Kilpailu 7.11.2015, paikka Lohja, järjestäjä Länsi-Uudenmaan Agilityharrastajat ry

[A Mini 1] [A Medi 1] [A Maksi 1] [B Mini 1] [B Medi 1] [B Maksi 1] [C Mini 1] [C Medi 1] [C Maksi 1] [C Mini 2] [C Medi 2] [C Maksi 2] [B Mini 2] [B Medi 2] [B Maksi 2] [A Mini 2] [A Medi 2] [A Maksi 2]

A agilityrata, mini 1, kello 9:00, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 7, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 7 parson Cindy Viininvartijan Cindy Ulla Ruotanen KIRSUT 49,06 3,12 0,06 0 0,06  
2 8 shelam Mazy Gjerulff Eager To Be Amazing Kajsa Lampén JAU 33,61 4,55 -15,39 5 5  
3 6 käävil Cecilia Froggies Nighty-Night Leena Syväoja KIRSUT 47,66 3,21 -1,34 5 5  
4 2 shelam Muru Tulihännän Kullanmuru Ida Tallqvist SWAT 40,09 3,82 -8,91 10 10  
5 10 kääsna Kaxen Trixer Gary Glitter Moa Thors TAMMI 63,15 2,42 14,15 0 14,15  
6 13 shelam Wii Pilvimarjan Vidor Krista Leino HI-HA 54,22 2,82 5,22 10 15,22  
  12 caiter Vauhti Ärripurrin Salainen Agentti Kaarina Ostrow LÄGI         HYL  
  1 pumi Bojo Karvakorvan Hedwig Helena Mattila HAU         POIS  
  3 schipp Ode Coros Odessa Aliisa Haljoki HSKK         POIS  
  9 wecoca Malin Waywens Yazhi Jannica Joelsson KKK         POIS  
  11 espves Lili Caraydan Nicodicodine Elisa Nuutinen HAU         POIS  

A agilityrata, medi 1, kello 9:00, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 9, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 20 pyrpap Furi Furious Du Pic D'espade Teija Sonni-Kautto KKK 33,35 4,59 -15,65 5 5  
2 26 shelam Tomo Karhuveljen Anda Pauliina Linna LÄGI 40,42 3,79 -8,58 5 5  
3 22 shelam Niilo Followinsea Ivanka's Ironfist Saara Koivumäki KIRSUT 42,52 3,60 -6,48 5 5  
4 24 shelam Twiggy Luonnikkaan Tiivistunnelma Carolina Lassheikki KKK 45,83 3,34 -3,17 5 5  
5 19 shelam Vola Nappulavaaran Valon Valtameri Mari Mäkelä I-HAH 34,52 4,43 -14,48 10 10  
6 21 basenj Viola Wazazi The One And Only Sanna Kortelainen HSKH 50,41 3,04 1,41 10 11,41  
  15 pyrpap Kolya Drole D'oiseau D'ours De Bergere Tiina Mäkinen KIRSUT         HYL  
  23 parson Pava Tupla-Täplän Maximus Toni Koutu BAT         HYL  
  25 kromfo Timppa Jazzmo Galoppi Minna Vilmi BAT         HYL  

A agilityrata, maksi 1, kello 9:35, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 25, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 48 lagrom Hevi Yestas Quiliano Mia Laine LÄGI 38,83 3,94 -10,17 0 -10,17 SERT
2 45 pitcol Luna Markhill's Bye Bye Baby Tapio Metsä AST 47,92 3,19 -1,08 0 -1,08 LUVA
3 42 shelam Juco Amarantes Night Jewel Eija Aronen KOTKA 36,07 4,24 -12,93 5 5  
4 34 borcol Vip Little Step's Viper Mia Taimi HI-HA 36,63 4,18 -12,37 5 5  
5 56 airter Viiru Border Rock´s Betty Boop Matti Siltala LÄGI 44,56 3,43 -4,44 5 5  
6 51 borcol Rae Quicket One Timo Eskola KKK 36,12 4,24 -12,88 10 10  
7 50 belpat Karpo Off Line's Powerdose Noora Suolaniemi CITYB 39,07 3,92 -9,93 10 10  
8 52 belpat Liida Tarkatan Lollipop Miina Sipilä CITYB 40,61 3,77 -8,39 10 10  
9 49 borcol Redi Tronic Printz Tiina Räty KIRSUT 41,19 3,71 -7,81 10 10  
10 44 suusna Saga Giteas Fazile Birgitta Harju HAUHAU 41,22 3,71 -7,78 10 10  
11 53 airter Disa Energetics Eternal Fire Katariina Martelius HSKK 47,14 3,25 -1,86 15 15  
12 30 slapko Nella Sancandy's Elisabeth Keijo Kaarakainen VEIKK 54,94 2,79 5,94 10 15,94  
13 58 auskel Suzi Kelmi Kultavaranto Pauliina Kuronen HI-HA 40,89 3,74 -8,11 20 20  
  28 mudi Velmu Takkutukan Velmu Ritva Mikkonen LÄGI         HYL  
  29 borcol Fizz Tending Piraya Emmi Lavikka BAT         HYL  
  31 belpag LEO Finn Noir Napoléon Tor Jansson SBPKY         HYL  
  32 auspai Wicca Black Zone's Grand Jury Shanti Karinen AST         HYL  
  33 borcol Ruuti Walking Disaster's Llancayo Vesa Naukkarinen HEILU         HYL  
  35 borcol Raisa Pterodactylus Ida Tallqvist SWAT         HYL  
  43 isovil Diva Siida's Black Divine Tuula Koponen LÄGI         HYL  
  46 borcol Bud Garth Bud Liisa Lehikoinen LÄGI         HYL  
  47 borcol Ruu Root Mette Vainio SWAT         HYL  
  54 belpag Pertti Valkohampaan Fanaatikko Asko Salmi HSKH         HYL  
  55 auspai Felix Let's Talk About Flying Aero Terhi Louhekari KIRSUT         HYL  
  57 borcol Zorba Piggyland's Orfeus Gerda Johansson AGIAX         HYL  

B agilityrata, mini 1, kello 10:30, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 8, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 7 parson Cindy Viininvartijan Cindy Ulla Ruotanen KIRSUT 43,57 3,58 -6,43 5 5  
2 6 käävil Cecilia Froggies Nighty-Night Leena Syväoja KIRSUT 56,03 2,78 6,03 0 6,03  
3 5 parson Arvo I Tammenkolon Arvo Marju Kiri LÄGI 46,74 3,34 -3,26 10 10  
4 13 shelam Wii Pilvimarjan Vidor Krista Leino HI-HA 50,48 3,09 0,48 10 10,48  
  2 shelam Muru Tulihännän Kullanmuru Ida Tallqvist SWAT         HYL  
  4 jackru Masi Pepper Soul´s Master Plan Hanna-Mari Selçuk FPUKO         HYL  
  8 shelam Mazy Gjerulff Eager To Be Amazing Kajsa Lampén JAU         HYL  
  12 caiter Vauhti Ärripurrin Salainen Agentti Kaarina Ostrow LÄGI         HYL  
  1 pumi Bojo Karvakorvan Hedwig Helena Mattila HAU         POIS  
  3 schipp Ode Coros Odessa Aliisa Haljoki HSKK         POIS  
  10 kääsna Kaxen Trixer Gary Glitter Moa Thors TAMMI         POIS  
  11 espves Lili Caraydan Nicodicodine Elisa Nuutinen HAU         POIS  

B agilityrata, medi 1, kello 10:30, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 12, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 22 shelam Niilo Followinsea Ivanka's Ironfist Saara Koivumäki KIRSUT 41,21 3,79 -8,79 0 -8,79 SERT
2 21 basenj Viola Wazazi The One And Only Sanna Kortelainen HSKH 42,20 3,70 -7,80 0 -7,80 LUVA
3 14 shelam Nasta Esmari Top Trend Katja Taskinen SWAT 44,57 3,50 -5,43 0 -5,43 LUVA
4 16 shiba Ilo Seon Duudson Virvamaria Toikka TSAU 50,51 3,09 0,51 0 0,51  
5 20 pyrpap Furi Furious Du Pic D'espade Teija Sonni-Kautto KKK 33,68 4,63 -16,32 5 5  
6 25 kromfo Timppa Jazzmo Galoppi Minna Vilmi BAT 35,52 4,39 -14,48 5 5  
7 19 shelam Vola Nappulavaaran Valon Valtameri Mari Mäkelä I-HAH 35,77 4,36 -14,23 5 5  
8 26 shelam Tomo Karhuveljen Anda Pauliina Linna LÄGI 39,56 3,94 -10,44 5 5  
9 23 parson Pava Tupla-Täplän Maximus Toni Koutu BAT 32,44 4,81 -17,56 10 10  
10 27 tarupi Bruno Heijdalen`s Bruno Katja Taskinen SWAT 51,15 3,05 1,15 10 11,15  
  15 pyrpap Kolya Drole D'oiseau D'ours De Bergere Tiina Mäkinen KIRSUT         HYL  
  24 shelam Twiggy Luonnikkaan Tiivistunnelma Carolina Lassheikki KKK         HYL  

B agilityrata, maksi 1, kello 11:10, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 27, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 42 shelam Juco Amarantes Night Jewel Eija Aronen KOTKA 33,84 4,61 -16,16 0 -16,16 LUVA
2 55 auspai Felix Let's Talk About Flying Aero Terhi Louhekari KIRSUT 42,06 3,71 -7,94 0 -7,94 LUVA
3 56 airter Viiru Border Rock´s Betty Boop Matti Siltala LÄGI 43,57 3,58 -6,43 0 -6,43 LUVA
4 45 pitcol Luna Markhill's Bye Bye Baby Tapio Metsä AST 49,26 3,17 -0,74 0 -0,74 SERT
5 33 borcol Ruuti Walking Disaster's Llancayo Vesa Naukkarinen HEILU 33,58 4,65 -16,42 5 5  
6 50 belpat Karpo Off Line's Powerdose Noora Suolaniemi CITYB 35,99 4,34 -14,01 5 5  
7 49 borcol Redi Tronic Printz Tiina Räty KIRSUT 38,46 4,06 -11,54 10 10  
8 28 mudi Velmu Takkutukan Velmu Ritva Mikkonen LÄGI 45,42 3,43 -4,58 10 10  
9 30 slapko Nella Sancandy's Elisabeth Keijo Kaarakainen VEIKK 52,39 2,98 2,39 10 12,39  
10 39 labnou Pommac Pommac Katja Taskinen SWAT 48,72 3,20 -1,28 15 15  
11 31 belpag LEO Finn Noir Napoléon Tor Jansson SBPKY 40,16 3,88 -9,84 20 20  
12 44 suusna Saga Giteas Fazile Birgitta Harju HAUHAU 43,18 3,61 -6,82 25 25  
  29 borcol Fizz Tending Piraya Emmi Lavikka BAT         HYL  
  32 auspai Wicca Black Zone's Grand Jury Shanti Karinen AST         HYL  
  34 borcol Vip Little Step's Viper Mia Taimi HI-HA         HYL  
  35 borcol Raisa Pterodactylus Ida Tallqvist SWAT         HYL  
  40 borcol REMO Xeniitin Demo Sari Thil HI-HA         HYL  
  41 borcol Into Ilovispilä Comebye Indie Karoliina Nyyssönen KAT         HYL  
  43 isovil Diva Siida's Black Divine Tuula Koponen LÄGI         HYL  
  46 borcol Bud Garth Bud Liisa Lehikoinen LÄGI         HYL  
  47 borcol Ruu Root Mette Vainio SWAT         HYL  
  51 borcol Rae Quicket One Timo Eskola KKK         HYL  
  52 belpat Liida Tarkatan Lollipop Miina Sipilä CITYB         HYL  
  53 airter Disa Energetics Eternal Fire Katariina Martelius HSKK         HYL  
  54 belpag Pertti Valkohampaan Fanaatikko Asko Salmi HSKH         HYL  
  57 borcol Zorba Piggyland's Orfeus Gerda Johansson AGIAX         HYL  
  58 auskel Suzi Kelmi Kultavaranto Pauliina Kuronen HI-HA         HYL  
  38 parcol Mysi Ovenslope Dancing Queen Eija Kansanaho-Palonen LÄGI         POIS  
  48 lagrom Hevi Yestas Quiliano Mia Laine LÄGI         POIS  

C hyppyrata, mini 1, kello 12:15, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 6, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 2 shelam Muru Tulihännän Kullanmuru Ida Tallqvist SWAT 33,06 4,90 -16,94 5 5  
2 13 shelam Wii Pilvimarjan Vidor Krista Leino HI-HA 35,53 4,56 -14,47 5 5  
  4 jackru Masi Pepper Soul´s Master Plan Hanna-Mari Selçuk FPUKO         HYL  
  7 parson Cindy Viininvartijan Cindy Ulla Ruotanen KIRSUT         HYL  
  8 shelam Mazy Gjerulff Eager To Be Amazing Kajsa Lampén JAU         HYL  
  12 caiter Vauhti Ärripurrin Salainen Agentti Kaarina Ostrow LÄGI         HYL  
  1 pumi Bojo Karvakorvan Hedwig Helena Mattila HAU         POIS  
  3 schipp Ode Coros Odessa Aliisa Haljoki HSKK         POIS  
  10 kääsna Kaxen Trixer Gary Glitter Moa Thors TAMMI         POIS  
  11 espves Lili Caraydan Nicodicodine Elisa Nuutinen HAU         POIS  

C hyppyrata, medi 1, kello 12:15, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 12, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 23 parson Pava Tupla-Täplän Maximus Toni Koutu BAT 30,90 5,24 -19,10 0 -19,10 LUVA
2 18 parson Ellen Tupla-Täplän Elsie Hanna Häkkinen ATT 31,44 5,15 -18,56 0 -18,56 LUVA
3 20 pyrpap Furi Furious Du Pic D'espade Teija Sonni-Kautto KKK 32,10 5,05 -17,90 0 -17,90 SERT
4 16 shiba Ilo Seon Duudson Virvamaria Toikka TSAU 45,90 3,53 -4,10 0 -4,10 LUVA
5 25 kromfo Timppa Jazzmo Galoppi Minna Vilmi BAT 32,15 5,04 -17,85 5 5  
6 15 pyrpap Kolya Drole D'oiseau D'ours De Bergere Tiina Mäkinen KIRSUT 40,34 4,02 -9,66 5 5  
7 19 shelam Vola Nappulavaaran Valon Valtameri Mari Mäkelä I-HAH 37,27 4,35 -12,73 10 10  
8 14 shelam Nasta Esmari Top Trend Katja Taskinen SWAT 50,44 3,21 0,44 10 10,44  
  17 shelam Baron New Spices Fennel`s Force Tiina Korpela LÄGI         HYL  
  21 basenj Viola Wazazi The One And Only Sanna Kortelainen HSKH         HYL  
  24 shelam Twiggy Luonnikkaan Tiivistunnelma Carolina Lassheikki KKK         HYL  
  27 tarupi Bruno Heijdalen`s Bruno Katja Taskinen SWAT         HYL  

C hyppyrata, maksi 1, kello 12:55, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 25, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 57 borcol Zorba Piggyland's Orfeus Gerda Johansson AGIAX 31,05 5,22 -18,95 0 -18,95  
2 29 borcol Fizz Tending Piraya Emmi Lavikka BAT 30,20 5,36 -19,80 5 5  
3 54 belpag Pertti Valkohampaan Fanaatikko Asko Salmi HSKH 33,20 4,88 -16,80 5 5  
4 52 belpat Liida Tarkatan Lollipop Miina Sipilä CITYB 33,93 4,78 -16,07 5 5  
5 50 belpat Karpo Off Line's Powerdose Noora Suolaniemi CITYB 35,79 4,53 -14,21 5 5  
6 53 airter Disa Energetics Eternal Fire Katariina Martelius HSKK 36,38 4,45 -13,62 5 5  
7 40 borcol REMO Xeniitin Demo Sari Thil HI-HA 36,98 4,38 -13,02 5 5  
8 39 labnou Pommac Pommac Katja Taskinen SWAT 38,13 4,25 -11,87 5 5  
9 31 belpag LEO Finn Noir Napoléon Tor Jansson SBPKY 43,75 3,70 -6,25 5 5  
10 34 borcol Vip Little Step's Viper Mia Taimi HI-HA 32,08 5,05 -17,92 10 10  
11 42 shelam Juco Amarantes Night Jewel Eija Aronen KOTKA 32,34 5,01 -17,66 10 10  
12 51 borcol Rae Quicket One Timo Eskola KKK 33,86 4,78 -16,14 15 15  
13 49 borcol Redi Tronic Printz Tiina Räty KIRSUT 47,33 3,42 -2,67 15 15  
  28 mudi Velmu Takkutukan Velmu Ritva Mikkonen LÄGI         HYL  
  32 auspai Wicca Black Zone's Grand Jury Shanti Karinen AST         HYL  
  33 borcol Ruuti Walking Disaster's Llancayo Vesa Naukkarinen HEILU         HYL  
  35 borcol Raisa Pterodactylus Ida Tallqvist SWAT         HYL  
  37 tandog Amon C'mon No Thanks I Am Fine Hanne-Maaria Nykänen KEMKO         HYL  
  41 borcol Into Ilovispilä Comebye Indie Karoliina Nyyssönen KAT         HYL  
  44 suusna Saga Giteas Fazile Birgitta Harju HAUHAU         HYL  
  46 borcol Bud Garth Bud Liisa Lehikoinen LÄGI         HYL  
  47 borcol Ruu Root Mette Vainio SWAT         HYL  
  55 auspai Felix Let's Talk About Flying Aero Terhi Louhekari KIRSUT         HYL  
  56 airter Viiru Border Rock´s Betty Boop Matti Siltala LÄGI         HYL  
  58 auskel Suzi Kelmi Kultavaranto Pauliina Kuronen HI-HA         HYL  
  36 auskel Rukka Kiipelin Hehkee Heila Reetta Keski-Lahti HI-HA         POIS  
  38 parcol Mysi Ovenslope Dancing Queen Eija Kansanaho-Palonen LÄGI         POIS  
  43 isovil Diva Siida's Black Divine Tuula Koponen LÄGI         POIS  
  45 pitcol Luna Markhill's Bye Bye Baby Tapio Metsä AST         POIS  
  48 lagrom Hevi Yestas Quiliano Mia Laine LÄGI         POIS  

C hyppyrata, mini 2, kello 14:00, tuomari Kari Jalonen, koirakoita 7, ihanneaika 41 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 61 papill Luca Thingummy's Pink Solidier Jaana Salonen KAT 34,37 4,07 -6,63 0 -6,63 LUVA
2 63 parson Bruce Batman Ida Tallqvist SWAT 34,47 4,06 -6,53 0 -6,53 LUVA
3 59 shelam Feta Akiliinan Showdown Mariaana Mäkelä HAU 36,16 3,87 -4,84 5 5  
4 65 shelam Häkä Cardiwe's Everlasting Love Milla Saari LÄGI 31,28 4,48 -9,72 10 10  
  62 auster Lempi Pikku-Pahan Tuutin Täydeltä Anni Salo KARKK         HYL  
  67 parson Hirmuinen Tupla-Täplän Timantti Marju Kiri LÄGI         HYL  
  68 lanhee Milli Myheels Florence Johanna Säämänen WALAT         HYL  

C hyppyrata, medi 2, kello 14:00, tuomari Kari Jalonen, koirakoita 8, ihanneaika 41 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 22 shelam Niilo Followinsea Ivanka's Ironfist Saara Koivumäki KIRSUT 34,75 4,03 -6,25 0 -6,25 LUVA
2 74 shelam Taco Siniusvan Uskomaton Uni Tiina Korpela LÄGI 40,17 3,48 -0,83 0 -0,83 LUVA
3 71 basenj Emmi Ajibu Billie Jean Sanna Kortelainen HSKH 45,03 3,11 4,03 5 9,03  
4 75 basenj Coco Ajibu Foolin' Around Sanna Plaami HSKH 50,19 2,79 9,19 5 14,19  
  69 tarupi Melvin Yacatis Hurtiga Harald Cajsa Nummelin LÄGI         HYL  
  70 espves Sälli Caraydan Mazagran Marika Karjalainen HSKH         HYL  
  73 tiiter Tara Adofau Jamini Tara Pirjo Ruuska KIRSUT         HYL  
  78 tarupi Malte Yacatis Galdur Cajsa Nummelin LÄGI         HYL  

C hyppyrata, maksi 2, kello 14:00, tuomari Kari Jalonen, koirakoita 9, ihanneaika 41 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 81 lyhcol Miina Talvilinnan Miina Mitäs Mitäs Marianne Kukkasniemi OSKK 33,02 4,24 -7,98 0 -7,98 LUVA
2 94 lyhcol Siiri Graciela Of Bohemia Balada Marianne Kukkasniemi OSKK 35,25 3,97 -5,75 0 -5,75 LUVA
3 84 belpam Kipu Tammikallion Suttura Janne Lönnqvist ATD 32,45 4,31 -8,55 10 10  
4 88 borcol Draama Myytin Maailma On Sun Karoliina Myllyoja VEIKK 26,39 5,30 -14,61 15 15  
5 87 bouvie Velho Exåress Xtraordinary Minna Tuominen TSAU 32,29 4,34 -8,71 20 20  
  80 borcol Niitti Peatdigger Bob Heini Toikkanen JAU         HYL  
  85 belpat Kauko Flammeus U Should Know Me Iida Rinne TSAU         HYL  
  92 borcol Pera Eyewitness Mastermind Satu Pihlajamäki LÄGI         HYL  
  93 borcol Vuokko Myytin Asfaltti Polttaa Jari Leino ATT         HYL  
  86 valpai Everi Safe Keeper´s Ever So Clever Jenni Kallio VEIKK         POIS  

B agilityrata, mini 2, kello 15:00, tuomari Kari Jalonen, koirakoita 10, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 66 mittel Nelli Karhunpesän Vauhti-Veera Päivi Koivuniemi NU-PU 40,54 3,92 -8,46 0 -8,46 LUVA
2 60 boster Manta Deana At Nevicata's Z Certovej Zahrady Minna Palviainen ERTTI 46,95 3,39 -2,05 0 -2,05 LUVA
3 67 parson Hirmuinen Tupla-Täplän Timantti Marju Kiri LÄGI 43,50 3,65 -5,50 5 5  
  59 shelam Feta Akiliinan Showdown Mariaana Mäkelä HAU         HYL  
  61 papill Luca Thingummy's Pink Solidier Jaana Salonen KAT         HYL  
  62 auster Lempi Pikku-Pahan Tuutin Täydeltä Anni Salo KARKK         HYL  
  63 parson Bruce Batman Ida Tallqvist SWAT         HYL  
  64 käävil Alicia Froggies Just Call Her Ally Leena Syväoja KIRSUT         HYL  
  65 shelam Häkä Cardiwe's Everlasting Love Milla Saari LÄGI         HYL  
  68 lanhee Milli Myheels Florence Johanna Säämänen WALAT         HYL  

B agilityrata, medi 2, kello 15:00, tuomari Kari Jalonen, koirakoita 10, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 76 cocspa Enya Eben's My Girl Rules Eva Bensky AST 39,42 4,03 -9,58 0 -9,58 LUVA
2 78 tarupi Malte Yacatis Galdur Cajsa Nummelin LÄGI 42,42 3,75 -6,58 0 -6,58  
3 72 walter Ami Mindhunter As Lucky As Amiable Johanna Nykyri ATD 46,33 3,43 -2,67 0 -2,67  
4 70 espves Sälli Caraydan Mazagran Marika Karjalainen HSKH 37,83 4,20 -11,17 5 5  
5 74 shelam Taco Siniusvan Uskomaton Uni Tiina Korpela LÄGI 51,79 3,07 2,79 5 7,79  
6 71 basenj Emmi Ajibu Billie Jean Sanna Kortelainen HSKH 56,26 2,83 7,26 5 12,26  
  69 tarupi Melvin Yacatis Hurtiga Harald Cajsa Nummelin LÄGI         HYL  
  73 tiiter Tara Adofau Jamini Tara Pirjo Ruuska KIRSUT         HYL  
  75 basenj Coco Ajibu Foolin' Around Sanna Plaami HSKH         HYL  
  77 shelam Nao Käpäläkoplan Tuuli Tiina Linna LÄGI         HYL  

B agilityrata, maksi 2, kello 15:00, tuomari Kari Jalonen, koirakoita 17, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 92 borcol Pera Eyewitness Mastermind Satu Pihlajamäki LÄGI 34,31 4,63 -14,69 0 -14,69 SERT
2 95 lyhcol Gini Keyword Partydoll Marianne Haavisto HSKH 37,45 4,25 -11,55 0 -11,55 LUVA
3 79 novnou Wappu Sancandy`s Wallaby Twist Heli Nieminen HSKK 38,86 4,09 -10,14 0 -10,14 SERT
4 94 lyhcol Siiri Graciela Of Bohemia Balada Marianne Kukkasniemi OSKK 42,50 3,74 -6,50 5 5  
5 91 valpai Väiski Kustom Karake's Wiseguy Annika Saneri FPUKO 43,31 3,67 -5,69 5 5  
6 93 borcol Vuokko Myytin Asfaltti Polttaa Jari Leino ATT 32,84 4,84 -16,16 10 10  
7 83 vehter Kurt Whilizias Kurt Cobain Maria Åbonde AGIAX 46,62 3,41 -2,38 10 10  
8 84 belpam Kipu Tammikallion Suttura Janne Lönnqvist ATD 32,58 4,88 -16,42 15 15  
9 96 belpat Capo Kuunsirpin Red Pepper Taina Pennanen LÄGI 58,54 2,72 9,54 15 24,54  
10 90 parcol Dallas Oldbear Yankee Doodle Dandy Maijaliisa Valkonen LÄGI 68,52 2,32 19,52 15 34,52  
  80 borcol Niitti Peatdigger Bob Heini Toikkanen JAU         HYL  
  81 lyhcol Miina Talvilinnan Miina Mitäs Mitäs Marianne Kukkasniemi OSKK         HYL  
  82 kksaks Viivi Viivi Nina Källi TAMMI         HYL  
  85 belpat Kauko Flammeus U Should Know Me Iida Rinne TSAU         HYL  
  87 bouvie Velho Exåress Xtraordinary Minna Tuominen TSAU         HYL  
  88 borcol Draama Myytin Maailma On Sun Karoliina Myllyoja VEIKK         HYL  
  89 parcol Noomi Oldbear Diva Las Vegas Minttu Koiranen AST         HYL  
  86 valpai Everi Safe Keeper´s Ever So Clever Jenni Kallio VEIKK         POIS  

A agilityrata, mini 2, kello 16:15, tuomari Kari Jalonen, koirakoita 8, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 65 shelam Häkä Cardiwe's Everlasting Love Milla Saari LÄGI 35,16 4,52 -13,84 0 -13,84 SERT
2 68 lanhee Milli Myheels Florence Johanna Säämänen WALAT 40,28 3,95 -8,72 0 -8,72 LUVA
3 63 parson Bruce Batman Ida Tallqvist SWAT 48,74 3,26 -0,26 5 5  
4 59 shelam Feta Akiliinan Showdown Mariaana Mäkelä HAU 49,95 3,18 0,95 5 5,95  
5 60 boster Manta Deana At Nevicata's Z Certovej Zahrady Minna Palviainen ERTTI 53,48 2,97 4,48 5 9,48  
6 64 käävil Alicia Froggies Just Call Her Ally Leena Syväoja KIRSUT 76,11 2,09 27,11 15 42,11  
  66 mittel Nelli Karhunpesän Vauhti-Veera Päivi Koivuniemi NU-PU         HYL  
  67 parson Hirmuinen Tupla-Täplän Timantti Marju Kiri LÄGI         HYL  

A agilityrata, medi 2, kello 16:15, tuomari Kari Jalonen, koirakoita 8, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 69 tarupi Melvin Yacatis Hurtiga Harald Cajsa Nummelin LÄGI 38,69 4,11 -10,31 0 -10,31 LUVA
2 72 walter Ami Mindhunter As Lucky As Amiable Johanna Nykyri ATD 40,66 3,91 -8,34 0 -8,34 SERT
3 76 cocspa Enya Eben's My Girl Rules Eva Bensky AST 41,47 3,83 -7,53 0 -7,53  
4 74 shelam Taco Siniusvan Uskomaton Uni Tiina Korpela LÄGI 49,67 3,20 0,67 5 5,67  
5 75 basenj Coco Ajibu Foolin' Around Sanna Plaami HSKH 56,32 2,82 7,32 0 7,32  
  70 espves Sälli Caraydan Mazagran Marika Karjalainen HSKH         HYL  
  71 basenj Emmi Ajibu Billie Jean Sanna Kortelainen HSKH         HYL  
  77 shelam Nao Käpäläkoplan Tuuli Tiina Linna LÄGI         HYL  

A agilityrata, maksi 2, kello 16:15, tuomari Kari Jalonen, koirakoita 15, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 90 parcol Dallas Oldbear Yankee Doodle Dandy Maijaliisa Valkonen LÄGI 53,15 2,99 4,15 0 4,15  
2 95 lyhcol Gini Keyword Partydoll Marianne Haavisto HSKH 38,00 4,18 -11,00 5 5  
3 89 parcol Noomi Oldbear Diva Las Vegas Minttu Koiranen AST 40,03 3,97 -8,97 5 5  
4 81 lyhcol Miina Talvilinnan Miina Mitäs Mitäs Marianne Kukkasniemi OSKK 40,84 3,89 -8,16 5 5  
5 82 kksaks Viivi Viivi Nina Källi TAMMI 51,31 3,10 2,31 5 7,31  
6 84 belpam Kipu Tammikallion Suttura Janne Lönnqvist ATD 33,03 4,81 -15,97 10 10  
7 83 vehter Kurt Whilizias Kurt Cobain Maria Åbonde AGIAX 46,90 3,39 -2,10 10 10  
8 91 valpai Väiski Kustom Karake's Wiseguy Annika Saneri FPUKO 57,50 2,77 8,50 5 13,50  
9 80 borcol Niitti Peatdigger Bob Heini Toikkanen JAU 37,83 4,20 -11,17 15 15  
10 87 bouvie Velho Exåress Xtraordinary Minna Tuominen TSAU 47,26 3,36 -1,74 15 15  
  85 belpat Kauko Flammeus U Should Know Me Iida Rinne TSAU         HYL  
  88 borcol Draama Myytin Maailma On Sun Karoliina Myllyoja VEIKK         HYL  
  93 borcol Vuokko Myytin Asfaltti Polttaa Jari Leino ATT         HYL  
  94 lyhcol Siiri Graciela Of Bohemia Balada Marianne Kukkasniemi OSKK         HYL  
  96 belpat Capo Kuunsirpin Red Pepper Taina Pennanen LÄGI         HYL  
  79 novnou Wappu Sancandy`s Wallaby Twist Heli Nieminen HSKK         POIS