Kilpailu 8.11.2015, paikka Lohja, järjestäjä Länsi-Uudenmaan Agilityharrastajat ry

[A Maksi 3] [B Maksi 3] [C Maksi 3] [C Medi 3] [C Mini 3] [B Medi 3] [B Mini 3] [A Medi 3] [A Mini 3]

A agilityrata, maksi 3, kello 9:00, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 30, ihanneaika 51 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 38 borcol Iisi Piggyland´s Icewein Taija Salokannel TSAU 41,42 4,49 -9,58 0 -9,58  
2 19 borcol Saana Myytin Sanansaattaja Essi Sirola HEILU 44,31 4,20 -6,69 0 -6,69 SERT-A
3 27 auskel Cinta Maiskis Marunda Mira Kangas TASSU 45,60 4,08 -5,40 0 -5,40  
4 17 novnou Mauri Ainstainin Buuttaus Toimii Josefina Sipilä AST 49,79 3,74 -1,21 0 -1,21  
5 21 borcol NINJA Xeniitin Daredevil Jarkko Jormanainen LÄGI 45,00 4,13 -6,00 5 5  
6 9 borcol Niiru Hakukaaren Nero Satu Pihlajamäki LÄGI 49,12 3,79 -1,88 5 5  
7 31 auskel Iris Coshagh Bardaichila Katja Särkkä RIMA 50,22 3,70 -0,78 5 5  
8 32 fiespa Ilo Bogdogs Spending My Time Aila Lindqvist PIRKU 59,02 3,15 8,02 0 8,02  
9 35 belpam Nada Kutinan Rohomu Sari Westerlund HSKH 52,23 3,56 1,23 10 11,23  
10 12 pitcol Monsteri Merry Moonray's Mona Lisa Tarja Kiander HAU 60,25 3,09 9,25 5 14,25  
11 24 borcol Molly Gwynion Rubel Anni Strang HSKH 44,97 4,14 -6,03 15 15  
12 36 borcol Pyry Little Step's Vroom Sari Sailas HI-HA 45,54 4,08 -5,46 15 15  
13 3 borcol Ilo Easypower's Ariel Taija Salokannel TSAU 47,97 3,88 -3,03 15 15  
  1 lappor Rhoo Hallanevan Lumijäkkärä Aino-Liisa Mutka I-HAH         HYL  
  2 borcol Kiljuu Oakmeadow Texacoson Kari Jalonen TAKUT         HYL  
  4 espves Elda Nadador Diosa De Las Flores Tyyni-Tuuli Kosonen ATT         HYL  
  5 auspai Jäynä Cryptonite Moonbat Sari-Anne Björklund KKK         HYL  
  6 suusna Olga Giteas Domenica Birgitta Harju HAUHAU         HYL  
  7 lappor Lilja Mikälie Siellä Menee Sari Saari KARKK         HYL  
  20 borcol Fiia Tronic Ginnia Minna Borodulin E-HKK         HYL  
  22 airter Rymy Energetics Donnerwetter Eerika Pasanen HAU         HYL  
  23 borcol Prio Never Never Land X'maverick Hannaleena Salmi LÄGI         HYL  
  25 auspai Iitu True Choice Dolled Up Paula Collin-Olkkonen HURHA         HYL  
  26 borcol Ace Tending Hotspur Nina Manner HAU         HYL  
  29 dalmat Seppo Aboensis Comas Sola Liisa Saurila HSKK         HYL  
  30 borcol Sukka Hopeaketun Sukka Nokkakala Aino-Liisa Mutka I-HAH         HYL  
  33 borcol Olli Piggyland's Irsay Oliver Marika Käki HAU         HYL  
  37 labnou Pihka Sukkela Jääprinsessa Sanna Salonen NODO         HYL  
  99 auskel Roima Cefeus Sir Roima Sanna Nummelin JAU         HYL  
  200 borcol Pera Eyewitness Mastermind Satu Pihlajamäki LÄGI         HYL  

B agilityrata, maksi 3, kello 9:55, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 38, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 99 auskel Roima Cefeus Sir Roima Sanna Nummelin JAU 38,72 4,49 -9,28 0 -9,28  
2 27 auskel Cinta Maiskis Marunda Mira Kangas TASSU 41,34 4,21 -6,66 0 -6,66 SERT-A
3 9 borcol Niiru Hakukaaren Nero Satu Pihlajamäki LÄGI 42,40 4,10 -5,60 0 -5,60  
4 8 belpat Fasu Rokkitassun Flash Dance Kati Halonen KKK 42,98 4,05 -5,02 0 -5,02  
5 20 borcol Fiia Tronic Ginnia Minna Borodulin E-HKK 43,41 4,01 -4,59 0 -4,59  
6 10 belpag Frida Marmara Queen Of Hearts Ilkka Grof KKK 45,34 3,84 -2,66 0 -2,66  
7 34 belpag Pyry Rokkitassun Diapason Eija Grof KKK 47,11 3,69 -0,89 0 -0,89  
8 1 lappor Rhoo Hallanevan Lumijäkkärä Aino-Liisa Mutka I-HAH 47,68 3,65 -0,32 0 -0,32  
9 13 belpam Kitka Gem Simply Divine Iida Vakkuri HAU 36,89 4,72 -11,11 5 5  
10 21 borcol NINJA Xeniitin Daredevil Jarkko Jormanainen LÄGI 37,45 4,65 -10,55 5 5  
11 26 borcol Ace Tending Hotspur Nina Manner HAU 38,29 4,54 -9,71 5 5  
12 38 borcol Iisi Piggyland´s Icewein Taija Salokannel TSAU 38,95 4,47 -9,05 5 5  
13 36 borcol Pyry Little Step's Vroom Sari Sailas HI-HA 39,34 4,42 -8,66 5 5  
14 35 belpam Nada Kutinan Rohomu Sari Westerlund HSKH 40,66 4,28 -7,34 5 5  
15 24 borcol Molly Gwynion Rubel Anni Strang HSKH 42,46 4,10 -5,54 5 5  
16 31 auskel Iris Coshagh Bardaichila Katja Särkkä RIMA 44,13 3,94 -3,87 5 5  
17 18 katpai Rinja Lähderinteen Arianna Sanna Karonen VEIKK 47,83 3,64 -0,17 5 5  
18 37 labnou Pihka Sukkela Jääprinsessa Sanna Salonen NODO 48,52 3,59 0,52 5 5,52  
19 32 fiespa Ilo Bogdogs Spending My Time Aila Lindqvist PIRKU 50,67 3,43 2,67 5 7,67  
20 2 borcol Kiljuu Oakmeadow Texacoson Kari Jalonen TAKUT 46,66 3,73 -1,34 10 10  
21 25 auspai Iitu True Choice Dolled Up Paula Collin-Olkkonen HURHA 48,48 3,59 0,48 10 10,48  
22 28 pitcol Tinka Merry Moonray's Samba Swing Tarja Kiander HAU 54,37 3,20 6,37 5 11,37  
23 15 kksaks Ruffe Hanhiaavan Käpälä Nina Källi TAMMI 56,53 3,08 8,53 5 13,53  
24 23 borcol Prio Never Never Land X'maverick Hannaleena Salmi LÄGI 51,26 3,39 3,26 20 23,26  
25 6 suusna Olga Giteas Domenica Birgitta Harju HAUHAU 56,06 3,10 8,06 20 28,06  
  3 borcol Ilo Easypower's Ariel Taija Salokannel TSAU         HYL  
  4 espves Elda Nadador Diosa De Las Flores Tyyni-Tuuli Kosonen ATT         HYL  
  5 auspai Jäynä Cryptonite Moonbat Sari-Anne Björklund KKK         HYL  
  7 lappor Lilja Mikälie Siellä Menee Sari Saari KARKK         HYL  
  11 belpag Sade Marmara Vesuvio Eija Grof KKK         HYL  
  16 parcol Hulda Peikkopirtin Vappuvuokko Erja Niutanen RIMA         HYL  
  17 novnou Mauri Ainstainin Buuttaus Toimii Josefina Sipilä AST         HYL  
  19 borcol Saana Myytin Sanansaattaja Essi Sirola HEILU         HYL  
  22 airter Rymy Energetics Donnerwetter Eerika Pasanen HAU         HYL  
  29 dalmat Seppo Aboensis Comas Sola Liisa Saurila HSKK         HYL  
  30 borcol Sukka Hopeaketun Sukka Nokkakala Aino-Liisa Mutka I-HAH         HYL  
  33 borcol Olli Piggyland's Irsay Oliver Marika Käki HAU         HYL  
  39 belpag Samba Tempranillo Fake It Kati Halonen KKK         HYL  

C hyppyrata, maksi 3, kello 11:05, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 37, ihanneaika 39 s, enimmäisaika 70 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 14 belpam Gia Flammeus Magic Magia Hanna Sori TSAU 30,41 4,83 -8,59 0 -8,59 SERT-H
2 36 borcol Pyry Little Step's Vroom Sari Sailas HI-HA 30,79 4,77 -8,21 0 -8,21  
3 31 auskel Iris Coshagh Bardaichila Katja Särkkä RIMA 31,22 4,71 -7,78 0 -7,78  
4 8 belpat Fasu Rokkitassun Flash Dance Kati Halonen KKK 32,83 4,48 -6,17 0 -6,17  
5 29 dalmat Seppo Aboensis Comas Sola Liisa Saurila HSKK 33,18 4,43 -5,82 0 -5,82  
6 27 auskel Cinta Maiskis Marunda Mira Kangas TASSU 33,47 4,39 -5,53 0 -5,53  
7 22 airter Rymy Energetics Donnerwetter Eerika Pasanen HAU 34,20 4,30 -4,80 0 -4,80  
8 10 belpag Frida Marmara Queen Of Hearts Ilkka Grof KKK 34,84 4,22 -4,16 0 -4,16  
9 33 borcol Olli Piggyland's Irsay Oliver Marika Käki HAU 35,60 4,13 -3,40 0 -3,40  
10 11 belpag Sade Marmara Vesuvio Eija Grof KKK 36,34 4,05 -2,66 0 -2,66  
11 19 borcol Saana Myytin Sanansaattaja Essi Sirola HEILU 36,80 3,99 -2,20 0 -2,20  
12 18 katpai Rinja Lähderinteen Arianna Sanna Karonen VEIKK 39,12 3,76 0,12 0 0,12  
13 6 suusna Olga Giteas Domenica Birgitta Harju HAUHAU 41,34 3,56 2,34 0 2,34  
14 7 lappor Lilja Mikälie Siellä Menee Sari Saari KARKK 41,86 3,51 2,86 0 2,86  
15 4 espves Elda Nadador Diosa De Las Flores Tyyni-Tuuli Kosonen ATT 31,02 4,74 -7,98 5 5  
16 13 belpam Kitka Gem Simply Divine Iida Vakkuri HAU 31,27 4,70 -7,73 5 5  
17 35 belpam Nada Kutinan Rohomu Sari Westerlund HSKH 31,87 4,61 -7,13 5 5  
18 5 auspai Jäynä Cryptonite Moonbat Sari-Anne Björklund KKK 33,21 4,43 -5,79 10 10  
19 25 auspai Iitu True Choice Dolled Up Paula Collin-Olkkonen HURHA 35,95 4,09 -3,05 10 10  
20 17 novnou Mauri Ainstainin Buuttaus Toimii Josefina Sipilä AST 39,17 3,75 0,17 10 10,17  
21 32 fiespa Ilo Bogdogs Spending My Time Aila Lindqvist PIRKU 46,51 3,16 7,51 5 12,51  
22 15 kksaks Ruffe Hanhiaavan Käpälä Nina Källi TAMMI 46,79 3,14 7,79 5 12,79  
23 20 borcol Fiia Tronic Ginnia Minna Borodulin E-HKK 38,66 3,80 -0,34 15 15  
  1 lappor Rhoo Hallanevan Lumijäkkärä Aino-Liisa Mutka I-HAH         HYL  
  2 borcol Kiljuu Oakmeadow Texacoson Kari Jalonen TAKUT         HYL  
  3 borcol Ilo Easypower's Ariel Taija Salokannel TSAU         HYL  
  9 borcol Niiru Hakukaaren Nero Satu Pihlajamäki LÄGI         HYL  
  12 pitcol Monsteri Merry Moonray's Mona Lisa Tarja Kiander HAU         HYL  
  16 parcol Hulda Peikkopirtin Vappuvuokko Erja Niutanen RIMA         HYL  
  21 borcol NINJA Xeniitin Daredevil Jarkko Jormanainen LÄGI         HYL  
  23 borcol Prio Never Never Land X'maverick Hannaleena Salmi LÄGI         HYL  
  24 borcol Molly Gwynion Rubel Anni Strang HSKH         HYL  
  30 borcol Sukka Hopeaketun Sukka Nokkakala Aino-Liisa Mutka I-HAH         HYL  
  34 belpag Pyry Rokkitassun Diapason Eija Grof KKK         HYL  
  38 borcol Iisi Piggyland´s Icewein Taija Salokannel TSAU         HYL  
  39 belpag Samba Tempranillo Fake It Kati Halonen KKK         HYL  
  99 auskel Roima Cefeus Sir Roima Sanna Nummelin JAU         HYL  

C hyppyrata, medi 3, kello 12:20, tuomari Kari Jalonen, koirakoita 23, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 55 tarupi Minus Yacatis Metsänpeikko Tua Nummelin LÄGI 38,89 4,73 -10,11 0 -10,11  
2 50 lakter Windi Big Lady's Micro-Wind Paula Polvinen HSKK 47,21 3,90 -1,79 0 -1,79 SERT-H
3 47 shelam Stig Pilvimarjan Avant Garde Sanni Kariniemi P-HAU 34,50 5,33 -14,50 5 5  
4 53 shelam Muru Williruusun Ellinoora Satu Koskinen HSKH 42,15 4,36 -6,85 5 5  
5 56 kromfo Tikkis Kipazin Just A Trick Kati Nieminen IMPHA 48,13 3,82 -0,87 5 5  
6 51 borter Kami Tigerlike Super Trouper Anu Luoto KIRSUT 58,01 3,17 9,01 0 9,01  
7 58 novnou Lordi Ruskaron Semper Rufina Johanna Nyberg TAMSK 41,99 4,38 -7,01 10 10  
  40 koohon Ella Lentävän Luppakorvan Liitolikka Kaisa Jalava TAMSK         HYL  
  41 parson Yonna Bravefellow Yonna Merja Laaksonen VAU         HYL  
  42 koohon Mimmi Lentävän Luppakorvan Matami Mimmi Senni Tanttari TAMSK         HYL  
  43 walspa Pihla Jangas Gale Wind Eve-Maria Moilanen HSKH         HYL  
  44 novnou Tikru Redadict Measure Maid Johanna Nyberg TAMSK         HYL  
  45 koohon Yego Amoenus Yego Jari Laitinen KKK         HYL  
  46 kesvil Sirius Woolly Bohemia's Stone Cold Crazy Kalle Kekarainen LÄGI         HYL  
  48 shelam Sandra Mutkis Sentraali-Santra Katarina Lassheikki KKK         HYL  
  49 stbter Saana Hups´staff Saana Minna Borodulin E-HKK         HYL  
  52 pyrpap Sani Calins Nounours Sans Nuages Tiina Mäkinen KIRSUT         HYL  
  54 pyrpap Marlin Drole D'oiseau Saut Perilleux Soila Sabelström LÄGI         HYL  
  59 koohon Robi Tretex Kilroy Jari Laitinen KKK         HYL  
  60 espves Iitu Caraydan Infinita Kirsimaaria Inkinen-Moukola TOISK         HYL  
  61 pumi Nappi Dolgos Fülöp Kristiina Lehvilä AST         HYL  
  62 shelam Tiuku Nappulavaaran Tosi Nopee Tero Liljeblom JAU         HYL  
  63 espves Pihka Ran-Plan Furiousballad Tyyni-Tuuli Kosonen ATT         HYL  

C hyppyrata, mini 3, kello 13:00, tuomari Kari Jalonen, koirakoita 24, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 73 parson Tuure Double Barrel's Dynamic Diesel Hanna Häkkinen ATT 37,99 4,84 -11,01 0 -11,01  
2 75 käävil Rico Canmoy's Flying Men Jenni Vaaksio KAT 40,59 4,53 -8,41 0 -8,41 SERT-H
3 76 shelam Ilona Sopuriinan Aino-Ilona Yrjö Rajaheimo KKK 43,96 4,19 -5,04 0 -5,04  
4 92 toyvil Doris Pudelpower`s Black Sunshine Rigmor Jansson ÅBSK 44,49 4,14 -4,51 0 -4,51  
5 89 jackru Roosa Roosa Pauliina Kuronen HI-HA 45,12 4,08 -3,88 0 -3,88  
6 84 jackru Nassi Pieceof Fruitcake Nashi Jenni Pitkänen HI-HA 46,71 3,94 -2,29 0 -2,29  
7 88 parson Elmo Green Perry's Boomer Annina Myllyaho JAU 36,68 5,02 -12,32 5 5  
8 67 jackru Niki Stablebuddys Nikkisixx Pauliina Kuronen HI-HA 41,84 4,40 -7,16 5 5  
9 72 toyvil Greta Pudelpower's Big Fighter Rigmor Jansson ÅBSK 48,25 3,81 -0,75 5 5  
10 93 lägpys Odin Fennican Duracell Tinka Kajander ATD 48,27 3,81 -0,73 5 5  
  64 kääsna Stella Super Play's Diamond Flame Susanna Karlsson IMPHA         HYL  
  66 käävil Urmas Silver Victori Right By Your Side Kirsi Lindström ÅBSK         HYL  
  68 x-rotu Taotao Tao-Tao Marju Kiri LÄGI         HYL  
  69 lanhee Nelson Myheels Tuxedo Tiina Sundholm LÄGI         HYL  
  70 parson Lola Tupla-Täplän Lisa Rauni Hägglund JAU         HYL  
  71 shelam Leya Kuukivi Imekaunike Maria Sori TSAU         HYL  
  74 parson Enni Scotstyles Super Chili Marja Karjalainen ATT         HYL  
  80 shelam Touko Followinsea Gangsta Gaprise Saara Koivumäki KIRSUT         HYL  
  81 kääpin Olga Mildstream Gonnabe Feeling Chic Kristina Lehtomäki LÄGI         HYL  
  83 borter Didi Eysha Kham-Mi Maarit Niemelä BAT         HYL  
  85 kääsna Viiru Willken Fogo Anita Lampinen HSKH         HYL  
  86 toyvil Skippy Kartanon Kruunu Zicco Iota Kirsi Hytinantti HAU         HYL  
  90 shelam Maya Amarantes Y.S.L Parisienne Maria Sori TSAU         HYL  
  91 stbter Lotta Hups'staff Justiina Minna Borodulin E-HKK         HYL  
  65 kesvil Jade Anyway My Mercedes Elina Laakso ATT         POIS  
  77 jackru Trace Tricky Tracey V.'t Baci Tanja Manninen JAU         POIS  
  82 lanhee Freya Myheels Fortune Nelli Numminen LÄGI         POIS  

B agilityrata, medi 3, kello 14:00, tuomari Kari Jalonen, koirakoita 22, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 47 shelam Stig Pilvimarjan Avant Garde Sanni Kariniemi P-HAU 35,62 4,74 -11,38 0 -11,38  
2 40 koohon Ella Lentävän Luppakorvan Liitolikka Kaisa Jalava TAMSK 37,15 4,55 -9,85 0 -9,85  
3 45 koohon Yego Amoenus Yego Jari Laitinen KKK 37,20 4,54 -9,80 0 -9,80  
4 59 koohon Robi Tretex Kilroy Jari Laitinen KKK 37,33 4,53 -9,67 0 -9,67  
5 62 shelam Tiuku Nappulavaaran Tosi Nopee Tero Liljeblom JAU 38,08 4,44 -8,92 0 -8,92  
6 60 espves Iitu Caraydan Infinita Kirsimaaria Inkinen-Moukola TOISK 38,85 4,35 -8,15 0 -8,15  
7 55 tarupi Minus Yacatis Metsänpeikko Tua Nummelin LÄGI 39,89 4,24 -7,11 0 -7,11  
8 56 kromfo Tikkis Kipazin Just A Trick Kati Nieminen IMPHA 42,44 3,98 -4,56 0 -4,56  
9 58 novnou Lordi Ruskaron Semper Rufina Johanna Nyberg TAMSK 36,89 4,58 -10,11 5 5  
10 61 pumi Nappi Dolgos Fülöp Kristiina Lehvilä AST 42,46 3,98 -4,54 5 5  
11 41 parson Yonna Bravefellow Yonna Merja Laaksonen VAU 43,80 3,86 -3,20 5 5  
12 52 pyrpap Sani Calins Nounours Sans Nuages Tiina Mäkinen KIRSUT 44,96 3,76 -2,04 5 5  
13 50 lakter Windi Big Lady's Micro-Wind Paula Polvinen HSKK 51,19 3,30 4,19 5 9,19  
  42 koohon Mimmi Lentävän Luppakorvan Matami Mimmi Senni Tanttari TAMSK         HYL  
  43 walspa Pihla Jangas Gale Wind Eve-Maria Moilanen HSKH         HYL  
  44 novnou Tikru Redadict Measure Maid Johanna Nyberg TAMSK         HYL  
  46 kesvil Sirius Woolly Bohemia's Stone Cold Crazy Kalle Kekarainen LÄGI         HYL  
  51 borter Kami Tigerlike Super Trouper Anu Luoto KIRSUT         HYL  
  53 shelam Muru Williruusun Ellinoora Satu Koskinen HSKH         HYL  
  54 pyrpap Marlin Drole D'oiseau Saut Perilleux Soila Sabelström LÄGI         HYL  
  57 parson Greta Radagast Gaurwaith Mira Pihlajamäki LÄGI         HYL  
  63 espves Pihka Ran-Plan Furiousballad Tyyni-Tuuli Kosonen ATT         HYL  

B agilityrata, mini 3, kello 14:35, tuomari Kari Jalonen, koirakoita 25, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 73 parson Tuure Double Barrel's Dynamic Diesel Hanna Häkkinen ATT 39,67 4,26 -7,33 0 -7,33  
2 90 shelam Maya Amarantes Y.S.L Parisienne Maria Sori TSAU 41,69 4,05 -5,31 0 -5,31  
3 81 kääpin Olga Mildstream Gonnabe Feeling Chic Kristina Lehtomäki LÄGI 42,11 4,01 -4,89 0 -4,89  
4 76 shelam Ilona Sopuriinan Aino-Ilona Yrjö Rajaheimo KKK 42,85 3,94 -4,15 0 -4,15  
5 78 cocspa Jazzy Great Escape Swings With Jazz Eva Bensky AST 43,72 3,87 -3,28 0 -3,28  
5 87 bichav Leo Suzuida's Milo's Mascot Senni Aaltonen KKK 43,72 3,87 -3,28 0 -3,28  
7 84 jackru Nassi Pieceof Fruitcake Nashi Jenni Pitkänen HI-HA 51,98 3,25 4,98 0 4,98  
8 88 parson Elmo Green Perry's Boomer Annina Myllyaho JAU 37,13 4,55 -9,87 5 5  
9 83 borter Didi Eysha Kham-Mi Maarit Niemelä BAT 37,27 4,53 -9,73 5 5  
10 64 kääsna Stella Super Play's Diamond Flame Susanna Karlsson IMPHA 41,00 4,12 -6,00 5 5  
11 74 parson Enni Scotstyles Super Chili Marja Karjalainen ATT 42,86 3,94 -4,14 5 5  
12 75 käävil Rico Canmoy's Flying Men Jenni Vaaksio KAT 42,90 3,94 -4,10 5 5  
13 70 parson Lola Tupla-Täplän Lisa Rauni Hägglund JAU 43,78 3,86 -3,22 5 5  
14 91 stbter Lotta Hups'staff Justiina Minna Borodulin E-HKK 44,28 3,82 -2,72 10 10  
15 69 lanhee Nelson Myheels Tuxedo Tiina Sundholm LÄGI 46,05 3,67 -0,95 10 10  
  66 käävil Urmas Silver Victori Right By Your Side Kirsi Lindström ÅBSK         HYL  
  67 jackru Niki Stablebuddys Nikkisixx Pauliina Kuronen HI-HA         HYL  
  68 x-rotu Taotao Tao-Tao Marju Kiri LÄGI         HYL  
  72 toyvil Greta Pudelpower's Big Fighter Rigmor Jansson ÅBSK         HYL  
  79 bicfri Säde Diamella Keep Shining Riikka Lavonen HSKH         HYL  
  80 shelam Touko Followinsea Gangsta Gaprise Saara Koivumäki KIRSUT         HYL  
  85 kääsna Viiru Willken Fogo Anita Lampinen HSKH         HYL  
  86 toyvil Skippy Kartanon Kruunu Zicco Iota Kirsi Hytinantti HAU         HYL  
  92 toyvil Doris Pudelpower`s Black Sunshine Rigmor Jansson ÅBSK         HYL  
  93 lägpys Odin Fennican Duracell Tinka Kajander ATD         HYL  
  65 kesvil Jade Anyway My Mercedes Elina Laakso ATT         POIS  
  77 jackru Trace Tricky Tracey V.'t Baci Tanja Manninen JAU         POIS  
  82 lanhee Freya Myheels Fortune Nelli Numminen LÄGI         POIS  

A agilityrata, medi 3, kello 15:30, tuomari Kari Jalonen, koirakoita 18, ihanneaika 46 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 63 espves Pihka Ran-Plan Furiousballad Tyyni-Tuuli Kosonen ATT 34,88 4,70 -11,12 0 -11,12 SERT-A
2 40 koohon Ella Lentävän Luppakorvan Liitolikka Kaisa Jalava TAMSK 36,32 4,51 -9,68 0 -9,68  
3 55 tarupi Minus Yacatis Metsänpeikko Tua Nummelin LÄGI 38,67 4,24 -7,33 0 -7,33  
4 44 novnou Tikru Redadict Measure Maid Johanna Nyberg TAMSK 41,97 3,91 -4,03 0 -4,03  
5 50 lakter Windi Big Lady's Micro-Wind Paula Polvinen HSKK 49,58 3,31 3,58 0 3,58  
6 56 kromfo Tikkis Kipazin Just A Trick Kati Nieminen IMPHA 44,13 3,72 -1,87 5 5  
7 58 novnou Lordi Ruskaron Semper Rufina Johanna Nyberg TAMSK 43,94 3,73 -2,06 10 10  
8 62 shelam Tiuku Nappulavaaran Tosi Nopee Tero Liljeblom JAU 50,24 3,26 4,24 10 14,24  
  41 parson Yonna Bravefellow Yonna Merja Laaksonen VAU         HYL  
  42 koohon Mimmi Lentävän Luppakorvan Matami Mimmi Senni Tanttari TAMSK         HYL  
  45 koohon Yego Amoenus Yego Jari Laitinen KKK         HYL  
  46 kesvil Sirius Woolly Bohemia's Stone Cold Crazy Kalle Kekarainen LÄGI         HYL  
  52 pyrpap Sani Calins Nounours Sans Nuages Tiina Mäkinen KIRSUT         HYL  
  53 shelam Muru Williruusun Ellinoora Satu Koskinen HSKH         HYL  
  54 pyrpap Marlin Drole D'oiseau Saut Perilleux Soila Sabelström LÄGI         HYL  
  57 parson Greta Radagast Gaurwaith Mira Pihlajamäki LÄGI         HYL  
  60 espves Iitu Caraydan Infinita Kirsimaaria Inkinen-Moukola TOISK         HYL  
  61 pumi Nappi Dolgos Fülöp Kristiina Lehvilä AST         HYL  

A agilityrata, mini 3, kello 16:00, tuomari Kari Jalonen, koirakoita 21, ihanneaika 46 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 64 kääsna Stella Super Play's Diamond Flame Susanna Karlsson IMPHA 39,90 4,11 -6,10 0 -6,10 SERT-A
2 78 cocspa Jazzy Great Escape Swings With Jazz Eva Bensky AST 40,81 4,02 -5,19 0 -5,19  
3 90 shelam Maya Amarantes Y.S.L Parisienne Maria Sori TSAU 42,38 3,87 -3,62 0 -3,62  
4 91 stbter Lotta Hups'staff Justiina Minna Borodulin E-HKK 44,74 3,67 -1,26 0 -1,26  
5 81 kääpin Olga Mildstream Gonnabe Feeling Chic Kristina Lehtomäki LÄGI 45,69 3,59 -0,31 0 -0,31  
6 92 toyvil Doris Pudelpower`s Black Sunshine Rigmor Jansson ÅBSK 46,39 3,54 0,39 0 0,39  
7 72 toyvil Greta Pudelpower's Big Fighter Rigmor Jansson ÅBSK 46,82 3,50 0,82 0 0,82  
8 88 parson Elmo Green Perry's Boomer Annina Myllyaho JAU 37,00 4,43 -9,00 5 5  
9 84 jackru Nassi Pieceof Fruitcake Nashi Jenni Pitkänen HI-HA 50,47 3,25 4,47 5 9,47  
10 70 parson Lola Tupla-Täplän Lisa Rauni Hägglund JAU 38,80 4,23 -7,20 10 10  
11 67 jackru Niki Stablebuddys Nikkisixx Pauliina Kuronen HI-HA 55,81 2,94 9,81 10 19,81  
  66 käävil Urmas Silver Victori Right By Your Side Kirsi Lindström ÅBSK         HYL  
  68 x-rotu Taotao Tao-Tao Marju Kiri LÄGI         HYL  
  69 lanhee Nelson Myheels Tuxedo Tiina Sundholm LÄGI         HYL  
  79 bicfri Säde Diamella Keep Shining Riikka Lavonen HSKH         HYL  
  80 shelam Touko Followinsea Gangsta Gaprise Saara Koivumäki KIRSUT         HYL  
  83 borter Didi Eysha Kham-Mi Maarit Niemelä BAT         HYL  
  85 kääsna Viiru Willken Fogo Anita Lampinen HSKH         HYL  
  86 toyvil Skippy Kartanon Kruunu Zicco Iota Kirsi Hytinantti HAU         HYL  
  87 bichav Leo Suzuida's Milo's Mascot Senni Aaltonen KKK         HYL  
  93 lägpys Odin Fennican Duracell Tinka Kajander ATD         HYL  
  65 kesvil Jade Anyway My Mercedes Elina Laakso ATT         POIS  
  82 lanhee Freya Myheels Fortune Nelli Numminen LÄGI         POIS