Kilpailu 13.8.2016, paikka Lohja, järjestäjä Länsi-Uudenmaan Agilityharrastajat

[A Mini 3] [B Mini 3] [C Mini 3] [C Medi 3] [B Medi 3] [A Medi 3] [A Maksi 3] [B Maksi 3] [C Maksi 3]

A agilityrata, mini 3, kello 9:00, tuomari Johanna Nyberg, koirakoita 26, ihanneaika 44 s, enimmäisaika 88 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 23 shelam Ella Snowglow's Enigmatic Mariella Merja Hakala TASSU 38,34 4,12 -5,66 0 -5,66  
2 21 shelam Wii Pilvimarjan Vidor Krista Leino HI-HA 38,44 4,11 -5,56 0 -5,56 SERT-A
3 22 parson Stara Tupla-Täplän Tähdet Tähdet Heli Saukkola NU-PU 38,96 4,05 -5,04 0 -5,04  
4 25 shelam Touko Followinsea Gangsta Gaprise Saara Koivumäki KIRSUT 39,78 3,97 -4,22 0 -4,22  
5 11 lägpys Taiga-Tassu Tulikäpälän Taiga Tuliraketti Marjo Korander-Taavitsainen HI-HA 40,51 3,90 -3,49 0 -3,49  
6 2 lanhee Lobo Myheels Applejack Maija Summa EKK 42,77 3,69 -1,23 0 -1,23  
7 15 löwche Mörkö Chic Choix Toucher Du Bois Anna Särkelä HAU 44,14 3,58 0,14 0 0,14  
8 8 kääsna Stella Super Play's Diamond Flame Susanna Karlsson IMPHA 37,88 4,17 -6,12 5 5  
9 31 chihup Jesse Playaroca Joseph Kati Koskinen ERTTI 39,14 4,04 -4,86 5 5  
10 19 käävil Rico Canmoy's Flying Men Jenni Vaaksio KAT 39,23 4,03 -4,77 5 5  
11 29 bichav Notte Torcedore's Mirada De La Amor Tia Hoikkala AST 50,84 3,11 6,84 0 6,84  
12 26 borter Didi Eysha Kham-Mi Maarit Niemelä BAT 35,70 4,43 -8,30 15 15  
13 32 kääpin Olga Mildstream Gonnabe Feeling Chic Kristina Lehtomäki LÄGI 44,67 3,54 0,67 15 15,67  
14 20 lanhee Nelson Myheels Tuxedo Nelli Numminen LÄGI 38,51 4,10 -5,49 20 20  
15 7 kääsna Max Top Target Maestro Aija Hakola IMPHA 50,28 3,14 6,28 15 21,28  
16 3 engkte Lotta Grindstones Little Lotta Liisa Kopra I-HAH 53,56 2,95 9,56 15 24,56  
  1 chihup Tarmo Chinellyn Tender Icebreaker Kati Koskinen ERTTI         HYL  
  4 mittel Milla Mikälie Tuulenpesä Kirsi Eloranta PORSK         HYL  
  6 parson Frida Double Barrel's Divine Design Kati Kollanen JAU         HYL  
  17 jackru Zala Jackobean Zartbitter Schoko Emmiina Abrahamsson LÄGI         HYL  
  18 chihup Risto Chinellyn Secret Superman Kati Koskinen ERTTI         HYL  
  24 lägpys Viki Jaxonville Toivoa Täynnä Mervi Laaksonen ATT         HYL  
  28 parson Lupe Scream Cracker's Gt-To-Go Mikael Mildh ATT         HYL  
  30 borter otto Millitallin Wauhtiwiljo Jussi Kuisma I-HAH         HYL  
  33 kesvil Ansa Woolly Bohemia\'s Gia Carangi Riina Kanerva KKK         HYL  
  34 käävil Ruuti Zebec She Smiles Susanna Korhonen LÄGI         HYL  
  5 parson Vesper Scream Cracker's Daily-Dose-Of-Joy Mikael Mildh ATT         POIS  

B agilityrata, mini 3, kello 10:00, tuomari Johanna Nyberg, koirakoita 31, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 96 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 27 lägpys Saara Tulikäpälän Saara Savusukeltaja Marjo Korander-Taavitsainen HI-HA 39,99 4,20 -8,01 0 -8,01  
2 4 mittel Milla Mikälie Tuulenpesä Kirsi Eloranta PORSK 43,38 3,87 -4,62 0 -4,62 SERT-A
3 2 lanhee Lobo Myheels Applejack Maija Summa EKK 43,82 3,83 -4,18 0 -4,18  
4 6 parson Frida Double Barrel's Divine Design Kati Kollanen JAU 44,58 3,77 -3,42 0 -3,42  
5 15 löwche Mörkö Chic Choix Toucher Du Bois Anna Särkelä HAU 44,96 3,74 -3,04 0 -3,04  
6 11 lägpys Taiga-Tassu Tulikäpälän Taiga Tuliraketti Marjo Korander-Taavitsainen HI-HA 46,18 3,64 -1,82 0 -1,82  
7 1 chihup Tarmo Chinellyn Tender Icebreaker Kati Koskinen ERTTI 47,81 3,51 -0,19 0 -0,19  
8 16 x-rotu Taotao Tao-Tao Marju Kiri LÄGI 44,81 3,75 -3,19 5 5  
9 29 bichav Notte Torcedore's Mirada De La Amor Tia Hoikkala AST 50,24 3,34 2,24 5 7,24  
10 3 engkte Lotta Grindstones Little Lotta Liisa Kopra I-HAH 55,54 3,03 7,54 5 12,54  
11 20 lanhee Nelson Myheels Tuxedo Nelli Numminen LÄGI 43,40 3,87 -4,60 15 15  
  7 kääsna Max Top Target Maestro Aija Hakola IMPHA         HYL  
  8 kääsna Stella Super Play's Diamond Flame Susanna Karlsson IMPHA         HYL  
  9 shelam Rela Kiljuiita Jenna Kantola ATT         HYL  
  13 tarupi Pulmu Yacatis Zigne Af Nordri Ossi Lehtinen HAU         HYL  
  14 koohon Rianna Bullbenz Kooi Nora Sade Anne Trygg ATT         HYL  
  17 jackru Zala Jackobean Zartbitter Schoko Emmiina Abrahamsson LÄGI         HYL  
  18 chihup Risto Chinellyn Secret Superman Kati Koskinen ERTTI         HYL  
  19 käävil Rico Canmoy's Flying Men Jenni Vaaksio KAT         HYL  
  21 shelam Wii Pilvimarjan Vidor Krista Leino HI-HA         HYL  
  22 parson Stara Tupla-Täplän Tähdet Tähdet Heli Saukkola NU-PU         HYL  
  23 shelam Ella Snowglow's Enigmatic Mariella Merja Hakala TASSU         HYL  
  24 lägpys Viki Jaxonville Toivoa Täynnä Mervi Laaksonen ATT         HYL  
  25 shelam Touko Followinsea Gangsta Gaprise Saara Koivumäki KIRSUT         HYL  
  26 borter Didi Eysha Kham-Mi Maarit Niemelä BAT         HYL  
  28 parson Lupe Scream Cracker's Gt-To-Go Mikael Mildh ATT         HYL  
  30 borter otto Millitallin Wauhtiwiljo Jussi Kuisma I-HAH         HYL  
  31 chihup Jesse Playaroca Joseph Kati Koskinen ERTTI         HYL  
  32 kääpin Olga Mildstream Gonnabe Feeling Chic Kristina Lehtomäki LÄGI         HYL  
  33 kesvil Ansa Woolly Bohemia\'s Gia Carangi Riina Kanerva KKK         HYL  
  34 käävil Ruuti Zebec She Smiles Susanna Korhonen LÄGI         HYL  
  5 parson Vesper Scream Cracker's Daily-Dose-Of-Joy Mikael Mildh ATT         POIS  

C hyppyrata, mini 3, kello 11:00, tuomari Johanna Nyberg, koirakoita 26, ihanneaika 39 s, enimmäisaika 78 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 31 chihup Jesse Playaroca Joseph Kati Koskinen ERTTI 33,31 4,44 -5,69 0 -5,69 SERT-H
2 32 kääpin Olga Mildstream Gonnabe Feeling Chic Kristina Lehtomäki LÄGI 33,72 4,39 -5,28 0 -5,28  
3 9 shelam Rela Kiljuiita Jenna Kantola ATT 34,18 4,33 -4,82 0 -4,82  
4 11 lägpys Taiga-Tassu Tulikäpälän Taiga Tuliraketti Marjo Korander-Taavitsainen HI-HA 34,54 4,28 -4,46 0 -4,46  
5 19 käävil Rico Canmoy's Flying Men Jenni Vaaksio KAT 35,29 4,19 -3,71 0 -3,71  
6 17 jackru Zala Jackobean Zartbitter Schoko Emmiina Abrahamsson LÄGI 35,39 4,18 -3,61 0 -3,61  
7 2 lanhee Lobo Myheels Applejack Maija Summa EKK 35,84 4,13 -3,16 0 -3,16  
8 4 mittel Milla Mikälie Tuulenpesä Kirsi Eloranta PORSK 35,95 4,12 -3,05 0 -3,05  
9 3 engkte Lotta Grindstones Little Lotta Liisa Kopra I-HAH 40,28 3,67 1,28 0 1,28  
10 21 shelam Wii Pilvimarjan Vidor Krista Leino HI-HA 31,96 4,63 -7,04 5 5  
11 7 kääsna Max Top Target Maestro Aija Hakola IMPHA 40,50 3,65 1,50 5 6,50  
12 12 lanhee Nelson Myheels Tuxedo Tiina Sundholm LÄGI 35,01 4,23 -3,99 10 10  
13 22 parson Stara Tupla-Täplän Tähdet Tähdet Heli Saukkola NU-PU 39,60 3,74 0,60 10 10,60  
14 24 lägpys Viki Jaxonville Toivoa Täynnä Mervi Laaksonen ATT 46,51 3,18 7,51 5 12,51  
  1 chihup Tarmo Chinellyn Tender Icebreaker Kati Koskinen ERTTI         HYL  
  6 parson Frida Double Barrel's Divine Design Kati Kollanen JAU         HYL  
  8 kääsna Stella Super Play's Diamond Flame Susanna Karlsson IMPHA         HYL  
  13 tarupi Pulmu Yacatis Zigne Af Nordri Ossi Lehtinen HAU         HYL  
  14 koohon Rianna Bullbenz Kooi Nora Sade Anne Trygg ATT         HYL  
  16 x-rotu Taotao Tao-Tao Marju Kiri LÄGI         HYL  
  23 shelam Ella Snowglow's Enigmatic Mariella Merja Hakala TASSU         HYL  
  25 shelam Touko Followinsea Gangsta Gaprise Saara Koivumäki KIRSUT         HYL  
  27 lägpys Saara Tulikäpälän Saara Savusukeltaja Marjo Korander-Taavitsainen HI-HA         HYL  
  28 parson Lupe Scream Cracker's Gt-To-Go Mikael Mildh ATT         HYL  
  30 borter otto Millitallin Wauhtiwiljo Jussi Kuisma I-HAH         HYL  
  33 kesvil Ansa Woolly Bohemia\'s Gia Carangi Riina Kanerva KKK         HYL  
  5 parson Vesper Scream Cracker's Daily-Dose-Of-Joy Mikael Mildh ATT         POIS  
  10 walter Riia Vicway Euphoria Sari Mäkelä JAU         POIS  

C hyppyrata, medi 3, kello 11:50, tuomari Johanna Nyberg, koirakoita 34, ihanneaika 39 s, enimmäisaika 78 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 71 tarupi Minus Yacatis Metsänpeikko Cajsa Nummelin LÄGI 31,11 4,76 -7,89 0 -7,89  
2 41 parson Nipa Ratkiller Funky Mikael Mildh ATT 31,34 4,72 -7,66 0 -7,66  
3 67 koohon Maggie Oorbellen Maggie Suvi Reini ATT 31,51 4,70 -7,49 0 -7,49  
4 64 koohon Robi Tretex Kilroy Seidi Koskinen KOOHO 31,82 4,65 -7,18 0 -7,18  
5 51 auskel Maus Kelmi Kipenäinen Taina Westerholm ATT 31,92 4,64 -7,08 0 -7,08  
6 66 kesvil Kasi Casadoris Casimir Senni Aaltonen KKK 32,81 4,51 -6,19 0 -6,19  
7 52 parson Aida Piristeen Satasen Aidat Kaisa Laitinen ATT 32,87 4,50 -6,13 0 -6,13  
8 38 koohon Peter Cirtap's Unique Peter Van Unika-K Anne Trygg ATT 35,57 4,16 -3,43 0 -3,43  
9 42 parson Greta Radagast Gaurwaith Satu Pihlajamäki LÄGI 37,33 3,96 -1,67 0 -1,67  
10 46 koohon Julia Oorbellen Julia Anne Hirvonen KOOHO 40,97 3,61 1,97 0 1,97  
11 53 koohon Yego Amoenus Yego Jari Laitinen KKK 29,25 5,06 -9,75 5 5  
12 44 espves Niksi Caraydan Nican Pekka Halonen HAU 33,67 4,40 -5,33 5 5  
13 55 kesvil Imma Woolly Bohemia's Midnight Queen Sofia Knuts TSAU 34,05 4,35 -4,95 5 5  
14 45 pyrpap Marlin Drole D'oiseau Saut Perilleux Soila Sabelström LÄGI 36,97 4,00 -2,03 5 5  
15 61 koohon Keira Bullbenz Kooi Uma Geri Anne Hirvonen KOOHO 37,70 3,93 -1,30 5 5  
16 68 kesvil Sirius Woolly Bohemia's Stone Cold Crazy Kalle Kekarainen LÄGI 30,10 4,92 -8,90 10 10  
17 50 espves Wilma Nadador Frente Furiosa Tiina Nordlund HANKO 30,78 4,81 -8,22 10 10  
18 69 shelam Roope New Spices Chili Con Carne Katariina Kuiro POKS 34,34 4,31 -4,66 10 10  
19 62 manter Speedy Hannula Renholms Roslagens Ros Kirsi Kiljander-Aronen TSAU 35,64 4,15 -3,36 10 10  
20 37 shelam Leevi Black Classiels's Seville Katariina Kuiro POKS 28,91 5,12 -10,09 15 15  
  39 shelam Loru Päättymätön Taika Sanna Hovila ATT         HYL  
  40 tarupi Melvin Yacatis Hurtiga Harald Cajsa Nummelin LÄGI         HYL  
  43 shelam Riski Amazing Avici Of Endless Bina's Love Jenna Kantola ATT         HYL  
  48 shelam Nasta Esmari Top Trend Ella Matila KISA         HYL  
  49 shelam Chili Vicway Million Dollar Baby Sari Mäkelä JAU         HYL  
  56 espves Huima Caraydan Karachi Johanna Suuronen ATT         HYL  
  57 stbter Gina Of Greenline Heartmender Irmeli Westermarck AST         HYL  
  59 koohon Twix Twixellent Mia Tuoreniemi HI-HA         HYL  
  60 kromfo Timppa Jazzmo Galoppi Minna Vilmi BAT         HYL  
  63 espves Arpa Concurrido Mariquita Katja Tykkyläinen I-HAH         HYL  
  65 espves Essi Caraydan Oceana Anne-Mari Tenhovalo KKK         HYL  
  70 parson Pokka Tupla-Täplän Pikku Prinssi Heli Saukkola NU-PU         HYL  
  72 pumi Teppo Mindamellet Hipp-Hopp Maria Nylander HI-HA         HYL  
  73 kesvil Taira Woolly Bohemia's Minnie Dean Brita Långström KKK         HYL  
  36 shelam Ansa Pilvimarjan Todellinen Prinsessa Kirsi Rusila HANKO         POIS  

B agilityrata, medi 3, kello 12:50, tuomari Johanna Nyberg, koirakoita 37, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 96 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 59 koohon Twix Twixellent Mia Tuoreniemi HI-HA 36,65 4,58 -11,35 0 -11,35  
2 43 shelam Riski Amazing Avici Of Endless Bina's Love Jenna Kantola ATT 36,80 4,57 -11,20 0 -11,20  
3 64 koohon Robi Tretex Kilroy Seidi Koskinen KOOHO 36,94 4,55 -11,06 0 -11,06  
4 35 pinser Yrtti Pinjoy Basilica Laura Verkamo HAU 44,75 3,75 -3,25 0 -3,25  
5 42 parson Greta Radagast Gaurwaith Satu Pihlajamäki LÄGI 46,44 3,62 -1,56 0 -1,56  
6 53 koohon Yego Amoenus Yego Jari Laitinen KKK 33,61 5,00 -14,39 5 5  
7 50 espves Wilma Nadador Frente Furiosa Tiina Nordlund HANKO 37,57 4,47 -10,43 5 5  
8 73 kesvil Taira Woolly Bohemia's Minnie Dean Brita Långström KKK 39,66 4,24 -8,34 5 5  
9 62 manter Speedy Hannula Renholms Roslagens Ros Kirsi Kiljander-Aronen TSAU 38,49 4,36 -9,51 15 15  
  37 shelam Leevi Black Classiels's Seville Katariina Kuiro POKS         HYL  
  38 koohon Peter Cirtap's Unique Peter Van Unika-K Anne Trygg ATT         HYL  
  39 shelam Loru Päättymätön Taika Sanna Hovila ATT         HYL  
  40 tarupi Melvin Yacatis Hurtiga Harald Cajsa Nummelin LÄGI         HYL  
  41 parson Nipa Ratkiller Funky Mikael Mildh ATT         HYL  
  44 espves Niksi Caraydan Nican Pekka Halonen HAU         HYL  
  45 pyrpap Marlin Drole D'oiseau Saut Perilleux Soila Sabelström LÄGI         HYL  
  46 koohon Julia Oorbellen Julia Anne Hirvonen KOOHO         HYL  
  47 espves Asta Caraydan Galaxia Anne-Mari Tenhovalo KKK         HYL  
  48 shelam Nasta Esmari Top Trend Ella Matila KISA         HYL  
  49 shelam Chili Vicway Million Dollar Baby Sari Mäkelä JAU         HYL  
  51 auskel Maus Kelmi Kipenäinen Taina Westerholm ATT         HYL  
  52 parson Aida Piristeen Satasen Aidat Kaisa Laitinen ATT         HYL  
  54 shelam Mauno Luonnikkaan Suurmies Hanna Heiska KKK         HYL  
  55 kesvil Imma Woolly Bohemia's Midnight Queen Sofia Knuts TSAU         HYL  
  56 espves Huima Caraydan Karachi Johanna Suuronen ATT         HYL  
  57 stbter Gina Of Greenline Heartmender Irmeli Westermarck AST         HYL  
  58 espves Soya Concurrido Navidena Nevada Annika Hyvönen PORSK         HYL  
  60 kromfo Timppa Jazzmo Galoppi Minna Vilmi BAT         HYL  
  61 koohon Keira Bullbenz Kooi Uma Geri Anne Hirvonen KOOHO         HYL  
  63 espves Arpa Concurrido Mariquita Katja Tykkyläinen I-HAH         HYL  
  65 espves Essi Caraydan Oceana Anne-Mari Tenhovalo KKK         HYL  
  66 kesvil Kasi Casadoris Casimir Senni Aaltonen KKK         HYL  
  67 koohon Maggie Oorbellen Maggie Suvi Reini ATT         HYL  
  68 kesvil Sirius Woolly Bohemia's Stone Cold Crazy Kalle Kekarainen LÄGI         HYL  
  70 parson Pokka Tupla-Täplän Pikku Prinssi Heli Saukkola NU-PU         HYL  
  71 tarupi Minus Yacatis Metsänpeikko Cajsa Nummelin LÄGI         HYL  
  72 pumi Teppo Mindamellet Hipp-Hopp Maria Nylander HI-HA         HYL  
  36 shelam Ansa Pilvimarjan Todellinen Prinsessa Kirsi Rusila HANKO         POIS  

A agilityrata, medi 3, kello 14:00, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 32, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 96 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 53 koohon Yego Amoenus Yego Jari Laitinen KKK 38,70 4,32 -9,30 0 -9,30  
2 62 manter Speedy Hannula Renholms Roslagens Ros Kirsi Kiljander-Aronen TSAU 39,24 4,26 -8,76 0 -8,76 SERT-A
3 39 shelam Loru Päättymätön Taika Sanna Hovila ATT 45,20 3,69 -2,80 0 -2,80  
4 57 stbter Gina Of Greenline Heartmender Irmeli Westermarck AST 48,84 3,42 0,84 0 0,84  
5 58 espves Soya Concurrido Navidena Nevada Annika Hyvönen PORSK 46,05 3,63 -1,95 5 5  
6 64 koohon Robi Tretex Kilroy Seidi Koskinen KOOHO 46,33 3,61 -1,67 5 5  
7 40 tarupi Melvin Yacatis Hurtiga Harald Cajsa Nummelin LÄGI 47,04 3,55 -0,96 5 5  
8 54 shelam Mauno Luonnikkaan Suurmies Hanna Heiska KKK 48,19 3,46 0,19 10 10,19  
9 35 pinser Yrtti Pinjoy Basilica Laura Verkamo HAU 54,90 3,04 6,90 5 11,90  
10 59 koohon Twix Twixellent Mia Tuoreniemi HI-HA 48,30 3,46 0,30 20 20,30  
  37 shelam Leevi Black Classiels's Seville Katariina Kuiro POKS         HYL  
  41 parson Nipa Ratkiller Funky Mikael Mildh ATT         HYL  
  42 parson Greta Radagast Gaurwaith Satu Pihlajamäki LÄGI         HYL  
  43 shelam Riski Amazing Avici Of Endless Bina's Love Jenna Kantola ATT         HYL  
  44 espves Niksi Caraydan Nican Pekka Halonen HAU         HYL  
  45 pyrpap Marlin Drole D'oiseau Saut Perilleux Soila Sabelström LÄGI         HYL  
  47 espves Asta Caraydan Galaxia Anne-Mari Tenhovalo KKK         HYL  
  49 shelam Chili Vicway Million Dollar Baby Sari Mäkelä JAU         HYL  
  50 espves Wilma Nadador Frente Furiosa Tiina Nordlund HANKO         HYL  
  51 auskel Maus Kelmi Kipenäinen Taina Westerholm ATT         HYL  
  52 parson Aida Piristeen Satasen Aidat Kaisa Laitinen ATT         HYL  
  55 kesvil Imma Woolly Bohemia's Midnight Queen Sofia Knuts TSAU         HYL  
  56 espves Huima Caraydan Karachi Johanna Suuronen ATT         HYL  
  60 kromfo Timppa Jazzmo Galoppi Minna Vilmi BAT         HYL  
  63 espves Arpa Concurrido Mariquita Katja Tykkyläinen I-HAH         HYL  
  66 kesvil Kasi Casadoris Casimir Senni Aaltonen KKK         HYL  
  67 koohon Maggie Oorbellen Maggie Suvi Reini ATT         HYL  
  68 kesvil Sirius Woolly Bohemia's Stone Cold Crazy Kalle Kekarainen LÄGI         HYL  
  70 parson Pokka Tupla-Täplän Pikku Prinssi Heli Saukkola NU-PU         HYL  
  71 tarupi Minus Yacatis Metsänpeikko Cajsa Nummelin LÄGI         HYL  
  72 pumi Teppo Mindamellet Hipp-Hopp Maria Nylander HI-HA         HYL  
  73 kesvil Taira Woolly Bohemia's Minnie Dean Brita Långström KKK         HYL  
  36 shelam Ansa Pilvimarjan Todellinen Prinsessa Kirsi Rusila HANKO         POIS  

A agilityrata, maksi 3, kello 14:50, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 46, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 96 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 94 borcol Rusina Tytalwyn Kate Joona Sumela HSKH 39,71 4,20 -8,29 0 -8,29  
2 76 borcol Fleet Tammikallion Zaguero Petri Mannonen TSAU 40,79 4,09 -7,21 0 -7,21  
3 106 borcol Soihtu Eyewitness Wildfire Anna-Maija Saharanta LAW 40,99 4,07 -7,01 0 -7,01  
4 102 borcol Riesa Bearpon`s Via Verrari Nina Saarentaa TSAU 42,71 3,91 -5,29 0 -5,29 SERT-A
5 100 borcol Liina Garth Fire Terhi Leonsaari TSAU 43,28 3,86 -4,72 0 -4,72  
6 77 auspai Sumu Capricole Final Fantasy Sirkka Aro HI-HA 43,40 3,85 -4,60 0 -4,60  
7 97 auskel Binka Kengurukolon Deja Vu Jan Dahl HANKO 38,65 4,32 -9,35 5 5  
8 112 borcol Troya Tammikallion Termiitti Karoliina Koskinen HI-HA 41,89 3,99 -6,11 5 5  
9 95 belpag Eve Widemind's Eveline Daniela Roms CITYB 44,68 3,74 -3,32 5 5  
10 96 pitcol Rambo Say Wuf No Can Do Jenni Keskimäki ATT 50,93 3,28 2,93 5 7,93  
11 78 belpag Sade Marmara Vesuvio Eija Grof KKK 52,42 3,19 4,42 5 9,42  
12 104 auspai Chili Cryptonite Kittyhawk Kaisa Kivi ATT 39,50 4,23 -8,50 10 10  
13 119 borcol Voltti Little Step's Volt Saija Mustonen LAW 45,79 3,65 -2,21 15 15  
14 86 parcol Dallas Oldbear Yankee Doodle Dandy Maijaliisa Valkonen LÄGI 55,28 3,02 7,28 10 17,28  
  74 auskel Kasku Kauhee Smok Mia Tikkanen ATT         HYL  
  75 borcol Molly Gwynion Rubel Anni Strang HSKH         HYL  
  79 borcol NINJA Xeniitin Daredevil Jarkko Jormanainen LÄGI         HYL  
  80 lyhcol Kyran Cinnaberry's Last Man Standing Marjo Viljamaa KKK         HYL  
  81 borcol Niiru Hakukaaren Nero Mira Pihlajamäki LÄGI         HYL  
  82 lyhcol Gini Keyword Partydoll Marianne Haavisto HSKH         HYL  
  83 auskel Pinko Ringarooma Hime Susanna Korhonen LÄGI         HYL  
  84 borcol Olavi Sauropod Anette Lindell TASSU         HYL  
  85 mudi Jekku Takkutukan Pikkuhukka Eeva-Stiina Hatakka ATT         HYL  
  87 borcol Di Little Step´s Wendy Kati Immonen SPOK         HYL  
  88 kromfo Artsi Atsalean Eko Nina Marjamäki SPOK         HYL  
  89 borcol Kim Mawlch Kim Anne Maria Riihimäki HAU         HYL  
  99 borcol Donna Divining Rod's All Over Me Anja Savikko HAU         HYL  
  101 belpat Voitto Kuunsirpin Winning Kind Annika Lundell KIRSUT         HYL  
  103 belpat Roosa Kuunsirpin Under The Stars Maria Keskitalo HARJA         HYL  
  105 borcol Tero Saunajaakon Audi Jr Marianne Karjalainen P-HAU         HYL  
  107 borcol Zup Hakukaaren Zup Mira Pihlajamäki LÄGI         HYL  
  108 borcol Pyry Little Step's Vroom Sari Sailas HI-HA         HYL  
  109 auskel Cinta Maiskis Marunda Mira Kangas TASSU         HYL  
  110 borcol Joku Tending Highflyer Therese Åberg RFF         HYL  
  111 borcol Pera Eyewitness Mastermind Mira Pihlajamäki LÄGI         HYL  
  113 auspai Vimma Capricole I Am Wonder Woman Sirkka Aro HI-HA         HYL  
  114 borcol Becca Wind Anne Maria Riihimäki HAU         HYL  
  115 borcol Max Maple Yard Firebird Anu Sundell HI-HA         HYL  
  116 auspai Raita Pyrzillac's Windmillie Hilkka Kallinen KKK         HYL  
  117 x-rotu Mango Mango Leila Kytölä LÄGI         HYL  
  118 auskel Noah Maiskis Milou Sonja Paavola TSAU         HYL  
  120 borcol REMO Xeniitin Demo Sari Thil HI-HA         HYL  
  122 borcol Roope Peatdigger Ben Marika Käki HAU         HYL  
  123 belpat Glock Dujoiedevie Kaptah Jonna Judin KKK         HYL  
  124 borcol Tuuri Never Never Land U' Dare Devil Iris Kieme PAGIS         HYL  
  125 borcol Leo Ludens Saaga Torvinen KKK         HYL  
  98 belpag Pertti Valkohampaan Fanaatikko Asko Salmi HSKH         POIS  

B agilityrata, maksi 3, kello 16:00, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 48, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 104 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 97 auskel Binka Kengurukolon Deja Vu Jan Dahl HANKO 37,71 4,83 -14,29 0 -14,29  
2 94 borcol Rusina Tytalwyn Kate Joona Sumela HSKH 37,87 4,81 -14,13 0 -14,13  
3 106 borcol Soihtu Eyewitness Wildfire Anna-Maija Saharanta LAW 40,70 4,47 -11,30 0 -11,30  
4 99 borcol Donna Divining Rod's All Over Me Anja Savikko HAU 41,50 4,39 -10,50 0 -10,50 SERT-A
5 107 borcol Zup Hakukaaren Zup Mira Pihlajamäki LÄGI 39,98 4,55 -12,02 5 5  
6 76 borcol Fleet Tammikallion Zaguero Petri Mannonen TSAU 39,99 4,55 -12,01 5 5  
7 77 auspai Sumu Capricole Final Fantasy Sirkka Aro HI-HA 40,58 4,49 -11,42 5 5  
7 91 borcol Kumma Kvarkin Dalmore Eeva Sävelä HAU 40,58 4,49 -11,42 5 5  
9 104 auspai Chili Cryptonite Kittyhawk Kaisa Kivi ATT 40,61 4,48 -11,39 5 5  
10 103 belpat Roosa Kuunsirpin Under The Stars Maria Keskitalo HARJA 44,85 4,06 -7,15 5 5  
11 80 lyhcol Kyran Cinnaberry's Last Man Standing Marjo Viljamaa KKK 44,87 4,06 -7,13 5 5  
12 117 x-rotu Mango Mango Leila Kytölä LÄGI 58,08 3,13 6,08 0 6,08  
13 86 parcol Dallas Oldbear Yankee Doodle Dandy Maijaliisa Valkonen LÄGI 54,65 3,33 2,65 5 7,65  
14 89 borcol Kim Mawlch Kim Anne Maria Riihimäki HAU 38,63 4,71 -13,37 10 10  
15 81 borcol Niiru Hakukaaren Nero Mira Pihlajamäki LÄGI 39,83 4,57 -12,17 10 10  
16 121 belpag Pyry Rokkitassun Diapason Eija Grof KKK 49,86 3,65 -2,14 10 10  
  74 auskel Kasku Kauhee Smok Mia Tikkanen ATT         HYL  
  75 borcol Molly Gwynion Rubel Anni Strang HSKH         HYL  
  79 borcol NINJA Xeniitin Daredevil Jarkko Jormanainen LÄGI         HYL  
  82 lyhcol Gini Keyword Partydoll Marianne Haavisto HSKH         HYL  
  83 auskel Pinko Ringarooma Hime Susanna Korhonen LÄGI         HYL  
  84 borcol Olavi Sauropod Anette Lindell TASSU         HYL  
  85 mudi Jekku Takkutukan Pikkuhukka Eeva-Stiina Hatakka ATT         HYL  
  87 borcol Di Little Step´s Wendy Kati Immonen SPOK         HYL  
  88 kromfo Artsi Atsalean Eko Nina Marjamäki SPOK         HYL  
  90 mudi Miro Saunatytön Belmiro Anne Juntunen LÄGI         HYL  
  95 belpag Eve Widemind's Eveline Daniela Roms CITYB         HYL  
  96 pitcol Rambo Say Wuf No Can Do Jenni Keskimäki ATT         HYL  
  100 borcol Liina Garth Fire Terhi Leonsaari TSAU         HYL  
  101 belpat Voitto Kuunsirpin Winning Kind Annika Lundell KIRSUT         HYL  
  102 borcol Riesa Bearpon`s Via Verrari Nina Saarentaa TSAU         HYL  
  105 borcol Tero Saunajaakon Audi Jr Marianne Karjalainen P-HAU         HYL  
  108 borcol Pyry Little Step's Vroom Sari Sailas HI-HA         HYL  
  109 auskel Cinta Maiskis Marunda Mira Kangas TASSU         HYL  
  110 borcol Joku Tending Highflyer Therese Åberg RFF         HYL  
  111 borcol Pera Eyewitness Mastermind Mira Pihlajamäki LÄGI         HYL  
  112 borcol Troya Tammikallion Termiitti Karoliina Koskinen HI-HA         HYL  
  113 auspai Vimma Capricole I Am Wonder Woman Sirkka Aro HI-HA         HYL  
  114 borcol Becca Wind Anne Maria Riihimäki HAU         HYL  
  115 borcol Max Maple Yard Firebird Anu Sundell HI-HA         HYL  
  116 auspai Raita Pyrzillac's Windmillie Hilkka Kallinen KKK         HYL  
  118 auskel Noah Maiskis Milou Sonja Paavola TSAU         HYL  
  119 borcol Voltti Little Step's Volt Saija Mustonen LAW         HYL  
  120 borcol REMO Xeniitin Demo Sari Thil HI-HA         HYL  
  122 borcol Roope Peatdigger Ben Marika Käki HAU         HYL  
  123 belpat Glock Dujoiedevie Kaptah Jonna Judin KKK         HYL  
  124 borcol Tuuri Never Never Land U' Dare Devil Iris Kieme PAGIS         HYL  
  125 borcol Leo Ludens Saaga Torvinen KKK         HYL  
  98 belpag Pertti Valkohampaan Fanaatikko Asko Salmi HSKH         POIS  

C hyppyrata, maksi 3, kello 17:30, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 46, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 94 borcol Rusina Tytalwyn Kate Joona Sumela HSKH 30,19 5,33 -14,81 0 -14,81  
2 105 borcol Tero Saunajaakon Audi Jr Marianne Karjalainen P-HAU 30,60 5,26 -14,40 0 -14,40  
3 97 auskel Binka Kengurukolon Deja Vu Jan Dahl HANKO 30,77 5,23 -14,23 0 -14,23 SERT-H
4 115 borcol Max Maple Yard Firebird Anu Sundell HI-HA 30,96 5,20 -14,04 0 -14,04  
5 113 auspai Vimma Capricole I Am Wonder Woman Sirkka Aro HI-HA 31,46 5,12 -13,54 0 -13,54  
6 88 kromfo Artsi Atsalean Eko Nina Marjamäki SPOK 31,63 5,09 -13,37 0 -13,37  
7 76 borcol Fleet Tammikallion Zaguero Petri Mannonen TSAU 33,30 4,84 -11,70 0 -11,70  
8 101 belpat Voitto Kuunsirpin Winning Kind Annika Lundell KIRSUT 33,42 4,82 -11,58 0 -11,58  
9 77 auspai Sumu Capricole Final Fantasy Sirkka Aro HI-HA 33,63 4,79 -11,37 0 -11,37  
10 103 belpat Roosa Kuunsirpin Under The Stars Maria Keskitalo HARJA 36,36 4,43 -8,64 0 -8,64  
11 119 borcol Voltti Little Step's Volt Saija Mustonen LAW 28,91 5,57 -16,09 5 5  
12 95 belpag Eve Widemind's Eveline Daniela Roms CITYB 30,74 5,24 -14,26 5 5  
13 124 borcol Tuuri Never Never Land U' Dare Devil Iris Kieme PAGIS 31,87 5,05 -13,13 5 5  
14 87 borcol Di Little Step´s Wendy Kati Immonen SPOK 33,45 4,81 -11,55 5 5  
15 109 auskel Cinta Maiskis Marunda Mira Kangas TASSU 34,12 4,72 -10,88 5 5  
16 100 borcol Liina Garth Fire Terhi Leonsaari TSAU 35,17 4,58 -9,83 5 5  
17 111 borcol Pera Eyewitness Mastermind Mira Pihlajamäki LÄGI 36,57 4,40 -8,43 10 10  
18 86 parcol Dallas Oldbear Yankee Doodle Dandy Maijaliisa Valkonen LÄGI 51,17 3,15 6,17 5 11,17  
  74 auskel Kasku Kauhee Smok Mia Tikkanen ATT         HYL  
  75 borcol Molly Gwynion Rubel Anni Strang HSKH         HYL  
  80 lyhcol Kyran Cinnaberry's Last Man Standing Marjo Viljamaa KKK         HYL  
  81 borcol Niiru Hakukaaren Nero Mira Pihlajamäki LÄGI         HYL  
  82 lyhcol Gini Keyword Partydoll Marianne Haavisto HSKH         HYL  
  83 auskel Pinko Ringarooma Hime Susanna Korhonen LÄGI         HYL  
  84 borcol Olavi Sauropod Anette Lindell TASSU         HYL  
  85 mudi Jekku Takkutukan Pikkuhukka Eeva-Stiina Hatakka ATT         HYL  
  89 borcol Kim Mawlch Kim Anne Maria Riihimäki HAU         HYL  
  90 mudi Miro Saunatytön Belmiro Anne Juntunen LÄGI         HYL  
  91 borcol Kumma Kvarkin Dalmore Eeva Sävelä HAU         HYL  
  92 kksaks Ruffe Hanhiaavan Käpälä Nina Källi TAMMI         HYL  
  93 borcol Pirkko Velociraptor Tuomas Oksanen TSAU         HYL  
  99 borcol Donna Divining Rod's All Over Me Anja Savikko HAU         HYL  
  102 borcol Riesa Bearpon`s Via Verrari Nina Saarentaa TSAU         HYL  
  104 auspai Chili Cryptonite Kittyhawk Kaisa Kivi ATT         HYL  
  106 borcol Soihtu Eyewitness Wildfire Anna-Maija Saharanta LAW         HYL  
  107 borcol Zup Hakukaaren Zup Mira Pihlajamäki LÄGI         HYL  
  108 borcol Pyry Little Step's Vroom Sari Sailas HI-HA         HYL  
  110 borcol Joku Tending Highflyer Therese Åberg RFF         HYL  
  112 borcol Troya Tammikallion Termiitti Karoliina Koskinen HI-HA         HYL  
  114 borcol Becca Wind Anne Maria Riihimäki HAU         HYL  
  116 auspai Raita Pyrzillac's Windmillie Hilkka Kallinen KKK         HYL  
  118 auskel Noah Maiskis Milou Sonja Paavola TSAU         HYL  
  121 belpag Pyry Rokkitassun Diapason Eija Grof KKK         HYL  
  122 borcol Roope Peatdigger Ben Marika Käki HAU         HYL  
  123 belpat Glock Dujoiedevie Kaptah Jonna Judin KKK         HYL  
  125 borcol Leo Ludens Saaga Torvinen KKK         HYL  
  98 belpag Pertti Valkohampaan Fanaatikko Asko Salmi HSKH         POIS