Kilpailu 6.9.2015 A agilityrata, paikka Lohja, järjestäjä Länsi-Uudenmaan Agilityharrastajat ry

[Maksi 2] [Mini 2] [Medi 2] [Maksi 1] [Mini 1] [Medi 1]

Maksi 2, kello 9:00, tuomari Henri Luomala, koirakoita 14, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 119 novnou Wappu Sancandy`s Wallaby Twist Heli Nieminen HSKK 43,39 3,78 -6,61 0 -6,61 LUVA
2 116 belpat Capo Kuunsirpin Red Pepper Taina Pennanen LÄGI 42,30 3,88 -7,70 5 5  
3 120 isovil Ginny Zanita`s Ginny Weasley Laura Honkanen HI-HA 44,48 3,69 -5,52 10 10  
4 157 espves Into Aquagruaz Frontinto Nina Koskinen VEIKK 57,50 2,85 7,50 5 12,50  
5 113 borcol Jendi Quicket Way Of Life Janni Erkola HAU 40,86 4,01 -9,14 20 20  
  150 belpam Tuhma Frosty Forest Knock Out Emma Alve BAT         HYL  
  112 belpat Vitsi Kuunsirpin Xpect The Best Emmiina Abrahamsson KIRSUT         HYL  
  114 borcol Ruska Tammikallion Ruska Hanna Toivola HI-HA         HYL  
  115 parcol Dallas Oldbear Yankee Doodle Dandy Maijaliisa Valkonen LÄGI         HYL  
  117 pitcol Ava Maple Yard Jealous Sky Nina Karhunen HI-HA         HYL  
  121 belpag Roihu Eloisa Roihu Laura Räsänen KKK         HYL  
  122 belpat Taisto Eero Emma Alve BAT         HYL  
  123 dalmat Pippa Pinewater´s Freixenet Tarja Helsi-Ojaranta ATT         HYL  
  124 belpat Voitto Kuunsirpin Winning Kind Annika Lundell KIRSUT         HYL  
  118 belpat Unni Traxa's Designed For Flammeus Arja Jaakkola LÄGI         POIS  

Mini 2, kello 9:25, tuomari Henri Luomala, koirakoita 6, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 129 x-rotu Taotao Tao-Tao Marju Kiri LÄGI 38,19 4,29 -11,81 0 -11,81 LUVA
2 125 shelam Touko Followinsea Gangsta Gaprise Saara Koivumäki KIRSUT 40,94 4,01 -9,06 5 5  
3 133 käävil Alicia Froggies Just Call Her Ally Leena Syväoja KIRSUT 58,74 2,79 8,74 10 18,74  
4 130 boster Manta Deana At Nevicata's Z Certovej Zahrady Minna Palviainen ERTTI 75,09 2,18 25,09 5 30,09  
  132 parson Free Double Barrel's Simone Timo Puusaari RIMA         HYL  
  134 lanhee Wilson Myheels Firestone Tiina Sundholm LÄGI         HYL  
  131 boster Rocky Great Gremlin´s Bestman Heidi Vallineva KIRSUT         POIS  
  135 kääsna Viiru Willken Fogo Anita Lampinen HSKH         POIS  

Medi 2, kello 9:25, tuomari Henri Luomala, koirakoita 2, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
  137 isllam Inga Vongoivan Inga Paula Ruotsalainen JAU         HYL  
  140 espves Maya Zorrazo Shakira Marko Huikuri SISU         HYL  
  138 parson Toby Duoble Barrel's White Tuxedo Affair Hanna Räty KIRSUT         POIS  

Maksi 1, kello 14:15, tuomari Henri Luomala, koirakoita 13, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 153 borcol Ralla Easypower´s Aladdin Noora Haukijärvi TSAU 30,10 4,82 -14,90 5 5  
2 142 auskel Liekki Kelmi Noheva Narttu Elina Kukkasjärvi NU-PU 38,17 3,80 -6,83 5 5  
3 158 borcol Freya All Zet By All Means Freya Marianne Asikainen TSAU 29,26 4,96 -15,74 10 10  
4 159 borcol Äksä Walking Disaster's Llanfair Kati Töllinen P-HAU 34,58 4,19 -10,42 10 10  
5 154 auspai Penni Fätorpet's Rödklöver Roosa Laaksonen PORSK 42,67 3,40 -2,33 10 10  
6 155 airter Viiru Border Rock´s Betty Boop Matti Siltala LÄGI 45,73 3,17 0,73 10 10,73  
7 152 borcol Metku Walking Disaster's Llandovery Arto Laitinen P-HAU 49,00 2,96 4,00 10 14,00  
8 143 borcol Chhaina Päkäpaimenen Korkojen Kera Bea Snellman ATT 38,50 3,77 -6,50 15 15  
9 156 espves Nada Milla Marina Ensenada Marjo Saarinen HI-HA 37,61 3,86 -7,39 25 25  
  145 borcol EVE Maple Yard Koh-I-Noor Tiina Hasu JAU         HYL  
  146 pitcol Luna Markhill's Bye Bye Baby Tapio Metsä AST         HYL  
  151 pyrpal Ilo Ilo Des Forges De Thor Taika Kämppi NODO         HYL  
  160 auspai Dina Capricole Milk'n Honey Liisa Teräaho LÄGI         HYL  
  141 holpal Leia Kare-Saran Åi`prinsessa Päivi Kinnunen KAT         POIS  
  144 borcol Ilo Easypower's Ariel Taija Salokannel TSAU         POIS  

Mini 1, kello 14:40, tuomari Henri Luomala, koirakoita 4, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 163 wecoca Malin Waywens Yazhi Jannica Joelsson KKK 37,57 3,86 -7,43 0 -7,43 LUVA
2 170 chihup Urho Chinellyn Brave Soldier Elina Huttunen ERTTI 47,31 3,07 2,31 0 2,31  
3 172 käävil Cecilia Froggies Nighty-Night Leena Syväoja KIRSUT 43,63 3,32 -1,37 5 5  
4 171 parson Vinski Fatous Intensive Athos Tuija Rankama LÄGI 43,57 3,33 -1,43 10 10  
  162 lanhee Lobo Myheels Applejack Maija Summa EKK         POIS  
  166 shelam Wii Pilvimarjan Vidor Krista Leino HI-HA         POIS  
  167 boster YODA Macondon Alfa Romeo Eveliina Mildh KIRSUT         POIS  
  168 parson Hirmuinen Tupla-Täplän Timantti Marju Kiri LÄGI         POIS  
  169 bichav Notte Torcedore's Mirada De La Amor Tia Hoikkala MKK         POIS  

Medi 1, kello 14:40, tuomari Henri Luomala, koirakoita 3, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 177 espves Essi Caraydan Oceana Anne-Mari Tenhovalo KKK 32,31 4,49 -12,69 0 -12,69 SERT
2 176 tarupi Melvin Yacatis Hurtiga Harald Cajsa Nummelin LÄGI 35,44 4,09 -9,56 0 -9,56 SERT
3 175 shelam Yoda Tähtitomun Darrit Ria Juuti JAU 43,68 3,32 -1,32 0 -1,32