Kilpailu 29.11.2014, paikka Lohja, järjestäjä Länsi-Uudenmaan Agilityharrastajat ry

[A Maksi 1] [A Medi 1] [A Mini 1] [A Maksi 2] [A Medi 2] [A Mini 2] [B Maksi 1] [B Medi 1] [B Mini 1] [B Maksi 2] [B Medi 2] [B Mini 2] [C Maksi 1] [C Medi 1] [C Mini 1] [C Maksi 2] [C Medi 2] [C Mini 2]

A agilityrata, maksi 1, kello 10:00, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 25, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 2 borcol Soppa Magical Joy Quicksilver's Dream Anu Niemi KKK 36,22 4,58 -15,78 0 -15,78 SERT
2 26 kulnou Bianca Cream Breeze Aliyana Roosa Sojakka JAT 45,12 3,68 -6,88 0 -6,88 SERT
3 19 valpai Everi Safe Keeper´s Ever So Clever Jenni Kallio VEIKK 46,18 3,60 -5,82 0 -5,82 LUVA
4 9 belpat Voitto Kuunsirpin Winning Kind Annika Lundell SIUNT 40,27 4,12 -11,73 5 5  
5 32 belpam Mai Ruutipussi Miina Irina Rytkönen HSKH 39,41 4,21 -12,59 15 15  
6 23 auskel Maisa Kiipelin Kova Kanuuna Noora Heino I-HAH 46,34 3,58 -5,66 15 15  
7 4 borcol REMO Xeniitin Demo Sari Thil HI-HA 58,95 2,82 6,95 15 21,95  
  3 auskel Pinko Ringarooma Hime Susanna Korhonen LÄGI         HYL  
  5 isovil Ginny Zanita`s Ginny Weasley Laura Honkanen HI-HA         HYL  
  6 pinser Sirkku Firebell's Attitude Punk Marika Asikainen HSKH         HYL  
  7 airter Viiru Border Rock´s Betty Boop Matti Siltala LÄGI         HYL  
  8 borcol Kaapo Punasukan Pantteri Tuuli Sarvanne BAT         HYL  
  10 belpag Roihu Eloisa Roihu Laura Räsänen KKK         HYL  
  17 borcol Neo Myytin Fiksu Ja Kypsä Anna-Leena Väätänen HAU         HYL  
  18 borcol Hups Tronic Jinx Sanna Rautio HSKH         HYL  
  21 borcol Pätmän Colin Pasi Honkanen RIMA         HYL  
  22 borcol Myy Borderiinan Hulda Huoleton Eva-Maria Sipilä VEIKK         HYL  
  24 espves Remu Concurrido Duendecillo Katja Tykkyläinen I-HAH         HYL  
  25 lagrom Pipo Cantharellin Regalo Di Natale Tuija Salminen KKK         HYL  
  28 lyhcol Ramses Fatikon Nappanahka Hanna Neuvonen TASSU         HYL  
  29 borcol Into Saunajaakon Breakthru Tiina Koistinen RIMA         HYL  
  30 borcol Alli Piggyland's Ichnusa Anne Savioja HAU         HYL  
  31 borcol Lumi Kronvallaren Unique Mira Virta SBCAK         HYL  
  33 belpat Vitsi Kuunsirpin Xpect The Best Annika Lundell SIUNT         HYL  
  34 sakpai Wicca Nexocan Goi Julianne Kemppainen RÄ-KÄ         HYL  
  20 borcol Pes Wine Anna-Mari Olbricht PJKK         POIS  
  35 walspa Lotte Jangas Elin Kelin Klot Sini-Satu Immonen HSKH         POIS  

A agilityrata, medi 1, kello 10:45, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 3, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 43 engspa Alta Bivråkens Syrena Arja-Leena Aho TUUKK 47,79 3,47 -4,21 15 15  
  41 isllam Inga Vongoivan Inga Paula Ruotsalainen JAU         HYL  
  42 puli Hilma Narukerän Hienohelma Hilma Saija Lemmelä AGRY         HYL  
  36 parson Orion Jacks Wild Siriusly Orion Tia-Marie Pietikäinen LÄGI         POIS  
  37 pon Nukke Flinkbein Laleczka Taija Tuohilampi HURHA         POIS  
  40 mudi Skitso Mustantassun April Elsi Pulli LAU         POIS  
  44 parson Vili Pörröliini Tia-Marie Pietikäinen LÄGI         POIS  
  45 pon Tia Riposta Dla Flinkbein Kontekst Taija Tuohilampi HURHA         POIS  

A agilityrata, mini 1, kello 10:45, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 10, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 56 lanhee Freya Myheels Fortune Nelli Numminen LÄGI 40,73 4,08 -11,27 0 -11,27 SERT
2 59 x-rotu Nukka Nukka Linda Hyttinen VEIKK 51,18 3,24 -0,82 0 -0,82 LUVA
3 47 käävil Alicia Froggies Just Call Her Ally Leena Syväoja SIUNT 54,59 3,04 2,59 0 2,59  
4 53 parson Vinski Fatous Intensive Athos Tuija Rankama LÄGI 68,35 2,43 16,35 10 26,35  
5 54 tarupi NOPPE Yacatis Ubalda Djinn Jaana Juvonen I-HAH 77,48 2,14 25,48 10 35,48  
  48 shelam Iitu Starsong Infinite Dream Mari Kymäläinen HI-HA         HYL  
  55 parson Paavo Speedpump Betacrisis Henna Nikkanen ATT         HYL  
  57 kääsna Kaxen Trixer Gary Glitter Moa Thors TAMMI         HYL  
  58 borter Lili Heathberry's Rising Storm Heidi Olkkonen BAT         HYL  
  60 käävil Cecilia Froggies Nighty-Night Leena Syväoja SIUNT         HYL  
  61 kääpin Olga Mildstream Gonnabe Feeling Chic Kristina Lehtomäki LÄGI         POIS  

A agilityrata, maksi 2, kello 17:20, tuomari Henri Luomala, koirakoita 17, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 83 auspai Chili Cryptonite Kittyhawk Esa Lehdistö ATT 36,61 4,53 -13,39 0 -13,39 SERT
2 27 borcol Pinja Peatdigger Bracken Tiina Järvinen ATT 42,94 3,87 -7,06 0 -7,06 LUVA
3 82 mudi Salma Takkutukan Megawatti Kukka Maille CITYB 43,79 3,79 -6,21 0 -6,21 LUVA
4 65 borcol Viuhti Eventually Beta Decay Krista Nyman HAU 39,30 4,22 -10,70 5 5  
5 72 silnou Fia Finnflats Hawana Christina Råstedt TAMMI 42,53 3,90 -7,47 5 5  
6 74 belpag Samba Tempranillo Fake It Kati Halonen KKK 44,77 3,71 -5,23 5 5  
7 81 isovil Zico Martina´s Matteo Nina Nerg-Toivola HPSK 49,34 3,36 -0,66 5 5  
8 78 belpam Urho Pysäkin Expert Marika Rajalampi HSKH 38,71 4,29 -11,29 10 10  
9 77 belpat Capo Kuunsirpin Red Pepper Taina Pennanen LÄGI 43,00 3,86 -7,00 10 10  
10 80 x-rotu Seri Seri Tapio Metsä AST 60,54 2,74 10,54 0 10,54  
11 71 kksaks Viivi Viivi Nina Källi TAMMI 64,25 2,58 14,25 0 14,25  
  62 mudi Miska Takkutukan Rekkamies Minna Mynttinen HSKH         HYL  
  66 borcol Molly Gwynion Rubel Anni Strang HSKH         HYL  
  67 mudi Vauhti Takkutukan Vauhti Mari Raulio I-HAH         HYL  
  73 labnou Vilma Cinderella Noora Ruuhimäki HAUHAU         HYL  
  75 pitcol Monsteri Merry Moonray's Mona Lisa Tarja Kiander HAU         HYL  
  76 belpag Noxy Eloisa Silhuetti Salome Slurink FPUKO         HYL  
  1 borcol Sahti Durante Lapinkulta Timo Liuhto LAW         POIS  
  63 borcol Tuuri Never Never Land U'dare Devil Iris Kieme PAGIS         POIS  
  79 borcol Jay Myytin Oikee Asenne Marko Kivihalme HSKH         POIS  

A agilityrata, medi 2, kello 17:55, tuomari Henri Luomala, koirakoita 10, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 90 cocspa Masi Frosty Morning's Orlando Sanna Lasonen WUOKS 40,71 4,08 -9,29 0 -9,29 LUVA
2 94 schape Peppi Lumikuono Dacia Gabasa Minna Bäcklund HSKH 44,29 3,75 -5,71 0 -5,71 LUVA
3 91 shelam Taco Siniusvan Uskomaton Uni Tiina Korpela LÄGI 49,23 3,37 -0,77 0 -0,77  
4 95 manter Dymi Bonwild Pure Dynamite Tiina Rantio JANKK 51,42 3,23 1,42 0 1,42  
5 92 pyrpap Skip Entre Nous Merde Du Diable Päivi Purra RIMA 42,27 3,93 -7,73 5 5  
6 86 stbter Millie Noble Ally Moonlight Matti Tynkkynen HSKK 43,22 3,84 -6,78 15 15  
7 93 walter Duke High Voltages Don Juan Katariina Martelius HSKK 51,97 3,19 1,97 15 16,97  
  84 tiiter Aada Ajannan Aa Lia Anna Väänänen KKK         HYL  
  85 espves Rocky Aquacrest I Eat Nobody's Dust Tiina Nyqvist HAU         HYL  
  89 walter Ami Mindhunter As Lucky As Amiable Johanna Nykyri ATD         HYL  

A agilityrata, mini 2, kello 17:55, tuomari Henri Luomala, koirakoita 8, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 97 lägpys Punpa Maiskis Ratina Maija Henttonen JAU 43,02 3,86 -6,98 0 -6,98 LUVA
2 107 venkäl Into Konkkaronkan Utelias Ukko Henna Määttä TSKK 44,00 3,77 -6,00 0 -6,00 LUVA
3 105 lägpys Viki Jaxonville Toivoa Täynnä Mervi Laaksonen ATT 45,20 3,67 -4,80 0 -4,80  
4 96 venkäp Lui Töpselim Päivi Nevander NU-PU 48,01 3,46 -1,99 0 -1,99  
5 101 toyvil Veera Froggies Touch Of Design Marisa Roiha KANAV 49,70 3,34 -0,30 0 -0,30  
6 104 borter Siiri Heathberry's You Never Know Anni Vakkila BAT 52,18 3,18 2,18 0 2,18  
  103 papill Luca Thingummy's Pink Solidier Jaana Salonen KAT         HYL  
  106 kääsna Minttu Raven´s Tot Feel At Home Matilda Salo TAMMI         HYL  

B agilityrata, maksi 1, kello 11:35, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 24, ihanneaika 51 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 16 pitcol Brontto Twilight Moon Magnificent Man Mikko Mehtonen SCY 38,16 4,19 -12,84 0 -12,84 SERT
2 8 borcol Kaapo Punasukan Pantteri Tuuli Sarvanne BAT 37,04 4,32 -13,96 5 5  
3 5 isovil Ginny Zanita`s Ginny Weasley Laura Honkanen HI-HA 43,58 3,67 -7,42 5 5  
4 32 belpam Mai Ruutipussi Miina Irina Rytkönen HSKH 36,83 4,34 -14,17 10 10  
5 10 belpag Roihu Eloisa Roihu Laura Räsänen KKK 43,15 3,71 -7,85 10 10  
6 33 belpat Vitsi Kuunsirpin Xpect The Best Annika Lundell SIUNT 47,41 3,38 -3,59 10 10  
7 23 auskel Maisa Kiipelin Kova Kanuuna Noora Heino I-HAH 35,19 4,55 -15,81 15 15  
8 7 airter Viiru Border Rock´s Betty Boop Matti Siltala LÄGI 60,39 2,65 9,39 15 24,39  
  4 borcol REMO Xeniitin Demo Sari Thil HI-HA         HYL  
  6 pinser Sirkku Firebell's Attitude Punk Marika Asikainen HSKH         HYL  
  9 belpat Voitto Kuunsirpin Winning Kind Annika Lundell SIUNT         HYL  
  14 mudi Velmu Takkutukan Velmu Ritva Mikkonen LÄGI         HYL  
  15 belpat Fasu Kuunsirpin Zone Alarm Taina Pennanen LÄGI         HYL  
  17 borcol Neo Myytin Fiksu Ja Kypsä Anna-Leena Väätänen HAU         HYL  
  18 borcol Hups Tronic Jinx Sanna Rautio HSKH         HYL  
  19 valpai Everi Safe Keeper´s Ever So Clever Jenni Kallio VEIKK         HYL  
  21 borcol Pätmän Colin Pasi Honkanen RIMA         HYL  
  22 borcol Myy Borderiinan Hulda Huoleton Eva-Maria Sipilä VEIKK         HYL  
  24 espves Remu Concurrido Duendecillo Katja Tykkyläinen I-HAH         HYL  
  28 lyhcol Ramses Fatikon Nappanahka Hanna Neuvonen TASSU         HYL  
  29 borcol Into Saunajaakon Breakthru Tiina Koistinen RIMA         HYL  
  30 borcol Alli Piggyland's Ichnusa Anne Savioja HAU         HYL  
  31 borcol Lumi Kronvallaren Unique Mira Virta SBCAK         HYL  
  34 sakpai Wicca Nexocan Goi Julianne Kemppainen RÄ-KÄ         HYL  
  3 auskel Pinko Ringarooma Hime Susanna Korhonen LÄGI         POIS  
  20 borcol Pes Wine Anna-Mari Olbricht PJKK         POIS  
  35 walspa Lotte Jangas Elin Kelin Klot Sini-Satu Immonen HSKH         POIS  

B agilityrata, medi 1, kello 12:25, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 5, ihanneaika 51 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 41 isllam Inga Vongoivan Inga Paula Ruotsalainen JAU 55,11 2,90 4,11 5 9,11  
2 38 pyrpap Pinea Drole D´oiseau Jaseuse De Pluie Sinikka Nordman LÄGI 41,91 3,82 -9,09 15 15  
  39 kromfo Skip Krumme Furche Habanero Suvi-Tuuli Tamminen HAU         HYL  
  42 puli Hilma Narukerän Hienohelma Hilma Saija Lemmelä AGRY         HYL  
  43 engspa Alta Bivråkens Syrena Arja-Leena Aho TUUKK         HYL  
  36 parson Orion Jacks Wild Siriusly Orion Tia-Marie Pietikäinen LÄGI         POIS  
  37 pon Nukke Flinkbein Laleczka Taija Tuohilampi HURHA         POIS  
  40 mudi Skitso Mustantassun April Elsi Pulli LAU         POIS  
  44 parson Vili Pörröliini Tia-Marie Pietikäinen LÄGI         POIS  
  45 pon Tia Riposta Dla Flinkbein Kontekst Taija Tuohilampi HURHA         POIS  

B agilityrata, mini 1, kello 12:25, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 12, ihanneaika 51 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 58 borter Lili Heathberry's Rising Storm Heidi Olkkonen BAT 37,30 4,29 -13,70 5 5  
2 46 pkkämä Ruska Hiucan Kaunis Sanna Mikkonen CITYB 47,22 3,39 -3,78 5 5  
3 50 kääsna Trombi Peacemaker`s Black Beach Boy Taija Niemi ATT 50,69 3,16 -0,31 5 5  
4 60 käävil Cecilia Froggies Nighty-Night Leena Syväoja SIUNT 56,67 2,82 5,67 5 10,67  
5 54 tarupi NOPPE Yacatis Ubalda Djinn Jaana Juvonen I-HAH 63,46 2,52 12,46 5 17,46  
6 57 kääsna Kaxen Trixer Gary Glitter Moa Thors TAMMI 86,87 1,84 35,87 0 35,87  
  47 käävil Alicia Froggies Just Call Her Ally Leena Syväoja SIUNT         HYL  
  48 shelam Iitu Starsong Infinite Dream Mari Kymäläinen HI-HA         HYL  
  49 kääsna Nasu Beries Salty Yoko Gunilla Forsblom LÄGI         HYL  
  53 parson Vinski Fatous Intensive Athos Tuija Rankama LÄGI         HYL  
  55 parson Paavo Speedpump Betacrisis Henna Nikkanen ATT         HYL  
  59 x-rotu Nukka Nukka Linda Hyttinen VEIKK         HYL  
  61 kääpin Olga Mildstream Gonnabe Feeling Chic Kristina Lehtomäki LÄGI         POIS  

B agilityrata, maksi 2, kello 16:05, tuomari Henri Luomala, koirakoita 23, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 98 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 2 borcol Soppa Magical Joy Quicksilver's Dream Anu Niemi KKK 37,97 4,27 -11,03 0 -11,03 LUVA
2 66 borcol Molly Gwynion Rubel Anni Strang HSKH 42,50 3,81 -6,50 0 -6,50 LUVA
3 75 pitcol Monsteri Merry Moonray's Mona Lisa Tarja Kiander HAU 46,72 3,47 -2,28 0 -2,28 LUVA
4 72 silnou Fia Finnflats Hawana Christina Råstedt TAMMI 41,75 3,88 -7,25 5 5  
5 67 mudi Vauhti Takkutukan Vauhti Mari Raulio I-HAH 42,37 3,82 -6,63 5 5  
6 62 mudi Miska Takkutukan Rekkamies Minna Mynttinen HSKH 43,40 3,73 -5,60 5 5  
7 27 borcol Pinja Peatdigger Bracken Tiina Järvinen ATT 44,70 3,62 -4,30 5 5  
8 26 kulnou Bianca Cream Breeze Aliyana Roosa Sojakka JAT 45,83 3,54 -3,17 5 5  
9 76 belpag Noxy Eloisa Silhuetti Salome Slurink FPUKO 39,01 4,15 -9,99 10 10  
10 74 belpag Samba Tempranillo Fake It Kati Halonen KKK 46,28 3,50 -2,72 10 10  
11 73 labnou Vilma Cinderella Noora Ruuhimäki HAUHAU 46,80 3,46 -2,20 10 10  
12 64 borcol NINJA Xeniitin Daredevil Jarkko Jormanainen HI-HA 39,24 4,13 -9,76 20 20  
13 65 borcol Viuhti Eventually Beta Decay Krista Nyman HAU 39,66 4,09 -9,34 20 20  
  1 borcol Sahti Durante Lapinkulta Timo Liuhto LAW         HYL  
  63 borcol Tuuri Never Never Land U'dare Devil Iris Kieme PAGIS         HYL  
  68 pitcol Astra Twilight Moon Mettle Melody Heidi Kemppainen HSKH         HYL  
  70 borcol Ruska Tammikallion Ruska Hanna Toivola HI-HA         HYL  
  71 kksaks Viivi Viivi Nina Källi TAMMI         HYL  
  77 belpat Capo Kuunsirpin Red Pepper Taina Pennanen LÄGI         HYL  
  78 belpam Urho Pysäkin Expert Marika Rajalampi HSKH         HYL  
  80 x-rotu Seri Seri Tapio Metsä AST         HYL  
  81 isovil Zico Martina´s Matteo Nina Nerg-Toivola HPSK         HYL  
  83 auspai Chili Cryptonite Kittyhawk Esa Lehdistö ATT         HYL  
  69 weimal Arttu Mimmtrix Arthur Pia Haltiala LÄGI         POIS  
  79 borcol Jay Myytin Oikee Asenne Marko Kivihalme HSKH         POIS  
  82 mudi Salma Takkutukan Megawatti Kukka Maille CITYB         POIS  

B agilityrata, medi 2, kello 16:40, tuomari Henri Luomala, koirakoita 12, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 98 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 90 cocspa Masi Frosty Morning's Orlando Sanna Lasonen WUOKS 41,55 3,90 -7,45 0 -7,45 LUVA
2 95 manter Dymi Bonwild Pure Dynamite Tiina Rantio JANKK 45,05 3,60 -3,95 0 -3,95 LUVA
3 88 shelam Sandra Mutkis Sentraali-Santra Katarina Lassheikki KKK 46,83 3,46 -2,17 0 -2,17 LUVA
4 94 schape Peppi Lumikuono Dacia Gabasa Minna Bäcklund HSKH 48,79 3,32 -0,21 0 -0,21  
5 86 stbter Millie Noble Ally Moonlight Matti Tynkkynen HSKK 43,83 3,70 -5,17 20 20  
  84 tiiter Aada Ajannan Aa Lia Anna Väänänen KKK         HYL  
  85 espves Rocky Aquacrest I Eat Nobody's Dust Tiina Nyqvist HAU         HYL  
  87 tiiter Tara Adofau Jamini Tara Pirjo Ruuska SIUNT         HYL  
  89 walter Ami Mindhunter As Lucky As Amiable Johanna Nykyri ATD         HYL  
  91 shelam Taco Siniusvan Uskomaton Uni Tiina Korpela LÄGI         HYL  
  92 pyrpap Skip Entre Nous Merde Du Diable Päivi Purra RIMA         HYL  
  93 walter Duke High Voltages Don Juan Katariina Martelius HSKK         HYL  

B agilityrata, mini 2, kello 16:40, tuomari Henri Luomala, koirakoita 11, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 98 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 107 venkäl Into Konkkaronkan Utelias Ukko Henna Määttä TSKK 49,96 3,24 0,96 0 0,96  
2 101 toyvil Veera Froggies Touch Of Design Marisa Roiha KANAV 51,13 3,17 2,13 0 2,13  
3 96 venkäp Lui Töpselim Päivi Nevander NU-PU 52,20 3,10 3,20 0 3,20  
4 97 lägpys Punpa Maiskis Ratina Maija Henttonen JAU 43,15 3,75 -5,85 5 5  
5 56 lanhee Freya Myheels Fortune Nelli Numminen LÄGI 41,21 3,93 -7,79 10 10  
6 106 kääsna Minttu Raven´s Tot Feel At Home Matilda Salo TAMMI 51,63 3,14 2,63 10 12,63  
7 104 borter Siiri Heathberry's You Never Know Anni Vakkila BAT 57,43 2,82 8,43 10 18,43  
8 100 x-rotu Taotao Tao-Tao Marju Kiri LÄGI 48,72 3,33 -0,28 20 20  
  99 borter Zumm Heathberry's Lound And Clear Kaarina Ståhlberg BAT         HYL  
  103 papill Luca Thingummy's Pink Solidier Jaana Salonen KAT         HYL  
  105 lägpys Viki Jaxonville Toivoa Täynnä Mervi Laaksonen ATT         HYL  

C hyppyrata, maksi 1, kello 13:10, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 18, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 21 borcol Pätmän Colin Pasi Honkanen RIMA 27,56 5,70 -20,44 0 -20,44 LUVA
2 34 sakpai Wicca Nexocan Goi Julianne Kemppainen RÄ-KÄ 33,73 4,66 -14,27 0 -14,27  
3 22 borcol Myy Borderiinan Hulda Huoleton Eva-Maria Sipilä VEIKK 31,82 4,93 -16,18 5 5  
4 33 belpat Vitsi Kuunsirpin Xpect The Best Annika Lundell SIUNT 39,59 3,97 -8,41 5 5  
5 17 borcol Neo Myytin Fiksu Ja Kypsä Anna-Leena Väätänen HAU 38,31 4,10 -9,69 10 10  
6 29 borcol Into Saunajaakon Breakthru Tiina Koistinen RIMA 40,59 3,87 -7,41 10 10  
7 5 isovil Ginny Zanita`s Ginny Weasley Laura Honkanen HI-HA 46,50 3,38 -1,50 10 10  
8 24 espves Remu Concurrido Duendecillo Katja Tykkyläinen I-HAH 68,22 2,30 20,22 15 35,22  
  4 borcol REMO Xeniitin Demo Sari Thil HI-HA         HYL  
  7 airter Viiru Border Rock´s Betty Boop Matti Siltala LÄGI         HYL  
  9 belpat Voitto Kuunsirpin Winning Kind Annika Lundell SIUNT         HYL  
  10 belpag Roihu Eloisa Roihu Laura Räsänen KKK         HYL  
  11 auspai Ukko Puuttomantorpan Kolhon-Komea Mari Tapper HAUHAU         HYL  
  12 rhokoi Myy Kadamo The Girl Next Door Elina Pehkonen HSKH         HYL  
  14 mudi Velmu Takkutukan Velmu Ritva Mikkonen LÄGI         HYL  
  15 belpat Fasu Kuunsirpin Zone Alarm Taina Pennanen LÄGI         HYL  
  18 borcol Hups Tronic Jinx Sanna Rautio HSKH         HYL  
  28 lyhcol Ramses Fatikon Nappanahka Hanna Neuvonen TASSU         HYL  
  13 borcol Buffy Durante Kullanmuru Nora Mattsson TAMSK         POIS  
  20 borcol Pes Wine Anna-Mari Olbricht PJKK         POIS  
  35 walspa Lotte Jangas Elin Kelin Klot Sini-Satu Immonen HSKH         POIS  

C hyppyrata, medi 1, kello 13:50, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 3, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 38 pyrpap Pinea Drole D´oiseau Jaseuse De Pluie Sinikka Nordman LÄGI 40,28 3,90 -7,72 5 5  
2 39 kromfo Skip Krumme Furche Habanero Suvi-Tuuli Tamminen HAU 38,78 4,05 -9,22 10 10  
  41 isllam Inga Vongoivan Inga Paula Ruotsalainen JAU         HYL  
  37 pon Nukke Flinkbein Laleczka Taija Tuohilampi HURHA         POIS  
  40 mudi Skitso Mustantassun April Elsi Pulli LAU         POIS  
  45 pon Tia Riposta Dla Flinkbein Kontekst Taija Tuohilampi HURHA         POIS  

C hyppyrata, mini 1, kello 13:50, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 10, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 47 käävil Alicia Froggies Just Call Her Ally Leena Syväoja SIUNT 46,85 3,35 -1,15 0 -1,15 SERT
2 52 jappys Luna Sakura Zensen Jenizua Tiia Vainio HSKH 49,53 3,17 1,53 0 1,53  
3 58 borter Lili Heathberry's Rising Storm Heidi Olkkonen BAT 33,95 4,62 -14,05 5 5  
4 57 kääsna Kaxen Trixer Gary Glitter Moa Thors TAMMI 65,59 2,39 17,59 0 17,59  
  46 pkkämä Ruska Hiucan Kaunis Sanna Mikkonen CITYB         HYL  
  49 kääsna Nasu Beries Salty Yoko Gunilla Forsblom LÄGI         HYL  
  50 kääsna Trombi Peacemaker`s Black Beach Boy Taija Niemi ATT         HYL  
  51 parson Walle Lake Side Fellow Born To Be Wild Mira Pihlajamäki LÄGI         HYL  
  53 parson Vinski Fatous Intensive Athos Tuija Rankama LÄGI         HYL  
  55 parson Paavo Speedpump Betacrisis Henna Nikkanen ATT         HYL  
  61 kääpin Olga Mildstream Gonnabe Feeling Chic Kristina Lehtomäki LÄGI         POIS  

C hyppyrata, maksi 2, kello 14:45, tuomari Henri Luomala, koirakoita 19, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 96 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 83 auspai Chili Cryptonite Kittyhawk Esa Lehdistö ATT 36,69 4,50 -11,31 0 -11,31 LUVA
2 68 pitcol Astra Twilight Moon Mettle Melody Heidi Kemppainen HSKH 40,53 4,07 -7,47 0 -7,47 LUVA
3 1 borcol Sahti Durante Lapinkulta Timo Liuhto LAW 31,78 5,19 -16,22 5 5  
4 72 silnou Fia Finnflats Hawana Christina Råstedt TAMMI 39,78 4,15 -8,22 5 5  
5 16 pitcol Brontto Twilight Moon Magnificent Man Mikko Mehtonen SCY 39,90 4,14 -8,10 5 5  
6 67 mudi Vauhti Takkutukan Vauhti Mari Raulio I-HAH 45,49 3,63 -2,51 5 5  
7 64 borcol NINJA Xeniitin Daredevil Jarkko Jormanainen HI-HA 35,28 4,68 -12,72 10 10  
8 70 borcol Ruska Tammikallion Ruska Hanna Toivola HI-HA 36,14 4,57 -11,86 10 10  
9 66 borcol Molly Gwynion Rubel Anni Strang HSKH 43,34 3,81 -4,66 15 15  
10 27 borcol Pinja Peatdigger Bracken Tiina Järvinen ATT 64,78 2,55 16,78 5 21,78  
  2 borcol Soppa Magical Joy Quicksilver's Dream Anu Niemi KKK         HYL  
  62 mudi Miska Takkutukan Rekkamies Minna Mynttinen HSKH         HYL  
  63 borcol Tuuri Never Never Land U'dare Devil Iris Kieme PAGIS         HYL  
  71 kksaks Viivi Viivi Nina Källi TAMMI         HYL  
  73 labnou Vilma Cinderella Noora Ruuhimäki HAUHAU         HYL  
  74 belpag Samba Tempranillo Fake It Kati Halonen KKK         HYL  
  76 belpag Noxy Eloisa Silhuetti Salome Slurink FPUKO         HYL  
  80 x-rotu Seri Seri Tapio Metsä AST         HYL  
  81 isovil Zico Martina´s Matteo Nina Nerg-Toivola HPSK         HYL  
  69 weimal Arttu Mimmtrix Arthur Pia Haltiala LÄGI         POIS  

C hyppyrata, medi 2, kello 15:15, tuomari Henri Luomala, koirakoita 9, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 96 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 87 tiiter Tara Adofau Jamini Tara Pirjo Ruuska SIUNT 48,25 3,42 0,25 0 0,25  
2 91 shelam Taco Siniusvan Uskomaton Uni Tiina Korpela LÄGI 49,36 3,34 1,36 0 1,36  
3 93 walter Duke High Voltages Don Juan Katariina Martelius HSKK 40,46 4,08 -7,54 5 5  
4 88 shelam Sandra Mutkis Sentraali-Santra Katarina Lassheikki KKK 46,35 3,56 -1,65 5 5  
5 85 espves Rocky Aquacrest I Eat Nobody's Dust Tiina Nyqvist HAU 54,34 3,04 6,34 15 21,34  
  84 tiiter Aada Ajannan Aa Lia Anna Väänänen KKK         HYL  
  90 cocspa Masi Frosty Morning's Orlando Sanna Lasonen WUOKS         HYL  
  92 pyrpap Skip Entre Nous Merde Du Diable Päivi Purra RIMA         HYL  
  95 manter Dymi Bonwild Pure Dynamite Tiina Rantio JANKK         HYL  
  89 walter Ami Mindhunter As Lucky As Amiable Johanna Nykyri ATD         POIS  

C hyppyrata, mini 2, kello 15:15, tuomari Henri Luomala, koirakoita 10, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 96 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 100 x-rotu Taotao Tao-Tao Marju Kiri LÄGI 35,55 4,64 -12,45 0 -12,45 LUVA
2 98 bicfri Jedi Leeward's Phantom Traveler Anna-Maria Lahesmaa-Korpinen I-HAH 37,24 4,43 -10,76 0 -10,76 SERT
3 99 borter Zumm Heathberry's Lound And Clear Kaarina Ståhlberg BAT 40,66 4,06 -7,34 0 -7,34  
4 97 lägpys Punpa Maiskis Ratina Maija Henttonen JAU 40,69 4,05 -7,31 0 -7,31  
5 107 venkäl Into Konkkaronkan Utelias Ukko Henna Määttä TSKK 45,25 3,65 -2,75 5 5  
6 103 papill Luca Thingummy's Pink Solidier Jaana Salonen KAT 49,55 3,33 1,55 10 11,55  
7 56 lanhee Freya Myheels Fortune Nelli Numminen LÄGI 40,65 4,06 -7,35 25 25  
8 106 kääsna Minttu Raven´s Tot Feel At Home Matilda Salo TAMMI 59,89 2,76 11,89 15 26,89  
  104 borter Siiri Heathberry's You Never Know Anni Vakkila BAT         HYL  
  105 lägpys Viki Jaxonville Toivoa Täynnä Mervi Laaksonen ATT         HYL