PU         POIS  
  7 lanhee Roope Coppercoat's Uncle Scrooge Heel Veera Niemi SWAT         POIS  

C hyppyrata, medi 2, kello 12:35, tuomari Anne Huittinen, koirakoita 6, ihanneaika 44 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 11 kkette Aapo Qway's Friend Quinoa Veera Niemi SWAT 41,08 3,70 -2,92 0 -2,92  
2 10 shelam Teddy Merry Moonray's Giorgio Armani Karolina Söderlund LÄGI 44,04 3,45 0,04 0 0,04  
3 12 auskel Mila Ahmakulman Agnes Elina Lammi RAGIT 33,80 4,50 -10,20 10 10  
4 13 cocspa Lilla Windmillwood Karina Kerttu Kalpio KKK 36,87 4,12 -7,13 15 15  
  14 walter Ami Mindhunter As Lucky As Amiable Johanna Nykyri ATD         HYL  
  15 shelam Nao Käpäläkoplan Tuuli Tiina Linna LÄGI         HYL  

C hyppyrata, maksi 2, kello 12:35, tuomari Anne Huittinen, koirakoita 17, ihanneaika 44 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 16 auskel Hevi Hyvänenaika Aymo Sanna Ristikartano I-HAH 34,77 4,37 -9,23 5 5  
2 39 borcol NINJA Xeniitin Daredevil Jarkko Jormanainen HI-HA 30,32 5,01 -13,68 10 10  
3 33 borcol L Maple Yard Improvisus Tiina Hasu JAU 32,60 4,66 -11,40 10 10  
4 27 borcol Pyry Little Step's Vroom Sari Sailas HI-HA 33,59 4,53 -10,41 10 10  
5 38 borcol Hui Pythagoraan Forever Keke Sini Lindroos SIUNT 35,21 4,32 -8,79 10 10  
  17 kksaks Viivi Viivi Nina Källi TAMMI         HYL  
  18 borcol Räppi River Riikka Karinen CITYB         HYL  
  23 weimal Arttu Mimmtrix Arthur Pia Haltiala LÄGI         HYL  
  24 rhokoi Tilda Tarujen Rondea Anna Mattila RIMA         HYL  
  25 novnou Chili Ainstainin Bitti Vinossa Marita Ehrnsten SIUNT         HYL  
  26 labnou Maisa Maisa Ida Tallqvist SWAT         HYL  
  29 novnou Tuuli Tollerbay La Strada By Quinn Markku Laurén HSKH         HYL  
  30 borcol Ruska Tammikallion Ruska Hanna Toivola HI-HA         HYL  
  31 meksii Milo Adentro Tlacaelel Kristiina Jokimies I-HAH         HYL  
  32 x-rotu Mango Mango Leila Kytölä LÄGI         HYL  
  34 belpat Roku Rogue De Haute Volee Anniina Anttila HSKH         HYL  
  35 borcol Sukka Hopeaketun Sukka Nokkakala Aino-Liisa Mutka I-HAH         HYL  
  22 belpat Unni Traxa's Designed For Flammeus Arja Jaakkola LÄGI         POIS  

A agilityrata, mini 1, kello 14:10, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 10, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 96 s, eteneminopeus 2,9 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 49 kääpin Olga Mildstream Gonnabe Feeling Chic Kristina Lehtomäki LÄGI 36,45 3,87 -11,55 0 -11,55 LUVA
2 40 käävil Alicia Froggies Just Call Her Ally Leena Syväoja SIUNT 42,39 3,33 -5,61 0 -5,61  
3 48 toyvil Skippy Kartanon Kruunu Zicco Iota Kirsi Hytinantti HAU 44,15 3,19 -3,85 0 -3,85 SERT
4 50 käävil Cecilia Froggies Nighty-Night Leena Syväoja SIUNT 46,68 3,02 -1,32 0 -1,32 LUVA
5 46 pkkämä Ruska Hiucan Kaunis Sanna Mikkonen CITYB 47,11 2,99 -0,89 0 -0,89 LUVA
6 44 lanhee Freya Myheels Fortune Nelli Numminen LÄGI 36,91 3,82 -11,09 5 5  
7 43 x-rotu Nukka Nukka Linda Hyttinen VEIKK 46,57 3,03 -1,43 5 5  
8 41 kääsna Minta Hott'n Tott Da Matyushka Oona Korhonen HAU 56,49 2,50 8,49 5 13,49  
  42 parson Bruce Batman Ida Tallqvist SWAT         HYL  
  47 boster Manta Deana At Nevicata's Z Certovej Zahrady Minna Palviainen ERTTI         HYL  
  45 kääsna Kaxen Trixer Gary Glitter Moa Thors TAMMI         POIS  

A agilityrata, medi 1, kello 14:10, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 5, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 96 s, eteneminopeus 2,9 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 54 parson Leksa Repoketun Jarppi Elina Heinonen HAU 36,92 3,82 -11,08 5 5  
2 55 koohon Bene Bene Mervi Tammi KKK 48,02 2,94 0,02 5 5,02  
3 53 espves Cara Concurrido Zarzuela Laura Hellén HSKH 35,60 3,96 -12,40 20 20  
  51 cocspa Lara Wood-Nymph Lara Croft Sini Lindroos SIUNT         HYL  
  56 kesvil Mei Canmoy's Vanessa Mae Leena Nurmi SVK         HYL  

A agilityrata, maksi 1, kello 15:05, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 19, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 96 s, eteneminopeus 2,9 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 77 auskel Laser Walkabout Laser Saija Mustonen LAW 28,30 4,98 -19,70 0 -19,70 LUVA
2 84 novnou Inka Waterfox Red Inka Heidi Kurkinen SIUNT 37,05 3,81 -10,95 0 -10,95 LUVA
3 75 auspai Iines Drover's I Told You So Sonja Löfgren KKK 37,12 3,80 -10,88 0 -10,88 LUVA
4 79 belpag Roihu Eloisa Roihu Laura Räsänen KKK 40,13 3,51 -7,87 0 -7,87 LUVA
5 59 auskel Turo Vickulas Trix Elina Lammi RAGIT 31,42 4,49 -16,58 5 5  
6 62 labnou Hugo Strongline's Vagabond Kreeta Holopainen KKK 33,04 4,27 -14,96 5 5  
7 64 lagrom Pipo Cantharellin Regalo Di Natale Tuija Salminen KKK 35,79 3,94 -12,21 5 5  
8 78 kulnou Bianca Cream Breeze Aliyana Roosa Sojakka JAT 35,95 3,92 -12,05 5 5  
9 57 suusna Rumba Giteas Honing Maija Mäkelä I-HAH 40,39 3,49 -7,61 5 5  
10 63 kerter Luna Crionna Bernadotte Jonna Pietilä I-HAH 41,15 3,43 -6,85 5 5  
11 82 airter Viiru Border Rock´s Betty Boop Matti Siltala LÄGI 48,95 2,88 0,95 5 5,95  
  58 pinser Sirkku Firebell's Attitude Punk Marika Asikainen HSKH         HYL  
  60 borcol Dobby Flyland Black Blizzard Maarja Haljasmäe (EST)         HYL  
  69 borcol Muusa Peatdigger Bute Senni Huotari VEIKK         HYL  
  70 isovil namu Nerian Bona Dea Tiina Jussila EKK         HYL  
  72 borcol Flow Cabaroo Magma Flow Nadja Böckerman KKK         HYL  
  73 belpat Ina Kuunsirpin Zillion Dreams Päivi Nevander NU-PU         HYL  
  80 auskel Pinko Ringarooma Hime Susanna Korhonen LÄGI         HYL  
  83 borcol Pätmän Colin Laura Isohanni RIMA         HYL  
  61 holpap Usko Hollandroy Usko Anne Karjalainen TVA         POIS  
  71 labnou Toro Kaukopartion Uimonen Virpi Niemi RATA         POIS  
  74 auspai Urho Capricole Keen On Success Laura Väreluoto TUUKK         POIS  
  76 borcol Saarni Magical Joy I'm Your Dream Miira Hellsten LÄGI         POIS  
  81 valpai Everi Safe Keeper´s Ever So Clever Jenni Kallio VEIKK         POIS  

B agilityrata, mini 1, kello 16:15, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 10, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 96 s, eteneminopeus 2,9 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 44 lanhee Freya Myheels Fortune Nelli Numminen LÄGI 36,73 3,84 -11,27 0 -11,27 LUVA
2 40 käävil Alicia Froggies Just Call Her Ally Leena Syväoja SIUNT 49,14 2,87 1,14 0 1,14  
3 43 x-rotu Nukka Nukka Linda Hyttinen VEIKK 49,05 2,88 1,05 5 6,05  
4 49 kääpin Olga Mildstream Gonnabe Feeling Chic Kristina Lehtomäki LÄGI 38,36 3,68 -9,64 10 10  
5 47 boster Manta Deana At Nevicata's Z Certovej Zahrady Minna Palviainen ERTTI 51,28 2,75 3,28 10 13,28  
6 46 pkkämä Ruska Hiucan Kaunis Sanna Mikkonen CITYB 57,20 2,46 9,20 5 14,20  
7 41 kääsna Minta Hott'n Tott Da Matyushka Oona Korhonen HAU 58,02 2,43 10,02 5 15,02  
  42 parson Bruce Batman Ida Tallqvist SWAT         HYL  
  45 kääsna Kaxen Trixer Gary Glitter Moa Thors TAMMI         HYL  
  50 käävil Cecilia Froggies Nighty-Night Leena Syväoja SIUNT         HYL  
  48 toyvil Skippy Kartanon Kruunu Zicco Iota Kirsi Hytinantti HAU         POIS  

B agilityrata, medi 1, kello 16:15, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 5, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 96 s, eteneminopeus 2,9 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 55 koohon Bene Bene Mervi Tammi KKK 45,21 3,12 -2,79 0 -2,79 SERT
2 53 espves Cara Concurrido Zarzuela Laura Hellén HSKH 32,29 4,37 -15,71 10 10  
3 54 parson Leksa Repoketun Jarppi Elina Heinonen HAU 41,13 3,43 -6,87 10 10  
  51 cocspa Lara Wood-Nymph Lara Croft Sini Lindroos SIUNT         HYL  
  56 kesvil Mei Canmoy's Vanessa Mae Leena Nurmi SVK         HYL  

B agilityrata, maksi 1, kello 17:00, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 21, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 96 s, eteneminopeus 2,9 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 69 borcol Muusa Peatdigger Bute Senni Huotari VEIKK 27,66 5,10 -20,34 0 -20,34 LUVA
2 84 novnou Inka Waterfox Red Inka Heidi Kurkinen SIUNT 36,73 3,84 -11,27 0 -11,27 SERT
3 73 belpat Ina Kuunsirpin Zillion Dreams Päivi Nevander NU-PU 40,74 3,46 -7,26 0 -7,26 LUVA
4 70 isovil namu Nerian Bona Dea Tiina Jussila EKK 44,73 3,15 -3,27 0 -3,27 LUVA
5 83 borcol Pätmän Colin Saija Mustonen LAW 29,68 4,75 -18,32 5 5  
6 64 lagrom Pipo Cantharellin Regalo Di Natale Tuija Salminen KKK 40,79 3,46 -7,21 5 5  
7 82 airter Viiru Border Rock´s Betty Boop Matti Siltala LÄGI 44,55 3,16 -3,45 5 5  
8 79 belpag Roihu Eloisa Roihu Laura Räsänen KKK 46,10 3,06 -1,90 10 10  
9 62 labnou Hugo Strongline's Vagabond Kreeta Holopainen KKK 37,98 3,71 -10,02 20 20  
  57 suusna Rumba Giteas Honing Maija Mäkelä I-HAH         HYL  
  58 pinser Sirkku Firebell's Attitude Punk Marika Asikainen HSKH         HYL  
  59 auskel Turo Vickulas Trix Elina Lammi RAGIT         HYL  
  60 borcol Dobby Flyland Black Blizzard Maarja Haljasmäe (EST)         HYL  
  63 kerter Luna Crionna Bernadotte Jonna Pietilä I-HAH         HYL  
  68 borcol Pimu Oakmeadow Expected Friend Mia Hellstén TSAU         HYL  
  72 borcol Flow Cabaroo Magma Flow Nadja Böckerman KKK         HYL  
  75 auspai Iines Drover's I Told You So Sonja Löfgren KKK         HYL  
  76 borcol Saarni Magical Joy I'm Your Dream Miira Hellsten LÄGI         HYL  
  77 auskel Laser Walkabout Laser Saija Mustonen LAW         HYL  
  78 kulnou Bianca Cream Breeze Aliyana Roosa Sojakka JAT         HYL  
  80 auskel Pinko Ringarooma Hime Susanna Korhonen LÄGI         HYL  
  61 holpap Usko Hollandroy Usko Anne Karjalainen TVA         POIS  
  71 labnou Toro Kaukopartion Uimonen Virpi Niemi RATA         POIS  
  74 auspai Urho Capricole Keen On Success Laura Väreluoto TUUKK         POIS  
  81 valpai Everi Safe Keeper´s Ever So Clever Jenni Kallio VEIKK         POIS  

C hyppyrata, mini 1, kello 18:10, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 4, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 50 käävil Cecilia Froggies Nighty-Night Leena Syväoja SIUNT 44,26 3,07 -0,74 0 -0,74 LUVA
2 40 käävil Alicia Froggies Just Call Her Ally Leena Syväoja SIUNT 47,58 2,86 2,58 10 12,58  
  44 lanhee Freya Myheels Fortune Nelli Numminen LÄGI         HYL  
  49 kääpin Olga Mildstream Gonnabe Feeling Chic Kristina Lehtomäki LÄGI         HYL  

C hyppyrata, medi 1, kello 18:10, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 3, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 54 parson Leksa Repoketun Jarppi Elina Heinonen HAU 31,30 4,34 -13,70 5 5  
2 52 tiiter Tara Adofau Jamini Tara Pirjo Ruuska SIUNT 42,30 3,21 -2,70 5 5  
3 56 kesvil Mei Canmoy's Vanessa Mae Leena Nurmi SVK 51,89 2,62 6,89 10 16,89  
  51 cocspa Lara Wood-Nymph Lara Croft Sini Lindroos SIUNT         POIS  
  53 espves Cara Concurrido Zarzuela Laura Hellén HSKH         POIS  

C hyppyrata, maksi 1, kello 18:40, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 19, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 62 labnou Hugo Strongline's Vagabond Kreeta Holopainen KKK 29,87 4,55 -15,13 0 -15,13  
2 73 belpat Ina Kuunsirpin Zillion Dreams Päivi Nevander NU-PU 30,62 4,44 -14,38 0 -14,38 LUVA
3 70 isovil namu Nerian Bona Dea Tiina Jussila EKK 32,71 4,16 -12,29 0 -12,29 LUVA
4 83 borcol Pätmän Colin Saija Mustonen LAW 27,58 4,93 -17,42 5 5  
5 82 airter Viiru Border Rock´s Betty Boop Matti Siltala LÄGI 38,01 3,58 -6,99 5 5  
6 76 borcol Saarni Magical Joy I'm Your Dream Miira Hellsten LÄGI 32,68 4,16 -12,32 10 10  
7 60 borcol Dobby Flyland Black Blizzard Maarja Haljasmäe (EST) 29,60 4,59 -15,40 15 15  
8 69 borcol Muusa Peatdigger Bute Senni Huotari VEIKK 32,98 4,12 -12,02 15 15  
9 79 belpag Roihu Eloisa Roihu Laura Räsänen KKK 40,19 3,38 -4,81 15 15  
  57 suusna Rumba Giteas Honing Maija Mäkelä I-HAH         HYL  
  59 auskel Turo Vickulas Trix Elina Lammi RAGIT         HYL  
  63 kerter Luna Crionna Bernadotte Jonna Pietilä I-HAH         HYL  
  65 stahou Juju Coastal Stars Arctic Zania Eeva-Kaisa Lehtosaari HEILU         HYL  
  66 belpat Fasu Kuunsirpin Zone Alarm Taina Pennanen LÄGI         HYL  
  67 rhokoi Myy Kadamo The Girl Next Door Elina Pehkonen HSKH         HYL  
  68 borcol Pimu Oakmeadow Expected Friend Mia Hellstén TSAU         HYL  
  75 auspai Iines Drover's I Told You So Sonja Löfgren KKK         HYL  
  77 auskel Laser Walkabout Laser Saija Mustonen LAW         HYL  
  80 auskel Pinko Ringarooma Hime Susanna Korhonen LÄGI         HYL  
  61 holpap Usko Hollandroy Usko Anne Karjalainen TVA         POIS  
  64 lagrom Pipo Cantharellin Regalo Di Natale Tuija Salminen KKK         POIS  
  71 labnou Toro Kaukopartion Uimonen Virpi Niemi RATA         POIS  
  74 auspai Urho Capricole Keen On Success Laura Väreluoto TUUKK         POIS  
  84 novnou Inka Waterfox Red Inka Heidi Kurkinen SIUNT         POIS