Kilpailu 5.9.2015 A agilityrata, paikka Lohja, järjestäjä Länsi-Uudenmaan Agilityharrastajat ry

[Maksi 3] [Mini 3] [Medi 3]

Maksi 3, kello 9:00, tuomari Markku Kaukinen, koirakoita 37, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 104 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 46 auskel Armas Redqliff's Guru Undercover Eeva Välilä ATT 37,34 5,28 -14,66 0 -14,66 SERT-A
2 9 borcol Prio Never Never Land X'maverick Hannaleena Salmi LÄGI 39,93 4,93 -12,07 0 -12,07  
3 30 borcol Max Maple Yard Firebird Anu Sundell HI-HA 40,41 4,88 -11,59 0 -11,59  
4 40 auspai Manta Popotin Biest Pirjo Sajantola E-HKK 40,46 4,87 -11,54 0 -11,54  
5 32 borcol Molla Maple Yard Foo Fighter Tiina Hasu JAU 40,59 4,85 -11,41 0 -11,41  
6 34 borcol Kim Mawlch Kim Anne Maria Riihimäki JAU 41,00 4,80 -11,00 0 -11,00  
7 25 belpag Peppi Finn Noir I'm Special Johanna Peltonen E-HKK 42,95 4,59 -9,05 0 -9,05  
8 21 auspai Nella Riekonhovin Cover Girl Nina Ölander HSKH 45,12 4,37 -6,88 0 -6,88  
9 45 pitcol Wintus Carlos Siiri Virtanen SCY 51,66 3,81 -0,34 0 -0,34  
10 29 auskel Pinko Ringarooma Hime Susanna Korhonen LÄGI 56,24 3,50 4,24 0 4,24  
11 35 borcol Pyry Little Step's Vroom Sari Sailas HI-HA 42,20 4,67 -9,80 5 5  
12 31 labnou Simba Pikku-uikun Tusse Patukka Jessi Landen NU-PU 42,45 4,64 -9,55 5 5  
13 33 sakpai Armi Mira Vom Schopperweg Henriikka Eloluoto TSAU 47,51 4,15 -4,49 5 5  
14 28 borcol Becks Johan On Boogie Esa Lehdistö ATT 38,43 5,13 -13,57 10 10  
15 41 auspai Chili Cryptonite Kittyhawk Kaisa Kivi ATT 43,31 4,55 -8,69 15 15  
16 15 auskel Kasku Kauhee Smok Mia Tikkanen ATT 43,76 4,50 -8,24 15 15  
17 37 auspai Päre Ardiente Lindo Pjojo Laura Ruissalo HI-HA 52,56 3,75 0,56 15 15,56  
  1 borcol Niiru Hakukaaren Nero Satu Pihlajamäki LÄGI         HYL  
  2 belpag jolli Finn Noir J-lo Johanna Peltonen E-HKK         HYL  
  3 novnou Hilla Comaberenices Sanna Merivirta KAT         HYL  
  5 kromfo Artsi Atsalean Eko Nina Marjamäki KKK         HYL  
  7 belpam Cava Malimaniac's Caramba Christa Savolainen KKK         HYL  
  8 borcol Taco Sanmar Tex Willer Susanna Niiranen KKK         HYL  
  11 lappor Lilja Mikälie Siellä Menee Sari Saari KARKK         HYL  
  12 borcol Roope Peatdigger Ben Marika Käki HAU         HYL  
  14 borcol L Maple Yard Improvisus Tiina Hasu JAU         HYL  
  17 borcol Di Little Step´s Wendy Kati Immonen KKK         HYL  
  20 fiespa Ilo Bogdogs Spending My Time Aila Lindqvist PIRKU         HYL  
  22 auskel Rhonda Kengurukolon Coffee Queen Riitta-Liisa Tapiola JANKK         HYL  
  23 borcol Roti Gelbie Satu Hilli KKK         HYL  
  24 auspai Raita Pyrzillac's Windmillie Hilkka Kallinen KKK         HYL  
  26 borcol Molly Gwynion Rubel Anni Strang HSKH         HYL  
  36 borcol Zup Hakukaaren Zup Mira Pihlajamäki LÄGI         HYL  
  39 belpag Sylvi Rokkitassun Cameron Diaz Johanna Peltonen E-HKK         HYL  
  44 borcol Alli Woollandian Alli Salla Vuorenmaa KKK         HYL  
  47 borcol Sukka Hopeaketun Sukka Nokkakala Aino-Liisa Mutka I-HAH         HYL  
  48 belpam Nuka Tammikallion Nougat Miia Lönnqvist ATD         HYL  
  4 lyhcol Kyran Cinnaberry's Last Man Standing Marjo Viljamaa KKK         POIS  
  6 parcol Bree Ovenslope Snow White Lotta Eranka LÄGI         POIS  
  27 belpat Fasu Rokkitassun Flash Dance Kati Halonen KKK         POIS  
  42 borcol Olli Piggyland's Irsay Oliver Marika Käki HAU         POIS  

Mini 3, kello 15:45, tuomari Henri Luomala, koirakoita 15, ihanneaika 43 s, enimmäisaika 86 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 51 shelam IDA Lucky Garden's Edla Elpida Annika Pihlajasaari KOTKA 38,15 3,88 -4,85 0 -4,85 SERT-A, FI AVA
2 56 mittel Milla Mikälie Tuulenpesä Kirsi Eloranta PORSK 40,51 3,65 -2,49 0 -2,49  
3 55 kääpin Maxim Semper Ante Kind Of Magic Hannaleena Salmi LÄGI 42,95 3,45 -0,05 0 -0,05  
4 63 lägpys Odin Fennican Duracell Tinka Kajander ATD 43,71 3,39 0,71 0 0,71  
5 67 kääsna Stella Super Play's Diamond Flame Susanna Karlsson IMPHA 37,32 3,97 -5,68 5 5  
6 57 jackru Nassi Pieceof Fruitcake Nashi Jenni Pitkänen HI-HA 46,89 3,16 3,89 5 8,89  
7 65 kääsna Ufo Hott'n Tott Da Ufo Son Of Afi Katja Nieminen JAU 37,27 3,97 -5,73 15 15  
  54 shelam Nana Frosty Night's Adriana Jennika Mattila BAT         HYL  
  60 cavspa Mandi Fireboy's Smooth Star Riitta Haaranen JAU         HYL  
  61 parson Lola Tupla-Täplän Lisa Rauni Hägglund JAU         HYL  
  64 parson Justus Arbor Vitae Fosforos Eveliina Sipilä JAU         HYL  
  66 kesvil Ansa Woolly Bohemia\'s Gia Carangi Riina Kanerva KKK         HYL  
  69 parson Poppana Poppana Satu Pihlajamäki LÄGI         HYL  
  70 shelam Wiima Helskon Tamara Annika Pihlajasaari KOTKA         HYL  
  71 borter Didi Eysha Kham-Mi Maarit Niemelä BAT         HYL  
  58 parson Stara Tupla-Täplän Tähdet Tähdet Heli Saukkola NU-PU         POIS  
  62 käävil Sulo Sarahill Fils Rouge D'amour Minna Kurttila HSKH         POIS  

Medi 3, kello 16:15, tuomari Henri Luomala, koirakoita 32, ihanneaika 43 s, enimmäisaika 86 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 74 espves Ronja Caraydan Felucia Ville Liukka HAU 31,76 4,66 -11,24 0 -11,24  
2 93 espves Oodi Caraydan Hoya Lambii Ville Liukka HAU 33,13 4,47 -9,87 0 -9,87  
3 83 shelam Kisu Cimillan Gis Gis Päivi Männistö-Rahunen PIRKU 33,28 4,45 -9,72 0 -9,72  
4 111 espves Esso Caraydan Extasis Jade Erkko BAT 34,53 4,29 -8,47 0 -8,47  
5 89 kromfo Svingi Jettildan Bielefeld Anne-Mari Piispanen ATT 35,65 4,15 -7,35 0 -7,35  
6 109 amecoc Mike Exlamation Miracle Hunter Viveka Karlsson-Mäkelä PIRKU 37,15 3,98 -5,85 0 -5,85  
7 88 shelam Taika Dolce And Gabbana Fulfilled Dream Petra Skogberg HI-HA 37,57 3,94 -5,43 0 -5,43  
8 90 pyrpap Marlin Drole D'oiseau Saut Perilleux Soila Sabelström LÄGI 37,95 3,90 -5,05 0 -5,05  
9 77 espves Asta Caraydan Galaxia Anne-Mari Tenhovalo KKK 38,93 3,80 -4,07 0 -4,07  
10 79 espves Roa Caraydan Gea Minna Vilmi BAT 42,00 3,52 -1,00 0 -1,00  
11 94 parson Greta Radagast Gaurwaith Satu Pihlajamäki LÄGI 46,89 3,16 3,89 0 3,89  
12 95 auskel Silli Mimosan Viehkeä Vaeltaja Elli Kiviranta KKK 38,50 3,84 -4,50 5 5  
13 100 kromfo Aida Cierimon Aida Minna Vilmi BAT 39,94 3,71 -3,06 5 5  
14 101 parson Raipe Viininvartijan Bablo Juha Alenius AGRY 40,14 3,69 -2,86 5 5  
15 107 espves Zemi Concurrido Inflamable Sanna Kobylin JAU 40,81 3,63 -2,19 5 5  
16 104 kesvil Kasi Casadoris Casimir Anne-Mari Tenhovalo KKK 41,40 3,58 -1,60 5 5  
17 80 borter Kuuno Grindstones Ex Minister Ragni Christiansson-Sarasto BAT 44,00 3,36 1,00 5 6,00  
18 82 espves Fami Concurrido Vivencia Riitta Haaranen JAU 46,50 3,18 3,50 5 8,50  
19 97 kromfo Tikkis Kipazin Just A Trick Kati Nieminen IMPHA 41,55 3,56 -1,45 10 10  
20 78 espves Tigi Concurrido Jovial Joya Sanna Kobylin JAU 36,20 4,09 -6,80 15 15  
  75 kesvil Sirius Woolly Bohemia's Stone Cold Crazy Kalle Kekarainen LÄGI         HYL  
  76 espves Vivian Caraydan Invigilancia Nina Örn E-HKK         HYL  
  81 shelam Amanda Merry Moonray's Prima Prada Riitta Salo HSKH         HYL  
  84 stbter Gina Of Greenline Heartmender Irmeli Westermarck AST         HYL  
  92 espves Zili Concurrido Zancada Sanna Kobylin JAU         HYL  
  96 pumi Teppo Mindamellet Hipp-Hopp Maria Nylander HI-HA         HYL  
  98 cocspa Ofi Frosty Morning's Ophelia Evita Siekkinen PORSK         HYL  
  103 novnou Riesa Wildanas Too Hot To Handle Elena Nisula HSKK         HYL  
  105 cocspa Lilla Windmillwood Karina Kerttu Kalpio KKK         HYL  
  106 parson Urho Juurusjärven Urho Minna Määttä TASSU         HYL  
  108 shelam Teddy Merry Moonray's Giorgio Armani Karolina Söderlund LÄGI         HYL  
  139 auskel Viima Vickulas Vispa Jouni Vahlstedt LÄGI         HYL  
  99 tarupi Minus Yacatis Metsänpeikko Tua Nummelin LÄGI         POIS  
  102 isllam Minttu Vongoivan Druna Paula Ruotsalainen JAU         POIS  
  110 parson Ada Carremumba's Billabong Hanna Räty KIRSUT         POIS