Kilpailu 6.9.2015 B agilityrata, paikka Lohja, järjestäjä Länsi-Uudenmaan Agilityharrastajat ry

[Maksi 2] [Mini 2] [Medi 2] [Maksi 1] [Mini 1] [Medi 1]

Maksi 2, kello 10:05, tuomari Henri Luomala, koirakoita 13, ihanneaika 53 s, enimmäisaika 106 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 123 dalmat Pippa Pinewater´s Freixenet Tarja Helsi-Ojaranta ATT 44,94 3,89 -8,06 5 5  
2 121 belpag Roihu Eloisa Roihu Laura Räsänen KKK 45,28 3,87 -7,72 5 5  
3 119 novnou Wappu Sancandy`s Wallaby Twist Heli Nieminen HSKK 51,69 3,39 -1,31 10 10  
  150 belpam Tuhma Frosty Forest Knock Out Emma Alve BAT         HYL  
  113 borcol Jendi Quicket Way Of Life Janni Erkola HAU         HYL  
  114 borcol Ruska Tammikallion Ruska Hanna Toivola HI-HA         HYL  
  115 parcol Dallas Oldbear Yankee Doodle Dandy Maijaliisa Valkonen LÄGI         HYL  
  116 belpat Capo Kuunsirpin Red Pepper Taina Pennanen LÄGI         HYL  
  117 pitcol Ava Maple Yard Jealous Sky Nina Karhunen HI-HA         HYL  
  120 isovil Ginny Zanita`s Ginny Weasley Laura Honkanen HI-HA         HYL  
  122 belpat Taisto Eero Emma Alve BAT         HYL  
  124 belpat Voitto Kuunsirpin Winning Kind Annika Lundell KIRSUT         HYL  
  157 espves Into Aquagruaz Frontinto Nina Koskinen VEIKK         HYL  
  118 belpat Unni Traxa's Designed For Flammeus Arja Jaakkola LÄGI         POIS  

Mini 2, kello 10:25, tuomari Henri Luomala, koirakoita 8, ihanneaika 53 s, enimmäisaika 106 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 132 parson Free Double Barrel's Simone Timo Puusaari RIMA 38,07 4,60 -14,93 0 -14,93 SERT
2 125 shelam Touko Followinsea Gangsta Gaprise Saara Koivumäki KIRSUT 41,91 4,18 -11,09 0 -11,09 LUVA
3 134 lanhee Wilson Myheels Firestone Tiina Sundholm LÄGI 43,31 4,04 -9,69 0 -9,69  
4 130 boster Manta Deana At Nevicata's Z Certovej Zahrady Minna Palviainen ERTTI 53,14 3,29 0,14 0 0,14  
5 128 venkäp Lui Töpselim Päivi Nevander NU-PU 54,49 3,21 1,49 5 6,49  
  127 parson Elli Tallitontun Twiggy Laura Ruohonen TAMSK         HYL  
  129 x-rotu Taotao Tao-Tao Marju Kiri LÄGI         HYL  
  133 käävil Alicia Froggies Just Call Her Ally Leena Syväoja KIRSUT         HYL  
  126 auster Lempi Pikku-Pahan Tuutin Täydeltä Anni Salo KARKK         POIS  
  131 boster Rocky Great Gremlin´s Bestman Heidi Vallineva KIRSUT         POIS  
  135 kääsna Viiru Willken Fogo Anita Lampinen HSKH         POIS  

Medi 2, kello 10:25, tuomari Henri Luomala, koirakoita 3, ihanneaika 53 s, enimmäisaika 106 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 136 tarupi Malte Yacatis Galdur Cajsa Nummelin LÄGI 43,90 3,99 -9,10 0 -9,10  
2 137 isllam Inga Vongoivan Inga Paula Ruotsalainen JAU 54,78 3,19 1,78 5 6,78  
  140 espves Maya Zorrazo Shakira Marko Huikuri SISU         HYL  
  138 parson Toby Duoble Barrel's White Tuxedo Affair Hanna Räty KIRSUT         POIS  

Maksi 1, kello 13:00, tuomari Henri Luomala, koirakoita 16, ihanneaika 46 s, enimmäisaika 92 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 144 borcol Ilo Easypower's Ariel Taija Salokannel TSAU 30,43 4,99 -15,57 0 -15,57 SERT
2 153 borcol Ralla Easypower´s Aladdin Noora Haukijärvi TSAU 31,84 4,77 -14,16 5 5  
3 160 auspai Dina Capricole Milk'n Honey Liisa Teräaho LÄGI 36,05 4,22 -9,95 5 5  
4 155 airter Viiru Border Rock´s Betty Boop Matti Siltala LÄGI 50,83 2,99 4,83 5 9,83  
5 146 pitcol Luna Markhill's Bye Bye Baby Tapio Metsä AST 54,77 2,78 8,77 5 13,77  
6 154 auspai Penni Fätorpet's Rödklöver Roosa Laaksonen PORSK 36,28 4,19 -9,72 15 15  
7 148 auskel Rukka Kiipelin Hehkee Heila Reetta Keski-Lahti HI-HA 39,63 3,84 -6,37 15 15  
  142 auskel Liekki Kelmi Noheva Narttu Elina Kukkasjärvi NU-PU         HYL  
  143 borcol Chhaina Päkäpaimenen Korkojen Kera Bea Snellman ATT         HYL  
  145 borcol EVE Maple Yard Koh-I-Noor Tiina Hasu JAU         HYL  
  149 auskel Suzi Kelmi Kultavaranto Pauliina Kuronen HI-HA         HYL  
  151 pyrpal Ilo Ilo Des Forges De Thor Taika Kämppi NODO         HYL  
  152 borcol Metku Walking Disaster's Llandovery Arto Laitinen P-HAU         HYL  
  156 espves Nada Milla Marina Ensenada Marjo Saarinen HI-HA         HYL  
  158 borcol Freya All Zet By All Means Freya Marianne Asikainen TSAU         HYL  
  159 borcol Äksä Walking Disaster's Llanfair Kati Töllinen P-HAU         HYL  
  141 holpal Leia Kare-Saran Åi`prinsessa Päivi Kinnunen KAT         POIS  

Mini 1, kello 13:30, tuomari Henri Luomala, koirakoita 9, ihanneaika 46 s, enimmäisaika 92 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 168 parson Hirmuinen Tupla-Täplän Timantti Marju Kiri LÄGI 33,83 4,49 -12,17 0 -12,17 SERT
2 162 lanhee Lobo Myheels Applejack Maija Summa EKK 40,09 3,79 -5,91 0 -5,91 SERT
3 169 bichav Notte Torcedore's Mirada De La Amor Tia Hoikkala MKK 41,92 3,63 -4,08 0 -4,08 SERT
4 174 lanhee Peso Myheels Espresso Maija Summa EKK 43,75 3,47 -2,25 0 -2,25 LUVA
5 172 käävil Cecilia Froggies Nighty-Night Leena Syväoja KIRSUT 47,81 3,18 1,81 0 1,81  
6 171 parson Vinski Fatous Intensive Athos Tuija Rankama LÄGI 49,19 3,09 3,19 5 8,19  
7 170 chihup Urho Chinellyn Brave Soldier Elina Huttunen ERTTI 53,50 2,84 7,50 5 12,50  
8 161 schipp Peppi Mökötuvan Walo Anne Rantanen PRT 60,28 2,52 14,28 10 24,28  
  164 schipp Helmi Mökötuvan Helmi Soile Kalliomäki NODO         HYL  
  166 shelam Wii Pilvimarjan Vidor Krista Leino HI-HA         POIS  
  167 boster YODA Macondon Alfa Romeo Eveliina Mildh KIRSUT         POIS  

Medi 1, kello 13:30, tuomari Henri Luomala, koirakoita 3, ihanneaika 46 s, enimmäisaika 92 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 175 shelam Yoda Tähtitomun Darrit Ria Juuti JAU 42,79 3,55 -3,21 0 -3,21 LUVA
2 177 espves Essi Caraydan Oceana Anne-Mari Tenhovalo KKK 37,49 4,05 -8,51 5 5  
  176 tarupi Melvin Yacatis Hurtiga Harald Cajsa Nummelin LÄGI         HYL